Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) RomiJosy válasza erik365 (#22726) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Sziasztok.
Évek óta járok közétek és a műszaki dolgokban a legjobb válaszokat kaptam mindig és nem bántam meg soha, ha hallgattam itt a többségre.

:R

Gyerekkorom óta imádom az elemlámpákat és alig volt olyan, hogy nem látok a sötétben mert mindig volt nálam fény ha más nem egy kulcstartón..

Az aldiban vásárolt lámpa engem totál lenyűgözött.. Kazánszervizesként gyakran kell jó fény, hogy lássam a készülék csöpögését, öntvény repedését meg stb.. Amikor elhagytam, vettem újat..aldi.. Megint elhagytam kb fél éve és nem bírtam tovább, hiányzott a fény ezért néztem be ebbe a topicba hátha válaszol valaki és megvehetem a csúcslámpám.

A kérdést még fel se tettem csak olvasgattam a hszeket mikor nagyon dicsértétek az olight s30r ll lámpát..
Olvastam egy darabig és pár youtube videó után ma meg is vettem a típust. Természetesen odáig vagyok meg vissza.. :)

Egy kérdésem van. Érdemes lemerítenem ma teljesen és első töltésnek egész éjjel tölteni, vagy nem kell óvatoskodnom az akkuval az elején sem, használjam egészséggel..?

(#22752) erik365 válasza RomiJosy (#22751) üzenetére


erik365
aktív tag

Ezek a Liion akkuk már nem hajlamosak a memória effektusra. Nem kell egész éjszaka tölteni, mert úgyis csak annyit vesz fel amire szüksége van.

1.4 T-jet M32

(#22753) Kolty


Kolty
aktív tag

Jól látom, hogy a nevesebb lámpák közül az olight viszonylag a legolcsóbb?
1000.lumen felett nézelődök.
Per pillanat az sr mini a befutó. Viszont nem tudom eldönteni, hogy ez tölthető-e mikro usb.ről.
A lámpán helyet nem látok viszont van olyan OLDAL ahol ilyen kábelt mellékelnek melléje.
Olyan lámpát keresek amivel messzebbre is látok, de pl szerelni is tudok. (fókuszálhatóról lebeszélnek)
Legyen tölthető ugye telós usb.ről.
Fejpánt segítségével tudjam a fejemre tenni. (tudom sr mini vastag, nagy, de bika nyakam van) :D

Egyébként előbb megadhatja magát az a lámpa aminek a bekapcsoló gombja egyben az üzemmód váltó is, vagy az se bír ki többet aminek a fejet vagy a fej mögötti részt kell oda vissza tekergetni, h ugorjon a módok közt?

(#22754) erik365 válasza Kolty (#22753) üzenetére


erik365
aktív tag

Én az usb töltést elfelejteném, mert nagyon lassú lehet és nem is biztos, hogy egyforma feszültségre tölti a cellákat.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#22755) RomiJosy válasza erik365 (#22752) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Ergo leveszi a feszt az akkuról?
Akkor fel is teszem tölteni, holnap teljesíthet szolgálatot munkában is..

(#22756) erik365 válasza RomiJosy (#22755) üzenetére


erik365
aktív tag

Ha feltöltött akkor zöldre vált a dokkoló ledje, és nem vesz fel több áramot, mint egy mobiltelefon.

1.4 T-jet M32

(#22757) 5-ös kezelő válasza RomiJosy (#22755) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Keress rá a lítiumos akkuk töltésére. Amennyire én tudom, bármikor rá lehet tölteni, csak nem szabad túl sokáig rajta felejteni a töltőn, ha már kész. És nem szabad túlmeríteni sem, mert tönkremehet. Valamint vízbe-tűzbe dobni, rövidre zárni - nagy bada bumm lehet belőle.

(#22758) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Amennyire én tudom ezek a mostani kütyük nem is engedik, hogy nullára merítse az akkut, lekapcsolnak előtte.

Oké.. köszönöm a véleményt, már töltőn pihen, ha feltölt le is veszem és hasnyálom :)

Tetszik a mágneses dokkoló!!

