Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) riszter


riszter
senior tag

Szerintem én is maradok ennél a bicikli lámpánál, mint hpsafl kollega! Csak az nem egyértelmű nekem hogy adnak-e mellé akkusdobozt, szilikon tartógyűrűt?

Ezek az akkuk sokkal gyengébbek mint ezek?

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#23652) M_o_g_y_i válasza riszter (#23651) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

"Battery : 4 x 18650 battery (Not Included)"

Tehát az egyik képen írt szöveggel ellentétben nem jár hozzá, mondjuk az árából lehet következtetni... :U

Akku: lényegesen, kb. 3/4-e a max. kapacitás, ami az élettartam kímélése miatt ha nem "csontra meríted", csak olyan 3,4-3,6V-ig, az esetben még jelentősebb a különbség. :K EZ csak kicsit gyengébb. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#23653) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

melyik 14500-as akku az ajánlott (ha lehet, 900-as)? Egy ilyen [link] helyett kellene, 2db AA cellából áll.

köszönöm :R

(#23654) M_o_g_y_i válasza M_o_g_y_i (#23652) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Lejárt a szerk. idő... :o

Kijavítom magamat. :DDD
3,3V körüli merítésnél MÉG kb. azonos kapacitást lehet belőlük kivenni (a példa kedvéért 3A-es terheléssel 2200 mAh fölött kicsivel), azalatt a Samu gyorsan merül, a Pana ekkor "futja ki" magát jobban, tehát a gyakorlatban nem jársz vele rosszabbul, ha kíméled. :N

Most megkövezem magam az előző hsz. miatt... ;]

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#23656) riszter válasza M_o_g_y_i (#23654) üzenetére


riszter
senior tag

Tehát megéri mindenképp azt az 50% felárat! :R

Vivere militare est

(#23657) Vertigo18 válasza Kozy10 (#23643) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, istenem, csak most ne vegyek L2-t, csak most ne vegyem meg az L2-t... :D :C :R

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23658) riszter válasza M_o_g_y_i (#23652) üzenetére


riszter
senior tag

Persze, ezért az árért érthető hogy nem adnak mellé még akkukat is de azért egy akkusdobozt adhatnának mellé. Most rendelhetek mellé még egy ilyen solarstormot is. Plusz még a pana akkuk... Megállunk ~$54-nál.

Ebben az akkucase-ben tölthetem az elemeket ugye, samsung 1amperes töltőfej jó hozzá?

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#23659) zoli03 válasza riszter (#23658) üzenetére


zoli03
őstag

Sokra nem mennél azzal az "akkusdobozzal". Az egy gyöngyvászon tok, az akkuk össze vannak zsugorcsövezve, aztán bele vannak rakva a tokba.

(#23660) M_o_g_y_i válasza riszter (#23658) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Van ilyen tartóm. :DDD De akkor is vennék, ha adnának a lámpához "pakkot". :K
Eleve olyan akksit raksz bele, amilyet akarsz, és azonnal cserélheted lemerülés esetén frissen töltött akkukra. :C
Akár kettőre, mert annyival is használható. :))
Külön töltővel töltheted az akkukat.
Vagy 8,4V-os adapterrel/töltővel.

(#23656) richte: HA lemeríted 3,3V alá az akkukat, vegyél nagyobb kapacitásút, de ha vigyázol rájuk inkább, és kevesebbet "veszel ki" a névlegesnél, nem meríted le túlságosan, akkor jobban megérheti egy 2600 mAh-s akku. :K Mellesleg én laptopból bontott akkut használok minden lámpába, 1800-2000 mAh között vannak. A jobb állapotúak akár még többet is tudnak, és "gombokért" hozzá lehet jutni. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#23661) riszter válasza M_o_g_y_i (#23660) üzenetére


riszter
senior tag

Köszönöm az infókat! A bontott laptop akkukhoz mi a varázsszó a keresőkbe? :D

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#23662) erik365 válasza riszter (#23661) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem bontott kell neked, egyben lévő használt, olyan ami már nem sokáig bírja laptopban.
Viszont általában, csak egy vagy két cella a ludas a hatos pakkban, így négy még használható simán.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#23663) Knti válasza Kozy10 (#23644) üzenetére


Knti
csendes tag

Köszönöm az infót én is. Gyorsan rendeltem is.

