Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) korn válasza Zozzant (#7999) üzenetére


korn
aktív tag

Apósnak tetszeni fog az tuti. ;)
csak megjegyzem, hogy egy jól meghajtott C8 tuti, hogy messzebb világít, mint ez a zoomos xm-l

(#8002) korn válasza Tony21 (#8000) üzenetére


korn
aktív tag

Ezzel a breeze-el lehet, hogy gondok lesznek, mert rengeteg negatívat kapott az utóbbi napokban. Én is indítottam egy dispute-ot paypal-on.

(#8003) jozsi252 válasza korn (#8002) üzenetére


jozsi252
veterán

22 napja énis hogy kifizettem, de még mindig semmi.

iPhone 13 Pro Max

(#8004) korn válasza jozsi252 (#8003) üzenetére


korn
aktív tag

nálam 35 napja
Kérdeztem tőle, hogy mi a helyzet? Szokásos elterelő szöveget kaptam, valami ilyesmit: "a vámon szigorúan ellenőrzik az akkumulátorokat, várjak türelemmel". :DD

(#8005) Tony21 válasza korn (#8002) üzenetére


Tony21
tag

Pedig nem egy frissen regisztrált csóka, lehet, hogy most kicsit túladta a nem létező cuccokat. Még várok 5 napot, aztán én is nyitom az esetet :)

(#8006) golyani


golyani
addikt

egy kérdésem lenne:

korábban írtam említett varta lámpa 3db aaa-val üzemel. a hozzá adott varta elemekkel 4,5V körül 370mA-t mértem. "hosszanfriss" akkukkal 3,95V környékén 300mA. sikerült szerválnom régi akkuból 18650-es (2600mAh) samsung liion cellákat, ahol 3,9V-on 430mA körül vesz fel. A feszültségek üresjárati kapocsfeszek, máshogy egyelőre nem tudok mérni. Ez hogyan? Első kettőnél érthető is lenne kisebb fesz mellett kisebb áramot vesz fel, de a liionnál borul a dolog.

Témát olvasgatva elkapott a hév, terveim közt szerepel, majd egy menetes közgyűrű illetve hézagolócső gyártása a liion cellákhoz. ;] találtam itthon egy kis 4,5V-os tápot is amivel a cellánkénti töltést meg tudom oldani. Tudom nem teljesen korrekt de a cellák is egy 4 éves akkuból vannak, ami hivatalosan már halott :D . Szórakozásnak jó :D

(#8007) macikos válasza golyani (#8006) üzenetére


macikos
addikt

A Li-ion akkuknak nagyon alacsony a belső ellenállása.

(#8008) korn válasza golyani (#8006) üzenetére


korn
aktív tag

találtam itthon egy kis 4,5V-os tápot is amivel a cellánkénti töltést meg tudom oldani

remélem ez nem komoly

(#8009) kowik válasza korn (#8008) üzenetére


kowik
tag

Vagy esetleg szilveszterre kellene hagyni a töltést, és akkor lehetne vele jókat durrogtatni. :DD :DD :DD

(#8010) golyani válasza korn (#8008) üzenetére


golyani
addikt

Tisztában vagyok vele h nem megfelelő (és ez enyhe kifejezés), de valamivel hirtelen meg kellett néznem h működőképes-e még egy cella. kapocsfeszt figyelve 4,2V-nál szépen abbahagytam a töltést. a cella szinte nem is melegedett. ha használható lesz a dolog illetve valamihez kell úgyis kreálok vagy veszek egy töltőt.

(#8011) kowik válasza zoli03 (#7911) üzenetére


kowik
tag

Hol tart a SMALL SUN ZY-T13 projekt?

(#8012) zoli03 válasza kowik (#8011) üzenetére


zoli03
őstag

Egyelőre sehol, mert szabadságon voltak az elektronikai boltok. Ma nyit ki az egyik, remélem lesz nála akkora ellenállás.

(#8013) kowik válasza zoli03 (#8012) üzenetére


kowik
tag

A led központosító gyűrű nélkül próbáltad már a fényét?

