Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Gondolkodok még Convoy C8-n, magamnak a fa alá. A 2800mA-s verziót lehet maxon járatni hoszabb ideig is? Bírja a hűtése? illetve melyik refis a jobb a smooth vagy az op? Közelre már van S2-m ezt inkább távolra tervezem.

[ Szerkesztve ]

(#22652) jodzsy válasza csucsotke (#22651) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Ha huzamosabb ideig akarod használni és nem akarod,hogy elfüstöljön, egy Courui D01 egy nagyon jó thrower, smo refis és nem melegszik.Hosszú üzemidő mellett a nagy refi miatt jóval határozottabb a hotspot is így messzebre is visz mint a C8, button top akksi kell bele 3 db,ajánlott lámpa,de nem edc kategória,súlya üresen kb 0,5 kg.
Hpsafl írt is egy jó kis tesztet róla a fórumba,nehézsúlyú darab , de nekem így is bejön,kell hozzá egy övtáska,vagy egy hátizsák,mint a régi mobilokhoz. :D
Ha pedig C8 akkor a helyedben számításba venném a Eagle eye X6 XP-L HI lámpát is,de akár ez,akár C8 a választás, nyáron High módban 3A-en percek alatt fórósodik a lámpatest.

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22653) G@ben


G@ben
addikt

Megjött a válasz Simontól: ezzel a driverrel nem lehet váltani a módok között.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22654) Vertigo18 válasza G@ben (#22653) üzenetére


Vertigo18
addikt

De nem úgy hirdette? :O

Tisztán emlékszem, hogy a hirdetésben, amit linkeltél, le volt írva, hogy hogyan kell a KÉTFÉLE mód között váltani!

Alatta pedig az volt, hogy 4 féle módot tud, ha inkább azokból "kéred" a kétfélét.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22655) G@ben válasza Vertigo18 (#22654) üzenetére


G@ben
addikt

Meg fogom nézni, hogy azt a hirdetést sikerült-e belinkelnem, ami meg is lett rendelve. Én abból indultam ki, hogy itt mindenki írta a módváltást, de lehet, hogy az új csillagos driverrel ez már nem megy.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22656) Vertigo18 válasza G@ben (#22655) üzenetére


Vertigo18
addikt

Pedig a csillagos drivernél is leírta valaki azt a meglepő eljárást, ahogy lehet módváltásra "ösztökélni"...

Akkor azzal mi van?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22657) G@ben válasza Vertigo18 (#22656) üzenetére


G@ben
addikt

Fogalmam sincs.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22658) erik365


erik365
aktív tag

Erre gondoltok?

1.4 T-jet M32

(#22659) Vertigo18 válasza erik365 (#22658) üzenetére


Vertigo18
addikt

Valami ilyesmi. Volt itt korábban egy kis "ismeretterjesztés", ugyanis Simontól a bal oldali, csillagos driverrel jött az S2+. És ugye nem lehetett módot váltani a 3-5 között. Aztán jött itt egy ötlet, hogy talán a négy csillag mindegyike egy-egy mód (ha jól értettem), és úgy lehet őket aktiválni, hogy a kiválasztott csillagot egy vékony csíkkal a mellette lévő "kerethez" forrasztjuk...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22660) WestBam


WestBam
Topikgazda

Szerintem alap problémák vannak itt az S2-vel kapcsolatban.

