Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) saril válasza redhunter (#71000) üzenetére


saril
senior tag

Nagyon gagyi hatást kelt, ha csak tölteni szeretnél akkor jó lehet, de meríteni csak 4 bolcsőben tud és csak 300mA-el, nagyon gyér ez a tudása, meg úgy az egész töltővel elégedetlen voltam, nekem gagyi.
Liitokala Lii-PD4-et ajánlanám ha csak töltéshez kell, sokkal másabb, minőségre is.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71002) stellaz válasza MC Pite (#70999) üzenetére


stellaz
addikt

Szia!

Köszi, ez nem lesz jó, AA vagy AAA lámpa kéne, illetve azért ebben is simán lehet aktiválni a turbo meg stroboszkóp módot.

én most ezt
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_fenix-e12-eleml%C3%A1mpa-130-lumen-fekete-1299486.html

illetve ezt néztem

https://www.alza.hu/sport/ledlenser-p3-core-d6845709.htm?kampan=adw1_alza_pla_all_smart-shopping-campaign_all-products_c_9063055_SPTled62&gclid=EAIaIQobChMI6-fq672b9wIVXI9oCR2CGg6GEAQYASABEgJH7PD_BwE

de azt hiszem ez lenne a tökéletes, de itthon egyelőre nem találtam ilyet (ledlenser oldaláról rendelt már valaki?)

https://ledlenser.com/en/kidbeam4/502754

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#71003) MittuDomain_ válasza redhunter (#71000) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ilyenem (is :B) van, szeretem, jó, megbízható darab, ajánlott.

Más kérdés, hogy ehhez képest féláron vettem Ali DE store-ból, de a wilcon jó cég és a gari is oké.

Viszont inkább vennék ennyiből kicsit okosabb 4es töltőt, ha nem kell mindig egyszerre a 8 foglalat.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#71004) redhunter válasza MittuDomain_ (#71003) üzenetére


redhunter
senior tag

Köszi a válaszokat,most néztem egy ilyet ez lehet hogy jobb lenne. [link]

PSN - RedFoxHun

(#71005) saril válasza redhunter (#71004) üzenetére


saril
senior tag

igen, de ha már 4 bölcsős akkor meg lehet ez is --> [link]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71006) csibe1 válasza saril (#71005) üzenetére


csibe1
addikt

Viszont az Opus BT-C3100 v2.2 21700-as aksit nem írja az adatlapon.
Akkor már inkább olyat kellene venni ami azt is tudja.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#71007) saril válasza csibe1 (#71006) üzenetére


saril
senior tag

Ez igaz, mert csak a flat top-ot kezeli elvileg én számtalan 21700-at is töltöttem vele, a kis ventillátor miatt is komolyabb mert légmozgást csinál legalább a meleg alkatrészek körül.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71008) csibe1 válasza saril (#71007) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi az infót. :)
Nekem sima 21700-as van, majd ahhoz nézek valami töltőt, mert van pár olyan lámpám amibe az kell.
Bár ha teszek mágnest az akku tetejére akkor elvileg jó lehet az Opus is.
Ez talán jó is lenne: LIITOKALA LII - PD4
A leírása kicsit fura:
"Használat:
Az akkumulátor típusának kiválasztásához nyomja meg a gombot 8 másodpercen belül (automatikusan felismeri, hogy 3,7 V Li-ion vagy 1,2 V Ni-Mh. A töltés 8 másodperc elteltével megkezdődik."
Most akkor automatán felismeri az akku típust vagy nem? :F :DDD
Egy Li-500-asom van pár éve, azzal nincs semmi gond.
Láttam van belőle 600-as verzió, de az érintőgombok nem jönnek be túlzottan.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#71009) Doki16


Doki16
addikt

Nem tudom, hogy lenne-e relevánsabb topik a kérdésemre. Ezért ne haragudj azok, hogy itt teszem fel. Vásároltam egy xtar vc4sl töltőt, de a ch3 és ch4 nem akar semmilyen elosztásban tölteni. Itt egy kép, hogy csak az első kettő megy bármit teszek bele. [kép] Mindenfele akkut kipróbáltam már a nihm-tol kezdve a liion-ig. Olyan toltofejet használok ami tudja a 9v/2a-t is. De ha csak mondjuk a ch3-ban van egy akku akkor sem tölt. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond? Bangoodrol jött.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#71010) WestBam válasza Doki16 (#71009) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Minden bizonnyal hibás a töltő, garanciális cserét kellene kérned.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71011) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Az imént vettem egy Wurkkos TS30S lámpát, most akkuval és ingyenes szállítással 69.90 dodó. Viszont csak most jutott eszembe a vám+áfa. A hivatalos oldalon vettem, ezt honnan küldik vajon? Mert ugyanennyi euróért ( plusz szállítás ) amazon.de-n is van , ezért relem, hogy talán ez raktárból jön. Ha mégsem, akkor mekkora összegre számíthatok?

