Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) jeriba válasza jeriba (#23750) üzenetére


jeriba
csendes tag

Megnéztem, a C8 fejátmérője 44.5 mm, a toknál pedig 39 mm írnak, de ha beleteszem megfelelően takarja, nekem megfelel.

(#23752) RomiJosy válasza jeriba (#23750) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Köszi.. Akkor megnézem a Vahol utcában. Mostanában heti kétszer látogatom őket :D

Majd ha lesz raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#23753) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Üdv. Van egy piros karcmentes convoy s2+-om. 1050mA-es XM-L2 T6 3B Ha valaki megválna egy zöldtől akkor egy az egybe szívesen elcserélném. Barátnőm használta párszor bringára de az új bringa zöld így a lámpának is annak kell lenni :D

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#23754) so_ha


so_ha
senior tag

Sziasztok! Convoy C8-ba vennék NCR18650B-s akksit. A kérdésem az lenne, hogy Flat Top vagy Button Top pólusút vegyek? Jól gondolom, hogy a Flat Top a normál, a Button Top a védett akksi, vagy semmi köze a kialakításnak a védettséghez?

(#23755) Ra3 válasza so_ha (#23754) üzenetére


Ra3
őstag

Általában az ipari felhasználásra szánt celláknak lapos mindkét vége, ezeket pl. laptopakkumulátorokba rakják össze (de a lámpák többsége is fel van erre már készítve), ettől függetlenül lehet védett vagy nem védett.
Azt érdemes nézni rendeléskor hogy protected vagy unprotected, általában azonos kapacitásból a protected (védett) méretben hosszabb, árban drágább.
Egyébként a c8-ban van jelzés a merülő akksira, szóval oda nem feltétlen szükséges védett akksi, villogni fog ha 3v alá esik a feszültség.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23756) so_ha válasza Ra3 (#23755) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszi az infókat! :R

"a lámpák többsége is fel van erre már készítve"
Konkrétan a C8 kezeli, vagy Button Top kialakításút vegyek?

(#23757) Ra3 válasza so_ha (#23756) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem (még) nincs c8-asom, de úgy tudom jó hozzá a flat top, ez a gyakorlatban annyit jelent hogy a ledhez közelebb eső érintkezője is rugós, ezt könnyen le is ellenőrizheted ha szétcsavarod a nyakánál.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23758) Kozy10 válasza so_ha (#23756) üzenetére


Kozy10
tag

A flat top - button top csak a pozitív pólus kialakításának az elnevezése, a flat top lapos, a button top-on van egy kis dudor :)
A védett nem védett az másik kategória, ezeken belül is lehet flat top vagy button top...
A védelmi elektronika nem engedi túlmerülni az akkut
A convoyokban(meg a márkásabb lámpák többségében) van túlmerülés elleni védelem, azokban lehet védelem nélküli akkut is használni.

(#23759) so_ha válasza Ra3 (#23757) üzenetére


so_ha
senior tag

A lámpát még csak most rendeltem meg, így nem tudom szétcsavarni, és ezért érdekelne, hogy milyen akkut vegyek hozzá.

(#23760) so_ha válasza Kozy10 (#23758) üzenetére


so_ha
senior tag

Köszi, ezeket az infókat elolvastam itt a korábbi hozzászólásokban (Convoy elektronikája kezeli/jelzi a lemerülést). Az nem volt tiszta, hogy a pólus kialakítása egyben utal a védettségre, vagy abból a szempontból lényegtelen, mert mind a két kialakítás lehet védett, és védetlen is (köszi, már ezt is tudom).

