Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) bedvóter válasza WestBam (#72997) üzenetére


bedvóter
tag

Nem a PD36 TAC-ot akartad írni ?
Vele csak az a gondom, hogy nincs oldalkapcsolója.
A PD35 V3 vetítési képe sajnos terepen sem az igazi. Eléggé messzire kell vele világítani, hogy elfogadható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#73002) z123456z válasza bedvóter (#73000) üzenetére


z123456z
senior tag

Tuti, hogy van neki.

(#73003) bedvóter válasza z123456z (#73002) üzenetére


bedvóter
tag

Csak esetleg mélyen hallgat róla. :DDD
Amúgy tényleg fájdalmasan drága lámpa, de annyira bejön a fénye, a kezelhetősége.

[ Szerkesztve ]

(#73004) z123456z válasza bedvóter (#73003) üzenetére


z123456z
senior tag

Nekem is csak azért van 2 Acebeam, mert jó áron vettem őket, különben nem mozgatná meg a fantáziámat, nekem annyit nem érnek. L17-et sajnálom, hogy lemaradtam róla, míg jó áron volt. Ki hitte volna, hogy ennyire felmentek az árak.!?

(#73005) H-Zol válasza z123456z (#73004) üzenetére


H-Zol
senior tag

Valamelyik nap volt nállam egy rég nem látott ismerősöm, és nézegette a lámpáimat, kérdezgette , hogy melyik mennyi volt , általaban tudom őket és utánna kettőt meg kelett neki nézzék, hogy most mennyi az egyik az egyik 50 a másik 65% drágabb most :W
De rendeltem neki is egy Wurkkos WK03 at, az most tényleg nem pénz érte , sőt máfgneses kupakot is, de disznóság tőlük, hogy azt csak külön árulják , üzleti fogás :D

(#73006) csibe1 válasza H-Zol (#73005) üzenetére


csibe1
addikt

Az meg külön jó dolog, hogy alapból nem is mutatja a webshop a lámpához, nekem is csak a fizetés után dobta fel a sofirn webshop, hogy van mágneses kupak. :D
Közben előkerült a mágneses kupak. Két lámpát rendeltem, és valamiért a második lámpába tették mind a két kupakot. A töltő mellé is rendeltem kettőt. Most akkor majd lesz 4 kupakom a 2 lámpához. :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#73007) MC Pite


MC Pite
veterán

papucsiga: Azért a teszteken annyira nem brillírozik.

Turbon hogy hamar visszapakol oké, tegye, védje az emittert, felhazsnálót, akkut.
Aminek már high meg medium a neve, ott nem azt várjuk hogy ez legyen:

HM65R-T
High Spot+Flood (aminek egyébként nem nagyon van értelme)
High Spot (1-2 percig?! a Turbo fokozatok tartósabbak sokszor! )
1.300 Lumen / 4 óra (1300 lumens last 55 seconds)

Medium Spot(!!!) - A flood is hasonló
400 Lumen / 12 óra
Lehet én vagyok konzervatív, meg nem kéne rugóznom az elnevezéseken, de az alap körben nekem azok a fokozatok legyenek benne, amiket nagyjából ki is tudnak tartani.
20 perces medium (amivel kiegyeznék mint high, ha tudná egy, másfél órát tudná tartani).

Nem az zavar ha nem stabilizált (bár a Fenixtől elvárja az ember), hanem hogy mi ez a 2 megy 20 perces szint ami után minimum felére esik?
Ehhez képest a sima HM65R teljesítménye derekas (és szimpibb is az emitter, bár kevésbé kell melló a flood): [link]
Magyarul a LOW az egyetlen szint, amit visszalépés nélkül tud tartani (ezt több tesztben is sérelmezeik, nem csak én).

And the most important thing. hell, yeah!
An obviousand not having any clear explanation disadvantage of the previous model was its inability to sustain any brightness level above Low. When they were turned on, the brightness immediately began to fall, stabilizing at an extremely low for the 18650 model brightness level (again, Super Raptor doesnt have this issue). For a headlamp of this size, one would expect stabilized 400-500 lumens, but not 150-200. Want more? Turn it on over and over again.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73008) H-Zol válasza csibe1 (#73006) üzenetére


H-Zol
senior tag

Itt akkor nincs mit tenni , kell hozzájuk rendelni két lámpát :D
Én mostmár több ismerősnek is ajánlottam rendeltem is, szerintem ennél olcsóbb használhatóbb kis lámpa nem kell egy háztartásban !!
Igaz most a Wurkkos testvért rendeltem mágneses kupakokkal !!

