Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) krisztianAMG válasza #46372352 (#22700) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ez a hiba nálunk is előjött annál az S2+-nál, amit nagyapám kapott tőlem. Szétszedtem, kontakthibát nem találtam, úgyhogy rendeltem bele új drivert.

(#22703) Magnat válasza Ádyka (#22676) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

én nem is találok semmit az xml-r8 nevű csodáról ... létezik ilyen egyáltalán?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22704) krisztianAMG válasza #46372352 (#22702) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

[Fasttech]

Nekem az U2-1A a kedvencem, de lehet, hogy az neked már "hideg" lenne.

(#22705) 5-ös kezelő válasza bul07 (#22695) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem is ilyen volt a lencse. A piacos fekete klasszissal jobb volt /de ott már sajna nem kapható/. Ebayről gondoltam Vander márkanevűt rendelni, de már nem merek. Vagy mégis?[link]

(#22706) Auratech válasza bul07 (#22695) üzenetére


Auratech
őstag

A pillanatragasztóval vigyázz, mert a műanyag lencsét a ragasztó gőze megmarja, ha sokat nyomsz rá és matt lesz!

Auratech Field Recording

(#22707) Vertigo18 válasza Auratech (#22706) üzenetére


Vertigo18
addikt

Áááá, Bul megoldja! :)

Egyébként, ha elkezdi oldani, annak borzalmas a szaga is! Tapasztalat! :B

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22708) jozsi252 válasza Ciccuka (#22694) üzenetére


jozsi252
veterán

Mániákus környezetvédő vagy? Emberek 99.99%-át nem érdekli hogy mi van ráírva a csomagolásra, vagy van-e csomagolása egyáltalán. Lényeg hogy működjön.

iPhone 13 Pro Max

(#22709) Ciccuka válasza jozsi252 (#22708) üzenetére


Ciccuka
veterán

"Olyan, hogy eredeti olyan nemigen van"
Miért ne lenne? Itthon is lehet kapni ilyen Li-ion akksikat.
"Linket tudsz adni?"

Engem erre a válasz érdekelt volna elsősorban.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22710) Wendelke


Wendelke
senior tag

Korábban már érdeklődtem, hogy kéne szétkapni a Solarstorm T3-s lámpát, de sajnos nem kaptam rá választ.
A dolgot egy kis "szelíd erőszakkal" megoldottam, durván bele volt forrasztva a driver a lámpafejbe, egyszerűen nem tudtam lemelegíteni a forrasztásokat, akkora a hőtehetetlensége a fejnek :W .

Némi kapargatás, meg feszegetés után kijött a driver a helyéről, ráadásul úgy tűnik, hogy egyben, némi sérülés árán.

Csak innét lehet hozzáférni a ledekhez, mert a foncsor a driver alatt van rögzítve egy csavarral.

Az ihletet innét : innét merítettem :U

Az előzmény az volt, hogy a 3 ledből először csak kettő világított, majd egy, majd megint kettő, aztán kampec. :D

Na hogy a lényegre térjek, az elektronikai ismereteim elég korlátozottak, de rámértem mind a három ledre. Bekapcsolt állapotban fullra töltött 3 db akksival, 4.2 V körüli értéket mértem mind a három leden. Az egyik még ráadásul a mozgatás hatására rövid időre vissza is kapcsolt.

A ledek Cree XML 2L tipusúak, és 16 mm-s csillagon vannak, hővezető pasztával vannak felragasztva és foncsor szorítja rá a fejre. Ezzel a feszültség értékkel jó a driverem? Mert ha igen akkor rendelek 3 db ledet ezek helyett.

Köszönöm! :R

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#22711) G@ben


G@ben
addikt

Azt hiszem, megvan a bibi az S2+al kapcsolatban!

Ez lett rendelve.

Itt le is írja:
How to change the mode group:
choose the low mode ,wait about 5 seconds ,when you see flashing ,close your flashlight.then open it , you can switch to 3mode group or 5mode group.

