Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) WestBam válasza JHMEG (#56999) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem jó, tökéletes!
Minél alacsonyabb a belső ellenállás, annál jobb állapotban van az akku :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#57002) JHMEG válasza WestBam (#57001) üzenetére


JHMEG
csendes újonc

értem!Köszi szépen!

(#57003) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Sziasztok!

Egy új, Magyarországon is érvényesíthető garanciájú elemlámpát vennék, általános (házkörüli mindenes) felhasználásra ami:
-"közepes" fényerejű (max. kb. 1000 lumen)
- melegfényű sőt, ha van olyan, akkor kiegyenlített színskálájú (vagyis folytonos és ne "tűske"-spektrumú), tehát jó minőségű fénye legyen, ne csak erősen világítson
- ne legyen túl nehéz, tehát kézben akár órákig lehessen hordani
- (mégis) sokáig bírja az akksija és ne korlátozza durván a hővédelem
- strapabíró (ütés és vízálló)
- alapból megbízható (a márka vagy a típus).
- Ha fejlámpának is használható, az tetszik, de nem feltétel.

Nem tudom mindez egyben mennyibe kerül, így árat nem tudok megadni.

Az Armytek termékeit néztem, de egyrészt drágának tartom, másrészt többségében hidegfényűek és durván korlátoz a hővédelem - legalábbis az olvasott tesztek alapján.
Tudtok ajánlani valami típust?

(#57004) WestBam válasza Tetsuo (#57003) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Könnyű legyen, magas legyen a fényáram (1000 lumen), későn-vagy ne lépjen vissza.
A fentiből csak kettőt tudsz választani, a harmadik az a leírt ellentéte lesz ha tetszik, ha nem. :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#57005) FBLLMAG válasza Tetsuo (#57003) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ne legyen nehéz, sokáig bírja az akkuja is, 1000 lm körül ne vegyen vissza.

A Fenix PD36R esetében veszed észre legkevésbé, hogy csökken a fényintenzitása. A 21700 -as akku pedig tisztességes üzemidőt biztosít, pláne a 150 lm, 350 lm fokozatokon, ami ház körül is elégséges tud lenni. Luminus SST40 ledet használ.

Az Acebeam T36 sem rossz. Szintén 21700 -as akkuval szerelve. A 2. fokozata tartja az 1000 lm fényáramot, pláne hűvösebb környezetben. Meleg fehér leddel is rendelhető. A 200 lm fényáramon elegendő üzemidőt biztosít bármihez.

A Nitecore MH25GTS feje kicsit vastagabb, így biztosítva a hűtést. Ezzel sem lesz gondod. A közel 1000 lm fényáramot ez is képes huzamosabb ideig tartani. 240 lm fényáramot majdnem 6 óráig képes szolgáltatni.

Megfelelő fejpánt használatával a Nitecore MT21C akár fejlámpává is alakítható. Ennél felejtsd el a stabil 1000 lm kimenetet. De a 400 lm -t már tartja. Akasztóval, mágnestalppal, klipsszel szerelt, hogy megkönnyítse a ház körüli munkát. ;)

Egyébként, saját tapasztalat, ház körül pont nem kell a hatalmas fényáram. A helységek a ház körül nem szoktak túl hosszúak lenni. A garázs belterének hossza sem éri el a 10 m -t. Nekem a telek is elég hosszú. Az ablakból 100 m -re a hátsó kapu. De ha ellenőrizni akarom, hogy el vannak -e zárva a csapok, nem -e csöpög a vízvezeték a kertben, hogy ezt lássam, 5 - 10 m -nél nem messzebbről nézem át a vízvezetéket. Szereléskor meg úgyis még közelebbről világítom meg a szerelendő tárgyat. A fejlámpát kb kéztávolságban használom otthon, ezért inkább az számít, hogy minél könyebb, kényelmesebb legyen. Erre a célra nálam a BEST a Nitecore NU25. És gondolom, nemcsak nálam. ;)

(#57006) FBLLMAG válasza Tetsuo (#57003) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ház körül, mivel a legtöbb esetben inkább rövidebb távról van szó, inkább a szélesen világító Olight S2R II -est ajánlanám. Bár ez 1000 lm -t nem tud folyamatosan tartani, de 40+ cm átmérőjű SPOT -tal világít 1 m távolságra. Mágnestalp, klipsz, belső töltés, kis méret, tömeg, huzamosabb üzemidő, minden megvan benne. ;)

Az Olight SEEKER 2 PRO viszont már az 1000 lm -t is huzamosabban bírja. A mérete sem vészes, a szilikon markolata végett, kényelmesebb hosszabb ideig is hurcolni. K.b. felturbózott S2R II. ;)

Többen, túrára is az Olight termékeit hordják.