(#73009) WestBam válasza bedvóter (#73001) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Valóban, a fene ebbe a sok fura névbe. Szóval PD36 TAC. Ennek aztán elmosott a hotspotja.

Persze ízlések és pofonok, nekem/nekünk tökéletes a PD35 v3.0 vetítési képe is, most esténként az jön velünk kutyát sétáltatni. Jó cucc ez az SFT40 LED, nekem bejött már a Cyansky K3-ban is, mások is kedvelik ahogy olvasgatom.
Egyik barátom a TK16 v2.0-t ajánlgatja nagyon, hogy az mennyire jó lámpa... soha nem lesz ezeknek vége :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#73010) z123456z válasza H-Zol (#73008) üzenetére


z123456z
senior tag

Most kell venni, egész szépen visszajött az USDHUF. Legalábbis jobb a 380 mint a 415.

(#73011) papucsiga


papucsiga
csendes tag

@WestBam;-@MC Pite: Ez valóban így van. Gyári grafikon. Amúgy én is azon az állásponton vagyok, hogy az adott fokozatot tartsa, pláne ha mint látható van stabilizálás. Nem szeretem a kamu grafikonokat és nem is hiszem el a gyáriakat sem míg utána nem nézek, hogy valós e. Ez már a Ledlensernél is piszkálta a szemem. Ne legyen helyettem okos a lámpa, világítson a beállított fokozaton merülésig. Mitől lesz jobb a tervezett visszaléptetés a folyamatosan merülő akku csökkenő fényénél? Akkor látnám ennek értelmét ha vennék a fáradtságot és úgy csinálnák meg, hogy mérések és tapasztalatok alapján egy kellően hosszú üzemidő után fokozatosan annyit csökkentene a fényerőn, amit még szinte nem lehet észrevenni és nem rontja a megvilágítottság minőségét. Azt a szintet viszont utána merülésig tartsa, illetve ha újraindítom a fokozatot akkor a hozzátartozó fényerőn kezdi ismét Ezzel lehetne plusz üzemidőt elérni. Csak akkor kétfelől is kompromisszum kellene. Egyfelől egy csipetnyit kevesebb fény, másfelől nem üzemidő többszörözés történne hanem "csak" nyújtás.
Visszatérve a HM65-höz. Elég siralmas, amit a Fenix ezzel a két lámpával kivitelezett. Viszont a grafikon, amit beszúrtam nem a szokványos a HM65R. Jó pár üzemórám belement abba a pár sorba, amit most itt hagyok az utókornak :)
Szóval mint említettem a HM65R- nek van egy piros ledes változata Shadowmaster néven. Ez főként pecásoknak lett kitalálva illetve mindenkinek aki sok piros fényt használ. A másik, ami nekem érdekesebb volt az a Superraptor névre hallgat. A HM65R változata a Superraptor, és a HM65R-T változata a Spuerraptor II. A különbség az, hogy a Superraptorok állandó kimenettel rendelkeznek, illetve minimális esés van, de erre azt mondom belefér. Így kellett volna piacra dobni az alapmodelleket. Ezt kerestem mikor megjelent a széria. Ne kérjétek, hogy újra előtúrjam a forrásokat, akit érdekel vagy nem hiszi, ezen a infón el tud indulni. A Superrapotrok kizárólag Finnországban kerülnek értékesítésre, akárcsak a HM61R Amber Csehországban.

(#73012) papucsiga


papucsiga
csendes tag

Jut eszembe, ha valakinek problémája lenne a Maglite mini pro+ Eco üzemmód kapcsolásával, mint nekem volt, próbálja meg úgy, hogy miközben lefelé 'lendíti' a lámpát addig tekerje el a fejet. Egyszerre a mozdulat és a tekerés. Nekem 99,99%-os rátával sikerül bekapcsolni az Eco-t.

