Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.

Lámpát szeretnék vásárolni. Melyik, milyen lámpára lenne szükségem az alábbi kritériumok alapján?

Zoomos legyen
vagy 2-3móddal rendelkezzen csak, vagy a fej mögötti rész tekerésével lehessen állítani a módokat.
Erősebben esetleg jóval erősebben világítson mint a meglévő 3baby elemes aldisom. Kb. mint egy olight sr 52
Ne kelljen sokszor tölteni, tehát pl. akár 2db.18650es is beleférjen.
Strapabíró legyen, munkába kellene.

Tudom a zoom és a felesleges módok furcsán hangzanak, de én ilyen ritka .... vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#22502) Magnat válasza Vertigo18 (#22496) üzenetére


Magnat
veterán

Én legolcsóbban 22-ért láttam, ami még mindig 50-60%-kal több mint az S2+, sztem átlagembernek nem ér annyival többet. Főleg, ha azt nézem, h S2+ volt már 9.9-ért is eksönben.
(Ettől függetlenül egy pillanatig sem bántam meg, h megvettem :) )

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22503) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Zseblámpát vennék magamnak arra a célra, hogy délutánonként amíg kisétálok a melóhelytől a buszmegállóig lássak valamit (nincs világítás az utcában). Jelenleg a telefon led fényét használom, de ettől kicsivel komolyabb jobb lenne. Lényegében egy olcsó, telefontól jobb fényű, kis méretű lámpát keresnék. Ahogy olvastam az összefoglalót, erre a célra a Convoy S2 megfelelne...tényleg megfelelne vagy tudtok más terméket is?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#22504) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!

Most melyik és honnan a legolcsóbb ajánlott elem C8-ba? :D :C

(#22505) WestBam válasza t.kristof (#22503) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szia!

Ha nem akarsz költeni akkor erre a célra még az sk68 is megfelelhet, több fénye lesz min a telefon vakujának, az S2 vagy S2+ pedig több, mint elég ilyen célra, ha nem hosszú az utad akkor lehet a buszmegállóig elvilágít onnan :D

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22506) t.kristof válasza WestBam (#22505) üzenetére


t.kristof
senior tag

Kb 5perc az út. Honnan érdemes venni ezeket? Ebay? Elemet adnak hozzá vagy nem? Ha nem abból melyiket érdemes? Még egy kérdés: Szórt fényt csinálnak?

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#22507) WestBam válasza t.kristof (#22506) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Érdemes elolvasni az összefoglalót, sok kérdésre választ kapsz ;)
Az SK68 egy ceruza elemmel megy, az S2 és S2+ pedig csak 18650-es akkuval. Az SK98 lencsés, nem szórt a fénye, egy világító korong. Az S2 az op refis, annak sok szórt fénye van.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22508) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

A Banggood-on 11.11-ei akcióban vettem (?) egy BLF A6 lámpát. Másodjára írnak, hogy nincs raktáron. Most dec11-ét írtak céldátumnak (készletre érkezés). Nem tudom, hogy refundot kérjek vagy várjak. Igazából nekem túl sok lenne, de az ára nagyon jó volt: 5900 Ft.

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#22509) Flashback válasza Shrimplandhu (#22508) üzenetére


Flashback
addikt

Változtasd erre a rendelésed. Én is így csináltam... [link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22510) Vertigo18 válasza Flashback (#22509) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, csak az kissé drágább, a 11.11 akcióban 20 dodó volt, ha jól emlékszem a Blf A6...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22511) BullZeye válasza Vertigo18 (#22496) üzenetére


BullZeye
veterán

Hol volt $20 körül? Mert jelenleg 11k alatt nem találok. Ezeket az akciókat vezetik valahol, valami reddit oldalon pl?

szerk.: minek írok ilyen sokáig :D

[ Szerkesztve ]

(#22512) Shrimplandhu válasza Vertigo18 (#22510) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Nem értem mi a gond. Az hogy most az ára más attól még ugyanaz a lámpa

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu/

(#22513) Auratech


Auratech
őstag

Van valamilyen újdonság a ledek terén? Arra gondolok, hogy az XML-2 nél erősebb fényű led van-e a piacon.
Tehát, ami jelentősen hatékonyabb, ha drágábban is...
A három működő sh98-as lámpám mostanában kezd fáradni a folyamatos bringázásnak köszönhetően.
Meg amúgy is ideje, hogy lassan új lámpát, lámpákat vegyek.

Auratech Field Recording

(#22514) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nem, félreértetek. AKKOR volt 20 dodó alatt, ha jól emlékszem, egyébként 40 alatt van kicsit az ára. Az egy ilyen akció volt. Tehát, ha abban az akcióban vette és nem kapta meg, majd visszafizetést kér, akkor a 20 dollárt kap, nem az eredeti árat, 40-et...

