Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Zsombe válasza bedvóter (#71999) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszönöm!

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#72002) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Szerintem ha jó a rendszer, te magad döntöd el, fokozatmentes, vagy lépcsős állítás a preferált, nekem több ilyen is van. A legtöbbet az LT01-en állítgatom, attól függően, mik a kempingező társaság igényei. (És különösen ha nem én használom, átállítom lépcsősre. Az esték gyakran túlzott alkohol fogyasztásba csapnak, jobb az úgy. :B )

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#72003) saril válasza gyenesmartin (#72000) üzenetére


saril
senior tag

Nekem most van 25R és annak sem sok egyáltalán a belső ellenállása, 12mOhm és 20A-t tud szóval nekem jó ez is, illetve nem nekem majd annak aki megveszi :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#72004) Beri válasza H-Zol (#71989) üzenetére


Beri
addikt

Egy idióta techdemo az ea01s, mert ekkora házban 11k+ lumen (tényleg kijön belőle annyi, csak ne térdeljen nagyot az akku, mert ott azért már nagyon sok az amper :D ) nagyon felvágós, de valami 45 másodpercet tud az 50.2-es verzió turbón. A vetítési képe is elég "rózsás", az SST40-esé markánsabban, de nem vészes, kevésbé koncentrált, mint az egyledes. Kapni hozzá 26800-as csövet, de olyan cellát meg kb. nem árul senki :(
Lehet venni olyan akkut lámpástul bg-n, olyan csővel, de egyrészt lámpám már van, másrészt ahhoz meg nem adják a rövid csövet, szal az meg így longboi only...
26650-et is egyre nehezebb már venni (vagy csak nekem tűnik úgy?) :(

eladó Aromamizer RDTA V1

(#72005) Beri válasza Zsombe (#71997) üzenetére


Beri
addikt

Nem kell fosni az anduriltól, a mindennapokban annyit kell tudnod, hogy egy klikk a ki-be, meg hogy ha tartod a gombot, akkor állítja a fényerőt. Több olyan embernek vettem már andurillal csodalámpát, akinek fogalma nincs, mit tud a lámpája. Nyomják a gombot, világít, tartják, máshogy világít, oszt' jóság van.
Ha meg "elromlik", lecsavarod a kupakot, benyomod a gombot, közben visszatekered a kupakot és voilá, minden defaulton, lehet megint katonásdit játszani a sötétben.

Az akkut nem a lámpában kell tölteni, ha rendesen használod (legalábbis szerintem gyorsabb és egyszerűbb kicserélni a cellát, mint kipiszkálni a vízállósító gumicsimbókot az usb portból, aztán meg visszatömködni), kb. 2 zacskó szotyi áráért lehet töltőket kapni, a minél gyorsabb töltés a lámpába szvsz azért kell, mert azt akkor használná az ember, ha valahol lemerült a lámpája és semmi más nincs nála, úgyhogy minél gyorsabban szeretne minél több delejt a telepbe pumpálni. Nyilván nem létszükség, sőt, ha mindig azzal töltöd, annál jobb, minél lassabban teszed, de 30k forintért ne szúrják már ki a szemem a 30 centes béemessel, tegyék bele az 50 centeset :DDD

2000 és 1500 lument se fogsz tartósan használni egy akkora testben, de több lumenhez több áram kell, ahhoz kemény centekkel drágább elektronika kell és hát megintcsak, ha 30k a lámpa...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#72006) H-Zol válasza Lacerta (#71995) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem ismerem de ha te mondod biztosan jó :R
Nekem Skilhunt csak S3 prom van
[kép] de teljesen meg vagyok vele elégedve, igaz ez egy más műfaj :D
Én csak diótörőnek nevezem, Orosz teszt videóban bekapcsolt állapotban törik vele a diót és működik :DD

(#72007) iatti válasza Beri (#72004) üzenetére


iatti
aktív tag

én ezt a csillió-millió lument meddig bírja, elengedtem. ezek a zsebrakéták igazából mind csak hangyafasznyi ideig tudják a nagy számokat, mindegy melyikről beszélünk. erre szokják itt mondani a kollégák, a fizikát nem lehet megh.gni. de nekem igazából elég a hangyafasznyi idő. ha Zoli azt írja leveri az emisart, még a végén veszek egyet. :DD

(#72008) iatti válasza H-Zol (#72006) üzenetére


iatti
aktív tag

már megint előkerült valami :))

(#72009) H-Zol válasza Beri (#72005) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ebben teljesen igazad van Átlag Józsi csak úgy használja mint egy lámpát hiába van rajta anduril , sokszor én magam is csak úgy használom , ami jó benne, hogy meg tudod nézni mennyi kakaó van még az aksival , nem teljesen pontos de nadjából ott van !
Fentebb olvastam, hogy többek nem jön be a fokozatmentes állítás, nekem nagyon tetszik és az újabb Convoy, Sofirn lampáim is tudják és nem anduril van rajtuk !!