(#73013) WestBam válasza papucsiga (#73011) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Köszi az infót, még jó, hogy ilyen hülyeségeket csinál a Fenix, hogy a cseheknek Amber-t, a finneknek meg Superraptort készít külön kérésre. Valóban az alapmodellt kellene frissíteni mindenki örömére, hiszen a fejlesztett modellek sokkal jobbak, mint az alapmodellek, igaz valami felár is társul a módosított kivitelhez.
Nekem alapból 99,9%-os a Mini Pro + :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#73014) MC Pite válasza papucsiga (#73011) üzenetére


MC Pite
veterán

Áh, így már értem a Superraptoros utalásokat; nem vágtam mi az.
Hát igen, a kevesebb több lett volna.

Igen, ha már stabilizált, meg visszavesz, akkor hasonlóval kiegyeznék mint a másik lámpámnál - pedig a Skilhunt sokáig nem volt nekem bejövős, a H04en pl rekordsebességgel adtam túl.
Újfent, a T1nek sok értelmét nem látom - ok, hogy elketyeg utána egy órát 800 lumenen, de a T2 bő másfél órás bő 600 lumenje szemre nem megkülönböztethető igazából ettől. És olcsóbb akksival legalább nem kapcsol ki a T2. OK, opciós a T1, nem kell használni, csak volt hogy beszoptam, mert utoljára T1en a próbáltam, és esély nem volt azzal az akkuval átkapcsolni - hasznosabb lenne ha mindig T1en indulna emiatt a turbo.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73015) FBLLMAG válasza papucsiga (#73011) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Maglite, Led Lenser (legtöbb modell) is visszalép, sőt az EagTac lámpáim is (bizonyos fokozaton). A Maglite XL200 10 perc után, lassan, 50% -ra. Az EagTac D25 A2 lámpám, a 70 lm fokozatán, 50 perc alatt 55% -ra (a 210 lm fokozata stabil). Bármikor, mikor újra van indítva az adott fokozat, újra kezdi. Hosszan használva az adott fokozatot, viszont hosszabbodik az üzemidő. Szerintem, ez nem olyan rossz dolog, ha értelmesen csinálja a lámpa (az 50% különbség nem nagyon látványos, pláne ha lassan változik).

(#73016) MC Pite válasza FBLLMAG (#73015) üzenetére


MC Pite
veterán

De nem AAA-s lámpákról beszélünk, hanem aktív sportoláshoz ajánlott 18650es fejlámpákról, ahol a Low az egyetlen szint amit ott tud tartani ahova kapcsoltunk. Tudok stabilizálás nélkül is élni, SP40/HS40/HD15 és társaival is elvagyok; de a kamuzást nem szeretem, plusz így direktbe nem tudom a jól használható fokozatokat kapcsolni. Amúgy sokáig megy 400lumenen, de az 1300ról indítást nem csípem.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73017) Lacerta válasza FBLLMAG (#73015) üzenetére


Lacerta
aktív tag

De nem arról van szó, hogy mindenki más is így csinálja, hanem hogy senkinek sem kellene, mert átb*szás.

Ki a tököm venne meg egy olyan autót, ami ha 130-ra beállítom a tempomatot az autópályán, fokozatosan visszaveszi a tempót 90-re, és a gyártó ezt úgy kommunikálná, hogy így nő a hatótáv, és úgysem veszed észre, mert annyira fokozatos?!
Vagy egy olyat, amelyik a végsebességét csak másodpercekig tudja?!

Na ugye.

(#73018) ZolkoW válasza Lacerta (#73017) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem sánta a példa, nem azt mondom, hogy jól van ez így a lámpákkal, de van benne életszerű is. A korrekt persze az lenne, ha a gyártók (talán van ilyen is, nem tudom) kellően nagy betűkkel írnák oda azt is, hogy ja, 2000 lumen fél percig, amúgy 1000 három órán át.
Ha meg kell nézned valamit a hegyoldalban, akkor az a fél perc is elég lehet, de nem vagy kisegítve, ha a lámpád a folyamatos 1000 lumenjét tudod csak használni. Jó, talán az a 2x-es szorzó sem old meg mindent, vagy nem éri meg ezt, de a lámpák fizikájához ez a koncepció tökéletesen passzol.
Az autód is tudja a 170-et, sőt, 130 fölött lehet hogy még nyomaték is van, hogy tudj előzni, de nem tenne jót neki, ha örökké üveghangon használnád. Ezeket az impulzusokat megoldja, de tartósan sok lenne neki.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#73019) MC Pite


MC Pite
veterán

Legyen villanyautó.
Van a végsebesség 220km/h, abból folyamatosan vesz vissza, ez szinte ok.

