Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Ra3 válasza Batib (#23700) üzenetére


Ra3
őstag

Igen, pontosan ahogy Crytec írta, gondolom azért túloznak mert nem szeretnék ha valaki belenézés után perelne.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23702) Myers válasza Ra3 (#23692) üzenetére


Myers
senior tag

Szerintem ne kockáztass a 2V-osak feltámasztásával. Az a feszültség már a halál állapotát jelzi. Fel lehet persze, de az esetleges veszteség sokszorosa lehet a nyereségnek. Valami elpukkan, kigyullad.

http://www.muszaj.hu/

(#23703) Beri válasza Ra3 (#23698) üzenetére


Beri
addikt

A 18650-es nagytesónak több értelmét látnám, csak az kétszer ennyi és csak csájnából postázósat találok...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23704) Pttypang válasza Ra3 (#23701) üzenetére


Pttypang
veterán

Volt szerencsem ezzel, tenyleg eleg kellemetlen, en a lemeruloben levo elem miatt megusztam egy fel oras "pont bamulassal" egybekotott uldogelessel, de csak ovatosan.

Everybody lies.

(#23705) krisztianAMG válasza Beri (#23695) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Convoy BD széria? Például BD01.

(#23706) Ra3 válasza Myers (#23702) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi a tanácsot, közben az egyikkel bepróbálkoztam, figyeltem végig, nem is végzett vele a töltő, levettem mert melegedett rendesen, feltolta 4,1 környékére, de szerintem nem volt sikeres a művelet, mert azóta rámértem és már 4 alatt van, pedig csak az asztalon állt.
A melegedés mit jelenthet amúgy, csak mert a 2 voltos melegedett, de az egyik 3.8-as is csinálta első töltéskor, viszont van kettő ami teljesen hideg maradt, és hamar feltöltődött. Gondolom a nem melegedősök lehetnek jobb állapotban, most már jelölöm őket.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23707) Ra3 válasza Pttypang (#23704) üzenetére


Ra3
őstag

Egyértelmű hogy 1000 lumenbe nem bámulunk 10 centiről, az S2-vel az már úgy is vakít ha a tenyerembe világítok közelről és azt nézem :)

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23708) Beri válasza krisztianAMG (#23705) üzenetére


Beri
addikt

26650re hízlalt C8? Tetszik. Az a töltőcsatlakozó mennyire masszív? Meg úgy eleve a töltőáramkör nem adja elő a szikrázó naplementét? :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23709) krisztianAMG válasza Beri (#23708) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Hát tapasztalat nem hiszem, hogy van vele itt a topicban, de ha hozza a Convoy minőséget, akkor nagy baj nem történhet. De ha gyanús is lenne, bármelyik telefontöltővel helyettesíthető.

(#23710) 5-ös kezelő válasza Ra3 (#23692) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nálam senki sem hagy ilyesmit, pedig én is bontanék. Saját laptop akksim meg nem akarom még szétszedni - 3 éves, még ki sem próbáltam, hálózatról megyek csak.

(#23711) Pttypang válasza Ra3 (#23707) üzenetére


Pttypang
veterán

Az emberi ostobasag hatartalan, "jo poennak tunt", mondotta az egyszeri elkoveto. :N

Milyen kapacitas realis 14500-as akkukhoz?

Everybody lies.

(#23712) alex89 válasza Beri (#23695) üzenetére


alex89
senior tag

Gondolom ezzel kapcsolatban sincs túl sok tapasztalat itt, mindenesetre egy alternatívának jó.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23713) Ra3 válasza 5-ös kezelő (#23710) üzenetére


Ra3
őstag

Nálam is véletlen maradt, oprendszer újrarakásra hozták a gépet, akksit csak azért hoztak hozzá mert hátha kell, kiszedtem, aztán nem jöttek vissza érte, mert amúgy rossz volt.
Viszont érdemes ismerősöknél körbeérdeklődni, tegnap egyik kollégát megkérdeztem hogy mit csinált a régi 8-10 cellás Lenovokkal amik helyett én rendeltem újat, hát kidobta a céges akksigyűjtőbe mindkettőt.
Még lehet hogy megkérdezem az it-seket hogy véletlen nem oda dobálják-e ők is a lerohadt akksikat, az egy kissebb aranybánya lenne :)

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23714) erik365 válasza Beri (#23703) üzenetére


erik365
aktív tag

Olight S30RII baton, itthon a Leitz hungáriánál. 22.000Ft.

