Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) lkristóf válasza ZozzV6 (#62000) üzenetére


lkristóf
senior tag

Közel 4 éve, de én vissza fogom magam és inkább már passzív megfigyelő vagyok itt. :DDD

(#62002) vince válasza ZozzV6 (#62000) üzenetére


vince
őstag

912 napja, 2017. szeptember 10-én találtam rá a topikra, ez a 842. hozzászólásom (plusz kb. 250 a törölt Armytek csoportos rendelős topikban). A topiknak köszönhetően inkább a saját, de részben ismerősök pénzéből (értsd: nekik vettem :D ) elköltöttem kb. 250e Ft-ot 15 akkura, 5 töltőre, 27 lámpára és 22 kiegészítőre (tok, bicajos tartó, szilikonzsír, ilyesmik).

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#62003) vince válasza vince (#62002) üzenetére


vince
őstag

Bár ha a Wizard csoportos vásárlást is beleszámítom, akkor 560e Ft és 52 lámpa a mérleg :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#62004) G@ben válasza ZozzV6 (#62000) üzenetére


G@ben
addikt

4,5 éve, azóta vettem 4 lámpát, most tervezem az ötödiket. Igazából rám a találkozók vannak rossz hatással, mert utána mindig akarok venni egy újat! :DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#62005) ZozzV6 válasza G@ben (#62004) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Te aztán vissza bírod magad fogni :DDD
Nekem 6 év 100 feletti lámpa. Pénzben nem is akarom tudni.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#62006) G@ben válasza ZozzV6 (#62005) üzenetére


G@ben
addikt

Mindig is nagyon spórolós voltam! Most is csak akkor veszek újat, ha a régit el tudom adni. ;]
Késből több van, de azok is inkább az olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#62007) WestBam válasza ZozzV6 (#62000) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A topikba először én is 2014-ben írtam, aztán azóta is hébe-hóba. Első saját LED-es lámpám nem tudom mi volt, de valami gagyi lehetett, az első saját vásárlású LED fejlámpám 2005-2006 körül rendeltem Kínából, egy sok LED-es csoda volt, amit elég sokat használtam. Szóval jó sokáig elvoltam a gagyikkal is :D

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#62008) 1stVikman válasza ZozzV6 (#62000) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ú, én csak 2018 novemberben írtam először. :B
Ha jól számoltam 11 lámpa, 5 fejlámpa, 3 töltő és 16 akku a termés. Elköltött pénzt nem is akarom kiszámolni.
Nem számolva 2-3 gagyibb lámpát és 2 munkalámpát. :D
Mondjuk kb.a harmada ajándékként talált gazdára, 3 még a dobozában pihen, mert csak az érzés miatt rendeltem, nem azért mert szükség van rá. :DDD

(#62009) HardSanyeee válasza ZozzV6 (#62000) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Én bő 3 éve vagyok itt, egy bicikli lámpáért tértem be ide, aztán végül itt ragadtam :B Szerencsére relatív könnyen ellen tudok állni a vásárlásnak, tavaly előtt év végén az alábbi volt a készlet, sajnos tavaly év végén jött két ellenállhatatlan akció, szóval bővült a sor egy Zanflare F2-vel és egy Manker E03H-val, így összesen 8 darab lámpám van (a pár dolláros csodákat nem számítva). Közelében sem vagyok a nagy gyűjtőknek, de így is több lámpám van, mint amire szükségem lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#62010) Gargouille


Gargouille
őstag

2016 óta rontom itt a légkört. Egy Convoy S2+ vásárlásához kértem tanácsot... azóta vagy 15 lámpa lett. Igazából nyitott kapukat döngetett nálam a fórum, mert eleve imádtam a lámpákat. :)

Mostanság másra gyűjtök, így lámpákat nem veszek épp, de követem a fórumot és ahogy az idő engedi hozzá is szólok. Meg persze ha jön legközelebb olyan pilács amibe belezúgok akkor kíméletlenül megvásárolom :D

De ami a legfontosabb, hogy ritka jó itt a társaság, ezt még a lámpáknál is többre értékelem!

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#62011) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#62000) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ezen a topicon 888 napja vagyok jelen, azaz 2017. 10. 4. -ke óta. Ledes lámpákkal kb az ezredfordulótól foglalkozok. 1. ledes lámpám aluházas, 12 ledes, 3x AAA -s lámpa volt. Minőségibb taktikai lámpámat 2011 -ben szereztem be, Maglite XL200 képében. Egész magasra tette a lécet. 2012 -ben a Led Lenser M7 emelte az elvárásaimat. Mikorra erre a topicra keveredtem, már volt pár lámpám. Jöttek a találkozások, tapasztalatok (ugye emlékszel), később még több lámpa. A BP melletti találkozón jött az igény 100000 cd feletti lámpára. Jelenleg már lámpásom, bicajlámpám, fejlámpám, és egy csomó fajta lámpám van, belső - külső töltéssel, szerelékekkel, töltőkkel, összefoglalva, 40+ lámpánál járok.

