Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) z123456z


z123456z
senior tag

Nem értem, hogy a kínaiak hogy tarthatnak ott ahol, ha egy hetes ünnepeket tartanak évente többször. 25-én rendeltem meg a HD50-et, még mindig nem indult el. Döbbenet.

(#76002) saril válasza z123456z (#76001) üzenetére


saril
senior tag

:DDD Látod, megtehetik :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76003) FBLLMAG válasza bedvóter (#76000) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

És pont felém villantott. 1x :DD

(#76004) Lacerta válasza z123456z (#76001) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Már ők sem munkaalapú társadalom.
Bezzeg mi. :(((

(#76005) WestBam válasza chatran (#75992) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ilyenkor esélyesebb, hogy a lámpád olyan amilyen, vagyis magas a nyugalmi áramfelvétele, az szívja le az akkut. Simán belefér az ilyen budget márkák esetében az ilyen mértékű minőségi ingadozás.
Egyébként baromi egyszerű kipróbálni mi a probléma forrása, még akkor is, ha nincs multimétered:
Vedd ki az akkut a HS10-ből, töltsd előtte fel teljesen. Tedd el valahová, majd 2 hét múlva tedd bele és használd. Ha működik akkor az akku önkisülése normális, ha nem működik, akkor pedig az akku a ludas.
Egyébként ezek a pici akkuk nem bírják sokáig az ilyen áramfelvételeket, bár már százszor leírtam és mindig el is mondom, hogy miért is nem tartom ezt az akkuméretet sokra, leírom:
Pici az akku, pici a kapacitása és alacsony az áramleadó képessége. Amennyiben IMR akkuról van szó akkor még kisebb a kapacitása, ellenben bírja a magasabb áramfelvételt is. Turbó módban ezek a kis 1000 lumen feletti zsebcirkálók 3+ Ampert vesznek fel, ami egy ilyen kis RCR123 akkunak nagyon sok, ezek alapvetően alacsony áramfelvételre vannak tervezve. Teljesen normális mértékű elhasználódás, amennyiben nem minden nap járatod turbón, csak mondjuk heti pár alkalommal, hogy fél év után az akku annyira elgyengül, hogy már a turbó fokozatot nem is tudod bekapcsolni, és 1 év után már sajnos belefér, hogy egy ilyen akku kipurcanjon. Nem egy és nem is 2 Olight esetében járt így ismerősi körből ember, mivel mindenki csak azt nézte, hogy milyen pici és milyen "erős" a lámpácska, és persze folyamatosan a turbót kapcsolták be, mert azzal láttak rendesen a flood optika miatt.
Szerintem teszteld fentiek szerint, ha a lámpád szívja le akkor mikor leteszed lazítsd meg a zárókupakot, és nem fogja lemeríteni. Ha az akku kuka akkor meg vegyél másik akkut, nekem a piros-sárga vonalas TrustFire jött be ilyen lámpákba, és kapásból kettőt rendelj, mikor az egyik feladja, akkor beteszed a msikat, és rendelsz megint egy ilyen akkut bele.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76006) FBLLMAG válasza WestBam (#76005) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Csak kiegészítenélek. ;)

Az amcsik a CR123 elemnél, CR123R akkunál, 600 mA fogyasztást tartanak értelmesnek. Ibkább 2 - 3 ilyen akkut, elemet pakolnak a lámpáikba. Így magasabb a feszültség, az áramot viszont alacsony szinten tartják. Ezért a teljesítményveszteség is alacsonyabb az egyes kontaktusokon (pl a rugón is).

P = R × I²

Sokszor a lámpa sincs túlhajtva.
A kínaiak viszont előszeretettel etetik magas árammal az apróbb, nagyobb lámpáikat. Ami nem biztos, hogy a hosszú élet garanciája. (Akár az akkura, akár a lámpára gondolunk.) ;)