(#23762) alex89


alex89
senior tag

Megérkezett a múltkoriban tárgyalt Boruit RJ - 02 fejlámpám. Azt kell, hogy mondjam (persze szigorúan a 10$-os árát szem előtt tartva) , hogy nem rossz kb erre számítottam. Elég masszív darab, hűtése is jónak tűnik. A kidolgozás persze közel sem prémium, olyan mint az olcsóbb lámpák általában, a led előtt nem síküveg hanem egy műanyag lencse található ami jól szórja a fényt, nincs erős spot, nincs éles határvonal mint egy zoomos lámpánál. Meneteknél gumigyűrű van ugyan, de a vízállóságot nem mertem tesztelni. Fénye kellemes semleges fehér, nem kékes nem lilás nem is sárgás, szerintem pont jó. Fényereje fokozatmentesen állítható, ezt kikapcsolás után is megjegyzi. Gyári adat szerint 300 Lument tud, ezt ránézésre ténylegesen produkálja is. A mozgásérzékelős ki-be kapcsolás jól működik nem tapasztaltam bizonytalanságot ezen a téren kb 25 centis távolságig érzékel. Akksiját kivétel nélkül is lehet tölteni egy micro usb port közreműködésével, gyors mérés szerint nem tölt túl kb 4.15V-ig megy el, amit az addig pirosan világító kapcsoló zöldre váltásával jelez. Fejpánt kényelmes és strapabírónak tűnik, mindkét dimenzióban jól állítható, a lámpa dőlésszöge is könnyen változtatható. Összességében arra, hogy néha szerelésnél feltegyem és ne a számban egy másik lámpával szerencsétlenkedjek pont jó lesz. :)

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23763) ZozzV6 válasza alex89 (#23762) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Képet tudsz esetleg csinálni a fényéről? Egy s2+ hoz képest milyen a fénye? Köszi

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#23764) alex89 válasza ZozzV6 (#23763) üzenetére


alex89
senior tag

Majd estére megpróbálok alkotni valamit, de fényerőben nyilván elmarad főleg, ha egy combosabb s2+-ról van szó.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23765) ZozzV6 válasza alex89 (#23764) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Alap 1050mA-esre gondoltam.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#23766) alex89 válasza ZozzV6 (#23765) üzenetére


alex89
senior tag

Az is tud majd 500lument szóval még attól is gyengébb, bár nekem mondjuk nem is volt célom, hogy minél erősebbet vegyek, mert csak közelre és általában kis, szűk térben szereléshez kell (pl hétvégén olajat cseréltem és ahhoz használtam az autó alatt) ilyen helyzetekben pedig csak zavaró lenne a túl sok visszavert fény.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23767) Misser válasza alex89 (#23762) üzenetére


Misser
tag

Akkor remélem az én lámpám is befut a héten. Amikor szóba jött, én is vettem egyet :)

(#23768) ZozzV6 válasza alex89 (#23766) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem is ilyen célra kellene. Ha közel a fejed az autó aljához nem kapcsolgat magától az infra kapcsoló?

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#23769) alex89 válasza ZozzV6 (#23768) üzenetére


alex89
senior tag

Ha elég közel hajolsz valamihez akkor igen, viszont ez csak egy választható funkció, egyébként sima kapcsolóval kapcsolod be/ki mint bármelyik más lámpát.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23770) Csaszu2


Csaszu2
csendes tag

Látom sok a 18650-es akku kérdés...
Átnyálaztam már eléggé őket, és sokat is méregettem.
Ha valaki 1-2 amperes terhelés környékére keres 18650-et, akkor a legjobb választás az LG INR18650 MJ1-es. 3-4 amperes terhelés környékén a Sanyo/Panasonic NCR18650GA. 5-7 A feletti áramoknál már kezd gyengülni a GA, sok már a 38 mohm-os belsőellenállás. Ide a legjobb választás a Samsung INR18650-30Q és az LG INR18650 HG2. A 2 akku között nincs nagy lényeges különbség, talán csak annyi hogy a 15-20 A feletti áramokat jobban tolja a 30Q, mivel kisebb a belső ellenállása. A megadott áramokon ezek az akkuk tartják a legmagasabban a feszültséget, és a legnagyobb a kapacitásuk. Tehát ezekből szedhető ki a legtöbb energia.

(#23771) zoli03 válasza alex89 (#23762) üzenetére


zoli03
őstag

A minimum fényerő mennyire alacsony?

