Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) jeriba


jeriba
csendes tag

Hét végén megrendeltem az Astrolux S1 lámpát, a követés szerint már úton van.
Külföldi fórumban BLF A6 Mark 2-nek nevezik, valami kis módosítás történt:

http://budgetlightforum.com/node/42970

(#22902) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Valaki tud segíteni? (#22882) HUNgaroczel
Mivel lehet kicsavarni a belső gyűrűket? :(

(#22903) Dluinet válasza Kolty (#22898) üzenetére


Dluinet
nagyúr


Kolty

Winner_hun

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22904) jeriba válasza HUNgaroczel (#22902) üzenetére


jeriba
csendes tag

Példul erős drót meghajlítva? Vagy cserélhető fejes seeger gyűrű fogóval? Nekem simán kijött a gyűrű, fogó nélkül is. Kis wd40-nel kend vagy fújd körbe, hogy a gyűrű mentén beszivárogjon és várj vele egy-kettő napot.

(#22905) alex89


alex89
senior tag

Kulcstartóra szeretnék valami minél kisebb méretű, AAA-val üzemelő 1 módos ketyerét.
Melyikkel járnék a legjobban szerintetek?

Solarstorm S1

CRELANT V1A

RichFire SF - 364

Az első kettővel nagy baj nem lehet szerintem, az utolsót nem ismerem minőség terén, de kialakításra jópofa, illetve abban már elméletileg XP-G van szemben a másik kettőben lévő XP-E-vel.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22906) WestBam válasza alex89 (#22905) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Tessék, van még alternatíva bár ez nem túl fényerős, kérdés mire kell.
Manker 18lumen edc

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22907) Ciccuka válasza alex89 (#22905) üzenetére


Ciccuka
veterán

RichFire jónak tűnik, de szerintem olyat végy amibe 14500 akkumulátor is belemegy.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22908) erik365 válasza alex89 (#22905) üzenetére


erik365
aktív tag

Crelant, ha jót akarsz.

1.4 T-jet M32

(#22909) alex89 válasza WestBam (#22906) üzenetére


alex89
senior tag

Néztem ezt is, nem fénykardozni szeretnék vele, de gyengécskének tűnik. Kulcslyuk kereséshez, autóban csomagtartóban pakolászáshoz ilyesmihez kellene tehát semmi extra.

(#22907) Ciccuka
14500-as akksi már egy mérettel nagyobb, ezáltal a lámpa is nagyobb, zsebben kulcsok mellett pedig jó lenne minél kisebb. 10440-es akksit tehetnék ezekbe esetleg

(#22908) erik365
Minőségre ezt tűnik a legjobbnak, hajlok rá..

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22910) Tika79 válasza alex89 (#22909) üzenetére


Tika79
tag

Mankert én szívből ajánlom.
Már úton van a második, mert hát kellett csajos színben is egy. :D
Amire szeretnéd, pont tökéletes. Nagyon egyben van.

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#22911) Ciccuka válasza alex89 (#22909) üzenetére


Ciccuka
veterán

Most látom csak ezekbe AAA megy, hirtelen azt hittem AA méretű.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22912) Kernel válasza Ciccuka (#22911) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem elsőre feltűnt, mert vastagabb a fejrész, vékonyabb a "törzs". Mint amit én is rendeltem, bár még nem ért ide:

http://www.ebay.com/itm/221934514376

Ez persze egy olcsósított lámpa, de csak annyi a cél, hogy AAA akkuval világítson, nincsenek nagy elvárások.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22913) jozsi252 válasza Kernel (#22912) üzenetére


jozsi252
veterán

Hogyha Ni-MH akksival használod, akkor gondolom pár lumennal alacsonyabb lesz a fényáram mintha Alkálival használnád? Legalábbis addig ameddig az alkáli elem feszültsége el nem éri az 1.2V környékét. Mert onnantól viszont a Ni-MH van nyerő pozícióba. Mert ugye az alkáli feszültsége csökken folyamatosan, viszont a Ni-MH a kapacitás nagy részét 1.2V fölött adja le.

iPhone 13 Pro Max

(#22914) Kernel válasza jozsi252 (#22913) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gyakorlatban ez nem jelent problémát, mert az alkáli elem hiába nagyobb feszültségű, viszont nagyobb a belsőellenállása, emiatt terhelés hatására lejjebb esik a kapocsfeszültség, közben elkezd merülni is. Kezdeti fényerő lehet talán nagyobb, de nem sokáig. De nekem többet ér az, hogy a meglévő akkuimat használhatom.