Amit mi szoktunk ajánlani az a legerősebb kiépítés: 8*7135 Nanjg 105D driverrel, ebben a verzióban lehet váltani a 3 és 5 mód között a legkisebb fokozaton.
Ami G@ben lámpájában van driver az másik fajta 7135 a sok közül.
Itt két dolgot tudok feltételezni:
1: nem erős hanem valamelyik gyengébb driverrel lett a lámpa rendelve
2: nem a 2 csoportos hanem a 4 csoportos 8*7135 lett hozzá rendelve
Eddig még nem volt szerintem senkinek gondja ezzel, így biztosan valami félre lett nyomva vagy írva a rendelésnél.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22661) csaby9 válasza G@ben (#22653) üzenetére


csaby9
tag

Mint régebben írtam szerintem ez a lámpa nem eredeti. Ha megnézed a fasttech oldalon az összes convoy s2 lámpa módváltós, nem hinném, hogy más fajta driverrel is adtakk ki ebből.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#22662) alex89 válasza csaby9 (#22661) üzenetére


alex89
senior tag

Ha Simon-tól vette nem hiszem, hogy hamis. Szerintem egész egyszerűen a régi módváltós Nanjg 105D-ről valami miatt kezdenek átállni erre a csillagos Nanjg 105C-re és gondolom néhol még van a régiből. Nekem is a napokban fog érkezni egy S2+, kíváncsi vagyok abban mi lesz.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22663) csaby9 válasza alex89 (#22662) üzenetére


csaby9
tag

Én azért kételkedem benne, hogy eredeti mert fasttech-en az összes convoy módváltós fasttech sokkal megbizhatóbb mint aliexpress és nem hinném hogy itt csak régebbi lámpák lennének. Amugy ha tényleg ez a csillagos driver lenne a legújabb convoyokban akkor elég nagy vissza lépés lenne.
Csak egy példa, hogy más is gondolja úgy mint én.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#22664) WestBam válasza csaby9 (#22663) üzenetére


WestBam
Topikgazda

"fasttech sokkal megbizhatóbb mint aliexpress"

Aliexpressen a Shenzhen Convoy Electronics Co., Ltd.-től vagyis közvetlenül a gyártótól szokás rendelni, ő lenne Simon így ha valahonnan nem kapsz hamisítványt akkor az az aliexpresses bolt ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22665) alex89 válasza csaby9 (#22663) üzenetére


alex89
senior tag

Ha megnézed a fasttech-es képeket kicsit közelebbről mindegyik S2-ben és S2+ ban ott virít a csillagos driver :)
[link]

[link]

Én Aliexpressen vettem a Shenzhen Convoy Electronics Co., Ltd.-től, remélem a héten megérkezik, majd beszámolok esetleg képeket is csinálok, hogy milyen.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22666) csaby9 válasza WestBam (#22664) üzenetére


csaby9
tag

Természetesen nem magát az eladót akartam minősíteni hanem magát az aliexpresszt.
(#22665) alex89 Igen valóban én a képeket nem néztem. Érdekes mert az összesnél 2/5 módot írnak a csillagossal pedig ez nem igaz. Fasttechben még nem csalódtam pedig több $100 elköltöttem már ott.
Én amit rendeltem eddig egy s2+ és kettő db c8 mindhárom lámpa módváltós,nem csillagos driverrel.
Majd légyszi írd meg neked milyen lámpa jött, egyre jobban érdekel ez a téma.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#22667) macmelon


macmelon
csendes tag

Szerintetek, ha a lámpáimhoz védett 18650-eseket szeretnék rendelni, és tuti biztos szeretnék lenni benne, hogy nem hamis, a védelem főleg biztosan frankó, és az árban nem a legolcsóbb a cél, akkor mi a jó rendelési forrás?

(#22668) jozsi252 válasza macmelon (#22667) üzenetére


jozsi252
veterán

Elég sok forrás van, csak hogy párat említsek. Banggood - Gearbest - Fasttech

Itt a lényeg nem is igazából a webshopon van, hanem hogy milyen márkát rendelsz. Amúgy EU-s forrásnak az nkon is nagyon jó. Árak terén is és kínálat terén is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22669) macmelon válasza jozsi252 (#22668) üzenetére


macmelon
csendes tag

Köszönöm! Keresgélve az elsők esetében találtam (nem biztosan, de esetleg) problémás rendeléseket, nekem most fontos lenne, hogy "tuti" legyen. Viszont az nkon-t nem ismertem, nagyon köszi a tippet!

