Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Magnat válasza korn (#10998) üzenetére


Magnat
veterán

No meg az sem véletlen, h a hivatalos leírásban nem javasolják 2A fölött hajtani.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11002) tjano8


tjano8
csendes tag

Hali! Nem tudja valaki véletlenül, hogy az "olcsón beszerezhető" lámpák közül melyiknek van a legnagyobb feje?
Én ezt találtam, esetleg valakinek volt ilyen lámpája? lehet róla valamit tudni? Plusz a még "WC pumpa" becenevű Skyray A0 koppintást találtam, és ahogy eBayen nézegettem a több aksis lámpák között sem találtam nagyon nagyobb fejűt...
Amúgy C8-hoz képest érdekelne a vetítési képe. Miben térhet el?

[ Szerkesztve ]

(#11003) Cyborg válasza tjano8 (#11002) üzenetére


Cyborg
őstag

pl. smallsun zy-t08,és t-13, mindkettő 6,3cm-es fejjel rendelkezik

(#11004) PartyShan válasza tjano8 (#11002) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Ultrafire HD2010. 6,4cm-es a fejátmérője.

(#11005) d4d


d4d
tag

Blackshadow Terminator (4*XM-L T6 NW) összehasonlítva pár másik lámpával és egy 9 ledes UF-el is
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9021327

elemlampa.blog.hu

(#11006) korn válasza PartyShan (#11004) üzenetére


korn
aktív tag

ugyanakkora a feje, mint a smallsun-oknak

(#11007) jcbuser


jcbuser
csendes tag

Üdv!
Erről van valakinek véleménye? Érdemes lenne megvenni?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11008) stickermajom


stickermajom
addikt

Nincs szerencsém nekem ezekkel a lámpa és hozzátartozó kiegészítő vásárlásokkal. Ma kellett refundot kérnem egy általatok itt is ajánlott ebay-es akksi töltő árustól. (Tomtop Digital).

Tudtok ajánlani 18650-es akksikhoz, valami olcsó, de megbízható töltőt? (Megbízható helyről)

(#11009) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma megérkezett a várva várt lámpicsom (850 lm, 5 mód, neutral white led, "hegyes" bezel). December 3-án adták fel, tracking nélkül jött, de nem lett baja. Manafontos csomag kicsit lemaradt, ugyanúgy december 3-án rendelve, de a tracking szerint még csak lisztferihegyen áll, vámkezelve státusszal.

OFF: A csomagot meglátván gyorsan nekiálltam előbányászni akksit a C8-ból. A kapcsoló visszacsavarásával viszont sikeresen lefaricskáltam a menetet, így nem lehetett már rácsavarni. Sajnos a sütés óta nem sikerült szilikonzsírt beszerezni, így még teljesen száraz volt a menet. Valószínűleg ez volt az oka a balesetnek. Azóta bekentem valami zsíros kézkrémmel ideiglenesen (vagy tovább, amíg nem szerzek szilikonzsírt) és tettem rá félig körbe egy csík szigetelőszalagot. Most rendesen megszorul és érintkezési hiba sincs.

ON: Szóval. Borítékon ajándék felirat, 12,5 $-os értékkel :) . Szeretjük az ilyeneket. Kellemes kis dobozban volt a lámpics, igaz kissé már meg volt nyúzva a karton. Dobozon belül még kapott egy bubis zacsit. Mellette 2 O gyűrű és egy fluoreszkáló kapcsológumi. Egyenlőre még nem cserélem ki. Lámpa összeszerelése kellemes minőségű, menetek, zoom-rész zsírozva, csúszik minden rendesen. Fénye erősebb a manafontos 502b-nél. ~1 perc nagy fényerőn való használat után 37 fokosra melegedett a fej (vagy sok hőt termel a led, vagy jó a hőleadása vagy mindkettő). 3,8 Voltos akksi mellett az alábbi értékeket mértem:
L > 0,09-0,08 A
M > 0,55-0,6 A
H > 2,29 A
Eddig pozitív a tapasztalat, bár a neutral fehér első pillantásra hidegnek tűnt. Végül az 502b mellé téve látható volt a különbség. (Viszont a meleg fehér C8 durván sárgának számít mindkettő mellett.) Mindegyik lámpában T6-os led van.
Itt lenne néhány kép. Érdekes, hogy a kapcsoló NYÁKján TANK007 felirat van :F . Ezek szerint arról koppintották volna, vagy csak ilyen alkatrész volt az éjszakai műszakban? :DDD A két vetítési képnél sötét "barackvirág" színű falra világítottam. Igény esetén folyt. köv.

