Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Masooo válasza gyapo11 (#42997) üzenetére


Masooo
aktív tag

köszi, alapos voltál és ezért elvetettem :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43002) jozsi252


jozsi252
veterán

Nem követem a GT topicot, mert egyre nevetségesebb ami ott folyik. De most az uccsó pár lapot átfutottam. Szerintem ők tisztában voltak vele hogy az EU-ba mennyibe kerül postázni a lámpát, akár sima regisztrált csomagként, akár DHL-el. Most szerintem azért hivatkoznak erre hogy 40$ kérjenek hogy a veszteséget próbálják csökkenteni, csak kell valami ok..
Hiába írja TA hogy 100k $-t fektettek be, ennyire azért nem lehetnek kezdők hogy minden becslés nélkül rábólintottak erre a 111$ meg 150$-os árra. A szállításról meg ne is beszéljünk. Én sem vártam el hogy ingyen postázzanak nekem egy 2kg-os csomagot Kínából az EU-ba.
Ezzel hogy most követelőznek csak saját magukat minősítik le sajnos. Nyilván egy Olight vagy Fenix-nek pl. meg se kottyant volna ezt a projektet végigvinni sírás rívás nélkül. De akkor a lámpa nyilván alapból 250$-ba került volna, nem pedig 111$-ba.
Úgy látszik Lumintop-nak ez már túl nagy falat volt. Nem csak a lebonyolítás, hanem úgy minden együtt. Többet gondolom sem a BLF sem pedig ők nem mennek bele egy ilyen nagy volumenű projektbe hogy együtt vigyék véghez.

Illetve aki kicsit konyít a lámpákhoz valamennyit, tisztában van vele hogy egy ilyen lámpa 111$-ért olyan mintha ingyen lenne kb. A minőségre meg mindenre semmi panasz nincs. A refi is tökéletes, eloxálás is, illetve minden együtt nagyon pöpec. Hogyha az első 555-nek 200$ lett volna akkor szerintem fele annyi ember jelentkezett volna érte, viszont akkor nem menne a sírás sem.

(#42998) Myers

Fenix TK75 BG-ről DHL-el jött nekem, és az is átment a vámon. Szóval annyira nem ritka, szerencse kérdése csak. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#43003) spileraaa válasza MAC72 (#42985) üzenetére


spileraaa
senior tag

Convoy S2+ Nichia UV LED lámpa

én még 11.99 $ rendeltem november 25
de nem jött meg
érdemes kérjem hogy küldjék újra vagy úgyis csak a fiókban végezné ezert inkább a pénzt kérjem
ki lehet ezt valamire használni?
vagy jó pénzért túl lehet e adni rajta?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#43004) jézusom válasza Janaboy (#42970) üzenetére


jézusom
addikt

Olyasmi, mint a nokia kábel, lényegében usb-rs232 átalakító, a kábel végieit megfelelő pontokra kell forrasztani, mivel, hogy nem éppen lámpához van, hanem mindenhez. A benne lévő chip szerint kell driver. Használtam már router élesztéshez, riasztóközponthoz.

(#43005) Kozy10 válasza jozsi252 (#43002) üzenetére


Kozy10
tag

Szerintem ott ment félre a GT, amikor Neal eljött a Banggoodtól. A kezdetekkor még ott dolgozott és rajtuk keresztül lett volna a szállítás megoldva. Nagy Kínai cég szállítási kedvezményekkel.
Csak közben változott a helyzet...
és ez lett belőle :W

(#43006) Masooo válasza Kozy10 (#43005) üzenetére


Masooo
aktív tag

Mondjuk nem tudom ki az a Neal, de mintha a neve a convoy lámpáknál merült volna fel v tévedek?
Amúgy ki az és miért jött el vagy a háttérről semmit sem tudni?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43007) jozsi252 válasza Kozy10 (#43005) üzenetére


jozsi252
veterán

Egy ilyen nagy cég mint a BG meg se kottyant volna neki ha hirtelen megkaptak volna 1000 megrendelést, simán le tudták volna bonyolítani. A gond ott kezdődik hogy a Lumintop gyártási nehézségekkel küzd, nem úgy halad ahogy kellene, refi gondok voltak pl. Nyilván a forgalmazásba meg nem akartak belevonni egyetlen 1 nagy webshopot sem, mindegy hogy GB vagy BG vagy akármi más, hanem a lényeg az volt nekik hogy rajtuk keresztül menjen minden.
Az a megoldás mint a Q8-nál volt, tökéletes lett volna a GT-re is.

