Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Barret001 válasza zoli03 (#15000) üzenetére


Barret001
addikt

Bátraké a feltalálás lehetősége:)
Aki félős,annak marad a videónézegetés a youtube-on!
Amúgy meg szerintem csont hideg cella nem robban fel.
Kis amperrel töltöm fel 3,6V-ig,utána mehet a gyári töltöbe.
Évek óta csinálom,biztos csak a szerencsémnek köszönhetem,
hogy eddig nem történt haláleset.És a ház is egyben van :D
Nyírtam már ki cellát túltöltéssel,3 db-ot! Egy sem robbant,
nem értem :(
Éppen most is töltögetek egy ma bontott packot,ebben is volt
0,3V-os cella... Szépen veszi a töltést,rövidzárban tudja a 20+
Ampert,nem lehet túl rossz.

(#15002) Barret001 válasza zoli03 (#15000) üzenetére


Barret001
addikt

Megint rákerestem 18650 li ion accu explosion.
Olyat nem találtam,ami töltés közben felrobban.
Ugye ne milyen barbár megoldásokra gondoltál?
http://www.youtube.com/watch?v=vsAymO7Y9lU

(#15003) Kolty


Kolty
aktív tag

Létezhet szerintetek hogy a topictárs lámpája tud 800lument?

(#15004) Barret001 válasza Kolty (#15003) üzenetére


Barret001
addikt

Azt írja,150 perc üzemidő(90+60),és 3A áramfelvételt ír...
Ez igen sántít...Az üzemidő ennyi nem lehet, a teljesítménye lehetne 10W,ha van megfelelő hűtés,de ezt nem hiszem...Ha 90 percig járatná 900 lumen -es teljesítményen,ahhoz egy aktív procihűtő kellene...

(#15005) zoli03 válasza Kolty (#15003) üzenetére


zoli03
őstag

Hát 800 lumenen elég meleg lenne rövid időn belül. Ez a mondat is érdekes:

"Teljes fényerőn kb 90 percig nem észrevehő a fényerő csökkenés, utána még egy órát produkálja azt amit egy 3 wattos lámpa tud."

Ha nem csökken jelentősen a fénye, akkor kb 45-60 percet bírna ki egy átlagos akkuval. Most akkor mégis nagyon csökken a fénye, vagy nem 3A-ről indul.

Amúgy szerintem egy fejlámpára elég 4-500 lumen is. Ha pl valamit szerelsz, akkor még a 4-500 is igen sok. A márkás fejlámpák se nagyon mennek nagyobb fényerővel, ekkora lámpatest nem tud annyi hőt elvezetni jól.

(#15006) Ádyka válasza Kolty (#15003) üzenetére


Ádyka
őstag

Határeset. A led biztos tud annyit, csak a lencse miatt valszeg nem jön ki annyi.
3 wattos lámpánál már 1 A alatti az áramfelvétel, nem 3. Sajnos diagrammot nem tudok felrajzolni, hiszen nem lieáris a 3 A-es áramfelvétel, hanem folyamatosan csökken.
A hűtése egész vállalható, sőt még zsírocskát is kap tőlem. Barret001: Igyexem nem ködösíteni a specifikációt illetően.

zoli03: Jogos az üzemidő felvetésed 1 átlagos akku esetén. Ez nem 1, hanem 2 akkus, párhuzamosan kötve. Simán megvan az üzemidő, ha valós 2000 mAh-t tudnak az akksik, márpedig annyit tudnak.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#15007) zoli03 válasza Barret001 (#15002) üzenetére


zoli03
őstag

Az akkumulátor angolul battery, nem accu. Amúgy olvass utána, pl korn is írt erről: [link].
Amúgy a bátorság meg a felelőtlenség két különböző dolog. Mélykisült Li-Ion cellát használni nem bátorság kérdése. Nekem is volt 1V alatti bontott cellám, feltöltöttem, működött is, de inkább kidobtam, minthogy használjam.