[ Szerkesztve ]

(#11011) stickermajom válasza korn (#11010) üzenetére


stickermajom
addikt

Másnak megjönnek mostanában a Manafontos csomagok? Egyszer már befürödtem majdnem, most nem szeretnék.

(#11012) PartyShan válasza korn (#11006) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Látom már, de ha 1mm-el nagyobb is lenne nem számítana, gondolom.

(#11013) jcbuser válasza korn (#11010) üzenetére


jcbuser
csendes tag

Üdv! :)

Köszi a tanácsot,mindenképp zoom-osat akarok,de megindokolnád hogy miért is ezt a típust válasszam?
A másik amit néztem:
[link]
igaz hogy ez nem zoom-os de 3-in1 :) használható fejlámpaként,kerékpárlámpaként,és zseblámpaként,és az ára is jó.:C
Mindenképp szeretném kerékpáron is használni,esetleg tudsz olyan linket ahol tartókonzolt lehet hozzá kapni?

(#11014) zoli03 válasza stickermajom (#11011) üzenetére


zoli03
őstag

Meg. Bár én mindig trackinggel kérem. Ha nem jár az ára miatt, akkor inkább kifizetem.

(#11015) kowik válasza jcbuser (#11013) üzenetére


kowik
tag

Egy ez 502B. Még nem láttam ilyet. :Y Szerintem nagyon jó választás. :K :K :K

(#11016) kowik válasza kowik (#11015) üzenetére


kowik
tag

Mármint az összeállításra gondoltam. Az 502B ajánlott lámpa itt a fórumon.

(#11017) jcbuser válasza kowik (#11016) üzenetére


jcbuser
csendes tag

Nekem is tetszik az összeállítás :) Valójában mennyit lument tud az 502b? Látom a márkája nem ultrafire,hanem valami más,de gondolom csak más márkanév van rányomva,amúgy ugyanaz nem??? :)

(#11018) korn válasza jcbuser (#11013) üzenetére


korn
aktív tag

Azért, mert jobb. :) Sokkal nagyobb lencse van benne, és egy zoomos lámpánál ez az egyik sarkalatos pont.
A töltő is sokkal jobb, amit linkeltem, és 2db akksit kapsz 1 helyett. És mindezt ugyanazért az árért. Tartó is van valahol manafonton.

(#11019) korn válasza jcbuser (#11017) üzenetére


korn
aktív tag

Jópofa megoldás. A kérdés, hogy xm-l van-e benne, csak mert nem látszik sehol. A töltő és az akksi az szemétre való. Meg én olcsó kínai liion cellát olcsó kínai lámpával soha nem raknék a fejemre. :)

(#11020) kowik válasza korn (#11019) üzenetére


kowik
tag

A töltőt és a hozzáadott akkut én sem használnám szívesen.
A fejlámpáimban én is Panasonic vagy Sanyo cellát használok inkább, esetleg TF3000. Kivétel a 16340-es fejlámpám, mivel abba nem nagyon tudok márkásabb akkut beszerezni.

(#11021) jcbuser válasza kowik (#11020) üzenetére


jcbuser
csendes tag

Miért nem ajánlatosak ezek az akksik??,bocsi hogy nem olvasok vissza párszáz oldalt,pedig biztos benne van a megoldás :)

(#11022) kowik válasza korn (#11019) üzenetére


kowik
tag

Cree XML-T6-ot ír :K , 1400Lm :F :DDD

(#11023) kowik válasza jcbuser (#11021) üzenetére


kowik
tag

Ez az Ultrafire akku a legrosszabbak közé tartozik, ezért inkább felejtős.

(#11024) stickermajom válasza zoli03 (#11014) üzenetére


stickermajom
addikt

Manafontos, trackingessel szívtam én is másfél hónapig..

Szóval onnan többet tuti nem.

[ Szerkesztve ]

(#11025) zoli03 válasza stickermajom (#11024) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig a Manafont az egyik legnormálisabb kínai webshop. A Manafont vagy posta miatt szívtál? Mert nem mindegy.