Egyébként írta is, hogy 5900 Ft körül volt neki... Az kb. 19 dodó meg, egy kicsi, ahogy írtam.

Hozzátenném, volt egyszer már kóddal 25$ is. Én speciel abban vettem.

Ésigen, az a lámpa attól még ugyanaz, az ára volt más. Prima lámpa

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22515) Auratech


Auratech
őstag

Van egyébként a lámpáknak olyan felhasználási területe, amire korábban nem gondoltam. Orvosi.
A fájós fület (középfül-gyulladás) szokták meleg sóval kúrálni. Az SH98-as lámpa 10W-ja tökéletes erre. mivel részben áthatoló a fénye, mélyebb szövetréteget ér el, mint egy egyszerű meleg só. Nem éget, a melege elviselhető, takarékon főként.
A torok és orrjárat esetében is használható. Nem vizsgáltam de el tudom képzelni, hogy felületileg akár csíramentesít is...

Auratech Field Recording

(#22516) Flashback


Flashback
addikt

BLF-A6 most világított kb 1 órát nagy fényerőn úgy hogy le volt rakva az asztalra.
MOD: Valószínűleg Turbo módban volt mert a battcheck már csak egyet villan.

Annyira felforrósodott hogy nem bírtam megfogni a lámpatest házát (saccra olyan 50-60C)...
Kikapcsoltam majd pár perc múlva szétszedtem hogy lehűljön minden alkatrész.

Elgondolkodtató ez a fajta miniatűrizálás... hogy órási az energiasűrűség (LiIon), erős a driver, a LED is elbírja, de nincs felület leadni a disszipációt.

Kültéren észre sem vettem mivel volt vagy 5 fok. Szóval csak óvatosan a nagy fényerővel...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22517) Kozy10 válasza Flashback (#22516) üzenetére


Kozy10
tag

Turbo (5,5A)fokozatból 30 mp után 1 fokozattal lejjebb kapcsol(3A kb.) ;)
Elvileg :))
Turbon elfüstölt volna ennyi idő alatt

(#22518) Vertigo18 válasza Flashback (#22516) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így van, lehet, hogy nem vetted észre, de visszavett magától. Én, amikor próbálgattam, többször is 45 másodpercet mértem, mire visszavett.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22519) Flashback válasza Kozy10 (#22517) üzenetére


Flashback
addikt

Valószínűleg így van. De a tényen nem változtat marha forró volt...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22520) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok!
Elolvastam az összefoglalót (egyébként respect a szerzőnek, hogy ennyi munkát ölt bele), de még lennének kérdéseim.
Fejlámpát keresek páromnak, és egy fórumtag a Nitecore HC30-ast ajánlotta. Karácsonyi ajándék lenne, felhasználást tekintve pedig esti állatetetés lenne a szerepe. Ebben az árkategóriában tudtok-e jobbat, vagy maradjon ez? Továbbá, tudja-e valaki, hogy belemegy-e a védett cella, vagy csak a sima 18650?
Töltőt és plusz cellákat is szeretnék még venni mellé, erre is szeretnék ajánlatokat kapni tőletek.

AVR

(#22521) BullZeye válasza Flashback (#22519) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha forró volt, akkor leadta a hőt, nem? Vagy kívül langyos volt, belül pedig égetett?

(#22522) Flashback válasza BullZeye (#22521) üzenetére


Flashback
addikt

Az egész lámpa forró volt! Nem tudtam megfogni egy két másodpercnél tovább.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22523) Misser válasza Flashback (#22522) üzenetére


Misser
tag

Az s2 is produkálja ezt a forróságot 15-20 perc után kb.

Szerk: Lehet több idő is kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#22524) Flashback válasza Misser (#22523) üzenetére


Flashback
addikt

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22525) Kozy10 válasza yohnsee (#22520) üzenetére


Kozy10
tag

Ezt tudom alternatívának ajánlani:

XTAR H3 WARBOY
kupon kód: 78fbab -35% $34.30
Töltő:
Xtar MC1 Plus
kupon kód: BGFN $8.41
Akku:
belefér a védett az XTAR H3-ba, én konkrétan ezzel használom:
Sanyo UR18650FM 2600mAh Gold Plating Protected
kupon kód:242103 $5.50

[ Szerkesztve ]

(#22526) macmelon


macmelon
csendes tag

Szuper az összefoglaló! Én is köszönöm, gondolom sokak nevében!

