Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Clever0 válasza drinker (#36000) üzenetére


Clever0
senior tag

(#36002) demars válasza BBéci (#35999) üzenetére


demars
addikt

Ez picit drágább, nem tudom mennyit számít a kis kapacitás különbség. Ha sürgős én innen rendelnék.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36003) BBéci válasza demars (#36002) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz képest, hogy itthoni, meglepően kedvező az ára. Nem látom a leírásában,hogy védett, nekem csakis olyan kell.
Nem sürgős, megvárom a megrendelt KeepPowereket, nagyjából egyszerre fog megérkezni a lámpával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36004) demars válasza BBéci (#36003) üzenetére


demars
addikt

Típusa egyezik az említett NCR -el, ebből gondolom, hogy ez is védett. (Bár egy kérdés nem kerül semmibe sem.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36005) PHM válasza BBéci (#36003) üzenetére


PHM
addikt

Nem olyan kedvező az az ár. A védelem +990Ft.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#36006) BBéci válasza PHM (#36005) üzenetére


BBéci
titán

Gyanúsan olcsó lett volna, ha a védettet adják annyiért. Marad a távol-keleti rendelés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36007) demars válasza PHM (#36005) üzenetére


demars
addikt

Lehet külön is felaplikálni?
Utána olvastam most gyorsan, mi is ez a védelem. Egyes akkuknál látszik, de soknál nem.
Elvileg ha feltüntetik csak bízhatunk benne, hogy védett.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36008) WestBam válasza Victorio (#35994) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A blogomban írtam az akkukról egy összefoglaló cikket. Ez az NCR dolog nekem új, légyszi adj róla valami elérhetőséget, kiegészíteném vele a cikket.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#36009) PHM válasza demars (#36007) üzenetére


PHM
addikt

Lehet külön is venni védelmet. Itt egy példa, de számtalan ilyen van.
A védett akkuk talpánál általában látszik a képen egy kis vájat,
ahol a zsugorfólia jobban össze tud húzódni a védelem és az akku
közötti rés miatt. (Ez egy kis nyáklap, és az akku felőli oldalán
vannak a fetek, + az IC.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#36010) demars válasza PHM (#36009) üzenetére


demars
addikt

Igen, már látom (megtaláltam azt is amire írtad, hogy 990 HUF).
Köszönöm a felvilágosítást!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36011) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Magyarföldön az L6 és a hozzá tartozó cellák.
Akkor a fele utat már megtette. :DDD

(#36012) Sz4bolcs válasza Victorio (#35989) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Ritkán látni ilyen összeszedett postot az akku cellákról. Grat!

(#36013) Victorio válasza WestBam (#36008) üzenetére


Victorio
aktív tag

Milyen NCR dologra gondolsz konkrétan? Lehet én vagyok túl álmos, de nem vágom mit szeretnél kérdezni.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#36014) Victorio válasza demars (#36007) üzenetére


Victorio
aktív tag

Itt egy kép két ugyanolyan típusú akksiról, csak az egyik utólag kapott védelmet.

A bal oldali a védett. Látszik rajta, hogy hosszabb picit, mert pluszban ott van a védő elektronika ami a talpára van fölapplikálva, meg egy button top "sapka" ami a pozitív pólushoz menő vezető sáv érintkezését hívatott biztosítani. Ez a vezető sáv egy kis öntapadós szigetelő csíkkal van rögzítve és védve (az a sárgásabb rész a fémes csík mellett).

Ami nem látszik, hogy a védelem felrakása után kapott egy plusz átlátszó zsugorfóliát ami az egész védelmet védi és egyben tartja. Ezzel az átmérő 18,4mm-ről 18,65mm-re, a hossz 65,3mm-ről 69,55mm-re nőtt.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#36015) demars válasza Victorio (#36014) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm a részletes leírást. :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36016) WestBam válasza Victorio (#36013) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Kerestem információt az NCR18650B akkuról, de sehol nem találtam semmit. Erre gondoltam, hogy honnan találtál infót annak az összetételéről és tulajdonságairól. Illetve honnan az infó, hogy a tesla ilyet használ mikor elég titokban tartják, hogy milyen is a csoda akkujuk. Ezek érdekelnek.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#36017) atus72 válasza WestBam (#36016) üzenetére