(#15008) Barret001 válasza Ádyka (#15006) üzenetére


Barret001
addikt

Tehát van 4,2V 4000mA akkumulátorunk! (Talán lehet még 5000 mA is,a legjobb kapacitású akkukkal)
Ha ezt 1A terheléssel járatjuk,1 óra alatt lead 1000mA töltést!
így ugye elméletileg tudhat 4 óra üzem időt! Elméletileg!
DE ez a lámpa 3A-ral terheli le!
Akkor most ezt elmagyaráznád nekem? Mert szerintem jó ha 1
órát tud így 3A terhelés mellett
Vagy rosszul számoltam?
Minél több a terhelés,annál kevesebb energia vehető ki az akksiból!
Ezért írtam durván 1 óra üzemidőt 3A terhelés mellett...

(#15009) zoli03 válasza Barret001 (#15008) üzenetére


zoli03
őstag

Nincs 4000mAh-s 18650 cella (amúgy nem mA, hanem mAh), 5000 meg főleg nincs. 3400-as a legnagyobb (Panasonic), de már van 3600-as is, de azt még nemigazán lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#15010) Ádyka válasza Barret001 (#15008) üzenetére


Ádyka
őstag

A gondolatmenet nem rossz, de az eredmény az.
Kapcitás: mAh. Tehát ebből van 4000. De mi óránként 3000-et veszünk ki, ha bírná folyamatosan az akksi, de ugye nem bírja, mert folyamatosan csökken. Azaz kb 1,3333 órát mehet így ha fix 3A-t ki tud venni.
Szemre meg nehéz látni a különbséget, hogy most éppen 3 vagy már csak 2,5A a felvétel.

zoli03: Akkor mégegyszer. 2 akkurol beszélünk. És ezt csak neked csak most... ha már mindíg egy akkura gondolsz...a kínaiak megcsinálták: [link] :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#15011) Barret001 válasza zoli03 (#15009) üzenetére


Barret001
addikt

A lámpa amiről beszélünk,2 akksit fogad!
Tehát a kapacitás duplázódik.ezért írtam ekkora kapacitást.

(#15012) Barret001 válasza Ádyka (#15010) üzenetére


Barret001
addikt

Teljes mértékben egyetértek avval,amit írtál!
A lámpára ezt írták: 90 perc max fényerőn(10W),és még 60 perc kb 3W teljesítménnyel.
Ekkora mennyiségű energia kinyeréséhez 2 db 18650-es akku nagyon sovány :D
Egyszerűen ekkora térfogatban ez a technológia MÉG nem tud ennyi energiát tárolni.

(#15013) Ádyka válasza Barret001 (#15012) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha az akku tudná azt amit nem, azaz, hogy folyamatosan adja le az áramát, akkor is elérhető lenne, a 90 perc 10W (azaz kb 3A) + 60 perc (3W azaz max1 A).
A 90 perchez kéne ugye 4500 mAh, a + 60 perchez meg 1000 mAh. Az 5500 mAh, ami 2 akksival már simán hozható. Persze nem számolva a veszteségekkel, mert nyilván van. Ez egy felületes számítás nyers számadatokkal. De nézzünk két profibb akksit, és máris 6800 mAh körül vagyunk.

De fényerőben szemre nehéz látni a különbséget, még 3 vs 2A között is. Ezt egy görbével lehetne jól személtetni, de ezt nem áll módomban készíteni. Ezért van úgy írva, hogy 90 percig nem számottevő a fényerő csökkenés.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#15014) zoli03 válasza Ádyka (#15006) üzenetére


zoli03
őstag

Bocsi, én nem is néztem, hogy két akkus. Amiket mostanában néztem fejlámpákat, meg az enyémek is, mind egy akkusak, így valahogy berögzült, hogy fejlámpa=egy akku.

(#15015) Ádyka válasza zoli03 (#15014) üzenetére


Ádyka
őstag

Észrevettük, hogy beragadtál. :D

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#15016) kowik válasza Barret001 (#15012) üzenetére


kowik
tag

Fúúú, de elnagyolva számolgattok. Ádyka is. :(
Tehát:
XM-L T6 led 3A-en 10,011W-ot eszik és 910 (led)Lm-t ad le.
1db Panasonic 3400mAh cella 3,7*3,4=12,58W de mivel 2db van a lámpában 12,58*2=25,16W
25,16/10,011=2,51óra
De mivel csökken a fényerő így a 3 óra, vagy ennél nagyobb üzemidő is simán kihozható maxon.

[ Szerkesztve ]

(#15017) kowik válasza kowik (#15016) üzenetére


kowik
tag

Az említett 2000mAh akkuval ez így néz ki:
3,7*2=7,4*2=14,8/10=1,48 óra ami kb 90perc. Persze folyamatosan csökkenő fényerővel ez inkább 2 óra.

