Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) zoli03 válasza M_o_g_y_i (#4998) üzenetére


zoli03
őstag

De akkor már veszek olyat, amiben gyárilag normális driver van. Plusz 5 dollárért már sokkal nagyobb a választék. Ráadásul az se biztos, hogy belefér a lámpába, a rugó jó sok helyet vesz el. Lehet, hogy nem lehet majd rendesen rátekerni a végét a lámpának.

(#5002) M_o_g_y_i válasza zoli03 (#5001) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A 18650-es lámpára mennyi a max. keret?

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5003) d4d válasza M_o_g_y_i (#4992) üzenetére


d4d
tag

nyugodtan rendelhetsz megbízhatóak, az ebayen is fent vannak (103141 / 99.7%)

elemlampa.blog.hu

(#5005) M_o_g_y_i válasza d4d (#5003) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Yo-yo-yo! :R
Lassan már szállítanak is a sálgák. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5006) korn válasza M_o_g_y_i (#5005) üzenetére


korn
aktív tag

tegnap beindult a posta náluk, 2 ebayes cuccot már feladtak nekem, de nem a hkequipment-től

[ Szerkesztve ]

(#5007) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Szerintetek lehetne-e olyan vezérlő elektronikát csinálni ami a ledet mondjuk 100Hz-el villogtatja de úgy hogy vezérelve legyen az üzem és a szünet aránya, amivel a fényerőt lehetne változtatni.A 10%-os fényerő úgy jönne ki hogy egytized időegységig világítana a led ,majd kilenc tizedig nem. az arányok változtatásával lehetne a fényerőt szabályozni.
Ezzel azt lehetne elérni hogy a fényerőt akár fokozatmentesen lehetne állítani.
Elvileg a lednek nem számít a kapcsolgatás ezért nem hiszem hogy nagyon ártana neki.

Zsolt

(#5008) M_o_g_y_i válasza Zsolt74 (#5007) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A PWM-es vezérlők így működnek. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#5009) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#5008) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Most találtam a neten egy egycsipes PWM-szabályozót 30 mW sajátfogyasztással, 75 W teljesítményig.
Kíváncsi lennék hogy egy ledet hogy lehetne vele vezérelni.

Zsolt

(#5010) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#5008) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ahogy nézem eléggé egyszerű egy ilyen vezérlő elektronika.

Zsolt

(#5011) PHM válasza Zsolt74 (#5009) üzenetére


PHM
addikt

No, ez engem is érdekel. Kérhetnék egy linket?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5012) tbesze


tbesze
tag

Légyszi nézzen rá egy jó angolos erre a fórumra, hogy mit írnak a Uniquefire V2-ről! Valahogy meg kéne bizonyosodni róla, hogy fényerőben ugyan az e, mint az STL-V2. A módok nem érdekesek.
Előre is köszi. :R

(#5013) zoli03 válasza tbesze (#5012) üzenetére


zoli03
őstag

Én átfutottam, de nem írnak róla semmit, csak találgatnak, hogy milyen lehet.

(#5014) Zsolt74 válasza PHM (#5011) üzenetére


Zsolt74
senior tag

http://hg4gfj.ceger.hu/

Ez elég nagy,de persze sokkal kisebb méretben is meg lehetne csinálni, ami beleférne akár egy lámpába is,ráadásul így pótméterrel lehetne szabályozni

Zsolt

(#5015) tbesze válasza zoli03 (#5013) üzenetére


tbesze
tag

Köszönöm!! Sajnos nem találok róla túl sok mindent. Még a végén meg kell vennem mind a kettőt, hogy megtudjam van e különbség köztük. :DD

(#5016) PHM válasza Zsolt74 (#5014) üzenetére


PHM
addikt

Ehh, azt hittem, valami cél áramkör.
Ilyet én is csináltam anno egy vákuum formázó gép fűtéséhez.
Potiból elég volt hozzá egy is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5017) Zsolt74 válasza PHM (#5016) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Amit linkeltem az 12-24V nál 10At tud, ez azt jelenti hogy még egy sst90-et is gond nélkül meghajtana, ráadásul fokozatmentesen lehetne a fényerősséget változtatni.

Zsolt

(#5018) PHM válasza Zsolt74 (#5017) üzenetére


PHM
addikt

Nem tudtam kivenni, milyen IC van az áramkörben.
Elképzelhető, hogy ez az áramkör nem működik 8V alatt.
A max. terhelő áram csupán a kapcsoló elem terhelhetőségének függvénye.
Azért nem árt vigyázni ezzel a kittel, nincs ugyanis benne áramkorlátozás.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#5019) korn válasza Zsolt74 (#5017) üzenetére


korn
aktív tag

12V- az sok, hacsak nem 4-5 emittert akarsz meghajtani.

