Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) salytmasztor válasza Vertigo18 (#22350) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Akkor majd figyelem az akciókat.
18650-es aksiból és hozzá való töltőből (ami lehetőleg AA/AAA-khoz is jó, bár ez nem feltétel) milyet érdemes beszerezni mostanában?
Mindkettőből aránylag minőségi / tartós kellene, de ami még nincs elszállva az árral.

[ Szerkesztve ]

(#22352) Vertigo18 válasza salytmasztor (#22351) üzenetére


Vertigo18
addikt

M?it jelent, hogy nincs elszállva az árral? Mert az egyik legjobb ár/érték arányú töltő a VC4-es, esetleg, ha elég a 2 slotos, akkor a VC2-es. Ki lehet fogni akcióban őket.

Effölött már mindenféle extrák vannak a töltőkben...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22353) jodzsy válasza Vertigo18 (#22350) üzenetére


jodzsy
csendes tag

BLF: budget light forum rövidítve,mert ottani userek fejlesztették,de biztos tudod. :) Jó poén :D

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22354) salytmasztor válasza Vertigo18 (#22352) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Igen, jó ár/értek arányra gondoltam.
Kösz a tippet, akkor ebből a VC4/VC2-esből indulok ki.
Thx.

Aksiból, Fasttech / Banggood-on mondjuk a legolcsóbb 3200-eseket érdemes nézni?

[ Szerkesztve ]

(#22355) Vertigo18 válasza salytmasztor (#22354) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aksiból sose az olcsóságot nézd, hanem a minőséget... Ráírják, hogy 3200, aztán lesz valami "UltraFirc" márkája és semmit sem tud... 2500 Mah felett az értelmesebb márkák (Olight, Samsunk, LG...) mindegyike megfelelő, és időtálló...

Ott is érdemes akcióban rendelni.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22356) 5-ös kezelő válasza salytmasztor (#22354) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nézd a töltőáram erősségét is, nálam a VC2 elég lassú /0,5 A/. Vettem Xtar MC1 Plus-t, az 1 A-t is tud, és 26650 akkut is.

[ Szerkesztve ]

(#22357) Vertigo18 válasza 5-ös kezelő (#22356) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha jól tudom, a VC4 az első két slotban tudja az 1A-t, igaz?

Ráadásul a VC4 tud 26650-est is

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22358) PNP válasza Vertigo18 (#22357) üzenetére


PNP
őstag

Nem a két szélsőben?

(#22359) Vertigo18 válasza PNP (#22358) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet, hajrá, javítsatok ki! :)

Hozzuk ezt össze!

itt

Igen, két szélsőben 1A, de ha négyet töltünk, akkor 0.5/slot

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22360) CheGhost válasza szbalogh (#22348) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Helló!
Nekem fél éve gond nélkül megjött. Egy kicsit hosszabb szállítási idővel (kb. 2 hét helyett 3 hét), mint ha csak valami mást rendelnél, de megérkezett ez is.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#22361) jodzsy


jodzsy
csendes tag

Mivel többször szóba került,hogy nem mindegy milyen akkut haszálunk a nagyobb telesítményre képes lámpákban,pl. BLF A6,itt egy összehasonlító teszt eredménye ,ami egy BLF D80 SE lámpával készült és elég jól mutatja,hogy a High Drain akkuk között is érdemes válogatni.Főleg High és Turbó fokozaton látszik remekül az eltérés.

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22362) Vertigo18 válasza jodzsy (#22361) üzenetére


Vertigo18
addikt

C@r a kép.... :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22363) Dluinet válasza Vertigo18 (#22362) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kattintós:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22364) Vertigo18 válasza Dluinet (#22363) üzenetére


Vertigo18
addikt

:R

Köszi, valamiért az első nem volt jó, se kattra, se rálinkelve...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22365) jodzsy válasza Vertigo18 (#22362) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Kösz Dluinetnek a korrektúrát. :)

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22366) Vertigo18 válasza jodzsy (#22365) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg egy kis magyarázat azoknak, akik nem a műszakin végeztek, vagy csak levelezőn? :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22367) jodzsy válasza Vertigo18 (#22366) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Egyszerűen a felsorolt 18650 akksik közötti leadott amper/lumen felsorolást lehet látni a különböző fokozatoknak megfelelően. pl egy Smasung 30Q turbo fokozaton 4,65 A leadása mellett az adott lámpával 1349 lumenre volt képes,míg pl. egy Samsung 26F akkuval szintén turbó fokozaton 4 A mellett csak 1142 lumenre volt elég.Akkora guru én sem vagyok,de 200 lumen különbség miatt nekem már pl. megéri a jobbik akkut venni.

