Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) WestBam


WestBam
Topikgazda

LED világítás akciók 96 órás flash sale gearbesten.
Sok kiemelkedő ajánlat szerintem nincs bár a kis 2$-os AA elemlámpa sosem rossz ezen az áron, illetve az xtar MC1 is bagóért van (ez a jó link, ott drágábbra dob), ha valakinek még nem lenne normális töltője ez jobb mint a piacos. :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#25002) krisztianAMG válasza WestBam (#25001) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Azért ez az apróság nem semmi, ugyanis a leírás alapján, a 100mAh-s akkujával 6 órán keresztül képes 140 lumennel világítani, 8-cal pedig akár 30 órán keresztül. :D

(#25003) balazs1956 válasza WestBam (#25001) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszi, már jön is a kis aa-s lámpa.
És tényleg a GB-en más árat ad. Hogy jutottál az 1,99-hez? Hírlevél?

(#25004) WestBam válasza balazs1956 (#25003) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A lámpára simán a flash sale akcióból jutottam, a töltőnél meg mert nem adta a kiírt árat rákerestem a store-ban és ott van az olcsóbb verzió is. Jobb rákeresni néha a cuccokra, mert van mikor fent van 2-3 helyen is különböző áron :)

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#25005) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

A másik topikban már kértem, és kaptam javaslatokat, de átjövök ide is. :)
Kis segítséget kérnék tőletek!

Venni akarok 18650 töltőt, akkut, és lámpát.
Töltőre Liitokala lii500 gondoltam, vagy esetleg nitcore d4?
Igaz annyit már nem szívesen adnék érte.
Tápom van így 15 dollár jónak tűnik.
Ipc-1l van már itthon, így csak 18650 akkuhoz kell.
Akkut és lámpát gearbestről venném, de sajnos nem ismerem őket. Convoy s2+, vagy s3, de ezekből is van sok fajta.
Akkuba melyik az ajánlott?

A változás annyi, hogy közben megrendeltem a Liitokala lii500 töltőt.

A másik topikban kaptam ezt az ajánlást, ami számomra szimpatikus.
Akku, NCR18650B 3.7V 3400mAh 18650 Protected Convoy S2+ Cree XML U2 - 1B 7135 x 8 8 - Mode 960lm
13,57 USD-re jönne ki, ez mellé vennék még egy akkut.
Van még 4 dollár kuponom, azt is ráraknám.

Ennyi pénzből 15-20 dollár esetleg van jobb alternatíva? :B
Minden segítséget, előre is köszönök! :R

Esetleg még hozzá egy mágnes gyűrű.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#25006) balazs1956 válasza WestBam (#25001) üzenetére


balazs1956
senior tag

Már a töltő is jön:((.
Ne kísértsetek tovább.

(#25007) balazs1956 válasza Silent77 (#25005) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nem értek hozzá,én csak egy lámpamán vagyok, de egy c-8-al nem járnál jobban?
[link]

(#25008) Silent77 válasza balazs1956 (#25007) üzenetére


Silent77
veterán

Én még annyira sem. :)
Ez sem rossz. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#25009) G@ben válasza Silent77 (#25008) üzenetére


G@ben
addikt

Azt döntsd el, mire kell! Közelre vagy távolra? Az S2 meg a C8 két külön világ, az S2 közelre jó, a C8 távolra.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#25010) Silent77 válasza G@ben (#25009) üzenetére


Silent77
veterán

Hogy őszinte legyek mindkettőre. Nagyon szimpatikus a C8, jó lenne még rá kupon.
Nagyon ritkán használok, de néha jól jönne.
Most azon gondolkoztam, hogy amit én írtam, meg mellé vennék még egy C8-at. :U
Igaz bőven keret fölé mennék... C8-nak nem lehet még lentebb vinni az árát? C8
Amit linkeltem akku gondolom jó ehhez is.

Igaz van most egy UINFIRE B68 amivel meg is lennék elégedve, de 2 év alatt a második adja meg magát. :( Pedig használva se nagyon voltak.

