Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) macmelon válasza Ciccuka (#22400) üzenetére


macmelon
csendes tag

Nem ismerem az oldalt, mennyi az esélye, hogy itt hamisított akkut kap az ember?

(#22402) G@ben


G@ben
addikt

Mennyi esély van arra Banggood-nál, hogy az Xtar SP1 töltő árát nem snap-up keretén belül leviszik kb a felére? :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22403) korn


korn
aktív tag

hátha érdekel valakit LG HE4

(#22404) hpsafl válasza Vertigo18 (#22399) üzenetére


hpsafl
tag

A különbség a recézésben, de leginkább a LED-ben van. A dedómolás miatt alapból jobban teljesít, plusz az XP-L LED ha jól tudom hatékonyabb is, így a fényáram is nagyobb lett, a driver (doboz alapján) nem lép vissza az M22-nél, és az M23 megáll gyertyaként.

Lehet van még, de most csak ezeket találtam így hitelen :))

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#22405) luck66 válasza HUNgaroczel (#22398) üzenetére


luck66
tag

Nézd meg a Convoy S2 vagy S2+,mindkét igényt kielégíti és pár dolcsiért van hozzá biciklis tartó is

(#22406) HUNgaroczel válasza luck66 (#22405) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Köszönöm a választ! Milyen helyről érdemes nézni? Milyen bicóstartót ajánlotok hozzá?

(#22407) Vertigo18 válasza luck66 (#22405) üzenetére


Vertigo18
addikt

Itt már párszor meg lett említve, hogy bár bicajozásra a cangásnak tökéletes választás egy S2+ mondjuk egy erdőben, de közúton embertelenség a szembejövővel szemben... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22408) Zola007 válasza redfox222 (#22394) üzenetére


Zola007
veterán

Nem, minél kisebbet akarok.
Van 2 másik nagykapacitású power bankom, de az mp3 lejátszómhoz akarok egyet, amit kis helyen elfér és könnyű.
Lángnyelves Trustfire védett akkuim vannak kéznél.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22409) luck66 válasza HUNgaroczel (#22406) üzenetére


luck66
tag

itt találod a lámpát és tartót is vehetsz hozzá:Bolt
és a tartók

[ Szerkesztve ]

(#22410) Vagany válasza Ciccuka (#22400) üzenetére


Vagany
őstag

Nálam 5,23$ 1 db, ez nem túl akciós. Volt 3$ is, de én is 3,71-ért vettem, igaz még nem érkezett meg :B ,

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22411) Ciccuka válasza macmelon (#22401) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha a bevált modelleket veszed, akkor elkerülöd azokat. Ha nem azt kapod, akkor reklamálni kell.

Egy Sanyo lesz majd nekem, majd írok, hogy milyen.

Érdekes modell (USB 18650 3.7V):

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22412) Shrimplandhu válasza Ciccuka (#22400) üzenetére


Shrimplandhu
tag

1 darab 3,71 dolllár
2 darab 8,92 dollár
ilyen van?

http://shrimpland.hu/

(#22413) csucsotke válasza BullZeye (#22319) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nekem most jott meg ez a lampa, csak igy tudom linket beirni. https://www.fasttech.com/produts/1601/10000598/1057101-ultrafire-c3-1-mode-240-lumen-led-flashlight-w-ext
Vagyis nem pont ez meet dragabb es 5 modos, ez csak egy. Toldoval egyutt 2AA val mukodik. Nem vennek AAA s akkuval mukodo lampat, meet szerintem a ceruzaelem sokkal hatekonyabb raadasul kevesebb rugo meg biszbusz kell, a 3AAAs adapterrol nem is beszelve. Szoval ez egesz szepen vilagit terit is. Make ha lesz idom beirom a tapasztalataimat, en is kedvelem a ceruzaelem es lampakat annak ellenere hogy van S2 m is. Nomeg persze az Sk68 nagyon jo 5$ koruli Aron megy 1 elemmel. Uzemidot nem tudom mondani de 2 ceruzaakkuval 40 perc az siman megvan.

(#22414) macmelon


macmelon
csendes tag

Amíg nincs kész az összefoglaló ;) egy uncsi kérdés (de nem tudom a választ) : Mi a különbség az S2 és az S2+ között?

(#22415) erik365 válasza macmelon (#22414) üzenetére


erik365
aktív tag

A kapcsoló.