[ Szerkesztve ]

(#57007) Gargouille válasza Tetsuo (#57003) üzenetére


Gargouille
őstag

Amit még pontosíts esetleg, hogy mekkora fényerőt tudjon tartani folyamatosan. Ha arra gondoltál, hogy az 1000lm -et tudja tartani, az biztosan nagyobbacska lámpa lesz. A kisebb méretű lámpák amiket kényelmesen órákig kézben tartasz (mint például a Convoy S2+ és társai) erre nem lesznek képesek, akármelyiket is választod, mivel ekkora fényáram előállítása sok hővel jár és ezt csak megfelelő tömegű és méretű lámpatesttel lehet elvezetni (egyszerű fizika). Ezért van a hővédelem vagy az időzített visszalépés az ilyen lámpákban, ellenkező esetben olyan forró lenne a lámpa, hogy nem tudnád kézben tartani.

Ebben a "kényelmes" méretben és súlyban tartósan nagyságrendileg 3-400lm -re számíts, bár ezeknél is egy óra alatt már azért meleg a lámpatest.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#57008) gyapo11 válasza janakbacsi (#56988) üzenetére


gyapo11
őstag

Minél nagyobb területet világítson be, ez fontos szempont. 18650-es akkuval működjön. Azt mondta, hogy "nagy foncsorú" kellene neki. Kb. 22-25 USD a rá szánt összeg.

Ez se túl egyszerű. Nekem nem ugrott be nagy foncsorú 18650-es lámpa, szétnéztem, és csak névteleneket találtam, de azok se pontosan felelnek meg a kívánalmaknak.
A minél nagyobb területre széles fénycsóva kell, ahhoz meg zoom. Az 1000 lumenes lámpák még ha tudnak is széleset, akkor drágák és amúgy is kevés a fény.
Szóval ledek száma szerint haladva Litwod XHP70.2 leddel, két akku sorban, lehetnek 18650-ek vagy 26650-ek.
Xanes 3 db XHP50 leddel, szintén két akku sorban.
Kingko 11 db XM-L T6 leddel, 3 db 18650 sorban.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#57009) FBLLMAG válasza gyapo11 (#57008) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

18650 -es akkuval, minél szélesebben világítson, minél nagyobb területet világítson be, 20 $ -ért. Ezért ajánlottuk a Convoy M1 -est. Ez olyan 20000 cd fény intenzitásra is képes, és azért olyan szűken sem világít. Szórt fény is van és azért a 100 m táv is megvan. Otthon, a 100 m hosszú, 20 m széles kertemet, széltében, hosszában bevilágítja. És nem melegszik annyira mint a kisebb testvérei. ;)

Megnézném azt a ZOOM -os olcsó (20 $ alatti áron) lámpát, ami tudja ezt. Drágább lámpám meg van. ;)

Egyébként, Augusztus 30. -án, az E.T. -n, Te is megmutathatod a lámpáidat, mint mindenki más. Kíváncsian várunk a találkozón. ;)

(#57010) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt.
Talán félreérthető voltam. Maximum 1000 lument írtam... Hasraütésszerűen írhattam volna 600 lument is, de sajnos fogalmam sincs, az mekkora fény. Vagy a 400. Nem tudom, mi lenne célszerű "mindenes" lámpának.
A hordozhatóságot/méretet kissé átgondolva jobb lesz a nagyobb is; nem kell, hogy olyan pici legyen, de nem kell keresőlámpa.

Így esetleg konkrét ajánlat a nagyobb lámpára?

(Úgy nézem az Armytek Wizard Pro jó lenne mértetben, de fényáramban és így árban is már túlzás számomra.)

