Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Myers válasza kowik (#23343) üzenetére


Myers
senior tag

Ehhez nem lehet külön fejpántot kapni? Lassan elérem a legszorosabb állítási lehetőséget, de így is kezd laza lenni.

http://www.muszaj.hu/

(#23352) Predator2 válasza grabber (#23350) üzenetére


Predator2
addikt

Jöhet ! Képek is!

THX :R

Melyik jobb led szempontjából: CREE Q5/R5 vs Cree XML T6

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#23353) Vertigo18 válasza grabber (#23350) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mindenkit érdekel, lámpa topik! :) :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23355) grabber


grabber
addikt

Cree XML T6 Zoomable LED HeadLamp fejlámpa 12$ körül van
Képek mappa

Csomagolás:
Egy elég nagy dobozban jött.Fakó színekkel,de célnak megfelel :) A lámpa mellett még találunk egy bicikli tartót,AAA->18650 átalakítót,Színes műanyagot tartóval együtt.Utóbbinak a célfelhasználását nem tudom.
Kézbe véve a lámpát elég nehéznek tűnik.Igaz Panasonic 18650 3400 mAh akkumulátorral teszteltem.Fejen is van egy kis súlya,de pár perc használat alatt sem volt vészes.Viszont,hogy előrenyúlik a lámpa a súlypont kitolódása miatt fej mozgatása közben jobban feltűnik a viselése.Döntési szög műanyag fogakkal oldották meg.Elég masszív,10 fokonként állítható.Viszont sok állítás alatt kikophat és könnyebben elállítódhat.De ha nincs naponta használva szerintem sokáig ki fogja bírni.
Fényerő elég nagy egy fejlámpához képest.Csak 3 módja van: High->Low>Strobe.A low is elég nagy.De mivel csak 2 módja van fényerő állításnál,így ez megfelelő.De lehetne egy nagyon alacsony is,ha másik driver-re lenne.Összehasonlítottam egy PETZL TIKKA Xp-vel és egy Convoy S2-vel.
Zoom: A legtágabb helyzetben,közeli munkáknál lehetne még szélesebb.Viszon 4-5m után már elég széles,így kiránduláshoz ez megfelelő.Másik állása meg zoom-nak megfelelően működik.Azt még nem tudom milyen távolságig lehet használni.
Szétszedés alatt ahogy babráltam két vezeték is elengedett.Állhattam neki forrasztani.Igaz nem nagyon kíméltem,mert még most derüljön ki.Vezetékeket meglátva elég vékony látvány fogadott.Nagyobb fényerő nem kell,mert munkához kell sötétben és nem kiránduláshoz.Ha nem fog még egyszer elengedni a forrasztás,akkor számomra nem gond,de mindenképp a lámpa negatívumának említeném ezt.
Zoom menetére kentek egy kis zsírt.Zoom állítása alatt van egy kis golyó rúgóval.Így nem csak csavaros érzetet ad zoom állítása közben,hanem finoman magas hangon kattanót.Ha valaki szétszedné,ne hagyja el ennek a működéséért felelő mini rúgót és mini golyót.De visszaraktam :DDD

Összefoglalva: Én mindenképp ilyen fajta fejlámpát vennék,mert sok 18650 akkumulátorom van és jobb fényerőt kapok cserébe.Kis AAA lámpák fénye sokszor kevés,de jobban terítenek.Ennyi pénzért nem is lehetne sokkal többet elvárni.Emiatt nem tartom rossz vételnek.Lehet,hogy másik hasonló fejlámpa jobb lesz minőségre.PL a hátul akkumulátortartós vagy dupla akkumulátoros.De azt majd egy másik vélemény tudná megválaszolni ;)

[ Szerkesztve ]

(#23357) alex89


alex89
senior tag

Ha már így feljött a fejlámpa dolog erről esetleg [link] van valakinek tapasztalata, véleménye?

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23358) krisztianAMG válasza alex89 (#23357) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nálam egy ideje már a kedvencek közt pihen. Nekem tetszik, nem látok rajta semmi kivetni valót, és nincs túlhajtva sem. ( =van benne tertalék tuningra).

(#23359) kowik válasza #46372352 (#23354) üzenetére


kowik
tag

Stabil. Nem mozog.

(#23361) NORBl válasza Predator2 (#23352) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ezekre én is kíváncsi volnék, hozzám egy Q5-ös tart éppen, a ti véleményeitek alapján.