Ni-MH akku feszültsége alacsonyabb, viszont kisebb a cella belsőellenállása, ezért a kapocsfeszültséget jobban tartja. Nyilván ez is merül, de több Ah-töltést képes tárolni, így végeredményben tovább tart. Vagy nehéz különbséget tenni.

Van lámpám AA méretű, annál is bebizonyosodott, hogy jól használható akkuval.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22915) jozsi252 válasza Kernel (#22914) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen a belső ellenállással tisztába vagyok hogy a Ni-MH akksiknak kisebb. De akkor tényleg elhanyagolható fényerőbe az amennyivel többet tud az Alkáli. Egy ideje keresgélek én is egy jóféle AA akksis lámpát. Vannak Eneloop Pro AA - AAA akkuim szóval már csak egy jó minőségű AA lámpa hiányzik.

Megkérdezhetem hogy te milyen AA akksis lámpát használsz?

AAA akksis lámpát azért nem kérdezem mert kinéztem az Oligh I3E EOS Silver lámpát.
Szerintem nagyon jól néz ki.

120 lumen - 1.16hr - 48m - 590cd - IPX8 -

iPhone 13 Pro Max

(#22916) Kernel válasza jozsi252 (#22915) üzenetére


Kernel
nagyúr

Esetemben műszerészlámpákról beszélünk, ami azt jelenti, hogy túl erős lámpával nem is világíthatok bele egy TV belsejébe, vagy egy panelra, mert a visszaverődő fény kiégetné az agyam. Ráadásul cserébe túl hamar le is merítené az akkut.

Vagy a sötétben megtalálni a garázsajtó kulcslyukát.

Tehát az én pár dolláros lámpáim semmiféle referenciát nem jelentenek ebben a topikban, ahol sokkal komolyabb lámpákról megy a szó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22917) Ciccuka válasza Kernel (#22912) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem ilyenem volt, ami mini és kulcstartóra szerelhető: Portable Mini LED Flashlight Carabiner Keyring
Meglepően jó fényerőt tudott (igaz gombelemes).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22918) Kernel válasza Ciccuka (#22917) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ismerem ezeket is, piacról, eBayről, de a gombelem miatt sem jön be, vagy épp a tekerős kapcsolás miatt.

Például munka közben nem jó tekergetni, illetve kapcsolóból is az a jó, ami könnyen, kényelmesen kapcsolgatható. Akár a védőgumit eltávolítva, ha úgy jobb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22919) Kozy10 válasza Kozy10 (#22544) üzenetére


Kozy10
tag

Itt egy "mókolt" megoldás, az Opus BT-hez hogy hozzá lehessen férni a feszültség állító kapcsolóhoz a burkolat alatt:

[ Szerkesztve ]

(#22920) csaszi72 válasza Kolty (#22788) üzenetére


csaszi72
aktív tag

A síma R-em van, nincs vele hiba. Meg egy S20, + GB most 35dollár az M22 :Y , meg is rendeltem.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#22921) alex89 válasza alex89 (#22905) üzenetére


alex89
senior tag

CRELANT lett a befutó... és az sem kizárt hogy a következő is az lesz[link]. Tetszik ez a két gombos kialakítás és a fokozat nélküli fényerő állítási lehetőség is. :B

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22922) Cyborg válasza Cyborg (#19455) üzenetére


Cyborg
őstag

Na asszem eddig bírta a Tube :-(
Be sem kapcsol.
Ameddig bírta, szerettem.