Előre meg azért kellett fizetni, mert szerintem nem tudták megfinanszírozni ezt a nagy projektet, vagy nem tudom. Féltek volna hogy rajtuk marad esetleg, bár ez hülyeség... ilyen adottsággal nem nagyon van forgalomba hozott lámpa.

Neal meg igazából szerintem szarik az egészre ami a kommunikációt érinti mert mindenki csak találgat hogy most kinek küldik a lámpákat el, miért csúszik, mennyit gyártanak hetente. Nem hiszem el hogy annyira nehéz lenne Lumintoptól elkérni az adatokat hogy xy napon mennyi lámpát postáztak és kinek, milyen TN-el.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#43008) Janaboy válasza jézusom (#43004) üzenetére


Janaboy
veterán

Tudom mire gondolsz es szerintem az nem jo, mert nincs meg benne az osszes szükséges ki-bemenet.
De biztos nem vagyok benne.

Janaboy

(#43009) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Ma nagyon égő dolog történt velem: rámmerült az elemlámpám! A kicsi 18350-es S2+-ról van szó, valószínűleg az történt, hogy tegnap nem töltötte fel a töltő (Lii-100) teljesen, csak a laza rugó miatt úgy érezte, hogy végzett. Ezt a méretet már nem szorítja igazán jól, szóval ha ellenőriztem volna, valószínűleg azt látom, hogy félúton abbamaradt a folyamat. Ehhez a mérethez fogok mágnest használni ezentúl..
Bezzeg ha a lámpában lehetett volna tölteni, ez nem fordul elő.
Utána mivel kellett még a lámpa, ebédidőben power bankról töltöttem, az tud 1A-t leadni, míg a PC sima USB-je nem, így azt választottam. amint leállt, kivettem, rámértem, és 4.20V-ot mutatott a műszer.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43010) Gabóca válasza emre (#42908) üzenetére


Gabóca
csendes tag

Nekem ezt írja ki a Skilhunt H03-ra:
The Code is ONLY valid for Products in our G-W-4 warehouse. :O
Ha átteszem G-W-4 raktárra a jelölést, akkor is a fentit írja ki.

[ Szerkesztve ]

(#43011) vince válasza Gabóca (#43010) üzenetére


vince
őstag

Nekem működik a kód. A G-W-4 raktárban lévő lámpát teszed a kosárba, ugye? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43012) Gabóca válasza vince (#43011) üzenetére


Gabóca
csendes tag

Próbáltam úgy is. Most működött a kód, de össz. 45 dollár. Túl drága.
Most a G-W-4 raktárnál 10,83 dollárt ír ki a szállításra!

[ Szerkesztve ]

(#43013) Myers válasza jozsi252 (#43007) üzenetére


Myers
senior tag

És a legjobb, hogy most mindenféle hátrahagyott infó nélkül elmennek legalább két hét szabira.

http://www.muszaj.hu/

(#43014) ZozzV6 válasza Myers (#43013) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Lesz az 3 is.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43015) WestBam válasza ZozzV6 (#43014) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Legalább :DDD
Komédia.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43016) ZozzV6 válasza WestBam (#43015) üzenetére


ZozzV6
senior tag

És így már mire feladják és ha nem váltják át DHL-re akkor talán április elején megkapom a tavaly augusztusban beelőlegezett és december elején teljesen kifizetett lámpám. Nem tudom szavakba önteni :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43017) WestBam válasza ZozzV6 (#43016) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem lennék én ilyen optimista :DDD
Ez nem valami taktika, hogy igazából ők arra gondoltak, hogy 200$ a GT csak így részlekben kifizetve kevésbé fáj?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43018) Francia91


Francia91
veterán

De szép ez az L6-os :B
Már csak az akkukra várok, szombat óta Magyarországon vannak... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43019) benfolds válasza Francia91 (#43018) üzenetére


benfolds
őstag

honnét jött, milyen postával? sarcot megúsztad?

(#43020) Francia91 válasza benfolds (#43019) üzenetére


Francia91
veterán

ZozzV6-tól vettem, belföldi postával :). Így megúsztam a sarcot :B
Ráadásul ez 4500 lumenre van pumpálva ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43021) dik válasza Francia91 (#43020) üzenetére


dik
őstag

Szép méretes önvédelmi buzogány! :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#43022) Gargouille


Gargouille
őstag

Szoktatok keresni 18650-es akkunak tároló dobozt. Csak ötletadónak...