:R

G@ben: Van ára. :Y

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#25011) G@ben válasza Silent77 (#25010) üzenetére


G@ben
addikt

Az árlevitelhez majd a nálam okosabbak mondanak valamit, ahhoz nem értek. :) Mondjuk a többihez sem annyira. :D
Én is olyan lámpát keresnék, ami mindenre jó, az EC4S tetszene is, csak az ára nem. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#25012) kowik válasza krisztianAMG (#25002) üzenetére


kowik
tag

Elírták. 6 perc. :D

(#25013) tigipuf válasza Silent77 (#25010) üzenetére


tigipuf
senior tag

Mind a kettőt meg kell venned sajnos c8 meg az s2+ is :K .Én is variáltam de nem tudod megúszni ha kicsit is minőséget akarsz,(prémium kategória az megint más)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#25014) SchumiBácsi válasza jozsi252 (#24991) üzenetére

Ebben úgy látom törhető a szivacs. Nem tudom mennyi egy szegmens, de sztem 1cm. Mivel a szivacs összenyomható ha minden második szegmens van kitörve akkor 10mm-nyi szivacs nyomódik össze minden cella között 2mm-re. Egyébként tömör szivacs lenne a legjobb amit lézerrel és sztem vízzel is kivágnak, de sztem többe kerülne a vágás mint az akkupark ami belekerül.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#25015) jozsi252 válasza Silent77 (#25010) üzenetére


jozsi252
veterán

Sajnos ezektől a pár dolláros lámpáktól nem szabad túl sokat várni. Minden nagy gyártónak vannak olyan kis lámpái ami AA illetve AAA aksival mennek, esetleg valami kisebb Li-ion aksival. Igaz hogy azok nem 2-5$ hanem 10k alatt vannak, viszont nagy eséllyel jó sok évig kiszolgál.

(#25014) SchumiBácsi

Igen tömör szivacs lenne a legjobb. Amúgy ha jól tudom akkor 1.5centiméterenként van bevágva ez a szivacs. Még nem tettem le teljesen erről a megoldásról, csak mivel jó sokat kellene vágni, így ahogy mondod jó költséges lenne a dolog.
Aztán ha nem jön össze akkor hagyom a fenébe, aztán nézek valami kis dobozt amibe tudom őket tárolni kettesével, esetleg négyesével.

TK75 jól működik? Keresgélek hozzá valami diffusert de egyelőre csak kisebb lámpákhoz árul a Fenix ha jól láttam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#25016) SchumiBácsi válasza jozsi252 (#25015) üzenetére

A 15mm túl jó. Ha kiveszel egy szegmenst, akkor abba sztem jól menne az akku, a megmaradó szegmens meg kényelmesen összenyomódik két akku között.

Lámpa biztos jó, még nem volt sok munkája. Diffúzorral gondban vagyok én is, közútra de melóban is adná. Van kidobott munkalámpa traktorról az üvege használható lenne, csak az érdekes lámpa lenne ha összehoznám, meg szar mert minden lámpához kéne egy.

Mintázott üvegből lehetne vágatni, sztem kör alakban ki is vágják. Nekem meg akkorában ami 2-3 lámpát is megszórna egyszerre. Ez több előnnyel is járna: az üveg könnyebben tisztítható mint a lámpaüveg, terítene mint az atom (mondjuk erre egy TK76 is jó lett volna), 2-3lámpa egyben - gyúrni és ölni is lehet vele ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#25017) jozsi252 válasza SchumiBácsi (#25016) üzenetére


jozsi252
veterán

Lehet bemegyek Conrad-ba munka után egyik nap, aztán megkérem őket hogy hadd próbáljam már meg. Írtam most egy e-mailt Fenix-nek a diffuser-el kapcsolatban hogy hátha tudnak valamit ajánlani. Majd ha jön válasz akkor beírom ide.