atus72
senior tag

Semmi csoda nincs szerintem a Tesla akkuban, illetve annyi hogy az új gyárukban (Gigafactory) egy új akku méretet gyártanak, ez a 2170 típus, 21 mm átmérő 70 mm hosszúság, így az előzőhöz képest kb 2x kapacitás van mint az előzőben de a fajlagos gyártási költsés nyilván alacsonyabb.
Közben már meg is cáfolom magam :)
Valamit alakítottak az akku mégiscak, itt a "cikk" róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36018) atus72 válasza atus72 (#36017) üzenetére


atus72
senior tag

A lényeg hogy, a hagyományos Pana akku (amit a Tesla használ) az 500 ciklus után kb 70%-ra redukálódik a kapacitása, az újnak meg 95%-ra, nem rossz :)

(#36019) Janaboy válasza drinker (#36000) üzenetére


Janaboy
veterán

Koszi, ez tényleg jo, de nem kell 4 es ennyit meg nem akarnek kiadni erte.

Janaboy

(#36020) Victorio válasza WestBam (#36016) üzenetére


Victorio
aktív tag

Itt olvastam azt is, hogy milyen kémiájú a Panasonic 18650B, meg azt is, hogy a Teslában ez van.
De olvastam valahol egy másik cikket is, hogy egy szétbontott Tesla akkupakkjáról készült fotón a gyártási QR kódot összehasonlították egy Pana cella műanyag fóliája alatti QR kóddal, és ugyanaz volt. Csak ezt sajnos nem találom már.

A teljes műszaki leírás meg itt van, de ebben mondjuk pont a kémiáról nem esik szó :U

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#36021) kner válasza atus72 (#36018) üzenetére


kner
csendes tag

Azért ha megnézed a diagramot, a Tesla grafikonján csak százalék van, nincs odaírva a mAh.
Ha mondjuk nem 4,20V-ig töltik a cellát (mint ezt a villanyautóknál gyakran teszik), hanem kevesebbre, akkor a ciklusszámot máris megnövelted. Persze így kevesebb töltés megy bele, amit azzal kompenzálnak, hogy több cellát építenek be. Így az egy cellára jutó áram is kevesebb lesz gyorsításkor.
Csodák azért nincsenek.

(#36022) Gargouille válasza WestBam (#36016) üzenetére


Gargouille
őstag

Victorio linkje alapján a Panasonic NCR18650B az egy NCA - Li-aluminum kémiájú cella ha jól olvasom. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36023) Janaboy


Janaboy
veterán

Ha vkit erdekel az NCR18650B 3400mah protected 1 es a 2 dbos verzio ara is lejjebb van a GB-nel.

Janaboy

(#36024) Misser


Misser
tag

Akinek eddig back order ben volt a Q8, csekkolhatja a rendelést, mert úgy tűnik elkezdték postázni a következő adagot :)

(#36025) atus72 válasza kner (#36021) üzenetére


atus72
senior tag

Nem tudom mi igaz mi nem, én abból indultam ki hogy aki tesztelte az ugyanolyan módszerrel tesztelte a kétféle akkut, máshogy nincs értelme, hacsak nem azt akarod kihozni hogy a Tesla megoldása1 mennyivel jobb :) De én ezt most nem feltételezem a tesztelőről, mivel ezek az akkuk elvileg kereskedelmi forgalomban nem is kaphatók ha jól tudom.

(#36026) krisztianAMG válasza Misser (#36024) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Én csak tegnap adtam le a rendelést, de ma reggelre már fel is adták.

(#36027) kner válasza atus72 (#36025) üzenetére


kner
csendes tag

Sok ilyen tesztnek éppen az az alapja, hogy a) nem ugyanazok a feltételek vagy b) nem egy az egyben összehasonlítható dolgokat vetnek össze. Ennek tényét pedig az ügyesen megválasztott grafikonskálákkal és fogalmazásmóddal igyekszenek elkendőzni. Nem egy ilyen tanulmányt olvastam már (és írtam magam is).
Csodák nincsenek. A hivatkozott teszttel kapcsolatban két dolgot tudok elképzelni:
a) más feszültségig töltik/sütik ki a cellákat, aminek köszönhetően lassul a degradáció, vagy
b) különböző kapacitású akksikból veszik ki ugyanazt a töltést (pl. 18650 vs. 21700), ami fajlagosan egész más terhelést jelent.