Tulajdonképpen Convoy L8-at akartam, de sajnáltam rá 34 ezret, ciki lenne, ha erre meg rá kellene fizetni, és ugyanott lennék vele...

[ Szerkesztve ]

(#71012) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.
Fejlámpára lenne szükségem és az alábbit néztem ki.
Olight H17R Wave
Biztonságtechnikázok, sokszor kell padon, emeleten sötét helyeken dolgozni így kellene egy relatív normális lámpa elérhető áron.
A fenti lámpa elégséges lehet számomra? Vagy van nála jobb alternatíva? (akár némileg drágábban is)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71013) stellaz


stellaz
addikt

Kisfiamnak vettem egy ilyen lámpát.

LED Lenser Kidbeam

Műanyag, de masszív, tehető rá nyakba akasztó, a fénye szerintem jó, van kellően alacsony fokozat olvasáshoz, az erősebbikkel azért már látni is, de azért még nem ön és közveszélyes.
Tud színesen világítani és villogni is, amivel így játszani is tud, de esti csillag nézéshez is jó.
9 ezerért meglehetősen drága, de minőségi lámpábòl nem találtam hasonló gyerekbarát kivitelt.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#71014) WestBam válasza Shkiz0 (#71012) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Bőven elegendő lesz, írtam annó róla cikket, esetleg olvasd azt el.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71015) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Nem találok Astrolux EA01S lámpához külön kapható 21700-as aksi adaptert.
Esetleg valakinek sikerült ilyet külön vennie?
üdv
szabi

(#71016) Beri válasza -szabi- (#71015) üzenetére


Beri
addikt

Ha a műanyag tubusra gondolsz, annak nem kell lámpaspecifikusnak lennie. Első google találat: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#71017) saril válasza -szabi- (#71015) üzenetére


saril
senior tag

o-gyűrű miért nem jó?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71018) Shkiz0 válasza WestBam (#71014) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen olvastam, csak ott írtad, hogy ha ma mennél akkor a nagyobbik 27-es modellt vennéd.
Még most is áll ez? :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71019) WestBam válasza Shkiz0 (#71018) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Alapvetően nem azt venném meg. A H27E 10e-el drágább, én szívem szerint a "sima" Perun-t mondanám, de az meg ahogy látom nincs, ha pedig lenne sokkal több lenne árban. Amire fogod használni, hogy kisebb, max 10-20 méteres távolságra elvilágíts kb. bármelyik fejlámpa alkalmas, még a legolcsóbb, leggagyibb is. Viszont munkára kell, ezért mégis ragaszkodnék a jó minőséghez. Fenix HM61R vagy az Armytek Elf C2-t mondanám, amik elég jók, mágnessel feltapaszthatók bárhová, de fejlámpaként is használhatók. Szabvány 18650 akkuval mennek, azt pikk-pakk ki tudod cserélni ha kell.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71020) MC Pite válasza WestBam (#71019) üzenetére


MC Pite
veterán

Shkiz0: Én is inkább 18650es masszívabb lámpát vennék/veszek. :K
Fenix, Armytek, Skilhunt, Nitecore; budget opcióként Sofirn vagy Wurkkos.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71021) -szabi- válasza Beri (#71016) üzenetére


-szabi-
őstag

Ali-ra valamiért nem gondoltam csak BG-n kerestem.
Még egy kérdés 26350-es rövid cső volt a csomagban de külön 26800-21700-26650-18650 hosszú normál cső sem kapható hozzá, mert azt sem találok?
#71017 saril
O gyűrűre sem gondoltam. :B
Köszi mindkettőtöknek.

(#71022) Shkiz0 válasza WestBam (#71019) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Köszi, meg is rendeltem nemrég az Armytek Elf C2-t. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#71023) saril


saril
senior tag

Olight fanok, ettől sem estem hanyatt, cserében mocskos drága [link] :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71024) Ereshkigal válasza saril (#71023) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az nem a fanok hibája, hogy ha neked nem tetszik, még ha okkal is. Van azért szerethető lámpájuk. :P

Én leginkább feleslegesnek érzem ezt az új verziót.
A szenzort már eleve belerakhatták volna, hiszem más lámpájukban is van.
A bezel nem tudom mennyire maradt használható, de akinek erre van szüksége, az pont nem a "gagyibb" változatot fogja megvenni. Legtöbb lámpán szerintem csak dísznek van. :B

(#71025) saril válasza Ereshkigal (#71024) üzenetére


saril
senior tag

én csak azért nem szeretem mert a márkát kell megfizetni, sokkal drágább annál, mint amit nyújt, tudom van más ilyen márka is..