1.4 T-jet M32

(#22416) G@ben válasza macmelon (#22414) üzenetére


G@ben
addikt

Tudtommal az S2-ben mélyebben van a led, nem terít annyira.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22417) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ma megjött a piros S2+-om, ez sárgás fénnyel van megáldva, és azt kell, hogy mondjam, miután kipróbáltuk a fiammal most, este, legalacsonyabb fokozaton az új, sárgás, veri a régebbi favoritomat, a hidegfehér fényűt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22418) hpsafl


hpsafl
tag

Kicsit off, de le kell írnom.

Ma este meglátta haverom az M23-as olightot, gyorsan l is kérte kipróbálásra,és mivel a20 lumen volt a memóriában, így azzal kapcsolta be, majd elkezdett áradozni, hogy milyen jó fénye van, aztán megmutattam neki, hogy ez tud 1020 lument is. Na akkor esett le teljesen az álla :DD

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#22419) Magnat válasza hpsafl (#22418) üzenetére


Magnat
veterán

Én az A6-tal voltam ugyanígy, mutattam kollégámnak 3-as fokozaton bekapcsolva... A 7.-nél már az állát kereste. :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22420) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Convoy s2+ -hoz lehet olyan fejpántot venni amivel fejlámpaként is tudnám használni?

+ egy tokot is linkeljetek nekem a lámpához ami pont jó hozzá!

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22421) Predator2 válasza Ciccuka (#22400) üzenetére


Predator2
addikt

Ez az akku jó Convoy s2+ -hoz is?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22422) WestBam válasza Predator2 (#22420) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szia!

S2-höz a gyártó által ajánlott fejpánt: 2 db-os kiszerelésben A másikra akár vevő is lennék így összefoghatunk ha Bp.-i vagy.

Az akku jó bele, az S2+ biztosan megeszi a védett cellákat is, én csak azzal használom.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22423) Misser válasza WestBam (#22422) üzenetére


Misser
tag

Ezzel csak az a baj, hogy nem tudod allitani, hogy lefele, előre vagy merre világítson.
Sajnos én még nem talaltam nekem megfelelő fejpantot.

(#22424) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Wáááh, ma reggel megérkezett a Gearbesttől az Olight S15 Baton. Ete kipróbálom mit tud, bár a mérete eléggé meglepő. Mármint meglepően icurka...

Pedig az S2+ sem egy batár...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22425) WestBam válasza Misser (#22423) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ez valóban így van. Amire neked szükséged van az egy fejlámpa :DD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22426) BigBlackDog válasza WestBam (#22425) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha már így előkerült a fejlámpa, esetleg egy-két ajánlást tudnál írni kérlek? :D

(#22427) Vertigo18 válasza BigBlackDog (#22426) üzenetére


Vertigo18
addikt

MINDIG Warboy H3... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22428) WestBam válasza BigBlackDog (#22426) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Fejlámpában nem vagyok nagy szakértő (sima lámpában sem :DDD ) csak a tapasztalataim tudom megosztani.
Én ilyen erős lámpát még egyszer sem ajánlottam pl. fejre :DDD, persze kérdés itt is mire kell?
Jómagam egy coleman cht 7 tulaja vagyok és teljes megelégedéssel használom mind ház körül mind az erdőben sétálva kellő fényt biztosít persze S2+-al liegészítve. Ha kell a vörös fény akkor szűkülnek a lehetőségeid is, ha csak sima több fokozatú fejlámpa kell akkor azért van választék bőségesen.
Ezt az olcsó fejlámpát vettem ismerősömnek és ugyan hülye elosztása van a fénynek (100%, kb. 80% és villogó) illetve nincs benne se akku állapot visszajelző se módmemória de 1000Ft körüli ára szerintem jó vétellé teszi. Elég mérsékelten de vízálló is, fényerőre kb. 60 lumen ami nem egy atomvillanás de ha közelre világítasz nem vakulsz meg. Bringázni pl. ez gyenge lenne, oda nyilván nagyobb fényerő (hosszabb bevilágított felület) szükséges.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22429) ecaddsell válasza BigBlackDog (#22426) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Pl:

ArmyTek Tiara C1 Pro
ArmyTek Tiara A1 Pro
ArmyTek Tiara Wizard Pro

Fejlámpánál felesleges a nagy lumenekre utazni, mert egyrészt hamar visszavesz a melegedés miatt (vagy mert az akku nem bírja), ill. engem zavar a "Star Wars fénysebbességre kapcsolunk" hatás (minden a levegőben lebegő parányi dolog mint apró csillag villágít).