1.4 T-jet M32

(#23715) G@ben


G@ben
addikt

Tudnátok ajánlani olyan lámpát, ami egy szekrény bevilágításához jó? 1 vagy max 2 AA akksiról menjen, fel lehessen tapasztani a szekrény oldalára, tetejére (nem akarom átfúrni), nagyon széles szögben világítson és jó legyen a színvisszaadása. Lumenben nem kell sok, 50-60 körül már elég. A Convoy S2+ a T6-3B leddel jól adja vissza a színeket, valami ilyesmit keresek, csak nem zseblámpában. Sajnos a szobai lámpa pont nem tud oda bevilágítani és egyszerűen nem látom a ruhák színeit. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23716) Vertigo18 válasza Ra3 (#23698) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bocsi, csak helyesbítenék, az "18350-es cső", nem 16350-es, gondolom csak elírtad!

A kupont viszont köszi, egyből behúztam mindkét színt! :) :R

Hamár itt tartunk, 18350-esbőlmilyen akku ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23717) Beri válasza krisztianAMG (#23709) üzenetére


Beri
addikt

Nézegettem videókat róla (nincs túl sok, az is orosz, vagy lengyel), de elég határozott kattanással megy a helyére az a töltőcsatlakozó (a gombra), plusz nem kell a microUSB-vel játszani (idősnek veszem a lámpát, nem szeretném, hogy vaklálnia kelljen pici csatlakozókkal, azért is tetszettek azok az olight-ok), plusz eleve két olyan csatlakozó volt a dobozban. Szerintem rámegyek, ha nincs valami áfahatár alatti, vagy Európán belüli alternatíva. Az olight s30r 22k itthon hasonló fényerővel, azzal a bizonyos mágneses talpcsatlakozóval. Ér az annyit? Az ilyen vékony házas dolgok nem túlságosan pontra világítanak?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23718) Beri válasza alex89 (#23712) üzenetére


Beri
addikt

Ha jól látom, microUSB van rajta közvetlenül, azt a feljebb vázolt okok miatt passzolnám.

erik365: Pont arra találtam rá az olight honlapról. Épp a hsz-t írtam, míg te a tiédet :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#23719) Ra3 válasza Vertigo18 (#23716) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, persze elírás volt, én egy ilyet vettem hozzá, a Keeppower állítólag nem rossz, e4f96d kóddal alig több mint ezer forint.
Banggood már felébredt, a tegnapi rendeléseimet már shipped-re is tették, pedig több raktárból külik.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23720) Myers válasza Ra3 (#23706) üzenetére


Myers
senior tag

Valószínűleg a nagy belső ellenállást, de majd a szakik megmondják. :)

Esetleg próbád kisebb árammal. 1A-rel nem is töltöm az egyik típusú bontott akksijaimat, mert tűzforróak lettek.

Ha ingyen van laptopakksi bontani az jó, de pénzt nem érdemes érte adni. Én adtam, nem is egyért. Direkt nem utángyártottat vettem, kiszámoltam, hogy minimum 2400-as cellák legyenek benne. Minden egyes cella jó is volt, de valahogy nem az igaziak, elég hamar merülnek. Közük nincs már a 2400 vagy a feletti kapacitáshoz. Jobban jártam volna 2-3 3400-as új cellával.

http://www.muszaj.hu/

(#23721) Vertigo18 válasza Ra3 (#23719) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi, vettem is belőle hármat, hogy még olcsóbb legyen... :)

Honnan szerzitek ezeket a kódokat? :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23722) Ra3 válasza Myers (#23720) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, nem tervezem hogy fizetnék érte, a töltőm elég egyszerű (Xtar MC1 plus), szabályozási lehetőség nincs rajta, esetleg kissebb töltőfejre köthetném rá ami nem tud egy ampert.
Akkor a melegedőseket nem erőltetem, szerencsére van olyan is ami gyakorlatilag szinte hideg maradt és pár óra alatt feltöltött.
Rendeltem egy ilyen eszközt, ha megjön kitesztelem hogy melyik akksi mennyi töltést vesz fel, de ezek alapból se lehettek túl erősek, én 750-esnek saccolom őket.

(#23721) Vertigo18: én itt találom őket, valahogy jóban van a BG-al, voltak már az ő nevével fémjelzett kuponok is.
Ide nem lehet az ő linkjeit beszúrni, mert az affiliate program miatt pénzt vagy pontokat kap utána, de én általában az oldalán lévő linkeket használom a rendeléskor, abból látják a banggoodon hogy kinek a hivatkozásáról jöttél, ennyit szerintem megérdemel, már spóroltam vele pár ezrest.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23723) Avicularia válasza Ra3 (#23698) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem látom a rációt ebben a rövidítésben. Megveszed x-ért, meg külön akksi is kell a jól bejáratott 18650 helyett, cserébe harmadára esik kb. az üzemidő.

