Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) Ciccuka válasza vendingo (#52000) üzenetére


Ciccuka
veterán

Olcsó akku vagy ez.

Én ezt vettem 2 hét alatt megjött. A Zanflare F1-be épphogy befért.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#52002) vince válasza vendingo (#52000) üzenetére


vince
őstag

Az usb töltés nélkül a többi kritériumnak megfelel a Sofirn SP33.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#52003) Ra3 válasza ZozzV6 (#51998) üzenetére


Ra3
őstag

Ha esetleg az az ár már nem elérhető akkor Fasttech-en 27.1usd MAP kuponkóddal, ingyen regisztrált postával.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#52004) #07813632 válasza MittuDomain_ (#51996) üzenetére


#07813632
törölt tag

A BG-n nem látom hozzá a + töltőt. Te hol látod?

(#52005) 1stVikman válasza MittuDomain_ (#51999) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ez az ajándék töltő dolog hogyan működik?
(Bár van egy Lii-202-m, de ha ajándék, akkor jöhet. :) )

(#52006) MittuDomain_ válasza #07813632 (#52004) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mobilról bonyolult linkelni...
Lényeg a lényeg, ha kosárba teszitek a rövid csöves (!) S1et, felajánl mellé egy ingyen skilhunt töltőt.
Még nem vettem meg, de látszik a kosaramban is:

Ha azt mondjátok, vegyem meg, megteszem, nekem is remeg a léc, de tudom, hogy sokat fog a polcon állni.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52007) Ra3 válasza MittuDomain_ (#52006) üzenetére


Ra3
őstag

Vedd meg, de sokat ne gondolkodj, mert már csak 2 db ajándék töltő van, most ment le 3-ról, miután vettem egyet :)
Annyit hozzátennék hogy csak a 3D-hez (5000K) adja, de sebaj, úgyis azt vettem volna.
Én kéket vettem, a piros az nekem már túl rózsaszínbe hajló. A töltőt 3000-ért elpasszolom, így egy ezres volt a lámpa.
Köszi! :R

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#52008) Ciccuka


Ciccuka
veterán

LiitoKala Lii - S1 is jó töltőnek tűnik

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#52009) MittuDomain_ válasza Ra3 (#52007) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Na nem kellett sokáig győzködni, meg is vettem.
Végül nekem is kék lett, mert pont olyan piros 18650 cső nehezen lett volna, a kékkel egy szürke/fekete sem mutat rosszul.
És ha esetleg én is megválok a töltőtől, nem rossz deal. (Mondjuk inkább ezt hagyom még és a tartalék Lii-100 menjen, de persze lehet, megmarad mind...)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52010) Ra3 válasza Ciccuka (#52008) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem speciel nem kell rá a digitális kijelző, ha egy slotos USB-s töltő akkor Zanflare Lii100 1200ft-ért, vagy méginkább Xtar SC1 1600-ért, ez utóbbi 2 amperrel tolja a töltést, ami ezek közt nem túl gyakori.

Szerk.: szerintem a 18650 csak véletlen maradt ki.
Igazából ha li-ion-t tud tölteni akkor mindegy hogy milyen hosszú, azt valójában a töltő sem tudja, csak azért szokták ráírni hogy fizikailag mi fér bele.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#52011) Ciccuka válasza Ra3 (#52010) üzenetére


Ciccuka
veterán

Zanflare Lii - 100-nél miért nincs a leírásban 18650 akku támogatása?

