Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) Ra3 válasza hpsafl (#23897) üzenetére


Ra3
őstag

Több helyen is olvasom a bevonatolt menet kapcsán hogy lockolható a lámpa, ez pontosan mit jelent, és mi köze hozzá a bevonatolásnak?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23902) mailman válasza Ra3 (#23901) üzenetére


mailman
tag

Az akku negativ polusat szakitod el a drivertol azzal, higy tekersz egyet a tailcap-en azaz gyakorlatilag a kapcsolo hazan. Igy csak anodizalt resz erintkezik anodizalttal ami nem tesz jot az elektronok aramlasanak :) Kifejezetten ajanlott ha nagy teljesitmenyu lampat pl utazasnal elcsomagolsz, igy nem gyujtja fel a korulotte levo dolgokat ha valahogy bekapcsol magatol, de elektromos kapcsolonal is celszeru alkalmazni, hogy ne szipkazza le szep lassan az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#23903) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Azt kérem, hogy aki ért hozzá írjon néhány dolgot a Convoy BD01 és Convoy BD02 lámpákról.
Pl. pro és kontra érvek. Mert érdekes lámpák, beépített töltőjük van, és valamiért csak orosz videókat találok róluk. Mint ez. Vajon ez a jövő, vagy ez csak egy út a többi mellett, valamilyen speciális igény kielégítésére készültek?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#23904) Pttypang


Pttypang
veterán

A biciklis lampatartok csajna verziojanal van valamilyen tuning lehetoseg, hogy ne lotyogjon egy ido utan?

Everybody lies.

(#23905) krisztianAMG válasza Pttypang (#23904) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Én a gumit hozzáragasztottam a testhez, és "lámpával lefelé" szoktam felfogatni. :) Annyira szorosan tartja az S2-t, hogy így sem tud belőle kiesni.

[ Szerkesztve ]

(#23906) Surda-


Surda-
őstag

Ebben a videoban van egy Ultrafire wf 502b xmL2 lámpa, ez szerintetek jó vásár?
Hol kapom meg a legjobb áron?
Ehhez vennem kell töltőt és aksit is, vagy mennek ceruzaelemmel?
Nem tiszta ez nekem :B

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#23907) WestBam válasza Surda- (#23906) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Van pár 502B lámpám de ami a videóban van az nem a legolcsóbb kategóriás lehet vagy esetleg át van építve. Amik 10$ alattiak azoknak szinte mindnek nagyon hideg fehér (kékes) fénye van, nem ilyen semleges mint a videóban.
A lámpához venned kell töltőt és akkut is mivel 18650-es akkuról üzemel.

Vegyél vagy ne kérdésedre azt mondom, hogy első körben még gyűjts picit hozzá és vegyél egy S2-t vagy S2+-t. Ahhoz is kell akku és töltő de annak klasszikus elemlámpás szórtabb fénye van, tutira csalódás mentesebb mint az 502b. Az 501b és 502 illetve variánsai inkább középen világítanak erősen egy pontban a szórt fénye az jelentősen kevesebb mint az S2-nek.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23908) alex89 válasza Surda- (#23906) üzenetére


alex89
senior tag

A videót ugyan nem tudtam megnézni, mert le van tiltva nálunk, de megeshet, hogy azért tűnik jónak az a lámpa, mert eredeti. Az meg annyira nem olcsó [link]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23909) Surda- válasza WestBam (#23907) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#23910) Pttypang válasza krisztianAMG (#23905) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem kiesessel van a gondom, hanem, hogy razkodik a forgathato resze, mert a lampa kivetelevel egy ido utan meglazul. Erre keresnek valami megoldast.

Everybody lies.

(#23911) kgyuri7 válasza Pttypang (#23910) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Ha jól látom a két részt egy aluminium szegecs fogja össze. Én némi ragasztóval és egy csavarral fixre tuningolnám. Gondolom nem kell állandóan forgatni.

[ Szerkesztve ]

(#23912) Pttypang válasza kgyuri7 (#23911) üzenetére


Pttypang
veterán

Valamennyire befele vilagit, tehat ha jon szembe egy autos refivel es lekapcsolja, akkor altalaban egy picit ki szoktam forgatni, hogy en se vakitsam vele.

