Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok!
Láttam nagyon otthon vagytok a töltő témában!
Szeretnék magamnak egy megbízható, 4 csatornás töltőt, amivel AA és 18650.es cellákat tölthetek.
Gondolva a jövőre jól jönne 4,35V-os töltés is.
Ár max 10K körül. Eddig Nitecore D4-et néztem. De az nem tud 4,35V cellát tölteni ha jól láttam.

Köszönöm!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22552) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!

Ez megér 9 dolcsit?

(#22553) Avicularia válasza Flashback (#22551) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem van egy Nitecore D4-em és egy Xtar VC2-is de már jó ideje ezzel szemezek [link]
Ez tudja az általad kívántakat és jó állítólag.

(#22554) Predator2 válasza Ciccuka (#22549) üzenetére


Predator2
addikt

Ez igaz is, csak szállítani nem szeretnek: 2db ilyen akkut rendeltem: [link] az ajánlásod alapján.
Egy ideje feldolgozás alatt áll: [link]

Kíváncsi leszek mikor kapnak észbe.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22555) Vagany válasza Predator2 (#22554) üzenetére


Vagany
őstag

Töltőd is van hozzá? Épp fentebb tárgyaltunk erről az akkuról is.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22556) Avicularia


Avicularia
veterán

Tegnap újra lemerítettem a ICR18650 - 30B akksit amiről tegnap beszéltünk. 2 lámpám van itthon ami 1 akksis, (illetve 1 a kocsiban is, de az most mindegy) ezekkel multiméter szerint 3 voltig tudtam meríteni, utána egyik lámpa sem világított. Ezek után megint feltöltöttem VC2-vel és 2745 mAh kaptam végeredménynek. Szóval 4.35-re töltve biztos megvan benne a 3000 mAh.

(#22557) Ciccuka válasza pietrrr (#22552) üzenetére


Ciccuka
veterán

Maximum 5-öt ér, egyébként meg 7.5 amúgy is.

Drágább változata Gearbest-en olcsóbb

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22558) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sokat visszaolvasva 1 hónapja végül úgy döntöttem, hogy Olight S30 baton lesz a kiválasztott, ami tegnap meg is jött (biztosítással, TN-nel 20 euro körül volt). Ez az első komolyabb lámpám, brutálisnak mondanám. Sajnos nem figyeltem és Nitecore töltőt vettem 3000mAh-s zöld Samsung akkukkal, amiket - most már tudom - nem lehet eléggé feltölteni.
Tudtok ajánlani olyan 18650 -es akkut, amit lehet 4,2V-al tölteni és 3Ah körüli?

Köszönöm

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#22559) Ciccuka válasza mrrr74 (#22558) üzenetére


Ciccuka
veterán

Olyan nem igen van. 4.2V-on a 2600mAh-as akkuk vannak maximum.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22560) Magnat válasza Ciccuka (#22559) üzenetére


Magnat
veterán

Panasonic NCR18650B Protected Rechargeable 3400mAh Nem biztos, h ez a legolcsóbb hely, csak rágugliztam, nekem van is ilyenem.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22561) mrrr74 válasza Ciccuka (#22559) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi, akkor lehet Nitecore megy fel az apróba és veszek valamit helyette. Tegnap néztem a tesztet amit írtál, abban azt láttam, hogy talán így is tud a zöld 2500mAh-t. Azt viszont nem tudom, hogy mekkora különbséget látnék (látnék-e egyáltalán, vagy csak hosszabb üzemidőben számít) ha jobban tudnám tölteni.
Maxon nem sűrűn fogom használni a lámpát ha jól csalódom, mert moon állásban is akkora ereje van sötétben, hogy bőven elvilágít 20 méterre és látni is lehet.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#22562) Vagany válasza Avicularia (#22556) üzenetére


Vagany
őstag

Ez nagyon hasznos infó, köszi :R . Akkor azok a bizonyos 3200-as Samsung akksik (amiket én vettem) 4,2-re töltve kb 2900-at tudhatnak. Azt hiszem csak emiatt nem fogok új töltőt venni és lehet nem is érdemes a töltőknél ezt a fícsört annyira nagy prioritással kezelni.
Viszont azért néztem ki egy akkut: [link]
Nemtom ismeri-e valaki, ugye ez normál 3,7V-os nem kell 4,35-re tölteni hogy tudja a 3400-at? A neten amit találtam róla aszerint 3250-3350 között tud normál 4,2V-ra töltve, de hátha van valakinek gyakorlati tapasztalata és megerősíti ezt az infót.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22563) jodzsy válasza mrrr74 (#22558) üzenetére


jodzsy
csendes tag

pl: LG HG2 itt egy teszt róla.
vagy
Samsung 30Q ami szintén az egyik legjobb 18650-es akksi.
Mindkét típus 3000 mAh kapacítású és max 4,2V-ig tölthető.