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22368) Myers válasza jodzsy (#22367) üzenetére


Myers
senior tag

Kérdés, hogy a nevükben az a 20,25,26,30 az a max leadható amperra utal?

Ha igen, akkor 4 A környékén miért van 0,5A eltérés is köztük?

http://www.muszaj.hu/

(#22369) dugesz77 válasza Myers (#22368) üzenetére


dugesz77
őstag

Igen ez érdekes. A 20-30 amperrel folyamatosan terhelhető cellák miért térdelnek be 4-5 ampertől.

(#22370) jodzsy válasza Myers (#22368) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Innen származik a teszt, ha már felkeltettem az érdeklődéseteket.

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22371) Dluinet válasza Myers (#22368) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nagyon vastag kábel kéne 4V-os feszültséget 20A-rel továbbítani, kb hegesztő kábelre gondolj

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22372) Kernel válasza dugesz77 (#22369) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem térdel be, annyira terheli a driver. Kisebb eltérések abból adódnak, hogy különböző a cellák belső impedanciája, ami további áramkorlátozó tényező.

Ha otthon betekersz egy 100 W-os izzót (400 mA), arra sem lehet mondani, hogy gyenge az áramforrás, mert 400 mA-on már "betérdel". Tud az többet is, csak ennyit kér az izzó. Más kérdés, hogy egy izzónál adott ellenállás van (legfeljebb hidegen kisebb), míg egy ilyen zseblámpánál a PWM-vezérlés határozza meg az áramot.

Például: [link] [link]

Efest IMR18650 2500mAh (Purple) 50 mΩ (35 A)
Efest IMR18650 2000mAh (Red) V1 90 mΩ
Efest IMR18650 2000mAh (Red) V2 110 mΩ

Itt tesztelt érték szerepel, nem katalógusadat. Utóbbi nem annyira mérvadó, mert a belső ellenállás lehet változékony, állapotfüggő. (A belső ellenállást egyenáramon mérik, impedancia a váltakozóáramú ellenállás, de mindkettő utal a kondícióra, minőségre.)

Jól látszik a korábbi táblázatban is, hogy a Red V2 nagyobb belső ellenállása jobban csökkenti az áramot. Mellesleg ezen a fórumon ilyen problémás képeket a Firefox általában megnyitja nagyban is (jobblikk, kép megjelenítése).

Egyébként üzem közben nem sokáig van 4 V feletti feszültség, a táblázatban is a terheletlen feszültség szerepel. Terhelés hatására rohamosan csökken, erre egy példa:

Samsungnál a típusjelzés nem az áramra utal, zárójelbe írtam a folyamatos terhelhetőséget:

Samsung INR18650-20R 2000 mAh (22 A)
Samsung INR18650-25R 2500 mAh (20 A)
Samsung INR18650-30Q 3000 mAh (15 A)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22373) dugesz77 válasza Kernel (#22372) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszönöm a kiegészítést. Így jobban érthető a cellák-driverek-emitterek lelkivilága.

(#22374) Vertigo18 válasza dugesz77 (#22373) üzenetére


Vertigo18
addikt

neked! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22375) alex89


alex89
senior tag

Sziasztok!

Olvasgatom serényen a topicot, lassan körvonalazódik is a dolog bennem. Azt hiszem Convoy s2+ a befutó, kérdésem az lenne létezik-e az alábbi összeállításban: Szürke szín, fém gomb, 2.8A driver, T6-3B led?