Van az autópályás 130km/h 4 óráig.
Ezt 55-120 másodpercig bírja a valóságban, utána csak 80al megy, de valóban 4 óráig.

Lakotton kívüli 90km/h 12órán át tud!
Igazából 20 percig tud 90el menni, aztán utána 65el tényleg elmegy a fennmaradó 11,5 órát.
De lehet hatótáv is ha még életszerűbbet akarunk, de a sebességes példa hasonlóbb a lámpához. [link]
Igaz a hír, csak nem Szentpéterváron hanem Moszkvában, nem Volvokat hanem Volgákat és nem osztogatnak hanem fosztogatnak.

Nem 'offolok' erről többet, csak megjegyeztem az elején hogy ez nem szimpi. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73020) Lacerta válasza MC Pite (#73019) üzenetére


Lacerta
aktív tag

...és ahhoz, hogy 90-el tudj folyamatosan menni, 130-ra kell beállítanod, mert akkor 3 percig 130-cal meg, utána meg visszavesz 90-re.
A 130-hoz meg 180-ra kell beállítani.
De olyan, hogy fix 90, vagy 130, nincs. :(((

[ Szerkesztve ]

(#73021) WestBam válasza Lacerta (#73017) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azért sántít a példád leginkább, mert a szemed adaptálódik, 50-100 lumen csökkenést észre sem veszed 1000 lumen mellett, ami viszont üzemidőben már pluszt jelent.
Ettől függetlenül az ilyen mértékű visszalépéssel én sem értek egyet, mi több, nem is csípem az ilyen apró hotrodokat, mik 4-5000 lumenről 10%-ra lépnek vissza. Pont arra jó, hogy jól összehúzza a pupillád, mire felfogod mi van ott addigra meg lelép tizedére (jobb esetben) és aztán meg ott mereszted a szemed mint a csiga, csak hiába, mert aztán meg mintha gyertya lenne a kezedben annyit látsz csak. A tökéletes értelmetlenség ékes példái ezek. Mivel eladni viszont a sok lument lehet, a piac ezt kényszeríti rájuk.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#73022) papucsiga


papucsiga
csendes tag

#WestbBam: Én köszönöm Neked és mindenki másnak is!
Ezt én is értékelem a Fenixnél.
Keserédes infó, hogy szinte mindenkinél normális működik csak nálam szívózik (mint sok más egyéb is :) ) , de legalább így lengetve jó.

#MC Pite: Sok lámpa nálam is ott bukott el, hogy a kívánt fényerő szint a lelépés után állt be. Mi a fenét csináljon az ember addig a többlet fénnyel. Értelmesebb lett volna eleve az adott szinten indítani és tartani.

#ZolkoW: Az Olight speciel ilyen, meg a Skilhunt is.

#FBLLMAG: Ott a lényeg! Ha értelmesen csinálja. Mivel a szem próbál alkalmazkodni nagyon sokáig be lehet csapni, és mire észreveszi úgymond már késő. Nem kellene addig a szintig eljutni. Azt nem tudom, hogy ezt melyik hogyan teljesíti mert igyekszem kerülni az ilyen lámpákat.
A D3A lámpának stabilizáltak a kimenetei?