(#62012) holderes válasza ZozzV6 (#62000) üzenetére


holderes
tag

Ez jó játék :C ..2013.08.25...Mag-lite kérdésem volt (#14008),azóta is úgy maradt a kapcsolója :((( ... kb. 50 lámpánál tartok saját részre...szerintem rendben van :O

(#62013) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

3,5 éve, 2016.09.05-én kezdődött a "fertőzésem". Azóta 780 hsz-t szültem itt (ez a 781.), és nem merem megszámolni sem a lámpák-töltők-akksik számát, sem a rájuk költött pénzt.
Az biztos, hogy Vince felett járok mennyiségben még úgy is, ha az Armytek groupbuy-t hozzá könyveljük. :B

A mennyiségből eddig talán 3db-ot adtam el, volt 3 mini groupbuy (1et fizet, kettőt kap akció C8F-re, Astrolux UV lámpa), és olyan 5-6-7db lett ajándék, de így is van otthon 30+ db. (Lehet az 50hez van közelebb, nem merem számolni.)
Én is tudom hogy ennyinek nincs értelme, de szépek, mindegyik kicsit más, mindben van kell faktor. És még csak kertes házban sem lakom, csak egy kis fővárosi lakásban. (Mondjuk a telken bőszen használom őket.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#62014) Lacerta válasza WestBam (#62007) üzenetére


Lacerta
aktív tag

2 éve és 1 napja vagyok itt. Előtte a másik fórumon, ezt csak olvasgattam.

Gyerekkoromban gyűjtöttem az elemlámpákat. :DDD Most is van még 2 kartondoboznyi a pincében.

Később áttértem az akkukra és a lámpák meghackelésére, ami akkoriban többnyire halogénesítést és külső táplálást jelentett. Kellett, mert sokat túráztunk sötétbe nyúlóan is, kijártunk éjszakára hegyre csillagászkodni, és elkezdtem barlangászni. Meg amúgy is érdekelt. :D

Kis ugrás után jöttek kisülőlámpák; fénycsövek és akkus hajtás dögivel, kompakt fémhalogénes, de végül meg nem valósult tervek.

Első fehér ledemet 1999 nyarán szereztem, egy 3mm-es dip led volt. Azóta is megvan, egy 2xAA, izzós Maglite-ba építettem be.

Az első gyári fehér ledes lámpám egy Led Lenser volt, 2002 nyarán. DIP fehér led, 3 db gombelemről megy. Most is megvan.

Az első komoly lámpába 2008-ban fogtam bele. Akkor jelent meg az első COB a Seoul Semiconductor gyártásában. Ali, Ebay nem volt még sehol, a gyártótól szereztem be közvetlenül 2 db 50W-ost a cimborámmal. Barlangászlámpának vettem ( energiaforrásnak hozzá egy 60Ah-s Li-ion cellát - nem volt egyszerű beszerezni azt sem ). Sajnos magánéleti okok miatt félbeszakadt a projekt, mire megint nekikezdtem volna, elavult a beszerzett cuccok jó része, és megjelentek sokkal újabbak-jobbak. A darabjai megvannak, és azóta sincs csilliárd lumenes barlangászlámpám ( igazából olyan 3000lm körül lett volna ). A hardver tervek megvannak, időnként update-elem őket, igazából már "csak" meg kéne tanulni PIC-et programozni. :DDD

Első "rendes" lámpáimat 2013-tól kezdtem beszerezni. Eleinte olcsóbbakat, aztán már drágábbakat is. Nagyon sok nincs otthon, mondjuk 10÷20 darab, attól függően, hogy mit számítunk bele a kategóriába. Nagyon megnézem, mit veszek, sokáig rágcsálom a témát.
Viszont amiket szeretek, azokat rendszeres időközönként átépítem. :D

El nem adtam egyet sem.

(#62015) YceBear


YceBear
tag

Sziasztok.
Nitecore P26 kapcsolatban kernek segitseget. Lampa teljesen uj es nem akar mukodni sima 18650 -s akkuval. Nitecore akkuval igen ami kicsit hosszabb mint a sima. Lehet ezzel valamit kezdeni? Problemas akku teljesen jol mukodik egS3 ban.
Koszonom

(#62016) FBLLMAG válasza YceBear (#62015) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Button top akku megy bele. Milyen akkud van?

