Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) JSaN válasza Avicularia (#3998) üzenetére


JSaN
addikt

Na ez az 1 dolog zavar engem is hogy kikapcsolva lehet valtani. amugy fasza kis lampa.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4002) macikos válasza JSaN (#4001) üzenetére


macikos
addikt

Kapcsolót kell cserélni és akkor bekapcsolt állapotban lehet módot váltani.

(#4003) Tutivesztes válasza macikos (#4002) üzenetére


Tutivesztes
tag

Kapcsolócsere....U80-ban is meg lehet ezt tenni? Esetleg valami tanács, hol mit lehet beszerezni hozzá, vagy ki az a félisten aki megcsinálja? Jó lenne bekapcsolva módot váltani..

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#4004) zoli03 válasza Tutivesztes (#4003) üzenetére


zoli03
őstag

Már cseréltek a fórumból kapcsolót az U80-ban: [link]. A linkelt hsz előtt is volt róla szó, Gibbs és arti1121 hsz-eit keresd.

(#4005) Tutivesztes válasza zoli03 (#4004) üzenetére


Tutivesztes
tag

Igen látom, köszönöm, abban biztos vagyok hogy nem tudom megcsinálni, marad így...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#4006) macikos válasza Tutivesztes (#4003) üzenetére


macikos
addikt

Ki kell szerelni a kapcsolót, az semmi mutatvány és meg kell nézni a méreteit, majd pedig egy hasonlót keresni manafonton vagy DX-en, olyat, ami Reverse Clicky.

[ Szerkesztve ]

(#4007) zorko45


zorko45
csendes tag

Töltő megvan (XTAR WP2 II, nagyon tuti kis töltő* :) ), a 18650-es akksik bősége viszont összecsap a fejem felett....

Ha jól látom, akkor a DX-en olcsóbbak (mint pl Manafonton, vagy HKEquipments-en), de annyiféle van, hogy jajj...
Van valami konkrét modell, amit ajánlanátok? (Úgy látom leggyakoribb a Trustfire, de láttam UltraFire-t is 10 $ alatt.) Nem kell extra kapac, áram, csak szeretném, hogy legyen megbízható...

Köszönöm, Z.

*Manafonton 21,35 $, HKE-n 18,99, DX-en nincs.

(#4008) JSaN válasza macikos (#4002) üzenetére


JSaN
addikt

Kovetkezo vsarlasnal beruhazok en is egy kapcsolora. 501b hez konnyu mert ott komplet kupakot adnak, mivel arra is akarok egy masikat.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4009) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Az Xtar töltö helyett miért nem a Soshine s1 max, vagy a s1 mix töltöt vaszitek? töltöt veszitek?
A Soshine töltővel 4db akkut lehet egyszerre tölteni és nem 2db-ot.
Árban meg szinte ugyanott van.

Zsolt

(#4010) belsodavid válasza zorko45 (#4007) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Szevasz!

EZT a fajtát preferálják nagyon. Olvastam egyik Hsz.-t és ott láttam, hogy ez valós 2000mAh körül tud. Miközben a 3000, sőt 4000-es fantázianevű jócskán kevesebbet. Ha tudsz, szerintem ilyet szerezz. De vannak még ipari cellák is, de azt nem igen tudom.

(#4011) zorko45 válasza Zsolt74 (#4009) üzenetére


zorko45
csendes tag

Igazából egyedül az XTAR-t találtam (ebben a kategóriában), amelyik rendes, Li-Ion cellához való algoritmus szerint tölt. (Fix áram, amíg eléri a 4,2 V-ot, azután fix feszültség (4,2V), amíg az áram a korábbi töltőáram 10%-ára csökken, és akkor kikapcs.)
Az S1 MAX-ot néztem én is, úgy láttam, hogy a töltési idő erősen függ attól, hogy hány cellát tölt. (Mintha ugyanazt az áramot osztaná el a cellák között....) "Nettó" idő tekintetében ugyanannyi időbe telik a másikkal is a töltés, csak cserélni kell egyszer "menet közben". :)
(Nekem egyébként nem kell, hogy egyszerre többet töltsön, kettő elég.)

(#4012) zorko45 válasza belsodavid (#4010) üzenetére


zorko45
csendes tag

Köszönöm!

(#4013) Szajborg


Szajborg
csendes tag

Sziasztok!

Összeállítottam magamnak egy kis csomagot 3 helyről is.
Szerintetek honnan lenne jobb rendelni, ár szerint csökkennek:
dinodirect
manafont
dealextreme

Továbbá van egy kis kétely van bennem a dealextremen.
Ugyanannak az X8-nak tűnő lámpa 3 féleképpen vann fent:
[link] 56,3dollár
[link] 34,5dollár
[link] 33dollár 2db akksival

Lehet valami különbség köztük?
Az ár a dealextreme mellett szól, de megbízhatóságban mi a tapasztalat?