Viszont utána leírja ezt is:
Modes customization:
You can select other modes,there are several kinds of choice(only one group):
(1)5%low---30%mid---100%high---SOS---strobe
(2)5%low---30%mid---100%high
(3)10%low---100%high
(4)10%low---100%high--strobe

Azt hiszem, ez a kettő lett összemosva, azaz én azt hittem, hogy van az egyes számú, ami állítható, hogy 3 vagy 5 módot tudjon, de ezek szerint nem. Ha azt akarja az ember, hogy 3 vagy 5 módos legyen, azt hiszem nem szabad kijelölni egyik számot sem.
Na mindegy, nem baj, ha nagyon zavar a villogó, beforrasztom a megfelelő csillagot és kész a 3 módos. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22712) erik365 válasza Wendelke (#22710) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!
Igen, ezek szerint jó a drivered, vegyél 3db ledet forraszd össze. Aztán elvileg működnie kell.

1.4 T-jet M32

(#22713) macmelon válasza Ciccuka (#22683) üzenetére


macmelon
csendes tag

Ahogy írtam védett, a kapacitás nem fontos (legyen min. 2000 mAh), a discharge mondjuk legyen 2A. Nitcore i2.

De ezek fontosak a helyek megbízhatósága szempontjából? :)

(#22714) Wendelke válasza erik365 (#22712) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi!

Nézegettem is a ledeket a Fasttech-en, de annyi kétely merült fel bennem, hogy a működési feszültségre 3.5-3.7 V-okat írnak felső értéknek. Vagy ez ugyanolyan mint a Li-Ion akksi, hogy 3.7 V, de feltöltve meg 4.2 V? :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#22715) 5-ös kezelő válasza G@ben (#22711) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kösz a leírást, már én is értem - nem fogok beleesni a csapdába. GB-n nem volt ilyen opció. Végül is nekem is sokszor eszembe jut, felesleges ennyi mód. Elég lenne az 5-10%, 30% és a full. Persze jól jöhet önvédelemre a stroboszkóp /állítólag azért van/ ha rám támad egy medve v egy békemenetes tata sósavval ;] .

(#22716) Avicularia


Avicularia
veterán

H3 warboy nem működött sokáig. Tegnap beleesett a medencébe. Nem merült mélyre kb.70-80 centire bekapcsolt állapotban. Utána még működött rövid ideig, aztán már csak pislákolt. Próbáltam hajszáritóval kifújni, de nem segített, se kép, se hang. Pedig állítólag vízálló. Valami ötlet, hogy mi mehetett tönkre benne, illetve mit lehetne csinálni vele?

(#22717) Kernel válasza Wendelke (#22714) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nagyobb teljesítményű lámpáknál kapcsolóüzemben vannak meghajtva a LED-ek (PWM-vezérlés), a minimális veszteség érdekében.

Kisebb teljesítményen vannak például az ACM7135 lineáris áramgenerátorok, ami darabonként 360 mA áramot stabilizál (párhuzamosan összeadódnak).

Azon a panelon viszont egy DTU09N03 FET kapcsolgatja a tápot a LED-ekre, változó szélességű impulzusok formájában. Mivel a LED-ek áramgenerátoros meghajtást igényelnek, tehát az áramot kell stabilizálni, a feszültség csak az áram következményeként alakul ki, tehát ezt egyáltalán nem úgy kell értelmezni, mint sokan gondolják.

A LED melegedése során csökken a nyitófeszültség, ami áramnövekedéssel járna, ha fix feszültséget kapna, tehát a drivernek ezt is kompenzálnia kell, különben hőmegfutás lépne fel.

A driver az akku merülése közben is igyekszik stabilizálni az áramot azáltal, hogy növeli az impulzusszélességet.

A megadott nyitófeszültséget tiszta egyenáramon lehetne mérni, itt viszont impulzusok vannak, aminek az átlagértéke határozza meg a teljesítményt. Ezt egy szokványos multiméterrel nem tudod kimutatni, ezért nem mérvadó, hogy kiakad 4,2V-ra. Vagy más esetben össze-vissza ugrálhat, mert a multiméternek is van egy mintavételi frekvenciája, emiatt véletlenszerűen mást mutathat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22718) Wendelke válasza Kernel (#22717) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszönöm! :R

Ismerem a szavakat amit leírtál :U , de mint korábban írtam, nem vagyok otthon ebben a szakmában. Nálam a javítás annyiban merül ki, hogy a komplett ledet, vagy drivert átforrasztom. Tehát ha van kimenet a driverről a ledek felé, sőt még módot is lehet váltani, akkor feltehetően jó a driver.

