Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) Vertigo18 válasza szaszlaci (#23599) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ilyenek vannak és lesznek is. Vásárló-csalogató, majd otthon-kibontó, csalódást-érző akkuk...

Maradj a márkáknál, javasoltaknál, azokból van mindenki kedvére való, felhasználási terület függően... 2400-3800ig bármi!

Lásd, az előző testben, amit az egyik kiemelkedő topiklakó készített egy saját maga, DIY kerékpár hátsó "helyzetjelzőről", abban viszonylag kicsi (MAh) akkut használt, mert arra az volt az ideális...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23602) erik365


erik365
aktív tag

Volt egy cikk BLF-en a Maglite-ban használt ledek fejlődéséről, de most nem találom. Nem rémlik valakinek?

1.4 T-jet M32

(#23603) geza844 válasza Vertigo18 (#23601) üzenetére


geza844
aktív tag

Igen, ilyenek vannak és lesznek is. Vásárló-csalogató, majd otthon-kibontó, csalódást-érző akkuk...

Szerintem ezek inkább vásárló csalogató, otthon kibontó, és a feliratnak örülő akkuk... anélkül, hogy a kedves vásárlónak bármi fogalma lenne arról, hogy mit is jelent a 9900mAh... ergo elvárása se nagyon van vele szemben, így nem is tud csalódni benne. Az ilyen esetekben szerintem a kínálat pont találkozik a kereslettel. Hülye embereknek sz.r termék.

(#23604) NORBl


NORBl
aktív tag

Ez mennyire Sanyo, és mennyire "protected" ?

[ Szerkesztve ]

(#23605) hpsafl válasza alex89 (#23597) üzenetére


hpsafl
tag

Tudom, hogy szét kellene szedni, de az én töltőm már meg van tuningolva, így egy fogpiszkálóval tudom kapcsolni, és nem kell szétszedni.
Két ilyen akkum volt, és direkt "túltöltöttem", és 4,3V alatt valahol tiltott az elektronika.

NORBI: Sanyo-nak Sanyo, és az elektronika is ott van a negatív végén.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23606) alex89 válasza NORBl (#23604) üzenetére


alex89
senior tag

Szerintem teljesen :)

#23605) hpsafl Sejtettem, hogy képben vagy a töltőt illetően, azért megemlítettem hátha.. így akkor tényleg érdekes akksi.

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23607) NORBl válasza alex89 (#23606) üzenetére


NORBl
aktív tag

~ 2.000 ért (2 db). 1.000 Ft/db áron van megegyező, vagy nagyobb kapacitással rendelkező,minőségi,márkás akku ? Azért kérdem, mert nem tudom, hogy melyik márka a megbízható, ez lesz az első akku rendelésem. :) Esetleg ha márkát mondtok, utána járok én. Vagy ez a Sanyo ilyen nagyon bestbuy ebben a kategóriában ?

(#23608) poweradi


poweradi
csendes tag

Sziasztok! Nincs valakinek eladó Convoy S2+? Jó lenne U2-1A leddel :)

(#23609) szaszlaci válasza luck66 (#23600) üzenetére


szaszlaci
addikt

Vertigo18:

Köszi. Azért az korrekt fejlődés, de nem izgatom magam, marad a Trust, amit még az első saját készítésű átalakított lámpámhoz vettem, hat éve. Majd ha tényleg lesz ötezres, elgondolkozom... :) Az még akkor öt év, addig a mostaniaknak is végük lesz.

Most látom, nincs a név alatt "logout blog" kiírás. Merthogy? Gondolom újabb "fejlesztés".

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23610) Pttypang válasza szaszlaci (#23609) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha x idon belul nem volt bejegyzesed, akkor nem latszik.

Everybody lies.

(#23611) Myers


Myers
senior tag

Nem ide.

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#23612) szaszlaci válasza Pttypang (#23610) üzenetére


szaszlaci
addikt

Még hogy az ágy széle a kemény..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23613) geza844 válasza NORBl (#23607) üzenetére


geza844
aktív tag

Az akku téma engem is érdekelne. Nálam az elsődleges szempont a kapacitás, tehát ebből a szempontból szeretnék jó ár / érték arányút. A terhelhetőség, és a max töltőáram másodlagosak. Egy S2+ hajtására lesz, és egy gagyi töltőm van hozzá. Most ezt néztem ki: MJ1 3500 mAh. A védelem mennyire fontos ez esetben? Ugye az S2+ használható védett akkuval?