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Dédanyám olyan öreg volt, hogy mikor mondtam neki, hogy viselkedjen korához illoen, meghalt.

(#4014) BigBlackDog válasza Szajborg (#4013) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az első és utolsó ugyanolyan áramfelvétel (3 A) és használati idő (100 perc) szempontjából. A második kicsit érdekes, 2,8 A áram, de csak 60 perc használati idő. Kezdem azt hinni, hogy ezeknek az adatoknak sem lehet hinni.
Manafont-tal pozitív a tapasztalat. Korrekt csomagolás, gyors postázás. DealExtreme-ről írtak rosszabbakat az utóbbi időben.

[ Szerkesztve ]

(#4015) zorko45


zorko45
csendes tag

Úgy látom, hogy a DX-en is van ugyanaz az akku (kék TrustFire), mint amit itt többen is ajánlanak (Manafonton): TrustFire Protected 18650 Lithium Battery (2500mAh 2-Pack Blue)
3 pártól már csak 6,94 $ az ára. Esetleg beszállna valaki a vásárlásba? (Vagy beszállhatok én...? :-) )

Töltőre meg: XTAR - WP2 II
2 db-tól 20,71 $
(A HKE-n olcsóbb, de ott nem láttam EU csatisat. Ezenkívül a Manafontos úgy látszik, hogy "spacer"-rel is el van látva, ami AAA méret töltéséhez is alkalmassá teszi.)
Ehhez is vásárlótársat keresnék....

(Dunaharaszti lakos vagyok, Dél Pest, Csepeli átadás/átvétel nem probléma, időnként Szolnok és Debrecen környéke is szóba jön.)

(#4016) arti1121 válasza zorko45 (#4015) üzenetére


arti1121
senior tag

zorko nézd meg a manafonton samsung ICR 2800mAh ezek az akuk valoban azt tudják ami rájuk van irva vagy a hke-n van panasonic 2900mAh aku 2db 18usd. Ezekkel probálkoz.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#4017) arti1121 válasza arti1121 (#4016) üzenetére


arti1121
senior tag

még a panasonichoz annyi hogy 2.5v-ig merithetö.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#4018) JSaN válasza Szajborg (#4013) üzenetére


JSaN
addikt

En manafontrol vennek, nalam jo be valt oldal. Korekt, gyors, jol becsomagoljak. En tovabra is ott tervezek vasarolni.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4019) poczi


poczi
csendes tag

Üdv!
Karácsonyra kaptam egy UltraFire C8-Cree-Q5 lámpát.
Kérdésem az lenne a lámpával kapcsolatban,hogy világításkor az erős fénykör közepében szabálytalan alakú nagyon picit sötétebb folt van.Alig észrevehető.
Ez a benne lévő led ilyen fényt csinál,vagy hibás a lámpám?A YouTube-on is néztem videókat róla,de egyértelműen nem látható jól ez a jelenség.Talán egy ultrafire wf501b resztnél láttam ilyen fénykört.

http://www.youtube.com/watch?v=NwW4lTuxkJ8

Előre is köszi a válaszokat.

Póczi

[ Szerkesztve ]

(#4020) Dongatto01


Dongatto01
tag

Sziasztok.Szeretnék vásárolni egy lámpát saját magamnak,ugyanis biztonsági őrként dolgozom de a céges lámpák nagyon rossz állapotban vannak,hiába veszem le a töltöről de amint felkapcsolom kb 5 perc és már nem világít.Na ezt már megmakacsoltam,hogy mikor járöröznöm kell menni mehetek a króm sötötben,ráadásúl alig látok valamit.
Számomra ami fontos lenne a lámpával kapcsolatban,hogy viszonylag jó árban legyen ez azt jelenti,hogy max 15 ezret tudok rá áldozni!
Továbbá azt is fontosnak tartanám hogy jól világítson,ugyanis egy elég nagy területen kell járöröznöm mire végigmegyek kb 40 perc,és hogy bírja is ki addig.Ja és ,hogy elférjen a zsebembe,mert ami vollt vagy van az valami bórzalom!!
Ebben kérnék tanácsot,hogy mit és hol keressem??meg hogy egyáltalán mit érdemes vennem

Köszönöm!! előre is

(#4021) JSaN válasza poczi (#4019) üzenetére


JSaN
addikt

A lednek szerintem semmi baja, az a uveg vagy a kup nem 100% beallitasa is lehet ami nem ugy fokuszalja a fenyt. Amugy egy arnyalatni nekem is van az 501B lampamban, de azt csak tenyleg akkor latni ha tudod mit nezz.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4022) BigBlackDog válasza Dongatto01 (#4020) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha a netes rendelés is szóba jöhet, ezt javasolnám így elsőre. Ha a méret kevésbé fontosabb, akkor persze lehet feljebb menni a bevilágított távolság skáláján.

