Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) -szabi-


-szabi-
őstag

Alacsony fokozaton erdőben addig vagyok el amíg egyszer fel nem kapcsolom magasabbra.
Utána a visszakapcsolás olyan mintha sötétben botorkálnék.
Nem adja vissza egy kamerás felvétel, de tapasztalatom: kocogás közben jól jön a magas fokozat.

(#65002) bedvóter válasza WestBam (#64990) üzenetére


bedvóter
tag

Egyetértek. :D

(#65003) bedvóter


bedvóter
tag

WestBam:
Ha neked tetszik a P30 vetítési képe, akkor TK22 v2-é méginkább tetszene.
Javaslom, ha van rá lehetőséged, próbáld ki. Remek lámpa. A tokját viszont érdemes kukázni. :K

(#65004) wwhy


wwhy
veterán

Srécok,
rendeltem egy ilyen 'pakkot, innen. 24 órája töltöm az aksit, de kb. 0 töltést vett fel, a lámpa meg se nyikkan vele, AA elemmel működik. Döglött az aksi vagy a töltő, vagy mindkettő sz@r?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#65005) xcsabo válasza wwhy (#65004) üzenetére


xcsabo
senior tag

Valszeg homok van benne. Láttam már ilyet. Bosnyák piac tele van vele.

(#65006) Treff


Treff
aktív tag

Srácok, a lámpához mellékelt táblázatról mi a véleményetek?
Létezik, hogy 4 alkáli elemmel 11-15 órákat bírna teljesíteni 300-400 lumen mellett? :Y
Energizer

[ Szerkesztve ]

(#65007) WestBam válasza Treff (#65006) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem.
Bekapcsolod és attól a pillanattól kezdve egyre jobban halványodik a fénye. Ha konstans tudná akkor olyan 3-4 órát bírná csak.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#65008) Vlah válasza Treff (#65006) üzenetére


Vlah
tag

Nem, maximum 2-3 órát tud ilyen fénnyel. Én nem vennék Energizert, mert állítólag nem viszi a NImh akksikat.

[ Szerkesztve ]

(#65009) WestBam válasza wwhy (#65004) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ahogy felettem is írták vagy az akku 0 kapacitású, vagy a töltő hibás, de ennél a szintnél az sem kizárt, hogy mindkettő. Akkuból a .....Fire feliratúak éltalában kerülendő kategória. Amennyiben jó akkor azt az ára is tükrözni fogja. Töltőnél szintúgy, egy XTAR MC1 ~2000Ft, de az Olight UC is 3000Ft környékén megvan, ez utóbbi NiMH akkut is tölt, és kb. örök darabok. Az akku az nehezebb téma, 14500 annyira nem olcsó, Sofirn, Shockli, Soshine talán, de abból 1 darab 4$ alatt nem nagyon van. Plusz posta.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#65010) WestBam válasza bedvóter (#65003) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szerintem a P30-at kevered valamelyik másik modellel, ez egy thrower gyárilag majd 100e cd fényerővel. Ennek a magas (stabil) fokozata tud akkora fényerőt, mint a TK22 v2 turbó módban.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#65011) bedvóter válasza WestBam (#65010) üzenetére


bedvóter
tag

Nem keverem. Ha throwernek minősül a TK22 v2, akkor összevethető a P30-cal. Nyilván ez utóbbi messzebbre hord.

[ Szerkesztve ]

(#65012) bedvóter


bedvóter
tag

Csak oda akartam kilyukadni, hogy a TK22 v2 spilljére sokkal több fény jut (amúgy a hotspotja is nagyobb), mint a P30 esetén és az ilyen fényű lámpák nekem nagyon bejönnek.

[ Szerkesztve ]

(#65013) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok!

2020-ban mennyire oldschool XML2 ledes lámpát venni? Nem találtam egyértelmű leírást mennyivel effektivebb egy XHP50.2 vagy 70.2 nála. Még gyorsan az Ali hajrában szeretnék egy BB flood lámpát, eddig az SP36-ot néztem Anduril-al (Samsung Leddel), de gondolkodom a Convoy 4x18a-n és M26C-n is.