(#22670) G@ben


G@ben
addikt

Pár nap türelmet kérnék, hogy megtaláljam a linket, ami meg lett rendelve és ne kelljen találgatni, csak most iszonyúan el vagyok havazva! Igyekszem pontos képet adni, hogy mi is lett rendelve!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22671) WestBam válasza macmelon (#22669) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Banggood 100% eredeti cellákat árul. Mondjuk sokkal olcsóbban vettem gearbestről most 4 akkut és azok is eredetiek. A döntés a Te kezedben.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22672) cbrfireblade


cbrfireblade
aktív tag

Üdv!

Van valakinek információja a Convoy L2 lámpáról?Érdemes megvenni a C8 mellé vagy nem tudhat sokkal többet?

(#22673) macmelon válasza WestBam (#22671) üzenetére


macmelon
csendes tag

Köszönöm!

Akkor kb. azt mondod, hogy Banggood 100% eséllyel eredeti, Gearbest pedig nagy eséllyel eredeti?

(#22674) Cseri81


Cseri81
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsotokat kérném...
Szeretnék egy kicsi, de valóban erős zseblámpát, amit a ház körül tudok használni, esetleg ha elmegyünk az erdőbe akkor ott is megállja a helyét! Sokszor őzek, egyéb vadállatok is megkörnyékezik a házat, ezeket is megnézném a sötétben, tehát az sem baj, ha 500-600m-re jól látok vele! Árban 10-15ezer ft-ig gondolkozom!
Láttam egy ilyet, de mielőtt választok, megkérdezem a profikat...

http://utazas-szabadido.vatera.hu/utazas_kempingezes_kellekei/lampa_vilagitoeszkoz/zseblampa_kezilampa/legerosebb_lampa_skyray_king_90w_9x_cree_xm_lr8_2163751376.html

Köszi!

(#22675) WestBam válasza macmelon (#22673) üzenetére


WestBam
Topikgazda

BG-on nem olvastam még semmiről, hogy kamu lett volna. GB-en volt néha probléma ezzel-azzal de pl. az s2+-oknál volt is visszatérítés ha jól olvastam még a blf fórumon is írtak ilyeneket, hogy aki nem eredetit kapott annak volt refund e miatt. Nekem személy szerint nem volt gondom azzal amit onnan vettem de még csak ez az egy rendelésem volt tőlük és minden rendben ment, szállítási idő is teljesen átlagos volt. Sokaknak nem, hónapokig húzódott. Ha olcsóbban szeretnéd akkor GB ha biztosan és gyorsan akkor BG. Szerintem. A nagy árkülönbség miatt én szimpatizálok velük, a tatár meg nem hajt ha rendelek valamit tisztában vagyok a buktatókkal is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22676) Ádyka válasza Cseri81 (#22674) üzenetére


Ádyka
őstag

Nem rossz lámpa, csak közel sem tudja azt amit az eladó állít róla. 90 wattot nem etetnek meg a ledekkel, hanem csak olyan 25 watt körül. Azaz a ledek kb 1/3 -át sem világítják, mint amennyit tudnának. Ennek fizikai korlátai vannak, ugyanis nem tudják meghűteni a 9 db ledet. Ez kb annyit tud, mint 3 db ilyen led normálisan kihajtva... vagy kevesebbet.
Az akksik, amiket meg árul hozzá, gyakorlatilag nagyobb kapacitású kondenzátoroknak felelnek meg, rövid üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22677) Cseri81 válasza Ádyka (#22676) üzenetére


Cseri81
csendes tag

Igen, abban biztos voltam, hogy ezek a számok azért rendesen el vannak túlozva!
Esetleg van amit tudnátok ajánlani helyette?

(#22678) Vertigo18 válasza Cseri81 (#22677) üzenetére


Vertigo18
addikt

Solarstorm T4...