(#73023) FBLLMAG válasza Lacerta (#73017) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az EagTac oldalán a 31 LED / 22 ANSI lm fokozatra írnak 16 órát. Ez az alap, alacsonyabb szint, ami megnövelhető. A lámpám esetében, a 70 lm fokozaton, ami 50 perc alatt csökken 38 lm fényáramra, több mint 1200 percet, vagyis több mint 20 órát teljesített. És persze csökkenthetem a 70 lm fényáramot az adott fokozaton, ha ezt szeretném (vagy megemelhetem a web oldalukon szereplő értéket). Ilyenkor (a holdfény bekapcsolásával) a csökkentett fényáramon indít (persze hosszabb üzemidővel). Nem b@sznak át így senkit, csak meglepődhet a tulaj, hogy még mindig üzemel, vagy erősebb a fénye. Esetemben erősebb mint az említett Fenix PD35 V3.0 50 lm fokozata. ;)

VEZETTE
CREE XP-L HI V3 LED
Max kimenet
450 LED lumen / 315 ANSI lumen
Központi lux @ 1 méter

Nyaláb távolság

Kimeneti szintek
450/291/31/1 LED lumen /315/206/22/0,5 ANSI lumen
Futásidő
1,4/2,5/16/200+ óra

Mint írtam, a magas fokozaton viszont stabilan tartja a fényerőt

Annyi, hogy nem 2 óra 30 perc, hanem 2 óra 40 percnél kezdett csökkenni a fényerő a magas fokozaton, és ez a fokozat stabilan nyomja a majd 4000 cd fényerőt, a 2x AA -s, 18 mm átmérőjű lámpából. Nekem XPL HI ledes modell van, de SST-20 és modernebb ledekkel is kapható, még hosszabb üzemidővel.

(#73024) MC Pite válasza WestBam (#73021) üzenetére


MC Pite
veterán

Na most tekerésnél amikor a 400 lumen kell, miért 1300ra kell kapcsolnom hozzá? Mire kezdi megszokni a szemem, 1-2 perc után piff, 400. ;]

Vagy kapcsoljak 400ra, aztán ha épp lejtőzés közben veszi vissza 200 alá, akkor álljak meg, és kapcsoljam... mennyire, öhm, megint 400ra?

Mint írtam a másiknál nekem megfelel, hogy a 480 lument 200perc után 300ra veszi, vagy a 1300ból 3 perc után 650re vált 120percig, majd 380on folytatja. De így szerepel az adatoknál eleve. Plusz a 160 lumen végig 160, a 480nál megfelel a 200perc, jellemzően 2-15 percig használom, aztán visszakapcsolom kisebbre. Igaz, Ha 350-400 lumen lenne és az állandó, az is megfelelne, sőt.

Tekintsünk el attól, hogy a CW és a NW természetesen azonos adatokkal szerepel, az aztán tényleg extrém ritka, hogy külön megadják :).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73025) Beri válasza Lacerta (#73017) üzenetére


Beri
addikt

Tegyük kötelezővé a max sustained luminus flux @20C° feltüntetését a lámpákon! Aztán már csak egy bizottság kell, aki felülvizsgálja a megadott értékeket.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#73026) Lacerta válasza WestBam (#73021) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ha egy lámpa bírja az 1000 lument, akkor legyen stabil 1000 lumenes fokozata.
Ha nem bír, csak 900-at, akkor legyen 900, és ne 1000-ről induljon azzal a dumával, hogy úgysem veszem észre a visszalépést. Ha úgysem veszem észre, hogy 1000, vagy 900, akkor minek még az a 2-3 sor pluszban a programba, amivel egy ideig mégis 1000, ráadásul az üzemidő is csökken vele?!

(#73027) Lacerta válasza Beri (#73025) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én egyszerűen csak nem veszem meg őket.

(#73028) FBLLMAG válasza papucsiga (#73022) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ahogy WestBam is írta, 4000 lm -ről, vagy 20000 cd -ról 10 mp alatt 10% - 15% -ra visszalépni, mikor a szemet szinte elvakítsa, majd hirtelen szinte pislákol, na ez csak villantás. Semmire sem jó.

Amikor 50 - 250 lm fokozaton a környezetemet lesem, majd távolabb szeretnék látni, az 1800 lm boost fokozatnak értelme van (nem kell elővenni másik lámpát). Közelre meg újra visszalép, elengedem a kapcsolót.