(#65014) WestBam válasza bbsofficial (#65013) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szerintem nem kell a divatot követni, ha egy olyan lámpa tetszik amiben ilyen LED van akkor vedd azt meg. Az XHP LED-ek főleg az elérhető magasabb fényáram és fényerő miatt terjednek el, ezekkel nem tud versenyre kelni egy XM-L2.
Méretre és vetítési képre közel áll hozzá a Luminus SST40 LED, illetve az XHP35HD is. Mivel mindkettő képes magasabb áram mellett működni, ezért az SST40 mellé javasolt, az XHP mellé pedig kifejezetten kell is a nagyobb áramleadási képességű akku használata.
Az SP36-ban a Samsung LED nem XM-L2, hanem LD351D, illetve a Cree LED-es verzióban XP-L2 LED-ek vannak.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#65015) WestBam válasza bedvóter (#65012) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Értem mire gondolsz :K
A P30 egy nagyon jó thrower, kellően magas fényerővel, hogy ne kelljen elővennem a "nagyágyúkat". Ehhez a feladathoz kevés a TK22, az inkább a Warrior X szintje, aminek lehet, hogy jó alternatívája lenne ha a TK11 TAC kapcsolója lenne a végére tekerve. Azzal egészen izgalmas lenne még számomra is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#65016) kutkut


kutkut
addikt

belaazallat & WestBam: Köszönöm a tippeket, tanácsokat! :R

Következő kérdésem, megbízható 26650-es akkut és hozzá egy alap (1-2 foglalatos), de szintén jó minőségű töltőt tudnátok hozzá ajánlani?

Meizu MX3 32GB

(#65017) bbsofficial válasza WestBam (#65014) üzenetére


bbsofficial
tag

Köszönöm, bocsánat, igen az XP-L2-re gondoltam. Az azért újabb fejlesztés, hőtermelése/hatásfoka milyen az XHP-khez képest?
Fényét nem dícsérik nagyon egyébként, LD351D jobbnak tűnik ilyen téren.

(#65018) WestBam válasza kutkut (#65016) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Olcsón Liitokala 26650 onnan ahonnan még éppen küldik, gearbest, banggood, fasttech, töltőből XTAR vagy Nitecore bármely típusa megbízható darabok, ha nagyon a budget megoldás kell akkor abból is Liitokala talán.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#65019) Treff válasza WestBam (#65007) üzenetére


Treff
aktív tag

De akkor mire írják a 11h és 15h értékeket. Nem értem. Papíron elég meggyőzők az adatai.
Vagy az említett Energizert vagy a Sofirn SF11-et venném apumnak 6000 Ft-ért leolcsósitva a kint álló autó kesztyűtartójába, mert ezek tudnak nagy fényerőt viszonylag olcsón AA elemmel.

Nitecore EA41 tetszik a legjobban paraméterek alapján ilyen kritériumok mellett, de 20-26k-t nem adok egy elemlámpáért.

[ Szerkesztve ]

(#65020) Treff válasza Treff (#65019) üzenetére


Treff
aktív tag

Erre most olvasom egy teszt alatt, hogy nem ajánlott az alkáli elemet sokáig a lámpában hagyni, mert kifolyhat. Ritka használatra a nihm akksi elem ajánlott. Fater meg nem fogja ki-be pakolgatni az elemet. A mostani is ott van már ki tudja mióta az elemlámpájában. Nihm-melal meg csak az SF11 megy, az energizer csak AA elemmel.
Franc ebbe az egész elemlámpa vételbe. :(( Bele vagyok már fáradva az egészbe. :( :o
Miért nincs olyan termék, amit behajítva valahova (autó, garázs, ...) nyugodtan ott lehet, aztán amikor kell, bekapcs és megy?!

(#65021) WestBam válasza Treff (#65020) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ez nem a lámpák hibája, az elemeké. Mondanám, hogy Ladda vagy eneloop a megoldás, de gondolom ez már csak további bonyodalom.