(#8014) zoli03 válasza kowik (#8013) üzenetére


zoli03
őstag

Nem, de most szét is van forrasztva, majd ha belerakom az ellenállást, megpróbálom anélkül is. Egyébként volt valami hőközlő paszta a csillag alján, de nagyon nem vitték túlzásba, ha valaki vesz ilyen lámpát, szerintem ajánlatos pótolni.

(#8015) kowik válasza zoli03 (#8014) üzenetére


kowik
tag

A tapasztalatokat várjuk. :K :K :K

(#8016) Vasskarcsi


Vasskarcsi
csendes tag

A segítségeteket kérném! A napokban vettem egy TR-J12-t, és nem működik rendesen a kapcsolója. Bekapcsoláskor csak felvillantak a ledek, de nem világítottak. Ha finoman megnyomtam a kapcsolót, akkor 2, vagy 3 funkciót tudok használni vele, de ha stroboszkóp, vagy sos villogó üzemmódra kapcsolok, akkor csak villan egyet és kialszik. Ha kikapcsoláskor nem villogó üzemben volt, akkor normálisan be lehet kapcsolni, de villogási üzemmódhra váltva csak felvillan. Megnéztem, és nem a lámpavégi kapcsoló a hibás, hanem a vezérlő elektronikával lehet valami gáz. Lehet ilyen 5 állású drivert venni külön hozzá? Meg lehet ezt javítani valahogy? Ötletetek van hozzá? A villogás nem is kellene, de nem találok bele ilyen elektronikát. Mit tegyek? sajna nem tudom visszapostázni sem.

(#8017) arti1121 válasza zoli03 (#8014) üzenetére


arti1121
senior tag

ha kell hövezetö paszta szolj, viszek át.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#8018) Lajos2 válasza Vasskarcsi (#8016) üzenetére


Lajos2
csendes tag

Próbáld nem védett akkukkal, szerintem működni fog rendesen. Van egy 3 XML-es Sky-Ray lámpám, és védett aksikkal nekem is így viselkedik, nem bírnak elég áramot adni.

(#8019) Vasskarcsi válasza Lajos2 (#8018) üzenetére


Vasskarcsi
csendes tag

Köszönöm a segítséged, olyan akkuval tényleg megy rendesen.

(#8020) mzso


mzso
veterán

Hello!

Rendeltem egy elemlámpát a dealextreme-ről. A csomag rendben meg is érkezett de nem az a termék van benne amit rendeltem. (Hanem gyengébb) Ilyenkor mi a teendő? Hol reklamáljak küldessek újat?

(Bemásoltam ide is mert nem tudom eldönteni melyik témához illik jobban)

(#8021) Cyborg válasza mzso (#8020) üzenetére


Cyborg
őstag

[Itt] chatelhetsz is velük, pont elérhetőek

(#8022) dances


dances
tag

Erről az oldalról rendelt már valaki?
Megbízhatók?

Only the Good die young.

(#8023) kutyman válasza dances (#8022) üzenetére


kutyman
aktív tag

Igen, rendeltem tőlük egy lámpát, rendben megérkezett.

(#8024) tbesze válasza dances (#8022) üzenetére


tbesze
tag

Igen, többször is. Minden rendben, és időben megérkezett. :K

(#8025) tjano8


tjano8
csendes tag

Hali! eBay-ről tud valaki ajánlani 14500-as aksit? Olyat ami nem kamu kapacitású, de nem is túl drága. Vagy esetleg azt tudja valaki, hogy ilyenből ipari cellát mibe szoktak tenni? Miből lehetne bontani...

[ Szerkesztve ]

(#8026) zoli03


zoli03
őstag

Meg lett tuningolva a ZY-T13. 0,22 ohmos ellenállással 1,47A-t vesz fel 4V-os akkuból. Valamivel erősebbnek tűnik a fénye, mint az acél throweré, de még csak szobában tudtam megnézni.

#8013 kowik: kipróbáltam nélküle, de be se akar kapcsolni, csak villan egy kicsit a led a gombnyomásra.

(#8027) dances


dances
tag

Erről a Nichia LED -ről mit érdemes tudni?

Only the Good die young.