(#22923) hpsafl


hpsafl
tag

SDLaser 302 teszt

-Tulajdonságok:
-Hullámhossz: 532nm
-Szín: zöld
-Teljesítmény: kb 100-150mW
-Súly (akku nélkül, két kulccsal,és cssuklópánttal): 92gramm
-Akku: 18650 vagy 18350

Előnyök:
-Két féle akkut fogad
-Kulcsal zárható
-Olcsó
-Fókuszálható
-Hosszú üzemidő egy db 18650-es cellával

HátrányoK:
-Nem fogad védett 18650-es cellát

Csomagolás, tartozékok:
A lézer a megszokott buborékos borítékon belül még egy buborékos fóliában volt. Kiegészítőnek a két kulcsot és a csuklópántot kapjuk.

Host:
A lézer kidolgozása nem rossz, de nem is Convoy szintű, kb egy Ultrafire WF501-nek felel meg, vagyis használható, de nem kimagasló.
A menetek nem eloxáltak:

A lézer elején a fókuszt tudjuk állítani, így tudunk vele rosszalkodni is, mint például dolgokat megégetni, de erről majd később.

Egy figyelmeztető matrica is elhelyezésre került a fejen. Itt max 5mW teljesítmény van feltüntetve, de ez csak a PayPal miatt lehet, ugyanis ott 5mW-nál nagyobb lézert nem enged kifizetni.

A tailcap egy toldón keresztül kapcsolódik a lámpához, ami nélkül 18350-es akkut tudunk beletenni, vagy a toldóval 18650-est is használhatunk. A 18350-est nem tudtam tesztelni, mert nincs itthon, de mivel a toldó menet nélkül 31mm hosszú és egy 18650-es pedig 65mm, így bele kell férnie a 18350-esnek. A 18650-esből viszont csak a védelem nélküli megy bele.

Arra mindenki figyeljen, hogy az akku pozitív vége a tailcap felé nézzen.

A tailcapban egy zár található, amiből nyitott és zárt állapotban is kivehető a kulcs, így nem kell a kulccsal bajlódni, ugyanakkor ha kisgyerek is van a közelben, akkor jobb lezárni a lézert, mert a kíváncsiság miatt biztosan kipróbálná, ez viszont veszélyes lehet.

Méret összehasonlítás Convoy S2-vel, és védelem nélküli Panasonic NCR18650B akkuval
Toldóval

Toldó nélkül

Fénye:
A lézer hullámhossza 532nm, vagyis zöld színű. Teljesítménye körülbelül 100-150mW. Fogyasztásnak 0,38A-t mértem, ami alapján egy 3A-es akkuval több mint 6 órát kell világítania, de ez csak elméleti számolgatás.
Fókuszált állapotban nagyon messzire elvilágít. A max távolságot szemmel nem is lehet látni, nekem például 1,2km volt az a távolság ahol ki tudtam próbálni, és még láttam a zöld pontot, mert hiába visz el messzebbre olyan pici a pont, hogy nem lehet látni.
A fénycsóva még tiszta időjárási viszonyok között is jól látható enyhén párás időben esetleg ködben pedig még jobban láthatóvá válik.



Ilyen a fénye, ha távolra világitok, és nem fókuszálok

Ha a fókusztávolságot megváltoztatjuk, és a lencsét ütközésig kitekerjük, akkor azt tapasztaljuk, hogy a fény a lencséből kilépve szűkül, majd szélesedni kezd. a legvékonyabb keresztmetszet kb 65mm-re van a lézer fejétől. Ebben a távolságban fókuszálódik a fény a legkisebb területre, vagyis itt éget a legjobban. Égethetünk vele akár gumit, szigetelő szalagot, lufit durranthatunk, esetleg a csokit is megolvasztja, bár ez úgy látványos, ha a lézerrel megolvasztott csokira ráfújok, akkor egy lyuk lesz rajta.
Egy rövid kis videó, hogy rövid távon fókuszálva mire képes.
Bocsánat, hogy nem csináltam több képet, de itt nincs rá szükség, mert mindenhol ugyan olyan jó a fénye, maximum nagyobb távolságban már a kamera sem látja, de olyan kép meg van, ahol az égre világítok ;)