“De akkor mire írják a 11h és 15h értékeket. Nem értem. Papíron elég meggyőzők az adatai.”
Az van, hogy az FL1 szabványban a futásidőt addig számolják, míg a kezdeti fényáram 10%-ra csökken. Ergo ha a lámpa tud 400 lument, arról 1 perc után visszalép 40 lumenre és azt stabilan tartja 2 napig akkor 48 óra lesz a futásidő és 400 lumen a fényáram amit a dobozon feltüntetnek.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#65022) sarajhvh válasza WestBam (#64993) üzenetére


sarajhvh
tag

Értem, és köszönöm.
Említetted, hogy a Nitecore HC-35 be belemegy a 21700 ipari cella.
És érintkezik minden rendesen, hossz irányba nem mozog, tölti is minden?

(#65023) FBLLMAG válasza Treff (#65020) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

AAA / AA méretű NiMh akkukat (Eneloop) használok. Az alkáli elemek tényleg kifolyhatnak. Mivel a fater csak bedobná az autóba, és csak később, ha használni szeretné, venné elő, ezért az eneloop akkut, + fizikai kapcsolóval rendelkező lámpát ajánlanék.

AA méretben:

- Fenix - E20V2.0, LD42, LD22, FD20
- Maglite MINI 2AA PRO+
- Nitecore MT20A, MT2A

AAA méretű akkukkal:

- Ledlenser T², TT, P7 Core

Ezekkel nem lesz gond. A legtöbbet már évek óta használom. Pl a Fenix E20V2.0 már 10000 Ft körül beszerezhető. Apró mérete ellenére, a 30 lm fokozatán, hossszúúú üzemidőt biztosít. 150, 350 lm fokozata pedig tisztességes fényt biztosít. Stabilan. 5 év gari jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#65024) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Edigital BF több LedLenser valóban féláron.
Így is drága, de hazai áron nem rossz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#65025) Treff válasza FBLLMAG (#65023) üzenetére


Treff
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, meg WestBamnak is.
Fizikai kapcsoló alatt a nem oldalkapcsolós megoldásra gondolsz, hanem a cső végén lévő gombosra?
Ilyen Eneloop Pro-ot használsz vagy simát?
Máma saléban van.

[ Szerkesztve ]

(#65026) gyapo11 válasza Treff (#65025) üzenetére


gyapo11
őstag

A cső végén is lehet nyomógomb, ami nem szakítja meg az áramkört fizikailag, lásd pl. Lumintop FW3A. Bárhol van a kapcsoló, fizikailag akkor szakítja meg az áramkört, ha arretáló szerkezet van benne, egy nyomásra bekapcsol, mégegy nyomásra kikapcsol. Ami minden nyomásra bekapcsol de csak addig amíg nyomod, az a nyomógomb.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#65027) FBLLMAG válasza Treff (#65025) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Fekete és fehér Eneloop akkukat is használok. A töltőm dt2 / dv2 töltést is tud, így kb hosszabb lesz az élettartama az akkuknak (de így tovább tart a töltés).

A Fenix LD42 esetében, a fejen lévő gyűrűvel lehet kezelni a lámpát. Kikapcsolva, teljesen leválassza az akkukat. A Fenix LD22 esetében, az oldalkapcsolóval váltasz fokozatot, viszont a hátsó kapcsolóval kapcsolod ki - be. Taktikai módban csak a hátsó kapcsolóját használod. Ezzel kapcsolod ki - be, és ezzel váltasz fokozatot is.

(#65028) kutkut válasza belaazallat (#64996) üzenetére


kutkut
addikt

A maximális fényerő és az üzemidő nagyon csábító ezeknél a lámpáknál. Azonban nem tudom, hogy egy kifejezetten biciklis lámpának nincs-e annyival jobban terített és irányított a fénye, hogy kompenzálja a papíron alacsonyabb fényerőt (mivel a homogénebb megvilágításhoz jobban tud alkalmazkodni az emberi szem). :F

Neked vagy másoknak, akik bringáznak mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?

Karáncsonyra venném ajándékba, valami olyat szeretnék, amiben nem fog csalódni a célszemély. :R

Meizu MX3 32GB

(#65029) iatti válasza kutkut (#65028) üzenetére


iatti
aktív tag

látom utána olvastál,kezd tisztulni kép. ;) szoktak itt ajánlani olcsóbb-drágább bicajra való/vetítési képű/ lámpát. most nem aktívak a lámpafanok :DD nem biztos hogy örülnék ha egy sp33-al jönnél velem szembe.