Van ezekből 6-8-10 darabos meg ilyen nagy buflák méretűek is. Nem tudom mennyire pontosan illeszkedne a 18650 bele, de szemre teljesen megfelelő a méret. Akkut szállítani lehet nem hülyeség egy ilyen táska.

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43023) Masooo válasza Gargouille (#43022) üzenetére


Masooo
aktív tag

Köszi, most mutass hozzá olyan olajtartó üvegcséket :) mert horgászni aromákat vinni kiváló lenne. :P

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43024) vince válasza Masooo (#43023) üzenetére


vince
őstag

Benne van a tok táska nevében is: Essential Oil Bottle :P

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43025) Masooo válasza vince (#43024) üzenetére


Masooo
aktív tag

de ne kinn :D itthon. a videó óta üveget nem akarok nagyon kintről rendelni :)

persze már amúgy találtam :) de köszi

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43026) Masooo


Masooo
aktív tag

Megjöttek az akkuk ha igaz, majd elfáradok érte a postára.

Elhatároztam, hogy veszek egy ilyen szettet:
-valami jobbféle extra biztonságok akku 18650 2db.
--valami erdőre kiváló komolyabb fényű lámpa ami vadászat közben segít vonulgatni: erre esélyes most a c8 de tipp ötlet jöhet, ajándék lesz egy petzl mániásnak, viszont fontos a méret a súly, az hogy legyen tok hozzá vehető ilyesmi.
---li-100 töltő

Szerintem jó kis ajándékpakk lesz ez.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43027) MAC72 válasza Gabóca (#43010) üzenetére


MAC72
tag

Megoldaná a problémád egy kód?
Skilhunt H03
$ 28.99 code: L2U4S

(#43028) gyapo11 válasza Francia91 (#43018) üzenetére


gyapo11
őstag

Nagyon tetszik nekem is, csak legalább két gomb lenne rajta az üzemódok között lépkedni. De méginkább stepless pásztázni minimumtól maximumig oda-vissza. Nem tudom mennyibe kerülhet egy a régebbi gombos mobiltelefonokon megtalálható joystick, ami tud négy irányban meg középen jelet adni. Mennyivel könnyebb lenne a lámpákat vezérelni ilyen gombbal. Középen ki-be, fényerő le-föl, balra-jobbra meg üzemmódok, villogás, egyéb beállítások.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43029) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni zseblámpa vásárlásban. Általános felhasználásra keresnék valami használhatót illetve éjszakai túrázásra. Az összefoglalót böngészve amit így első tippre választanék az vagy a Convoy S2+ vagy az M1. Az lenne a kérdésem, hogy ezek közül melyiket lenne célszerűbb választani. Megéri-e az M1 azt az 1500-as felárat az S2+-al szemben?
Illetve egy másik kérdés, hogy akksit milyet lenne érdemes venni hozzá illetve honnan? Ha valaki tud valami tuti helyet, nem gond ha külföldi rendelés akkor légyszi ne tartsa magában.

Előre is köszönöm!

Hello darkness, my old friend...

(#43030) Zoli-bácsi válasza Horvi (#43029) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia,

szerintem kezdő szettnek egy S2+(7$) egy Lii-100 töltő(2$) és egy nyíregyi 3500-as akku (800Ft) a legjobb választás.

Aztán úgyis veszel még egy C8-at és még ki tudja mit... :D

(#43031) Horvi válasza Zoli-bácsi (#43030) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

Köszi a segítséget. Töltőm van (Voltcraft IPC-1L), bár nem tudom, hogy ehhez passzol-e. Amit találtam S2+-t az kicsit drágább mint 7$. Az akksi így nem ismerős amit említettél :DD

Hello darkness, my old friend...

(#43032) Zoli-bácsi válasza Horvi (#43031) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha tud Liionos akkut tölteni, akkor passzol. S2+ 6x-es verziójára szokott lenni GearBesten 7$-os kupon. Ha rákeresel biztos találsz.

Jófogásos akkuról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#43033) Masooo


Masooo
aktív tag

Urak.

Milyen súlya van egy eredeti védett samsung 2600 as akkunak? megjött.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43034) balazs1956 válasza Horvi (#43031) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ez a töltő nem alkalmas litiumos aksik töltésére!

(#43035) Francia91


Francia91
veterán

1 hete Magyarországon rostokollnak a 26650-es akkujaim, nem volt képes meghozni a Magyar Posta... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43036) Horvi válasza balazs1956 (#43034) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi, ettől tartottam :(

Hello darkness, my old friend...

