Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Zoli-bácsi válasza nemethbalazs (#50000) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szerintem is, rendeltem is egyet. :D

(#50002) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Szükségem volna egy akkumulátoros lámpára a garázsban (Elektromos hálózat nem elérhető). Valami olyanra gondoltam, amihez tartozik pót akkumulátor és hálózatról tölthető. ~10 ezer forint értékben létezik ilyen?

.

(#50003) #07813632 válasza Troy. (#50002) üzenetére


#07813632
törölt tag

Nitecore LA30 vagy LR30. Ezeket nézd meg. Az egyikben tölthető hálózatról a beépített akku, a másikban cserélhető az akku.

(#50004) FBLLMAG válasza #07813632 (#50003) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Nitecore LA30 -ba 2AA akkut / elemet is lehet pakolni, de beépített Li-Ion akkuja is van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#50005) jmuranyi válasza Zoli-bácsi (#49998) üzenetére


jmuranyi
tag

Veszélyes ez a topic.
Köszönöm, rendeltem egyet.

(#50006) Vegha válasza jmuranyi (#50005) üzenetére


Vegha
senior tag

Meddig szoktak élni ezek a kuponok ?

(#50007) jmuranyi válasza Vegha (#50006) üzenetére


jmuranyi
tag

A kérdés jó. Ezt az F1-re való kupont konkrétan nem tudom.

Kicsit bővebben, általánosabban: van olyan kuponos oldal,
ahol odaírják, hogy meddig érvényes egy kupon.
De azért utána is lehet vele próbálkozni.
Vagy leviszi az árat, vagy nem.
Vagy feladják csökkentett áron, vagy nem.
Vagy visszakérik utána a szállítótól, vagy nem :W

Itt a lámpáknál érdemes megnézni a topikgazda oldalát,
ott is vannak kuponok. Vagy ha konkrétan kell valami,
rákérdezni itt a fórumban.
Azért néhány havonta szoktak lenni akciók.
Vagy kuponok. Vagy valakinek több darab is van,
és topiklakónak szívesebben eladja/átadja,
mint csak úgy, hirdetve.

(#50008) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Zanflare F1 USB lámpa
Ár: 12,99$
Kuponkód: SDDeal35
Gearbest

Üdv SRicsi

(#50009) bump3r111 válasza RicsiSuly (#50008) üzenetére


bump3r111
tag

Ez a lámpa (F1) szerintem háromszor ennyi pénzt is bőven megérne. Családba mindenkinek rendeltem már, most magamnak jött egy (sajna 2 dodóval drágábban :D ) - viszont ez az első aminél nem kotyog semmi elől. (használatot nem befolyásolta senkinél, mind pöpecül teszi a dolgát.
Talán mérete miatt is, de szerintem sokkal kevésbé melegszik mint egy S2.
Az USB tölthetőség pedig igazi mindenhova hurcolható lámpává teszi.
Ezen az áron szerintem verhetetlen - ha valaki tud jobbat akár drágábban - hasonló méretben és usb-ről tölthető - szívesen veszem a tippjeit :D

[ Szerkesztve ]

(#50010) Troy. válasza #07813632 (#50003) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi. Ilyet használsz?

Magam ezt találtam [link]
Valaki ismeri ezt a márkát?

üdv.

.

(#50011) FBLLMAG válasza Troy. (#50010) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az Emos termékeit elektromos szaküzletekben árulják, nagy 30 cm hosszú, fél kg, a Nitecore LA30 pedig lámpás, kisebb, hordozható db, 5 éves garival. Az Emos kb 1 - 2 órát bír, a Nitecore 3 + 4 órát. Kb hasonlóan be tudják világítani a teret, a plafonra ez is, az is felakasztható. ;)

(#50012) #07813632 válasza Troy. (#50010) üzenetére


#07813632
törölt tag

Nem használok ilyet. A topikgazda blogján olvastam ezekről. Ott vannak képek is a fényéről. Az emosról nem tudok semmit.

(#50013) ZolkoW válasza Troy. (#50010) üzenetére


ZolkoW
őstag

egy ilyen Emós márkájú lámpám van, még sok éve vettem MM-ben, amikor nem tudtam semmit a lámpákról. azóta találkoztam kínai oldalakon ugyanazzal a zoomos csodával, szóval gondolom egy sima matricázó cég lehet.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#50014) spileraaa válasza Zoli-bácsi (#49998) üzenetére


spileraaa
senior tag

ez a convoy s2 képest menyivel jobb?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#50015) SchumiBácsi

Üdv all!