(#23664) Batib


Batib
őstag

Sziasztok!
Múltkor vettem egy Meco kislámpát, majd itteni ajánlásra egy SK68-at. Egyértelműen jobb az SK68, köszönöm a segítséget.
Most az a kérdésem, ha be akarom tartani a fokozatosságot akkor mi a következő lépés.
Van egy kis LiitoKala töltőm és 5db 18650-es laptopból bontott Samu cellám is.
Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23665) erik365 válasza Batib (#23664) üzenetére


erik365
aktív tag

Convoy S2

1.4 T-jet M32

(#23666) ottobacsi válasza erik365 (#23665) üzenetére


ottobacsi
tag

És rögtön utána a C8! :D

(#23667) Batib válasza erik365 (#23665) üzenetére


Batib
őstag

Köszönöm, én is erre gondoltam.
ottobacsi: Neked is.
A C8 miben jobb különben?

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23668) WestBam válasza Batib (#23667) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Távolságban. Amúgy meg nehezebb, nagyobb, koncentráltabb a fénye. Általános használatra tökéletes az S2 vagy az S2+. Ettől drágábbat csak ha mániákus vagy akkor érdemes venni :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23669) Batib válasza WestBam (#23668) üzenetére


Batib
őstag

Köszi, közben olvasgattam és használtam a keresőt :D .
Még nem vagyok mániákus, így valszeg egy S2 lesz a következő, de megvárom míg Kínában véget érnek az ünnepek.
Utána következik majd a fejlámpa :DD (horgászom)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23670) Vertigo18 válasza Batib (#23669) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, nem!
Először a C8! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23671) DVDHooligan válasza erik365 (#23363) üzenetére


DVDHooligan
csendes tag

Szia!

Hosszas gondolkozás és tapogatózás után tegnap megvásároltam az általad ajánlott Olight S30RII-őt. Nagyon szépen köszönöm a tippet. Igazából ez az első komolyabb lámpám és jelen pillanatban csak szuperlatívuszokban tudnék róla beszélni. Zsebbarát és szinte minden módja el van találva. Ez a mágnes talp is jó ötlet volt, de nekem hasznos a moonlight opció is.

Ráadásul pont akciós volt a forgalmazójánál is, így marad még pénz másra is, mondjuk a kistesójára. :)

Szóval köszönöm!

(#23672) erik365 válasza DVDHooligan (#23671) üzenetére


erik365
aktív tag

Örülök, hogy segíthettem. Én is nagyon szeretem, az egyik kedvenc lámpám, az S10R után :DDD.

1.4 T-jet M32

(#23673) Dluinet válasza erik365 (#23672) üzenetére


Dluinet
nagyúr

valami hasonló kéne nekem, csak tölthető
van ilyen, max 10K HUF-ért?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23674) erik365 válasza Dluinet (#23673) üzenetére


erik365
aktív tag

Mit értesz az alatt, hogy tölthető? Az Olight R-es sorozat dokkolható, nem kell kivenni az akkut a lámpából töltéshez.

1.4 T-jet M32

(#23675) Dluinet válasza erik365 (#23674) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ilyen esetben dokkolóval együtt értem

valahol láttam olyant, mikró USB csati volt rajta, mint a telefonokon

Ajándékba szeretném, de nem terhelném az ajándékozottat egy külön töltővel (akkut raknék a lámpába :DDD )

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23676) erik365 válasza Dluinet (#23675) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem rég szórták ki valahonnan az S15R szeriát ilyen 9ezer körül.
Szerintem az teljesen jó.

1.4 T-jet M32

(#23677) Dluinet válasza erik365 (#23676) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez hozza az Convoy S2 fényerejét?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23678) erik365 válasza Dluinet (#23677) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem, S2-höz mérten legalább S20R, vagy S30RII, de az más árketegória.