(#62017) vince válasza YceBear (#62015) üzenetére


vince
őstag

Pici mágnes az akku végére, hogy a flat topból button top legyen?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#62018) xcsabo válasza ZozzV6 (#62000) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem még csak hónapokban mérhető. De én is gyermekkorom óta szeretem a lámpákat. Valszeg mert picinek nem szerettem sötétben aludni. Persze ez messzire vezet. Jobb nem belegondolni. És hogy milyen a genetika. Ha fatenek viszek valamit szülinapra akkor vagy lampanak orul vagy a folyékony kenyérnek.

(#62019) YceBear válasza FBLLMAG (#62016) üzenetére


YceBear
tag

Bontott notebook meg Sanyo GA3500. A mukodod pedig Nitecore NL1834.

(#62020) YceBear válasza vince (#62017) üzenetére


YceBear
tag

Ebbol mit erdemes keresni?

(#62021) vince válasza YceBear (#62020) üzenetére


vince
őstag

Valami kerek, 3-5 mm átmérőjű, 1 mm vastag mágnest keresnék.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#62022) FBLLMAG válasza YceBear (#62019) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A flat top akkuval van a gond. Nincs az a kiemelkedés rajta. A Nitecore fizikailag oldotta meg, hogy ne lehessen fordítva belepakolni az akkut. A megoldást előttem már leírták. Vagy a megfelelő akku beszerzése a másik megoldás.

(#62023) G@ben válasza ZozzV6 (#62005) üzenetére


G@ben
addikt

Helyesbítek: eggyel kevesebb lámpám van, eladtam az S2-t. Jöhet a helyére az EC01! :D
Már csak azt nem tudom, hogy 5000K-s legyen vagy 6500K-s. Mik a tapasztalatok, mert mintha olvastam volna, hogy az elején ugyanolyan volt mindkettő. Mostanság milyenek lehetnek? A hideg már kékes?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#62024) ZozzV6 válasza G@ben (#62023) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem 1 van és nem követtem azóta miket kapni.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#62025) G@ben válasza ZozzV6 (#62024) üzenetére


G@ben
addikt

Banggoodon 5000K és 6000-6500K van, de szerintem a hidegebb lesz, tesztképeken nem kékes a színe. Vagy csak minimálisan.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#62026) WestBam


WestBam
Topikgazda

Közérdekű információ:
Az olightlampa.hu kuponos kedvezményét ma sikerült velük átbeszélnem, méghozzá egészen sikeresen.
Eddig az volt, hogy kap mindenki 1x 10% kedvezményt, tehát egy ember egy kupont használhat. Ezt végre sikerült eltörölni, tehát már minden vásárláshoz mehet a 10% kedvezmény! Ennek egy feltétele van, a kupon csak és kizárólag webes rendelés során érvényesíthető! Telefonon leadott rendelésnél, valamint a boltba besétálva NEM tudnak kedvezményt adni a jövőben!
Kupon: LMLMPKPN
Kiszállítás díja futárral házhoz 30e Ft-ig 1500Ft, 30-50e Ft között 1000Ft, 50e Ft felett ingyenes.
Kiszállítás díja GLS csomagpontra 30e Ft-ig 1000Ft, 30e Ft felett pedig ingyenes.
Az utánvétnek 300Ft felára van pluszban ha valaki így szeretné fizetni.
Bolti átvétel ingyenes, lehet fizetni kártyával is, természetesen az ilyen csomagoknál már a kedvezményes ár lesz a számlára aktiválva, de a rendelés tartalmát helyben már nem lehet módosítani!
Kérek mindenkit, hogy próbáljuk meg betartani a kérésüket, hogy a jövőben is megkapjuk ezt a kedvezményt tőlük.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#62027) YceBear válasza FBLLMAG (#62022) üzenetére


YceBear
tag

Koszonom mindenkinek a segitseget.

(#62028) G@ben válasza G@ben (#62025) üzenetére


G@ben
addikt

Berendelve, mégis a meleg lett! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#62029) Khaosz55 válasza HardSanyeee (#62009) üzenetére


Khaosz55
addikt

Melyiket ajánlod biciklire és gyereknek nyári táborozáshoz? convoy S2+ néztem ki. Van belőle 850 és 960 Lumenes.
5000K-s színhőmérsékletűt néztem. Egyből kell 4db a családban az összes biciklire.

(#62031) Khaosz55 válasza MittuDomain_ (#62030) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megnézem, de nekem van 6 db 18650-es cellám szabadon.