Ha esetleg horgászat közbe extra nagy fényerő kellene a kemping lámpák mellett, akkor ez tökéletes lenne. 600 lumennel is 11-12 órát tud világítani.

iPhone 13 Pro Max

(#25018) Silent77 válasza tigipuf (#25013) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, most filozom melyiket elsőnek, de valószínű S2+ lesz.
Pedig az akkuhoz a C8-at is berakja 11,96-ért, de gondolom a flash sale miatt nem engedi annyiért. :(
Máris rendelném pedig mindkettőt.
Most vettem észre, az akkuhoz mindképp számol 2 dodo postát, nem lehet anélkül.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#25019) SchumiBácsi válasza jozsi252 (#25017) üzenetére

Érdekesek ezek a futásidők amúgy.

A 2600/2900 tök egyforma ás állítólag az akkoriban 2600-as akkuval van megadva.
Az új 4000-es 3400-as akkuval van már adva és ennek ellenére ugyanazt tudja, hol többet hol kevesebbet mint ha ugyanúgy 2600-as akkuval mérték volna, a 4000-es fokozat meg úgy világít tovább hogy 1100lumennel több a 2900 ellenében - ennyit szvsz nem tud 3400-assal, de majd megmérem azt is ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#25020) Silent77


Silent77
veterán

Végül ezeket vettem:
Samsung FM26, S2+ volt 4 dollár kuponom, így 18,56 usd lett a vége.

Végére még becsúszott egy Xtar MC1 0.5A és egy LiitoKala lii - 100 Ezek csak tartalékba. Ennyiért nem akartam ott hagyni.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#25021) erik365 válasza Silent77 (#25020) üzenetére


erik365
aktív tag

Jól döntöttél, :DDD nem fogod megbánni.

1.4 T-jet M32

(#25022) Victorio


Victorio
aktív tag

Rendelni szeretnék a mtnelectronics.com-ról.
Csomó féle, máshol nem kapható különleges driverük, tripla LED-es csillaguk, optikájuk, mindenféle lámpabarkács cuccuk van, érdemes szétnézni az oldalon.
Én most egy tripla XP-L HI LED-es, direkt driveres, S2+ hostba épített zsebfotonágyúra gyúrok. :D

Ha valakit szintén érdekelne innen valami, akkor írjon egy privátot, ha közösen rendelünk akkor szétoszlik a szállítási költség.
A szállítás 8 oz-ig (~0,226 kg) 13,25 $, fölötte súlyarányosan nő, szóval a 2 kilós buzogány lámpát meg az akkut nem innen érdemes venni, de apró mütyürökből sok belefér.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#25023) Kozy10 válasza Victorio (#25022) üzenetére


Kozy10
tag

Tudomásom szerint nem szállítanak Magyarországra, én is rendeltem tőlük tavaly de a Németországi rokonokhoz...
Innen: http://www.international.mtnelectronics.com lehet Európába rendelni

[ Szerkesztve ]

(#25024) Victorio válasza Kozy10 (#25023) üzenetére


Victorio
aktív tag

Ez ugyanaz az oldal amit én linkeltem.
Leveleztem velük, szállítanak Magyarországra is. Csak levélben kell leadni a rendelést, erre írnak egy végösszeget postadíjjal. Ha megvan a PayPal tranzakció száma akkor azt kell visszaküldeni nekik, és indítják a csomagot.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#25025) Kozy10 válasza Victorio (#25024) üzenetére


Kozy10
tag

Aha így már értem :))
amit te linkeltél az az US store: http://www.mtnelectronics.com/
amit én, az a nemzetközi http://www.international.mtnelectronics.com/ ;)

(#25026) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
2 ágyas 18650 töltőt keresnék ami esetleg tud 4.35V-ig is tölteni van ajánlott modell??....(ha nincs, végszükségben lehet 1 ágyas is de jobb lenne a kettes!)

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#25027) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Üdv!

A Banggoodról rendelt egyik akku úgy néz ki, gyári hibás. Belepakoltam a Convoyba, pár percig világított, utána se kép, se hang. Töltőre hiába rakom, az zölden világít, mintha benne se lenne a Sanyo. :U
Ilyenkor mi a teendő? Írjak a Banggoodnak angolul? Gondolom...