Zanflare F1-re megint van kupon: SDDeal35

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#52012) Ra3 válasza MittuDomain_ (#52009) üzenetére


Ra3
őstag

Még ennyit se kellett volna hezitálni, ennyiért ez nagyon jó, de vállalom hogy én beszéltelek rá :D

A töltőt biztos nem tartom meg, van itthon Lii500, Li100, Xtar Mc1 plus, Xtar VC4, Xtar Sc1, Folomov A1, Klarus C4, most hogy így leírtam ez rengeteg, inkább ezekből is el kéne adni, a Li500-at használom, a többi a fiókban pihen :DDD
Mondjuk egy kábel majd kell hozzá, mert amcsival jön.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#52013) ZozzV6 válasza Ra3 (#52010) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Van olyan töltő ami tudja és pl úgy választ töltő áramot meddig húzod ki a csúszkát az akkuval. Nem tudok most konkrét példát de 100% hogy van ilyen. ha nem tolod ki csak félig tahát pl van egy 18350 akkud akkor kisebb árammal tölt.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#52014) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#52013) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Pl. a Nitecore F1.

(#52015) vendingo válasza vince (#52002) üzenetére


vendingo
veterán

Ez tetszik, nem is tudom, hogy 26650-be miért nem gondolkodtam eddig.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#52016) Donki Hóte válasza ZozzV6 (#52013) üzenetére


Donki Hóte
veterán

És ez a töltő hogyan különbözteti meg a 18650 és a 26650-es akkukat :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52017) MittuDomain_ válasza Donki Hóte (#52016) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A Lii-402be pl. fizikailag nem megy bele a 26650, de az csak mechanika korlát, ha kábelt teszel az érintkezőkre, azt töltesz vele amit akarsz. Mondjuk az egy "alsó polcos" cucc.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52018) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Lassan, egyre később sötétedik, de a kinti pincém meg már nedvesedik. Jön a talajvíz szezon. Lassan lekapcsolhatom a kinti pincében a biztosítékokat, a biztonság kedvéért. Így viszont sötét lesz. Viszont a krumplit csírátlanítani kell, almát válogatni, és a zöldség is itt van a polcokon. Ezeknek pont jó a 90 % feletti páratartalom. Majd csizmában, fejlámpával fogok a pincébe járni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52019) Donki Hóte válasza MittuDomain_ (#52017) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Lii402-be nem fér bele a 26650-es akku :F

Nekem Lii500 van, abba belefér (nem 4 db egyszerre, hanem csak 2).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52020) MittuDomain_ válasza Donki Hóte (#52019) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem igazán, ezért van itthon 2db Lii-100, hogy ha sürgős, tudjam tölteni a 2*26650es lámpáim akksiit egyszerre. De eddig sosem volt sürgős, szóval van egy bontatlan dobozos Lii-100 itthon. :B
Ez a 3 töltő van itthon, olcsójános módon tolom (rendre 1-1-4$ volt az áruk mikor vettem), e mellé jön most a skilhunt, ami elvileg kezeli a 2*26650, az egyik (új) kis Lii mehet, szerintem a HA-n egy ezresért elviszik, és akkor már jobb áron van az S1 is.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52021) Gargouille válasza FBLLMAG (#52018) üzenetére


Gargouille
őstag

És a zsebedben is lesz pár "pótlámpa"... :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52022) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Akinek Zanflare F1-e van és zörög benne a reflektor.

Nos, az enyém annak ellenére is zörgött, hogy szét tudtam szedni és meghúzni azt a fém gyűrűt ami elvileg tartja a reflektort. Viszont most megpróbáltam hogy eltávolítom azt a fém karikát, és úgy néz ki bevált. Anélkül is teljesen feszes, (hisz nekinyomódik teljesen), viszont most már egyáltalán nem zörög.

Erről lenne szó:

Szakikat kérdezem, mi is a szerepe ennek a fém izének? Mert így is teljesen stabil, nem mozog benne semmi.

[ Szerkesztve ]

(#52023) Gargouille


Gargouille
őstag

WestBam, ígértél egy hosszabb cikket idénre a lámpák minőségéről meg a boltok hozzáállásról. Nyugtass meg, hogy készülőfélben van. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52024) MittuDomain_ válasza Ra3 (#52012) üzenetére


MittuDomain_
őstag

És a legszebb az egészben:
Már fel is adták. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52025) benfolds


benfolds
őstag

Kicsit fura ez a skilhunt m2, hogy 230 V-ról megy.