(#23772) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Nem tudom volt e már, brutál tesztek..
-Convoy extrém teszt
-Olight extrém teszt

(#23773) alex89 válasza zoli03 (#23771) üzenetére


alex89
senior tag

Számokban nehéz lenne meghatározni, de elég alacsony. Tegnap csináltam néhány tesztképet, de sajnos szinte teljesen automata gépem van amit nem tudtam úgy beállítani, hogy jól visszaadja a fényeket. Videókat egyébként találni róla, talán azon jobban látszik.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23774) Vertigo18 válasza RomiJosy (#23772) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nagyon jó videóóóó! :D

Persze most nem kezdem el sem az M22-esemet, sem az S2+-omat tesztelni, pedig nagy a kísértés!:D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23775) WestBam


WestBam
Topikgazda

BG BLF A6 25.46$. Kupon: 8a955d
Szívesen :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23776) RomiJosy válasza Vertigo18 (#23774) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

:D ezután kicsit bátrabban adom a gyerek kezébe én is. Gondolom a tartósága nem azért van, hogy dobáljuk, hanem, hogy ne féltsük annyira.

(#23777) Kernel válasza Vertigo18 (#23774) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintetek lehet rendelni olyan (CREE?) LED-et, ami a 300 forintos lámpában van?

Egy világító, akkus csavarhúzót újítottam fel, Ni-Cd helyett Li-ion, rizsszem izzó helyett LED. A fenti lámpából vettem ki a LED-et. Nagyon jól világít, kb. 80 mA áramot adtam neki egy 100 ohmos ellenállással, bár alig melegszik, de azt sem tudom, mennyit bír.

Viszont jó lenne belőle még több darab is, egyéb célra is, illetve a csavarhúzóba is kettő kellene. Nyilván, ha más nincs, rendelek még ilyen lámpát és kiveszem belőle, de azért kíváncsi lennék, hogy létezik ilyen külön is?

Amiket találtam 5mm Straw Hat LED néven fut, de csak 20 mA-es:

Amit a lámpából szedtem ki, az is hasonló, de a foszforos felület nagyobb átmérőjű, illetve az anód hozzávezetése olyan vékony (ahol nyíllal jelöltem), hogy ennél alig látszik (miután alig fér el a nagy átmérőjű katód mellett).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23778) Vertigo18 válasza RomiJosy (#23776) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bár esztétikailag erősen sérült, valljuk be... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23779) RomiJosy válasza Vertigo18 (#23778) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Persze.. Emeletes ház ablakából kidobott lámpán meglátszik.. nagy hiltivel nekiesnek.. nem csoda.. sírnék egy hétig ha vki ilyet csinálna a lámpámmal.

(#23780) borbas666


borbas666
aktív tag

Hali.
Valaki tud véleményt mondani erről a fejlámpáról? Fox Ht-100, hadorádón jelenleg 10 ezer ft.
Megér ennyit? Esetleg van jobb hasonló árban?

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#23781) erik365 válasza borbas666 (#23780) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!

Nem ér meg annyit, nézd meg a Nitecore HC50-et, a Fenix HL55-öt, az Xtar H3-at.

1.4 T-jet M32

(#23782) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok.

Most van lehetőségem lámpát venni és elgondolkodtam az s2+-osn de kicsit nagyobb fényre lenne szükségem esti túrázáshoz, ezeken gondolkodom:
SKYRAY 19000LM 10xCREE XML T6
Hot 22000LM SKYRAY 9 x CREE XM-L T6
SKYRAY 6 x CREE XM-L XML T6

Fele leírás evidens, hogy kamu, ezeknek megfelelő a meghajtója? vagy inkább felejtsem el? 8-10000ft ig tudok elmenni, üzemidő annyira nem fontos, keresőlámpa lenne hegyi túrázáshoz.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23783) erik365 válasza Tamás9x (#23782) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!

SolarStorm T3 inkább ezt vedd.