(#4023) JSaN válasza Dongatto01 (#4020) üzenetére


JSaN
addikt

A fent emlitett 501b-502b jo kis lampa.

Ha tavolabra kell kicsi akkor ezt javasolom:
Lampa
tolto
aksi
Ez 63,4 dollar ami kb 15200 Ft.
A lampa kicsit draga de eros rubusztos es messze vilagit. Multkor vettem ilyen nagyon popec lampa.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4024) macikos válasza BigBlackDog (#4022) üzenetére


macikos
addikt

Akkor már legyen inkább egy C8, U80 vagy 980L. Nem sokkal nagyobbak, de jobb throwerek, így a fényük sokkal alkalmasabb a feladatra.

Dongatto01: Milyen hosszú lehet a lámpa?

(#4025) BigBlackDog válasza macikos (#4024) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez igaz, csak feltételeztem, hogy a zsebméret magas "prioritású".

(#4026) Dongatto01 válasza macikos (#4024) üzenetére


Dongatto01
tag

épp most mértem meg a kabátomnak a zsebét,ami kényelmesen elfér benne és biztos hogy nem esik ki az olyan 25-30 cm-er

[ Szerkesztve ]

(#4027) M_E_N_T_O_S válasza BigBlackDog (#4025) üzenetére


M_E_N_T_O_S
csendes tag

No igen, de mekkora a zseb? :-))

(#4028) JSaN válasza Dongatto01 (#4026) üzenetére


JSaN
addikt

Akkor egy STL-V2 is mehetne bele. :)

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4029) M_E_N_T_O_S válasza Dongatto01 (#4020) üzenetére


M_E_N_T_O_S
csendes tag

Ha már tudod mit akarsz, szempont lehet milyen lehetőségeid vannak a vásárlásra!
Ha tudsz bankszámlaszámról interneten fizetni akkor nehéz dolgod lesz, a bőség zavara miatt, :-) de a szállítás külföldről azért hosszabb idő!
Láttam a vaterán egy Fanfy Fire C8-at postával 5080 Ft-ért, szerintem elég jó választás lenne!

[ Szerkesztve ]

(#4030) M_E_N_T_O_S válasza poczi (#4019) üzenetére


M_E_N_T_O_S
csendes tag

Nem nagy hiba, csak nem jól van összerakva a lámpa, a led nincs fókuszban!
Az enyémen egy fél fordulatot ki kellett tekerni a menetes alkatrészen amire a led van rögzítve, és eltűnt a folt .... mosópor nélkül! :)

(#4031) Dongatto01 válasza M_E_N_T_O_S (#4029) üzenetére


Dongatto01
tag

tudnál egy linket is küldeni esetleg? azt megköszönném,ezt nem akarom elhinni,hogy ennyiből megusszam,de jó is??bírni fogja a strapát esetleg akinek ilyen van annak mi a tapasztalata?? Rendszeresen ígénybe lenne véve!!

(#4032) M_E_N_T_O_S válasza Dongatto01 (#4031) üzenetére


M_E_N_T_O_S
csendes tag

Elküldöm a linket privátban hogy lásd melyikre gondoltam, de pont elvitte villámáron egy jagermaister3 nevű vevő! Nézelődni kell! Különben szerintem biztosan nem csalódnál a típusban!

[ Szerkesztve ]

(#4033) makro


makro
aktív tag

Sziasztok!

Lampa vasarlas elott allok es szeretnek tanacsot kerni toletek, erdekelne mit tudtok ajanlani!

Nem is tudom mivel kezdjem:
-akksi elonyben
-meret nagyon nem lenyeges, de ha lehet ne legyen 30cm-nel hosszabb
-zoomolasi lehetoseg
-low, high mod mindenkepp legyen

Neha puskara is feltennem, ezert valami csore felfogadhato tipus kellene, univerzalis itt is elonyben. Jelenleg nem vagyok tisztaban a most kaphato ledekkel(cree meg tarsai), hulyeseget nem akarok venni. Webes rendeles nem problema.

A segitseget elore is koszonom :R

(#4034) macikos válasza makro (#4033) üzenetére


macikos
addikt

Szia!