(#22430) Misser válasza WestBam (#22425) üzenetére


Misser
tag

Tehát akkor mire jo ez a fejpant egy s2-vel? :)

(#22431) WestBam válasza Misser (#22430) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Én ennek is vettem volna hasznát a nagy nyári esőzés során mikor a padláson vak sötétben matattam mivel az S2-t nem tudtam csak tőlem jóval távolabb letenni úgy, hogy a cserepek felé világítson. Persze vagy árnyékoltam magamnak, vagy kiverte a szemem. Nos ilyen esetben szerintem ez is jó lehet.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22432) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nos, eljött a sötét, és ki is próbáltam az új, picinyke szerzeményemet, az aranyos kis Olight S15 Batont.

Érdekes, mivel a gyári leírt 280 lument tutira tudja, meglepően sok fény jön ki az XM-L2-es ledből az egy AA-s elemmel. Kiváncsi lennék, mit tud vajon egy hosszabbító tube-bal, úgy kettő db. AA elemmel menne, gondolom az üzemideje hosszabbodna. Apropó, üzemidő, a gyári leírás szerint elég jól bírja, ami meglepő.

High (280lumens : 45min), Med. (70lumens : 4h), Low (7lumens : 32h), Moonlight (0.5lumens : 15days)

A módokat a bekapcsoló gomb lenyomva tartásával lehet váltani, kivéve a "moonlight"-ot, annál le kell nyomni, és tartani. Ez a mód a többitől teljesen különálló.

Azt ki fogom próbálni tutira, hogy High-on bírja-e eddig, szerintem el van túlozva, csak kell töltenem maxra akksit, hogy fair legyen a teszt.

Elméletileg kellőképpen ütésálló, de én nem dobáltam.

Amolyan "másod" lámpának kellett az Olight M22 Warrior mellé. Feltéve, ha a fiam ideadja... :)

Már csak egy ilyenre fája fogam, de túlzottnak találom az árát...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22433) erik365 válasza Vertigo18 (#22432) üzenetére


erik365
aktív tag

Tegyél bele egy 14500-as akkut, aztán akkor nézd meg. :DDD

1.4 T-jet M32

(#22434) Vertigo18 válasza erik365 (#22433) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most ezért nem fogok vásárolni plusz akkut, mivel van itthon 4x4 Eneloop... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22435) erik365 válasza Vertigo18 (#22434) üzenetére


erik365
aktív tag

Hidd el nem bánod meg ;] .

1.4 T-jet M32

(#22436) Vertigo18 válasza erik365 (#22435) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kösz, persze, vegyek még azt is! ;]

Eddig 20 perce megy max fokozaton...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22437) erik365 válasza Vertigo18 (#22436) üzenetére


erik365
aktív tag

Nekem S10R is van 16340-el megy, de a Sunwayman C20C XML2 majdnem elbújhat mellette, pedig az 18650-el megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#22438) Penty válasza Vertigo18 (#22432) üzenetére


Penty
tag

Nekem ennek a titánium verziója van egy – fekete – hosszabbító tubussal. Hát mit ne mondjak, nekem ez az oldalkapcsolós kivitel nem igazán jött be. Sokszor bekapcsolt, mikor zsebre raktam, aztán arra eszméltem, hogy valami melegedik a gatyámban.
Nem vagyok elégedett magával a lámpával sem, mert sokszor hunyorog váltás után, mintha nem tudna átváltani teljesen a következő fokozatra, vagy mi. Elég zavaró a dolog, bár lehet, hogy csak valami kábel van kicsit kilazulva... Jelenleg is csak porfogónak használom.
Inkább a kis fejtekerős Acebeam L10-esemet hordom magamnál állandóan a farmerzsebben, mert az nem kapcsol be akaratlanul és nem is vibrál egyik fokozaton sem.