1.4 T-jet M32

(#23679) jozsi252


jozsi252
veterán

Rendeltem nemrég egy Xtar H3 fejlámpát, meg egy Xtar MC1 Plus töltőt. iPad töltője 5V 2.1A, ezt nyugodtan használhatom a töltőhöz? Gondolom ugyanúgy csak 1A fog felvenni a töltő nem?

Illetve a töltési áramot gondolom csak úgy lehet "állítani" hogyha nem 1A-es fali adaptert használok, hanem pl 500mA -es adaptert, vagy ugye akkor USB-ről, mivel az is ekörül ad ki.

iPhone 13 Pro Max

(#23680) erik365 válasza jozsi252 (#23679) üzenetére


erik365
aktív tag

Persze, mindig csak annyi áramot vesz fel amennyire szüksége van.
Igen variálni úgy tudod az áramerősséget, hogy töltőt cserélsz :DDD

1.4 T-jet M32

(#23681) jozsi252 válasza erik365 (#23680) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor egyelőre iPad töltő, később meg beszerzek egy 5V 1A-es adaptert, és akkor ehhez véglegesítve lesz.

Jan 29.-én lett rendelve, és ma már kezembe fogom a fejlámpát meg töltőt, szokás szerint minden gördülékenyen ment Banggoodon. :R

iPhone 13 Pro Max

(#23682) 5-ös kezelő válasza jozsi252 (#23681) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Jó neked. Dec. 13-i rendelésem még nincs itt. Szerencsére csak 4 rugó kb.

(#23683) jozsi252 válasza 5-ös kezelő (#23682) üzenetére


jozsi252
veterán

Banggood-ról rendelted te is?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#23684) NORBl


NORBl
aktív tag

Barátnőnek kéne kicsi, kompakt lámpa bringára. Ő küldött nekem egy ilyet. Van valami jobb megoldás ? Külön lámpa is jöhet, nem kell, hogy tartó is legyen hozzá, mert az + 2-300 Ft. A kritérium, hogy kicsi legyen, olcsó és viszonylag jó fénye, a kis árhoz képest.

(#23685) Ra3 válasza jozsi252 (#23683) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem nem BG lehetett, a jan. 26.-án egyszerre rendelt Xtar MC1 plus és egy kék S2+ pont ma futott be. De átlagban onnan eddig minden megjött 2 hét alatt, igaz csak karácsony után kezdtem el rendelgetni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23686) 5-ös kezelő válasza jozsi252 (#23683) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Igen, Banggood, de nem lámpa - két óccó karóra. 3 részre osztotta a rendelést, többi itt van már rég.

(#23687) alex89 válasza NORBl (#23684) üzenetére


alex89
senior tag

Ha jól nézem ez csak maga a tartó lámpa nélkül. Kérdés, hogy csak látszódni vagy látni is akar vele valamit. Utóbbi esetben és valami ilyesmiben gondolkodnék legalább [link]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23688) Ra3 válasza 5-ös kezelő (#23686) üzenetére


Ra3
őstag

Kíváncsi leszek hogy a 18650-es akksi mikor fut be, egyszerre rendeltem a töltővel meg a lámpával, de azt nekem is külön rakta, mert másik raktárból jött. Remélem nem kell rá még két hónapot várni....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23689) 5-ös kezelő válasza Ra3 (#23688) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Azt Gearbestről megkaptam, igen jó időt futott - és a walletes pontjaimba került. Onnan sem jöttek órák, oda kértem az árát vissza. Négy pink védelem nélkül jó áron. Évekig el leszek látva akkuval most már.