(#23724) Vertigo18 válasza Avicularia (#23723) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha keveset használod, és jobb, ha minél kisebb, viszont kell a használat során a viszonylag nagy fényerő, akkor lehet jó alternatíva.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23725) Ra3 válasza Avicularia (#23723) üzenetére


Ra3
őstag

Hát sok ráció üzemidő szempontjából valóban nincs benne, nekem azért tetszett meg mert alapból az S2 már nem igazán edc kategória, de így jobban elviselhető a mérete-súlya, árban meg nem túl nagy teher.
Azt is elképzelhetőnek tartom hogy én ezzel többet fogom hurcolni mint az alap 18650-el.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23726) betyarr válasza betyarr (#23696) üzenetére


betyarr
veterán

vki? :R

(#23727) Avicularia válasza Ra3 (#23725) üzenetére


Avicularia
veterán

Oké, EDC-re lehet jobb, de én akkor inkább valami kisebb lámpát vennék, amit eredetileg is erre terveztek. Persze, ettől még lehet jó cucc ez, az sose baj ha van miből válogatni.

(#23728) WestBam válasza betyarr (#23726) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Convoyoknak ár/minőség/használati érték terén általában nincs ellenfelük. Lehet venni olcsóbban gyengébbet vagy drágábban hasonló tudásút, de vannak akik faragtak már itt olyan lámpákat amik megeszik a c8-ast de ott nyilván tudni kell mit is szeretnél pontosan.
Érdekes lehet esetleg az eagle eye X6 cree xpl-hi leddel de én a throwerekhez nem sokat konyítok.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23729) Kozy10 válasza WestBam (#23728) üzenetére


Kozy10
tag

Pont az eagle eye X6-ra gondoltam én is, kicsit drágább, kicsit minőségibb talán
de nincs messze a kettő egymástól

(#23730) erik365 válasza betyarr (#23726) üzenetére


erik365
aktív tag

Mire kell? Mennyit szánsz rá?

1.4 T-jet M32

(#23731) betyarr válasza erik365 (#23730) üzenetére


betyarr
veterán

hát,nagyjából annyit,amennyit egy c8-ra szánnék: ~17-20 dolcsi.
mire használnám?hát,arra hogy időnként a sötétben odakinn jól lássak :DDD
de komolyra fordítva: semmi extra,csak legyen jó brutális fénye (tudom is én: pl: ha éjnek idején felkelek és kinézek az erkélyről az autóra,vagy az udvarra,akkor lássak minél több mindent a fényénél).

most nézem,hogy ITT például van valami új verzió egy kicsit olcsóbban,mint a régi.ez jobb/rosszabb mint a régi,drágább verzió?
van most valami kupon a gearbestre?

egy 18650-es akksi,ha évente párszor van használva,akkor mennyire árthat neki?hamar lemerül,vagy ez nem gond?nem lenne jó,ha pl. éppen kellene és időközben kimegy belőle a töltés.

[ Szerkesztve ]

(#23732) erik365 válasza betyarr (#23731) üzenetére


erik365
aktív tag

Nyugodtan megveheted a new edition c8-at, arra tökéletes lesz amire szeretnéd.
Jobb a hőelvezetése az újnak, ahogy olvastam.

Szerk: Valakinek nincs otthon C8-hoz egy OP refije?

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#23733) kgyuri7


kgyuri7
csendes tag

január 23-án rendeltem a gearbestről new c8-at, kuponnal volt 14,99... most kupon nélkül olcsóbb...
25-én feladták, ma megjött.

[ Szerkesztve ]

(#23734) betyarr válasza kgyuri7 (#23733) üzenetére


betyarr
veterán

tapasztalat a c8-al kapcsolatban?

(#23735) kgyuri7 válasza betyarr (#23734) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Csodás, pompás, fantasztikus! Én ezt kerestem. Kicsi, erős és kikapcsolható a villogás. Olyan jó mint az s2-m, csak ez messzebre világít.

(#23736) Batib


Batib
őstag

Ez itt most meglehetősen olcsónak tűnik. Van valami hiba amit nem vettem észre?
Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23737) kgyuri7 válasza Batib (#23736) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Szerintem "7135 x 6" ezért.

(#23738) kgyuri7 válasza kgyuri7 (#23735) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Még valami, hiányolom a fém kapcsolót a c8-ról. Valahogy az s2+ kapcsolója jobban tetszik.