(#23362) DVDHooligan


DVDHooligan
csendes tag

Sziasztok!
EDC zseblámpát keresek. Sajnos egy igen rossz vételen vagyok túl (hirtelen felindulás --> Varta 3W 3AAA). A lámpa igazából otthonra megteszi, de sajnos mindennapi viselésre alkalmatlan, mert állandóan bekapcsol a zsebben.

A mostani kiszemelt egy Nitecore P12 lenne. Van itt valaki, aki ismeri? Ár/érték arányban megfelelő? Vagy ne akarjak ennyi pénzt kiadni érte és inkább vegyek mást?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#23363) erik365 válasza DVDHooligan (#23362) üzenetére


erik365
aktív tag

Ha tényleg rászánod a pénzt akkor jó a Nitecore, esetleg Fenix PD32 is egy ligában játszik vele.(vagy feljebb)
Olight S30RII-őt is megnézheted, ha esetleg kevesebbet szánnál rá akkor pedig Convoy S2, a Convoy nincs egy szinten az előbb említett 3 gyártó lámpáival, de használható és szerethető lámpa.

1.4 T-jet M32

(#23364) G@ben válasza erik365 (#23363) üzenetére


G@ben
addikt

Mint totál laikus kérdezem, miért nincs egy szinten a Convoy a többi lámpával? Van egy S2+om, amit minél többet használok, annál jobban szeretek. Minőségi kidolgozás, ilyen-olyan védelem, nagy fényerő, szép kép. Miben tud többet egy hasonló kialakítású Nitecore vagy Fenix?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23365) erik365 válasza G@ben (#23364) üzenetére


erik365
aktív tag

Anyag megmunkálása, ha a kezedbe veszed teljesen más érzetet ad.
Mellette a plusz funkciók, elem merülés jelző led, tükröződés mentes üveg, tökéletes minőségű foncsor.
Úgy az egész teljesen mást sugároz, de ezt akkor tudod meg majd ha veszel egy prémium minőségű lámpát is.

1.4 T-jet M32

(#23366) G@ben válasza erik365 (#23365) üzenetére


G@ben
addikt

Értem, köszi! :R
Egyelőre tök jól megvagyok ezzel is, egy drágább lámpát már túlzottan féltenék. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23367) DVDHooligan válasza erik365 (#23363) üzenetére


DVDHooligan
csendes tag

Köszönöm szépen a választ. Most igyekszem megfontoltabb lenni. Esetleg még a Fehovát is megvárom, hátha ott meg is lehet támogatni őket.

(#23368) Batib


Batib
őstag

Sziasztok!
Nagyon láma vagyok ebben a témában. Arra vagyok kiváncsi, hogy egy ilyen lámpa, működik "sima" 1.2 AA akksival is és 3.7-es 14500-as akksival is?
Tudom, hogy egy ilyen lámpa nem ajánlott, de azért kiváncsi vagyok. Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23369) WestBam válasza Batib (#23368) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Igen.

Mellesleg:
Jobban jársz az SK68 klónokkal. Picit drágább de sokkal jobb a minőségérzete. Mindkettő volt így biztos, fényre is erősebb az SK68 ugyan azzal az AA elemmel. ;)

BLF A6 29$ !

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23370) jozsi252 válasza WestBam (#23369) üzenetére


jozsi252
veterán

Tegnap megjött a sajátom is, nagyon fasza kis lámpa!

Katt

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#23371) Batib válasza WestBam (#23369) üzenetére


Batib
őstag

Köszi!
Maminak, templomból hazajövős, kulcstartós kislámpát kellene leváltani.
Ezek amire gondolsz? Esetleg konkrétan melyik?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23372) WestBam válasza Batib (#23371) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Mami is jobban jár egy tartósabb darabbal. Ha leejti sem fog az SK68 deformálódni mert ahhoz túl vastag az anyaga.
Szerintem megveheted bármelyiket, nekem most sipik "márkanévvel" ellátott 3 módosak vannak, mind jól működik.
Tapasztalatból mondom, hogy csak on/off módosat adj öregebbek kezébe, ne bonyolítsd saját és szeretteid életét ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23373) salytmasztor válasza WestBam (#23372) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Nekem is ma jött meg pár SK68 (gearbest), sima noname és Sipik verzió is.
A Sipik-nél megvan a 3 mód, de az elég idegesítő, hogy ki-bekapcsnál átugrik a következőre. :(((
Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni (vagy esetleg kiiktatni akár végleg)? :F

[ Szerkesztve ]

(#23374) Batib válasza WestBam (#23372) üzenetére


Batib
őstag

Köszi! :R

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23375) hpsafl válasza salytmasztor (#23373) üzenetére


hpsafl
tag

Valamt a driveren össze kell kötni egy grafitceruzával húzott vonallal.