Bocs, ha olyat kérdezek, amiket már 100-szor megválaszoltatok, viszont ha így van, érdemes lenne kiegészíteni a téma-összefoglalót konkrét termék ajánlásokkal is.

(#23614) luck66 válasza geza844 (#23613) üzenetére


luck66
tag

tökéletes választás az S2 / S2+ lámpához,de ez nem védett,ha jól emlékszem

(#23615) hpsafl válasza geza844 (#23613) üzenetére


hpsafl
tag

Nem szeretnék senkit megbántani, de fent a jobb felső sarokban a keresőbe beírva az s2 védett szavakat ezt dobja ki, és itt a harmadik véleményben már logikusan utalnak rá, hogy belemegy, az ötödikben pedig íromis, hogy belemegy, de a hatodik hsz is erről szól, és a nyolcadik is, és még ki tudja mennyi hsz szól erről, az S2+ tesztemről nem is beszélve, amit ugyan ez a keresés is feldob.

A téma összefoglalóba sok mindent bele lehetne írni, de akkor már lexikonnak kellene hívni :DDD

Nem kell az egész fórumot átolvasni, de a keresőt nyugodtan használhatjátok :)

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23616) jeriba válasza geza844 (#23613) üzenetére


jeriba
csendes tag

Én is ezt az akkut használom, teljesen jó, de nézni kell a terhelhetőséget is, nem csak a kapacitást, azért nem mindegy, mekkorát esik az áram. Nem biztos, de ha jól emlékszem ez 10 A terhelhetőségű. Az Astrolus S1-ben is használom (BLF A6). Az S2-be, S2+ba nem kell védett akku, van benne védelem, jelzi a merülést.

(#23617) geza844 válasza hpsafl (#23615) üzenetére


geza844
aktív tag

Elnézést, soha nem használtam még a keresőt, eddig észre sem vettem... ezután fogom!

jeriba: Köszi!

(#23618) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Forrfüles 18650-es akksit lehet valahol normális áron kapni? Valami nagyobb kapacitású (3000mAh+) kellene.
Amennyiben nem nagyon, akkor veszek forrfület, csak nem tudom mennyire lehet ezeket forrasztani...
Valakinek van ilyenben tapasztalata?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23619) jeriba válasza LógaGéza (#23618) üzenetére


jeriba
csendes tag

Lehet forrasztani a sima akkut is. Ezen a videón, Darth Vaper cserél akkut egy Box Mod-ban (e-cigi), látható, h miként csinálja:
https://www.youtube.com/watch?v=WjUEO8graLo

(#23620) LógaGéza válasza jeriba (#23619) üzenetére


LógaGéza
addikt

Frankó, köszönöm, nem tudtam mennyire érzékeny a hőre, nemrég SubC cellát kerestem, ott több helyen is írták, hogy inkább forrfüleset vegyek, mert nem nagyon szereti a forrasztgatást. Be is dobtam a kosárba 2x4db ilyet.

Közbe a fejembe jutott, hogy kéne már valami normálisabb töltő az MC1 mellé/helyett. Néztem, hogy a Gearbesten akciós az Opus BT, mennyire jó ez a töltő? Ahogy ismerem magam főleg halott cellák élesztgetését fogom próbálgatni, esetleg tesztelni fogok cellákat - persze töltés mellett. Esetleg elég lenne egy D4 (azért csak -10USD)?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23621) LógaGéza válasza LógaGéza (#23620) üzenetére


LógaGéza
addikt

Visszaolvasva egyre jobban meggyőztem magam az Opusról, viszont ez a vélemény eltántorított ettől, ugyanis valószínű, hogy lenne vele NiMH akksi is töltve, és ha feldobom, akkor tuti nem fogok mellette ülni, hogy ugyan kész van-e már, nehogy merüljön :)
Közbe a VC4 is bejött a képbe, bár első ránézésre elég átláthatatlan a kijelzője :F