(#76007) WestBam


WestBam
Topikgazda

Komoly teszt 1lumentől Fenix HP30R. Kicsit túlzásnak tartom a 900 lumen folyamatos fényáramért, amit valóban tud a fejlámpa, illetve a fél kiló feletti tömeg is egészen meredek, ilyet utoljára a ledelnsernél láttam (H19R) :Y
Mindenesetre érdekességnek nem semmi, de azért még mindig logikusabb döntés, ha fejlámpa + elemlámpa kombót visz az ember magával. Azért a 22e cd fényerő nagyon ott van a szeren, de akkor sem valószínű, hogy a fejemre tennék ekkora lámpát :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76008) WestBam válasza FBLLMAG (#76006) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Elem vagy akku egyáltalán nem mindegy. Egy értelmesen hajtott pici lámpával nincs gond, a probléma forrása ott van, hogy sok lumennel lehet eladni, amit csak magas áramfelvétellel tudnak létrehozni, ami kinyírja az akkut. 300 lumen körüli fényáramú CR123 elemes/akkus lámpa tök rendben lenne még 1 akkuval is, a csel ott jön, hogy nincs fényerő, ezért kell a turbó fokozat, ami meríti a pici akkut és meg is tépázza annak élettartamát. Egy 14500 akku már sokkal jobban tolerálja ezt a jellegű áramfelvételt. Nyilván annak sem való, de az legalább nem hal meg pár hónap alatt (tehát nem lesz szemét belőle).
Ezért (mármint a hosszú életciklus), illetve az üzemidők miatt is tartom igazából a 18650 akkut értelmezhető elelmlámpa akkunak. Azt ha nem használod sokat akkor elég havonta, kéthavonta tölteni, ha meg kell akkor elmegy órákon keresztül gond nélkül, de ha kiveszel belőle 3-4A-t tartósan, akkor sem kell hamar kidobni. Nyilván itt is van az elborult szint ahol 4 LED FET driverrel veszi fel azt amit képes magából leadni szerencsétlen akku, de aki ezt a szintet használja talán tisztában is van vele, és nem is vár el hosszabb élettartamot az akkutól.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76009) FBLLMAG válasza WestBam (#76008) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én látni is szeretek, ugyanakkor a homlokomon se szeretnék 10 dg -nál többet, és az ütemidő is számít ugye. Szerintem is elborult a fejlámpától a 20000 cd fényerő (Fenix, Led Lenser).

Vannak fejlámpáim amik 1000 cd körül tudnak, vannak amik 2000 cd körül, akad pár 4000 - 5000 cd -ás is, meg vannak a kényelmes Led Lenser fejlámpáim. A HF6R CORE és a MH5. És ezek sem világítanak szűken, ugyanakkor a Nitecore HC68 turbó fokozatának hatótávját hozzák. Szemre. Féláron. Vagy még kevesebbért. A HF6R CORE ugyanúgy IP68 -as besorolású.

(#76010) saril válasza FBLLMAG (#76009) üzenetére


saril
senior tag

"Én látni is szeretek, ugyanakkor a homlokomon se szeretnék 10 dg -nál többet"

Ez teljesen ellentmond az összes hsz-odnak amit eddig itt a forumon írtál, 100 és nagyon max 200 lumenekről beszélsz néha amikor végre nem cd-át emlegetsz.
100-200 lumennel nem nagyon lehet látni, csak botorkálni... :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76011) FBLLMAG válasza saril (#76010) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A megfelelő lámpát kell használni. :DDD

És tényleg szeretek látni. És nem a lm, nem a cd számít számomra, hanem a lux fényesség. Amivel meg vannak világítva a dolgok körülöttem, távolabb. Ez jelöli meg, hogyan látom a dolgokat. És tényleg, a legtöbb esetben alacsonyabb 250 - 300 lm fényáramig használom a lámpáimat (ahogy a többség). 20 - 30 lm már elég az esti sétára. A szórt fény olyan 10 lux körül lehet (és nem akarok 100 luxtól fényesebb középső fénykört). 400 - 500 lm már az 50 - 60 m távra is elegendő lehet. 3 - 4 lux ezen a távon. 100 m távra 1800 lm, 30000 cd ami nekem terszik. Kb 3 lux -ot jelent ez. 150 m - 200 m távra 2000 lm 90000 cd. A 200 m -re már inkább 160000 cd -os lámpám tetszik jobban. Ez is csak 4 lux.

Polcok között leselkedni, 1 m távolságból, 250 lm fényárammal, 1500 cd fényerővel, ez 1500 lux. Nappal a melléképületben pont jó. :D

Mint írtam, nem szeretek vakoskodni. ;)

Így már megfelel? Megvan hova milyen lámpát használok?

[ Szerkesztve ]

(#76012) saril válasza FBLLMAG (#76011) üzenetére


saril
senior tag

"És nem a lm, nem a cd számít számomra, hanem a lux"
Ez megint ellentmond majdnem az összes hsz-odnak amit itt a forumon írtál.