Más:
Szeretek kísérletezgetni, nemrégiben máshonnan ugyan, de vettem egy ilyet [link] és azt kell, hogy mondjam ennyiért bringázáshoz nem rossz, ha valaki kíváncsi rá csinálok tesztképet.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22376) WestBam


WestBam
Topikgazda

Kerékpáros kollégák segítségét szertném kérni!

Írom a témaösszefoglalót de mivel már évek óta nem használok bicajt így a jelenlegi trendekkel sem vagyok tisztában. Legyetek szívesek priviben megírni, hogy mik az ajánlott olcsó és drágább és bazi nagy fényű bringás lámpák. Tényleg hozzá értő, esetleg bringás fórumot olvasó tapsztalattal rendelkező emberkék vagy terminátorok (élő szövet fém vázon :DDD ) válaszát várom!
Előre is köszönöm!


alex89

Szia!

Titánium színűben nem tudok róla, hogy lenne fém kapcsolós így vagy a színről vagy a fém kapcsolóról le kell mondanod nagy valószínűséggel. Ellenben a 7135*8 driver mindkettő színben párosítható a T6-3B leddel :)

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22377) 5-ös kezelő válasza alex89 (#22375) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én még félezer forinttal drágábban vettem kettőt is pár hónapja. :((( 2300 körül. De nem rossz ennyiért.

(#22378) Misser válasza WestBam (#22376) üzenetére


Misser
tag

Bringás részhez csak annyit, hogy szerintem városban, forgalmas úton csak zoomos lámpát szabadna használni. Egy s2-nek akkora a szórása, hogy bármennyire a Földre irányítod, a szembejovot vakítja.
Erdőben persze mehet a nagy fenyaradat :)

Jó első villogót még én is keresek.

(#22379) alex89 válasza 5-ös kezelő (#22377) üzenetére


alex89
senior tag

Én 2500ft-ért vettem töltővel, 2 db akksival és autós töltővel.
Amit leginkább szeretek benne az a kapcsolója, egyrészt jó, hogy nem hátul van nekem valahogy ez kényelmesebb, másrészt rövid úton járó határozott percíz cucc, olyan "mikrokapcsolós" érzete van (valószínűleg azért, mert az is :DDD ) Rövidke beltéri video itt(letöltve jobb minőség)

Ha már kapcsoló... sima nem fém gombos S2+-nak mikrokapcsolós vagy inkább hosszabb úton járó "rugósabb" érzetű gombja van?

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22380) Misser válasza alex89 (#22379) üzenetére


Misser
tag

Rugós, hosszabb úton járós.

(#22381) 5-ös kezelő válasza alex89 (#22379) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Akkor az a 6 dodós akciós ár nagyon jó most. Töltőben gondolom ua az a vékony vezeték van, mint a piacosban. Belül a villásdugó végére forrasztva = olvadóbiztosíték. :)

(#22382) alex89 válasza 5-ös kezelő (#22381) üzenetére


alex89
senior tag

Nem néztem bele, de valami hasonló lehet, bár mindezek ellenére nem melegszik és feltölti szépen. Van rajta egy led ami fokozatosan vált át pirosból sárgás, majd zöldes árnyalatba amikor készen van. Használni csak akkor merem persze, ha szem előtt van. Van rajta töltő aljzat így ki sem kell venni az akksit töltéshez. A mellékelt akksik a teljesen reális 30g és 3000mA specifikációval bírnak.. Tehát érdemesebb tartozékok nélkül venni.Nekem is úton van már egy LiitoKala Lii-500 töltő hozzá.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22383) 5-ös kezelő válasza alex89 (#22382) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Eddig én is megúsztam, ami rossz volt, egy pukkanás, kis füst - ennyi. Ha előtte szétszedem megnézni, lóg-e vmelyik vezeték belül, ez sem történik meg valszeg. Azóta vásárlás után óvatos szétszedéssel kezdem. Ne szidjanak a vevőim/megajándékozottaim, h hibásat sóztam rájuk. :B

(#22384) szbalogh válasza CheGhost (#22360) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi :R

Nick: HE_Storm

(#22385) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Régen jártam már errefelé, kicsit kiestem a témából. Fejlámpából mit ajánlotok 5-6e Huf környékén?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#22386) Kolty


Kolty
aktív tag

LIDL
Munkalámpák milyenek lehetnek?
Olyan jópofának tünnek.