Közben arra is rájöttem, hogy a hiba ott van ahol a led csatlakozik a 16 mm átmérőjű csillaghoz (emitter a neve?), itt van a kontakthiba. Ha rányomtam a ledet, akkor világított. Ez egyébként hogyan van rögzítve? Forrasztva, vagy ragasztva van?

Így hogy a kezemben volt a led a csillagon, és rövid ideig működött, qrva gyorsan melegedett :D , nem csodálom, hogy rendes hűtés kell neki. Feltételezem a hőterhelés okozhatta a kontakthibát is.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#22719) Ádyka válasza Wendelke (#22718) üzenetére


Ádyka
őstag

Akkor valszeg leforrasztotta magát a led a csillagról. Ugyanis forrasztva van.
Én úgy cseréltem ledet a csillagon hogy:
Gáztűzhely takarék lángon, keresztben rajta egy fűrészlap, amin rajta van a csillag a leddel. Ahogy melegszik a lap, látszik, hogy mikor olvad meg az ónozás, majd gáz elzár. Ilyenkor visszaforrasztódik.
Cserénél annyival bonyibb, hogy olvadáskor csipesszel le kell szedni a rossz ledet, és rá kell helyezni az újat.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22720) Wendelke válasza Ádyka (#22719) üzenetére


Wendelke
senior tag

:R Danke!

Gondolom, akkor jobb ha új ledet veszek a csillaggal együtt, mert ha meg is próbálom az általad leírtakat, a probléma újra előjöhet. Ha elférne, akkor érdemes lenne a 16-s csillagot 20-ra cserélni, a nagyobb érintkező felület miatt?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#22721) krisztianAMG válasza Wendelke (#22718) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Gyorsan kipróbáltam én is, hogy a LED-del van-e gond. Átforrasztottam, a chip kontaktjait és lám világosság! Nem emlékszem, hogy bármikor is túlhajtottam volna, szerintem eleve gyenge volt a forrasztás.

(#22722) PH!überrangú


PH!überrangú
csendes újonc

S2+ eksön

A convoy drájvert én végig forrasztgattam az összes csillaggal. Semmi változás. Ez nem működik így mint módválasztó.

A múlt homályos, a jelen átláthatatlan, a jövő sötét.

(#22723) Avicularia válasza Avicularia (#22716) üzenetére


Avicularia
veterán

Kicsit pihent ma, aztán elkezdett működni. Előbb össze - vissza, aztán egy ideje megy normálisan. Remélem nem szenvedett maradandó károsodást. De ezután igyekszem kímélni a víztől. Csak ne irnák rá az IPX8-at.

(#22724) Kolty válasza Avicularia (#22723) üzenetére


Kolty
aktív tag

Akkor az nem bírja úgy a gyűrődést mint EZ 1:40 től.
Én itt figyelem a fórumot, hogy találjak egy strapabíró lámpát, ami valljuk be nem olcsó ha nem piacon veszem, ezek meg.....
Tényleg, szerintetek melyik lámpa az ami a legtöbbet kibír és nem csak 1év garanciát adnak rá?
Ahogy olvasgatok, majdnem mindegy, h led lenser, olight stb. az összes be tudja adni a kulcsot.
Talán maglite, de az meg ugye tényleg drága..

(#22725) Ciccuka válasza macmelon (#22713) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sokat nem mondtál de lehet megfelel:

Panasonic NCR18650B 3.7V 3400mAh Protected

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22726) erik365


erik365
aktív tag

Szerdán kezembe kaptam az Olight S30R II lámpát.

Van mát egy "pár" minőségi lámpám többek között Olight is, de az Olight mindig megtud lepni.
Nem tudok róla rosszat mondani, szép kidolgozás, szuper gyári dokkoló.
A led színhőmérséklete számomra tökéletes.
Van benne led ami figyelmeztet az alacsony akkufeszültségre.
Nekem gyárilag 3600mah-es akkuval érkezett.