Sajnos normális zoomos lámpa nem létezik, erről most tegyél le. Hiába keresel, ami van és normális, az nagyon drága (100ezer forint). Az összes többi, bárhogy hirdetik, bármennyi lument írnak mellé, kamu. Nem érnek semmit. Annyit tudnak, mint a sima kis 3000 forintos X2000. Mindenki zoomos lámpát akar, de nincs jobb.

Vegyél egy Skyray STL-V2-t.

Dongatto01: Te is, ha nem gond a 24cm-es hossz [link]

(#4035) makro válasza macikos (#4034) üzenetére


makro
aktív tag

zoom kilove

Masik lencse hasznalataval mennyire lehetne valtoztatni a fokuszt?

(#4036) JSaN válasza makro (#4035) üzenetére


JSaN
addikt

Azt a lampat nem lehet valtoztani lencsevel, viszonyitasi alapnak itt egy kep meg egy masik a sajat STL-V2 lampamrol. Szerintem nagyon jo puskara mert eleg jol fokuszalt fenye van.

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4037) makro válasza JSaN (#4036) üzenetére


makro
aktív tag

Tetszik, bar 10K penz korul gondolkodtam. Mennyibol allna meg lampa+akksi+tolto kombo? Esetleg pigtail kapcsolval, ha lehet hozza kapni?

(#4038) JSaN válasza makro (#4037) üzenetére


JSaN
addikt

Hat akkor 10k-bol 501b+tolto+aksi+kapcsolo.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4039) macikos válasza JSaN (#4038) üzenetére


macikos
addikt

De most akkor ő STL-V2-t akar vagy 501B-t? :F

Lehet van még valami akció a dinodirecten, onnan vett korn kolléga STL-V2-t valami 30 dollár körül. Bár én dinodirecten nem találok meg semmit.

[ Szerkesztve ]

(#4040) belsodavid válasza makro (#4037) üzenetére


belsodavid
aktív tag

18-20 ezer forint nyomáskapcsolóval, persze ezt külön kell még hozzá venni.

SZerk.: Ja attól függ V2, vagy 501b-e a kiszemelt lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#4041) makro válasza belsodavid (#4040) üzenetére


makro
aktív tag

Igen, erre voltam kivancsi. :K

Meg nem dontottem el mi lesz, erdelek minden variacio.

JSaN: ez eleg szimpatikusnak tunik

szerk: par ezer forint kulonbseg lehet, csak nagyon nem akarok 10 fole szaladni
dinodirecten most nagy akciozas zajlik, nezeget ott is valami

[ Szerkesztve ]

(#4042) JSaN válasza macikos (#4039) üzenetére


JSaN
addikt

STL-V2 lenne a jo de csak 10k a keret neki. abba meg nem nagyon fer bele minden masal egyutt.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4043) belsodavid válasza makro (#4041) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Még annyit lehetne csinálni, hogy nem a sky ray lenne, hanem FANDYFIRE STL V6, ami ugyan az, de valami miatt olcsóbb, jóval. Ez is biztos 10 ezer Ft felett lenne, de lehet, hogy csak 13-15, érted mire gondolok!?

(#4044) makro válasza belsodavid (#4043) üzenetére


makro
aktív tag

Igen, talan meg bele is ferne a keretbe

(#4045) Dongatto01 válasza macikos (#4034) üzenetére


Dongatto01
tag

hogy tudom megrendelni,ezt erről a linkről kell??esetleg magyar forgalmazó vagy link nincs??
akkor ha jól értem külföldről érkezne a kicsike??

(#4046) JSaN válasza Dongatto01 (#4045) üzenetére


JSaN
addikt

Kulfoldrol jonne, regisztralni kell az oldalra. Es ott leadnia rendeleseket.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4047) makro


makro
aktív tag

[link2] velemeny?

Ezek ugye most akcioban vannak, bar nem tudom mennyi volt eredetileg akcio elott az aruk.
Esetleg megerne innen valasztani akcioban, vagy nem er ennyit az egesz?

(#4048) BigBlackDog válasza makro (#4047) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az akció nem annyit jelent ami oda van írva. Legalábbis nekünk, vásárlóknak nem. Más oldalakon 25-30 $ körül van az áruk, ha jól láttam. Szvsz P7-es led elég régi, valószínűleg a 900 lumen is messze van a valóságtól.

(#4049) belsodavid válasza makro (#4047) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Én XML- ledeset nézegetnék, nem igen értek hozzá, de elég új technológia és erős fényerőt tud.

(#4050) makro válasza JSaN (#4036) üzenetére


makro
aktív tag

de piszkalja a fantaziamat :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.