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22564) Ciccuka válasza Magnat (#22560) üzenetére


Ciccuka
veterán

Panasonic NCR18650B 3400mAh (Green)

Úgy tűnik tényleg 4.2V.

jodzsy HG2 3000mAh

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22565) Ciccuka válasza jodzsy (#22563) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung INR18650 - 25R
Discharge Current: 30A

20A maximale continue ontlaadstroom
100A voor max 1 seconde
50A voor max 6 seconde

Max. continuous discharge current: 20A
Safe pulse discharge ratings: 95A < 0.5 sec, 65A < 1 sec, 40A < 5 sec, 30A < 6 sec
Nominal capacity: 2500 mAh
Nominal voltage: 3.6 V
Discharge end voltage: 2.5 V
Charging voltage: 4.20 +/- 0.05 V
Standard charging current: 1.25 A
Length: 65.85 mm
Diameter: 18.33 mm
Weight: 45.0 g
[link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22566) mrrr74 válasza jodzsy (#22563) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszönöm szépen!

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#22567) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ez a "nagy lámpa" mikor lesz rendelhető? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22568) Kozy10


Kozy10
tag

Valaki érdeklődött itt a Warsun X65-ről.

Most kuponnal $ 13,13a Banggoodon:

Warsun X65 CREE XM-L2 3Modes 1200LM Zoomable LED Flashlight
code: 82e201 12% off (US$ 13,13) EU Warehouse!!

N3gro:
Szerintem nem fogsz benne csalódni :K amihez használnád arra megfelel. Érdemes több akkut vinni főleg ha tényleg 3-4 óra folyamatos használat a cél...
Hogy nehezítsem a dolgod a választásban: most hajnal 1 órától $36.75 lesz a Gearbesten: Skilhunt H02 New 820Lm Cree XM L2 LED Headlamp :C

yohnsee:
2-3 hét lehet a szállítás, de ez igaz bármelyik kinai webshopra, a Banggodról kaptam már meg csomagot 10 nap alatt :DD
Az Xtar H3 és a Nitecore HC30 ról itt egy összehasonlítás,még nem néztem meg részletesen, de annyit leszűrtem hogy az Xtarnak hosszabb az üzemideje.:Nitecore HC30 & Xtar H3

[ Szerkesztve ]

(#22569) yohnsee válasza Kozy10 (#22568) üzenetére


yohnsee
tag

Köszönöm!
Elolvastam a linkelt összehasonlítást, szerintem a Te ajánlásoddal fogok továbbmenni (XTAR H3).
Akkor ahogy írtad, a védett cella is belemegy szépen? Mert akkor olyat fogok venni bele.

AVR

(#22570) Kozy10 válasza yohnsee (#22569) üzenetére


Kozy10
tag

amit linkeltem az biztosan elfér benne erőltetés nélkül, az van benne most is :K
65mm-t ír az adatlapja, de igazából 68,5 mm(most mértem meg)
Az H3 adatlapján 18650/18700 is arra utal hogy 70mm-ig passzol bele a védett akku.
EBBENa review-ban is az egyik képen 18700-as xtar akku van :K

(#22571) N3gro válasza Kozy10 (#22568) üzenetére


N3gro
aktív tag

Köszi! Sajnos nem értek hozzá, mi lehet a különbség a XTAR H3 WARBOY és a Skilhunt H02 között?

(#22572) Kozy10 válasza N3gro (#22571) üzenetére


Kozy10
tag

Ezt nem tudom, de itt egy review a Skilhuntról.: [link]
De össze tudod hasonlítani az adataik alapján melyik felelne meg az igényeidnek...
Nekem az xtarban leginkább a moonlight funkció tetszik, 1 lumen, akár 30 napig :)), a fejpánt jó, és stabilan illeszkedik bele a lámpa. Ez az egy fejlámpám van, de nem is kell mellé másik, így csak erről tudok véleményt mondani :K

[ Szerkesztve ]

(#22573) Avicularia válasza yohnsee (#22569) üzenetére


Avicularia
veterán

Én is rendeltem védelem nélküli cellát a H3-ba, mert valaki azt írta, hogy necces bele a védett, nagyon feszül benne. Belepróbáltam egy Samsung 2600-as rózsaszín védett cellát és igaz hosszabb mind a védelem nélküli, de nem feszül benne annyira, hogy ne lehetne simán belerakni.