Ilyenem van, NAGYON világít, nem melegszik elviselhetetlenül forróra és rendkívül kompakt, kézreáll. A bekapcsológomb pirosan világít, ha merül az akku.

Meg vagyok vele elégedve!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22679) Ciccuka válasza macmelon (#22667) üzenetére


Ciccuka
veterán

Olyan, hogy eredeti olyan nemigen van, mert ezek a Sanyo, LG, Sony, Panasonic, Samsung cellák ilyen formában biztosan nem kerülnek kereskedelmi forgalomba. Ezek gyártók számára megvásárolható cellák.

Itt nézz körül azért (akad például gyári is Olight, de lehet ez is a nagyoktól veszi a cellát és csak felmatricázza azt):
[link] [link]

Gearbest olcsó, de gyakran koszos akkut küldenek.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22680) macmelon válasza Ciccuka (#22679) üzenetére


macmelon
csendes tag

Köszönöm!

Egyébként tegnap a BangGoodon böngészve találtam olyat, ami azért nem bíztató számomra: 4000 mAh Persze nyilván caveat emptor.

(#22681) Ciccuka válasza macmelon (#22680) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez max 2200mah valójában. Kerülendő.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22682) macmelon válasza Ciccuka (#22681) üzenetére


macmelon
csendes tag

Vili, csak a bizalom könnyen megy, vagy legalábbis ebben a műfajban én bizalmatlan vagyok.

(#22683) Ciccuka válasza macmelon (#22682) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen töltőd van és milyen lámpához kell?
- Protected vagy sima
- Kapacitás
- Discharge

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22684) csucsotke válasza jodzsy (#22652) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Köszönöm a tippet, elgondolkodtam a dolgon, de úgy érzem nem tudok szintet ugrani egy C8 megléte nélkül:) Végülis megrendeltem egy Convoy C8-at, de 2100mA-es driverrel, és op refiset végülis. Az S2-m 1400mA-es, 50percig ment legmagasabb fokozatban(az asszony azzal világította a falat festéskor) és bírta, nem volt forró de meleg volt az tény. Úgy kalkulálok, hogy ekkora lámpafej jobban tud hűteni, mint az S2, aztán majd meglátjuk.

(#22685) DrDante666


DrDante666
tag

Sziasztok! A Roche F12-nek milyen kapcsolója van? A nagyobb, könnyen kapcsolható, mint a Convoy S2 féle vagy a kisebb, kicsit nehezebben, szinte ujjheggyel nyomható Convoy S2+ féle.
Azért kérdezném, mert egy olyan lámpát keresek éppen ebben a kategóriában, amelyiknek rövid reflektora (mint az S2+ féle) és kesztyűben is könnyen kapcsolatható gombja (mint az S2 féle) van.

(#22686) Kozy10 válasza csucsotke (#22684) üzenetére


Kozy10
tag

Jó választás szerintem a 2100-as C8, én is ilyet vettem apumnak, hasonló megfontolásból a melegedés miatt :K

(#22687) kowik válasza Cseri81 (#22674) üzenetére


kowik
tag

Ez nem világít el 500-600 méterre, max 50-60 méterre.

(#22688) jozsi252 válasza Ciccuka (#22679) üzenetére


jozsi252
veterán

"Olyan, hogy eredeti olyan nemigen van"

Miért ne lenne? Itthon is lehet kapni ilyen Li-ion akksikat. Semmivel sem másabb mint egy eneloop akksi, vagy bármilyen más.