(#22387) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok

[link]

erről mi lenne a véleményetek ?

(#22388) Vertigo18 válasza Sterilzona (#22387) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez ugye a tok csak... Nem fog ebből kiesni? :F

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22389) Sterilzona válasza Vertigo18 (#22388) üzenetére


Sterilzona
senior tag

basszus tényleg.
akkor mindegy.
köszi :)

(#22390) Vertigo18 válasza Sterilzona (#22389) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha Olight 1-est vártál ennyiért, akkor nincs jó hírem... .:)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22391) Sterilzona válasza Vertigo18 (#22390) üzenetére


Sterilzona
senior tag

ööö igen, ismerős volt anév, és hát ... :)

(#22392) Zola007


Zola007
veterán

Tudnátok nekem ajánlani olyan jó ár/érték arányú 1 akkus powerbank házat, amibe 68mm hosszú védett 18650 akku garantáltan belefér?
:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22393) luck66 válasza alex89 (#22375) üzenetére


luck66
tag

ha még nem találtál,itt össze tudod válogatni ami kell:
convoy s2+

nyugodtan rákérdezhetsz a fém gombra is náluk,de azt hiszem már olyat adnak

[ Szerkesztve ]

(#22394) redfox222 válasza Zola007 (#22392) üzenetére


redfox222
csendes tag

2akkus nem jó?
Én ilyet használok, 69 mm is belemegy!

[link]

(#22395) alex89 válasza luck66 (#22393) üzenetére


alex89
senior tag

már megrendeltem innen :) de a fém gombra nem kérdeztem rá, valahogy eszembe sem jutott, hogy talán lehetséges..

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22396) alex89 válasza luck66 (#22393) üzenetére


alex89
senior tag

banggood-on van most jó árban a kék, fém gombos, 7135*8-el és U2-A1-el 4200ft körül láttam

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22397) hpsafl


hpsafl
tag

Olight M23 Javelot teszt

Adatok:
Fényerősség: 47500 candela
Fényáram: 1020 lumen
Hossz: 145mm
Bezel átmérője: 41mm
Súly (akku nélkül): 152gramm

Előnyök:
- Minőségi kidolgozás
- Méretéhez képest nagy fényerő
- Sok kiegészítő, melyek jó minőségűek
- Dedómolt XP-L LED
- Nincs PWM

Hátrányok:
- A stroboszkóp elérhetősége gond lehet stresszhelyzetben
- Nekem egy olyan tok, ami az egész lámpát védi jobban tetszene, de ez szubjektív

Csomagolás:
A lámpa egy műanyag kofferben érkezik, mely szerintem sokkal jobban illik egy ilyen lámpához, mint a kartondoboz, és ajándékozni is jobb ebben. A dobozon minden infó rajta van a lámpáról, és semmi nagyotmondás nincs rajta, például azt is odaírják korrektül, hogy az 1020lument csak 5 percig bírja, majd lejjebb kapcsol 600 lumenre.


Maga a koffer kialakítása is jó, az oldalaknál vezető élek, és vájatok vannak, amik egymásba illeszkedve nem engedik félre záródni.


A dobozban van a lámpa, tok, akku tartó 2db CR123A elemekhez, 3db O gyűrű, használati utasítás, csuklópánt, és a diffúzor.


A tok jó minőségű, kellően merev. Az alján van egy lyuk, ami azért van, hogy ne kelljen kivenni a tokból, ha kell egy kis fény, illetve a tetején a toknak a tailcap is ebből a célból lóg ki.





Én jobban örültem volna egy olyan toknak, ami a lámpát jobban körbefogja, és fejjel felfelé van benne, mert abba belefért volna diffúzorral együtt.
Kétoldalt egy-egy akkutartó van. Ez alapvetően jó ötlet lenne, de sajnos az alján a keresztpánt, ami a kicsúszást akadályozná meg kicsit félre van varrva, így az akkuk elhagyhatóak.