(#22574) N3gro válasza Kozy10 (#22572) üzenetére


N3gro
aktív tag

Végülis csak a Warboyt rendeltem meg, ezekkel együtt. Remélem tényleg jó lesz az akksi, többen írták hogy a védelemmel ellátottak eléggé feszülnek. :C Már nyáron a fejembe fészkelte magát egy jobb lámpa vásárlása, csak egy ilyen akcióra vártam. :R

(#22575) jozsi252 válasza N3gro (#22574) üzenetére


jozsi252
veterán

Jól döntöttél nagyon! Én október közepén kaptam kézhez, és nagyon szeretjük. Apum horgászathoz használja, de le sem lehet róla robbantani annyira bejön neki. Közbe amúgy még rendeltem 2 ilyen fejlámpát. Egyiket pár napja, a másik meg ma jött be az országba.

Annyit azért hozzátennék hogy mivel ugye 1 akksis lámpáról van szó, így érdemes minél nagyobb kapacitású akksival hajtani. Nekem LG INR18650MJ1 3500mAh akksik vannak itthon, és nagyon sokat kibír ezekkel az akksikkal a lámpa. Pedig nagyrészt turbó módba van használva.

Jó lenne már kicsit fejlődnek a technika, mert nagyon letáboroztak 3400-3500mAh környékén. :((

iPhone 13 Pro Max

(#22576) Ciccuka válasza Ciccuka (#22564) üzenetére


Ciccuka
veterán

LG dbmj11865 3500mAh 4.2V (nominal voltage 3.635V)
Max discharge: 10A

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22577) jozsi252


jozsi252
veterán

Xtar MC1 Plus 1648ft! Már csak 39db van, aki akar olcsó de jó minőségű töltőt venni az gyorsan csapjon le rá.

iPhone 13 Pro Max

(#22578) Flashback válasza jozsi252 (#22577) üzenetére


Flashback
addikt

:R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22579) Misser


Misser
tag

Igazán jöhetne egy fekete pénteki blf a6 akció : )

(#22580) BullZeye válasza Misser (#22579) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha találsz valahol szólj :D

Amúgy blf a6-ba melyik a lehető legjobb akksi, és honnan érdemes rendelni? Olvasgatom topicot egy ideje, de a grafikonok és excel táblák nem sokat mondanak nekem. :\
Mi az ami belefér, és ajánlott ebbe a lámpába? AA-nál tudom, hogy eneloop, de itt fogalmam nincs még. És minden nap más akksi van linkelve :D

[ Szerkesztve ]

(#22581) Flashback válasza BullZeye (#22580) üzenetére


Flashback
addikt

Samsung 30Q

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22582) N3gro válasza jozsi252 (#22575) üzenetére


N3gro
aktív tag

Köszi! :R 2db Sanyo UR18650FM 2600mAh Gold Plating Protected akksit vettem, alkalomadtán 2-3 órára szükséges, és nem folyamatosan max. fényerőn.

(#22583) G@ben


G@ben
addikt

Convoy S2+nál hogyan tudok váltani a 3 és 5 módos beállítás között? Elvileg a kis fokozaton kéne egyet villannia és akkor kikapcsolni, de nekem nem villan.
Illetve már kérdeztem, hogy elvileg T6-3B leddel van szerelve, de egy fehér felületet megvilágítva a fénykör közepe sárga, a terített kör pedig fehér. Ilyen a T6-3B led?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22584) Kozy10 válasza G@ben (#22583) üzenetére


Kozy10
tag

A módváltás úgy történik ahogy írtad. A legkisebb fokozaton 5mp után pislog egyet, azután kibe kapcsolva váltania kellene. Ha nem vált akkor hibás a termék... Ezt a színárnyalatot nem ismerem, de szerintem valami nem kóser...

(#22585) Vertigo18 válasza G@ben (#22583) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ebben a pillanatban próbáltam ki, úgy vált a módok között (3-5), ahogy leírtad...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22586) G@ben válasza Kozy10 (#22584) üzenetére


G@ben
addikt

Ami eszembe jutott, hogy ez már az új verzió: [link]
Itt lehet, hogy már másképp működik a módváltás? Vagy egyáltalán nincs benne?
A fényét megpróbáltam lefényképezni, de nem mondom, hogy nagyon jól sikerült, mert csak mobillal tudtam lefotózni.
Fehér szekrényre világítva: [link]
Fehér sütő oldalára világítva: [link]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22587) jodzsy válasza G@ben (#22583) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Ha nem villan akkor jó eséllyel hamis s2+-od van,sima 5 módos driverrel.
A képen a bal oldali a hamis driver,sajnos Gearbestről én is kaptam a nyáron,nekem sem volt 3/5 mód.
Bár ha Aliról rendelted azt amit linkeltél, annak jónak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22588) G@ben válasza jodzsy (#22587) üzenetére


G@ben
addikt

Az aliról lett rendelve Simontól. Elvileg ő gyártja őket.
A képet viszont nem látom.