Olight, Fenix, stb.. nem saját celláit rakja bele, hanem úgy veszi őket pl. Panasonic-ot, felmatricázzák és úgy adják tovább. Ezeknek a nagy gyártóknak nem is nagyon van saját gyártósoruk akksira, sőt igazából fölösleges is lenne.

iPhone 13 Pro Max

(#22689) erik365 válasza jozsi252 (#22688) üzenetére


erik365
aktív tag

Bírom, hogy idekeveredett mindenki, 2 hete még azt sem tudta milyen az a Convoy S2 most meg megmondja a tutit. ;]

1.4 T-jet M32

(#22690) Ciccuka válasza jozsi252 (#22688) üzenetére


Ciccuka
veterán

Miért ne lenne? Itthon is lehet kapni ilyen Li-ion akksikat
Linket tudsz (eredeti csomagolással együtt és akksin minden fontosabb adat is rajta legyen - ami jelzi, hogy kereskedelmi forgalomba szánt hétköznapi embereknek) :F

Recycled "Grade C" 18650 batteries from China

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22691) jozsi252 válasza Ciccuka (#22690) üzenetére


jozsi252
veterán

(#22689) erik365

Nincs azzal gond, csak azt nem értem igazából hogy miért fontos hogy a Li-ion akksi is bliszterbe legyen, meg rá legyen írva minden.

Amikor itthon vettem az Olight M3XS-UT lámpám, gyártó "saját" akkujából is vettem hozzá pár darabot.
Nem értem hogy még milyen csomagolásba kellene benne lennie az akksinak?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22692) Cseri81 válasza kowik (#22687) üzenetére


Cseri81
csendes tag

Igen-igen! Esetleg itthon nincs valami beszerezhető darab?
Vagy Valaki nem szeretne megválni szeretett lámpájától? :))

(#22693) holderes válasza Cseri81 (#22692) üzenetére


holderes
tag

Solarstorm T3 van esetleg..pü,ha aktuális

[ Szerkesztve ]

(#22694) Ciccuka válasza jozsi252 (#22691) üzenetére


Ciccuka
veterán

Például egy alapvető jelzés:

Mit tegyünk az elhasznált elemekkel?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22695) bul07


bul07
nagyúr

Ha már sok jó lámpáról volt szó akkor egy gagyi is hagy jöjjön
(Vertigo18 ne is fájdítsd a szívemet Solarstorm T4-el , előbb utóbb magamnak is rendelek egyet :) )

Gearbest oldalról SK98 CREE XML - T6 1200LM
Hol is kezdjem
Mikkor kibontva kezembe vettem észrevettem hogy valami csörög benne, hát nem a lencse volt beesve :F
Megnézve azt tapasztaltam hogy semmi se tartja a helyén a lencsét, ha visszanyomom a helyére akkor megáll a helyén de ha véletlen egy kisebb nyomás éri akkor egyből be is esik, gondoltam rá hogy egy kis pillanatragasztóval beragasztom, egy kicsit egy ponton hogy azért azonnal ne essen be

Külseje is gagyi képekkel ellentétbe a bekapcsoló gombja se neon zöld hanem az a gagyi fekete, kapcsoló is gagyi, az oldalán semmilyen írás sincs
drivere is egy gagyi ahogy mértem max 1.6A tud , bár lehet hogy még ez is sok neki mert a csillag alatt semmilyen anyag nincs egy vékony peremre fekszik fel a led csillagja , de tényleg vékony jó ha van 1mm, így erősebb driverrel simán le is olvadna a led
Driver csere így szóba se jöhet

A zoom rész kihúzva oldalra billeg, nem kicsit nagyon, az ebay-es gagyim nem billeg ennyire

A termék lapján vannak olyanok akik nem ilyet kaptak szerintem kifogytak a minőségiből és berendeltek egy adag gagyit

Képek(gondolva a mobil nettesekre linkelve a többsége)
[link] , [link] , [link] , [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22697) Ciccuka válasza #46372352 (#22696) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mi történt vele, egyik pillanatról a másikra?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22699) Ciccuka válasza #46372352 (#22698) üzenetére


Ciccuka
veterán

Elektronika vagy a Led adta meg magát (esetleg kontakthiba). Nem sült meg véletlen?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.