Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#17000) üzenetére


zsolt19900
őstag

akku megvan :)

a kérdésem az lenne, hogy az adatokhoz mit és hova kell beírni mert ez az amaz világos

Segítene nekem ebben valaki fasttech rendelésre gondolok, és ott a szállítási adatokra köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17002) zoli03 válasza zsolt19900 (#17001) üzenetére


zoli03
őstag

Akkut ugye nem FastTechről akarsz?

(#17003) zsolt19900 válasza zoli03 (#17002) üzenetére


zsolt19900
őstag

miért mi a baj azzal? találtam ugyan olyant mint amit itt ajánlottatok, ez pedig a fastteches

ugyan az a kettő, vagy tévedek? javíts ki nyugodtan, mert akkor megrendelem fasttechen a tartót, a másiktól pedig az akkut

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17004) zoli03 válasza zsolt19900 (#17003) üzenetére


zoli03
őstag

Azért mert hozzánk nagyjából egyiket se küldik el. Vagy ha olyat találnál, amit mégis, akkor horror áron szállítják ide.

(#17005) zsolt19900 válasza zoli03 (#17004) üzenetére


zsolt19900
őstag

hogy érted, hogy nem küldik el? azt amit belinkeltem azt pl. miért ne küldenék el? ingyenes szállítással van a kosárban, vagy rosszul látom?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17006) zoli03 válasza zsolt19900 (#17005) üzenetére


zoli03
őstag

Nincs olyan szállítási mód, amivel elküldenék ide. Ha továbbmész, ahol tudsz választani szállítási módot, akkor meglátod.
Amúgy pl Wallbuysról elküldik az akkukat.

(#17007) bul07 válasza zsolt19900 (#17005) üzenetére


bul07
nagyúr

Olyan 8-9 hónapja nem nagyon szeretik felengedni a repülőre az akkummlátorokat, és egyes ületek ezért nem is küldik ell

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17008) zsolt19900


zsolt19900
őstag

oksika köszönöm szépen -közben megvilágosodtam :B :D

néztem még lámpát itt ennél megéri az a piciny többletet a választható U2-1A (gondolom led típusa) vagy nem éri meg a többletet az U2-1B vel szemben? mi a különbség?

mert az tiszta sor, hogy ez naris lencsés, szóval bicajozáshoz ez a frankó, néztem róla videót kb. a fénye több mint elég lesz.... (amúgy megnéztem U3 ledes ilyen lámpát is nem is sokkal drágább mint az u2.... ennek valami oka van? ez talán nem ajánlott lámpa, vagy mivel nem is nari lencsés ezért egyáltalán nem is ajánlott szórt fény kivitelezéséhez? )

bocsi a sok sötét kérdésért :D de annyira elveszek az infókban

és pl innen banggoodról sem jönnek meg az akkuk? mert akkor veszem onnan ahonnan írtátok az előbb

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17009) Kozy10 válasza bul07 (#16986) üzenetére


Kozy10
tag

Én pont egy ilyen 1050 mAh-s S2-t vettem T5-5C-t. És egy 1400-ast is. Nem sok különbség vehető észre fényerőben.

Hát nem éppen gyenge a fénye 1050-esnek sem, és melegedés nem nagyon van hosszabb használat során sem...
És nem zabálja az akksit mellesleg.

U2-1B hez képest kicsit sárgásabb a T5-5C(szerintem természetesebb)

Teszt az 1400-asról

(#17010) Kozy10 válasza zsolt19900 (#17008) üzenetére


Kozy10
tag

Plusz info akku ügyben ;-)

Akkurendelésem története

(#17011) zsolt19900


zsolt19900
őstag

no értékeljük át picit a dolgokat

ezek közül az akkuk közül melyiket merjem megvenni

továbbá innen gondolom megvezetem az u2 ledes elemlámpát az s3 at és ha esetleg még jó akkukat is ad mellé, akkor azt is megvehetem innen

nem vagyok besózva, csak picit hosszú nekem az a három hét, addigra elég sok este előjöhet, hogy használnom kellene

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17012) bul07 válasza zsolt19900 (#17011) üzenetére


bul07
nagyúr

4100Ft-os(17.73$) lámpát megveszed 8600Ft-ért, ilyen árréssel még lehet itt is lesz valaki aki elad neked egy S2-őt vagy egy S3-at

Amúgy azt nézted hogy 1400mA a drivere

És természetesen nem bántásból írom , nekem megérne 15-20 nap 4500Ft-ot
Sőt ha így nézzük azért a 4500Ft-ért itthon vesszel pár darabb 18650-es cellát hozzá
De mindegy, ha véletlen sért az írásom tud be annak hogy 18órája ébbren vagyok és még van előttem 7óra mire ágyba kerülök :)

