Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) Lacerta válasza MC Pite (#73999) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Az armytekes az, amikor 3 módcsoportra vannak bontva a folyamatos világítási módok, külön moonlight, main és turbo, és azokon belül tudsz váltogatni a szintek közt. Sztem az AT hozta be, a többiek csak másolják. Valahogy hivatkozni kell az UI mintákat, ez terjedt el erre.

A mostani H04 UI olyan, mint a H300-é, csak pl. a H3 és a T1 közt annyira marginális a különbség, hogy tök értelmetlen kettészedni. De lagalább ki sem választhatod előre, hogy melyik fokozat kell neked a sorból.

(#74002) Lacerta válasza FBLLMAG (#74000) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ez új infó, melyik modellek? Ránéznék a másik UI-ra.

(#74003) Lacerta válasza Lacerta (#74002) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ja, hogy a general, meg az advanced mód.
Az nem két UI, legfeljebb 1.5. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74004) papucsiga válasza z123456z (#73963) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Nekem is van pár eltérő tapasztalatom. Az Olight Warrior mini akkuja 3500 helyett cirka 3100, a Sekker 2 akkuja 5000 helyett 4300, egy 3500 és 3400-as fenix akku is 3100 körül van. Az Sp10 pro akkuja 900 helyett 790. Jó hír, hogy a kis 550-es Olight akkuk 600 felett teljesítettek, a Wuben H1 akkuja meg beváltja a 2600-at.

[ Szerkesztve ]

(#74005) z123456z válasza papucsiga (#74004) üzenetére


z123456z
senior tag

Akkor nem csak az olcsóbb márkák játsszák ezt. De miért jó nekik?

(#74006) FBLLMAG válasza papucsiga (#74004) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Milyen árammal sütötted ki, mikor mérted a belső kapacitását? Ha túl nagy árammal meríted, csökken a kapacitása. :K

(#74007) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

vasútnál dolgozok
olykor jelzést adni lámpával kell, ezért szeretnék venni valami kicsit amit zsebembe tarthatnék.
Tehát olyan kellene ami kellően világít, de nem vakitja meg a mozdonyvezetőt.
Nemtudom lehet e ezeken erősséget állítani ?

pl egy ilyen CONVOY S2+ megfelelő lehet?
vagy van más ajánlottabb erre a célra ?

(#74008) saril válasza FBLLMAG (#74006) üzenetére


saril
senior tag

Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan, a kommersz töltők 500-750 maximum 1000mA-el tudják kisütni és így kiszámolni a kapacitását a cellának, ha 1A-es kisütő áramnál nem tudja a ráírt kapacitást biztosítani a gyártó, az agyondédelgetett DRÁGA cellához, akkor az GAGYI.

Megelőlegeztem hogy nem kisipari 2~4 amperes kapacitás vizsgálóval csinálta!
Bár a "jó" cellák ott is kell hogy tudják majdnem a gyári kapacitást +/- 100mAh eltéréssel

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#74009) kory24 válasza kory24 (#74007) üzenetére


kory24
őstag

Vagy esetleg egy ilyen egyszerűbb is megfelelő lehet, amit Lidl-ben lehet majd venni?

(#74010) Intruder2k5 válasza kory24 (#74009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár azt tegyük hozzá, hogy a vasúti használat szempontjából ezek lehet nem jók, mert ha pl. szeretné ki/be kapcsolgatni (villogtatni) is, akkor ezek a gyors egymást követő gomb nyomkodásra funkciót váltanak, különböző ütemes villogások, fényerő szabályozás, stb. Szóval lehet oda elvárás lenne olyan lámpa, amit csak ki/be kapcsolni lehet a főkapcsolójával. De ezt már a kérdező tudja.