(#65030) belaazallat válasza kutkut (#65028) üzenetére


belaazallat
addikt

a biciklis lámpa egy cél eszköz és mint ilyen, funkcionálisan sokkal jobb, mint más hasonló eszköz.
Én sétához keresek lámpát, ami kb 300-400 lument tud minél hosszabb időtartamra. Nem sokára megérkezik az SP33 V2, van tartó konzolom bringára, meglesem majd szemből a fényét.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#65031) FBLLMAG válasza kutkut (#65028) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A jobb bicajlámpák 2 - 3 fényforrással rendelkeznek. Vagy speciálisan kialakított tükörrel, tir lencsékkel. Nekem a Nitecore BR35 van meg. A felső reflektor előre, szűkebben, de távolabb világít. Az alsó közelre, de szélesebben. A 3. fényforrás az alsó reflektor felfelé tartó szórt fényét hasznosítja. Ezt a fényt szórja lefelé, oldalra. Ez a fény más lámpáknál vakíthatja a szemből érkezőt, itt ez is hasznosul.

(#65032) Gargouille


Gargouille
őstag

Az IKEA-s Ladda akkukat többször ajánlottátok már itt, én is vettem belőle, de nekem rosszak a tapasztalataim velük, simán maguktól lemerülnek 3-4 hét alatt (használat nélkül). Azt hittem először, hogy biztos kifogtam valami hibásat, így visszavittem, cserélték. Aztán még vettem 4db-ot, de az összessel ugyanígy van. Másodszorra már nem vittem vissza őket, végül pár hónap kísérletezés után az elemgyűjtőben landoltak. Persze az is lehet, hogy pont mindig belenyúltam valami hibás szériába. :) Mindenesetre visszaálltam a sima ceruza elemre.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#65033) ks52 válasza Gargouille (#65032) üzenetére


ks52
csendes tag

Nekem mind a 14db Ladda akku 1,3V-ot mutat a dmm-en, kb. 1 éve vettem ezeket, nem használtam, nem töltöttem az akksikat, tartaléknak vettem a Laddákat. Most elkezdtem egy részüket tölteni és 70%-os töltöttséget mutatnak a töltés kezdetekor. :K

[ Szerkesztve ]

(#65034) Gargouille válasza ks52 (#65033) üzenetére


Gargouille
őstag

Mondom, simán lehet, hogy én "nyúltam mellé" és pechem volt. Ez azért is valószínű, mivel sokan használjátok nagy megelégedéssel a Ladda akkukat és senki nem mondta, hogy hasonló problémája lett volna, csak gondoltam mint tapasztalatot megosztom. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#65035) ks52 válasza Gargouille (#65034) üzenetére


ks52
csendes tag

Ez is csak egy tapasztalat, amúgy a pesti Ikeában -Örs v. t.- vásároltam be ezekből.

(#65036) Gargouille válasza ks52 (#65035) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is ott, a 10. kerületben lakom, ez az IKEA van közel. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#65037) FBLLMAG válasza Gargouille (#65036) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Amíg 10 € -ért kapok 4 db Eneloop akkut, addig nem megyek 60 km -re az IKEA -ba. 😉

A posta is elég drága, hogy kihozzák. 30 - 40 db -ra meg nincs szükségem, hogy megérje. Na, majd ha lefut ez a járvány, és lesz találkozó, valakit majd megkérek, hogy hozzon már kipróbálni párat. 😉

(#65038) WestBam válasza Gargouille (#65036) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Fehér LADDA?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#65039) Gargouille válasza WestBam (#65038) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, fehér volt.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#65040) xcsabo válasza Gargouille (#65032) üzenetére


xcsabo
senior tag

Magában merül vagy készülékben?