#76009 "Vannak fejlámpáim amik 1000 cd körül tudnak, vannak amik 2000 cd körül, akad pár 4000 - 5000 cd -ás is"
#75913 "- A legtöbb esetben nincs szükségem magas fényerőre. Ha kell ott a rúdlámpa. 40 - 50 m -ig ezekkel is ellátok. Az erősebbek 6000 - 8000 cd fényerőre képesek."
#75604 "Viszont a lep része 3° - 16° között állítható. Akár 640000 cd fényerővel."
#75560 "A Fenix HP25R V2.0 is szerintem használható. A 20 kcd is megvan."
#75467 "Textúrázott tir lencse + XHP50 (85 cri), így akár a 20000+ cd is megvan"
#75317 "A Wuben E6 a Manker T1 -re hasonlít. A hatótávja egészen használható. Olyan 40000 cd körül van a fényereje."
#75315 "Majd 90000 cd a fényereje. "
És egész oldalakat meg tudnék ezzel tölteni, de talán a demonstrálás érdekében ez is bőven elég, A lux-ot alig használod a cd helyett állandóan a cd megy!

Légyszíves ne írd le ezek után azt hogy neked a lux számít, mikor állandó jelleggel candela-t használod... :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76013) FBLLMAG válasza saril (#76012) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

lux = cd / m² (táv²)
lux = lm / m² (felület)

3 lux - a színérzékelés határa
0,25 lux - egész hold fényessége tiszta égbolt mellett.
Én az 1 lux fényességet használom. Ezt már látom.
Esti sétánál 3 lux feletti lux értékre van szükség a szórt fény esetében. A Fenix LD22 -es 1 cd/lm, míg a PD35 V3 kb 0,5 cd/lm aránnyal bír a szórt fény esetében. Meg a távolság is számít. ;]

20 m -re keresek elhagyott dolgokat a sötétben a kertben. 10 lux elég. (20 m)² × 10 lux = 4000 cd kell a lámpámnak. A lámpa 14 cd/lm értékű optikával rendelkezik. Ezért legalább 285 lm -ra van szükség.

Este a helységeket nézem át. 5 m táv 100 lux fényesség mellett. (5 m)² × 100 lux = 2500 cd kell a lámpának. 7 cd/lm optikával bír a lámpa. 357 lm fényáramra van legalább szükségünk.

Érted az összefüggéseket?

(#76014) iatti


iatti
aktív tag

remélem talin nem lesz kardozás :DD lehet csináltatok egy pólót, emisár a námbör ván :D

(#76015) bedvóter válasza WestBam (#76007) üzenetére


bedvóter
tag

Még 200 g is sok a fejen, nemhogy 437 g. Sokat nem fognak eladni belőle.

(#76016) FBLLMAG válasza iatti (#76014) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Á nem hiszem. A találkozókon jövünk rá, hogy kb ugyanarról beszélünk. Viszont nem vagyunk egyformák. Ilyenkor alakulnak az elképzelések, megértünk másokat, mit miért használ valaki, barátságok születnek. Az első Győri találkozó előtt sem voltam népszerű (lehet rosszul fogalmaztam). Főleg a Convoy (XM-L2) volt az elfogadott. Armytek, Acebeam, Nitecore lámpáim voltak 18650 akkuval abban az időben. És már akkor akadt jópár 2AA -s lámpám. Talán G@ben említette "nem gondolta volna ...". Tékozló hozott pár Imalent lámpát. A sok 10000 lm árnyoldalát is megtapasztaltam. Élőben. Láttam autókerék átmérőjű fejjel rendelkező lámpákat, több km hatótávval. Mindegyik több kg. Voltak amik gyártásba sem kerültek. Igazi katonai lámpák is érkeztek. Sehol sem láttam még csak hasonlókat sem. Akkoriban Zozz -nál méregettünk. Közben lestük, kipróbáltuk a Manker csodákat is. 0° felett a 18650 -es akkuval rendelkező lámpák 2 óra kinti asztalon eltöltött idő után, 70% -ot sem tudtak. Mintha az Emisar D4V2 kb 14000 cd turbót tudna csak. ;] +idősebb akku, és a LD12R, LD22 V2 lámpáim már erősebbek is. ;]

(#76017) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Fejlámpákról "kis" összefoglaló. :DDD

(#76018) z123456z


z123456z
senior tag

Tudja valaki, hová tűnt H-Zol ? Mi lett az átalakításaival?