Lámpa meg a táborozáshoz meg kell.

[ Szerkesztve ]

(#62032) BennyRay


BennyRay
tag

Nem kapcsolódik semmihez, de meg kell osztanom az örömömet:

Találtam egy Solarforce L2M-et (18350 kompatibilis 3P koppincs), tettem bele egy Kaidomain XP-L P60 dropint és rá egy Nitecore NTC1 kapcsolót. Nyilván totálisan elavult, de annyira cukorfalat :DDD

(#62033) i-sti válasza WestBam (#62026) üzenetére


i-sti
senior tag

Rakd sárgának ezt a hsz, hogy legyen feltűnőbb. :R

Novum Forum Siculorum

(#62034) WestBam válasza i-sti (#62033) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Akit érint észreveszi, aki keresőbe rákeres megtalálja, igazából a fb fórumra is kikerült, de a blogon is át lesz írva.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#62035) Myers


Myers
senior tag

Az Astrolux MF01 mininek még mindig van olyan hibája, hogy hamar visszavesz? Mennyire zavaró ez? Ajánlottabb az Emisar D4SV2? Valamint csak az intl-outdoor-on lehet beszerezni? A D1S-t régen valahol máshol vettem egy pár dollárral olcsóbban, de már fogalmam sincs hogy hol.
Ha a D1S-hez hasonló vetítési képet szeretnék, akkor flood optika kéne bele inkább a default helyett? Egy videón úgy láttam mintha a D4S-nek hotspotja lenne a D1S-hez képest. Vagy esetleg nem lehetne hozzá külön lencsét venni?

http://www.muszaj.hu/

(#62036) HardSanyeee válasza Khaosz55 (#62029) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Igazából csak az elsőt vettem biciklizéshez, a többit nem :N
De egyébként én is S2+ lámpát használok bicón, először megvettem a legerősebb változatot (hivatlosan x8-nak nevezett változat, a lumen adatokra kevésbé lehet hivatkozni, mert minden oldal másmennyit ír, de kb abban a 850-960 intervallumban van, amit írtál) és igazából rájöttem, hogy feleslegesen sok, mindig kb csak a 40%-os fokozaton használtam. Szóval jelenleg az x4-es (fele akkora teljesítményű változatot) használom, szintén 5000K-es színhőmérséklettel, teljesen korrekt.
Sajnos / szerencsére iszonyat sok fajta létezik az S2+ -ból, amit feljebb leírtam, hogy használom az a hivatalos boltból EZ a példány (XM-L2-es típusú T6 3B színhőmérsékletű led, x4-es erősség, régi fajta driver 5-40-100%-os módokkal)

(#62037) iatti válasza Myers (#62035) üzenetére


iatti
aktív tag

csak az intl-outdoorról tudod megvenni. gyárilag defaulttal jön,de mellé tudod rendelni a flood optikát. pár dollár,én is így rendeltem. először a flooddal használtam,most a gyárival.nekem nagyon bejön a kompakt mérete. astrolux még nem volt a kezemben,de az nagyobb egy picivel.

(#62038) Khaosz55 válasza HardSanyeee (#62036) üzenetére


Khaosz55
addikt

Annyi van, hogy Magyarországon veszem mert kell a számla.

(#62039) Myers válasza iatti (#62037) üzenetére


Myers
senior tag

Akkor ha bejelölöm a floodot + pár dollárért, akkor azt a gyári mellé adják és nem helyett? Mert akkor ez így jó!

Basszus!

Most látom, hogy az előző hsz-emben összevissza kevertem az elnevezéseket! :W A D1S throwert nem akartam belekeverni. Szóval helyen így:

Az Astrolux MF01 mininek még mindig van olyan hibája, hogy hamar visszavesz? Mennyire zavaró ez? Ajánlottabb az Emisar D4SV2? Valamint csak az intl-outdoor-on lehet beszerezni? A D4-et régen valahol máshol vettem egy pár dollárral olcsóbban, de már fogalmam sincs hogy hol.
Ha a D4-hez hasonló vetítési képet szeretnék, akkor flood optika kéne bele inkább a default helyett? Egy videón úgy láttam mintha a D4S-nek hotspotja lenne a D4-hez képest. Vagy esetleg nem lehetne hozzá külön lencsét venni?

http://www.muszaj.hu/

(#62040) Ra3 válasza Myers (#62039) üzenetére


Ra3
őstag

Nealsgadgets-en volt még régebben Emisar, de ott most outofstock.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#62041) vince válasza Myers (#62039) üzenetére


vince
őstag

Igen, amit plusz opcióként bejelölsz, azt a lámpa mellé pluszban kapod.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#62042) ZozzV6 válasza Myers (#62039) üzenetére