[ Szerkesztve ]

(#57011) kugyu21


kugyu21
senior tag

Sziasztok, segítsetek, mit nem csinálok jól.
Adott egy X1R amihez végre megjött a rövid aksi és a fejpánt is (https://www.aliexpress.com/item/32890220326.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.13ec4c4dSgyg3Z).
Próba és megdöbbenés. Igaz hogy elég erősen sarokra lépek, de ez a pipa kialakítás nekem nem működik.
Az a gumi befogás minden lépésnél berezegteti a lámpát, ami olyan mértékben zavaró, hogy néhány 100m gyaloglás után majdnem epilepsziás rohamot kaptam tőle. Nyilván a rövid csővel, könnyebb akkuval kevésbé jelentkezik, de a hosszú csővel használhatatlan.
Korábban egy LL fejlámpát használtam, aminek az akkumulátora hátul van, az meg sem mozdul.
Teljesen össze vagyok esve, mert a nagy nehezen összeszedett X1R mellé (talán) jön egy Wizard Pro is, de úgy tűnik valamit vagy rosszul csinálok, vagy nekem nem való a pipa fejlámpa.

(#57012) FBLLMAG válasza Tetsuo (#57010) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Esetleg még az is kérdés lehet, hogy AA elemmel / akkuval is használható legyen?

Egyébként, ház körül, a 200, 300, 400 lm is elég tud lenni. 😉

(#57013) FBLLMAG válasza kugyu21 (#57011) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Igen gyengének néz ki az a gumi a tartón.🙄

(#57014) iatti


iatti
aktív tag

jó estét urak! eldőlni látszik,az emisar d4s lesz a befutó a wizzard mellé/ha megkapjuk/.visszaolvasva látom hogy pár embernek már van.volt már valakinél meghibásodás?

(#57015) UberMutant válasza iatti (#57014) üzenetére


UberMutant
őstag

ahogy látod, senki nem írt ide ilyet.

(#57016) iatti válasza UberMutant (#57015) üzenetére


iatti
aktív tag

akkor nagy kő esett le a szívemről :) már csak a led fajtáját kellene kitalálnom. sst20 5000 vagy xp-l hi 5000?talán jobban tetszene a floodosabb,kisebb átmenettel spotba. de ezek csak elképzelések.még sose láttam komolyabb lámpa fényét élőben.Zozz lámpamérőjében lévőnek tetszik a színe,meg a vetítési képe is. az ott v2 3a. az emisar oldalán meg v3 3a írnak. ezek megegyeznek egymással,csak már egy újabb kiadás?

(#57017) Tetsuo válasza FBLLMAG (#57012) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Akksis, de már látom, hogy ilyen nincs, ami nekem kellene. A nagyobbak eleve több ezer lumenesek, amik nagyon megdrágítják.
Kb. nekem a Wizard Pro kellene 600 lumenes, meleg fénnyel. :D

[ Szerkesztve ]

(#57018) Gargouille válasza kugyu21 (#57011) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is pont ilyet gondoltam venni hozzá, de akkor ezek szerint nem a legjobb. Mondjuk sportolni lehet valami merev manyag tartó konzolos megoldás lenne a jó. Az Armytek-é elvileg ilyen, bár még sosem futottam benne, lehet az is fityegne picit. Rollerezni, sétálni mindenesetre lehet vele, attól nem lengedezik.

Ha jössz talira akkor meg tudod nézni élőben is.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#57019) WestBam válasza Tetsuo (#57017) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Tiara A1 Pro pl ilyen (14500 akku), de létezik meleg színhőmérséklettel az Elf C2 USB, az sem lehet rossz. Ideális lenne számodra az S2R baton, de az hideg fényű SST40 LED-et használ, az M2R kapható ha jól tudom meleg vagy neutrál színben is, az szerintem minden igényed kielégítené, de drága (cserébe prémium termék). Olcsóak közül a már ajánlott Convoy M1 XM-L2 LED-del és valami melegebb, 5000-4000K körüli színhőmérséklettel már közel állhat az igényeidhez. Esetleg a melegfehér Zanflare F1 még szóba jöhet. Nem egy CRI király, de kellemes lámpa árához képest, sokan vették "mindenes" elemlámpának. Ezek közül szinte minden tesztet megtalálsz a blogomban.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#57020) kugyu21 válasza FBLLMAG (#57013) üzenetére


kugyu21
senior tag

A gumi elég masszívnak tűnik, alig tudom belemasszirozni a lámpát. Inkább azzal lehet a baj, hogy a két gyűrűn kívül, annak alapja - ami a homlokra támaszkodik -szintén gumi. és így az berugózik.
A keresztpántot jobban meghúzva valamivel jobb lett, de így már kényelmetlen.
Lehet, tényleg el kell mennem a talira, hogy megnézhessem a tieiteket....?