Tökéletesek a módok elosztásai is, 1lumen, 20lumen, 100lumen, 450lumen,1020lumen ami 3perc után vissza vált 600lumenre.
Így nem lehet rajta tojást sütni. ;]

1.4 T-jet M32

(#22727) jozsi252 válasza erik365 (#22726) üzenetére


jozsi252
veterán

Olight már bizonyított nálam is, iszonyat jó lámpái vannak. Akár egy kicsi S1-et nézek, akár nagyobbat mint M3XS pl.

Arra vigyázz hogy a gyári dock 4.24V-ig tölti fel az akksit. Ami nem számít olyan nagy túltöltésnek, de annyira pont igen hogy az akksi élettartama gyorsabban csökkenjen.

iPhone 13 Pro Max

(#22728) erik365 válasza jozsi252 (#22727) üzenetére


erik365
aktív tag

Egész éjszaka töltőn volt, reggel 6-kor 4.19-el vettem le a töltőről.
Lehet csak szerencsém volt, de ha nem válik be, akkor van egy opus okos töltő :D

1.4 T-jet M32

(#22729) jozsi252 válasza erik365 (#22728) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor lehetséges hogy szerencséd van vele. Én azt mondom hogy figyeld hogy mikor töltődik fel, akkor vedd le és mérjél rá egyből. Mert a táblázat alapján a végfesz magasabb, és utána áll vissza.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22730) holderes válasza Ciccuka (#22725) üzenetére


holderes
tag

Csak nem bírtam ellenállni ennek :DD

(#22731) erik365 válasza jozsi252 (#22729) üzenetére


erik365
aktív tag

Megnézem majd még egyszer, aztán ha túltöltene akkor száműzöm a dokkolóját, és töltöm amiben a többi akkut szoktam.

Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

1.4 T-jet M32

(#22732) jozsi252 válasza erik365 (#22731) üzenetére


jozsi252
veterán

Igazán nm! :R

Gondolkozok egy olcsóbb (X60-hoz képest) több ledes lámpa vásárlásán. Most tudnék 42k-ért kintről venni Fenix TK75 2015 Edition-t, ami ugye 4000 lumenes. De ha arra rájön áfa akkor már 55k lesz a vége. Viszont van még egy alternatíva amin gondolkozok egy ideje, illetve más is ajánlotta, az meg a Roche-M170.

Ez a Roche minőséginek is néz ki, meg nem is hosszú nehéz mint az X60 volt. Igaz hogy nincs is akkora fénye mint az X60-nak, de hát az más kategória volt minden téren. Ennek a méretei elfogadhatóak. De az a Fenix ahhh

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22733) macmelon válasza Ciccuka (#22725) üzenetére


macmelon
csendes tag

Bocsánat, de vili, hogy nem ez a kérdés? :)

(#22734) erik365 válasza jozsi252 (#22732) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!
Megnéztem ma, töltőről levéve 4.20v volt az érték, ezek után úgy döntöttem, hogy elhagyom a dokkolós töltést.
Köszönöm még 1x.

1.4 T-jet M32

(#22735) 5-ös kezelő válasza macmelon (#22733) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ez a fideSSes szóvivőket sem zavarja. :D

(#22736) Ciccuka válasza macmelon (#22733) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mi volt a kérdése akkor?
Mert ebből indult ki

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22737) gyenesmartin válasza Ciccuka (#22736) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Csak bolt kellett volna neki. Amit nem értek, hiszen a linkben pont egy bolt van.

Megjött az sk68-as lámpám. Elég jó kis lámpa. li-ion akkuval kb 120-150 lument ér el kb. Ez bőven elég anyámnak.

(#22738) macmelon válasza Ciccuka (#22736) üzenetére


macmelon
csendes tag

"biztosan frankó, és az árban nem a legolcsóbb a cél, akkor mi a jó rendelési forrás?"

(#22739) macmelon válasza gyenesmartin (#22737) üzenetére


macmelon
csendes tag

"Csak bolt kellett volna neki. Amit nem értek, hiszen a linkben pont egy bolt van."

Igen, de egy olyan bolt, ahol árusítanak 4000 mAh-s 16850-est is (ha nem értem félre, melyik linkre gondolsz). Abszolút tiszteletben tartva mindenki más döntését vagy véleményét, én, ha olyat is árulnak, ami biztosan kamu, akkor meginog a 100%, hogy nem kamu érzésem mindegyik típusnál/márkánál.