ZozzV6
senior tag

MF01 minin szerintem nem változtatott a gyártó és nem is fog. engem zavart a gyors visszalépése. Főleg hogy olyankor csonálta amikor egyáltalán nem is volt indokolt. Ha a töltő nem szempont D4SV2-t javaslom.
Alapból nem annyira flood mint a D4 de nekem jobban is tetszett amilyen fénye annak van. Nem vészesen spotos. Attól messze van. Szerintem XP-L HI leddel nagyon jól használható fénye van. SsT20-al kb ugyanaz felár nélkül de az kissé zöldes nekem.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#62043) Myers


Myers
senior tag

Ajánlom figyelmetekbe mai "munkásságomat". :)
Már régóta terveztem, hogy a környékünkön lévő egyik webkamerát megvilágítom. :D A táv 3,25 km.

Ha ma nézitek, akkor itt lehet elérni. Az idősáv és a csúszka nincs szinkronban. A videón (a bal alsó sarokban lévő idő szerint - és akkor legyen ez a viszonyítási alap) 1 órával később van, mint a csúszkán. A videókép szerint 20:00 és 20:56 között (a csúszkán ez -1 óra) látható a kép közepén, nem lesz nehéz megtalálni. :D A legkönnyebben úgy lehet vezérelni, hogy leállítjátok a lejátszást, a csúszkán lévő kék pöttyre klikkeltek, majd a balra jobbra nyíllal lehet képkockánként léptetni. Telefonon valszeg nem lesz jó.
Azt hogy mikor mivel világítok azt már meg nem mondom. :) Volt nálam Emisar D4, D1S és Astrolux MF02. Nem volt egyszerű. Elég sokáig tartott, míg belőttem, hogy hová is kell világítani pontosan. Mert ha csak egy pár fokkal is nem pont a kamerára világítottam, akkor olyan volt, mintha alig világított volna. A telefonon fél perc késéssel nézni kellett a kamera képét, közben a lámpát tartani...
20:51:36-kor az biztos az MF02. :D (20:46-tól 20:51-ig az MF02 van egyre erősebb fokozatban).

Ha 03.13-én vagy azután nézitek, akkor az archivban kell keresni majd a 03.12-es felvételt.

Szerintem ezt majd még egyszer megcsinálom, és feljegyzem, hogy mikor mivel világítok. A D4-et kihagyom, mert azonnal túlmelegszik, lesz helyette Q8. :)

http://www.muszaj.hu/

(#62044) vince válasza Myers (#62043) üzenetére


vince
őstag

Menő :C

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#62045) ZozzV6 válasza Myers (#62043) üzenetére


ZozzV6
senior tag

:D Lehet én is kipróbálom itt

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#62046) xcsabo


xcsabo
senior tag

Turelemjatek 😃

(#62047) FBLLMAG válasza Myers (#62043) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ezek szerint, van értelme a villogó funkcióknak. 3 km távolságból nagyon jól látni a lámpáidat. Az S.O.S. jelzés is ilyen jól látható, vagyis hamarabb megtalálnak. A helyzetjelző funkció pedig diffúzorral az igazi. Pár 100 m távolságból is látni, merre kell visszatalálni. A többi villogás meg egyénfüggő.

(#62048) Myers válasza ZozzV6 (#62045) üzenetére


Myers
senior tag

Az ott szemben valami domb, de milyen messze van?
A legjobb lenne, valami real time kamera, nem negyed vagy fél perces. Mondjuk ilyeneket a gyógyfürdőkben láttam. :D

http://www.muszaj.hu/

(#62049) iatti válasza ZozzV6 (#62042) üzenetére


iatti
aktív tag

én is az xpl-hi-t javaslom,nekem is az van. ismerősnek vettünk sst20-5000k, és az alsó 3-4 fokozatban volt egy kis sárgás-zöldes beütés. kicseréltem az üveglencséket,mert lehetett látni hogy az sst20-é jóval lilásabb.ekkor megszűnt a sárgás szín.ennek viszont jobban tetszett maxon a dobása.valahogy "csőszerűbb volt"

(#62050) Lacerta


Lacerta
aktív tag

16mm-es, 1mm vastag réz csillagot vajon honnan lehetne beszerezni? 1-2 darabot.
Akár simát, akár DTP-t?
Mert 16x1-es alu van, meg 16x1.5/1.6-os is sz*rásig.
A vastagabb rezet nekiállhatnék köszörülni, de őszintén szólva semmi kedvem hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.