Beálltam a Convoy táborba, egy L6 3800lu lámpával.
Tesóm is beáll majd egy L2 1000lu változattal.

Van egy pár Fenix lámpám de ilyen szúrófényt mint amit a kis L2-tud, az nem semmi. Sztem magamnak is veszek egyet :D

Aztán erre jön az L6 vetítési képe - prémium szintű.

Ezek után egy kérdés mert a csomagban van valami amit nem tudok hova tenni. A fehéres gumicsillagok funkciójára végül rájöttem, hogy a 26650 helyett 18650 is használható velük. Van viszont 2db egész kicsi neomágnes. Ezekkel mit kell csinálni? :U

A bezel mindkettőn laza volt. Nem lötyögött de simán tudtam húzni rajta. Ez gyárilag ilyen vagy csak a gyors összeszerelés miatt nem húzzák meg annyira? Itthon meghúztam.

A Fenixen ezek olyan feszesek hogy két kéz sem árt a leszedésükhöz.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#50016) Gargouille válasza SchumiBácsi (#50015) üzenetére


Gargouille
őstag

Flat top (lapos tetejű) akkuk közé rakni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50017) Diamond500 válasza bump3r111 (#50009) üzenetére


Diamond500
senior tag

Jól értem, hogy a többinél kotyog vagy zörög valami a lámpatestben?

(#50018) vince válasza Diamond500 (#50017) üzenetére


vince
őstag

Igen, többeknek van/volt ilyen problémája a lámpával.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#50019) ZolkoW válasza bump3r111 (#50009) üzenetére


ZolkoW
őstag

én Eagle Eye szimpatizáns lettem az első X2R óta, azóta még kettő érkezett a családba, mindegyik hibátlan. Ez is 16$ környéke, ha jól emlékszem, de többért vannak finomabb darabok is, mondjuk dizájnra nekem nem mindegyik tetszik, de ha a kidolgozásuk olyan, mint a kicsiknek, akkor sok panasz nem lehet.
Az X2R-nek nem erőssége az USB csati védelme, kicsit könnyen kinyílik, de baj még nem történt velük.. (ja, és az én feketémnek gyárilag elő volt készítve a kapcsolója világítósra alakíthatóvá, a szürkének nem, a legutolsót meg még nem szedtem szét)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#50020) SchumiBácsi válasza Gargouille (#50016) üzenetére

Értem köszi!

Akkor ez inkább a 18650-hez való, mert a 26650-esek amik vannak simán mennek pedig sztem ők is laposak.

Az L2-es ugyan üzemmódot váltott ha lötyögött, de miután végighúztam az egészet a gond megszűnt. L6 tökéletesen megy. A színvilág is jól el lett találva végül.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#50021) Ra3 válasza Diamond500 (#50017) üzenetére


Ra3
őstag

A reflektor zörög, a képen a menetes gyűrű (a két kis átellenes ponttal) nyomja a refit az üvegnek hátulról. Ha nincs rendesen betekerve akkor zörög, és gyanítom az üveg szigetelése se tökéletes ilyenkor elöl:

Nekem ezzel annyiban szerencsém volt hogy nem csak betekerni felejtették el, hanem a ragasztó is kimaradt ezért könnyen szétszedtem, és csak meg kellett a belsőt szorítani. :DDD