(#52026) WestBam válasza Gargouille (#52023) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Megnyugodhatsz :B

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52027) WestBam válasza benfolds (#52025) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Mi benne a fura? Hogy nem kell újabb "üres" adaptert keresni a házban?
Én imádom, hogy 220-as töltőt használok, mi több, van rajta USB kimenet, így a telefont is tölti ha kedvem van hozzá. Nálunk otthon örökös probléma a tablet/telefon/ minden vacak USB-ről megy miatt a kábel és üres töltőnyílás. Szóval nekem kifejezetten előny ha így is tud működni egy töltő.

Most, hogy szóba került jutott eszembe, hogy újabb powerbank is kellene otthonra, mert 3 darab már kevés, lassan mindenkinek kell legalább 1 nagyobb kapacitású (5000mAh xiaomi kicsinek bizonyult, haszontalan jószág) Xiaomi vagy Blitzwolf legyen?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52028) Czimby válasza WestBam (#52027) üzenetére


Czimby
addikt

Legyen ROCK

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#52029) ZozzV6 válasza WestBam (#52027) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Tomo v8? 4 db 18650-t pakolhatsz bele.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#52030) beginnerguy válasza WestBam (#52027) üzenetére


beginnerguy
tag

Nekem a 20k-s Xiaomi van (abból is 3 fajta van.. most meg nem mondom melyik, de a modell szám alapján lehet különbséget tenni) és a TOMO v akárhány, amibe 3 cella megy max. A TOMO nem tudja pl a fitnesz karkötőmet normálisan tölteni, állandóan kikapcsol, a Xiaomin pl van alacsony töltésáramú funkció. Meg ugye Xiaomi tudja a gyorstöltést (12V/2A) mind in, mind out, de 2 porton még sosem használtam azt a funkcióját, egyiken biztosan tudja. Emellett van 4 db 1 cellás power bankem (aliexpressről kb 1$ hozzá a "tok"), mindegyikbe egy sanyo 3500 mAh-s cella van, hasonló azokhoz, amikről írtál a blogodban, funkcionalitásban ugyanaz. A 20k-s azért elég nehéz :) Anker-t (powercore?) nagyon szeretik még, de itthon nem annyira elterjedt. Blitzwolffal nincs tapasztalatom, de eddig az összes BW cuccommal meg vagyok elégedve. Szerintem egyikkel sem tudsz nagyon mellényúlni.

[ Szerkesztve ]

(#52031) tigipuf


tigipuf
senior tag

Hogy is hívják azt a fehér szilikon kupakot amit a lámpára húzva "asztali,kemping" világítást kapunk :F :U

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#52032) HardSanyeee válasza tigipuf (#52031) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Erre a kiegészítőre gondolsz? Általában "diffuser" néven meg lehet találni.

(#52033) Gargouille válasza WestBam (#52026) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké, meg vagyok nyugtatva. :)

A powerbanknak én is Tomo-t mondtam volna, kettőt is vettem pont a te teszted alapján. Lehet nekem van mákom, de eddig mindent töltött. A minimális sípolása zavar csak kicsit.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52034) Lacerta válasza WestBam (#52027) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Aukey? Olyanom van, 20Ah-s. Qrva jó.
Orico, Ugreen. Powerbank ugyan nincs tőlük, de a többi cuccuk mind minőségi, ezt tapasztalatból mondom.

(#52035) tigipuf válasza HardSanyeee (#52032) üzenetére


tigipuf
senior tag

Persze,köszi :) .Egyszerűen nem jutott eszembe a neve...