Az 50% - 55% bármekkora fényáramból amúgy sem jelentős. Ha ezt elhúzottan műveli, az ember észre sem veszi. Viszont az 50% fényáram, 50% áramfelhasználást, 2x több üzemidőt jelent. Főleg a 3x AAA -s lámpáknál használják, így elérve a 2x AA -s lámpák üzemidejét. A 2x AA -s lámpáknál vagy stabilan alapból alacsonyabb fényáramot, pl 17 lm fényáramot használnak, így elérve az 50 órás üzemidőt (ami már a 21700 -as lámpák 50 lm fokozatának szintje). Vagy amit az EagTac D25 A2 csinál, 50 perc alatt 55% -ra vesz vissza, kb ugyanúgy az üzemidő meghosszabításához vezet. Amit kell még tudni a 18650 / 21700 -as lámpák szórt fénye 0,5 cd/lm, míg a 2x AA -s lámpáké 1 cd/lm körül van. Az EagTac D25 A2 is OP refis, szűkebb szórt fénnyel. Ezért lehet, hogy a 2x AA -s lámpák alacsonyabb fényáramon is hasonló fényes szórt fényt biztosítanak mint a Li-Ion -os társaik magasabb (akár 2x magasabb fényáramon). Ezért a PD35 V3.0 50 lm fokozatának szórt fényétől kellemesebb a LD22 V2.0 30 lm fokozatának szórt fénye, de még kellemesebb a LD22 (2015) szórt fénye.

(#73029) FBLLMAG válasza Lacerta (#73026) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az 1" -os lámpák ma is 600 lm körül bírnak felforrósodás nélkül. A Fenix PD35 V3.0 ezt figyelembe is veszi. A magas fokozata pont 600 lm. Stabilan. Merülésig. A Nitecore MH10S / MH12S 1050 lm magas fokozattal rendelkezik. Ami 20 perc után lecsökken fokozatosan 600 lm fényáramra. Nem ugrik, finoman veszi vissza mind a 2 modell. A Nitecore és a Fenix is 10000+ cd fényerővel rendelkezik magas fokozaton. Csak a Nitecore idővel visszavesz. A 20 perc meg elég szokott lenni. Csak az üzemidő nem passzol a web oldalon feltüntetett adattal. Lemérhetem, de most le merem írni, hogy a 4000 mAh -ás akkuval a 2,5 óra helyett, jó ha 1,5 óra jön össze, ha a kb 1000 lm fog menni végig. ;)

(#73030) H-Zol válasza Lacerta (#73027) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ebbe a vitába nem szálok be, ehhez kicsi vagyok :D
Én meg veszem, vettem őket fejlámpam egy van a többi mind kézi, séta, kirándulás, ház körül , földeken stb használom !!
Okosan használva , nem fütöm szét őket, hanem én veszem vissza a fényerőt és akkor megint lehet villantani , játszok a fenyerővel :K
De megvannak azok a lámpájaim is amik nem csak villantani valók ők nagyobbak súlyosabbak , most azért már az anyag is ki van spórolva!!
Mindjárt meg merem egy öreg lumintoppomat amit már évek óta nem gyártanak , abba még van anyag !!

(#73031) H-Zol válasza H-Zol (#73030) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ha ez beszélni tudna :D [kép] [kép]
Látszik rajta a használat évek óta megvan, elején napi használatban volt, de most is sűrűn elő kerül, nem nagy de nem is zseb barát, de ősztöl tavaszig van az a zseb amiben meglapul :D
Egyik kedvenc thrower lámpám, kár, hogy már nem gyártják, sokszor esett , meg is látszik rajta, de kutya baja, na itt még van anyag, aksival együtt 402 g !!

(#73032) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Boruit D25 -ös lámpán lehet szerintetek fw-t cserélni? van egy convoyom fokozatmentes fw-vel amit nagyon szeretek. valamint ezt a kis egyszerű fejlámpát is nagyon szeretem, jó lenne a kettő egyben :DDD Vagy jobb híján létezik valami kedvező árú fokozatmentes fejlámpa ami ne ma boruit rj02, az sajna idegesítően lassú :(

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#73033) (jan) válasza (jan) (#73032) üzenetére


(jan)
őstag

Nagynehezen megtaláltam melyik fw van rajta: Crescendo

Ha létezne "pipa" adapter s2 re az is nagy királyság lenne ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#73034) Beri válasza Lacerta (#73027) üzenetére


Beri
addikt

De akkor soha nem veszel lámpát. Senki nem csinál olyat, hogy a turbó is végtelen ideig kitartható.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#73035) H-Zol válasza Beri (#73034) üzenetére


H-Zol
senior tag

Egyetlen egy lámpám a nagy Lumintop BLF GT-m ami jól viseli a hőt [kép] de ha jól velegszek ő 1,8 kiló a 8 aksi nélkül !!