Ha létezne olyan akkumulátor-technológia, ami gazdaságosan gyártható és ennyivel nagyobb az életciklusa, akkor a nagy ipari cellagyártók már régen azt gyártanák. Hiszen ugyanarra a feladatra ezekből kevesebb is elég volna (kisebb költség, súly, térfogat).

Bár nekünk is van lítium-ion akkumulátor üzletágunk, szerintem a legnagyobb kompetenciával a Samsung SDI és a Panasonic bír ezen a területen.

Amennyire tudom, a Tesla is jelentős mennyiségű Samsung SDI cellát vásárol. De nem csak autókba. Egyéb energetikai termékeikbe is, mint mondjuk a Power Wall.

(#36028) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Az a gondolatom támadt, hogy Convoy Aluminum Alloy M1 Host és XHP35 HD LED vásárlásával érdemes lenne e lámpát építeni?
Jól tudom "20mm cooper PCB"-t kell választani?
Kérdésem még driver vonatkozásában milyet és honnan lenne érdemes?
Mivel nem csináltam még ilyet, szeretném körbejárni a témát, hogy egyáltalán hozzáfogjak?
Skilhunt S3 Pro, Klarus XT12GT tudását szeretném kihozni belőle olcsóbban ami így reményeim szerint jóval túlmutatna M1 tudásán.
Szerintetek lenne értelme?

üdv

(#36029) balazs1956


balazs1956
senior tag

Na ma megjött a q8:).
Belga postával utazott, ami kb 1 hete eltűnt a nyomkövetés elöl.
Ma reggel hirtelen láthatóvá vált, és jelezte, hogy a postán átvehető.
Ami érdekes, hogy ekkor már látta a Magyar Posta nyomkövetése is, ami eddig ismeretlen nyomkövetési számot jelzett.Állítólag próbálták kikézbesíteni is, de egyrészt itthon voltam, másrészt ennek semmi nyoma sincs.
A lámpa csomagolása nagyon gagyi: egy fekete zacskóban, egy széteső papírdoboz, benne némi szivacsbélés.
A lámpa, na az már döfi! Ugyan csak szedett-vedett akkukkal tudtam kipróbálni,de működik.
Tanulva Westbam esetéből, csak bekapcs, és folyamatosan nyomva tartás mellett felerősítés, aztán kikapcs.
A használatihoz elővettem az 1000-szeres nagyítású usb mikroszkópomat, de inkább várok a profik leírására.
Fénye az van rendesen, mivel nem volt itthon a szomszéd, én néztem bele 5 centiről. Hát nem kellett volna.
A leégett retinám mellett, egyben az arcüreggyulladásomat is pillanatok alatt megldotta...

(#36030) kner


kner
csendes tag

A mai postával megjött a Q8...
Belgiumon keresztül.
Akksik mennek a töltőben, este próba!
Alap beállításban hogyan jönnek a módok? Illetve mit érdemes tudni? Az izgatottságtól úgyse lesz türelmem elolvasni a manualt! :DDD

(#36031) vince


vince
őstag

Három csomag megjött ma nekem is, de egyik sem lámpa :O A tracking szerint már mindhárom lámpa és az egy akku is az országban van, tegnapi bejegyzések az utolsóak. Bíztam benne, hogy ma kézbesítik, de sajnos nem :(

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#36032) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Megjött az Imalent HR20. Kissé vegyesek az érzéseim. Maga a lámpa nem rossz de a fejpánt tényleg nem az igazi. Ha nem lenne H03-am egészen jónak mondanám az egészet. Később részletezem a dolgokat vagy csinálok egy videót.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#36033) -szabi- válasza ZozzV6 (#36032) üzenetére


-szabi-
őstag

Kíváncsian várom. :)

(#36034) Victorio válasza -szabi- (#36028) üzenetére


Victorio
aktív tag

Szerintem nem túl optimális LED-lámpatest párosítás.