Everybody lies.

(#23913) krisztianAMG válasza Pttypang (#23910) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nálam ilyen még nem fordult elő, úgyhogy erre még nem is kerestem megoldást. Viszont ezesetben én is lefúrnám a szegecset, és a helyére csavart tennék menetrögzítővel, esetleg kontraanyával (ha elfér).

(#23914) jeriba válasza krisztianAMG (#23913) üzenetére


jeriba
csendes tag

Nekem is bika verzió van, amelyik bilincses mint az üléscső rögzítés. A sima felületü fémnél szokott elforogni, nálam is volt. Egy fokkal jobb ha sebtapaszt (széles leukoplasztot) vagy smirgli darabot teszek alá. Persze egy szép fekete kormánynál a smirgli felejtős. Arra gondolok, hogy az érdes dolog talán jobban kapaszkodik.

(#23915) hpsafl


hpsafl
tag

Tamás9x: az addig oké, hogy vigyen el messzire, de egy lézerrel sem tudsz hatékonyan keresni, mert kicsi a megvilágított terület. Ha egy thrower felhasználását definiálni kellene, akkor azt mondanám, hogy olyan távoli pontok megvilágítására szolgál, ahol tudom, hogy hava kell világítani, és mit szeretnék megnézni. Egy több LED-es keresőlámpa messzire világít, és szórt fénye is van bőven így a keresett tárgyat/személyt is sokkal könnyebb megtalálni.
Itt egy kép, bár elég rövid távon készült, de azért látszik a különbség(balról jobbra dedomolt TN32, TK75, épített UF-1504) Nem akarlak lebeszélni a thrower-ről, és vannak előnyei a keresőlámpához képest, mint például a kisebb súly, kisebb méret, kevesebb akku, alacsonyabb ár, de ha ezeket nem nézem csak a fényét, akkor a keresőlámpa nyer.

-westbam-: az olcsóbb variánsok kapcsán jutott eszembe, hogy azokban lehet, hogy LatticeBright LED van Cree helyett. Így hogy ezek a nem eredeti Cree LED-ek megjelentek még jobban érdemes kerülni a nagyon olcsó Cree LED-es lámpákat.

jeriba: tegyél alá belsőt. Az tapad, és az átmérő is nőni fog, így jobban meg tudod szorítani.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23916) jeriba válasza jeriba (#23914) üzenetére


jeriba
csendes tag

Jaaa. Bocs, most olvastam jobban vissza. Azt hittem, hogy a kormányon lazul, bólint el a lámpatartód :)

[ Szerkesztve ]

(#23917) jeriba válasza hpsafl (#23915) üzenetére


jeriba
csendes tag

:C Na pont belsővel nem próbáltam régebben. Most lefelé fordítva használom a tartót, így jó.

[ Szerkesztve ]

(#23918) erik365 válasza hpsafl (#23915) üzenetére


erik365
aktív tag

Az UF-1504-el vegszükség esetén szalonnát is lehet sütni nem? :DDD

1.4 T-jet M32

(#23919) csucsotke válasza Pttypang (#23904) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Üdv! A megoldás:) ez a tartó. A forgathatósággal nekem legalábbis az a tapasztalatom, hogy ha egy kattanással elfordítom már használhatatlanul elfordul az úttól(a kerítéseket világítja stb.), szóval úgysem kell elfordítani, így a fix sokkal használhatóbb. Én pillanatragasztót csorgatnék a fogazás közé, több ponton és kész :))

[ Szerkesztve ]

(#23920) hpsafl válasza erik365 (#23918) üzenetére


hpsafl
tag

Azért annyira nem durva. Arra jobb egy 3 XP-L Hi-s S2 ;]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23921) Tamás9x válasza hpsafl (#23915) üzenetére


Tamás9x
őstag

Tökéletes lesz az a pici sugár, keskenyek az utak, és tudom hova kell világítani, a közeli helyekre pedig majd nézek egy nagyobb szórt fényű lámpát, bár szerintem a solarstorm t3 már megteszi. Keresésnél az volt a bajom eddig, hogy túl szórt volt a fény és nem világította meg kellően a pontot.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23922) hpsafl válasza Tamás9x (#23921) üzenetére


hpsafl
tag

Akkor tényleg elég egy Uf 1504. Közelre a T3 teljesen jó lesz.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23923) Tony21 válasza hpsafl (#23915) üzenetére


Tony21
tag

Ez durva ... :(((
Ennyire gáz lett a helyzet Cree vs. Fake Cree (pl. LatticeBright) ügyben?