Az akkutartó egy ötletes dolog, valószínűleg nélküle is működve a lámpa két darab CR123A elemmel, de kotyognának benne oldalirányban, így inkább kitalálták ezt a kis akkutartót.

A csuklópánt is minőségi, és finom kidolgozású. Pozitív meglepetés volt, hogy ilyet adnak egy taktikai lámpához.

A diffúzor telitalálat, én minden thrower mellé tennék, mert sokkal univerzálisabb lesz vele a lámpa. Az agyaga gumis műanyag, és a lencse is műanyag. A fejre könnyen,és gyorsan fel, illetve leszerelhető.


Felépítés:
Az egész lámpa masszív, látszik rajta, hogy taktikai célokra szánták. A bezel acélból van, és elég agresszív formájú. A bezel külső síkjától az üveg síkja kb 4,5mm mélyen van, ami humán célpontok ütlegeléséhez elég, mást meg nem kell vele ütni, mert nem arra való.

Az üveg tükröződés mentes réteggel van ellátva. Mögötte egy mély reflektor található, melynek az alján egy dedómolt XP-L LED ül. Ez nem XP-L Hi LED, mert azon egy fehér réteg van a fényt kibocsátó felület mellett, és a kettő egy síkban van. Ez inkább egy dedómolt XP-L LED, amire egy vékony fényes védőréteget vittek fel.

A hoston a bezeltől indulva hűtőbordák vannak. Ezután jön a markolat. Itt három darab lapolás van 90, 90 és 180 fok eltolással. Ide van beleírva, hogy Olight, M23 Javelot, és a sorozatszám, a harmadik pedig üres, itt a csiptető fekszik fel.



Tovább haladva a taktikai gyűrű következik, majd a tailcap. A csiptető és a taktikai gyűrű is levehető.

A tailcap vége úgy van kialakítva, hogy három bemarás van rajta a hüvelykujjnak, de ugyanakkor gyertyaként is megáll.

A kapcsoló egy clicky kapcsoló, ami pillanatnyi bekapcsolást is lehetővé tesz. Kikapcsolt állapotban nincs rés a kapcsoló gombja és a gumiborítás között, de ha bekapcsolom, akkor körülbelül 2mm hézag van, ami nagyon furcsa először, és a minőségérzetet is rontja.
A lámpába ipari, vagyis sima védelem nélküli 18650 cellát rakva oldalirányban kotyog a cella, ha megrázom a lámpát, de az áramkör még a lámpát ütögetve sem szakad meg. Van lehetőség védett akkuval is használni. A védett akku elfér benne, nem feszül nagyon, csak annyira, hogy az oldalirányú kotyogás megszűnjön. Én védelem nélkülivel használom, de akit zavar a kotyogás az tegyen bele védett akkut.
A menet a fejnél és a tailcapnél is trapéz alakú, eloxálva csak a tailcap felőli menet van. Mindkét menet a képen látható állapotban jó sok zsírral volt szerelve.


A recézés kukorica szerű, bár itt inkább a taktikai gyűrű adja a biztos fogást.

Méret összehasonlítás: (NCR18650B, Convoy S2+, Shadow JM35, Imalent DDT40, Olight M23, Fenix TK75, Thrunite TN32)

Olight M23, Sunwayman C22C

Kezelés:
A lámpa taktikai mivoltához híven a már említett clicky kapcsolót kapta. Ez a reverse clicky-vel szemben a kattanás előtt fél gombnyomásra is zárja az áramkört, viszont ha kattant, utána fél gombnyomásra nem lehet megszakítani az áramkört, így a módváltás nem a Convoy-oknál megszokott módon történik, hanem bekapcsoláskor egy gombnyomásra az aktuálisan tárolt fényerő jön elő. Ezt a fej fellazításával, majd újra szorításával tudjuk változtatni. Ilyenkor három jól elkülönülő fokozat közül választhatunk. Ha folyamatosan szeretnénk használni, akkor kattanásig kell nyomni a gombot.
Egy fél, majd egy egész gombnyomásra a max fényerő jön elő, de csak 5 percig, utána a lámpa visszalép 600 lumenre, hogy ne melegedjen túl. (Ha a módmemóriában tároljuk el a max fényerőt, akkor is ugyan igy csökken a fényerő 5 perc után.)
A stroboszkóp kettő fél, és egy egész gombnyomásra érhető el. Frekvenciája állandó 10Hz és a max fényárammal, 1020 lumennel villog ilyenkor.
Használati utasítás