(#43037) ace22 válasza Horvi (#43031) üzenetére


ace22
tag

A Voltcraft IPC-1L remek töltő, tesztelt, frissít, tölt, de csak NiCd és NiMH akkukat.

Li-ion aksikhoz egy LiitoKala Lii-100 töltőt vegyél - volt már $1 is akciósan.

(#43038) Masooo


Masooo
aktív tag

#POZRI2

a xiaomi portable usb enhancedre 099 + 0,37 posta.

usb

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43039) gyapo11 válasza Masooo (#43033) üzenetére


gyapo11
őstag

Olyanom nincs, de összehasonlításképp Samsung 30Q 3000 mAh 45.8 g, Ultrafire 2500 mAh, mérve 2100-2200 mAh között 44 g.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43040) Masooo válasza gyapo11 (#43039) üzenetére


Masooo
aktív tag

lemértem, patika állapotban 46g.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43041) bwoay válasza Horvi (#43036) üzenetére


bwoay
nagyúr

még ha alkalmas is lenne rá, fizikailag sem fér bele az S2-höz való 18650-es akksi. egyébként szerintem aki IPC-hez szokott, az jellemzően nem éri be egy Lii-100-as töltővel, ami LED-ekkel kommunikál, hanem szeretne konkrét értékeket látni :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43042) Masooo


Masooo
aktív tag

Amikor értékelést írtok egy termékről, 2 oszlop is van de látszólag mindkettő ugyanazt a felületet nyitja ki. Melyik oszlop értékelését töltitek ki? Miért azt?

Goods Reviews Order Reviews

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43043) vince válasza Horvi (#43031) üzenetére


vince
őstag

Én egy Lii-500-at vettem, mikor meghalt az IPC-1L-em.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43044) vince válasza Masooo (#43042) üzenetére


vince
őstag

Az egyikkel a vásárlást értékeled, a másikkal magát a terméket.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43045) Masooo válasza vince (#43044) üzenetére


Masooo
aktív tag

ez ok de nekem ugyanazt a lapot nyitja mindkettő

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43046) Gargouille válasza Horvi (#43036) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha általános használatra keresel, tehát kültéren is használnád akkor inkább az M1-et javasolnám. Annak szintén sok szórt fénye van, de van egy határozottabb hotspotja is, ami sokkal jobb kültéren mint az s2+ teljesen szórt fénye, ami beltérben szuper, de kint már sokszor kevés. Szóval univerzálisabb az M1 fénye, igaz picit nagyobb maga a lámpa.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43047) Horvi válasza Gargouille (#43046) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen a tippet. Nem zavar ha picit nagyobb, csak jó legyen a fogása.

(#43037) ace22 Köszi! Meg is néztem az ajánlott töltőt most épp 3$ környékén van lehet várok vele hátha lesz 1$ környékén ahogy említetted.

(#43041) bwoay Áhh értem, hogy a dimenziók is másak. Igen az IPC-nél jó volt, hogy lehetett figyelni az értékeket és nem csak pár led villogott rajta :DD

(#43043) vince Köszönöm. Jófélének tűnik ez is, hasonlít az IPC-hez.

(#43032) Zoli-bácsi Köszi az akksis linket. Van számottevő különbség a Sanyo meg a Sony akksi között amit lehet nála kapni?

Hello darkness, my old friend...

(#43048) gyapo11 válasza Horvi (#43047) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha kiegészíted a Lii-100-at egy KCX-017 vagy hasonló usb charger doctorral, akkor már látod a betöltött energiamennyiséget, ez jó támpont az akku állapotának megítéléséhez. Ha az akkut beteszed a töltőbe microusb táp nélkül, akkor powerbank módban nyomja ki az 5 V-ot, ide a KCX-017-et és rá egy fogyasztót, akkor képet kapsz az akku teljesítőképességéről.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43049) gyapo11 válasza Masooo (#43040) üzenetére


gyapo11
őstag

Akkor esélyes, hogy nem valami 500 mAh-ás hamisítvány, de azért ha lemérted írd meg mit tud.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43050) Gargouille válasza Horvi (#43047) üzenetére


Gargouille
őstag

A fogása jó, esetleg nézd meg az M2-őt is, fényre, méretre ugyanaz csak designban más (nekem jobban tetszik). Az S2+-al amúgy 30-40 méter amit értelmesen bevilágítasz, az M1, M2 -vel 80-90 méter. Egy parkban, erdőben vagy úgy általában kint sokkal használhatóbb. Az S2+ -ban meg az nagyon jó, hogy kicsi és cső alakú, zsebben is kényelmesen hordható.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.