(#23924) hpsafl válasza Tony21 (#23923) üzenetére


hpsafl
tag

Volt nálam egy SRK az gyanús, hogy LB LED volt benne, mert egy tuning driverrel sem vot olyan WOW fénye.
Meg van most egy SK68-am, ami tuti nem eredeti, mert a LED csillag alatt csak egy kb 2mm vastag perem volt hővezető paszta nélkül, és kétes LED-del, de ennek nem jártam utána, viszont itt csak a host kellett, és a pill kapott egy 6mm vastag alu pogácsát, meg dedómolt XP-G2-t Noctigon csillagon, és már csak egy O gyűrű/hézagoló kell a lencse alá, mert az új csillag vastagabb, így a zoom nem tökéletes.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23925) tom2085


tom2085
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy akku töltőt az 18650-es és AA akkuimhoz. Olyan kellene ami a rég használt akkukat képes felfrissíteni/regenerálni is. Eddig ezeket néztem ki, ti melyiket ajánlanátok?

[LiitoKala Lii 500]

[NITECORE Digicharger D4]

[XTAR VC4]

(#23926) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Skacok. Nézelődtem a Lidl-ben és ezt a töltőt találtam. Azért tetszik mert tölti a Ni-MH és Ni-Cd akksikat is és van rajta kijelző ami mutatja hány százalékon van az adott telep. Nitecore meg Xtar vonalon ezek olyan 30.000- nél kezdődnek ez meg 5.500. Nektek mi a véleményetek? Beleférne a 26850-es akksi? Elég minőségi dolgokat szoktak árulni, fater egy éve vette egy Parkside akksis furógépet, azóta is állja a sarat pedig nagyon keményen nyúzva van.

[ Szerkesztve ]

(#23927) Batib válasza ricsi0307 (#23926) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem ez a litium akksikat nem tölti.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23928) erik365


erik365
aktív tag

Akik idejönnek kérdezni, előtte vegyék már a fáradtságot a keresőt használni, esetleg az adott termék adatlapját megnézni ..

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#23929) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Én ezt tudnám ajánlani: [link] AA-AAA hoz nagyon meg vagyok vele elégedve.
Li.po aksiknak ezt használom: [link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23930) WestBam válasza hpsafl (#23924) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Tegyél már fel képeket erről a modról, megkapirgálta a fantáziám :DDD
14500-al lesz hajtva gondolom nem cerkaakkuval. Leginkább az üzemidő érdekelne nem csak a teljesítménye ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23931) Tony21 válasza ricsi0307 (#23926) üzenetére


Tony21
tag

Egy régebbi verzióból vettem anno (nem volt digit kijelzés, csak ledek, 2500 pénz volt akcióban).
Ami nem tetszett benne, hogy nem rendesen sütötte ki az akkukat, hanem kb. 10-15 percig merítette őket, majd átkapcsolt töltésre. Előnye volt, hogy még 9 voltos akkut is tudott tölteni.
Mivel Ni-Mh-ból csak AA és AAA méretet használok, vettem inkább egy IPC-1L töltőt.
A 28650 az Li-ion, ezzel nem fogod tudni tölteni.

(#23932) virkir válasza ricsi0307 (#23926) üzenetére


virkir
veterán

Nitecore meg Xtar vonalon ezek olyan 30.000- nél kezdődnek

Tízért megkapod a D2-met amint megjön és abban legalább tudod tölteni a 26850-es Li-ion-t is.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#23933) hpsafl válasza WestBam (#23930) üzenetére


hpsafl
tag

Amint hazaérek,és lesz egy kis időm, akkor írok róla ;)

Az üzemidőt nem tudom, mégnem volt időm lemeríteni, de drónra lesz, ott meg 10-12perc a repülési idő, így két 14500 akkuval 20-24 percig biztos elleszek :D

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23934) ottobacsi válasza ricsi0307 (#23926) üzenetére


ottobacsi
tag

A 26850-es akksi az milyen?
Egyébként nekem bevált ennek a töltőnek az egyik régebbi verziója az AA/AAA akkukhoz.