( #17009 ) Kozy10
Elhiszem hogy az a 350mA különmbsség nem produkál nagy fényerőbeli küllömbséget

De én úgy vagyok velle hogy 2800mA driverelt szerelt lámpát lehet 40%-on használni és akkor még marad tartalék ha kellene egy kis plusz fényerő, visszont 1400-ba nincs tartalék
Én meg a hideg fehér fényt szeretem :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17013) zsolt19900 válasza bul07 (#17012) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem nem sért :) itt lehet alkudni stb. stb. azért

A másik pedig, hogy s2+ a lesz 6000Ft ért a héten, így az annyival nem is nagyobb többlet, de akkor gondolkozom el rajta, ha megírja milyen driver lesz benne

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17014) forbexx


forbexx
csendes tag

Találkoztatok olyannal, hogy védett akku túl hosszú a lámpába?
Hasonlóm van, UltraFire HWAWYS jelzéssel. Elsőként akku nem akart belemenni, mert övcsipesz rögzítőcsavarok furatai bent sorjásak, le kell csiszolnom. Védett Panát épphogy beletuszkoltam -fólia nem sérült- , de nem tudom rácsavarni a végét, éppen nem tud rákapni a menet. Egyedi rossz minőségről lehet szó, vagy ez simán előfordul?

Convoy C8 gombja hogy mükszik (váltás, memória)?

[ Szerkesztve ]

(#17015) zoli03 válasza forbexx (#17014) üzenetére


zoli03
őstag

Előfordulhat, bár elég ritka. A védett Panasonic amúgy is nagyon hosszú.

(#17016) hpsafl válasza forbexx (#17014) üzenetére


hpsafl
tag

Nekem a Spark st6-ba megy bele nehézkesen a védett Samsung. Rákapatni is rosszabb, de ami még furább, hogy csak egy bizonyos irányba forgatva megy bele simán.

C8 bekapcsolod, pár másodpercig jaratod, kikapcsolod, aztán egy kis idő múlva vissza, akkor a memória miatt az előző módot hozza. Ha ugyanezt csinálod, csak nem vársz a ki és bekapcsolás között, vagy csak félig nyomod le akkor ugrik a következő módra. Ha a legkissebb módban vagy, és kialszik, utána kikapcsolod, vagy félig megnyomod akkor ugrik a 3 módról az 5 módra, vagy fordítva.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#17017) forbexx válasza hpsafl (#17016) üzenetére


forbexx
csendes tag

Gyors válaszok :)) , köszi!
Éber csapat :DD

(#17018) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ez a 11eurós csomag igaz kicsivel régebbi lámpatest stb. stb. de u2 és op refiset is lehet választani nála, már csak meg kell neki írjam, hogy tegye be a kedves hazánkat is a szállítási sorba

ez így jó ajánlat? vagy ez is driver függő, hogy vajon mi lehet benne?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17019) bul07 válasza zsolt19900 (#17018) üzenetére


bul07
nagyúr

Az ilyen akuk kb a ráírt kapacitásuk felét tudják, nekem is van ilyen

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17020) Ádyka válasza bul07 (#17019) üzenetére


Ádyka
őstag

A felét? De jó lenne. Ha 32 gramm körüliek, akkor az 1000 mAh-t karistolják.
Viszont néhány lámpához elég jó 40 gramm felettieket adnak hasonló kamu feliratokkal. Na azok azért tudnak max 2200-2500-at.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#17021) zsolt19900 válasza bul07 (#17019) üzenetére


zsolt19900
őstag

és a lámpa az megjárja? mert akkor megveszem ezt a pakkot + veszek mellé akkukat, találtam eu-ban is, linkekek akkor ezek közül akkor melyiket érdemes megvennem

amennyiben persze az a lámpa jó és hozza kb. az s2-3 szintjét

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17022) kowik válasza zsolt19900 (#17018) üzenetére


kowik
tag

Én inkább a Convoyt választanám. A ház jó minőségű, jó a led és ismert jó minőségű driver van benne.

(#17023) forbexx


forbexx
csendes tag

kowik kollega, írtad akku köré papírt, jeriko2 írta a zsugorcsövet.
Ezt ismeritek? Ez is erre a célra van? Úgy nézem ezt afféle szigszalagként kellhet rátekerni...