[ Szerkesztve ]

(#73036) MC Pite válasza Beri (#73034) üzenetére


MC Pite
veterán

A turbonak elnézzük, azért turbo; de a medium és highnak szerintem kevésbé. :)
Ma jön az expressone, kíváncsi vagyok hogy a másik HD15 vagy a HS40 jön :D

(jan): Eleve olyan lámpát venni, pl HS40? Mintha valamelyik sofirn által módosított D25 is tudná,(D25L?) vagy csak 2 irányba lehet állítani a fényszinteket? Nem emlékszem már pontosan.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73037) papucsiga válasza Beri (#73034) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Igaz nem vízszintes egyenesen, de szerintem nyugodtan mondhatjuk, hogy az L6 merülésig bírja a [turbót] .

(#73038) Lacerta válasza Beri (#73034) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem a turbóról volt szó, hanem azokról a módokról, amit simán tarthatna az a nyomorult lámpa, de mégsem teszi, és elmagyarázzák, hogy az neked jó.

Egyébként meg igen, de, csinál, pl. én.
Az épített bicajlámpám nem lép vissza turbóból, 3 okból kifolyólag, úgymint:
a) egy brutális méretű hűtőbordás alutömb házban van az emitter, ami 50 fok fölé légmozgás nélkül sem megy padlógázon hajtva
b) van mögötte akku kapacitás és terhelhetőség
c) a driver külön házban van, sosem érzi a melegedést. :DDD

Ugyanakkor nem is tekintem turbó módnak, mert nem lép vissza. Egyszerűen csak az a high. Fuckin' high. :DDD

(#73039) WestBam


WestBam
Topikgazda

Játsszunk ma is?
Fenix PD36 TAC vs. Olight Seeker 2 Pro (kifutott)
Melyik van jobb és melyik bal oldalon?

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#73040) Beri válasza H-Zol (#73035) üzenetére


Beri
addikt

A grafikon asszongya cooled, de mégis azonnal esik a fényerő és meg sem áll.

MC Pite: Nagy ledeket raknak kis lámpákba, mert kb. semmibe nem kerül. Jobb, ha van nagy fény, de elmelegszik, mintha soha nem is lett volna és egy 18650-es lámpa tudna 500 lument :DDD

papucsiga: Az tök jó, de mit jelent a cooled pontosan?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#73041) Beri válasza Lacerta (#73038) üzenetére


Beri
addikt

Nézd úgy, hogy több turbó van :DDD
Biciklilámpából nekem a hátsókkal van bajom. Mindegyik beépített akkus és ha rendesen világít, 2-3 óra alatt lemerül. Egy 18650 kb. örök élet lenne...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#73042) Lacerta válasza Beri (#73041) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A turbó az overdrive. Amit tartani tud(na) a lámpa, az nem overdrive.
És a turbót tessék kivenni a rendes kapcsolási sorból, az a véleményem. Többeknek is még.

Az én hátsó lámpám ki van kábelezve az akkudobozból, és saját drivere van. :D
Kicsit oldschool megoldás, de így nem kell külön kapcsolgatni, töltögetni, és naaaaagyon sokáig világít.

(#73043) H-Zol válasza Beri (#73040) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az én gyenge angol tudásommal úgy fordítattam , forditóval a
"Cooled" et, hogy hűtött , ezt nem tudom, hogy ertették, hogy hűtve volt a lámpa !!
Több tesztet nem találtam a nagy GT ről de a tesztben 4 aksival tesztelték, én meg 8 aksival használom , az akkor gondolom a duplája a teszthez képest, de fél északai bevetésen is jól vizsgázott !!