(#74011) alexandrosz válasza Intruder2k5 (#74010) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Oda ez kell :D


MINT Fulton MX-991\U USMC/Army Surplus Flashlight Extra Lenses Tested A+  Bulb Personal, Field Gear castingpro.pl

(#74012) H-Zol válasza Intruder2k5 (#74010) üzenetére


H-Zol
senior tag

Szerintem sem jó !
Vannak lámpáim ahol nyomogatva váltja a módokat, két gyors kattintás a turbó, három gyors kattintás a villogó és a villogó üzemmódban dupla kattintással vált különböző villogások között !!

De a kérdés két élű :D kellően világítson, de ne vakítsa meg a mozdony vezetőt !
Ezek az erős LED lámpák azért eléggé vakítanak, ha valakinek a szemébe világít az ember !

(#74013) H-Zol válasza alexandrosz (#74011) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ez tényleg jó , nem esik ki a mozdony vezető, ha szembe húzzák vele :D

(#74014) alexandrosz válasza H-Zol (#74013) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Bocsesz, de a 90 fokos nyak miatt hasonlít a vasutas tárcsához is, színes lencsék vannak benne, szóval szinte már MÁV-kompatibilis :D
És valóban lehet vele villogtatni, külön gombbal végezhető.

(#74015) H-Zol válasza alexandrosz (#74014) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az tényleg jó lenne :K de úgy sem adod el, mert ez egy régi emlék, nosztalgia !!
Ezek nem mai darabok !!

(#74016) kory24


kory24
őstag

Esetleg tudtok olyat ajánlani ami jó lehet?

Villogtatnom nem kell, 1x bekapcsolva lényeg folyamatos Fehér fénnyel világítson.
(Az hogy aztán hány nyomással kell kikapcsolni meg közbe pl villog az mindegy)
Jo lenne ha pl külön be lehetne állítani erősség és ha be állítom pl leggyengébb akkor bekapcsolásakor azon a módon világítania

(#74017) H-Zol válasza kory24 (#74007) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ha mégis ilyen kell , szerintem nézd meg ezt a videót a végén világitanak vele [link] ez egy olcsó jó minőségű kis lámpa nyomva tartva jönnek a fokozatok, két gombnyomás turbó, három gomb nyomásra egy eléggé gyors villogó az inkább önvédelemre jó :D
Wurkkos WK03 [link] lehet hozzá külön mágneses hátulját venni , nekem , és több ismerősömnek is van !!

(#74018) H-Zol válasza kory24 (#74016) üzenetére


H-Zol
senior tag

Amit ajánlottam az olyan amelyik erősségen hagyod (a turbó kivételével ) ott kapcsol be és akkor csak ki be kapcsolod és mindég azon kapcsol be ahol ki kapcsoltad !!
Négy gyors gomb nyomással le zárod, hogy zsebben nehogy be kapcsolódjon !!

(#74019) alexandrosz válasza H-Zol (#74015) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

..sőt, most érkezik bele a LED drop in izzó ;)

(#74020) kory24 válasza H-Zol (#74017) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm!
Igy jónak tűnik :R

(#74021) chatran válasza alexandrosz (#74019) üzenetére


chatran
őstag

Milyet sikerült venni bele? Majd írd meg, hogyan szuperál benne.

(#74022) H-Zol válasza kory24 (#74020) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ezt nem ismerem de itt volt a múltkor említve és ez innen jön a szomszédból [link] nézzél rólla videót, hogy , hogy világít, mert minőségi gond nincs vele, jó lámpa!!
Közbe kerestem egy videot [link]

(#74023) alexandrosz válasza H-Zol (#74022) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Apósomnak rendeltem egy ilyet onnan, imádja.

(#74024) weiss válasza kory24 (#74009) üzenetére


weiss
addikt

Ez egy kalap kaki, sajnos vettem egyet régebben.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#74025) H-Zol válasza alexandrosz (#74023) üzenetére


H-Zol
senior tag

Azért írtam, hogy mások után mondva nem rossz kis lámpa, és benne van a megfizethető kategóriában mert mindenkinek meg kell élni :D azért itt [link] elég húzós az ára !!

(#74026) FBLLMAG válasza saril (#74008) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Pár akku kisütési diagrama különböző árammal, ITT.