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#50022) WestBam válasza Ra3 (#50021) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Mázlista :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50023) WestBam válasza Troy. (#50010) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Én használom/használtam mindkettőt (LA30 és LR30), ezek jók vészvilágításnak, áramszünetben elegendőek arra, hogy egy szobát bevilágítsanak, vagypl. íróasztali lámpának használtam mikor nem volt konnektor a közelben. Aztán lecseréltem egy powerbankról működtethető verzióra, mert az csak jobb. Nem tudom a garázsban mi a célod vele. Ha csak annyi, hogy eljuss az autóig míg lész 4-et akkor arra megfelelhet pár darab mozgásérzékelős éjjeli fény is. A blogomban írtam a xiaomi verzióról, napi használatban van, a cikket mikor írtam már egy hónapja ment kb, elemet a mai napig nem cseréltem benne, pedig minden áldott nap felkapcsol párszor. Előnye, hogy nem kell a kapcsolgatással szórakozni, mozgásérzékelős, ami ráadásul jól is működik. Fénye kevéske, de arra elég, hogy ne bukj orra.
Ha látni is szeretnél, vagyis pl. egy 60W izzót kiváltani, az már kicsit nehezebb lesz.
Erre jó lehet pár univerzális USB csatlakozóval ellátott LED szalag is, amiket a járatok felett rögzítve pl. a plafonra elég szépen be tud világítani kevés fénnyel is nagyobb helységet. Ezeket táplálhatod két módon. Bevezetékelve egy régi akkuról filléres DC-DC átalakítóval aminek USB-s a csatija és akár egy sima billenő kapcsolót is tehetsz a falra, így olyan lesz, mint egy klasszikus lámpa. Aztán megoldhatod powerbankról is, így viszont azt gyakrabban kell tölteni mint az akkut, cserébe könnyebb. Célszerű kapcsolóval ellátott darabot venni, szerintem már mindegyiken van ilyen, viszont ezt is célszerű az ajtóig egy USB hosszabbítóval kivezetékelni, hogy ne kelljen vakoskodva sétálhatni.
Harmadik verzió, hogy veszel valami izmosabb lámpát, pl. Q8 és barátai. Ezeket a talpukra álítod, feltolod magas fokozatba és a plafont megvilágítod. Lesz fényed bőségesen. Egy L6 pl. huzamosabb ideig is bírja a maxon járatást, egy szobát jól bevilágít a szórt fénye is.
Az itteniek többsége szerintem ezt az utolsó verziót támogatná :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50024) ZozzV6 válasza WestBam (#50023) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ezt a YXiaomi mozgásérzékelős lámpát most lecsekkolom. Nekem vent a garázsban amit minden beamshoton láthattok nincs áram és folyton feltapasztok valamit az ajtókeretre hogy a kocsi jobb oldalát ne karistoljam le, és az ajtókilincset is úgy kell keresgélni a sötétben.
Kösz a tippet!

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50025) benfolds válasza ZozzV6 (#50024) üzenetére


benfolds
őstag

ki gondolná, hogy nálad lehet sötét bárhol is. :DDD

nekem is van a xiaomiból, nagyon megkönnyíti az életemet, mert annak idején buta módon lettek elhelyezve a kapcsolók a házban, nem tudok fentről villanyt kapcsolni az alsó szinten, és amikor jövök le az emeltről, akkor semmit nem látok a lenti részből, mert a lépcsőház fényét meg árnyékolja a lépcsőforduló fala.
nagyon gyorsan felkapcsol, viszont akkor nem kapcsol fel, amikor nem kell, a fénye nem olyan nagy, hogy esetleg valakit zavarjon, aki a lenti helyiségben tv-t néz, esetleg alszik. szóval nagyon jól be van lőve minden paramétere. talán jobb lenne, ha minden része világítana, nem csak a széle, de lehet akkor meg az lenne a bajom, hogy a szemembe világít.

(#50026) WestBam válasza benfolds (#50025) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az UTorch utángyártmány nagyobb felületen világít szerintem. Nekem a kevés fény volt a cél, hogy éjjel a gyerek ha kimegy a klotyóra ne vakítsa meg a lámpa ha felkapcsolja. Erre az alacsony fokozatban használva bevált, és mint írtam is, azóta is a gyári elemmel szépen muzsikál.Ha jól helyezed el akkor baromi praktikus tud lenni a mozgásérzékelővel, szerintem nagyon megérte az árát.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50027) -szabi- válasza Zoli-bácsi (#49998) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Nem bírom megfogni, eldobja a kosár oldalt. :(

(#49999) ZozzV6
Szóval a gyártóra jellemző nagyot mondás most is megvan.
Kandela mennyi lett?

(#50028) benfolds válasza WestBam (#50026) üzenetére


benfolds
őstag

igen, nézem a utorch-ot, talán olcsóbb is, mondjuk én a xiaomi-t is nagyon jó áron vettem, asszem tavaly ilyentájt volt 6 dollár körül (igaz, én elemet nem kaptam hozzá). én magas fokozaton használom, de lehet, hogy jó ez így, ahogy van, és nem kell, hogy teljes felületen világítson.