Az XHP35 12V-os, szóval ilyen kimenetű boost driver kellene hozzá.
Itt érdemes keresgélni hátha találsz.

Másrészt ez a host nem tudom, hogy mennyire bírna kezelni ilyen hőterhelést.
Ha hosszasan és nagyon szeretnél vele világítani, inkább valami nagy reflektorú, jócskán megbordázott hostot válassz hozzá.

A "cooper" PCB meg nekem gyanús, hogy olyan mint az Adodis cipő. ;]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#36035) -szabi- válasza Victorio (#36034) üzenetére


-szabi-
őstag

Méretben közel van S3 Pro és XT12GT lámpákhoz.
Valamikor korábban már kérdeztem vajon convoy mikor száll fel XHP35 vonatra, de ezidáig nem akar megtörténni azért gondolkodtam építésen.
Convoy M1 host $13.74
CREE XHD35 HD $6.59
FX35 Driver $8.53
Összesen $28,56
Még így is fele mint S3 Pro.
Persze valami jó kuponnal S3 Pro ennyiért fincsi lenne . ;)
Sajnos FX35 driver nem az igazi, csak 2 módos (min/max).
Egyenlőre agyalok rajta pro-kontra, érdemes e!?

üdv

(#36036) ZozzV6 válasza -szabi- (#36035) üzenetére


ZozzV6
senior tag

És hogy fog a 22mm-es driver beférni a 17mm-es driverhez tervezett fejbe? Vannak itt még megoldatlan problémák.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#36037) WestBam válasza -szabi- (#36035) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azért nem egészen van az közel:

C8 - XT12GT:

M1 - C8

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#36038) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok!

Convoy L6-hoz védett 26650-es min. 6A -es akksit kuponnal tudnátok ajánlani.
Elsősorban a minőségiek érdekelnének.
Köszönöm

(#36039) kner válasza geri1111 (#36038) üzenetére


kner
csendes tag

Szia!

Szerintem ne erőltesd a védettet.
Keeppower és LiitoKala szokott hozzá az ajánlott akku lenni. Az előbbi márkás, profi akksi; az ára is ennek megfelelő. Utóbbi lejjebb pozícionált brand, és az ára is ennek megfelelő. Jómagam LiitoKala akkukkal használom az L6-ot, teljes megelégedéssel. Úgy emlékszem Westbam vagy ZozzV6 is ezt ajánlotta hozzá.
Általában megveszem inkább a drágább, de jobb cuccokat, de ez a LiitoKala szerintem tökéletes.

(#36040) Victorio válasza geri1111 (#36038) üzenetére


Victorio
aktív tag

2db Liitokala 26650 kupon (10$): LK50A

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#36041) cbrfireblade válasza ZozzV6 (#36032) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

A gumigyűrűs tartó nem ép a legf@szább.... van egy xtar warboy h3-m annak sokkal jobb, de a lámpa egész jó, fókuszáltabb mint a h3.A beépített töltőt nem használom. Nagy kedevencek a fejlámpák.

(#36042) kner válasza Victorio (#36040) üzenetére


kner
csendes tag

+1
Ugyanez az 50A típusú van nekem is. Csak akkor még sima kék volt a zsugorfóliája.
Szintén 10 USD volt a kettő.

(#36043) -szabi- válasza ZozzV6 (#36036) üzenetére


-szabi-
őstag

Azért kérdezek, nem csináltam ilyet.
Valamit rosszul néztem azt hittem 20mm.
Akkor LED panelből és driverből is 17mm kell?
(#36037) WestBam
A leírást néztem.
M1: 16.00 x 3.00 x 2.40 cm
S3: 15.02 x 4.50 x 2.54 cm
Nem tűnt vészesnek a különbség.

Ezek szerint ti sem tartjátok jó ötletnek?

SZERK: LED-ből 16mm találtam.
Drivert viszont nem találok ebben a méretben.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#36044) Magga


Magga
aktív tag

Ma hozzám is hozott a postás egy Astrolux S42-t. Hasonló, mint az S41, de sokkal jobban tetszik az oldalsó nyomógomb.