(#23935) alex89 válasza tom2085 (#23925) üzenetére


alex89
senior tag

A három közül egyiknek sincs frissítő/regeneráló programja, bár az elsővel gyakorlatilag meg lehet oldani ezt. Olyan nagy dologra egyébként nem kell gondolni e funkció alatt, annyit csinál, hogy kisütni majd feltölti és ezt ismételi addig amíg a kapacitás már nem növekszik. Másrészről meg akár 300ft/db áron (tronic) lehet kapni elfogadható minőségű cellákat, ennek fényében nem biztos hogy megéri a régi akár még nem is LSD-s akksikkal kísérletezni. Persze, ha viszonylag sok jó minőségű, de régi cellád van akkor érdemes beruházni egy jobb töltőre is.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23936) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Bocsánat tényleg benéztem, valamiért azt hittem tölti a litiumos aksikat is. Még egyszer elnézést :)

(#23937) Ra3 válasza mailman (#23902) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, kipróbáltam, az s2+-nál is jól működik :)

Más, egyik kolléga szerzett pár 8 cellás Lenovo akksit az It-ről, egyet szétkaptunk, két cella 1.7V-on állt, ezeket döglöttnek nyilvánítottam, a maradék meg 2.8-3V között szórt, ezek még szerintetek még mennyire használhatóak? Töltést még nem próbáltam, nincs hozzá itt most eszköz.
Amit utoljára elbontottam abban a jók 3.6-3.7V között voltak.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23938) tknof1871 válasza Kernel (#23808) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv!

Mostanában terjed egy videó. e cigaretta akkumulátora gyulladt ki egy ember zsebében. Harmadfokú égési sérülést szenvedett. Félelmetes látvány. Nem tudom milyen akkumulátor volt. De mi történik, ha például egy 18650 gyullad ki? Mondjuk a műanyag lámpa rögtön szétolvad az ember kezében? Az alumínium testű lámpa benntartja a tüzet? Vagy az alumínium testű lápa előre kifújja a lángot a foncsorron?

Egy töltő, ami védett akkumulátorokat tud tölteni (pl. xtar MC-1 töltő) a nem védett akkumulátorokat is töltheti, vagy az veszélyes?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#23939) Kernel válasza tknof1871 (#23938) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen videóknál nem árt megfontolni azt is, hogy lehet megrendezett, valaki direkt rövidre zárt egy akkut például, természetesen ilyenkor egy kamera is mindig kéznél van "véletlenül", mert a kamerával foglalkozni a legfontosabb ilyenkor.

De ezzel nem akarom elbagatellizálni, hiszen ilyen esetek előfordulnak állítólag.

Elsősorban a túlmerült, sokáig nem használt akkuban tudnak beindulni olyan változások, ami belső átvezetést, zárlatot képez. A lemerült akkuban nincs sok energia, ezért tüzet sem tud okozni, azt a keveset legfeljebb elmelegíti.

Ha azonban ilyen akkut feltöltenek, fokozott melegedés léphet fel, a kisebb átvezetés teljes zárlatba is mehet, ekkor már durvább jelenségek is lehetnek. Tehát ilyenkor gyanús jelek már töltés közben is észlelhetők, például nem is éri el a végfeszültséget, hiába megy a töltés.

Ezért a lemerült akkut mihamarabb fel kell tölteni, de ha 1 hétig 1,5 V alá süllyedt, akkor már nem ajánlják a feltöltését, használatát. Ez egy szakmai oldal javaslata, csak sajnos nem mindig működik a link, de ez ilyen.

Többiről nemrég írtam más helyen, ezt inkább csak bemásolom, kiderül belőle a válasz a kérdésre (nyugodtan mehet a töltés):

A védelemről (ami általában az akkuval van egybeépítve) azt kell tudni, hogy mindig csak második lépcsőt képviselhet.