(#76019) iatti válasza FBLLMAG (#76016) üzenetére


iatti
aktív tag

autókerék méretű, ez jónak hangzik. :)) ezzel viszont a csatárhegyi kilátóba kell menni, onnét belövünk veszprémbe a húszemeletesre :DD

(#76020) iatti válasza z123456z (#76018) üzenetére


iatti
aktív tag

szerintem most van munka a betakarításokkal a földeken. kukorica, burgonya,stb...

(#76021) WestBam


WestBam
Topikgazda

Nos akkor kezdjek is hozzá:
Először a külső, aztán szép lassan minden egyéb infót megkaptok amit eddig tapasztaltam. Fontos leszögeznem, hogy még nem kapható hivatalos csatornán keresztül a lámpa, a mylitee a gyártói kapcsolatokat felhasználva szerzett egy tesztlámpát, ami viszont már a szériagyártott, tehát nem a tesztelőknek postázott preview változat, ezt fogja mindenki megkapni aki vásárol belőle!
Mikor? Jó esetben október végén, mert még tegnap sem volt rendelhető a gyártótól.
Nitecore MH12 Pro
Kibontva a megszokott minőségű prémium csomagolást, azonnal a méret szúrt szemet, mert egy picit nagyobb lámpára számítottam az adatok alapján. Ugye papírforma szerint ez nem a szabvány 1" méret és a fej is picit nagyobb, de ez alig észrevehető. Inkább mondanám csinosnak, mint molettnek, még ha a klasszikus kedvencem, az MH12S mellé teszem akkor sem számottevő a méretbeli eltérés. Egy képet az instagram profilomon már találhattok róla. Ha már ott jártok a stroyt is nézzétek meg ;)
Tehát a mérete rendben van, az új textúra nagyon tetszetős, természetesen teljes a prémium érzés, az eloxálásban és az élekben sem találtam sehol kivetni valót. A test új mintázata kiváló fogást biztosít még ha nedves a lámpa felülete akkor is. Ugyan ritkán használom, de ez már végre felállítható gyertyaként is, és jó nagy lyukak kerültek a zárókupak kiálló peremére. A hátsó kapcsoló szokásos Nitecore minőség, határozott nyomáspont, hallható kattanás be és kikapcsoláskor, a gumi pedig "gumi", sok mindent nem tudok írni erről. Rendben van a minőségérzete, nincs vele semmi probléma. Olyan, mint kell lennie.
Sokkel érdekesebb a fej oldalán elhelyezett kapcsoló. Gumírzott, textúrázott, vakon is könnyen megtalálható! Nyomásérzete tökéletes, határozott visszajelzést ad a "kattintásról". Mellette a két sor LED: zöld fényűek az akku töltöttségét, a kék fényűek pedig az aktuális fokozatot jelölik. De csak 4-et! Erről majd később, mikor a használatáról írok.
A fej túlsó felén kapott helyet a töltőcsatlakozó, ami USB-C és egy vastag, műanyaggal borított gumilap takarja. Ez abszolút telitalálat, nagyon prémium érzést és tapintást nyújt. Stabilan ül a helyén, nem kérdés, hogy nem fog beázni, kihajtva és lefordítva simán csatlakoztatható a töltőkábel, de csak keskenyebb kialakításúak (természetesen adnak hozzá tartozékként töltőkábelt is).
A bezel hosszabb, mint az előd modellen, enyhe bemarásokat kapott a végén, szóval nem fogja a zsebet és a ruhát megtépázni, de mégsem szolíd, sima felületű. A kétoldali AR bevonatos keményített ásványi üveg lencse méretes, a mély SMO reflektor szokatlanul széles lyukban végződik az UHi40 LED körül. A fehér központosító gyűrű nem véletlen, ez ad szórt fényt is, valamint ebben látható a pici furata a közelség szenzornak.
Amit még érdemes tudni róla:
A tartozékok közt egy kétirányú klipsz található, ami jó hosszú, és a test mindkét végére felpattintható, tehát mindenki megtalálja a tökéletes pozíciót a hordásra.
Magas minőségű csuklópánt is tartozék, valamint végre (neke legalábbis végre) minőségi gyöngyvászon övtok került a tartozékok közé és nem a műanyag taktikai tok. Én ezt jobb szeretem, mert ebben tök jól lehet táskában is biztonságosan szállítani a lámpát.
A tartozék akku már 5300mAh kapacitású, sima (!!!) button top 21700!
Mai napra ennyi infót sikerült leírnom, pár napon belül folytatom a többi gyakorlati benyomásommal, de addig még használom kicsit a lámpát, hogy ne csak falra világítós, meg "hű, de erős a fénye" véleményt kapjatok. Talán titeket ennél a youtuber kicsomagolós, tesztelős szinttől mélyebb dolgok is érdekelnek :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76022) G@ben