(#22439) erik365 válasza Penty (#22438) üzenetére


erik365
aktív tag

Azonnal adok érte akkor 3000Ft-ot ha csak porfogó ;]

1.4 T-jet M32

(#22440) Penty válasza erik365 (#22439) üzenetére


Penty
tag

:) Ennél azért többre taksálnám a cuccost, mert porfogás ide, porfogás oda, azért még működik, meg néha, ha begurul egy bútor alá valami, akkor ezt szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

(#22441) Vertigo18 válasza Penty (#22438) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hááát, nem is tudom... Én az S15-öcskét 18 dodóért vettem, Alin megnéztem az L10-est és 24$ körül vesztegetik. Ráadásul a gyári leírásban is "csak" 120 lumen van megadva fényerőnek, ami azért jóval kevesebbnek tűnik a Baton 280 lumenjénél.

Az Olightoknál (is) tényleg előfordul ez a "zsebre vágom, bekapcsol" probléma az oldalkapcsoló miatt, ez igaz. Nekem lógni fog a csipesszel egy tehermentesítő övön.

Viszont abban is igazad van, hogy melegszik, de a kézmelegnél nem lesz sokkal melegebb.

A hunyorgás nekem csak most fordult elő, amikor merülőben volt már az elem... nem lehet, hogy nálad is ez a baj?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22442) Penty válasza Vertigo18 (#22441) üzenetére


Penty
tag

Jól felment az ára ennek az L10-nek akkor. Én még olyan 12-14 környékén vettem anno, ha jól emlékszem.
Igaz, hogy gyengébb a fényereje, de nekem az volt a lényeg, hogy a farmerem oldalzsebében tudjam hordani anélkül, hogy nyomná a lábamat, vagy hogy kidudorodna a zsebből. Eredetileg egy Olight i2 EOS-t akartam leváltani – amit leejtettem és elromlott –, de az említett S15 nagyobb is volt egy kicsit a kelleténél – ez volt a kisebbik probléma –, valamint, mint említettem, sokszor bekapcsolt a zsebemben. A melegedésével nekem nincs bajom, nem melegszik annyira, hogy zavaró legyen...

A probléma nem hiszem, hogy gyenge akksi miatt következne be, mert kipróbáltam teljesen feltöltött akksikkal is és úgy is produkálta ezt a bizonytalan kapcsolást/vibrálást. Kezdetben, mikor elkezdtem használni a lámpát, még nem zavart annyira, mert egy ki- bekapcsolás megoldotta a vibrálást, de a későbbiek folyamán azért már kicsit zavaróbb lett, bár együtt tudtam vele élni. Az oldalkapcsolóval a farmerzsebben viszont nem, így lett aztán végül ez az L10-es, ami méretben kb. akkora volt mint a korábbi i2 EOS, de fényerőben egy kicsit jobb (80 vs 120 lumen). Igaz, az S15-ös 280-át nem éri el.

[ Szerkesztve ]

(#22443) Predator2


Predator2
addikt

Ha láttok Convoy S2+ -t bomba áron/akcióban valahol black friday miatt akkor ne felejtsétek el belinkelni.

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22444) Vertigo18 válasza Penty (#22442) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem lehet, hogy valami a zsebedben nem kóser? :DD Valami "szerszám" lóghat át, az nyomkodja! ;]

Predator2: Szerintem 12 dodó alá nem fog menni, ha ennyiért látsz, akkor azonnal vevős...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22445) Wendelke válasza Misser (#22430) üzenetére


Wendelke
senior tag

Nekem van ilyen fejpántom, használtam is pld. az S2-vel. Nem mondanám tökéletesnek, mert egy fejlámpa azért kényelmesebben használható. De a fejpánt mozgatásával be lehet lőni a kívánt fényirányt. Ha ez sikerült, akkor van két szabad kezed :D és egy S2-d ami egyben fejlámpa is :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#22446) Predator2 válasza WestBam (#22422) üzenetére


Predator2
addikt

Sajnos nem vagyok Pesti, viszont a fejpánt érdekelne.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22447) WestBam


WestBam
Topikgazda

De menő, van összefoglaló :DDD

Bármi megjegyzést, kérést, hibajelzést priviben küldjetek!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22448) Vertigo18 válasza WestBam (#22447) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönjük szépen! :R

Nem úgy volt, hogy csak jövő hétre leszel vele kész?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22449) WestBam válasza Vertigo18 (#22448) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ma volt egy kis szabadidőm így összenyírtam mindenki kívánságának megfelelően. Ilyen lett :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22450) Kozy10


Kozy10
tag

Köszönjük! :C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.