(#11026) stickermajom válasza zoli03 (#11025) üzenetére


stickermajom
addikt

Látod ezt nem tudom eldönteni. Megrendelés után majdnem egy hónapig csak information received volt a státusz a trackingnél, ugye ez azt jelenti elvileg, hogy fizikailag nincs a postán a csomag. A manafontosok váltig állították, hogy ők átadták a postának. Majd a sokadik emailem után ténylegesen is a postához került és viszonylag hamar ide is ért. (2 hét volt körülbelül)

Lehetséges, hogy nem volt készleten az áru és csak hitegettek. Postára azért nem gyanakszom, mert az egy nappal később megrendelt Singpostos csomagom meg 2 hét alatt itt volt.

De az utóbbi egy hónapban nekem amúgy se nagyon érkeznek a csomagjaim külföldről. Lehet gazdag karácsonya volt a vámosok családjának :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11027) zoli03 válasza stickermajom (#11026) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem 1-2 éve volt egy rendelésem, ami késett onnan. Kb hét hétig nem adták fel, de addig tracking se volt. Meg mostanában is volt egy, aminél az egyik terméket nem küldték el. Ezt jelezték is, vártam kb 1 hetet, de inkább lemondtam, egyből refundoltak is.

(#11028) stickermajom válasza zoli03 (#11027) üzenetére


stickermajom
addikt

Máshol nem látok jó árban töltőt, szóval valószínűleg marad a Manafont. Bár lehet kéne várnom 1-2 hetet, amíg elül az ünnepek miatti hajsza.

[ Szerkesztve ]

(#11029) jcbuser válasza stickermajom (#11028) üzenetére


jcbuser
csendes tag

Énis úgydöntöttem,hogy idén már nem adok le rendelést,majd csak jövőhónap közepe fele,mert úgytudom ők vagy 10 napig nem dolgoznak újév után.

(#11030) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Én ma rendeltem egy 4A-es drivert, egy 52mm-es üveget ,2db ultrafire akkut 2db akku védelmi elektroniát,mert van védetlen akkum.Tavaszra remélem ide is fog érni.
Maglite 2D lámpa lesz átalakítva XML-T6 U3 ledesre.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#11031) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Itt egy brutál lámpa.

[link]

Zsolt

(#11032) arti1121


arti1121
senior tag

mostanság azért a postán is hanyagok régen mindig precízen kiírták a státuszokat.

2012.12.06
21:05
Item information :
Célországba elküldve / Item
sent abroad
2012.12.29
12:27
Item information :
Bejövő küldemény
vámkezelve / Inbound item
customs procedure

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#11033) BigBlackDog válasza arti1121 (#11032) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam rendesen ki van írva a történet (eddig).

2012.12.17 14:08
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.12.22 23:38
Item information :
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2012.12.22 23:46
Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2012.12.27 08:50
Item information :
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

(#11034) d4d


d4d
tag

Jetbeam DDR30 (3*18650)
3* Cree XM-L U3 led, 30lm (60h), 500lm (10h), 3200lm (2h), max hatótáv: 450m (0.25lux), 164mm (hossz), 67mm (átmérő)

kép

csomag téma, nekem is jön egy AAA-s lámpa, valamikor december elején adták fel, elvileg követhető de se a kínai postánál se itthon nem ír ki rá semmit a nyomkövető..

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#11035) kowik válasza d4d (#11034) üzenetére


kowik
tag

Én is nov. végén rendeltem Manáról egy AAA-s lámpát de még nem jött meg. :( :(
Neked milyen jön?

(#11036) BigBlackDog válasza kowik (#11035) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tracking van rajta? Hol tart? Én decd 6-án rendeltem, most még vámkezelve van csak. Mostanában meg ugye nem sok munkanap van :) .

[ Szerkesztve ]

(#11037) kowik válasza BigBlackDog (#11036) üzenetére


kowik
tag

Bocs helyesbítek. Nov. 30-án rendeltem, de most, hogy utánanéztem kiderült, hogy kézbesítették pénteken. (Péntek reggel óta viszont nem voltam otthon.) Majd ma ha hazaérek kiderül.

(#11038) d4d válasza kowik (#11035) üzenetére


d4d
tag

egy ilyet várok, homok színűben
http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1811

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#11039) jada00 válasza d4d (#11034) üzenetére


jada00
tag

Hú, de jól néz ki! Vajon tudja a megadott értékeket?