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23622) alex89 válasza LógaGéza (#23620) üzenetére


alex89
senior tag

Szerintem az opus jó. NiMH-hoz teszteléshez, élesztgetéshez az xtar és a nitecore már nemigazán.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23623) CheGhost válasza LógaGéza (#23621) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Az csak egy ellenvélemény az opushoz. Lehet, hogy csak egy hibás darabot fogtam ki, másnál még nem hallottam, hogy baja lett volna vele. A válasz arra a kommentre.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#23624) WestBam


WestBam
Topikgazda

A gyakori S2 és S2+-os kérdések elkerülése végett az összefoglalót kicsit módosítottam, betettem egy alap leírást a végére a két lámpáról.
Bármi kérdést- hozzáfűzni valót vagy korrekciót szívesen fogadok priviben.
Ha valakinek van új és régi C8-as és arról összedobna egy hasonlót akkor ne sajnálja az időt és beteszem azt is a leírásba.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#23625) riszter


riszter
senior tag

Kedves Urak! Nagyon rég jártam már itt a fórumon, de most segítségre lenne szükségem. Szeretnék egy jó fényerős lámpát a bringámra. Igazából ilyesmire gondoltam amit a kolléga tesztelt, de ez nincs is jelenleg raktáron és picit drága is! Olyan 20-30 dolcsi környékén keresek. Van itthon pár LG 18650es akkum, de akkor is töltővel együtt szeretném. Lényeg hogy ne legyen gyenge a fénye, minél szélesebben teritsen! Ilyesmiket nézegettem eddig...
:R

[ Szerkesztve ]

Vivere militare est

(#23626) Pttypang válasza WestBam (#23624) üzenetére


Pttypang
veterán

Most elolvastam ujra, eddig vagy nem vettem eszre, vagy elfelejtettem a kerekparos leirast, azokat az SH98-as lampakat, amiket emlitenek a linkelt hszben, honnan erdemes rendelni, hogy ne valami hulladekot kapjak?

Meg nem jutottam el odaig, hogy ranezzek a nalam levo kettore, amik nem mukodnek, valami hasonlo kialakitasuak, irtatok, hogy rendeljek hozza meghajtot, de meg elotte at akarom nezni.

Everybody lies.

(#23627) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Múltkor ez a válasz érkezett bicikli lámpa kérdésre.. Pár hsz-el utána felvetettem a kezdő hsz-ben leírt megoldást de volt aki kipróbálta és nem volt olyan jó véleménye róla mint vártam..
Van itt egy régi leírás biciklilámpákról. Szerintem nagyon jó, segít a választásban..

(#23628) Pttypang válasza Pttypang (#23626) üzenetére


Pttypang
veterán

Vegul kideritettem ,hogy a ledek jok mindket lampaban, csak a drivernel volt kontakt problema, egy kis forrasztassal mar megjavultak, majd ha valamit cserelnem kell, akkor kell hozza paka, ennyi valtozott.

Mar csak kene meg 2-3 akku, hogy ne legyen gond, ha lemerul egy hosszabb uton.
Azt, hogy mennyi arammal hajtja meg, nem tudtam kideriteni, igy mar mindegy, mert nem cserelem.

Everybody lies.

(#23629) riszter válasza RomiJosy (#23627) üzenetére


riszter
senior tag

Köszi!
Megnéztem, igazából én sem vagyok biztos annyira ebben a dupla lámpás megoldásban a képek alapján... Maradnék a szimpla több ledes akkupackos megoldásnál. De köszönöm a tippet.

Vivere militare est

(#23630) LógaGéza válasza alex89 (#23622) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi, megrendeltem az Opust :R .

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23631) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Most melyik elemlámpa ajánlott pár ezer Ft-ért? És hozzá melyik akkut érdemes venni?

Dealextreme és hasonló webáruházból.

(#23632) erik365 válasza rayoliviero (#23631) üzenetére


erik365
aktív tag

S2, meg valami Sony, Samsung, Panasonic, Lg cella.

1.4 T-jet M32

(#23633) rayoliviero válasza erik365 (#23632) üzenetére


rayoliviero
veterán

S2-t a Banggodról vagy honnan érdemes? Akkut is onnan?