(#50029) ZozzV6 válasza -szabi- (#50027) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Kandelát még nem mértem mert ez nem azért van. Ez totál flooder.
Kuponnal 86$ lett az ára.
Nagyot mondanak? Igaz. De ez még így is hihetetlen sok fény és most hogy 19000-et tud annyira lettem figyelmes hogy szabad szemmel nem látom hogy több lett kb 2100-al viszont gyorsabban melegszik az feltűnő. Ebben a testben a 16000 is sok. Én így is úgy vagyok vele totál megérte. Sokkal jobban mint a 69$-os akciós Imalent DT35 amit még meg is vámoltak és úgy kb 90$-os lett az ára és tud a ráírt 8500-ból 4500 lument se. Az szemre is feltűnő mert a fele. Itt nem tűnik nagyon fel a hiány. Lehet aki sose látott 1000 valós lumennél többet annak az imalent gyengesége se tűnik fel. De az azért szemre is feltűnő hogy km-es hatótávot ígértek és szemre jó ha 500m.
Mellesleg ebben van egy jó Narsil firmware amivel használható is.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50030) benfolds válasza ZozzV6 (#50029) üzenetére


benfolds
őstag

nagyon a bögyödben van a dt35 (szerintem a vámolás miatt is) :D
ha önmagában nézed, nem ahhoz képest, hogy mit ígért a gyártó, és mellé teszed az árcéduláját (nem a hivatalos árát, hanem amennyiért vetted), akkor szerintem mondhatod, hogy egy nagyon korrekt vétel volt. jó, én könnyen beszélek, mert én még olcsóbban vettem, mivel nem vámolták meg, és én nem láttam még annyi jó lámpát, mint te. de így "tudatlanul" én tökre meg vagyok vele elégedve (kivéve a melegedést).

(#50031) ZozzV6 válasza benfolds (#50030) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Szinte nem is használtam. Egy hónapot vártam a plusz egy akkura a full döglött helyett. Aztán persze nem pontosan ugyanolyat küldtek kinézetre csak típusra de beletettem aztán elvan a dobozában a polcon.
68$ is sok lett volna érte. BLF Q8 40$-ból tud többet és jobb firmware, valamint nincs ennyire cikkcakkos vetítési képe. Igen abba nincs töltő meg nem jár mellé akku de akkor is jobb szerintem. Vagy jelenleg kapható Haikelite 30Q ami valaki BLF-es mérése alapján valós 8500-at tud 60$ alatti kuponos áron. Na mindegy. Amíg azt el nem adom idegesíteni fog ha rá kell néznem.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50032) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#50031) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Láttam azt az Imalent lámpádat a találkozón, és másnak is volt ugyanot, ettől a gyártótól terméke. Meghalgatva a tulajdonosokat, látva a termékeket, nekem sem lesz ilyen lámpám.

(#50033) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#50032) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Biztosan van jó modelljük is csak nekem volt balszerencsém. Csak nincs annyi pénzem hogy ezzel kisérletezzek

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50034) jmuranyi válasza spileraaa (#50014) üzenetére


jmuranyi
tag

Van benne töltő, és holdfény mód.
Illetve a kettő kapcsoló miatt talán
könnyebbb lesz rajta üzemmódot váltani.
De ez majd kiderül, amikor megérkezik.

(#50035) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#50033) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Egy ideig, én is szerettem volna ettől a márkától lámpát. Már ki is volt lesve. Jöttek az infók, amik elodázták a vételt, később, talán a találkozón, lemondtam a márka lámpáiról.

Pl. Tékozló is említette, hogy az összes Imalent lámpája elromlott, kiengesztelésnek kapott még 1 db -ot ingyen. Ha jól emlékszem talán 4 lámpáról volt szó. 4 -ből 4 elromoljon, Nálad is már rossz akkut küldtek, a lámpa vetítési képe nekem sem tetszett. Az sem nagyon jött be, mikor látványosan alul teljesít a lámpájuk. Aki hozza be nekem a lámpákat, az is említette, már régebben, hogy ezzel a modellel van a legtöbb probléma, többször elromlott, többször kellett reklamálni. :(((

(#50036) lugoka válasza SchumiBácsi (#50015) üzenetére


lugoka
csendes tag

Nekem is módot váltogattak a Convoyok. L6 kivételével mindegyik (s2+, c8). De mikor újra zsíroztam a gumigyűrűket, úgyis újra húztam mindent.