Fénye:
Gyári adatok alapján a lámpa magas fokozaton 1020 lumennel és 47500 candelával (szabvány szerint 436 méter) indul, majd 5 perc után visszalép 600 lumenre, és így világít tovább,az 5+55 perces üzemidő is így értendő. közepes fokozaton 350 lumen, és alacsonyon pedig 20 lumen a fényáram.
Saját mérés alapján 46312candela a fényerőssége, ami szabvány szerint számolva 430 méterre világít el. Alacsony fokozaton 0,08Amper közepesen 0,87Amper, és magas fokozaton 3,34Amper az áramerősség. PWM-et egyik fokozatban sem érzékeltem
A viszonylag kicsi, de jól megtervezett reflektorból, és a dedómolt LED-ből jó fényerőt sikerült kihozni, viszont a kicsi reflektor miatt nem olyan kicsi a hotspot, mint egy nagy thrower esetében. Sajnos a dedómolt LED miatt itt is gyűrűs a vetítési kép, de nem túl vészes, ugyanakkor a dedómolás miatt a LED szinhőmérséklete melegedett, és nem hideg fehér, hanem inkább a természetes fehérhez áll közelebb.
Gyűrűsség

Szórás diffúzor nélkül

Szórás diffúzorral

M23 diffúzor nélkül, Sunwayman C22C

Kinti képek:







Összegzés:
A doboz és a sok kiegészítő mindenképp pozitívum. A diffúzort külön kiemelném, mert tényleg jobban használhatóvá teszi a lámpát. A lámpa méretéhez képest nagy fényerővel rendelkezik. Ez szerintem főleg a jól megtervezett reflektornak köszönhető, mert moddolt lámpák ugyanekkora átmérőjű reflektorral dedomolt XP-L LED-del csak jóval nagyobb árammal hajtva tudnak ugyan ekkora fényerőt produkálni, és igaz, hogy ott nagyobb a fényáram, de a kicsi host miatt sokkal jobban melegednek, és gyorsabban is lemerülnek, mint az M23.
Nekem a fejtekergetős módváltás nem a kedvencem, de taktikai lámpához ez tökéletes, mert úgysem kell a fényerőt variálni, és így a bekapcsolás is gyors és egyszerű maradt. Max a stroboszkóp előhívását kell gyakorolni, hogy ha olyan helyzetbe kerül az ember, akkor azzal ne legyen gond.
A kidolgozási minőségre a kapcsoló hézagján kívül semmi negatívumot nem tudok felhozni, mert nagyon egyben van, az üveg is tükröződésmentes, a reflektor is pormentes, szóval teljesen rendben van a lámpa.

További képek
A lámpát a GearBest adta a teszthez.
Ha esetleg kedvet kaptatál a lámpához, akkor írj egy privátot, és küldök kupont, amivel kedvezményesen tudod megvenni.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#22398) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!

Pár hónapja a ti tanácsotokra vettem egy ilyen [link] lámpát. Nagyon szereti! Viszont most karácsonyra szeretném meglepni egy ennél kicsit komolyabb darabbal (kb 5kig) vagy egy (direkt) biciklis lámpával. Mit ajánlanátok? :R :C

(#22399) Vertigo18 válasza hpsafl (#22397) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönjük a tesztet!!! :R

A tokkal kapcsolatban még ennyit, hogy én is örültem volna, ha már ilyen a tok, hogyha kicsit mélyebb lenne, és beleférne a lámpa diffúzorral is. Az viszont nekem tetszik, hogy az alja lukas, már azért is, mert hamar észre lehet venni egy véletlen bekapcsolást, mint egy hagyományos, zárt toknál...

Elmondanád, mi a különbség az M22 Warriorhoz képest?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22400) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Samsung 3200mAh 18650 Protection most akciós

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.