(#72010) iatti válasza Beri (#72005) üzenetére


iatti
aktív tag

sógornak, havernak vettünk andurilos emisart. sose kérdeztem hogy mennyit használják. lehet hogy mugle módba lavíroztak bele, aztán azt gondolják ennyit tud a lámpa. :DD na majd megnézem nekik, azt lehet meglepi éri őket. persze igazából a fiókban van náluk. én maradok az andurilosnál, de azért bele lehet keveredni.

(#72011) H-Zol válasza iatti (#72010) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én is bele szoktam keveredni addig játszok :D de kupak le gomb nyomva közbe kupak vissza és mehet a műsor tovább !!

(#72012) H-Zol válasza iatti (#72007) üzenetére


H-Zol
senior tag

De azért mégis más a két lámpa az Emisar picit fókuszált de ki mentem a szomszéd kertbe lőttem telón neked egy egy képet :D
Emisar [kép]
Astrolux EC03 [kép]
Töltési állapotot nem néztem egyik se nincsen tele az EC03 ba Samsung30T aksi van az megtudja hajtani :D
Még csináltam két képet az udvaron is !!
Emisar [kép]
EC03. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#72013) FBLLMAG válasza iatti (#72007) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ez így van. Növelni kell a lámpa fejének az átmérőjét, hogy nagyobb felületet kapjunk. (Persze nem lehet akármekkora, mert hárt hurcolni is szeretnénk.) És persze nem mindegy milyen ledet használunk. Nem érdemes kimaxolni a led teljesítményét. Az utóbi időben a tir lencse is terjed. Ezért kedvelem az Armytek Viking PRO, Predator PRO, Acebeam L16, L17 lámpáimat. Esetleg köztes megoldásnak a Nitecore EA41, EA42, Fenix LD42. Már a Nitecore MH23 is gyorsan melegszik, így gyorsabban visszaveszi a fényerejét, fényáramát.

(#72014) iatti válasza H-Zol (#72011) üzenetére


iatti
aktív tag

mikor megvettem, nekem is volt párszor kupak le-vissza. mostanában nem csinálok ilyet, mert akkor a hőfokfédelmet is elállítanám. inkább elkezdem megoldani a feladatot :B

(#72015) iatti válasza H-Zol (#72012) üzenetére


iatti
aktív tag

az emisar sst-20as leded is szórt fényt ad, persze nem annyira mint az én xpl-hi ledem. az ec03 meg még szórtabb fény. ezek már nem tetszenek, nagy fényerőn zavaró a szórt fény. nekem olyan kell mint a d4sv2 osram w2-vel. https://youtu.be/3q9J8MMG8Ds ez a jó videó.

[ Szerkesztve ]

(#72016) iatti válasza FBLLMAG (#72013) üzenetére


iatti
aktív tag

én maradok a zsebrakétáknál :)) időnként pattintok 10-20 másodpercet,nekem elég.

(#72017) Beri válasza iatti (#72007) üzenetére


Beri
addikt

Ha ilyet akarsz, várj vele, lassan illene jönnie az utódnak (XHP50.3 maybe?), vagy legalább egy akciós árnak (40 dolcsi körül szokott lenni). Mindjárt 11.11...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#72018) iatti válasza iatti (#72015) üzenetére


iatti
aktív tag

videó mégegyszer :DD https://youtu.be/sS9wjZHRaVo

(#72019) iatti válasza Beri (#72017) üzenetére


iatti
aktív tag

köszi! igazából nem sürgős, meg ha nem tetszik majd a vetítési kép, akkor nem lesz. utána nézek majd. igazából az emisar 4000lm után belegondoltam a 11000-be :))

(#72020) FBLLMAG válasza H-Zol (#72012) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

EC03 hatótávot világít be a Viking PRO is. Csak 3x kevesebb fényáramot használ.

(#72021) FBLLMAG válasza iatti (#72016) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Nitecore MH12 SE is tud 40000 cd -t miközben csak kicsit hosszabb mint a Convoy S2+. Ha már zsebrakétát szeretnél. ;)

A Fenix P32 vagy PD35 V3.0 sem rossz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72022) H-Zol válasza FBLLMAG (#72020) üzenetére


H-Zol
senior tag

Elhiszem , de én elmentem az olcsóbb kategória felé, szépen be is gyüjtögettem, nekem megfelelnek úgy ahogy vannak , így is komoly összeg van lámpákban , sok haver ismerős csak hülledezik amikor el árulok nekik, hogy egy egy lámpa mennyibe került !!
És azóta jól elszáltak az árak :W

(#72023) H-Zol válasza iatti (#72016) üzenetére


H-Zol
senior tag

Mostanában azon veszem észre magam, hogy egyre többet nézegetem a [kép] Lumintop GT Nanot :D :D

(#72024) iatti válasza FBLLMAG (#72021) üzenetére


iatti
aktív tag

a zsebrakéta méretnél én a d4sv2-re gondoltam. ez osrammal tud kb 90-100ezer cd-t.