(#23690) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Fenix MC11 Cree XP-G2 R5 LED lámpa tetszik. Ebay-en 12 000 HUF alatt már van. Jókat írnak róla. Tényleg megéri az árát? Több szituációban használnám. Pl. kerékpáron is, szervizalagút szerű helyen, lakásban.
Burst (155 Lumens); High (105 Lumens / 2h 15min); Mid (50 Lumens / 6h); Low (3 Lumens / 90h)
(Lab tested by Fenix using 2500mAh Ni-MH battery)
Nem tudom, ez a teszt tölthető elemmel volt-e elvégezve. Én a tölthetőket preferálom.
Lámpa 1-ik tulajdonsága: digitálisan szabályozott teljesítmény állandó fényerőt biztosít. Ez most jó vagy rossz hír, ha tölthető elemet használok?
TRONIC TLG 500 B1 töltőt használok (Lidld-es). Az rendben van?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#23691) 5-ös kezelő válasza 5-ös kezelő (#23686) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Megjöttek az óccó Skmei-k Banggoodról. Dec. 13-i rendelés, 17-i shipping. Lámpák stb. már sok hete itt vannak, együtt rendeltem anno.

(#23692) Ra3 válasza 5-ös kezelő (#23689) üzenetére


Ra3
őstag

Én alapból egy LG 3500mAh akksit rendeltem mellé ami még nincs itt, de tegnap rájöttem hogy valaki hagyott nálam 3-4 éve egy elvileg halott laptop akksit, amit már többször ki akartam dobni, csak nem volt hova.
Gyorsan szétrobbantottam, volt benne 6 db Sanyo 18650-es cella, abból 2 db valószínűleg döglött, 2V környékére voltak beállva, de 4 db 3.8V-on tartotta magát, pedig hosszú évek óta nem voltak töltve.
A jókkal megy szépen a kis Convoy, elképzelhető hogy csak egy fejlámpát veszek mellé, mert nagyon úgy tűnik hogy egyébként mindenre elég amire nekem kell.
A cellákról még nem tudom hogy hány mAh-osak, én olyan 800 környékére saccolom a pack felirata alapján, a 2V-osak feltámasztásával is megpróbálkozok, elvileg az Xtar töltője tud ilyet, egy próbát megér.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23693) RomiJosy válasza tknof1871 (#23690) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Kevésnek tűnik az a 155 lumen.. (nekem) Szerintem fognak itt sokkal jobb lámpát is ajánlani ennyi pénzér!

(#23694) alex89 válasza tknof1871 (#23690) üzenetére


alex89
senior tag

A fenix lámpák jók, biztos ez is egy jól variálható és jól használható darab, de ahogyan előttem is írták ennyi pénzért én már valami combosabbat vennék akár házon belül is ami több mindenre használható, ez bringára szerintem kevés. Másik kérdésedre pedig te magad is leírtad a választ Lab tested by Fenix using 2500mAh Ni-MH battery :)
A lidl-s töltő kisütés funkciót ugyan nem tud, de amúgy korrekt.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23695) Beri


Beri
addikt

Üdv újra!

Kb. egy éve kerestem itt utoljára lámpát. Szabvány cserélhető cellával, olyat, amelyik tölteni is tud. Akkor eljutottunk addig, hogy olyan nem létezik (csak hatszázezer euróért kamionnyi méretben). Azóta nem fejlődtek a kínaiak?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23696) betyarr


betyarr
veterán

a convoy c8-nak van értelmes ellenfele ebben az árfekvésben?

(#23697) Batib


Batib
őstag

Bizonyos lámpákon levő jelzés (sárga háromszög benne fekete szőrös pötty) mit jelent?
például

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23698) Ra3 válasza Beri (#23695) üzenetére


Ra3
őstag

Ehhez mit szólsz, Eu-ból küldik, töltővel, akksival, a fénye nem túl nagy, viszont elég jó minőség.

Más, betáraztam a Convoy S2+ mellé egy ilyen 16350-es rövid csövet, 9eb033 kóddal kemény 750ft-ért elhozható piros vagy kék színben.

(#23697) Batib: szerintem nem rendeltetésszerűen használják ebben az esetben, katt rá:

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23699) Pttypang válasza Batib (#23697) üzenetére


Pttypang
veterán

Azt, hogy pistike ne vakitsa magat vele 1,5 centirol, fokuszalva. :N

Everybody lies.

(#23700) Batib válasza Ra3 (#23698) üzenetére


Batib
őstag

Tehát ha jól értem, ez egy lézer sugárzásra vonatkozó jelölés, de itt is használják figyelmeztetésül.

(#23699) Crytec210 OK, köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.