Én ilyet találtam korábban: http://www.ebay.com/itm/LM2596-DC-DC-Step-Down-CC-CV-Adjust-Power-Supply-Module-/220648397846?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item335fab5c16

Nem tudom, ez valszeg nem pwm-es, nem értek annyira hozzá, de CC CV beállítási megoldással, jó széles feszültség és áram értékekkel.
Ha kicsit masszívabb potik lennének a trimmerek helyett, egész pofás állítható tápot lehetne belőle faragni olcsó pénzen.

[ Szerkesztve ]

(#5020) szbalogh válasza korn (#5019) üzenetére


szbalogh
őstag

555 ic ?
Én csináltam anno dc motorhoz

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#5021) szbalogh


szbalogh
őstag

Wow ez a driver :DDD

Nick: HE_Storm

(#5022) Zsolt74 válasza szbalogh (#5021) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ez most vagy valami, vagy megy valahová...

Zsolt

(#5023) d4d


d4d
tag

táv. 18-20m, ISO100, F2.8, 1.6s

1. JETBeam RRT-15
2. MicroFire TL2

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#5024) g@bo válasza d4d (#5023) üzenetére


g@bo
nagyúr

szépek ezek a jetbeam lámpák is [link]

az uccsó, az mi?

(#5025) jada00 válasza szbalogh (#5021) üzenetére


jada00
tag

Nem működik a link!!! Nem tudom megnézni! :(

(#5026) d4d válasza g@bo (#5024) üzenetére


d4d
tag

Az a MicroFire.

Itt egy rövid videó róla. A minőség elég gyenge, de egyelőre ennyit tudok.

TL2
http://youtu.be/G_0T-T645cI

Spark SL6S-740NW
http://youtu.be/1GprZRCFRq8

elemlampa.blog.hu

(#5027) szbalogh válasza jada00 (#5025) üzenetére


szbalogh
őstag

Bocsi, tegnap még jó volt.
Ezt olvassátok el. Ötletes, de megéri egyáltalán?
Mondjuk + 2x350mA talán nem túl nagy gyilok...

Nick: HE_Storm

(#5028) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Helósztok! Mivel tudom kitakarítani a lámpám belsejét? Poros belül a foncsor és az üveg is. Mivel sima foncsoros eléggé látszik. Nálatok is ilyen az STL V2, csak képen nem látszik és azért tátottam a szám? Kicsit idegesít a tudat :B

(#5029) szbalogh


szbalogh
őstag

UF-2100 és A10B típusoknak ugyan olyan a belseje? Tükör, hőelvezető tömb, driver pcb méret....

Nick: HE_Storm

(#5030) korn válasza belsodavid (#5028) üzenetére


korn
aktív tag

Ha jót akarsz akkor nem nyúlsz hozzá a foncsorhoz, mert tiszta karc lesz, akármilyen finom törlővel érsz hozzá. Az üveget lehet takarítani, én melegvíz + valamilyen szappannal szoktam mosni, utána pamuttal letörölni.

Mondjuk én, ha tényleg nagyon poros a foncsor, akkor egy nagyon finom pipere ecsettel szoktam kiseperni a port, semmi erőszak, csak nagyon óvatosan használva. Ez nálam működik. A lámpát bekapcsolva sem látni utána karcokat a foncsoron.
Az UF D1 lámpa dx-től iszonyat poros foncsorral jött, akarattal nem tudnék olyat csinálni.
Az ecsettel elég jól ki tudtam takarítani.

nem nagyon látszik, de tiszta

a lényeg, hogy nem lószőrből legyen az ecset, hanem a lehető legfinomabb :)

(#5031) d4d válasza korn (#5030) üzenetére


d4d
tag

kompresszorral nem lehet kifújni?

elemlampa.blog.hu

(#5032) szbalogh


szbalogh
őstag

Az UF C1-ről leszedhető a csat?

Nick: HE_Storm

(#5033) korn válasza d4d (#5031) üzenetére


korn
aktív tag

Attól függ milyen kompresszor. Nem próbáltam még, de vannak veszélyek, ha nincs szűrve a nyomóág. Főleg a koszos kondenzvíz, esetleg kis kenyőanyag a kompresszorból stb.