(#25028) WestBam válasza supertrezi (#25027) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Írj nekik mindenképp, videót szinte biztos kérni fognak a hibáról. Nem kell nagy dologra gondolni, levideózod, hogy a töltőbe téve fel van töltve és beteszed a lámpába és legmagasabb fokozaton járatod míg ki nem alszik. Ugyan ezt másik lámpával is mutasd be, abba nem köthetnek bele, hogy rossz a lámpa bár még egy másik töltő lenne nagyon jó, hogy abban mit mutat.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#25029) supertrezi válasza WestBam (#25028) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Másik lámpa van, töltő nincs. Ki nem fog aludni, mert föl se villan. Vége, mint a botnak. :)
Kösz a választ. Írok nekik az oxfordi angolommal. Hehhehhe.

(#25030) Avicularia


Avicularia
veterán

Ez is jópofa lámpa, most láttam egy yt videóban [link]
És a videó [link]

(#25031) alex89 válasza 206 cc (#25026) üzenetére


alex89
senior tag

Az xtar VP2 pont ilyen, bár kissé drága [link]. A liitokala lii-100 csak egy slotos, de a célnak megfelel szerintem [link]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#25032) Vagany


Vagany
őstag

[link]
Megjelent a GB-n preorderben az 5000K-es L6 :C . Kicsit hosszú az a preorder időszak (jun. 30.), meg nem értem, hogy 19 rendelés után hogy lett rögtön out of stock :) .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#25033) Alex91


Alex91
félisten

Mennyire eri meg a par dollaros sk68-as lampa? Van koztuk minosegbeli elteres?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25034) csucsotke válasza Alex91 (#25033) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nekem eltérőek voltak SK68-ak ami a bevilágított kör méretét illetve színhőmérsékletet illeti, de minőségben kb. egy szint. 5$ körüli áron vettem. Úgy tapasztaltam, hogy nincs jó AA-s elemlámpa. Legjobban az SK68 éri meg, bár kissé irdatlan a külseje. Vettem 10 dollár körüli áron más AA-s lámpákat, külsőre tetszetősebb, rozsdamentes acél, dizájnosabb, azt hittem masszívabbak, vagy szerelhetőbbek, minőségibbek, de frászt. Leesett, engedett a forrasztás, alkatrészek nem kaphatók hozzájuk, szétszedtem, de mókolva kellett összeraknom. Az SK68-hoz könyebb hozzáférni, ha javítod,illetve forrasztod. Jólenne egy szerelhető masszív megbízható ceruzaelemes lámpa, kitekerhető gyűrűkkel és egyéb nyalánkságokkal, de olyan nincs, vagy csak jó drágán.

[ Szerkesztve ]

(#25035) Cyborg


Cyborg
őstag

(#25036) Vertigo18 válasza Cyborg (#25035) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így gondoltad a linket? :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#25037) Cyborg válasza Vertigo18 (#25036) üzenetére


Cyborg
őstag

Ja igen, bocs. Köszi!!
...én már rászámoltam 20% kedvezményt is, hogy biztos megérje megvenni:-)

(#25038) so_ha válasza Vagany (#25032) üzenetére


so_ha
senior tag

"Kicsit hosszú az a preorder időszak (jun. 30.)"
Itt olcsóbb egy kicsi, és már 05.20-a után küldik.

(#25039) WestBam válasza Alex91 (#25033) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A legolcsóbbat vedd, tök mindegy 3$ vagy 7$, kb. ugyan azt kapod csak az egyikben lesz egy buta driver is nem csak egy módot tud hanem idegesítő villogást természetesen módmemória nélkül. Az utánad szólóval egyet kell értenem, szívemből szólt. Nincs ellenfele ár/érték arányban az SK68-nak ha egy AA elemes lámpáról beszélünk, vagy rászánsz egy kisebb vagyont ha valóban jót akarsz.
Szerintem inkább 8db SK68 mint egy drága minőségi AA elemes csúcstermék amire később lehet vigyázni, mert drága volt meg ilyenek.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#25040) ZozzV6 válasza Vagany (#25032) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ezzel csak az a bökkenő hogy a gyártó még vadássza az 5000K ledeket és gearbest olyat rak fel dátummal preorderben amit maga a gyártó sem tudja mikor kezdi el gyártani. ;)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#25041) Vagany válasza so_ha (#25038) üzenetére