(#57021) iatti válasza Tetsuo (#57017) üzenetére


iatti
aktív tag

egy hónappal előbb nézegeted a lámpákat,lehet neked is összejött volna 13000ft-ért a wizzard.

(#57022) iatti válasza kugyu21 (#57020) üzenetére


iatti
aktív tag

ha pest mellett laknék,én nem gondolkoznék rajta. veszprémből már elég macerás.

(#57023) Tetsuo válasza WestBam (#57019) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi. Amúgy azt hiszem éppen a te blogodban (ez a tiéd?) van egy fényáramgrafikon az Elf C1 kapcsán:

Ami számomra riasztó, hiszen én egyenletes fényt akarok több órán keresztül. A Tiara meg még kisebb. (Tudom, ez a Turbo fokozat.)
Kíváncsi lennék az Elf C2 "közepes 3" tesztjére, vagyis hogy annak mennyi ezen a fényárama és hogy azt meddig bírja tartani.
A webshopban csak egy C2 van, az pedig hidegfényű. :F

[ Szerkesztve ]

(#57024) Gargouille válasza Tetsuo (#57023) üzenetére


Gargouille
őstag

Ácsi, te a turbó mód diagrammját nézed, azt egyik lámpa sem tudja tartani. Ennél a lámpánál ez 900lm, ami borzasztóan sok egy ekkora kis lámpának. A magas fokozata 320lm, azt tartja folyamatosan lemerülésig (4 óra üzemidő kb) és az is elég sok fény ám. Én legtöbbször még ennél is kisebb fokozaton használom.

Nekem Elf C2 van meleg színnel, én a Wilcon-tól vettem aki hivatalos hazai forgalmazó:

https://www.wilcon.hu/Armytek-Elf-C2-Warm-white

De van más hazai hivatalos forrás is.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#57025) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

UV-lámpához milyen szemüveget ajánlotok, egyáltalán hogy keressek rá? Olyanra gondolok, mint a nyomozós sorozatokban, nem is tudom pontosan hogyan működik, de ha jól működik, akkor vennék :)

Ja igen convoy uv lámpához kell.

[ Szerkesztve ]

(#57026) gyapo11 válasza jézusom (#57025) üzenetére


gyapo11
őstag

Napszemüvegek általában uv szűrősek, és van egész világos is, vagy sárga, de talán víztiszta is.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#57027) jézusom válasza gyapo11 (#57026) üzenetére


jézusom
addikt

Pont hogy jobban szeretném látni a kék uv-t!

(#57028) FBLLMAG válasza jézusom (#57025) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az UV lámpákhoz nem kéne szemüveg. A jó UV lámpánál (360 - 380 nm hullámhosszú) a pénzt is tudod ellenőrizni, hogy takarítotok otthon, néhány ruhán, cipőn feltűnő matrica, cipőfűző, normálisan világítani fog az UV lámpa fényénél. ;)

(#57029) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Ha már szóba került az UV fény, akkor pár sort írjunk a többi színről is. Ne kelljen napokat, hónapokat keresni, mi mire is való.

PIROS - Az emberi szem ennél a fénynél nem húzza össze a pupillát, ezért élesebben lehet vele éjjel látni. Az állatok többsége, ezt a színt nem érzékeli, ezért ezeket az állatokat, ezzel a fénnyel nem zavarjuk. Térkép olvasására nem jó, mivel a piros, barna csíkok színe megváltozik, esetleg kevésbé lesz látható. Álló helyzetben jó ez a fény, mozgás közben kevésbé. Ezért pl a csomagban úgy keresgélhetünk vele, hogy másokat nem zavarunk. A természetjárás kifejezetten veszélyes lehet vele.

ZÖLD - A zöld növényzet még zöldebb, az emberi szem is jobban észleli a zöld fényt, ezért az erdei, mezőn átvezető túrára alkalmasabb mint a piros fény. Nagyobb távról a zöld fény a legkevésbé észrevehető, mármint ha valaki lopakodni szeretne. ;) Ha a sérült vad után erednétek, a vér fekete a majdnem világító zöld levélen, szóval, hamarabb látni, megtalálni a nyomokat.

KÉK - Ennél a fénynél, minden fehér papírcetlit megtalálni a fű között, mintha világítana. Ne ezt a fényt találták ki éjjeli térkép olvasására. Városi környezetben is érdekes jelenségekre figyelhet fel a felhasználó. Nagyon kontrasztos a megvilágított felület.