(#11040) d4d válasza jada00 (#11039) üzenetére


d4d
tag

A Jetbeamnél ANSI szabvány szerint mérnek így tudnia kell. A 3200 lument nem tartja 2 óráig abban biztos lehetsz. Pontosabban folyamatosan ezt nem fogja tudni tartani, mert pár perc után csökkenteni fogja a fényét, hogy ne melegedjen túl, de hogy ez lumenben mit jelent azt most nem tudom megmondani. Ez lemaradt, a fényerősség 45000cd

szerk.: "2 hours is the accumulative runtime for 3200 lumens. After 3 minutes, the light will step down to 60% - 1920 lumens; after 5 minutes, it will be to 40% - 1280 lumens and keep this brightness."

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#11041) jada00 válasza d4d (#11040) üzenetére


jada00
tag

Ezek szerint az elektronika 10perc után már vissza veszi a fényerőt kb a felére? :F

Engem most inkább a terminátor izgat igazán, megéri szerinted megvenni!? Nagyon megtetszett...

(#11042) d4d válasza jada00 (#11041) üzenetére


d4d
tag

Biztos hogy visszakapcsolható 3200-ra csak folyamatosan nem lehet maxon járatni. Ezt el kell fogadni, mindegyik hasonló normális lámpa visszavesz. Mondjuk egy fokkal jobb lenne ha a hőmérsékletet figyelné nem csak egy időzítő lenne benne, nyilván -5 fokban nem kéne három perc után csökkenteni a fényét.

A Terminatorral kapcsolatban mit lehet mondani. Sok tapasztalat, visszajelzés még nincs a márkáról hogy mennyire lehet megbízható hosszútávon, meg hol lesznek 1-2-3 év múlva. Ha nem zavar az UI hülyesége (nincs memória, low-med módról nem lehet kikapcsolni azonnal) meg hogy a két kisebb mód pwm-es (különösen a legkisebb) akkor jó. Ilyen áron a többieknél nincs semmi hasonló, a TK75 mondjuk árban nincs messze tőle, de az nagyobb és nincs neutral változata valamint a Terminatort hajthatod 2-3 akkuval is nem csak néggyel, nálam is hárommal megy. Az UF négy ledese ugyan olcsóbb, de szerintem a kettő nem ugyanaz a kategória ahogy a 26650-es "kilós, félméteres" lámpák sem.

Az biztos, hogy fényerőben egész más világ, mint bármilyen 800 lumen körüli egy ledes valami. Nehéz utána visszatérni a "szokásos" lámpákhoz.. a melegebb színhőmérséklet meg még rátesz egy lapáttal. Maxon elvileg 4*2.8A-n vannak hajtva a ledek. Luxban is 45-55ezer körül van ami elég jó értéknek számít a több ledes lámpák között. Nyilván akkor lenne az igazi ha a pwm-et eltüntetnék a low-med módnál is. Talán érdemes egy kicsit várni és írni a gyártónak is ezzel kapcsolatban. Jön az U3-as változata, hátha annál hozzányúlnak a driverhez vagy a módokhoz is.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#11043) jada00 válasza d4d (#11042) üzenetére


jada00
tag

Nagyon Köszönöm kimerítő válaszod!!! :R

Lehet várok még egy kicsit! :)

(#11044) kinaicuccok válasza d4d (#10200) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Van már 5000mAh-ás.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5713.m570.l1313&_nkw=5000mah+18650&_sacat=0&_from=R40
Igaz, van még egy nap, lehet még idén meglesz a 6000 is.
Megrendeltem :) Majd megírom a tapasztalataimat.

[ Szerkesztve ]

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#11045) kinaicuccok


kinaicuccok
csendes tag

Meg tudjátok írni hogy mi alapján számolhatják egyes lámpáknál az 500/1000/2000 Lumenes fényerőt? Lehetséges ez egyáltalán egy 18650-es aksival? Esetleg olyan mint régen a hangfalaknál a PMPO? Vagy teljesen kamu az egész. Kipróbáltam párat és egymáshoz viszonyítva általában helyesek az arányok.

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#11046) BigBlackDog válasza kinaicuccok (#11045) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Általában csak a gyártók nagyzási mániája. Persze nevesebb cégeknél (JETBeam, Olight, Fenix, ...) lehet hinni a számoknak.