(#72025) iatti válasza H-Zol (#72023) üzenetére


iatti
aktív tag

ez azért már nekem sok, durvának tűnik. :DD

(#72026) iatti válasza Beri (#72017) üzenetére


iatti
aktív tag

itt most az ea01s-re gondolsz?

(#72027) H-Zol válasza iatti (#72025) üzenetére


H-Zol
senior tag

Kicsi kulcstartó lámpa Osram LED el :D

(#72028) FBLLMAG válasza iatti (#72024) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Rövidebb az Emisar, igen, 100000 cd, igen, kb 25 mp -ig. Utána 10% -ra visszaesik. Akkor inkább maradok az Acebeam L17 (160000 cd) lámpámnál. Ha kell a táv. Ez picit nagyobb, de nem fűti szét magát.

A 4 cm fejjel bírók nem csak oda villantanak, hanem körbe is tudok velük lesni a nagyobb tisztáson. Alacsonyabb fokozatokon kímélik az akkut (főleg a Viking, Predator, Barracuda), de szükség esetén, távolabbra is ellátok velük. Az azonnali turbó mindegyikben ott lapul, de az Acebeam lámpáim azonnali holdfényre is képesek (az Armytek meg 0.15 lm -ra). Az Armytek lámpák dupla áramkörösek a biztonság kedvéért, és tartalék fénnyel is rendelkeznek.

Napi használatra, hurcolászni a Zebralight SC5W, EagTac D3A, Armytek Prime A1 PRO, Fenix LD12, E12, Ledlenser P5R Core, Olight S1A, stb lámpáimnál maradok.

Az Armytek Prime A2 PRO, Fenix LD22, E20, E25UE, FD20, EagTac D25A2, Nitecore MT2A, MT20A, EA21, Olight S2A, stb lámpáimat házban, ház körül használom leginkább. De vészhelyzeti, tartalék lámpának is megfelelnek.

Ha utazok, megyek valahová, az Armytek Prime C1/C2 USB PRO, Nitecore MH10S, MH23, Fenix PD35 V3.0, EagTac D25C, stb. tölthető lámpáim az utitársaim.

Nálad megvan mit mire használsz?

[ Szerkesztve ]

(#72029) z123456z válasza Zsombe (#71997) üzenetére


z123456z
senior tag

Ha az anduril bonyolultsága zavar, akkor a neked való lámpa a Manker Striker. Mindössze két fokozat és kész. Kis bűvészkedéssel villog, és fájdalmas sebeket tudsz vele ejteni, ha úgy hozza a sors. És gyönyörű a fénye. És a lámpa is. Kicsi, 18650 akksija usb-s töltős. Mondjuk árban már Baton 3 pro körül van. Én 22k körül vettem sportlámpától, most nem tudom mennyi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#72030) Lacerta válasza H-Zol (#72006) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nekem is megvan az S3 Pro, sőt beújítottam a kistesót is, az S2 Pro-t, így hogy kifutóban olcsón adták.

(#72031) H-Zol válasza Lacerta (#72030) üzenetére


H-Zol
senior tag

Dió tőrös [link] videó megvan :D

[ Szerkesztve ]

(#72032) Lacerta válasza H-Zol (#72031) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Persze. Nem veszek úgy lámpát, hogy ne túrjam át a netet előtte. :D

(#72033) Beri válasza iatti (#72026) üzenetére


Beri
addikt

Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#72034) iatti válasza FBLLMAG (#72028) üzenetére


iatti
aktív tag

nálam a wizzard pro az alap. az szinte mindig nálam van. lakásban, ház körül, hajnali rakodásnál segíteni targoncásnak. holdfény is időnként használva van. másik a d4sv2 w2. ez kutyasétáttásnál van, ránézni merre van, na meg mostanában divat belterületen xenyó refivel közlekedni. ilyenkor szokom jelezni, én is itt vagyok :DD nyáron esetleg d4v2, de ahogy indokolt legalább egy pullóver :DD , már jön is velem a nagytesó.

(#72035) iatti válasza Beri (#72033) üzenetére


iatti
aktív tag

akkor ennek utána nézek jobban, ez szinte aprópénz. na meg kell majd beszélnem mentorommal, vállalja e a beszerzést. bár ahogy most megnéztem, az sst40 tud kandelában annyit mint a w2 emisar. az xhp50.2 meg kevesebbet. ez így nem valami combos. én a kandelára mennék rá.