Valahol itt lesz a megoldás.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23376) korn válasza hpsafl (#23375) üzenetére


korn
aktív tag

blf-n ez a megoldás is tőlem ered (rám hívatkozik a topicnyitó, én lennék viffer750), bár én még eredetileg ellenállással sütöttem ki a kondit, nem grafitcerkával :)

(#23377) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Sziasztok!

30-50 méterre ( telekhatár ) megbízhatóan elvilágítani mit vegyek? S2/+ vagy inkább C8?
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv B.

(#23378) hpsafl válasza Yahhher (#23377) üzenetére


hpsafl
tag

Inkább C8 :K

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23380) luck66 válasza Yahhher (#23377) üzenetére


luck66
tag

Ha nem kell állandóan zsebre tenni, akkor C8,
de ha állandóan viszed magaddal ,akkor kényelmesebb az S2

(#23381) WestBam válasza Yahhher (#23377) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ilyen kis távra az S2 használhatóbb így én is az S2+-ra szavazok :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23382) luck66 válasza WestBam (#23381) üzenetére


luck66
tag

Akkor most melyik a nyerő? :F

(#23384) WestBam válasza luck66 (#23382) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Amit felettem írtak az a lényege, udvarban otthon jobb a sok szórt fény, 30m-re meg simán elvilágít az S2 is elég erősen.
A C8 messzebbre világít de kisebb területet világít meg erősen, kevesebb a szórt fénye így baromi jól meg tudod majd világítani vele a kertszomszéd házfalát de a kertben is csak "pásztázni" tudsz majd vele, az S2-vel meg majd az egész kertet be tudod egyben világítani. Talán így érthetőbb miért ajánljuk a kisebb lámpát.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23385) luck66 válasza WestBam (#23384) üzenetére


luck66
tag

én értem,csak a mondatod kicsit furcsa(legalábbis nekem):
"S2 használhatóbb így én is az S2+-ra

erre írtam,hogy melyik: S2 vagy S2+

(#23386) WestBam válasza luck66 (#23385) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Minimális a különbség, amelyik tetszik. S2+-nak még több szórt fénye van.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23387) Vertigo18 válasza Yahhher (#23377) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha TÉNYLEG 30-50 méter, akkor S2... Az felesleges vita, hogy S2, vagy S2+, ebből a szempontból nincs nagy különbség...

Ha már kicsit messzebbre is, akkor a C8...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23388) NORBl


NORBl
aktív tag

S2-höz létezik, vagy így általánosságba olyan univerzális felfogató amivel tudom biciklin elöl használni a lámpát ?

(#23389) jodzsy válasza NORBl (#23388) üzenetére


jodzsy
csendes tag

[Itt] egy állítható fajta,de van 1$ körüli típus is ebayen rengeteg.

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#23390) NORBl válasza jodzsy (#23389) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszönöm.

(#23391) jodzsy válasza NORBl (#23390) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Ebbe a fajtába pont bele pattan az S2+,kollegának rendeltem korábban ebayről .

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#23392) luck66 válasza NORBl (#23388) üzenetére


luck66
tag

(#23393) grabber válasza luck66 (#23385) üzenetére


grabber
addikt

S2 kisebb is mint a C8 ;) Még egy érv mellette

(#23394) luck66 válasza grabber (#23393) üzenetére


luck66
tag

De nem mindig a méret számít! :C

[ Szerkesztve ]

(#23395) grabber válasza luck66 (#23394) üzenetére


grabber
addikt

Mondja az akinek kicsi van :DDD

Amúgy kényelmesebb használni,könnyebb hordani és kisebb helyre is befér.

(#23396) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Kösz srácok!

Akkor S2+ lesz.

Üdv B.

(#23397) troller


troller
senior tag

Sziasztok, Led Laser P6.2-es elemlámpát sikerült olyan szerencsétlenül leejteni, hogy pont a kapcsolóján landolt és azóta nem lehet kikapcsolni.
Lehet hozzá valahol alkatrészt kapni?

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#23398) 5-ös kezelő válasza luck66 (#23392) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ez gagyi, és piacon max. 300,-Ft.

(#23399) korn


korn
aktív tag

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_294539.html

5db 26650-ös megy bele :U 9-10centis foncsor :U

Mondjuk nem tetszik az a csúnya fogantyú, de azért felteszem a kívánságlistára.

(#23400) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Megjött a BLF D80. Ha lesz időm csinálok képeket meg írok valamit róla.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.