(#22759) jozsi252 válasza Kolty (#22753) üzenetére


jozsi252
veterán

Olyan lámpát keresek amivel messzebbre is látok
de pl szerelni is tudok. (fókuszálhatóról lebeszélnek)
Fejpánt segítségével tudjam a fejemre tenni.

Na ez az a lámpa ami nem létezik.
Hogyha fejlámpát keresel, akkor oda vegyél egy fejlámpát. "Olyan lámpát keresek amivel messzebbre is látok" ez pontosan mit jelent? 50m 300m 700m?

Az USB-s töltési lehetőséget általában nem szoktuk ajánlani. Nem csak azért mert lassan tölti fel az akksit, hanem azért is mert általában nem pontosan úgy tölti az akksikat ahogy kellene. Persze vannak kivételek, de inkább vedd ki az akksit, és egy normális töltővel töltsed fel őket.

(#22758) RomiJosy
Amennyire én tudom ezek a mostani kütyük nem is engedik, hogy nullára merítse az akkut, lekapcsolnak előtte.

Maga a driver a lámpákba inkább csak maximum jelezni szokta az akksi merülését. Hogyha védelem nélküli akksiról van szó, akkor azt nem túl nehéz mélykisütésbe átvinni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22760) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek rendeltem 2 hete Convoy C8 lámpát és egy ilyen vadász kapcsolót hozzá. Én balga azt hittem, elég az hogy C8 és nem vettem észre hogy ez SuperFire C8-hoz van, most amikor meg összepróbáltuk nem jók egymáshoz... Mit lehet csinálni? Valahol lehet találni hozzávalót? Vagy valahogy összepasszintani a kettőt? :O :R

(#22761) dudika10 válasza HUNgaroczel (#22760) üzenetére


dudika10
veterán

Merre vagytok helyileg?
Ha Bp, akkor nekem van valahol egy nem használt UltraFire C8-am, amivel elvileg passzol. Nekem mindegy, hogy melyiket nem használom.
Engem mindenesetre meglep, hogy a Convoy C8-cal nem passzol, bár nem vagyok annyira jártas a témában, de szerintem nem kéne különbségnek lennie. :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22762) HUNgaroczel válasza dudika10 (#22761) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Köszönöm a felajánlást, de előbb valahogy a Convoyal próbálnám meg megoldani :( :O

(#22763) Kolty válasza jozsi252 (#22759) üzenetére


Kolty
aktív tag

Olyan messze akarok ellátni ami belefér 35000ft.ba, de azért ne csak egy 3méteres karikát világítson.
Töltőm pedig szinte bárhol van usb.ss. kocsiba, melóhelyen, otthon. Ezért gondoltam.
No meg minél több garancia legyen rá.
Azt is csak most vettem észre, h egy sr minire fele annyi garancia van mint egy m22.esre.
pedig az sr mini nagyobb felületet bevilágít elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#22764) jozsi252 válasza Kolty (#22763) üzenetére


jozsi252
veterán

Én a helyedben a következő összeállítást venném.

- Kézilámpának: Convoy L2 CREE XM-L2 U2 1A
- Fejlámpának: Xtar H3 Warboy - Nitecore HC30 - Fenix HL55 - Skilhunt H02
Akksid nem tudom van-e, de az L2-be 26650 5200mAh akksit raknék, a fejlámpába pedig 3400-3500mAh környéki 18650-es akksit.

No meg minél több garancia legyen rá.
Gari az van a kintire is, csak épp az intézése nehezebb ügy, valamint költségesebb. Viszont ha itthonról akarsz venni márkás(abb) lámpát, akkor zsebbenyúlósabb lesz azért.
Én úgy gondolom hogy amit te akarsz, ahhoz mindenképp 2 lámpa kell. 1 lámpával ezt nem tudod megvalósítani.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22765) RomiJosy válasza jozsi252 (#22759) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Sajnos nem tudom, az olight gyárilag milyen akkut ad hozzá, van e benne védelem..? Nem néztem meg a tipusát..

