Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) WestBam válasza sarajhvh (#69984) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szia! Nem siklottam át felette, csak nap közben olvastam, nem tudtam rá válaszolni.
A Seeker 2 már nincs nálam, tovább adtam rajta. A Pro-t most ismét kipróbáltam, egyik itthon lévő 21700 akkut sem tudtam bele tenni, sem iparit, sem más márkának az akkuját. Sajnálatos ez a dolog, mert így mindenképp rá vagy kényszerülve a gyári akkura, ami ha nem vagy hardcore felhasználó akkor szerintem nem annyira nagy probléma, mert ki lehet bírni egy jó minőségű tartalék akku árát, ellenben nem lesz vele gond. Akinek több lámpája is van annak ez már probléma lehet, mert a Nitecore mellé miért vegyek még egy plusz 21700-ast? Mert kell, mert nem megy bele, mert nem működik vele. Ez viszont már bosszantó szerintem is.
Jelenleg nincs tervben újabb Olight elemlámpa tesztelése, a fb csoportban szoktam leginkább publikálni a legújabb szerzeményeimről, ha érdekel és van rá módod akkor lépj be, nem szoktam bemásolni az ottani írásokat ide és más fórumba sem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#70002) FBLLMAG válasza WestBam (#70001) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A mostani 2AA -s lámpaösszehasonlító teszted sem biztos, hogy bejön mindenkinek. ;) ;]

(#70003) bedvóter válasza WestBam (#70001) üzenetére


bedvóter
tag

Az Olight lámpái nagyon jók, viszont a horror ár mellett egyre bosszantóbb az az irány, amit felvettek. :(((
A H2R Nova ill. az R50 Pro Seeker még simán működött bármilyen akkuval, csak tölteni nem lehetett őket a lámpában.

[ Szerkesztve ]

(#70004) WestBam válasza bedvóter (#70003) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Gyakorlatilag az összes lámpa ára horror felment. Ha visszapörgetsz 2 éve a kínaiak majd fele összegből megvoltak, ahhoz képest a brand termékek nem drágultak 100%-ot, de tényleg brutális, hogy egy igazán jó lámpa (mármint amire én azt mondom ez már tényleg nagyon jó) az majd 50e Ft :Y . Sajna a fizumon nem vettem észre ezt a növekedést...

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#70005) WestBam válasza FBLLMAG (#70002) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nekem ez még mindig egy hobbi, ahol vannak felfedezetlen területek, és bizony a saját kedvemre csinálom, nem azért, hogy másnak az amit írok, amit tapasztalok bejöjjön/megfeleljen.
Majd ha én is egy gyártó bérence leszek (ne adj Isten még pénzt is ad érte a markomba) akkor csak azt fogom isteníteni, de addig kénytelen leszek leírni azt, amit a -sajnos romló- szemem lát. Ellenben az optometristám is lámpázik, szóval nincs gond, mert van tuti szemcsim :DDD.
Most az AA és AAA vonal van soron. Ez van, ezt kell szeretni. Black Diamond/Petzl, reszkess!!! :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#70006) -szabi- válasza WestBam (#70004) üzenetére


-szabi-
őstag

Jövőre jönnek a választások lehet szólni kellene, hogy nekünk lámpát osztogassanak ne krumplit. :D

(#70007) blueye válasza Ereshkigal (#69985) üzenetére


blueye
veterán

Nezd meg ezt, egyik kedvencem :)

(#70008) Антей válasza sarajhvh (#69999) üzenetére


Антей
tag

Bár nem hozzám lett címezve a kérdés, de ő már 2 éves. Hóban-fagyban-hőségben szinte napi használatban van. Esik-kel - néha bicajjal együtt -, de festék-kopáson kívül kutya baja. Még a gyári akksi van benne, sztm jól bírja, pedig volt töltve elégszer...

(#70009) bedvóter válasza sarajhvh (#69999) üzenetére


bedvóter
tag

Ha van R50 Pro Seeker-ed, akkor eszedbe ne jusson megvenni se a v2-t, se a v3-at !!!

(#70010) sarajhvh válasza WestBam (#70001) üzenetére


sarajhvh
tag

Értem, és köszönöm!
Még az országba egy helyen forgalmaznak Seeker 2-t, amibe belemegy a nagyobb átmérőjű
21700.
Még nézelődök, aztán lehet hogy egy Fenix PD 40r V2 lesz belőle.