(#17024) zsolt19900 válasza kowik (#17022) üzenetére


zsolt19900
őstag

oksi, már érkezik a lámpicsu és az elem :) írok ha meglett és tesztelni is tudtam

biztosan nagyon tetszeni fog

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17025) kowik válasza forbexx (#17023) üzenetére


kowik
tag

Nem, ez pont a zsugorcső/zsugorfólia amit linkeltél.
Az említett "Spark szerű" lámpánál nagyon kicsi a hely, papírból is csak vékony fér el. Szerintem ennél a lámpánál a zsugorfólia már biztos nem jó.

(#17026) jeriko2 válasza kowik (#17025) üzenetére


jeriko2
tag

Igen, ezt nem rátekerni kell, hanem belerakni a cellát és melegíteni. Annyi előnye van, hogy 18650-re szabott a mérete.
Ha az eredeti burkolta megsérül, akkor érdemes azt levágni és új zsugorcsövet tenni rá, szerintem el kell férjen (ha a régi is elfért). Azzal esetleg lehet kísérletezni, hogy a zsugorcső alá be lehet tenni papírt - rá lehet írni pl. a mért kapacitást vagy bármi egyebet. De szigetelésügyileg nem hiszem hogy sokat javít a dolgon (ha valami megsérti a cellát, a papír is sérülni fog).

[ Szerkesztve ]

(#17027) kowik válasza jeriko2 (#17026) üzenetére


kowik
tag

A megoldás lényeg, hogy terepen az akku kicsit mozog a házban(az akku fóliáján úgy látom mintha forogna is :Y ) főleg a kisebb akku, a védett Panasonic például nem. A mozgás/forgás miatt a házban lévő peremek(több részből van összecsavarva a lámpa) koptatják az akku fóliáját. A papíros megoldás előnye, hogy a papír a lámpa házában van így ha mozog az akku az csak a papírral érintkezik, így nem kopik el a fólia. A papír viszont nem mozog a házban, így azt nem koptatja a ház(örökös megoldás +1 nap).
A zsugorfólia is megoldás lehet, de azt használattól függően hetente, havonta cserélni kell az akkun.

(#17028) kowik válasza kowik (#17027) üzenetére


kowik
tag

Tehát a papír nem az akkun van, hanem a lámpában.
Képekben:


[ Szerkesztve ]

(#17029) hpsafl válasza kowik (#17028) üzenetére


hpsafl
tag

A Spark szerű lámpában is mindegy hogy hol melyik polaritás van? A Sparknak igen, csak azt nem értem, hogy hogy nem kap zárlatot, mert mind a két vége egy közös aluházba fut össze :F

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#17030) kowik válasza hpsafl (#17029) üzenetére


kowik
tag

Még nem próbáltam.
A lámpa három részből áll a középső amiben a led, optika van, és két különálló rész amik az akkut tartják.
A két részből a kapcsolós a negatívot viszi a ház középső részébe, ahova az akku pozitív része érintkezik ott az az egész házrész pozitív, ami valahogy el van szigetelve a ház középső részétől(ragasztó vagy valami). A pozitív rész egy nyák karikához érintkezik a ház középső részében amin van egy rugó ami a driver pozitív részéhez érintkezik.

[ Szerkesztve ]

(#17031) forbexx


forbexx
csendes tag

A Spark-szerű még csak úton van. Megjött Convoy C8, meg néhány aukción összevadászott kisebb.
Csupán a kipróbálás alapján -de bicajos tapasztalattal- úgy látom hasznos lesz bicajon a zoom.
A C8 viszont nem. Minőség a Convoy, de bicajra nagy nehéz. Családban megkérdezek valakit szeretné-e, ha nem eladom, nem kell. Még csak szobában kapcsoltam be.
Zoom-osnál jó, hogy fény átmérőjét változtatni tudom (csak könnyen lehessen).
Még keresem bicajra a legjobbat. :U
Könnyű kellenne, hogy hátizsákba be tudjam dobni, bármikor fel tudjam tenni, de elég fénye legyen sötét utcákban is 40-es sebességnél, meg lássanak meg autólámpák között kereszteződésben.
Várom a Spark-szerűt is (nincs súly adatom). Meg kíváncsi lennék milyen a Convoy S2 és egy SK98. Egyelőre az első lámpám a legjobb, nem zoom-os ugyan, de fénye= C8, könnyű, mert akkuk külön vannak vázon + hosszú üzemidő (4x18650). Hátrány: le-fel szerelés, ha napi városi használatra van. (Nem ennyiért vettem, de sajnos 2x annyiért, mint most eBay-ről tudnék hasonlót. :W )

(#17032) 6.regem


6.regem
csendes tag

Kérdezem aki tudja a convoy s2 és c8 lámpa lényegében ugyanaz, csak az s2 kisebb házban van? A c8 a foncsol miatt messzebbre világít?