(#36045) kner válasza kner (#36030) üzenetére


kner
csendes tag

Sötétedés után kimentem játszani az L6-tal és a Q8-cal.
Első benyomások a Q8-ról:

- Díszdobozra nem kell számítani, de a csomagolása korrekt.
A lámpa buborékfóliában, így beletéve két szivacs közé egy matricázott kartondobozba.
A kartondoboz habszivacsba tekerve, és egy fekete nejlonban postázva.
Ez a csomagolás tökéletes arra, hogy megvédje a szállítási sérülésektől.
A dobozában akár tárolni is lehet, bár egy picit kicsi neki a szivacsokkal együtt.

- A gomb világítása eddig jól működik. Nem tudom, kiderült-e már azóta, egyeseknél mi okozhatta a problémát.

- Max módban valamennyivel erősebb, mint az L6, ez egyértelműen látszik. Nagyságrendi különbségre azonban nem kell számítani.

- Az L6-nál szélesebb a vetítési képe. Szép, elosztott fényt ad.

- Max módban rendesen melegszik. Néhány percnél tovább nem hiszem, hogy tovább lehetne így üzemeltetni (ellentétben az L6-tal).

- A programozása tényleg nem egyszerű. Pl. az első beállítást (ramping mode) eleve meg sem találom. Olyan, mintha kettesről indulna (Choose mode set). Valahogy azonban mégis sikerült MODES módba váltani (a Rampinghez képest a másik). A módok közül azonban már nem sikerült normálisan választanom. Végül toltam neki egy Factory reset-et, így most Ramping-ben használom egyelőre.
Jó lesz ez, érzem, csak még szoknom kell. Biztos az izgatottság is közre játszik még.

- Jó kis kompakt lámpa, kellemesen kézben tartható. Bár nagyon szeretem az L6-ot, alkalmasint ezzel kényelmesebb lesz kimenni körülnézni, illetve ezt szívesebben viszem magammal mondjuk egy táskában vagy az autóban.
Azokra az esetekre azonban, amikor hosszú ideig kell nagy fényerő, marad az L6. (Az L6-tal egyébként jobban lehet ütni. A Q8 fegyvernek vagy védekezni kevéssé alkalmas.)

(#36046) kner


kner
csendes tag

Nagyjából már vágom a Q8 menüjét. Illetve már értem, hogy a főmenüben hol tartok. De hogy tudok egy menüpontba belemenni (pl. 2 - Choose mode set), illetve hogyan tudom megváltoztatni az értékét?

(#36047) kner válasza kner (#36046) üzenetére


kner
csendes tag

(#36048) kner válasza kner (#36047) üzenetére


kner
csendes tag

Ez alapján sikerült beállítanom a 4-es módcsoportot + módmemóriát.
Nem minden gombnyomást vesz be. Figyelni kell, villan-e.

(#36049) WestBam válasza kner (#36048) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Van vele szívás, de talán lesz belőle valami leírás is magyarul :DDD

Amikor nem vesz be gombnyomást az nem minden esetben véletlenül nem veszi be, legalábbis ahogy tapasztalgatom, bár most mással foglalkozom, de ezt vettem észre. A miértekre még nem mindenhol jöttem rá :U

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#36050) kner válasza WestBam (#36049) üzenetére


kner
csendes tag

Amikor adott menüpont értékét be akarod állítani, nem mindegy, milyen gyorsan nyomkodod. Mintha kicsit alulmintavételezné, vagy nem tudom.

Végül letiltottam mégis a módmemóriát. Oka: a legkisebb fokozathoz nincs shortcut. Éjszaka meg szar úgy bekapcsolni, ha magasabbon volt hagyva.
Elég szokatlan számomra ennek a drivernek a működése. Jobban örülnék valami hasonló kezelési módnak, mint ami a H03-ban van:
- közvetlenül elérhető alacsony és magas fokozat
- léptetés megmarad időkorláttól függetlenül; hosszú nyomásra kikapcs
- sub-módok
de majd megszokom ezt is.

Tetszik az állványmenet. Kipróbálom, hogy válik be munkalámpának fotóállványra állítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.