Összegzés:
Ennyi pénzért egy viszonylag erős lézert kapunk, amivel a megfelelő elővigyázatosság mellett égethetünk dolgokat, vagy akár a csillagokat is lehet vele mutogatni, prezentációhoz viszont nem ezt ajánlanám, mert a visszatükröződő fénye is nagyon erős, viszont akármelyik drága thrower lámpánál messzebbre lehet vele világítani, így ha csak ez a cél akkor a lézer a nyerő megoldás.

Figyelem:
A lézer veszélyes, utcán csak az égre világítva használd, soha ne világíts vele emberek állatok szemébe, mert látáskárosodást okozhat.
Ha égetsz a lézerrel, akkor se nézz bele szabad szemmel, hanem használj piros védőszemüveget, mert a visszaverődő fény is nagyon erős.

További képek.
A lézert a GearBest adta a teszthez.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#22924) Kozy10 válasza hpsafl (#22923) üzenetére


Kozy10
tag

:C
itt egy gyufát gyújt meg vele a fószer:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22925) Flashback


Flashback
addikt

Fater mikor meglatta a BLF A6-ot, azt mondta neki is kellene egy jó lámpa. :)
Még a Li cella töltésével is megbarátkozik...
Szóval kellene egy egycellás lámpa ami messzire világít. Convoy C8ra gondoltam.
10-15$ környékére lenne optimális mert kell még töltő meg cella.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22926) 5-ös kezelő válasza Kozy10 (#22924) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Gyufát egyszerűbben is meg lehet gyújtani... :D
Amúgy én is elégedett vagyok a 301-essel, gondolom, csak a toldócsőben különbözik a 302-estől. Több km-re elvilágít, látszik a sugár végig és a pötty is az objektumon, amit kipécéztem éppen.

(#22927) hpsafl válasza 5-ös kezelő (#22926) üzenetére


hpsafl
tag

Mondjuk öngyújtóval :DDD

Azért egy valós 2W-os lézerrel még fáj a fogam, de még azzal nyugtatgatom magam, hogy nem tudnám kihasználni, pedig a terv már megvan, hogy hogyan, és miben lenne összerakva.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#22928) Kozy10


Kozy10
tag

Utolsó 10 db Olight M22 Warrior Cree XM L2 950Lm LED Flashlight Set
$35.15 :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#22929) csaszi72 válasza Kozy10 (#22928) üzenetére


csaszi72
aktív tag

18.-án megrendelve :B :K

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#22930) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nem fogtok csalódni, ennyiért pláne nem! Ugyanilyet nyüstölök minden nap! Még egy lengőkapcsoló hozzá, meg egy mágneses fegyvertartó, és tökéletes... :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22931) Myers válasza Vertigo18 (#22930) üzenetére


Myers
senior tag

Én szeretném meglepni magamat egy lámpával :B és a jelöltjeim közt is van.

Jól látom, hogy alapvetően ez egy eléggé thrower lámpa, 20k cd-t vagy lux-ot írta, viszont van hozzá diffúzor.

Távolsági világításban egy c8-hoz viszonyítva hogy áll?

Az egyedüli fájdalmam, hogy nincs oldalkapcsolója. Bár ha van hozzá lengőkapcsoló, akkor azt az oldalához lehet szigszalagonzi. :DDD

http://www.muszaj.hu/

(#22932) Vertigo18 válasza Myers (#22931) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, mondjuk elég c@rul nézne ki egy lengőkapcsoló odaszigszalagozva... :)

Igen, alapjába véve egy thrower, nincs olyan távolsága, mint a C8-nak, viszont közelre is eléggé jól terít! Nam úgy, mint egy S2, ez amolyan öszvér-lámpa. Semmiből sem a legjobb, de mindenre nagyon jó még így is! És a kiegészítők nagyszerűek hozzá, amik vásárolhatóak ugyanúgy tökéletesek, mint ami már eleve a dobozában van. Én pl. a tokkal nagyon meg voltam elégedve, a diffúzor meg maga a tökély!