Pl a Samsung 30Q is megtalálható közöttük. ;)

[ Szerkesztve ]

(#74027) H-Zol válasza alexandrosz (#74019) üzenetére


H-Zol
senior tag

Arra én is kiváncsi leszek , hogy , hogy fog muzsikálni , és, hogy milyen lessz a vetítési képe !!

(#74028) alexandrosz válasza H-Zol (#74027) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Lesz neki valami, nekem jó lesz, meg végre akad majd fényereje is :D
Megkockáztattam egy 3W-os drop in-t, durvábbat szerintem nem visel el (műanyag a test), de majd meglátjuk.

(#74029) z123456z válasza UberMutant (#73942) üzenetére


z123456z
senior tag

Létezik, hogy az 5 dolláros szállítás egy hét alatt itt van, és dpd hozza ki? Most jött egy értesítés dpd-től, hogy holnap hoznak egy csomagot, csak nem tudom, ez lesz e, mert nkon.nl-ről is jön, de azt nem tudom ki hozza majd. Remélem az Acebeam lesz az.

(#74030) alexandrosz válasza z123456z (#74029) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Valszeg az lesz, DPD hozta ezeket nekem is, asszem nagytarcsai log. raktárból.
2 hét alatt megjött.

(#74031) z123456z válasza alexandrosz (#74030) üzenetére


z123456z
senior tag

A próféta szóljon belőled. Sajnos pont a kínai újév alatt rendeltem, vártam rá elég sokat, csak 1-én adták fel. Még soha semmi nem jött meg egy hét alatt Kínából, ezért furcsállom. Tracking szerint is még reptéren vesztegel.

(#74032) MC Pite válasza z123456z (#74031) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem pár hete a GLS hozta a 11.000Ft-os cuccot, ami free shippinges.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#74033) papucsiga válasza z123456z (#74005) üzenetére


papucsiga
csendes tag

El nem tudom képzelni, de alig akartam hinni a szemeimnek mikor láttam. Egy kicsit kiábrándító.

(#74034) z123456z válasza MC Pite (#74032) üzenetére


z123456z
senior tag

Itt inkább a tempó a meglepő, reméljük, hogy ezentúl minden így jön.

Egyébként ha valaki készül a zombiapokalipszisre: last of us :Y

(#74035) papucsiga válasza FBLLMAG (#74006) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Mint ahogy saril is írja bizonyos keretek közt szinte mindegy. Amúgy egy Vapcell S4+ és egy Opus Bt-C100- al is teszteltem. Az Opus tud 100 mA-rel is meríteni de változást nem mutatott akkor se.

(#74036) Lacerta válasza z123456z (#74034) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Attól függ, milyen szerepben készül.
Ha zombieledelként, akkor mindenképp jó választás. ;]

(#74037) H-Zol válasza z123456z (#74034) üzenetére


H-Zol
senior tag

Egy hét alatt még nem de 10 nap alatt több csomagom itt volt kinából, de hajdanában a rekord nállam pár nap híján 3 hónap volt !!

(#74038) z123456z


z123456z
senior tag

Hát P16-nak nem sikerült legyőznie Strikert. Sem fényben, sem komfortban, sem kezelésben. Ez a dupla gomb katasztrófa, a rögzített állású csiptető úgyszintén ( pont fordítva fognám kényelmesen, akkor viszont a kapcsolók vannak fordítva ), a fénye sokkal erősebb a Mankernek, és még szórt fény is van ( mindkettő SFT40 ). Ez az Acebeam fölösleges volt. Amúgy biztos jó lámpa, csak nem kellett volna egymáshoz hasonlítani. Inkább vettem volna Amutorch XT35-öst. Ami késik nem múlik.