(#15018) Ádyka válasza kowik (#15017) üzenetére


Ádyka
őstag

Sajnos észrevettem, hogy nagyolva kellett mondanom, de ezt írtam is.
Az eredményed helyes.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#15019) Misser válasza kowik (#15016) üzenetére


Misser
tag

Na és mennyire elhanyagolható, hogy a teljes kapacitás 3A-es terheléssel nem szedhető ki az akksiból?

(#15020) Myers


Myers
senior tag

Meg lehet mérni valahogy, hogy ezekből az Li-ion aksikból hány mAh-t lehet kivenni? Hasonlóra gondolok, mint amit a Voltcraft töltő csinál a Ni-MH aksikkal.

http://www.muszaj.hu/

(#15021) kowik válasza Myers (#15020) üzenetére


kowik
tag

Igen. Meg is szoktuk mérni.

(#15022) kowik válasza Misser (#15019) üzenetére


kowik
tag

Igaz. Ez a Panasonic akkunál csak 2,3 óra a 2,5 óra helyett. Viszont a fényerő csökkenés miatt a valós üzemidő ennél több.

(#15023) Myers válasza kowik (#15021) üzenetére


Myers
senior tag

Milyen eszközzel?

http://www.muszaj.hu/

(#15024) kowik válasza Myers (#15023) üzenetére


kowik
tag

IMAX B6

(#15025) zoli03 válasza kowik (#15024) üzenetére


zoli03
őstag

Írhattad volna, hogy nem csak az IMAX tudja megmérni, a legtöbb RC modell töltő is tud kisütni. De kétségtelen, hogy az IMAX igen jó ár/érték arányban.

(#15026) pigsty válasza Barret001 (#14999) üzenetére


pigsty
aktív tag

Barret001 , zoli03: a specifikációkból kiindulva, már 2.5V alulról indulva kakis a téma, és a töltőm 1Aval tölt, mélykisült közeli akkukat állítólag 1/10C-vel lehet ébresztgetni; elvben már 2 V alatti hosszas tárolásnál átalakul(hat) az akku szerkezete, anót-katód, 1V-ról való töltéskor lehetséges, belső ellenállás megnő, én is kísérletből próbáltam ki, ha feltölteném teljesre, csak az erkélyen, (ytong)téglákkal körberakva, akár a töltőből vezetéken kivezetve a feszt az akku végéihez, ne a töltőt károsítsa azonnal.
valós tapasztalatokra is kivi voltam,
inkább extra túltöltésnél (vagy már durva, inkább gyártás hibás belső anyaghibák miatt) puffad másodpercek alatt, mint a jó grill-pack, aztán robban, ég.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#15027) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok

Erről mi a véleményetek [link]?
Megér ennyit? Ez kb melyik Convoy lámpának felel meg?Mennyi lehet az üzemideje, és a baby elem helyettesíthető-e valamilyen lithiumos akkuva,?

(#15028) zoli03 válasza balazs1956 (#15027) üzenetére


zoli03
őstag

A 26500-as Li-Ion cella akkora, mint a baby elem (csak az elemek 1,5V-osak, ráadásul ez a méretű Li-Ion cella nemigazán elterjedt).
Fogalmam sincs, melyik Convoynak felel meg, alig látni belőle valamit, meg a méreteit is jó lenne tudni. Amúgy ezeknek az elemeknek/akkuknak már egész nagy a kapacitása, teljesítményfelvételt is ír az Aldi, keresel valamilyen akkut/elemet, hogy mennyi annak a kapacitása, aztán akkor már ki tudod számolni, hogy nagyjából mennyi lesz az üzemideje.
De ennyiért biztos nem venném meg ezt a lámpát. Ha Convoyhoz hasonítod, miért nem veszel inkább azt?

(#15029) balazs1956 válasza zoli03 (#15028) üzenetére


balazs1956
senior tag

Karácsonyra gondoltam, meg olvasgatva ezt a szállítási mizériákat az akkumulátorokkal, elbizonytalanodtam..
Ez meg kéznél lenne, igaz nem olcsó, meg a baby elem sem 2 fillér manapság, de hagyom magam lebeszélni róla, ha szerintetek ezért az árért egy jobbat is kapok kintről.