(#22527) N3gro válasza Kozy10 (#22525) üzenetére


N3gro
aktív tag

Szia! Ez elég jó akciónak tűnik, nagyban gondolkozom hogy megrendeljem mind a hármat. Hétvégenként éjjeli túrázáshoz használnánk az erdőben, fagyűjtéshez a tábortűzhöz, ~3-4 óráig egy alkalommal. Ez most tényleg megéri, esetleg más fejlámpát keressek erre a célra? Érdemes több elemet egyszerre beszerezni? Most egy biciklilámpát használunk (Bikefun Thunder), de annak a fényével nemingen vagyunk megelégedve, főleg amikor a tüzet rakjuk és vaksötétben be kellene világítani vagy 15-20m2-t, ráadásul ez nem is fejlámpa.

Előre is köszönöm!

(#22528) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Fateromnak szeretnék venni valami egyszerűbb ámde rendes ledes lámpát. A beveztőben ajánlott sk68-al kapcsolatban kérdeznén mivel rákeresve elég sok találat van a shopokban és van-e amit ajánlotok?
Nem egészen világos hogy mi a kettő között a differencia? Gyártó felirat? :D

~4$ http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_183969.html
~2$ http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_149858.html

(#22529) BullZeye


BullZeye
veterán

1kW, 90K lumen, 5kg súly, 10 percig megy.

https://www.youtube.com/watch?v=-JVqRy0sWWY

[ Szerkesztve ]

(#22530) Kozy10 válasza BullZeye (#22529) üzenetére


Kozy10
tag

A Nap Öccse :Y

(#22531) Avicularia


Avicularia
veterán

Rendeltem GB-től egy Samsung védelem nélküli ICR18650 - 30B akksit. [link]
Tegnap megjött, 3.83V volt benne. Feltöltöttem maxra, utána elemlámpában lemerítettem 3V-ra. Majd ismét feltöltöttem maxra Xtar VC2-es töltővel, hogy megnézzem mennyi megy bele. 1685 mAh ment bele ami marha kevés szvsz. Rózsaszín 2600-os védett Samsungokba simán belemegy 2600 mAh a VC2 szerint. Nem írják a leírásban, de egy hozzászólás szerint ez 4.35-ös akksi, a VC2 pedig csak 4.2-ig tölti, de akkor is keveslem nagyon az 1685-öt ami belement. Kamu lehet az akksi?

(#22532) Kernel válasza Avicularia (#22531) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az adatlap is közli, hogy 4,35 V-ra kell tölteni, a maximális kapacitás eléréséhez.

Kisütni pedig 2,75 V-ig kell, illetve nem kell, de a kapacitás mérése erre vonatkozik.

A VC2 4,2 V-ra tölt, de lehet kapni 4,35 V-os, vagy átkapcsolható töltőket is.

A 4,35 V-os akku is Li-ion, a katód anyaga némileg eltérő, továbbfejlesztett, a 4,2V-oshoz képest. Nem árt neki, ha alacsonyabb feszültségre töltik, sőt kímélő üzemnek számít, csak így nem használható ki a teljes kapacitás.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22533) Vagany válasza Avicularia (#22531) üzenetére


Vagany
őstag

Szerintem tutira eredetik az akksik, a GB eredetit árul, esetleg az lehet, hogy régiek.
Én is hasonlóan jártam csak én 3200-as védett samsung akkut rendeltem, de kijátszották az éberségem, mert sehol nem volt feltüntetve, hogy ez 3,75V-os és 4,35V-ra kell tölteni :( Sőt mindenhol 3,7V-osnak írják, ez nagyon megtévesztő :(( . A hozzászólásokban láttam én is hogy 4,2V-ra töltve 2200-2300mAh megy bele, nekem VC2 plus-om van, 4,2V-ra tölt, lemérni nem tudom mennyi megy bele. Úgyhogy csak óvatosan ezzel: [link]
Három kérdésem lenne.
1. Ha marad ez a töltő (4,2V) akkor gondolom az akkut nem éri károsodás, de egy 2600-as (3,7V) védett samsung akkutól is gyengébb teljesítményt kapok fullra töltve az akkukat?
2. Milyen 3,7V-os (4,2V töltésű) védett márkás nagy kapacitású (3000-3500mAh) akkut ajánlotok, kedvező áron és honnan?
3. Esetleg milyen töltőt ajánlotok ami tud 4,35V-ra tölteni, megbízható (márkás?) olcsó, az se baj ha négy slot-os :) és honnan? :R

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22534) Auratech válasza BullZeye (#22529) üzenetére


Auratech
őstag

Lámpabuziság kimaxolva. Ha lézerdiódákkal, összegző optikával csinálná, az már kész fegyver...
Egy jó kondival, meg...

Auratech Field Recording

(#22535) Avicularia válasza Kernel (#22532) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a pontosítást :R
Csinálok majd egy mérést 2.75V-ra merítve, mert kíváncsi vagyok mennyi juice megy bele 4.2V-ig.