(#70011) sarajhvh válasza Антей (#70008) üzenetére


sarajhvh
tag

Köszönöm hogy reagáltál! :)
Technikailag szerintem, az égvilágon semmi baj nincs ezekkel a lámpákkal, csak azon agyalok, hogyha egy túra során szükség lenne egy tartalék akkura, egyéb más gyártó
21700-asai belemennek e a lámpába.
Nem utolsó sorban, a gyártó meddig gyárt bele való akkukat?

(#70012) sarajhvh válasza bedvóter (#70009) üzenetére


sarajhvh
tag

Nincs R50 Pro lámpám sajnos.
Neked miért nem jönnek be az utódok?

(#70013) Антей válasza sarajhvh (#70011) üzenetére


Антей
tag

H az akkukkal mi a helyzet, azt n tom - én cs mezei felhasználó vok, de most direkt +néztem, és ahol vettem anno, ott most is lehet kapni bele, igaz, húzós áron

(#70014) Ereshkigal válasza blueye (#70007) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi. Már felfigyeltem rá korábban. De akkor már inkább EA01s, nem?

(#70015) bedvóter válasza sarajhvh (#70010) üzenetére


bedvóter
tag

Volt a kezemben a PD40R V2.0. Felejtsd el az egy kézzel való használatát, mert a tekerős megoldású kapcsolója valami borzalom. Akadozik, egy kézzel nem lehet működtetni. Amúgy jó lámpa is lehetne.

(#70016) bedvóter válasza sarajhvh (#70012) üzenetére


bedvóter
tag

Bejönnek, csak az R50 Pro Seekerhez képest nem jelentenek előrelépést.
Akku felhasználhatóság szempontjából viszont egyértelmű a visszalépés (lásd a 70003-as hsz-omat).

[ Szerkesztve ]

(#70017) sarajhvh válasza bedvóter (#70016) üzenetére


sarajhvh
tag

Emlékszem a hozzászólásodra, csak az a baj, hogy azok a régebbi lámpák elkopnak a
piacról, és csak az újabbak közül válogathatunk.
Pont ezért akarnám inkább a Seeker 2-t, és nem a 2 Pro2-t, mert abba belemennek más
gyártó 21700-asai is, és egy kis trükkel szükség esetén világítani is lehet vele.
Ráadásul az eddigi kézi lámpáim inkább throver-ek, jó lenne melléjük egy flood.

(#70018) sarajhvh válasza Антей (#70013) üzenetére


sarajhvh
tag

Igen, lehet kapni hozzájuk akkukat, de én hosszabb távon gondolkoztam.
Ha megtudod kímélni a lámpát, pl. 15-év múlva lesz e hozzá akku.
Tudom nem kellene ezen morfondírozni, de egy kis naivitással lehet remélni, hogy egy ilyen gyártó mint az Olight, gondol erre.

(#70019) papucsiga


papucsiga
csendes tag

Örülök, hogy fellendült itt az élet 🙂
Szívesen ki próbálnám az akku kérdést mert Seeker 2 m van, de sajnos több akkum nincs, viszont mérni tudok belső méreteket ha szeretné valaki. Sajnos az újítások nem mindig a legjobb megoldások. Ebből a szempontból kib.sztam magammal a Baton 3-al meg a Warrior minivel. Az előd modellek még megettek minden akkut. Amúgy én is szeretem kímélni a lámpákat. Gondolkoztam is rajta, hogy hogyan oldjam meg a felmerülő kompatibilitási problémát, mert a paramétereik meg nagyon tetszenek. Egy akku átalakítása valószínűleg nem lesz bonyolult, de jobb lenne valami sokkal univerzálisabb megoldás.
Amúgy szerintem a gyártóknak nem igazán érdeke, hogy túlságosan hosszú ideig használjunk egy-egy lámpát. Főleg az utóbbi időkben.

(#70020) Lacerta válasza FBLLMAG (#69982) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem hiszem, hogy valaha ott leszek ET-ón. Egyszerűen túl messze van, és túl sok időt venne igénybe a jelenlegi életvitelem mellett.

(#70021) Антей válasza sarajhvh (#70018) üzenetére


Антей
tag

Hát n tom mi lesz 15 év múlva... De amikor 2 éve nyugdíjba mentem, +leptem magam 1 'rendes' lámpával - köszönet a topikgazdának az akkori tesztjéért! -, és ha cs azt nézem mennyit segített, és szerzett örömöt ez a lámpa, már +érte... És mivel még most is remekül müxik, sztm még sokáig boldogítjuk 1mást. Ha pedig majd kell bele új akksi, hát ez van, 2 hét alatt amúgy is elfüstölök 1 akku árát, mert sajnos dohányzom.
Boldog új évet mindenkinek!