(#11047) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Megvizuáltam a Police lámpám!
Van benne egy ilyen:

Ha jól mértem 0,7A-t vesz fel,nincs semmilyen üzemhódja,csak világít vagy nem világít :D.
Ebben volt benne:

Úgy néz ki a kapcsolója kuka,bele van ragasztva,nem lehet roncsolás nélkül kiszedni :(.Az elemtartójában is kifolyt valami ami elkezdte megenni az érintkezőket.
Így arra gondoltam,hogy csinálok belőle egy fej lámpát,vagy szerkesztek rá egy kis csíptetőt.Kapát zsebre fel lehetne akasztani.Külön áramforrásról menne,tehát lenne egy csatlakozó,meg egy külön aku pakk.
Csak azt nem tudom milyen méretben érdemes gondolkodnom?
18650 vagy 26650?
4 db AAA elemre volt tervezve a lámpa,szóval max 6 V-al számolhatok,nem tudom milyen elektronika van benne.
Érdemes lenne több cellát párhuzamosan kötve használni?Vagy elég lenne egy db 26650?
Az üzemidő lenne a cél,szóval,hogy pár órát bírjon folyamatosan,akár egy éjszakát is.

[ Szerkesztve ]

(#11048) d4d válasza kinaicuccok (#11045) üzenetére


d4d
tag

Ezek a márkák ANSI FL1 szabvány szerint adják meg az adatokat, nekik lehet hinni, sokszor a különböző teszteken még többet is mérnek egy-egy lámpánál, mint amit a gyártó megad;

Fenix, Jetbeam, Nitecore, Niteye, Sunwayman, Xeno, Olight, Zebralight, Surefire, Maglite, Lumintop, Klarus, Thrunite, Crelant, Rofis, EagleTac meg még van egy pár, a dobozokon, leírásban, hivatalos oldalakon feltüntetik hogyha FL1 szabvány szerint van mérve.

Az olcsóbb DX-es, Ebayes "1000 lumenes" vagy még erősebbnek feltüntetett 1*18650-es lámpák kamuk, max abból lehet kiindulni, hogy mennyivel van meghajtva a led, de ez is csak led lumen nem az ami ki is jön a lámpából, ahhoz pontosan meg kéne mérni műszerrel. Nagyjából ki lehet számolni azért, led lumen mínusz kb 20% veszteség ami elmegy a reflektoron, lencsén itt-ott.

"Lehetséges ez egyáltalán egy 18650-es aksival?"

Simán, még több is lehetséges.

elemlampa.blog.hu

(#11049) kowik


kowik
tag

Megérkezett a AAA-s lámpám.
Előzmény:
Az összes lámpám közül(30-40db) :D a legtöbbször a kulcscsomómon lévő Enregizer 5mm-es ledes fémházas lámpámat(14Lm) használtam.
Mivel sokat használom, így sűrűn kellett benne cserélgetni a CR2016-os elemet, illetve jó lett volna egy kicsit több fény. Elkezdtem másik lámpát keresgélni. Feltétel volt, hogy a legkisebb tölthető elemes(AAA) lámpa lehet, és abból is a lehető legkisebbet kerestem. Igy akadtam rá az általam eddig még nem látott
Ultrafire UF-T1-es lámpára.
Tapasztalatok:
A lámpáról sok képet láttam, illetve a méretét is tudtam, mégis mikor kibontottam meglepett, hogy milyen kicsi. (60mm*12.5mm) Sok márkásabb lámpát találtam de mind 70-80mm :( hosszúak voltak.
A lámpa két módos. A low(pwm-es de használat közben nem látható) kb.8-10Lm lehet, a Hi(nem pwm-es) 80-100Lm :C ami nagyon komoly egy ilyen kis lámpától.
A kidolgozás tökéletes. Már az Ultrafire UF-H6-os lámánál is leírtam, hogy tökéletes, hát ez is. Bevonat nincs mert polírozott ami a kulcsok mellet nagy előny. Üveg, foncsor tiszta, menetek etalon(zsírozva).
A fénye (persze Hi módban) nagyon tetszik nem kékes, nem sárgás, olyan pont jó fehér.
A rendeléskor már meg is rendeltem bele az XP-G2 neutral ledet is, moddingolás céljából, de így is elégséges a fénye.
Tudnak ezek a Feriék ha akarnak. :C :C :C


[ Szerkesztve ]

(#11050) zoli03 válasza kowik (#11049) üzenetére


zoli03
őstag

Módváltás milyen benne? Mennyire könnyű a kis módot beállítani rajta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.