(#22766) erik365 válasza RomiJosy (#22765) üzenetére


erik365
aktív tag

Persze, hogy van védelem. :-)

1.4 T-jet M32

(#22767) RomiJosy válasza erik365 (#22766) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Ha nincs majd húzok rá gumit ;]

(#22768) WestBam


WestBam
Topikgazda

Olcsólámpásoknak kötelező videó!
eBay flashligts review

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22769) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ennek a fejlámpának az 500lm valós érték lehet? [link]
Ha nem akkor mennyit tudhat kb?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22770) krisztianAMG válasza Predator2 (#22769) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nagyjából <200lm-t.

(#22771) 5-ös kezelő válasza WestBam (#22768) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Próbáltam megnézni, de motion sickness miatt nem sikerült. Sebaj, sejtem a lényeget.

(#22772) Ádyka válasza Predator2 (#22769) üzenetére


Ádyka
őstag

Ja kb 200 lumen, de ez valami márkásnak a koppintása. Amivel én találkoztam, az tök jó minőségű volt.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22773) Kameleon5 válasza HUNgaroczel (#22760) üzenetére


Kameleon5
csendes tag

A convoy c8-hoz a lengőkapcsoló engem is érdekelne. Ultrafire C8-ra találtam, de Convoyhoz nem.

(#22774) jozsi252


jozsi252
veterán

Na már a Skilhunt töltője is hamarosan kapható lesz. SKILHUNT M4D

Pár nyers adat:

Input voltage: DC 12V/2A
Output voltage: 4.2V±0.05V / 1.42V /3.65±0.05V
Output current: 300 mA x 4 / 500 mA x 4 / 700 mA x 4 / 1000 mA × 4
USB output: 5V 1A
USB output no-load voltage: 4.90V ~ 5.30V
Max output current: 1000mA
Over-discharge protection voltage: 3.0V±0.1V
Storage temperature: -20℃~ 60℃
Li-ion / IMR/LiFePO4: 26650,18650,17670,18490,17500,17335,16340(RCR123),14500
Ni-MH / Ni-Cd: AA,AAA,SC,C

iPhone 13 Pro Max

(#22775) alex89 válasza jozsi252 (#22774) üzenetére


alex89
senior tag

Átfutva a leírást nem ígérkezik valami bomba vételnek, az én Liitokala Lii-500-am nagyon hasonló kialakítású de jóval többet tud és még olcsóbb is. Ha jól értem itt csak a töltőáramot tudod megválasztani, de azt is csak mind a 4 slotra vonatkozóan, külön-külön nem.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22776) Ciccuka válasza jozsi252 (#22774) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezeket jó lenne ha tudná (alapvetően fontos lenne napjainkban szerintem):
4.25V
4.30V
4.35V

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22777) Kernel válasza alex89 (#22775) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt még el lehet képzelni, hogy egy-egy cella betétele után lehet választani áramot, az adott cellára vonatkozóan, mondjuk 8 másodpercen belül. Másik lehetőség, amikor gyorsan egymás után teszem be, ilyenkor közösen lehet konfigurálni.

Lejjebb az animáción is látszik, hogy többféle áram fut egyszerre.

Inkább aggályos, hogy az üzemmódok között csak a CC/CV szerepel, a Ni-MH és Ni-Cd akkukhoz elvárható -dU, vagyis rövid túltelítésen alapuló eljárás nem.

Output voltage: 4.2V±0.05V / 1.42V /3.65±0.05V

4,2V vonatkozik Li-ion, IMR (Li-Mn) akkura, 3,65V a LiFePO4, 1,42V lenne a Ni-MH és Ni-Cd, de ez ilyen formában régen rossz és elavult módszer, ha CC/CV módban tölti ezeket is.

A -dU eljárásnál ugyanis nem szokás megadni feszültségkorlátot (CV). Addig tölti CC módban (vagyis stabilizált áramon), míg a telítődés miatt belső túlmelegedés jön létre, ekkor az elektrolit fajlagos ellenállása lecsökken, kicsit visszahajlik a kapocsfeszültség (-dU), ezt érzékeli az elektronika és leáll, illetve csepptöltésre kapcsol.