(#22536) Avicularia válasza Vagany (#22533) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez tud 4.35V-ra tölteni, csak át kell kapcsolni ha jól tudom. [link]

(#22537) Kozy10 válasza Avicularia (#22536) üzenetére


Kozy10
tag

Az xtar vp2 is tud 4,35-ig tölteni ;)

(#22538) Vagany válasza Avicularia (#22536) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi ezt néztem már, szemezek vele egy ideje :).

Kozy10: köszi ezt is ismerem, de ebben az árban már inkább az opus. :B

Ezek szerint nem nagyon van olcsó (4-5e), de jó, minimum 2 slot-os 4,35V-os töltő? :O

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22539) Ciccuka válasza Predator2 (#22421) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen jó elvileg (Protected nélküli biztosan). Ha túl hosszú az akku le tudod róla szedni a védőáramkört és már jó is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22540) Ciccuka válasza Kozy10 (#22456) üzenetére


Ciccuka
veterán

3.7V 3000mAh 18650 Rechargeable Li - ion Battery
ICR18650-30B 3000mah Test

3.7V 2900mAh 18650 Rechargeable Li - ion Battery
INR18650-29E 2900mah Test

3.7V 3200mAh 18650 Rechargeable Li - ion Battery
ICR18650-32A 3200mah

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22541) Avicularia


Avicularia
veterán

Megjött a Warboy H3, kellemes lámpa, jó kidolgozottság. Jó, hogy zsebre lehet akasztani a hozzá adott kampóval. Az aljába rakhattak volna mágnest, hogy megálljon nem vízszintes felületeken is ha az ember nem fejlámpának használja.
Kis unboxing [link]

[ Szerkesztve ]

(#22542) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Battery test 18650, Summary for all tested batteries

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22543) Vagany válasza Avicularia (#22536) üzenetére


Vagany
őstag

Néztem 1-2 videót, képeket, de nem láttam sehol ezt az átkapcsolást :) .
Ennyit infót találtam:

" The charger integrates the minus delta voltage ( -ΔV ) for NiCd or NiMh battery charging termination, and for Li-ion batteries charging to 4.2V with pre-selected constant current. ( 3.7 Li-FeO4 and 4.35 type high voltage batteries charging mode can be selected through switch on board )"

"The charger has an internal switch marked with 3.7V, 4.20V and 4.35V. I have not tested this switch, because it is internal, but it might be possible to charge other Li-ion chemistries."

Meg egy táblázatot ahol a 4,35V-hoz az van írva, hogy : "maybe" :DDD .

Vajon elöl a kijelzőnél lévő gombokkal lehet ezt kapcsolni? Vagy a burkolat alatt kell átkapcsolgatni, mert az nem lenne jó :B .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22544) Kozy10 válasza Vagany (#22543) üzenetére


Kozy10
tag

jól gondolod, a burkolat alatt van a kapcsoló,amit bekereteztem, éppen 4,2V-on áll

(#22545) G@ben


G@ben
addikt

Ma megérkezett a Convoy S2+ lámpám, az új verzió, de Simon rendes volt és kérésre a szürke lámpába beletett egy régi, zöld kapcsolót. Baromi jól néz ki. :D
Apámnak is jött egy full fekete, ez lesz a karácsonyi ajándéka, persze akksival, töltővel együtt. :)
A régi lámpámhoz képest a legkisebb fokozat majdnem párban van annak a legnagyobbjával, a többi meg enyhén szólva túlszárnyalja. Elsőre tetszik, de majd ki akarom próbálni kültéren is. :)
Ami elsőre feltűnt a régi lámpámhoz képest, hogy sárgásabb a fénye. Hogy tudom megállapítani, hogy tényleg a kért T6-3B led került bele?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22546) Vagany válasza Kozy10 (#22544) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi, a képet :C :R .
Ez elég fura megoldás :U

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22547) Vagany


Vagany
őstag

Találtam egy ilyet a 3,8V-os akksikhoz: [link]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22548) Magnat válasza Ciccuka (#22542) üzenetére


Magnat
veterán

Ahogy nézem, a legkisebb belső ellenállása a Samsung INR18650-20R 2000mah-nak van, szóval akkor ezt kell venni akkus fúróba meg mindenféle nagy árammal működő kütyübe.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22549) Ciccuka válasza Magnat (#22548) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gearbest-en most olcsók a 18650-esek

Valamelyikre még jó a 10% kupon is: Thanksgiving2015

Samsung INR18650-20R 2000mAh (Green)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22550) yohnsee válasza Kozy10 (#22525) üzenetére


yohnsee
tag

Köszönöm!
Ez a XTAR H3 Warboy mennyivel gyengébb vagy másabb az általam említettnél? (Nitecore HC30)
Amúgy tetszik a lámpa - töltő - akku kombináció. Amit linkeltél oldalt (banggod) onnan általában mennyi idő alatt szokott megérkezni a termék?

[ Szerkesztve ]

AVR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.