G@ben
addikt

Az előbb kipróbáltam az Astrolux EC01-en a külső töltést. Annyira lemerült az akksi, hogy az 1,4A-es fokozatot már nem tudta tartani, ekkor egy power bank-et rádugtam és így már bírta. Ez hosszabb távon is működik, ha nincs nálam másik akksi, csak power bank? Ugye nem károsítja a lámpát, ha töltöm és közben használom?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#76023) saril válasza WestBam (#76021) üzenetére


saril
senior tag

Szeretem a fenix kerékpárlámpámat, de nagyon elszállt az ára, (mondjuk akkor sem volt olcsó). Az ember kifizet 40e Ft-ot egy lámpáért és ha véletlen kiesik a zsebéből vagy a kezőből, kiveri a víz... túlárazott, persze attól még jó! de akkor is felb*sz :B

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76024) saril válasza saril (#76023) üzenetére


saril
senior tag

Vagy ha távolabbról szemlélem a dolgot, nem is túlárazott én keresek kevés pénzt, mert lassan fizetéstől fizetésig nem elég...

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76025) z123456z válasza saril (#76024) üzenetére


z123456z
senior tag

Ezt az érzést annak idején Marosán elvtárs szépen megfogalmazta.

(#76026) saril válasza z123456z (#76025) üzenetére


saril
senior tag

„Nem a zsemle kicsi, elvtársak, hanem a pofátok nagy.”

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76027) WestBam válasza saril (#76024) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Mondjuk ez elég nagy probléma. Az első és legfontosabb lépést viszont Neked kell megtenned, hogy jobb legyen!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76028) z123456z válasza WestBam (#76027) üzenetére


z123456z
senior tag

Ne tartsd titokban. Alacsonyabbra kell tenni a lécet? Ezen már túl vagyok, lejjebb nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#76029) WestBam válasza z123456z (#76028) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha fizutól fizuig elég a pénz akkor bizony melóhelyet kell váltani, amiért csak ő tud tenni. A helyére felvesznek valakit “rendes” bérrel, de megszokott, hogy a végletekig kiszipolyozzák az embereket a munkaadók és nem, vagy csak mutatóba emelnek fizut ha kéred. Mai helyzetben 10-20e Ft emelés kb. nem old meg semmit, csak tovább görgeti a bizonytalanságot. Ilyenkor nincs mit tenni, lépni kell. Saril ha jól sejtem műszerész vagy hasonló területen dolgozik. Van betöltetlen állás bőségesen ebben a szektorban, GE, Samsung SDI, ezeken a helyeken lehet szemtelen pénzeket keresni, ha ügyes az ember és bírja a gyártásban lévő “húzást”. Van munkajárat privát buszjárat, olcsó céges éttermek, prémium, rendes szabi, képzések…

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76030) FBLLMAG válasza WestBam (#76021) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A MH12 PRO (már megrendeltem :D ) társaságában a MH25 PRO is érdekes lesz. :K

Ha nem a fényerőt, hatótávot nézzük, melyik a jobb, a MH12S vagy a MH12 PRO?

[ Szerkesztve ]

(#76031) saril válasza WestBam (#76029) üzenetére


saril
senior tag

Continental - Szimuláció - Automatizálás, Veszprém, szóval kicsit mellé ment, diplomásként nem elég a pénz :U

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76032) Kameleon5 válasza G@ben (#76022) üzenetére


Kameleon5
csendes tag

Lámpát nem károsítja szerintem. A beépített töltéssel rendelkező Sofirn/Wurkkos lámpáim simán mennek csak USB-ről táplálva, nem kell akksi sem a lámpába, ebből gondolom, hogy ilyenkor nem az akksiról veszi fel a kakaót hanem az USB-ről, esetleg vegyesen, de ezeket a lámpának illik lekezelnie.

(#76033) saril válasza WestBam (#76029) üzenetére


saril
senior tag

Ja és nem iszom, nem dohányzom, soha nem voltam discoba szórakozni mászkálós...már 8 éve leszoktam a PC-m fejlesztéséről..