(#57030) bwoay válasza FBLLMAG (#57029) üzenetére


bwoay
nagyúr

ennek az összefoglalóban lenne a helye. WestBam, betetetnéd oda?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#57031) FBLLMAG válasza bwoay (#57030) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A ködös időbe, meg a sárga fény jön jól. A visszaverődő fény nem vakít annyira mint a fehér fény esetében. ;)

(#57032) UberMutant válasza iatti (#57016) üzenetére


UberMutant
őstag

a v. gondolom a verzió rövidítése.

(#57033) jézusom válasza FBLLMAG (#57031) üzenetére


jézusom
addikt

Van sárga lencséjű szemüvegem, este félhomályban rendesen kivilágosodik minden :)

De a kérdésem mindig áll. A lámpán szvsz jó, de akkor az ncis-ben fos lámpájuk van, hogy szemüveggel nézik?

Mi a lényege? Vegyek sima kék lencséjű szemüveget?

Gyanítom amúgy, a Hilti szintezőlézerhez piros szemüveget adtak, azzal a piros lézert jobban lehetett látni :)

(#57034) jézusom válasza FBLLMAG (#57028) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem látszik, a mosógép oldalán van egy kis mosószer, nappal nem venni észre :)

Googleos keresésnél azt látom, hogy sárga lencséjű szemüveget használnak uv-hez is, este kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#57035) FBLLMAG válasza jézusom (#57034) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Kipróbálhatod a szemüveget, de nélküle is működik. Láthatod Te is. ;)

De az asszonynak ezt meg ne mutasd. Mármint, ha jót akarsz. :D

(#57036) gyapo11 válasza jézusom (#57027) üzenetére


gyapo11
őstag

Uv-t nem fogod látni, mert a szem erre nem alkalmas. Át kell transzformálni látható hullámhosszba, erre valók a fluoreszkáló anyagok, amiket az uv gerjeszt, és a gerjesztett állapotból normálba visszaugró elektron már látható tartományban adja le az energiát.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#57037) Tetsuo válasza Gargouille (#57024) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi! (Néhány kérdés még: )

- A 320 lument tudja tartani folyamatosan? Ott nem ugráltatja a hővédelem?
- Ha jól látom ez (Elf C2) már néhány éve gyártás alatt van. Vannak különféle verziók, vagy mind ugyanaz?
- Ha pótakkut vennél hozzá védelemmel ellátottat vagy anélkülit vennél?
- Az USB-vel nem érzed lassúnak a töltést?

[ Szerkesztve ]

(#57038) Gargouille válasza Tetsuo (#57037) üzenetére


Gargouille
őstag

- Igen, a 320-at tartja, nem ugrál, lemerülésig ugyanúgy világít (csak szemmel ellenőriztem)

- Nincsenek verziók csak hideg vagy meleg fény közt tudsz választani, ez a két "fajta" van.

- Védelem nélkülit vennék hozzá, a gyárilag hozzá adott is az. A lámpában eleve benne van minden akku védelem, értelmetlen bele védett akku szerintem.

- De, a töltés lassú kb 8 óra nulláról. Más oldalról viszont kíméli az akkut. Ha gyorstöltés kell, akkor javasolt egy pótakkut venni és ha lemerül csak kicseréled, a másikat meg külső töltőn feltöltöd akár gyorsan ha tudja a töltőd. A beépített töltés inkább egy jó opció ha mondjuk elutazol akkor nem kell külön töltőt vinni magaddal, csak egy kábelt. Én mondjuk mindig a belső töltését használom mert ráérek. :)

+1 - Akku nélkül is tud USB-ről működni (akár powerbankról)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#57039) FBLLMAG válasza Tetsuo (#57037) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az Armytek Tiara A1 PRO esetében sem ugrál a hővédelem még 450 lm kimeneti fényáramon sem. ;)

(#57040) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Köszönöm. Úgy néz ki, ez a lámpa lesz a befutó.

Az adott led színspektrumáról lehet tájékozódni? Ezek a lámpák nem flickeresek (vibrálósak), ugye?