(#70022) FBLLMAG válasza Lacerta (#70020) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Miért? Merre laksz? Lehet privátban is válaszolni. ;)

Amúgy, mi már a másik topic -ból is ismerjük egymást. 1x azért valamerre összefuthatnánk. Majd, mikor már befejeződött a házfelújítás. ;)

(#70023) zolikaDB válasza blueye (#70007) üzenetére


zolikaDB
veterán

Csak már 50+ dollár.

(#70024) ks52


ks52
csendes tag

Lámpalázas boldog új évet mindenkinek! :R

Антей
„Hát n tom mi lesz 15 év múlva... De amikor 2 éve nyugdíjba mentem…”
Szerény személyem lassan már 7 éve elkövette ugyanezt, hát… 15 év múlva hajtjuk tovább a bringát és jó lámpákkal világítjuk az utat… bizakodjunk. :K

[ Szerkesztve ]

(#70025) H-Zol válasza ks52 (#70024) üzenetére


H-Zol
senior tag

(#70026) bedvóter


bedvóter
tag

Egy kis ócska szilveszter és mindjárt kihal a fórum. :DDD

(#70027) dik válasza bedvóter (#70026) üzenetére


dik
őstag

Ugyan olyan nap mint a többi... ;] :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#70028) saril


saril
senior tag

Én pont arra készülök hogy ha sokat durrogtatnak itt a lakótelepten levakítom őket a lámpáimmal ;] , a 3 hónapos fiam nem tud így aludni... durrogtatás is legális a mai nap meg a lámpa használat is...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#70029) sarajhvh


sarajhvh
tag

Én épp most méregetem az akkukat fém tolómérővel, ilyen módon nem szeretnék durrogtatni.

(#70030) sarajhvh válasza Антей (#70008) üzenetére


sarajhvh
tag

Ha van e rá lehetőséged, megmérnéd a lámpa "cső" belsejét, és az akku átmérőjét?
Kíváncsi vagyok rá mennyi az annyi.
Köszönöm!

(#70031) sarajhvh válasza papucsiga (#70019) üzenetére


sarajhvh
tag

Szia! Ha megtudnád mérni a cső belső átmérőt, és az akku átmérőjét, megköszönném.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a két lámpa között mennyi a különbség.
Megmértem az Olight Perun 2, 21700-as aksiját, és a Fenix HM 70r 21700-as aksiját is,
átmérőben dettó egyformák, (21,5mm) a Fenix-é egy tizeddel karcsúbb, viszont 0,5mm rel
hosszabb mint az Olight-é.
Egymással tökéletesen felcserélhetőek.
Ezek után merem remélni, hogy egy tartalék Fenix 21700-as akku, bele fog menni az
Olight Seeker 2 Pro lámpába.
De megvárom mit mérsz.
Köszönöm!

(#70032) Антей válasza sarajhvh (#70031) üzenetére


Антей
tag

(buli van nálunk - elég hülyén néztek rám a többiek, h lementem a garázsba a tolómérőért az újév első perceiben) A cső belső átmérője ~21,6mm, az aksi ~4 TIZED milliméterrel kevesebb - hagyományos sublerem van, n digitális, az se mai már... Most hogy összeraktam a lámpát, n is nagyon lötyög benne az aksi (mármint ha még nincs visszatekerve a kupak)

Ezek szt úgy néz ki, bele fog menni a Fenix aksi.

[ Szerkesztve ]

(#70033) Антей válasza sarajhvh (#70031) üzenetére


Антей
tag

Elírtam az előbb (már 'jókedv' van, duplán még n látok, de írok...) Az aksi ~2 tized milliméterrel kevesebb

(#70034) Антей válasza sarajhvh (#70031) üzenetére


Антей
tag

(Az egyik haver - okosat - kérdezett a méricskélésem miatt, így +néztük a neten)
A Perun 2-ben 4000 mAh-s, az enyémben viszont 5000-es aksi van. A hosszuk is azonos?! Ha csak n tök más technológiájú a két akkumulátor, akkor n lehet egy a méretük.

(#70035) Антей


Антей
tag

Bocs' az éjszakai "akku-hosszért!"
Normális állapotban én is tom, h elvileg szabvány, 70 mm a hosszuk. Cs éjjel 2-kor már sok volt a hungarikum bennem...
De most óvatosan +mértem: 75 mm a hossza, n 70, szabvány ide v oda .