Ni-MH és Ni-Cd akkunál, ha bekorlátozzák a feszültséget, akkor nem biztos, hogy teljesen feltöltődik, mert az áram nagyságától és a belső ellenállástól is függ, hogy mikor éri azt el. Kétségtelen, hogy utána még a CV-szakaszban is vesz fel, fokozatosan csökkenő áramot, de ezeknél ez már elavult módszernek számít. A rövid túltöltést viszont jól tolerálják. (CC/CV töltők hamarabb voltak, mert processzor nélkül is könnyen összerakható.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22778) jozsi252 válasza alex89 (#22775) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen szerintem sem valami nagy szám, nem is azért linkeltem, hanem hogy már ők is adnak ki töltőt. Egyelőre nincs olyan töltő amiért az Xtar VP2 töltőm odaadnám.

Várok már Xtar-tól egy elég nagy dobásra, egy nem olyan régi hozzászólásomba össze is foglaltam hogy milyen lenne az igazi high end töltő számomra. Egyszer hátha piacra dobják, de arra még várni kell.

Nyilván üzleti megfontolásból nem dobnak piacra ilyen töltőt. Van akinek több töltője is van, pont azért mert az egyik egy prémium széria mint a VP1-2. Aztán mellette van egy VC2 töltője amit pl. arra használ hogy megtudja mekkora az a kapacitás amit az akksi felvesz. Nyilván ha lenne egy töltő ami mindent tud, ki venné meg a cég többi termékét?

iPhone 13 Pro Max

(#22779) jozsi252


jozsi252
veterán

Aki esetleg szeretne rendelni BLF A6 lámpát, már kapható Bangi EU Warehouse-ba is. BLF A6 CREE XPL 1600LM 7/4modes EDC LED Flashlight 18650

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22780) BullZeye válasza jozsi252 (#22779) üzenetére


BullZeye
veterán

Már csak fél áron kéne, hogy jöjjön :D 40 dolcsi sok érte.

(#22781) jozsi252 válasza BullZeye (#22780) üzenetére


jozsi252
veterán

GBLFA6SE kuponkóddal csak 8775 ft. És ez EU raktárra is érvényes. Szerintem ez a lámpa 12k-t is megér, de a kupon kódos árat meg aztán végképp megéri.

iPhone 13 Pro Max

(#22782) mastodon válasza jozsi252 (#22781) üzenetére


mastodon
aktív tag

Ez most jó vételnek tűnik, milyen lámpák vannak hasonló árban? Most vennék, de nem értek hozzá. Ilyen méretű (max 14 cm hosszú, max 3 cm átmérőjű), állítható fényű, nem törékeny, némileg vízálló lámpát keresek. A design mit jelent? (1A, 3D, 5A) Milyen akkut érdemes hozzá venni?

[ Szerkesztve ]

(#22783) BullZeye válasza jozsi252 (#22781) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, meg is rendeltem, köszi :)

Már csak pár lenovo akksit kell szétbarmolnom a cellák miatt :D

(#22784) jeriba


jeriba
csendes tag

A BLF A6 fut Astrolux S1 néven is, gyakorlatilag ugyan az a konstrukció, ha jól látom kettő testet adnak hozzá, és olcsóbb is. Imhol:

http://www.banggood.com/Astrolux-S1-CREE-XP-L-1600LM-74modes-LED-Flashlight-1865018350-p-1012721.html

(#22785) jozsi252 válasza mastodon (#22782) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem 10k környéki kategóriába ez a lámpa teljesítmény/minőség tekintetében verhetetlen.

Az igazából nem a Design-t jelenti, hanem a led színhőmérsékletét. 5A: 4000K - 3D: 5000K - 1A: 6500K

Az az igazság hogy mivel ebbe a lámpába a driver nem 3A vesz fel hanem többet, én nem használt bontott akksival használnám. Mindenképp keresnék nagyobb terhelhetőségű akksit. Sok gyártónak van ilyen, Sony - Samsung - LG - Keeppower

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22786) Predator2 válasza krisztianAMG (#22770) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Szerintetek olcsó fejlámpák közül, van jobb vétel az általam linkeltnél?