(#15030) Barret001 válasza pigsty (#15026) üzenetére


Barret001
addikt

Már vagy 40-50 db cellát megmentettem,mind vette rendesen a töltést.
a nagy részük még fél év után is 4,1 volt felett van!
Csak feltöltöm őket,és félrerakom.Párat elajándékoztam.
Néha rájuk mérek,hogy mi a helyzet.Összehasonlítottam a lámpához
adott gyári akksival egy bontott Fukushimában gyártott zöld színű cellát,
Bődületes a külömbség,a bontott cella javára...Pedig a lámpához adott
új kék cellára 4200 mA-van írva :D Mégis fele időt bír,mint a bontott cella...
Még valami,kettesével élesztem őket kis amperrel,és mindig szinte század
voltra kiegyenlítődik a feszültségük! Pedig nincs cellafelügyelet...
Ha lenne egy bika töltőm,annak nagyon örülnék,lassan egész jó kis packot
tudnék összerakni a sok cellából.

A robbanáshoz ismét hozzászólnék: Vigyázzatok,nehogy a földdel tegyétek egyenlővé a házatokat :D

Valaki kiszámolhatná,és leírhatná,hogy a cellában tárolt energia mekkora pusztításra képes!
Mert ugye nem atomreaktorról beszélünk...
Persze ha direkt akarok "robbantani" ,az könnyen megoldható.
Pont úgy,mint amikor pl egy citromot robbant fel az ember!

(#15031) zoli03 válasza balazs1956 (#15029) üzenetére


zoli03
őstag

Hát kintről karácsonyra már nem nagyon fog ideérni. Elemmel biztos nem használnám, vennék hozzá akkumulátort. Lidlben szokott lenni Tronic, 2 db 1000 Ft, néha LSD akku is szokott lenni (legutóbb olyan volt).
Kintről mindig jobbat kapsz azonos áron, de még olcsóbban is jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#15032) korn válasza Barret001 (#15030) üzenetére


korn
aktív tag

Csak egy példa. Pár éve egy zöld 0.5V-os samu cellát pár tíz mA-rel feltöltöttem 3V-ra, utána beletettem egy oem töltőbe. 1-2perc múlva meghalt az aktuális csatornája a töltőnek. Rövidzárra ment az akksi. :Y Szerencsére csak minimális töltés volt az akksiban így nem történt semmi. Egy fullra töltött akksinál valószínűleg történt volna valami markánsabb dolog. Én ezek után a 2V alatti cellákkat kiselejteztem.

Végülis amíg csak a magad testi épségedet veszélyezteted addig nincs gond. Mélykisütött cellát én nem ajándékoznék senkinek, max az ellenségemnek...
Számít az valamit, hogy van 50 akksid vegyesen jó és mélykisütött, vagy "csak" 30 db jó akksid?
Mondjuk az meg más kérdés, hogy amit te jó akksinak vélsz, biztos vagyok benne, hogy a jelentős része köszönő viszonyban sincs a gyári paramétereknek. Ettől még szuperül használhatóak, csak meglepődnél, ha egy új akksival összehasonlítanád őket. Persze ha "ingyé" volt, akkor megéri így is. :C

csak hogy hozzak pár klasszikus képet:

(#15033) pigsty


pigsty
aktív tag

kis is fogom dobni őket, nem éri meg kockáztatni.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#15034) thenorthface


thenorthface
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Fandyfire STL-V6 lámpám meglehet csinálni,hogy csak a max. módot tudja?

(#15035) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Nem értem miért éri meg kockáztatni néhány ezer Ft-ért.
A legjobb védett Panasonic akku nincs 10 dolcsi ebay-ről (műanyag tartóval).
Ennél persze vannak gyengébb akkuk is kevesebbért.

Egyébként nekem úgy tűnik múlóban az akkumizéria. Az augusztus végén/szeptember elején rendelt cuccokból nem sok jött meg, de mostanában 3 hét alatt (közeleg a karácsony, egyébként kb. 2 lenne) megjönnek.

balazs1956 #15027
Az a lámpa vsz. NiMh akkuval megy a Li-ion annyival jobb, hogy nem éri meg mást használni.

(#15036) jozefgucci1 válasza zoli03 (#14998) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Pontosan ez van nekem .:081533 265 Ez ment nekem tönkre nem világít ? Mi más lehetne mint a led ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#15037) zoli03 válasza jozefgucci1 (#15036) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem nem működik a link.