(#70036) sarajhvh válasza Антей (#70035) üzenetére


sarajhvh
tag

Hú!..... Röhögtem annyit rajtad!
Nálunk is volt hangulat rendesen, párhuzamosan ment a lámpa téma is gazdagon.
Nagyon köszönöm a lelkesedésed, de nem kellett volna azonnal megmérned,
jó lett volna jövőre is :)
Igen a Perun 2-ben 4000 mah akku van, de a külső méret teljesen azonos az 5000 mah-s akkuval, a technológiájuk is ugyanaz, csak a 4000 mah-akkuba vastagabb a felhasznált
anyag, ezáltal kisebb a kapacitás (mah), viszont jobban hajtható, terhelhető.
"Nekem is ezen a fórumon magyarázták el a dolgot, remélem jól adtam át!"
A mérésed alapján is a Fenix 21700 akku, belemegy a Seeker 2Pro lámpába. Ez jó hír!!
Köszönöm a munkádat, és egy sokkal jobb esztendőt kívánok, kiváltképp egészségben, és
minden területen! :)

(#70037) MC Pite


MC Pite
veterán

BUÉK!
Tegnap ismi 14500as akkuit néztük(kis lámpázás szilveszterezéskor :DDD ), ami... Lion, 3,6V; rá van írva hogy AA size, de kicsit kisebb, és gyengén világít vele a lámpája. Ez milyen elem lehet? Hasonló mint ami S7 400asokba megy...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#70038) H-Zol válasza zolikaDB (#70023) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én már erről le tettem, de erősen bizsereg az ujjam, és ugye az idén még egy lámpát sem vettem :D
ezen gondolkodok !
Convoy 4X18A SBT90.2 5400LM
1122M usb C töltés .
Valakinek van tapasztalata vele :)

(#70039) iatti válasza H-Zol (#70038) üzenetére


iatti
aktív tag

vegyél egy osram ledes d4sv2-őt ;) nekem most ez a kedvenc. megvilágosultam :K nem a lumen a lényeg,hanem a kandela. nagy fényerőn kurva zavaró az a rengeteg szórt fény. már az xpl-hi szélesebb terítése se tetszik. semmi értelmét nem látom a mezőt beterítő millió lumennek. nagy lófütyit se látni a közvetlen nagy fényben. remélem nem tapostam bele senki lelkivilágába, így év elején :DD

(#70040) H-Zol válasza iatti (#70039) üzenetére


H-Zol
senior tag

Kevés infót találni rólla, de néztem egy videót olyan jó throweros lett , kiváncsi is lennék rá :D de most vagyis már régebb óta kíváncsi vagyok az SBT90.2 ledre ;)

(#70041) saril válasza iatti (#70039) üzenetére


saril
senior tag

dehogy tapostál, aki 15lumen világítás mellett sétáltatja a kutyáját egy 15ezres lámpával, annak nem kell, ez ilyen :DD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#70042) iatti válasza saril (#70041) üzenetére


iatti
aktív tag

má megint itt vagy. :D

(#70043) iatti válasza H-Zol (#70040) üzenetére


iatti
aktív tag

nekem pont azért tetszik. persze láb elé határeset.

(#70044) H-Zol válasza iatti (#70043) üzenetére


H-Zol
senior tag

Láb elé ő [kép] egy mindennapos lámpám, de ha kell egy rövidebb körbenézésre is jó , ha jól tudom 2800 LM

(#70045) gyapo11 válasza iatti (#70039) üzenetére


gyapo11
őstag

Mindig mondom, hogy messzire zoom kell, hogy ne legyen zavaró közeli fény. Esetleg mély tükör, szintén a spill csökkentésére.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#70046) blueye


blueye
veterán

Lehet h lesz akinek nem tetszik majd de tegnap igen jo hasznat vettem az [Astrolux--WP3] as lampamnak, elegem volt a sok tuzijatekbol (kutyaimat persze elzartam). Jelentem siman erosebb volt a fenye mint a sok durrogo szarnak.

(#70047) Gargouille válasza blueye (#70046) üzenetére


Gargouille
őstag

Csak kíváncsiságból kérdezem, ez alatt mit kell érteni pontosan? Felvilágítottál az égre? Vagy a szemébe világítottál a tűzijátékozóknak?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#70048) blueye válasza Gargouille (#70047) üzenetére


blueye
veterán

Nyilvan az egre vilagitottam, hulye azert nem vagyok :)

(#70049) iatti válasza H-Zol (#70044) üzenetére


iatti
aktív tag

ahogy nézem zsebbarát méret. nálam kb ez, meg a d4sv2 a max,amit zsebben elcipelnék ;)

(#70050) Gargouille válasza blueye (#70048) üzenetére


Gargouille
őstag

Mondjuk nem lehetett egy utolsó látvány. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.