(#74039) H-Zol válasza z123456z (#74038) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem olyan szokásom van, hogy azonos lámpákat nem hasonlítok össze , mert akkor úgy járnák mind te fölöslegesnek találnám :D
Úgy elldöntöm , hogy melyik az erősebb kézre álób stb !!
De még ha kényelmetlen is ahogy írtad az már gáz :W
Az Amutorch XT35-ön nem gondolkodok azt már előre tudom, hogy nekem nem tud ujját mutatni !

(#74040) MC Pite


MC Pite
veterán

Én meg mindent mindennel hasonlítok. A számomra legjobb marad nálam, a többi megy az apróra. Ehh, már amikor nem vagyok lusta feltenni, mint most is :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#74041) z123456z válasza MC Pite (#74040) üzenetére


z123456z
senior tag

Egyszerüen sajnálom eladni öket, pedig voltam már nagyon közel hozzá. Meg szerintem nem is lehet nagyon "használt" lámpát eladni.

(#74042) H-Zol válasza MC Pite (#74040) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállam sok itt maradt de azért a nagyok azok mind egyediek, a kisebbek azok vannak többen szinte azonos világítással , de egyikbe ez a jó a másikban az , egyszóval kifogás az van, hogy miért is maradt :D
De most vissza fogtam magam, egyenlőre nincs is kiszemelt , csak szorgalmasan olvasók, figyelek !!

(#74043) H-Zol válasza z123456z (#74041) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én is úgy vagyok, hogy amit ki szemelek az kell :D
El lehet adni de nehezen, sokan úgy vannak, hogy ő ennyit nem ad egy lámpájért, neki jó a telefon vagy valami pár ezer Ft vacak !!

(#74044) z123456z


z123456z
senior tag

Azért sötétben más a leányzó fekvése, komoly fénye van ám. Hajnalban el is viszem magammal kicsit próbálgatni. :K

(#74045) H-Zol válasza z123456z (#74044) üzenetére


H-Zol
senior tag

Hát nem sötétben próbáltad :D Ezeket sötétben kell ki próbàlni sőt mikor megjött a nagy Lumintop BLF GT ithon az udvarba próbáltam , a kertbe és azt mondtam ez nem egy nagy durranás, kisseb lámpaim le körözik !!
De mikor ki mentem a határba , folyó partra na ott azt mondtam Aztaa :D
Terep kell neki jó hosszú, ott mutatja meg, hogy mire képes !!

(#74046) Szulita28


Szulita28
senior tag

Szakik, van ötlet arra, h Lumintop D3-nál (kellett egy világító nyuszi, imádom 🤣) Advanced UI-nál miert hianyzik a 3C-s speckó sorból az SOS? :F

Ez a gyári cetlije:

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#74047) H-Zol válasza Szulita28 (#74046) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én úgy olvasom, hogy csak ezek vannak benne
Villogó/pislogás
Igen, sok! A villogók csak az ADVANCED UI-n érhetők el kikapcsolt 3H funkcióval (kattintás kattintás és kattintás tartása). 2 kattintással válthat a villogó üzemmódok között:Gyertya üzemmód Kerékpáros villogóParty villogó Taktikai stroboszkóp Villámvihar

Itt [link] olvastam utánna !!

[ Szerkesztve ]

(#74048) bedvóter válasza Szulita28 (#74046) üzenetére


bedvóter
tag

Ez az az eset, amikor az ember nem azért veszi a lámpát, hogy lásson vele, hanem hogy nyomkodhassa. Vásárlás előtt érdemes lett volna elolvasni a "final verdict"-et.
Tipikus példája annak, hogyan lehet egy amúgy jó lámpát használhatatlanná tenni egy idióta kezelőfelülettel.

(#74049) Szulita28 válasza bedvóter (#74048) üzenetére


Szulita28
senior tag

A hozzászólasodban semmi nem stimmel, azt leszámítva, hogy jó a lámpa :C :W

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#74050) Szulita28 válasza H-Zol (#74047) üzenetére


Szulita28
senior tag

Köszi a segítséget!
Sajnos az SOS-ről nem ír semmit, h ki lenne hagyva (és miért is lenne?). Inkább vmi hibára tippelnék :((

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.