(#5034) jozsi252 válasza korn (#5033) üzenetére


jozsi252
veterán

Ahogy írod teis kompresszorral nem a legalkalmasabb, mivel ugye a tartály belsejében álltalában rozsdás szokott lenni kicsit a kondenzvíz.

belsodavid

Lehet kapni ipad iphone-hoz Lenspen CK-1-S CellKlear tisztítót. Ez egy aktív szén tísztító. Feloldja az ujjlenyomatokat, zsírokat, szöszöket meg minden olyat amit fizikailiag ellehet távolítani. Ez 1 próbát megérhet. ÍGY nézne ki maga a tisztító.

itt pedig megtudod vásárolni. Vagy lehet kapni itt még mikroszálas törlőkendőt is.

iPhone 13 Pro Max

(#5035) belsodavid válasza jozsi252 (#5034) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Köszi, most úgy néz ki elég szép lett a lámpa, többször szét kellett szednem, de a csúcson kell abbahagynom. Szerintem ettől jobban nem fogom tudni kitisztítani a reflektort. Volt itthon törlőkendő és nagyon finoman kitöröltem (az ujjammal nem nyomtam, karcok nincsenek). Egy próbát megér ez a ceruza, ha tudnék valahol szerezni boltból. Ezt csak az üveghez ajánlod igaz? Ha húzogatnám a refiben, tuti kuka lenne a lámpám. A Te köreidben használt valaki ilyet?

(#5036) belsodavid válasza jozsi252 (#5034) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Most nézem, van ennek több változata is. Finom szőrmés, nem tisztítóceruza, ahogy én gondoltam. Egy próbát megér. Lehet még ma be is tudom szerezni.

(#5037) jozsi252 válasza belsodavid (#5035) üzenetére


jozsi252
veterán

Van a sidekick az ugy nem ilyen kicsi ceruza hanem nagyobb kocka alakú tisztító, Az ipad-hoz van mivel ugye ott nagyobb a képernyő.

Azért ajánlottam a ceruzát mivel a telefonok kameráinak a lencséi karcra nagyon hajlamosak, ( régebbi telefonoknak főleg ) és gondoltam hogy talán ez jólesz neked. Köreimben használnak ilyet viszont ugye csak telefonhoz meg az álltalam említett ipad-hez. És semmi karc nemlesz tőle rajta ( viszont itt megkell említeni hogy azért az álltalam említett dolgoknak vastagabb az üvegje meg talán karcra nem hajlamosak annyira. )

De 1 próbát megérhet hátha jólesz és szépen letakarítja az üveget. A foncsorhoz viszont sajnos nemtudok mit ajánlani ami jólenne.

iPhone 13 Pro Max

(#5038) macikos válasza belsodavid (#5036) üzenetére


macikos
addikt

Szerintem meg semmivel nem szabad tisztítani, ami fizikailag hozzáér! Ez a lencsetisztító is csak tönkreteszi!

Ez viszont jó hozzá:

[link]
[link]
[link]
[link]

(#5039) zsolt19900


zsolt19900
őstag

esetleg, ha számtechboltban kapható, porfúvóval van kipucolva a lámpa az nem gond?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#5040) d4d válasza korn (#5033) üzenetére


d4d
tag

nem tartályos a kompresszor, vmi kisebb lámpánál kipróbálom egyszer, ha nem jó, ott a fentebb belinkelt körtepumpa.

elemlampa.blog.hu

(#5041) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Ha megsérül a foncsor, utána elkezd leégni a bevonat, elkezd utána kopni valahogy? Sajna most nézem van benne egy "mélyebb" karc.

(#5042) KillHates válasza zsolt19900 (#5039) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is azzal pucolom, csak vigyázni kell meg ne döntsd a palackot:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5043) KillHates válasza belsodavid (#5041) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hiszem, hogy "beégne". Annyira nincsen meleg a lámpában.
Inkább csúnya folt vagy vonal lesz a vetett fényben.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5044) KillHates


KillHates
nagyúr

Biztos már 100x volt, de nem lehet betelni vele. DISZTROJ!!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5045) belsodavid válasza KillHates (#5043) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Akkor ezt felfogom tanulópénznek. Muszáj volt kitakarítani, nagyon ronda volt. Vagy nem kell foglalkozni vele ha poros? Kicsit drága egy ilyen lámpa szétcseszni. Ha úgy adódna, lehet ezekbe külön új foncsort venni?

(#5046) zsolt19900 válasza belsodavid (#5045) üzenetére


zsolt19900
őstag

persze, hogy lehet :) dxen van sokféle foncsor

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#5047) zoli03 válasza zsolt19900 (#5046) üzenetére


zoli03
őstag

Azért az nem 100%, hogy találsz pont beleillő foncsort, hiába van sokféle.

(#5048) belsodavid válasza zoli03 (#5047) üzenetére


belsodavid
aktív tag

A lényeg, hogy most viszonylag tiszta, többet nem szedem szét a fej részt. Egy ideig bűntudatom lesz az biztos. Különben a komolyabb minőségű lámpákba is bekerül a por?

(#5049) zsolt19900 válasza zoli03 (#5047) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés, akkor lehetőség van rá :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#5050) korn válasza belsodavid (#5048) üzenetére


korn
aktív tag

Semmi hatása nincs a fényre, ha kicsit karcos a foncsor, csak az embert bántja a tudat, hogy ott van. Szerintem sokan átestek már ezen. :W
Aki szerencsés, az egy 1000ft-os lámpával tapasztalja ezt meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.