(#72036) papucsiga válasza Lacerta (#72030) üzenetére


papucsiga
csendes tag

A hivatalos oldalról rendelve kell még számítani valami plusz fizetni valóra? Vám, áfa?

(#72037) Lacerta válasza papucsiga (#72036) üzenetére


Lacerta
aktív tag

49 dollár rendelés alatt 6$ a szállítás, de van 6% kupon amit lehet érvényesíteni.
Valami áfát kellett rá fizetni, de töredékét a valós értéknek, nem tudom, hogy számolták. Haver is vett egy S3-asat akkor, neki is hasonlóan számolták ( valami 1.400 Ft-ot ), szóval rendszerhiba lehet, vagy ügyesen kamuznak a Skilhuntnál. :D

(#72038) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Na megjött a Sofirn C8L is.
Nem volt egy hét, míg ideért. :D

(#72039) Justin


Justin
csendes tag

Sziasztok! Valószínűleg semennyire nem lesz nektek izgalmas a téma, de hátha mégis tudtok segíteni. LedLenser P7-em volt, de odaadtam valakinek és most hiányzik egy ilyen kategóriájú kerti világító (zoom vagy szórt fényű). Convoy S2+-t nem találok sehol itthon, a P7 brutál drága. Van javaslatotok arra hogy merre nézzek körül, vagy harmadik megoldás? Köszönöm

(#72040) WestBam válasza Justin (#72039) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Javaslom, hogy nézz szét itt: KATT
;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#72041) FBLLMAG válasza Justin (#72039) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ledlenser P7 Core a TE lámpád. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72042) H-Zol válasza WestBam (#72040) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem akarok okoskodni , de ez [kép]
azért már durva még a 34000 is , nehogy a 77000 !!!

(#72043) FBLLMAG válasza H-Zol (#72042) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Pedig 34000 Ft -ot (85 EUR) megér a P7R Signature. 4 programcsomagot tudsz beállítani a különböző gyűrűs kapcsoló álláshoz akár fokozatmentes beállítással. Oldalsó piros fény, bőrtok mágneszárral, mágneses belső töltés, az 1000 lm fokozata már stabil, és a tir lencséje is csodás. IPX8 -as zoom -os lámpa, sok ilyet nem találsz. Stb, stb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72044) BaLee válasza FBLLMAG (#72043) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én csak azt nem értem miért kell kamu árakat kiírni. Máshol újonnan ennyi [link]

(#72045) WestBam válasza BaLee (#72044) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ez a régi P7R. A signature az az új kiadás csúcsváltozata.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#72046) Beri válasza iatti (#72035) üzenetére


Beri
addikt

Ha throwert akarsz, meg hipermagas cd-t, akkor lézert vegyél.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#72047) FBLLMAG válasza BaLee (#72044) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A P7R SIGNATURE azért nem olyan egyszerű lámpa mint az a P7R.

A P7R Signature már 21700 -as akkut eszik és nem válogatós. Akár 1,5 A -ral is képes tölteni. Ez már IPX8 besorolású. Az akku energiaszintjét is jelzi. És pár nyalánkság:
- Vészfény üzemmód is kapcsolható rajta. Így, áramkimaradás esetében azonnal bekapcsol a 15 lm fokozatán. Nálam az íróasztal mögött.
- A tartalékfény funkció is aktiválható. Ilyenkor, 20 % -ra merült akku esetén (1000 mAh vagy 3,7 Wh maradt az akkuban), kapcsol alacsony fokozatra. Így biztos nem maradok fény nélkül.
- A textúrázott tir lencse nagyon szélesen terít, szinte túl sok volt első alkalommal. Manapság meg a távolsági lámpáimat nem tudom közelre használni. :K
- Mágneszáras bőrtok, klipsz, így kellemesen hordozható. Gyertyaként is használható. Az oldalsó piros fénye is kellemes.
- Fix fokozatokkal is rendelkezik, de bármilyen fényáram beállítható. Villogó funkciók közül is lehet válogatni, figyelmet felkelteni. ;)

(#72048) iatti válasza Beri (#72046) üzenetére


iatti
aktív tag

fénykardot nem szeretnék. az a baj, ha rámegyek valami hobbira, feszítem a húrt :B ennél a w2-ös emisarnal elég szép a dobás a méretéhez képest, és van egy kis szórt fény is. körbe nézek, hátha találok valami zsebbarát meglepit az idei őszi-téli hónapokra. nem lesz egyszerű :))

(#72049) BaLee válasza FBLLMAG (#72047) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jah ezt nem tudtam, köszi az infót.

(#72050) Justin válasza WestBam (#72040) üzenetére


Justin
csendes tag

Köszönöm, szuper oldal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.