"Mi más lehetne mint a led ?" Pl kapcsoló, elektronika, vezeték, meg bárhol lehet kontakthiba.

(#15038) bul07


bul07
nagyúr

Én is most szedtem szét egy Dell laptop aksit(ingyen kaptam csak a postát kellet állni)
3db Samsung ICR18650-22F SDI 19B2 cella volt benne . és majd egy évig ha jól tudom nem voltak használatban, megmérve 3,6V van bennük
Kíváncsian várom hogy mit tudnak

Nem tudom mit kell ennyire félni , szétpukkan töltés közben akkor szétpukkan, vagy talán mindenki a párnája mellet tölti ezeket , hosszabbítón ki a szabadba(folyosóra) és ott azt csinál amit akar

Régen(szakmunkás tanulóként jó régen) de sokat szórakoztunk az elektromossággal, sokkoltuk egymást gyakorlaton
Első nap az oktató azzal kezdte hogy mindenkinek meg kell érezni a az elektromosság erejét, a szekrényből elővet egy sokkolót(ehhez hasonlót) és mindenkinek a kézfején végigment vele, persze utána mindig előkerült a legváratlanabb helyzetekben :)

Egyik alkalommal a balga osztálytársam úgy gondolta hogy egy drága multiméterrel ampert mér(ekkor még nem tanultuk a menetét), át is dugta majd be a konnektorba elég nagyot csattant, rendesen megolvadt a fém hegye a vezetéknek :DDD
Tört ki olyan kapkodás köztünk mert a biztosítékot is lenyomta és gyorsan ki kellet cserélni hogy ne vegyék észre, szétszedtünk két dobozt belül de a 20A és a másik dobozban lévő még nagyon biztosítéknak semmi baja nem volt , rájöttünk hogy a kinti fali dobozban a késes biztosíték ment ki , szépen körbe álltuk mintha cigiznének páran ketten meg takarásban kicserélték :DDD

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15039) DrDante666


DrDante666
tag

Sziasztok!

Van most egy Convoy S2 U2-1B 2800mA lámpám. E mellé szeretnék egy másikat (hasonló árban, szintén 1 db 18650 akkus, 1 LED-es verziót a márkán belül S1-S6, M1-M2, C8 stb., rugalmas vagyok).

Kerékpárra, fejlámpának (nem árt, ha lehet kapni ahhoz is fejpántot és tokot) ill. ház körül használom leginkább. Szeretném, ha a jelenleginél minél természetesebb, sőt melegebb színe lenne, fontos még, hogy egyenletesen terítsen ne túl erős közepű a "képe" (az eddig látott fotók alapján ezért az M1 szerintem már ki is lőve) és jó ha ezek után minél nagyobb területet világít be, ezen felül a minél nagyobb "hatótávolság", fényerő még előny, de az már nem feltétel.
Korábban másodiknak már nagyobbat és bordázottat akartam, de végül is az S2-vel is jól megvagyok melegedés szempontjából és alapvetően az akkuidővel sincs gondom (bontott cellákkal használva), de az említett célokra lehet elég, sőt jobb lenne egy gyengébb a még hosszabb üzemidő reményében.

Szóval a kérdésem, hogy a fenti igényekkel milyen irányba induljak el, szerintetek melyik lenne a legalkalmasabb a célra és milyen LED-del? Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15040) Barret001 válasza bul07 (#15038) üzenetére


Barret001
addikt

Ha 3,6V-ot mértél,akkor biztos jók a cellák!
A mélykisült cellákat is fel tudtam tölteni,csak annyí a gond velük,hogy hosszú távon (hónapok) nem tartják rendesen a töltést.1-2 hónap alatt lemerülnek 3,8 volt körüli feszültségre.
Vannak újonnan vett duracell 1,2v-os akkujaim, AA -azok 2 hét alatt fullra merülnek!
DE töltés után autót lehetne róluk bikázni :D A 10 éves fényképezőgépemet csak ezek viszik rendesen...
Érdekes dolgok ezek...