1.4 T-jet M32

(#23784) Tamás9x válasza erik365 (#23783) üzenetére


Tamás9x
őstag

Köszi, ennél nagyobb fényerőt gondolom nem nagyon tudok kicsikarni ebből az árból. ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23785) erik365 válasza Tamás9x (#23784) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem, de hidd el ez bőven elég mindenre, amire ez is kevés arra tessék áramfejlesztőt meg reflektort vinni. ;]

1.4 T-jet M32

(#23787) bul07 válasza Tamás9x (#23784) üzenetére


bul07
nagyúr

Linkelt oldalon BLF kupon kóddal lejön még egy kicsi

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23788) Tamás9x válasza erik365 (#23785) üzenetére


Tamás9x
őstag

Keresek aggregátot is :D

dantre: 3. fejlámpa tetszik, van nekem is kicsi lámpám, hóviharban, barlangban jól jön egy nagy, igyekszem a tapasztaltabbakra hallgatni.

bul07: Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23789) geza844


geza844
aktív tag

Pont pár napja rendeltem egy Boruit RJ - 02 lámpát egy LG INR18650 MJ1 akkuval, úgyhogy most nagyon örülök, hogy jók az első tapasztalatok a lámpával, és ajánlott ez az akku ezen a teljesítményen :) Sajna még kell vagy 3 hét mire én is kipróbálhatom...

(#23790) redfox222 válasza Tamás9x (#23784) üzenetére


redfox222
csendes tag

RMBBRUST kóddal -10%
Még mindíg jó!

(#23791) Tamás9x válasza geza844 (#23789) üzenetére


Tamás9x
őstag

Óvva intettek ettől a lámpától, de ha te belementél rendelek én is ;)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23792) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Sziasztok.

Most tervezek venni egy ilyen fejlámpát. Horgászatra kellene, jól jön ott a fókuszálhatóság. Van esetleg jobb vétel max 5000ft-ig?

Az előző lámpám egy Led lenser h7 volt. Ahhoz képest fényerőben mire számíthatok?

(#23793) Tony21


Tony21
tag

Ez a BLF -es lámpa jobb annyival egy S2/S2+ -nál mint amennyivel többe kerül?

(#23794) erik365 válasza Tony21 (#23793) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem, mert 1600lm-en lehet rajta tojást sütni, csak használni nem...
Az a lámpa a fanatikusoknak való, nem mindennapi használatra.
Szerintem.

1.4 T-jet M32

(#23795) Tony21 válasza erik365 (#23794) üzenetére


Tony21
tag

Naja, az a turbo mód beteg kissé :)

Igazából van 4db XML-es (régebbi darabok, 2db C8, egy 501B és egy 502B) és egy P7-es (na ez még régebbi) lámpám, nem tudom akarok-e egyáltalán még egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#23796) geza844 válasza Tony21 (#23795) üzenetére


geza844
aktív tag

Szerintem te simán fanatikus vagy, vagyis ez a lámpa pont neked való :D

Azt vajon miért írhatják az lámpa oldalán, hogy használjunk hozzá védett akkut?

Max Output: 1600lumens (max) (use 18650 protected power battery)

(#23798) csaszi72 válasza tknof1871 (#23690) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Nekem van és piszok jó.
Hogy megéri e az árát?
Ha futja rá, akkor igen.
Olight párti vagyok(S20,S30,M22 van) Maglite és Ledlenser is van de van C8 is.
Ha egész estére maradok ki akkor Olightot vittem. De most már backup-nak jön a Fenix is.
Quechua CLIC-et váltja le.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#23799) alex89 válasza #46372352 (#23797) üzenetére


alex89
senior tag

Mivel nagy valószínűséggel nem jelzi sehogyan sem az akkuk merülését ezért jobb lenne a védett bele. Jelen esetben azt tudod csinálni, hogy rámérsz az akksikra néha, vagy biztosra mész és idő előtt töltögeted, mert ha túlságosan leesik a fesz, akkor károsodhatnak. Azt, hogy belefér-e a védett te tudod megállapítani, pontosan meg vannak adva az akkuk méretei..

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.