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#52036) #07813632 válasza WestBam (#52027) üzenetére


#07813632
törölt tag

Én egy Blitzwof BW-P6-ost használok, és nagyon elégedett vagyok vele.
BGröl kuponnal 20 körül vettem.
Ha olyat akarnék ami 18650 et használ/tölt akkor xtar pb2 vennék, mert az külön kezeli az akkukat.

[ Szerkesztve ]

(#52037) benfolds válasza WestBam (#52027) üzenetére


benfolds
őstag

azért volt meglepő, mert eddig csak 5V-os és 12V-osokkal találkoztam.

(#52038) A214


A214
aktív tag

Boruit rj02 -ben milyen méretű TIR lencse van?
Ki szeretném cserélni mert a gyári megtört.

(#52039) WestBam


WestBam
Topikgazda

Köszi a tippeket mindenkinek!

Van itthon TOMO T4 is, de sajnos az iphone ennek nem erőssége. 80% tölöttség körül megkergül és ki-be kapcsol a töltés, mint beginnerguy fitnesz karkötőjénél. Szóval ez amolyan végső megoldásnak van csak. Nekem viszont nincs semmi hangja, a két akkusnak sem volt. Nézem ezt a BlitzWolf BW-P8 akkut, van benne valami szupergyors töltő, amivel fel lehet tölteni ha nagyon kell 3,5 óra alatt. Az elég jó ha SOS kell a kraft.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52040) -szabi- válasza -szabi- (#51992) üzenetére


-szabi-
őstag

Megrendeltem január 3-án most az új állapota: "Processing time:Expected on February 24, 2019"
Tegnap még január végi dátum volt.
Azért BG részéről ez már elég szánalmas. :(

üdv

(#52041) Zoli-bácsi válasza -szabi- (#52040) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nekem a GB csinálta ezt amikor kijött az SP36, baromi idegesítő, le is mondtam a rendelést.

Nem járnál jobban ha megrendelnéd Aliról, közvetlenül a gyártótól? Ok, pár dollárral drágább(talán 48-ra jönne ki), de legalább gyorsan megkapod (gondolom).

[ Szerkesztve ]

(#52042) WestBam válasza -szabi- (#52040) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Töröld a megrendelésed, írj nekik, hogy így nem kell, kéred vissza a pénzed a paypal számládra és jöhetsz a többiekhez, még van használható kupon és olcsóbb is lesz, készleten is van ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52043) WestBam válasza Zoli-bácsi (#52041) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ezt nem láttad?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52044) Zoli-bácsi válasza WestBam (#52043) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

De, láttam. Én még tavaly rendeltem, kb. aznap amikor felkerült a honlapjukra. De azóta vettem egy Emisart, így egyelőre még ellenállok az SP36-nak.(egy darabig) :D

(#52045) Lacerta válasza WestBam (#52039) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Szifont csak a PD kimenettel tudsz majd gyorstölteni, a QC3.0 protokollt nem ismeri.

(#52046) -szabi- válasza WestBam (#52042) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Köszi a lehetőséget, a GB-ről jönne?

üdv

(#52047) WestBam válasza -szabi- (#52046) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Megírtam a részleteket.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52048) WestBam válasza Lacerta (#52045) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy a powerbankot lehet gyorsan feltölteni. Azért 20000 mAh elég méretes kapacitás, valóban lassú lenne egy normál töltővel. Mondjuk én kímélem az akkuim, lassan szoktam mindent tölteni, de vész esetén jól jöhet ez az opció is.
A telefonban nem tudom milyen töltésszabályzó van, de baromira gyorsan tölti, bármibe is dugom be.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52049) Ra3


Ra3
őstag

Banggoodon 1 dollár az Astrolux tok amit az S1-hez ajánlanak, szerintem elég jó minőség, nekem van több itthon, S2+-okat tartok benne.
Általában 2 dollárért megy, szerintem még az se sok érte.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#52050) Zoli-bácsi válasza vince (#51854) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia, ehhez esetleg lenne linked? Találtam Alin is és BG-n is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.