(#17033) zoli03 válasza 6.regem (#17032) üzenetére


zoli03
őstag

Egyáltalán nem ugyanaz a két lámpa. Maximum a LED meg a driver ugyanaz bennük. Igen, a C8 messzebbre világít a nagyobb reflektora miatt.

(#17034) 6.regem válasza zoli03 (#17033) üzenetére


6.regem
csendes tag

Most volt lerendelve a c8. A szívemhez kaptam hirtelen.

Szerintem kipróbálom az s2-t is egy másik rendelésben.

nem tudom mennyi időt érdemes várni a fasttechen, h ne egybecsomagolják a rendeléseket a vám limit miatt?
:R

Az s2 ill c8 zómos? Vagy egyik se?

(#17035) zoli03 válasza 6.regem (#17034) üzenetére


zoli03
őstag

FastTechen nem kell semennyit. Ha külön rendeled, külön csomagolják, akár 1 perccel utána is rendelheted. Egyik se zoomos. Az XM-L ledet nem is lehet igazán jól zoomolni, vagy csak drágább lámpákban.

[ Szerkesztve ]

(#17036) hpsafl válasza 6.regem (#17034) üzenetére


hpsafl
tag

Egyik sem zoomos, mind a kettő refis. A zoomosnak egy lencse van a led előtt.

Ha látod fasttech-en a képet a csomagról, akkor feladták, de mailt is küldenek.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#17037) 6.regem válasza hpsafl (#17036) üzenetére


6.regem
csendes tag

Köci, köci! :)

(#17038) 6.regem


6.regem
csendes tag

Vélemény?

Milyen fénye lehet ennek? Sejtés? :R

(#17039) SchumiBácsi

Na ide is beírom, ugyan privátban várom rá a választ csak 1hete eredménytelen...

Úgy tűnik menni fog a külföldi rendelés... na de honnét vegyem hogy ne csak a pénz menjen el hanem a lámpa+tartozékok is jöjjenek lehetőleg 1-2 héten belül.

1db Fenix TK61, 1db XP4 Panzer 4utas töltő, 4db 18650 védett akku - ezekről ha valaki küldene optimális beszerzési linket, az nagy segítség lenne. Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#17040) Kozy10 válasza SchumiBácsi (#17039) üzenetére


Kozy10
tag

A töltőt megtudod itthon is venni garanciával: xtarlight.hu

(#17041) zoli03 válasza SchumiBácsi (#17039) üzenetére


zoli03
őstag

Ha megbízható webshopból rendeled, amiket mi is linkelgetünk, akkor nagyon nagy valószínűséggel minden rendben lesz (vagy ha nem, ott a PayPal védelme). De 1-2 héten belül nem fog ideérni, hacsak nem valami futárszolgálattal rendeled, aminek plusz ára van, és ilyenkor az áfafizetés is biztos. Inkább 2-4 héttel számolj.

(#17042) holderes válasza SchumiBácsi (#17039) üzenetére


holderes
tag

Wallbuystól 9.-n rendeltem a tk-t.még nincs tracking,"Collecting Products Now" van..

(#17043) Myers válasza SchumiBácsi (#17039) üzenetére


Myers
senior tag

bocs, nem ide.

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#17044) jeriko2 válasza kowik (#16909) üzenetére


jeriko2
tag

Szia!
Tudnál esetleg linkeket adni, hol/melyiket vetted meg, illetve pár szót mondani (esetleg képet mutatni) a foncsoros lámpáról - hogy világít a másikhoz képest.
Nagyon köszönöm!

(#17046) zsolt19900


zsolt19900
őstag

megérkezett a convoy s2 + 2db védett akku hozzá

külsőre minőségileg masszívságilag meglepett a lámpicsu, majd jön az esti teszt + majd ha jó idő lesz és lesz bringás felfogatóm, akkor a bringás teszt :D

és majd beszámolok, hogy hogy tettszett

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#17047) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Fasttechről rendeltem egy Convoy s3-at. anyámnak,kipróbálom.Mondm de jó ilyen kell nekem is...
Aztán egy másik csomagban ugyan az a rendelés volt!
Így 2 lámpám van egy áráért :D!

(#17048) M_o_g_y_i válasza ólomlábú (#17047) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Örülj! :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#17049) korn válasza ólomlábú (#17047) üzenetére


korn
aktív tag

Lelkiismeretes ember vagy visszaküldi,vagy elküldi nekem a plusz lámpát. :D

(#17050) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Örülök!
És nekem van lelki ismeretem,de ez egy f@sza kis lámpa... :D :D :D
Max fokozaton 2,7A-t mértem a nomál mérőműszeres vezetékkel! :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.