Olvastam olyan tesztet, ahol elvileg létező márkás akku védelme nem volt megfelelő (mert hamisított volt a cella). Nekem ez most nem fér bele. (Vannak bontott celláim, védetlenek, ha olyan alkalmazás, akkor van lehetőségem elbaltázni azokkal, ingyen :D)

De az (ezek szerint sajátos) véleményemmel senkit nem szeretnék irritáni, és köszönök bármilyen eddigi vagy jövőbeli boltötletet. (Olyat kiemelten, ahol minden termék kb. kizárt, hogy kamu.)

[ Szerkesztve ]

(#22740) jozsi252 válasza macmelon (#22739) üzenetére


jozsi252
veterán

Kicsit túlbonyolítod ezt az eredeti nem eredeti dolgot.

Kérdésedre ezt a választ adtam. Innen a fórumról, legtöbben ebből a 3 boltból rendelünk ha Kínáról van szó. Ezzel a 3 bolttal mi a gondod? Nem a bolt kínálatából kell általánosítani, hanem megkeresni az általunk ajánlott cellákat, amik eredetiek lesznek. Most attól hogy van pár db. olyan akksi amire irreálisan nagy kapacitás van ráírva, az nem a bolt hibája. Sok helyen ennyinek írják őket.

De ha gondod van a Kínai boltokkal akkor rendelj az Akkuteile.de Német oldalról. DHL-el küldik, itt van pár nap alatt, viszont 12.9 EUR (4000ft) a szállítás.
Kínából megkapod ugyanazt a minőséget, sokszor olcsóbban, ingyenes szállítással.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22741) macmelon válasza jozsi252 (#22740) üzenetére


macmelon
csendes tag

Értem, és köszönöm. Viszont szerintem nem baj, ha nem mindenki pontosan ugyanúgy gondolkodik. :) Akár a hülyeséghez való jogomnak is nevezhetem, ha udvariatlan vagyok magammal.

[ Szerkesztve ]

(#22742) csaby9


csaby9
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, ha valaki tudja milyen a képen látható led, az legyen szíves írja meg.
Előre is köszönöm a segítséget.
Kép

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#22743) Dluinet válasza csaby9 (#22742) üzenetére


Dluinet
nagyúr

led fajták

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22744) csaby9 válasza Dluinet (#22743) üzenetére


csaby9
tag

Köszönöm szépen. :R

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#22745) 5-ös kezelő válasza Dluinet (#22743) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszi!

(#22746) jilian


jilian
addikt

Sorry

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#22747) jilian


jilian
addikt

B@sza meg... A két éves lányom rálelt az X60 - amra.

Alig bírja el, de azt élvezi, hogy a cumiját úgy feltölti vele, hogy az egész szobát bevilágítja... A mennyezeten lévő csillagokról nem is beszélve. :DDD

Úgyhogy kellene egy kicsit kompaktabb hasonló felépítésü lámpa a kisasszonynak.

?

(#22748) dugesz77


dugesz77
őstag

Megérkezett ma a BG akciós BLF A6 . Köszönöm ,hogy ajánlottátok,tényleg nagyon brutális. Mind építés minőségre, mind fényerőre túlszárnyalta az elvárásaimat. 3D 5000k natúr fehérben kértem . Még egyszer köszi. :R

(#22749) macmelon válasza jilian (#22747) üzenetére


macmelon
csendes tag

Abszolút nem olyan felépítésű, viszont jó puha a Decathlon lámpája, ami nagyon olcsó és 1 db AA-val megy. Persze nem túl erős a fénye. Én ráadásul azt csinálom, hogy a lemerültebb elemeket teszem a gyerekeknek bele, hogy egymás szemét ne világítsák ki. Így is nagyon élvezik a kanapé alá benézésre stb.

(Ráadásul 2 különböző, de összeillő színüt vettem, és ha kicseréled a fejeket, akkor egész menőn, és egyedin néz ki.)

((A 3 éves idejött közben és meglátta az X60-at, mivel rákerestem képpel, és kérte, hogy ezt hadd nézze, mert ez nagyon érdekli :D))

[ Szerkesztve ]

(#22750) macmelon válasza macmelon (#22749) üzenetére


macmelon
csendes tag

Erről van szó, viszont én tuti nem ennyiért vettem, ezek szerint az valami akció volt :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.