(#73044) MC Pite válasza Beri (#73041) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezért is rendeltem most azt, amit. Igen, megint egy oldschool Fenix cucc drágán. :DDD

Elvárások:
0, ne ázzon be hátul sem ahogy a hátsó keréktől kapja a vizet, vagy ha lecsapatom - alapnak kéne lennie, de sajnos sokszor beáznak :U
1, kell normális rögzítés a nyeregcsövön túl is - nem piliszke kis vacak, hanem ami tényleg normális, nem törékeny, kesztyűben is kezelhető
2, Erős és kicsi fényerős lehetőség is legyen lehetőleg
3, normális akkukapacitás (ne kelljen heti 2-3× töltenem mikor ingázok vele télen)
+1: Legyen valamilyen szintű töltöttség visszajelző!

[BC05R]

Kuponnal a myliteenál már nem is olyan vészes az ára.
Még nem érkezett meg, de fél éve keresek hátsó lámpát vettem is párat próbára (szenzoros féklámpásokból), de nem voltak túl jók. A legjobb bringalámpám meg nem rakható fel a montira, meg az ingázósomra sem (D alakú nyeregcső miatt az outira is éppenhogy felmegy).
Már úgy voltam hogy maradok a CR2032-esnél vagy a picike elemesnél; de azokból se sok van normális kivitelezéssel.

A tesztek szerint a BC05R viszont egy jól használható, megbízható darabnak tűnik.
Erős villógó max 35h, ingázós/többen tekerős villogásnál 120h a max üzemidő, 4 fokozatú töltöttségvisszajelzés, folyamatos mód is van hogy pl 24óráson is lehessen használni (meglepő módon nem minden hátsó lámpán van, vagy csak retinaégető fokozatban).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73045) saril válasza MC Pite (#73044) üzenetére


saril
senior tag

Ezt írtam le lejebb, az én ajánlásom a Fenix hátsó biciklis lámpája volt.. :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#73046) papucsiga válasza WestBam (#73039) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Egyértelmű :) Fenix bal, Olight jobb

(#73047) Beri válasza MC Pite (#73044) üzenetére


Beri
addikt

400mAh és 15 lumen. Ilyen milliónyi van.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#73048) WestBam válasza papucsiga (#73046) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Miért egyértelmű? :B

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#73049) papucsiga válasza WestBam (#73048) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Jobb oldalon sokkal szélesebb a spill és kevesebb picit a spot ( igaz ez lehetne attól is, ha nem egyforma irányba néznek a lámpák, ami egy picit így van ha jól látom, de nem attól van) továbbá nagyon széles szögben térít a TIR optika miatt. Bal oldalon pont fordítva, kevesebb a spill (ami középtávon "elhal")és több a spot, szűkebb szögben, ami inkább reflektorra jellemző. Plusz bal oldalon árulkodik a színezett gyűrű a spill körül a Fenix AR bevonatos üvegéről. Most nézem csak, hogy ha jól látom a Seeker fénye még a színes gyűrű mögött is tetten érhető, vagyis bal oldalon sem csak a Fenix saját fénye van :)

(#73050) MC Pite válasza Beri (#73047) üzenetére


MC Pite
veterán

Masszív, sokmindenre (27-35mm és D alakú nyeregcső és nyeregtáskára/hátizsákra, stb) felrakható, kisebb és nagyobb fénnyel is rendelkező lámpa, ami nagy fényen való villogással is tud legalább 8-10 órát; és persze akkuvisszajelzéssel?

Teljesség igénye nélkül megköszönnék 2-3 modellt, én sokat keresgéltem, de nem találtam. 2-3 itthon is kapható gyártónak van 1-2 normálisabb lámpája, de runtime/visszajelzés/felfogatás terén nem voltak ilyen jók.:R

Volt 30 és 50 lumennel világító lámpán (fékezéskor 120al, de ez kikapcsolhatatlan volt, terepen és aszfalton is használhatatlan volt a rázkódások miatt, főleg ha nem egyedül tekertem :DDD ) az a plusz fény már sokat nem oszt nem szoroz (nekem).

WestBam: Szeretem a ilyen játékokat, de ezeket nem vágom sajna :N
De tegnapi hazatekerésről tudok betenni képet, hogy kitaláljátok-e HS05/HL55/H300R vagy HD15R volt az elkövető :DDD .

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.