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71026) Ereshkigal válasza saril (#71025) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Drágák, ez tény. Viszont én pl. tökre meg vagyok elégedve az S2R Baton II-vel és az I5T EOS-szel is. Jó a design, jó őket kézbe venni és használni is. Lehetett volna valamivel olcsóbban venni hasonló tudású lámpákat, de így utólag azt mondom, nekem megérték az árukat. Ezeket napi szinten használom.
A kétéves kisfiam játszani (inkább csak szétszereli mindig) egy Lumintop AA-t kapott, melóba alkalmi használatra meg jófogásról vettem egy Convoy s21a-t. Ezekre a feladatokra fölösleges lett volna drágább lámpát venni.

[ Szerkesztve ]

(#71027) z123456z válasza z123456z (#71011) üzenetére


z123456z
senior tag

Egyébként van itt valakinek ilyen csodája? Nem mai csirke, csak volt hozzá szerencsétek. Valóban olyan jó, ahogy a tesztek mondják? Ez a kis lámpa tényleg bírja egy darabig a max fényerőt, nem úgy, mint ec01 vagy ec06?

(#71028) Ereshkigal válasza z123456z (#71027) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kb. 30 secig tudja a max. fényerőt, utána lemegy 90%-ra kb. 3,5 percig, utána kb. 2 perc alatt lemegy 30%-ig. Egész tűrhető.

(#71029) z123456z válasza Ereshkigal (#71028) üzenetére


z123456z
senior tag

Akkor jól értelmeztem, nem rossz ez szerintem kis akksival kis lámpától. Köszi.

UI. Azt láttam több helyen, hogy a 6000 lumen barokkos túlzás, de mindegy... legalábbis most már.

[ Szerkesztve ]

(#71030) belsodavid válasza z123456z (#71029) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Szia! Nekem van Wurkkos TS30S-em! Jó lámpa szerintem. De mivel én csak kipróbálgatom őket, nem használati tárgyak nálam így nem fogom megtartani.

(#71031) Narakh


Narakh
senior tag

Sziasztok!

Hátizsák elülső zsebében hurcolásra, kvázi vésztartaléknak szeretnék egy olcsó, 18650-es kézi- vagy pipalámpát semleges fehér szórt fénnyel. Speciális igényeim nincsenek, legyen legalább cseppálló.

Eddig legfőképp a Convoy S2+-szal és a Sofirn SP40-nel szemeztem. Utóbbi mellett szólna az USB-s töltés, előbbi viszont olcsóbb (ugyanakkor mindenféle lehetséges LED-del kapni, melyek közt az eligazodásban szintén segítségre volna szükségem, ha arra kerül a sor).

Előre is köszi a tippeket.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#71032) z123456z válasza belsodavid (#71030) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszi, várom nagyon.

(#71033) saril válasza Narakh (#71031) üzenetére


saril
senior tag

vegy esetleg ha csak pót lámpa és nem akarsz majd órákhosszat világítani, akkor ez [link] nekem nagyon bejött, kulcscsomón van rajta, maxi jó!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71034) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Megjött a drágassszááágom. :))

(#71035) sarajhvh válasza FBLLMAG (#71034) üzenetére


sarajhvh
tag

Hát ez?......Mi a csoda?

(#71036) saril válasza sarajhvh (#71035) üzenetére


saril
senior tag

egy újabb AAA-s csoda ;]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71037) FBLLMAG válasza sarajhvh (#71035) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Acebeam Rider RX EDC

AA vagy 14500 -as akkuval üzemel (tölthető 14500 jár hozzá). 650 lm max. A középső fényköre kb megegyezik az Olight Baton fénykörével. Fényereje is nagyjából megegyezik az Olight S1A fényerejével. Ez is tud 0,5 lm holdfényt.

De az érdekessége a dupla test. És a belső test mozoghat a külső testhez képest. Több fix helyzettel rendelkezik.