Tehát a töltő dolga 4,2 V-ig tölteni, megfelelő korlátozott árammal. Ha az elromlana, utána következik a védelem, ami 4,25-4,3 V-nál szakít meg. (Más kérdés, hogy ma már vannak 4,3 V-os akkuk is, ahhoz más töltő kell, más védelem, már ha ki akarjuk használni a lehetséges plusz kapacitást.)

Kisütésnél az akkut használó készülék dolga egy szinten kikapcsolni (pl. 3 V), ha ez nem történne meg, akkor következik a védelem, 2,5 V-nál.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23940) Tamás9x válasza tknof1871 (#23938) üzenetére


Tamás9x
őstag

A cigi aksik kigyulladnak ez tény, csak azt nem írják,l hogy a Liqvid belecsorog az elektronikába :W illetve fizikai sérülést szenvednek legtöbbször.
mély merült aksi nem csattan el, nincs minek reakcióba lépnie mivel. ezt sajna tapasztalatból tudom, mert van vagy 2-3000 cellám egy dobozba összeöntve.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23941) erik365


erik365
aktív tag

Egy teljesen új Led Lenser P7.2-nek mennyi a reális értéke?
Kaptam, de nem teszek bele elemet se :N

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#23942) Pttypang


Pttypang
veterán

Ha egy akkunal az adott eszkoz 3 pint hasznal, akkor gondolom pozitiv negativ, homerseklet?
Az eszkoz azt irja, hogy charge temperature is over, ezt hogy tudnam megkerulni? Itt a homersekletmeronel szakadassal vagy eppen x ellenallast erzekelne megfelelonek?

Everybody lies.

(#23943) WestBam válasza erik365 (#23941) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Itthon garival 17,5e, fasttechen 15e. Ha el akarod adni szeritnem 10e körül elmehet ha valaki keres pont ilyet. Talán ehhez kell a leginkább szerencse. Persze ez csak az én véleményem. Szerintem aukciós oldalra tedd fel vadász cuccok közé, talán ott lesz aki ráugrik.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23944) Knti válasza Tamás9x (#23940) üzenetére


Knti
csendes tag

3 éve e-cigizek. 18650-es védelem nélküli cellákat használva.
Eddig csak egyszer adódott problémám, de azt is én okoztam (rövidzár).
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet veszélyes a Li-on aksi, hanem azt, hogy legtöbbször user error okozza a bajt.

(#23945) bul07 válasza Kernel (#23939) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha jól olvastam másodfokú égést is szenvedett és egy bolt ipari kamerája vette fel
Amúgy itt a videó, én először azt hitem hogy valami tűzijáték gyulladt ki a zsebében :)

E-cigis fórumba nagy csend volt a videóra, mert sok ott a kereskedő is és gondolom nem jó a negatív reklám, bár mondjuk a rendes ágyba dohányzás még több tüzet okoz

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23946) Tamás9x válasza Knti (#23944) üzenetére


Tamás9x
őstag

Az én mondandóm lerövidítve, ugyan ezt akarja mondani, csak nem akartam vitaforrást teremteni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23947) erik365 válasza WestBam (#23943) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszönöm, lehet annyiért megmarad.

1.4 T-jet M32

(#23948) Kernel válasza Pttypang (#23942) üzenetére


Kernel
nagyúr

Termisztor szokott lenni, vagyis hőfokfüggő ellenállás. Ha van egy eredeti akku, akkor ki is lehet mérni, a negatív pólushoz képest. Melegítés hatására nő az értéke, vagyis a hiánya végtelen ellenállás --> magas hőmérséklet.

Gyártófüggő kb. 10-100 kΩ nagyságrendben.

(#23945) bul07

Közben láttam, az RTL Híradóban is mutatták.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23949) Pttypang válasza Kernel (#23948) üzenetére


Pttypang
veterán

Koszonom, rovidzarra is ugyanezt a hibauzenetet dobja fel, akkor holnap nekiallok szorakozni vele, csak igy erdekesseg keppen vizsgalom, nem letfontossagu a dolog. :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#23950) WestBam válasza erik365 (#23947) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nos igen, valószínűleg azzal jársz a legjobban, amennyiért hozzád került annyit meg teljesen megért, valószínűleg én is megtartanám, mehet a többi mellé :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.