Egy tanács: egyébként se, de diffúzorral ne világíts senki szemébe! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22933) Myers válasza Vertigo18 (#22932) üzenetére


Myers
senior tag

Miért, durvább, mintha anélkül világítanék? :D

A másik, hogy úgy látom sajnos nem áll meg a hátuljára állítva.

http://www.muszaj.hu/

(#22934) Vertigo18 válasza Myers (#22933) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mit jelent, hogy a "hátuljára állítva"? Sajnos ott van a bekapcsoló, egy gumi félgömbön nemigen tud megállni...

Nagyon üt szembe a diffúzor! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22935) hpsafl válasza Vertigo18 (#22934) üzenetére


hpsafl
tag

Pedig elméletileg a fényerő az ami üt, és az diffúzorral kisebb, mint nélküle, viszont diffúzorral sokkal nagyobb szögben is erősebb fényt ad, mint pl ha ugyan abban a szögben csak a spill fénye jutna a szembe.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#22936) Vertigo18 válasza hpsafl (#22935) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én nem értek ezekhez... Felszedtem itt, tőletek, ami elengedhetetlenül szükséges: lumen, lux, stb...

Azt tudom, hogy ha belevilágítok egy ember szemébe a W22-vel, akkor nem lát 1 percig, ha ezt kivárom, közben felteszem a diffúzort és mikor már megint lát, ismét belevilágítok, akkor le kell ülnie, szentségel, és nem lát 2 percig.. .:)

Meggyőző a teszt? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22937) hpsafl válasza Vertigo18 (#22936) üzenetére


hpsafl
tag

A teszt meggyőző, bár nem túl tudományos :N

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#22938) Vertigo18 válasza hpsafl (#22937) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sosem az a fajta voltam, aki leméri egy pofon sebességét, majd megállapítja, hogy milyen erővel ütközik egy arcnak... :)

Inkább kiosztottam, vagy benyeltem mindig... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22939) jozsi252 válasza Kozy10 (#22928) üzenetére


jozsi252
veterán

Minőségi lámpa nagyon, ennyiért mindenképpen érdemes megvenni! Én egy M23 Javelot leárazásra várok BG-n. Az 47k cd-t tud.

iPhone 13 Pro Max

(#22940) Kozy10 válasza jozsi252 (#22939) üzenetére


Kozy10
tag

a BLF-en azt írják,hogy már leállították a gyártást, készletkisöprés...ezért ennyi az ára
M23 Javelot leárazása is meg fog történni , de nem mostanában szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#22941) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok tudnátok valami ehhez hasonló lámpát ajánlani ?
niteye b20
Havernak ilyen van, nagyon jó lámpa a kerékpárra ,de én ennyit nem akarok kiadni érte.
Valamilyen kínai gyártású lámpával pótolható ami nem 36ezer ft hanem pl 10ezer környéke?
Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#22942) bul07 válasza Sleek (#22941) üzenetére


bul07
nagyúr

Itt néz szét
Ezt elég sokan vették meg [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22943) jarre


jarre
csendes tag

Sziasztok!
Mennyibe kerülnének átszámítva forintba ezek a kiegészítők?Vámot kell-e fizetni? Szállítási költség?
Szóval mennyibe kerülne mindezekkel együtt?
Nem nagyon értek az internetes vásárláshoz. :(

(#22944) RomiJosy válasza Sleek (#22941) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Én az összefoglalóban találtam jó ötletet amit szerintem tavasszal meg is valósítok..[link] addig a pincében pihen a bicaj..

(#22945) WestBam válasza jarre (#22943) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szia!