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76034) sarajhvh válasza WestBam (#76021) üzenetére


sarajhvh
tag

Köszönjük a beszámolót!
Nem rossz kis lámpa lenne, ha mind a két felső fokozaton, nem esne be 700 Lumen
környékére. (Zero Air tesztje szerint)
A fenix PD 40r v2 a turbó fokozatról 1700 Lum-re lép le több mint egy órát, a high
fokozaton pedig 1100 Lum-en közel két órán átt pilácsol. :)

(#76035) saril válasza sarajhvh (#76034) üzenetére


saril
senior tag

Ja és mind ezt 40e Ft-ért, na ez a másik bajom is, csináljanak olyat ami bírja is a turbó fokozatot, tegyenek rá kis 20mm-es ventillátort vagy bánom is én...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76036) G@ben válasza Kameleon5 (#76032) üzenetére


G@ben
addikt

Ezt eddig nem is próbáltam, de tényleg megy akksi nélkül is! :C
Köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#76037) WestBam válasza sarajhvh (#76034) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Még mindig nem lehet a fizikát meg…ni :DDD
Egy másik tesztben a PD40R v2 már “csak” ~960 lument tudott tartani, valószínűleg ott nem volt ráállítva hűtőventillátor a teszt alatt. Ezt a különbséget viszont én már el tudom könyvelni az SST70 vs UHi40 LED közti méretbeli és kialakításbeli különbségnek. Egy kisebb LED és egy nagyobb LED fényárambeli különbségét egyébként sem lehet lineárisan összehasonlítani. Ezt az SST70 vs UHi40 marketinget nem igazán értettem a Nitecore részéről sem. Egyszerűen az SST40-el kellett volna összemérniük az UHi40-et, abban sem maradt volna alul. Ezt a logikát követve a GT-FC40 vs UHi70, az SST40 vs UHi20 lesz összevetve, ami szintén nem korrekt. Van itt egy UHi20 LED-es MT1A Pro is. Olyat világít az a pici lámpa, hogy azon még én is meglepődtem… Van ezekben potenciál bőven.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76038) WestBam válasza saril (#76035) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha lenne rajta egy 20mm venti akkor olyan hangja lenne, mint egy sugárhajtóműnek. Van már pár aktív hűtésű nagyágyú, hát nem tudom, az én fülem bántja még a félpasszív pc minimális hangja is, nem hiányozna az, hogy még a lámpám is zúgjon, főleg nem ott és akkor mikor használni szoktam. Én pl. szeretem a csendet és azt, ha része vagyok az éjszakának. Ilyen ez, mindenkinek más igénye van.
40e egyébként nem ufó, ugyan ezt más brand alatt lenne 50-80 márkától függően.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76039) sarajhvh válasza WestBam (#76037) üzenetére


sarajhvh
tag

Igen értem! :)
Igaz amit gondolsz és leírsz, én egy más nézőpont szerint, egy naív lápafelhasználó
szemszögéből látva, hasonlítottam össze a két lámpát.
Ha ízeire szedjük, és elkezdjük patika mérlegen méregetni az összetevőket,
teljesen más kép alakul ki, ezen kis csodás eszközökről. :)

(#76040) FBLLMAG válasza WestBam (#76037) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az UHI20 -as az a Nitecore MT2A PRO lesz. :B :K :C :DD

Már előre terszik. Most már a 2AA -s lámpáknál 10000+ cd a szabvány. Pár éve a 18650 -esek tudták ezt. A MT2A 250 m (15000 cd), 1000 lm, 15 cd/lm, míg a MH12 PRO 60000 cd, 3000 lm, 20 cd/lm. Egyre jobban látszik mit hova gondoltak használni. A MT2A PRO közelebbre (szó szerint), míg a MH12 PRO távolabbra. A MT2A PRO sétálni, a MH12 PRO a természetet lesni. Bár gyorsan visszavesz a MH12 PRO a MT2A PRO szintjére. :D

KELL MIND A 2 LÁMPA!!! És ha kijönne a MT1A PRO is, akkor az is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#76041) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Ledlenser P14 lámpámba meghalt a LED .
Innen választanák : 3W XRE 7090 SMD LED High Power .
Melyik színhőmérséklet ajánlottabb e kettő közül ?
5000K Nature White, vagy 6500K White ?

Üdv.