(#15041) zoli03 válasza DrDante666 (#15039) üzenetére


zoli03
őstag

Amiket leírtál, azokra az S2 tökéletes. Akkor minek másik? Veszel hozzá egy ilyen LED-et, vagy ha még ennél is melegebb fényűt akarsz, akkor egy ilyet. Fejpántot is lehet kapni, nem nevezném olyan komfortosnak, de szükség esetén sokat segíthet: [link].

(#15042) DrDante666 válasza zoli03 (#15041) üzenetére


DrDante666
tag

Elsősorban azért, mert ezt beígértem, hogy lepasszolom a családban fotonágyúzni miután lesz vele némi tapasztalatom és vettem magamnak egy másikat, ami méginkább az én igényeimre lesz kihegyezve. Másodsorban bár nem olyan távol tőlem a szerelgetés, de most szívesebben rendelnék megint egy komplett lámpát, majd pont eleget babrálgatom még őket később.
Már látom ez a T6-4C kell nekem, köszi. Szerintem egy S6 lesz ebből, már csak azt kell eldöntenem, hogy mennyire adjak lejjebb az áramból. De végül is a nagyot sem kötelező maxon használni, ám a lehetőség mégis ott lesz, akku van bőven, szóval lehet maradok a 2.8A-nél, mert gondolom a melegebb szín egyébként is egy kicsit gyengébb fényt fog produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#15043) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !
Hozzám került egy párdarab laptop akku a kérdésem az lenne hogy Xtar VP1 töltővel lehet tölteni az aksikat ? nem tudom kimérni az akkukat előtte, ebben a töltőben van valami védelem ? nem lesz gond ha nagyon sz@r valamelyik akku ?

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#15044) kowik


kowik
tag

Lencsés lámaguruktól kérnék egy kis segítséget.(pl. Korn)
http://kaidomain.com/product/details.S022869
Ez a lencse milyen képet vetíthet??
Projekt:
Tesóm(lány) városi keróján dinamós, izzós lámpa van még. :( Nem akar olyan lámpát amit külön kell le föl pakolni a bicajra. De mivel az izzós szett fényereje kb. 0,1Lm :DDD ezért a meglévő lámpákat akarom ledesre átalakítani. A lényeg, hogy a led-lencse távolságot úgy állítanám be hogy inkább terítsen.(a két szélső állás között kb. középen.
Pont 55.5mm-es lencse kell.
Milyen képet vetíthet ez a lencse?

(#15045) kowik válasza Brekecs (#15043) üzenetére


kowik
tag

Csak meg kellene mérni őket töltés előtt.
A következmények az alábbiak lehetnek.
http://prohardver.hu/tema/elemlampa_zseblampa/hsz_15032-15032.html

(#15046) balazs1956 válasza macikos (#150) üzenetére


balazs1956
senior tag

Másnak sem működik a linked???
Ez az oldal jön be mindig.

[link]

(#15047) Öcsi26


Öcsi26
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb. 10 éves maglite lámpám, még az eredeti nem ledes technológiával kaptam. (A 3 góliát elemes méretű. Asszem 3D a tipusa.)
Nem vagyok túl jó az elektronikában, de szeretnék tuningolni rajta.

Kéne nekem egy konkrét, részletes leírás, vagy akár valaki aki csinált már ilyet.
Debrecen környékén van valaki, aki tudna segíteni?

Nézegettem a candlepowerforums.com -on is, de őszintén szólva nem nagyon kerültem közelebb.

Köszi

(#15048) Magnat válasza Öcsi26 (#15047) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a tuningolásban nem tudok segíteni, de arra készülj fel, h hacsak nem tudod te kiesztergálni a közdarabot meg megcsinálni a többi pepecs melót magad, többe fog kerülni, mint amennyiért vehetsz egy minden tekintetben jobb lámpát.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15049) bul07


bul07
nagyúr

Elszántam magamat, és mivel van már bontott aksim is kellene hozzá lámpa is

Hogy milyen is kellene , minél messzebbre vigyen el erősen, megközelítőleg 3-400m-re, túl nagy se legyen egy kézzel kényelmesen használható, egy vagy kettő 18650 menjen bele
És 20$ alatt kellene megoldani

Régebben levélben ezt a kettőt ajánlották
[link] , [link]
Van ettől nekem jobb lámpa , és ha nincs a kettő közül melyik jobb nekem és meg is éri rendelni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#15050) korn válasza balazs1956 (#15046) üzenetére


korn
aktív tag

több mint 4 éves hozzászólás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.