(#65041) WestBam válasza Gargouille (#65039) üzenetére


WestBam
Topikgazda

felettébb érdekes. Nekem ezek kifejezetten jól bírják. Lehet beszállítót változtattak :F :((

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#65042) Gargouille válasza xcsabo (#65040) üzenetére


Gargouille
őstag

Mindkettő. Volt egy pár ami a polcon hevert és volt amelyik zseblámpába meg távirányítós autóba volt. Lehet az van amit Westbam mond és beszállítót váltottak, vagy csak kifogtam valami elrontott szériát.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#65043) kutkut válasza iatti (#65029) üzenetére


kutkut
addikt

Igen, ez is egy szempont, hogy a szembejövőt ne vakítsam el, de én most elsősorban arról beszélek, hogy maga a biciklis vajon mennyivel láthat jobban egy erősebb lámpával, ha az csak középen, egy pontban erős... ha ahhoz egy pupillösszehúzódással alkalmazkodik a szeme, akkor vajon jobban járna-e egy mérsékeltebb fényerejű, de egyenletesebben világító lámpával?! :F

belaazallat: Ja, hogy úgy... Én most csak tekeréshez keresek lámpát. Esetleg ha megjön, megköszönnék 1-2 kültéri fotót alacsony/közepes erősségen! :R

FBLLMAG: Biztos, nagyon szuper az a lámpa, de pont 1 számjeggyel több van az árcéduláján, mint amit költenék rá. :) Most az itt ajánlottként előforduló Convoy S2+, Astrolux EC01, Sofirn SP33 stb. lámpákkal azonos áron (~5-7k) kapható biciklilámpákra gondolok.

Meizu MX3 32GB

(#65044) bbsofficial válasza kutkut (#65043) üzenetére


bbsofficial
tag

Nem tudom túl vagy-e már ezeken a körökön, de XANES 600LM-et szokták ajánlani, illetve a Lidl ledesét ennyiért. Utóbbit ismerem, ~5000 Ft-ot megér.

(#65045) iatti válasza kutkut (#65043) üzenetére


iatti
aktív tag

igen,ez is kérdéses. ha nagyon magad elé van döntve,lehet csak egy kis kört világít meg,ha meg feljebb állítod,akkor meg lehet rád villantanak,ha városi terepen van használva. én is még a xanest gondoltam. itt páran már írták hogy használják. üsd be a keresőbe,olvass vissza.

(#65046) xcsabo válasza bbsofficial (#65044) üzenetére


xcsabo
senior tag

Lidl-öst nem ajánlom. Beázik.

(#65047) Gargouille válasza kutkut (#65043) üzenetére


Gargouille
őstag

A tévedés kockázatával, szerintem ebben az árkategóriában nem nagyon fogsz találni ilyen tudományosan megtervezett vetítési képű lámpát. Egyszerűen ez nem az a kategória ahol egy lámpánál ilyesmire is külön mérnöki munkát fordítanának. S2+ -t sokan használnak bringalámpaként, van aki még egy kis "napellenzőt" is barkácsolt rá, hogy ne vakítson.

A csőlátással kapcsolatban tök igazad van, ezt már sokan tapasztaltuk, hogy sokszor a nagyobb fényerővel (ha nincs jól szétosztva) még kevesebbet is látsz. Nekem egy remek ellenpélda erre az Armytek Elf C2 lámpám, aminek annyira jól eltalált a vetítési képe, hogy flood lámpa létére meglepően messzire ellátni vele kültéren is, alacsony fényerővel is. Én például rollerezni szoktam vele. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#65048) gyapo11 válasza kutkut (#65043) üzenetére


gyapo11
őstag

A legjobb lámpa az lenne, ami mindent egyenletes fényerővel világít meg. De sajnos a megvilágítottság a távolság négyzetével csökken, ezt csak ennek az inverzével változó fényerőt kibocsátó lámpával lehetne kompenzálni, ilyet viszont nemigen gyártanak. Nagyon érzékeny lenne az elhelyezési magasságra, a világítási szögre. Ezért megelégszenek azzal, hogy viszonylag szélesebben terítsen és a szembe jövőt ne vakítsa.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#65049) Treff válasza WestBam (#65038) üzenetére


Treff
aktív tag

És hol tudsz venni 10 euróért?

(#65050) papucsiga válasza Treff (#65049) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Nem 10, de legyen 15 euró körüli forint és itthon is megkapod. A kapacitásnál épp akcióban van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.