Astra

(#76042) FBLLMAG válasza WestBam (#76037) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Módosulnak az elvárások. :DDD

Pár éve, a Fenix PD35 TAC 10000 cd, 1000 lm fényárammal rendelkezett, és ezt 5 percig tartotta is.

Manapság 60000 cd fényerő, 3000 lm fényáram a menő.

Régen 10 cd/lm refivel rendelkeztek a lámpák, manapság 20 cd/lm refi a menő.

A szórt fény 0,5 cd/lm körül mozgott régen, manapság inkább csökken. A spot/spill arány egyre növekszik.

Régebben a turbó 50% -ra csökkent, ma 10% -ra.

A Li-Ion -os lámpák mérete, tömege is lassan emelkedik. Részben a 21700 -as akku ennek az oka. És az üzemidő? Az sajnos nem egyértelmű. (Kifejthetem, ha van rá igény.)

Ennek ellenére mégis venni fogjuk. ;]

(#76043) saril válasza WestBam (#76038) üzenetére


saril
senior tag

Ha este látni szeretnék, akkor nem érdekel hogy "hangos" a lámpám, hanem az érdekel hogy nagy fényerőt tartsa, nem számít az hogy hangos, a fehér fénnyel úgyis mindent "elijesztesz" akkor miért ne lehetne hangos?? nem értem...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76044) z123456z válasza saril (#76043) üzenetére


z123456z
senior tag

Rá kell hegeszteni egy köpenyt, és feltölteni folyékony nitrogénnel.

(#76045) sarajhvh válasza saril (#76043) üzenetére


sarajhvh
tag

Igen! :D
Nem kellene a ventill hűtést belepakolni minden nagyobb teljesítményű
lámpába, de néhányba igen, hogy tessék, van egy ilyen variáció is.
Szerintem lenne piaca.

(#76046) FBLLMAG válasza saril (#76043) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ha 300 - 400 m -re szeretnél látni folyamatosan, biztos olyan lámpát veszel. 2 kg tömeggel, 10 cm fejátmérővel, és, hogy bírja az üzemidőt is, 4 - 8 db 21700 -as akkuval. De ilyennel biztos nem megyek sétálni az erdőbe. :DD

Én, a fejemen sem szeretnék hordani 10 dg -nál igen többet, a kezemben, kezemen se legyen 10 dg -nál igen több, mikor órákon keresztül kell cipelni. És a legtöbb esetben azt szeretném látni, hogy hova lépek, a fejem nem koppan -e valamin. Ha esetleg valami megzörren, odalessek. Kb 50 - 100 m -re. Arra a pár mp -re a MH12 PRO is jó. (És lehet, hogy a MT2A PRO fénye is elég.) 300 - 400 m -ről már nappal is nehéz észrevenni a nyulat, rókát, bagjot. Persze ha sasszem vagy ... . :U

(#76047) WestBam válasza saril (#76043) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Biztosan nagyon mások a felhasználási szokásaink, mert nekem soha nem volt még szükségem huzamosan olyan brutális fényáramra, amire ne lett volna elég pl. az MH12S.
Az MH12 Pro pl. Visszalépés után is átvilágít a Duna túloldalára, ami ~300 méter. A felém eső partja kb 70-100m az útról, visszalépés után nagy felületen tudom ezzel is pásztázni. Ezen a távon még be tudom azonosítani az állatokat nagyjából. Legutóbb láttam egy aranysakált, de lehetett róka is fakó bundával, itt már ha nincs idő megfigyelni akkor bármivel világíthatok, akkor sem fogom tudni megmondani, hogy mi volt az.
A túlpartról néha visszajeleznek. Gondolom zavarja őket mikor a turbót próbálgatom.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76048) WestBam válasza FBLLMAG (#76046) üzenetére


WestBam
Topikgazda

MT2 A Pro olyat világít, hogy …. :DDD
viccet félretéve, a Convoy S2+-t megeszi reggelire előételnek. Nincs benne holdfény, de az alacsony fokozattal lehet sétálni simán.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#76049) saril válasza WestBam (#76048) üzenetére


saril
senior tag

nehéz elhinni..

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#76050) FBLLMAG válasza WestBam (#76048) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nitecore MT2A PRO fokozatai:
14100 akkuval > 50, 300, 1000 lm
2x AA (NiMh) > 60, 500 lm
15 cd/lm refivel el is hiszem. 255 m hatótáv (0,25 lux) van megadva, ha jól emlékszem. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.