Vagany
őstag

De az nem az 5000K-es. A 6000K-6500K-es van már rendesen is az ali-ról [link], a gb-n még preorder ez is.
Más:
[link] Ezt ismeri valaki jó áron lenne és a márka is elég jó, ha eredeti :) . L6-tal együtt még olcsóbb, 16.55$ 4db.

#25040 ZozzV6
Eddig kb 2 hétről volt szó, hogy kb annyi csúszással lesz a kicsit melegebb fehérű leddel, de lehet nem jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#25042) Vagany válasza Vagany (#25041) üzenetére


Vagany
őstag

"Ezt ismeri valaki jó áron lenne és a márka is elég jó, ha eredeti :) . L6-tal együtt még olcsóbb, 16.55$ 4db."
Kár, hogy nem védett :B .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#25043) jozsi252 válasza SchumiBácsi (#25019) üzenetére


jozsi252
veterán

Méregetni én nem nagyon szoktam a futásidőket, azt viszont tudom hogy a max fokozat zabálja az aksit azért. :)

Na közbe jött is e-mail a Fenixtől a Diffuser-el kapcsolatban.

"Hello xy

Sorry to tell you that we don’t have the diffuser compatible with the TK75.

Best Regards

xy

Fenixlight Limited"

Na szóval ők nem árulnak semmilyen alternatívát erre, ami kicsit gáz szerintem. Sokan hasznát vennék ezt a funkcióját is neki úgy vélem.

iPhone 13 Pro Max

(#25044) Alex91 válasza WestBam (#25039) üzenetére


Alex91
félisten

Koszi! Gondoltam veszek egy 3-as packot. Egyik megy a gyereknek jatszani, majd o teszteli a strapabirast :), a masik marad nekem, meg egy lesz tartaleknak...

Szerintem se erne meg nekem egy draga lampa, de az se lenne jo, ha hamar kipurcanna!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25045) ZozzV6 válasza Vagany (#25041) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Igen úgy volt csak a beszállító megint megszivatta így nem tudja mikor lesznek 5000K-s ledek. L6-hoz akksinál azt mondták figyelni kell a hosszra. Elvileg 70mm-től hosszabb nem fér bele. És az ajánlott keeppowernek is van valami 71mm feletti és 70mm alatti újabb verziója. Még jó hogy én se cásároltam be előre mert nincs 26650-esem még.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#25046) bul07


bul07
nagyúr

Akkumulátor tárolásra ez is jó lehet , rendelt már valaki ilyet?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25047) Ciccuka válasza bul07 (#25046) üzenetére


Ciccuka
veterán

Másik oldalon is vannak ilyesmit kicsit olcsóbban.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#25048) Kozy10


Kozy10
tag

Astrolux S41 4x Nichia 219B/CREE XP-G2 4 ledes lámpa BLF A6 driverrel a Banggoodon
Előrendelés 35$ mindkettő! (kosárba téve ugyanannyi az ára mindkettőnek most még! )
Nem tudom a Gearbest - en lesz e(nem lenne rossz mert pontokat tudnék rá beváltani :DDD) , asszem ez a Banggood saját márkája...

(#25049) zazenke válasza Cyborg (#25035) üzenetére


zazenke
őstag

ebben a lámpában látok fantáziát . fényképről nézve szebb fénye van mint a nitecore tube-nak. régóta keresek már olyan olcsóbb lámpát mely már eléri a használható minőséget de nem drága ahhoz hogy ajándékba vegyem másnak :) . próbából lehet veszek egyet

(#25050) krisztianAMG válasza Kozy10 (#25048) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nekem tetszik! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.