"Mennyibe kerülnének átszámítva forintba ezek a kiegészítők?"
Az aktuális napi banki vagy paypal (unicredit ha nem tévedek) váltásnak megfelelő összegbe.

"Vámot kell-e fizetni?"
Általában nem kell vámot fizetni, ha a vámérték felett jársz akkor ha bekérik a fizetési igazolást akkor viszont kell áfát és valami kezelési költséget is fizetned emlékeim szerint.

"Szállítási költség?"
Esetek nagy részében ingyenes, ha kérsz nyomkövetést vagy express szállítást akkor annak is látható az ára fizetés előtt az aktuális webshopban.

"Szóval mennyibe kerülne mindezekkel együtt?"
Konkrétan miről is beszélünk? Se egy típus, se egy pici infó arról, hogy van-e valamid pl. akku vagy töltő. Ez a kérdés túl tág így értékre is csak nagyjából lehet válaszolni: ~800Ft-tól (sk68) a csillagos égig.

"Nem nagyon értek az internetes vásárláshoz."
Összefoglalóban megtalálod a linket ami az internetes vásárlásokkal kapcsolatos topicba vezet, célszerű lenne ott kezdened az olvasgatást majd ha már van számlád amiről tudsz fizetni és accountod a megfelelő boltba akkor megrendelés előtt talán tudunk érdemben is segíteni.
Addig is javaslom olvasd el az itteni összefoglalót, érthetően le van a lmpákról írva nagyjából minden, talán tisztulni fog a kép is, hogy mit is szeretnél venni. Ajánlott még esetlegesen youtube videókon teszteket nézegetni konkrét típusokra mert aztán kellemetlen meglepetés lesz egy thrower lámpa vetítési képe ha csak az udvaron szeretnéd használni.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22947) Sleek válasza RomiJosy (#22944) üzenetére


Sleek
senior tag

Helló én próbáltam a már a két lámpát így.
2 fókuszálható/zoomolható Ádyka lámpám .
Azok minden irányban visznek. Viszont ha kisebb szögben terítenek akkor nincs olyan fényerő . Legalábbis nekem nem elegendő. Valamint a zoomossal az a baj én legalábbis azt vettem észre ,hogy minden irányban nagyon visz.
Ha nem irányítom teljesen le a földre akkor zavarja a szembe jövőt nagyon
Viszont ha beállítom úgy ,hogy ne zavarja őket akkor magam elé nem látok szinte semmit.
Tehát szerintem ilyen téren a zoomos lámpa nem a legjobb
Hozzáteszem ismét ez az én véleményem :)
:)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#22948) #15241216


#15241216
törölt tag

Üdv!

Olcsó zseblámpát keresek (max. 5-6$) aminek nagy a fénye. Találtam olyan lámpákat amik pl. 1AA/1X14500 akkuval mennek és 7W-os. Ezekbe boost konverter van, hogy tudja fogadni a kicsi és nagyobb feszültségű áramforrást is. A 7W-ot mikor tudja? Ezt tudja egy db AA akkuval vagy csak a lithium cellával?

(#22949) Myers válasza #46372352 (#22946) üzenetére


Myers
senior tag

Ezt ajánlom.

Napi rendszerességgel használom vagy másfél éve. Nézd át az ebayt és a többi webshopot, mert 10 dollárért is meg lehet kapni. A sárga zöld fejpántjáról könnyű felismerni.

http://www.muszaj.hu/

(#22950) PHM válasza #15241216 (#22948) üzenetére


PHM
addikt

"A 7W-ot mikor tudja? Ezt tudja egy db AA akkuval vagy csak a lithium cellával?"
Nem akarlak elkeseríteni, de az a lámpa nem tud 7W-ot. Semmivel.
A benne lévő led le is égne ekkora teljesítmény hatására.
Amúgy a fényerő a fontos, abból az efféle lámpáknál maximum
200 lumenre lehet számítani, ideális esetben természetesen.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.