4-5k max és külföldi rendelés.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22787) Flashback


Flashback
addikt

Én nagyon elégedett vagyok a BLF A6-al. Újra megvenném az biztos, pláne hogy én még 25$-ért vettem! :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22788) Kolty


Kolty
aktív tag

Van valami igazság a következő sorokban?
Vagy ez tényleg így van, hogy a kis fejtől nem lehet elvárni, hogy közel s távol jól teljesítsen?

"Olight S30R II
Inkább ezt ne. Nekem van, de nem az igazi. A max fényerőt nem sokáig tudja, a spotja nagyon szűk, de távolsági világítása meg tág. A LED 4500K-es, nem túl kellemes a fénye."

(#22789) erik365 válasza Kolty (#22788) üzenetére


erik365
aktív tag

Szerintem nincs.

1.4 T-jet M32

(#22790) WestBam válasza Kolty (#22788) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Egy lámpától sem lehet elvárni, hogy közelre és távolra is jó legyen.
A többi pedig teljesen szubjektív vélemény, ami neki nem tetszik az van olyan akinek pont jó.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22791) BullZeye válasza jozsi252 (#22785) üzenetére


BullZeye
veterán

Lenovo akksiból (törött volt, de 100%-os cellákkal)
6db LGDAS31865 volt benne, nem hiszem, hogy sokkal rosszabb lenne mintha megvenném

(#22792) krisztianAMG válasza BullZeye (#22791) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

A notebook akkuk kis terhelésre vannak tervezve - kis árammal kell a gépet hosszú ideig kiszolgálni. Amiket én próbáltam, frissen töltve is csak alig 2A-rel tudták táplálni a C8-at.

(#22793) alex89 válasza jozsi252 (#22785) üzenetére


alex89
senior tag

Ennek kapcsán felmerült bennem a kérdés...

Hogyan képes mondjuk egy BLF A6 1600lumenre ? Gyári adat szerint a benne lévő XPL led max 3A-t visel el és ekkor tud valamivel kevesebb mint 1300lument. Ennyivel túl lenne hajtva, hogy tudja ezt a magasabb értéket? Ez esetben nem képes károsodni ill. meddig bírja ezt az értéket?

#22791
3.23 A-t tudnak azok az akksik, ez sok mindenbe elég lehet, de egy BLF A6 hoz lehet éppen kevés az előzőek alapján.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22794) Flashback válasza alex89 (#22793) üzenetére


Flashback
addikt

BLF A6 rugó bypass módosítással tudja az 1600LM-t, persze ehhez kell egy jó cella is.
Amúgy gyárilag, mindenféle módosítás nélkül 1390LM körül világít. :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22795) Myers válasza alex89 (#22793) üzenetére


Myers
senior tag

A laptop akksikból is csak kijön 3A, nem? :F
Ha vannak 30A-t tudó akksik, akkor azokhoz képest a 3A tűnik soknak.

(#22794) Flashback: addig mondogatjátok ezt az A6-ot, amíg veszek egyet. :DDD De minek, még az S2+ -t se kapcsoltam be.

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#22796) Flashback válasza Myers (#22795) üzenetére


Flashback
addikt

Hát úgy nincs értelme lámpát venni hogy nem használod! :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22797) WestBam válasza Flashback (#22796) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Dehogy nincs, bármikor szükség lehet rá. Ha akkor mikor nagyon kellene nincs, na az a gáz. Lásd tavalyi Budát és környékét érintő pár napos áramszünet. Ilyen esetben még egy SK68 de még egy pár mécses is értékké változik, nem még egy normális elemlámpa.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22798) Myers válasza WestBam (#22797) üzenetére


Myers
senior tag

Az biztos, hogy jól jön, de minimum 5 darab mellé kell-e egy újabb? Kell persze. :)

http://www.muszaj.hu/

(#22799) Kozy10


Kozy10
tag

Roche M170 2400 lm Neutral
Féláron csak ma, $35.89 :Y
Még 16db van...

[ Szerkesztve ]

(#22800) krisztianAMG válasza Kozy10 (#22799) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Az S2 sincs rossz áron $12,46-ért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.