(#23634) Ra3 válasza rayoliviero (#23633) üzenetére


Ra3
őstag

S2+ van a banggoodon, fasttechen, érdemes kuponoknak is utánanézni, ft-en szokott lenni overall 10%-os, de a bg-on adott termékre is gyakran van, én a kék s2+-t 3800-ért lőttem legutóbb, akksi is van minőségi 1500-2000 között.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23635) rayoliviero válasza Ra3 (#23634) üzenetére


rayoliviero
veterán

XML2 U2-1A, XML2 T6-3B,XML2 T6-4C,XML2 T5-5B,XML2 T4-7A

Ezek közül melyiket kell kiválasztani? Nem értek hozzá. :B

(#23636) erik365 válasza rayoliviero (#23635) üzenetére


erik365
aktív tag

Milyen fényűt szeretnél? Hidegebbet, melegebbet, esetleg semlegest?

1.4 T-jet M32

(#23637) rayoliviero válasza erik365 (#23636) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hideget.

Akkuból ezt néztem.

Lámpa.

Töltőm az van Nitecore i2.

[ Szerkesztve ]

(#23638) erik365 válasza rayoliviero (#23637) üzenetére


erik365
aktív tag

Akkor 1A kell neked,akkuból teljesen jó a Panasonic.

1.4 T-jet M32

(#23639) rayoliviero válasza erik365 (#23638) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R

(#23640) luck66 válasza rayoliviero (#23639) üzenetére


luck66
tag

az összefoglalóban van egy link,ahol látod a különbséget a ledek között

(#23641) erik365


erik365
aktív tag

Kellene nekem egy olcsó fejlámpa.

Crelant CH 10

Thrunite TH10

Ezt a kettőt néztem ki, tudok esetleg mást is ilyen árkategóriában?

1.4 T-jet M32

(#23642) jozsi252 válasza erik365 (#23641) üzenetére


jozsi252
veterán

Én ezt venném

SKILHUNT New H02 Cree XM-L2 CW/NW5-Mode 820LM LED Headlamp

1skh02 kuponnal 9300 ft ez a fejlámpa. Szerintem ennyit simán megér. Vagy ha többet szánnál rá akkor Xtar H3 Warboy.

iPhone 13 Pro Max

(#23643) Kozy10 válasza rayoliviero (#23637) üzenetére


Kozy10
tag

Minden Convoyra kupon kód:
M4convoy
15% kedvezmény :C

(#23644) Kozy10 válasza erik365 (#23641) üzenetére


Kozy10
tag

Ha az Xtart H3 Warboy-t választanád:

XTAR H3 WARBOY CREE XM-L2 U3 1000 Lumens

Kuponkód: 86782b $ 31,85 :C

(#23645) alex89 válasza erik365 (#23641) üzenetére


alex89
senior tag

A crelant-al én is sokáig szemeztem, de végül mást vettem, viszont örülnék neki, ha valaki venne egyet és beszámolna milyen, mert továbbra is kíváncsi vagyok. :D Egyébként GB-n csak 21$

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23646) riszter válasza erik365 (#23636) üzenetére


riszter
senior tag

Jól látom hogy a semleges a T6-3B?

Vivere militare est

(#23647) rayoliviero válasza Kozy10 (#23643) üzenetére


rayoliviero
veterán

Koszi.

Shippping insurance es tracking numbert erdemes venni vagy folosleges?

(#23648) erik365 válasza riszter (#23646) üzenetére


erik365
aktív tag

Igen, meg a 3c is.

1.4 T-jet M32

(#23649) Ra3 válasza jozsi252 (#23642) üzenetére


Ra3
őstag

Eddig a Warboy-al szemeztem, de most kicsit elbizonytalanodtam, egy árban van ezzel a Skilhunt-al, de már régebben is kérdezték itt többen hogy melyik a nyerő, igazából nem dőlt el, nagyon egy kategóriának néz ki a kettő, H3 tulajból több van a topicban talán.
Ami a Skilhunt mellett szól az talán a mágneses talp, ez jól jöhet, meg még nem tudtam kideríteni hogy a H3 hogy jelzi az alacsony akkufeszt.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23650) Kozy10 válasza rayoliviero (#23647) üzenetére


Kozy10
tag

ilyen értéknél a tracking alapból jár asszem, az insurance szerintem megéri,nem olyan nagy összeg, ha esetleg refundra kerül a sor ez egy jó pont

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.