(#8028) kowik válasza zoli03 (#8026) üzenetére


kowik
tag

Itt írta valaki, hogy koncentráltabb a fénye a központosító nélkül.
Lehetséges, hogy nálad a foncsor beleért a forrasztásba?

[ Szerkesztve ]

(#8029) zoli03 válasza kowik (#8028) üzenetére


zoli03
őstag

Holnap leragasztom a foncsor alját, aztán megnézem újra.

(#8030) M_o_g_y_i válasza dances (#8027) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Semmit... :U :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8031) dances válasza M_o_g_y_i (#8030) üzenetére


dances
tag

Ezt úgy érted, hogy felejtős?
Kulcstartóra keresek valami nagyon kicsi ledes lámpát, olyat, ami egy db AAA-s elemmel megy.
Esetleg ez?

Only the Good die young.

(#8032) zoli03 válasza zoli03 (#8029) üzenetére


zoli03
őstag

Kipróbáltam, mindekttő verzióban ugyanonnan mérve, kb 1 méterről központosítóval kb 12 cm, nélküle kb 9 cm volt a hotspot (csak csúnyább lett a vetítési kép, el kell vele szórakozni, hogy jól beállítsam). Jó lenne ha lenne egy luxmérőm, akkor egyértelműen el lehetne dönteni, hogy jobb-e nélküle.

(#8033) d4d válasza tjano8 (#8025) üzenetére


d4d
tag

Ezeket ajánlanám, mondjuk ebayen csak a Nitecore van

Ipari: Sanyo UR14500P (840mAh) nem tudom mibe raknak ilyet, de én is vadászok rá.

Védett: AW (drága), Keeppower (Sanyo cellás, nem tudok beszerzési forrást) vagy egy Nitecore NL147 8.75ért a hkeqnél.

van pár eladó lámpám, ha valakit érdekel,
[link]

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#8034) Cyborg válasza d4d (#8033) üzenetére


Cyborg
őstag

Mi ez a nagy "készletsöprés"?
mire gyűjtesz?
Lux mérő, netán SP6? :-)

(#8035) korn válasza zoli03 (#8026) üzenetére


korn
aktív tag

Nehogy megsüsd a drivert. 10 perces high üzemmód, ha bírja, akkor sokáig fogja bírni. :)

(#8036) zoli03 válasza korn (#8035) üzenetére


zoli03
őstag

Lemértem teljesen feltöltött akkuval, 1,37-1,38A. Így már biztos, hogy tartja a fényét. Most nem próbálom ki 10 percig, mert éjjel megyünk lámpázni, akkor legalább közben haljon meg, ne előtte :) .

(#8037) macikos válasza dances (#8031) üzenetére


macikos
addikt

Ha kulcstartóra kell lámpa, akkor ez a legkisebb és legolcsóbb:

[link]

Nem egy fényvető, de a semminél jobb.

Ha ennél több kell, akkor ezek közül választanék:

[link]
[link]

Vagy amik még kicsik és jó fényük van, azok a CR123/RCR123-al működő lámpák. Rövidebbek, mint az AAA-s lámpák.

(#8038) dances válasza macikos (#8037) üzenetére


dances
tag

Köszi.
A legelső, amit linkeltél egész egyszerűnek tűnik, itt ha jól látom kapcsoló sincs, hanem úgy hozom működésbe, hogy összenyomom a műanyag házat; ergo összeérintem a két elemet?

Only the Good die young.

(#8039) macikos válasza dances (#8038) üzenetére


macikos
addikt

Igen, a fém érintkezőt érinted hozzá. Ennyiért nem drága+adhatsz ajándékba belőle a családnak :)

(#8040) M_o_g_y_i válasza dances (#8031) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Igen, szerintem az. :o Ennyi pénzért főleg! :Y
Sok kis lámpa van, amit méreténél fogva kulcstartón lehet hordani, de szükség esetén (méretükhöz képest) "brutál" fényt is tudnak adni. :U

Pl. EZ. ;)
szerk.: ugyanez olcsóbban

De az első linken mutatott is megfelelő lehet, én kaptam kettő ilyet egy eBay-es vásárlás során ajándékba, és igencsak meglepődtem a fényén. :K Fix, állandó bekapcsoló is van rajta egyébként.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8041) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Aki esetleg tudja, a Manafont-ról történő rendelés, kb. mennyi idő alatt jött meg?