Ez van benne az enyémben: [link]

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22589) Vertigo18 válasza G@ben (#22588) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem a kép alapján ez jónak tűnik... A Google sok olyat ad ki, mint a tied...

Leellenőriztem gyorsba, az enyém (piros) ilyen:

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22590) G@ben válasza Vertigo18 (#22589) üzenetére


G@ben
addikt

Ahogy olvasgatom a blf-et, nekem is jónak tűnik. Viszont a módváltásról megkérdezem Simont. :)
Köszi a válaszokat!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22591) Vertigo18 válasza G@ben (#22590) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajám, Blf is jó... :)

Csípd meg valami akcióban, sokan várnak itt ilyenre! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22592) G@ben válasza Vertigo18 (#22591) üzenetére


G@ben
addikt

Most vettem S2+t a régi ceruzaelemes kínai lámpám helyett, talán egy ideig elég lesz. :D
Persze nagy akciónak nem állok ellen! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22593) csaby9 válasza G@ben (#22588) üzenetére


csaby9
tag

Bocs hogy bele szólok ez a csillagos driver biztos hogy nem eredeti, ez nem módváltós azaz félig, ugyan is a csillagok testre való forrasztásával lehet a módot kiválasztani. Hogy melyik csillag milyen mód arról most hirtelen nem tudok mit mondani utána kell nézni.
Közben megtaláltam ez lehet nem ugyan az a driver de a csillagok bekötése talán igen.
[link]

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#22594) G@ben válasza csaby9 (#22593) üzenetére


G@ben
addikt

Na akkor: aki Simon-tól rendelt, milyen dobozban kapta az S2-t? Én egy sima bubis borítékban, benne egy vékonyfalú, négyzet alapú doboz, amiben a lámpa volt egy zacsiban, semmi más. Nem az a szivacsos díszdoboz, amit már láttam.
Azért kérdezem, mert nem konkrétan én rendeltem, hanem egy haver, akit semmiképp nem akarnék meggyanúsítani azzal, hogy máshonnan, olcsóbban rendelt és a különbözetet zsebre rakta, de végérvényesen szeretném tisztázni, hogy ez igazi vagy sem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22595) Kozy10 válasza G@ben (#22594) üzenetére


Kozy10
tag

a kék és piros színű S2+ az fémkapcsolóval és kemény convoy feliratos díszdobozban érkezik.
szerintem értekezz erről Simonnal, esetleg a driver képét is elküldheted meg a csomagolásét is,ha még megvan, minden kérdésedre fog válaszolni :K
ha rendelési számmal együtt érdeklődsz az a biztos,azt csak meg tudja mondani a haverod...

[ Szerkesztve ]

(#22596) jodzsy válasza G@ben (#22594) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Ha megnézed a driver körüli gyűrűt és alu színű,akkor hamis. Az eredetinél a "pill" rézből van.

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22597) G@ben válasza Kozy10 (#22595) üzenetére


G@ben
addikt

Lehet, hogy az lesz. Köszi!

jodzsy: az rézből van. Akkor simán lehet, hogy nem tudja a módváltást az újabb verzió?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22598) Vertigo18 válasza G@ben (#22594) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ebben nem tudok segíteni sajnos... :(

Viszont Bangoodon is és Gearbesten is, kéket is és pirosat is ugyanabban a dobozban kaptam... Ilyen kis nyakbaakasztóval, vagy cipőfűzős fogantyúval jöttek...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22599) Kozy10 válasza G@ben (#22597) üzenetére


Kozy10
tag

Az Order ID-t tudakold meg a haverodtól, azzal együtt érdeklődj szerintem :K

(#22600) G@ben válasza Vertigo18 (#22598) üzenetére


G@ben
addikt

Megvárom, hogy mit válaszol Simon. Ha nem váltható a mód, akkor igazi, ha válthatónak kéne lennie, akkor kezdődik a nyomozás, hogy mi ment félre. :)

csaby9: megvárom a választ Simontól. :)

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.