(#57041) WestBam válasza Tetsuo (#57040) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Természetesen nem, ezeknek már teljesen PWM mentes minden fokozata. Sajnos a LED-ről nem sok infó van, szubjektív nagyon, de nekem a meleg színű Tiara A1 nem annyira jön be, mint a hideg fényű Elf C1. Legegyszerűbb az lenne, ha be tudnál menni a boltba és megnézni. Erre tudomásom szerint csak Budapesten van lehetőséged az armyteklampa.hu boltjában, ők nem csak webshop. Érdemes előtte felhívni telefonon, hogy van-e az adott lámpából készleten kipróbálható darab.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#57042) Tetsuo válasza WestBam (#57041) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyelőre külföldön vagyok. :((

(#57043) gyapo11 válasza WestBam (#57041) üzenetére


gyapo11
őstag

Érdekelne, hogy hogyan működik a pwm mentes led meghajtás. Lehetne sima analóg áteresztő is, de annak nagyon sok a vesztesége. Van erről infó az Armytektől?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#57044) ks52 válasza gyapo11 (#57043) üzenetére


ks52
csendes tag

Technikailag egy kondival vagy egy tekercsel lehetne szűrni a lüktető egyenfeszültséget, de én magam ilyen
méretekben -smd nyák, relatíve nagy áramok- nem foglalkoztam vele. Ez a dolog engem is érdekelne. :K

(#57045) gyapo11 válasza ks52 (#57044) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha eléggé magas a frekvencia, akkor nem kell olyan nagy kondi. 50 kHz 10 %-os kitöltéssel 1 A-es fogyasztóval 10 μF-os kondival 1.2 V-os fűrész jelet mérek a szimulátorban, de feszültség generátorral, ami több áramot tud adni a kondinak a töltés elején mint egy valódi LiIon cella. De kis táp moduloknál van 1 MHz-es freki is.
Mi a különbség a lesimított áram és a szaggatott áram között látványilag? A szem már 25 Hz környékén összemossa a kikapcsolt és bekapcsolt állapotot, és egy átlagot látunk. Pár száz, pár ezer Hz után már mozgatásnál se látjuk a villogást, akkor több tíz kHz-nél vagy netán MHz-nél végképp nem.
Hasonlított már valaki össze pár kHz-es pwm-es lámpát pwm mentes lámpával? Volt valami látható különbség?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#57046) ks52 válasza gyapo11 (#57045) üzenetére


ks52
csendes tag

Szakadó hóba vagy esőben már pár lámpát megnéztem, hogy 'PWM'-es vagy nem, amolyan összehasonlítás
végett, de szkóppal nem néztem meg a jelalakjukat.

(#57047) biega válasza WestBam (#56983) üzenetére


biega
aktív tag

Köszi a választ, akkor marad a 30Q, erre van valamilyen bevált forrás, ahonnan eredeti jön?

Védett vagy védelem nélküli legyen (Convoy S2+ és BLF A6 XPL)?

(#57048) WestBam válasza biega (#57047) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Banggood-ról szoktuk rendelni, van hozzá kupon is amivel olcsóbb lesz. Ebből nincs védett, flat top és button top van, én ezbutóbbit venném, mivel sok lámpa csak azt eszi meg. Védelem nem kell, mindkettő lámpa jelzi a merülést.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#57049) WestBam válasza gyapo11 (#57043) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Passzolom a választ, nem vagyok műszerész vagy ilyesmi.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#57050) gyapo11 válasza ks52 (#57046) üzenetére


gyapo11
őstag

A jelalak nem is annyira érdekes, inkább a maximum és minimum fényerő közötti különbség és a frekvencia. Láttam olyan lámpát, ami a legkisebb mozdulatnál is jól láthatóan szaggatja az áramot, valami 300 Hz környékére emlékszek, az túl lassú. És láttam olyat, amit szemmel sehogy nem látom, akármilyen gyorsan lóbálom, de szkóppal igen. Ezért lennék kíváncsi, hogy bizonyos frekvencia fölött okoz-e valakinek problémát az, hogy a lámpa pwm-es. Vagy ez csak olyan indok nélküli elvárás, nevezzük marketing fogásnak, ami növeli a vételi kedvet, pedig esetleg semmit nem számít.
Pl. forgó mozgásnál, ha a forgás azonos a fény villogásának frekvenciájával, akkor állónak láthatjuk a forgó tárgyat, ez néha veszélyes lehet. De tapasztalt-e már valaki ilyet lámpával? Mivel a lámpa nem villanócsöves stroboszkóp, ahol a villanás időtartama elég rövid, ezért a forgó tárgy is hosszabb megvilágítást kap, ezért elmosódik, ebből már látjuk, hogy forog.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.