Rendelek tőlük az itt olvasottak alapján egy C8-at.

Köszi! :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#8042) zoli03 válasza Wendelke (#8041) üzenetére


zoli03
őstag

2-4 hét szokott lenni.

(#8043) jozsi252


jozsi252
veterán

Érdeklődnék hogy OEM-al lehet-e egyszerre csak 1db akkut tölteni? Vagy ittis egyszerre csak kettőt lehet?

Illetve lehet olyat csinálni hogy pl használom az adott akksit egy lámpába pl negyed órát, majd utána visszarakom a töltőbe mert pl köv nap megyek túrázni, és azt akarom hogy teljesen fel legyen töltve?

Ezzel arra akarok célozni hogy bármilyen töltöttségnél visszalehet rakni a töltőbe az akksit? Tehát akár ha teljesen felvan töltve, nemhasználom 1 hónap múlva megint belerakom, tölt rajta fél órát aztán kész?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#8044) Wendelke válasza zoli03 (#8042) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#8045) PHM válasza jozsi252 (#8043) üzenetére


PHM
addikt

- Lehet vele egy akkut is tölteni.
- Ha csak kicsit merült az akku, előfordulhat, hogy nem kezdi tölteni.
- Mivel a lítium akkuk önkisülése minimális, szintén előfordulhat, hogy
néhány hét pihenés után még nem indul meg a töltés.
Ez szerintem nem tragédia, mert attól még az akku gond nélkül használható,
csupán a 100% töltés helyett mondjuk 95% van benne.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8046) jozsi252 válasza PHM (#8045) üzenetére


jozsi252
veterán

Értem, köszönöm a mindenre kielégítő választ :R

Illetve vásároltam Ádyka-tól egy XML-T6-os fókuszálható ledes lámpát. És csak a bizonytalankodóknak leírom hogy teljes mértékben megvagyok vele elégedve. Elég nagy fókusza van neki, mondhatni ágyba fekve, plafon fele irányítva plafont teljesen bevilágította, egy 23nm2 körüli szobában. Távolságra C8-tól kicsit messzibre világít el. 5 modos a lámpa, bár szerintem tök fölösleges a 2 féle villogó jelzés, elég lenne egy high meg egy low, mert T6-nál azért a low beállításnál is lehet csavarogni erdőbe. Szóval jó választás.

Igazából horgászathoz nekem nagyon jól jön a fókuszálhatóság, mert amikor dobom be éjjel pl akkor jobb ha kissebb részt világít be a lámpa viszont jobban. Illetve jóljön a max fókusz amikor elkell éjjel menni valahova, vagy valamit keresek pl, esetleg van hogy úszozok stég mögött, leveszem med vagy low-ra és nagyon nagy területet betud világítani. Oda nemkell nagy fényerő, elég ha az úszót kicsit megvilágítja. Szóval ajánlott vétel :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#8047) d4d válasza Cyborg (#8034) üzenetére


d4d
tag

á most nem tudok gyűjtögetni, illetve nem lámpára, az SP6 amúgy is elérhetetlen. Várom az SP3-at és a Nitecore MT40-et.

elemlampa.blog.hu

(#8048) Vasskarcsi


Vasskarcsi
csendes tag

Sajna nem bírta ki a 18V os tápot a trustfire TR-J12-es lámpám, hiába írták rá, és megpörköltem a drivert. Lehet valahol venni bele újat? Amúgy másik driver is jó lenne aminek nincs villogó és sos funkciója. Találhatok ilyet bele? Kb. 4A-t vesz fel teljes fényerőn. Köszönöm a segítségetek előre is.

(#8049) Vasskarcsi


Vasskarcsi
csendes tag

Vásárolt már valaki erről az oldalról?
http://www.tmart.com
Mi a tapasztalat?
Megbízható?

(#8050) M_o_g_y_i válasza Vasskarcsi (#8048) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Első körben ahol vetted ott reklamálj érte, mert nem tudja a megadott gyári adatokat teljesíteni.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.