(#50037) vince


vince
őstag

Most találkoztam a Skilhunt H03C fejlámpával, amiben RGBW led van. Többször kerestek már piros/zöld fényű fejlámpát, ez tudja mindkettőt, mellette még kék és fehér fény is van. Gearbesten appból $47 körül elhozható, kíváncsi lennék a tapasztalatokra. A színes fények elérése érdekében butítottak kicsit a driveren: 8 helyett 4 fehér fényerő van és a kedvencem, a hosszú nyomásra moonlight helyett a színes mód érhető el az új verzióban. Van egy csomó színes villogó módja is, lehet rendőröset játszani vele :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#50038) -szabi- válasza ZozzV6 (#50029) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Ebben teljesen igazad van.
Köszi az infókat.

üdv

(#50039) Gargouille válasza vince (#50037) üzenetére


Gargouille
őstag

Na ez érdekes egy cucc! Maga a fejlámpa nagyon jól sikerült darab, de vajon ez gyári megoldás vagy valami berhelés? Lehet az én tájékozatlanságom az oka, de még nem hallottam erről a led-ről, ha jól látom itt sem írnak pontos típust, csak XM-L.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50040) vince válasza Gargouille (#50039) üzenetére


vince
őstag

Szerintem ez a led van benne, minden tekintetben gyárinak tűnik a lámpa.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#50041) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

Boruit rj 02 fejlámpát szeretnék .
Gearbesten szokták kuponozni de mostanában nem.
Esetleg innen érdemes rendelni és mi a különbség a két típus között? EHL0403 EHL0499
Vagy ilyen áron már van jobb alternatíva fejlámpába?

(#50042) ANOka válasza vince (#50037) üzenetére


ANOka
őstag

A lámpa gyűjtő szenvedélyen kívül mi a gyakorlati haszna annak, hogy egy fejlámpával 4 különböző színnel tudsz világítani? :F

(#50043) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Fejlámpát szeretnék vásárolni.
Érdeklődnék, hogy 20.000.ft.ig idehaza kaphatóak közül melyiket érdemes választani?
Strapabíró, nagy fényerejű lámpát keresek. Érvényesíthető garanciával.
Az se gond ha jó memóriával rendelkezik esetleg fokozatmentesen állítható fényerővel.
Öreg vagyok már, hogy végigzongorázzak minden módot. Az se gond, ha nincs villogó.

Köszönöm.

(#50044) vince válasza ANOka (#50042) üzenetére


vince
őstag

Horgászat? Vadászat? Passz... :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#50045) Donki Hóte válasza ANOka (#50042) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Fényképelőhívás?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#50046) Cyborg válasza ANOka (#50042) üzenetére


Cyborg
őstag

...baleseti helyszínelés? :D

(#50047) Kolty


Kolty
aktív tag

Rendelt valaki azolcsosag.hu oldalról? Korrektek?
Itt amúgy mi a lényeges különbség a skilhunt lámpák közt?
[link]

(#50048) #07813632 válasza Kolty (#50043) üzenetére


#07813632
törölt tag

Imalent hr20 fokozatmentesen állítható és 18ezer körül kapható 1 év garanciával, de az imalent lámpák megbízhatóságára többen is panaszkodnak. Ha tényleg jó fejlámpa kell akkor érdemes megnézned a nitecore hc65 fejlámpát, ez 25 ezer, de öt év a garancia. A nitecore viszont nem állítható fokozatmentesen. Ha 20 ezer fölé nem akarsz menni akkor skilhunt h3 18 ezer, nem fokozatmentes a fényerőállítás, de ez egy jól bevált megbízhstó típus.

(#50049) gyapo11 válasza ANOka (#50042) üzenetére


gyapo11
őstag

Csillagászok pirosat használnak, attól nem vakul el a szemük, és nem kell utána 10 percig várni teljes sötétségben, hogy megint lássanak valamit a távcsőben. Voltam amatőr csillagász táborban a Bükkben, ott baromira kell a lámpa, mert 40 állvány távcsővel, 100 ember mozog, kábelek mindenfelé a notebookokhoz meg a követő motorokhoz, és ha véletlenül felkapcsolsz valami pirostól eltérőt, akkor leordítanak. Akkor még nem volt piros lámpám, egy kerékpár hátsó lámpával próbálkoztam állandó fényre kapcsolva, de az kevés volt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#50050) Kolty válasza #07813632 (#50048) üzenetére


Kolty
aktív tag

Köszönöm.
A nitecore nem tűnik rossznak, de kissé drágállom.

Aztán fentebb pont a skilhunt h03.mat kérdezem.
Sajna nem ismerem, se az oldalt, se a sokféle lámpát.

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.