(#71038) saril válasza FBLLMAG (#71037) üzenetére


saril
senior tag

Igen, de ez miért is jó?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71039) FBLLMAG válasza saril (#71036) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem AAA -s, hanem AA -s (14500). :DDD

(#71040) FBLLMAG válasza saril (#71038) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mármint mi? A dupla test?

1., A belső test végig bordázott a jobb hőleadás végett
2., Könnyebb kapcsolni, ha a kapcsolója kiemelkedik a testből, viszont gyertyaként, behúzott kapcsolóval áll meg stabilan.

Hirtelen ezekre jöttem rá. Meg ezek a nyilvánvalók. ;)

(#71041) saril válasza FBLLMAG (#71040) üzenetére


saril
senior tag

jónak tűnik a megoldás, bár meg is kérik az árát :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71042) FBLLMAG válasza saril (#71041) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nagyon jó ez a megoldás. Akár a szőnyegen is megáll. Mivel ilyenkor csupán a külső hengeres test érintkezik a talajjal. ;)

(#71043) FBLLMAG válasza saril (#71041) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Wuben E05 is kb ez az árketegória. ;)

(#71044) MC Pite válasza Narakh (#71031) üzenetére


MC Pite
veterán

SP40 alá nem mennék, Convoy nem áll jól védelmekkel.
Esetleg Sofirn HS05, ami 14500 vagy AA, de kicsi/könnyű, baromi nagy spotja van, nagyon kellemes (gyalog jobb mint az SP40).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71045) Narakh válasza MC Pite (#71044) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszi! A védelmeket a leejtést és a vizet illetően érted?

Időközben kisült, hogy akksit és töltőt is újat kell vennem, így árban pont ugyanott vagyok egy Convoyjal, mintha USB-ről tölthető SP40-et vagy SC31 Prót veszek akkksival csomagban (bár utóbbi 5000K-val már kicsit talán hideg a szépérzékemnek). Wurkkos FC11-et nézegettem még, vagy a felsoroltaknál minimálisan drágábban lenne Aliról kuponnal Sofirn IF25A. Bár nem tudom, reálisan mennyire volna szükségem négyledes setupra.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#71046) MC Pite válasza Narakh (#71045) üzenetére


MC Pite
veterán

Hővédelem, akkuvédelem főként. SP40 LH351D verziót nézd akkor (ha HS05 nem szimpi). A pipalámpákat jobban szeretem, több dologra jók (fejlámpaként pl).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71047) z123456z válasza z123456z (#71011) üzenetére


z123456z
senior tag

Wurkkosék nagyon korrektek. Amikor vettem a lámpát, nem hagyta az oldal, hogy felhasználjam a 10 százalékos kupont. Tegnap próbálgattam, és már hagyta. Ezt tegnap, így 2 héttel a vásárlás után megírtam nekik, mára visszautalták a 10%-ot ( 7$ ). :R

Az más kérdés, hogy a lámpa még nincs itt sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#71048) z123456z válasza z123456z (#71047) üzenetére


z123456z
senior tag

Na, meg is jött. Nem kellett semmit ráfizetni. Egyelőre félhomályban, falon próbálva nem ájúltam el tőle. Ft03 xhp50.2 hidegebb ( 6500k, én ezt szeretem jobban, azt gondoltam, az új is hideg fényű lesz ), és Wurkkos TS30S egyáltalán nem tűnik erősebbnek vagy fényesebbnek, xhp90 ide vagy oda. Este nyilván jobban kijön majd a különbség, meglátjuk. Az a hegyes harci akármi persze nem volt a dobozban, nem is tudom, hogy reklamáljak e miatta, valószínűleg úgyse használnám, de azért bosszant. Valószínűleg még veszek majd egy L8-at vagy egy 4x18a-t, aztán befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#71049) H-Zol válasza z123456z (#71048) üzenetére


H-Zol
senior tag

Sbt90.2 a LED :D
Az a hegyes harci akármi most ki volt írva, hogy ebbe az akcióba az nincs benne !
Nekem van 4x18 As ezzel az Sbt90.2 LED del az brutális egyik kedvencem :DD
Kíváncsi leszek a vélleményedre, ha sötétben ki próbálod !
Ja és ha jól tudom ez a LED csak 5700k más szinhőmérsékletben nem is létezik, nekem is minden lámpám hideg fényű, de ez a LED tetszik, az xhp70.2 6500k az sárgásabnak tűnik mint ez !

[ Szerkesztve ]

(#71050) z123456z válasza H-Zol (#71049) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszi, nem is láttam. Bár úgy emlékszem, hogy amikor vettem, ott volt a képe. Na mindegy. Most töltöm, este meglátjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.