(#23739) Batib válasza kgyuri7 (#23737) üzenetére


Batib
őstag

Köszi. Valóban, de ezt most meg tudnám venni 10 dolcsi alatt, ami nálam most egy lélektani határ.
Egyébként használat közben jelentős a különbség?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23740) Myers válasza Batib (#23739) üzenetére


Myers
senior tag

Vedd meg. A 8*-os csábító, de "cserébe" 5 perc alatt tűzforróra melegszik, nyáron, kézben meg pláne.

Durván kb az 1000 és a 750 lumen között nem sok különbség van, viszont talán 45 fok alatt megáll! ;]

http://www.muszaj.hu/

(#23741) Batib válasza Myers (#23740) üzenetére


Batib
őstag

Köszi a tanácsot. :R
Nemrég vettem egy-két olcsóbb lámpát, s most a következő lépcsőfokra lépnék.
(csak azt nem tudom mire kell ez nekem, de kell :D )

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23742) kgyuri7 válasza Batib (#23741) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

"csak azt nem tudom mire kell ez nekem, de kell :D " ez de ismerős! :D

A mostani azt hiszem a 20. db a sorban. :)

[ Szerkesztve ]

(#23743) RomiJosy válasza Beri (#23717) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Én a Leitz-nél vettem az olight s30r ll lámpát.. Szerintem a Magyar garancia ér pár ezer ft-ot amivel esetleg a kínai olcsóbb lenne. Nem világít annyira egy pontba mint a c8 de határozottabb a közepe mint az s2+ nak. Szerintem nagyon el van találva az a lámpa. Az akku amit hozzá adnak 3200mA/h külön megvásárolva 5000ft. Töltő dokkoló állomás szerintem jópofa dolog pláne, hogy normál usb foglalat van rajta ahonnan a teló tölthető egyből. Nekem mindíg be van dugba az a dokkoló. A lámpa alján a mágnes a szakmámban nagy előny, erős csíptető oldalt stabilan tart. Meg éri a az árát? Nekem megérte. Van s2 is meg teszteltem egy hétig c8-at (nem tudom mire fog kelleni de azt biztos veszek egyet magamnak) szerintem az s30r nem ér 3x annyit mint egy c2 pedig kb 3x annyiba kerül de ennek ennyi az ára és ha valami baja esne, vennék megint mert piszok jó. Mód kiosztásban az 1 lumen amit folyamatos nyomásra ad és több mint egy hónapig bír külön jó pont neki. Korom sötétben ránézni a gyerekre ponjó. Ennyi. Én imádom.

(#23744) luck66 válasza RomiJosy (#23743) üzenetére


luck66
tag

A convoyhoz is van mágnes, ez pl az S2-be való,ha veszel lámpát akkor ahhoz 1db-ot is lehet kérni

[ Szerkesztve ]

(#23745) Ra3 válasza RomiJosy (#23743) üzenetére


Ra3
őstag

Én majdnem hozzájutottam egy S15r-hez, de sajnos egyelőre kifogyott, ezzel összefüggésben kicsit utánaolvastam, mágneses töltőről több helyen is írták hogy túltölt 4.2 fölé, érdemes ráellenőrizni, mert hosszú távon nem tesz jót az akksinak.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23746) erik365 válasza Ra3 (#23745) üzenetére


erik365
aktív tag

Nekem se az S10R,se az S20R, se az S30RII, nem tölt túl,igaz miután zöldre vált leveszem a dokkolóról, nem hagyom még rajta egy fél napot.

1.4 T-jet M32

(#23747) RomiJosy válasza luck66 (#23744) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Ez nagyon komoly.. Kár, hogy nem így árulják.. Szerintem a májusi rendelésben benne is lesz.. Köszönöm.

(#23748) jeriba válasza RomiJosy (#23747) üzenetére


jeriba
csendes tag

Arra számíts, h a mágnest úgy kell beragasztani illetve akkor nem tudod használni a csavaros fajta clip-et (a másik fajta okés) és a csuklópántot sem.

(#23749) RomiJosy válasza jeriba (#23748) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Valamit valamiér.. Megnéztem az asszony zöld s2+ aminek fém kapcsolója van. Annak is ott a helye. Látom, hogy kitölti azt a részt teljesen. Nekem több haszna van a mágnesnek mint a pántnak.

Apropó.. C8-hoz van valami övre rakható ,,hordtáska,, ?

[ Szerkesztve ]

(#23750) jeriba válasza RomiJosy (#23749) üzenetére


jeriba
csendes tag

Én a vape42-nél vettem xtar tokot egy ezresért, pont jó hozzá, a fejet is takarja. Jó, merev anyag, nem gagyi.
http://vape42.hu/kategoria/kiegeszitok_0.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.