Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Gargouille válasza D1Rect (#44997) üzenetére


Gargouille
őstag

Mint egykori barlangász és sok túrát megjárt ember mondom, hogy csatlakozva az előttem szólókhoz Skilhunt H03. Eddig életem folyamán 10+ fejlámpát nyúztam el (a saját gyártásúakat ide nem számolva), műanyagházas gagyit (igen, a petzl-t is idesorolom) a büdös életben nem vennék többet, túlárazott vacakok (még 2db megmaradt működőképesen, egy Princeton Tec és egy Varta).

A H03 egy masszív, megbízható darab, az tényleg nem fog cserben hagyni sehol. Teljes felszereltség jár hozzá, fejpánt stb. Hidd el, ez nem sznobéria, a H03 gyakorlatilag a legolcsóbb vállalható darab, ha drága lámpát ajánlgatnánk az nem ez lenne.

Amiket pedig te középkategóriának hívsz az a low-end és a low kategória valójában. Meg lehet reckírozni, ha mákod van pont kifogsz egy működő darabot, ha nem akkor így jártál.

Mivel engem sem vet fel a pénz ezért amikor veszek valamit akkor inkább megoldást szeretek venni, nem pedig problémát. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45002) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Főleg horgászathoz, esti sütögetéshez keresek fejlámpát. Nekem is H03-t ajánljátok?
Köszönöm :R

(#45003) may15 válasza dudi6 (#45002) üzenetére


may15
csendes tag

Bizony, nyugodt szívvel :)

(#45004) Masooo válasza dudi6 (#45002) üzenetére


Masooo
aktív tag

Azt. Avagy olcsóbb de gyengébb kivitelben rj-02. Infrás, pecázni ez jó tulajdonság, de nem esőálló. Sütögetni is kiváló este mert azt általában nem esőben szoktuk mi sem.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#45005) dudi6 válasza Masooo (#45004) üzenetére


dudi6
senior tag

Ez az olcsóbb jó lesz elsőre, köszönöm. Van hozzá kupon valahol?

(#45006) Masooo válasza dudi6 (#45005) üzenetére


Masooo
aktív tag

A fentebb linkelt oldalon nézd meg hátha, amikor jó az ára 7 dollár szokott lenni, de ne feledd, ez nem elemes, akkus és abból a 18650 méret jó bele, ha azzal nem rendelkezel egy darabot venned kell. Ez legyen védett akku, mert az rj02 bem van beépített töltő, de az akkuk védelme benne nem kifogástalan, jobb ha védett az akku is

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#45007) (jan) válasza Masooo (#45004) üzenetére


(jan)
őstag

Inkabb a dimmeles ami jo tulajdonsag, az az infras kapcsolo szvsz hasznalhatatlan vacak. Amugy az rj02 egy piszok jo fejlampa azert a dollarert cserebe, en mar tobb mint egy eve nyuzom.

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#45008) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

A mérős táblázat frissítve sok új lámpa mérésével és képével valamint pár korábbi méréshez került kép.


Csak hogy pár érdekesebbet említsek:
BLF GT, Fenix TK76, Imalent EU06, Manker MK34, Nitecore HC65, Manker U12, Eagle Eye X6 tripla XP-L leddel.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45009) dudi6 válasza Masooo (#45006) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm, azt a kuponos oldalt megnéztem, sajnos nincs kód.
Akksim van egy pár, de mind gagyi piros ultrafire, ami elvileg védett, de tudnátok egy db megbízhatót ajánlani?

(#45010) Masooo válasza (jan) (#45007) üzenetére


Masooo
aktív tag

Zozz
A manker mk34 tetszik.

Dudi6 Akku
Panasonic 3400mah protected re keress, de megfelelhet használttól függően a samsung 2600 protected is. Banggood on próbálkozz, általában olcsóbb mint gbest.

Jan
Miért nem jó az infra? Használom, tetszik és ha nem hadonászol előtte fölöslegesen akkor teszi is a dolgát. Infra van benne ami ugye távolság alapú, ha használat közben közel mész valamihez v kihez, kikapcsol. Az infrakapcsolonak ez a dolga, de horgászni nem tömegben és bozótban szoktam, nekem jól és pontosan működik.

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#45011) Tony21 válasza D1Rect (#44997) üzenetére


Tony21
tag

A sok akadékoskodás helyett annyit kellett volna tenned, hogy rákeresel a topicban a H03 alfanumerikus karaktersorozatra, majd olvasol.
Már rég rendelés alatt lenne a lámpád.

(#45012) FBLLMAG válasza D1Rect (#44997) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Na vettem a fáradtságot, és meglestem azokat a 10000 Ft alatti fejlámpákat. Teljesítményben, mintha visszakerültem volna a 12 LED -es időkbe. Mintha itt a Nitecore NU10 -est ajánlgatták volna. Az N20 -as már erősebb mint azok a fejlámpák.

Te nagyságrendileg 100 - 200 lm -os fényáramú, kb 1000 cd -ás lámpákról írsz, míg a H03 1000 lm, 3800 cd, a Nitecore HC65 pedig 1000 lm, 3000 cd.

3AAA -s lámpa 200 lm fényárammal, 45 óra üzemidő, tudod mikor. Mondom ezt úgy, hogy ezen a topikon kb én használom a legtöbb AA / AAA -s lámpát (kb 30 db). ZozzV6, may15, WestBam, stb topiktársaim kezén, szerintem, több 100 lámpa átment, többet kipróbáltak. Csak jót akartak Neked. Kímélni akarták a pénztárcádat, hogy ne Neked keljen kísérletezned, próbálgatnod. Egyszer kipróbálod az Ő általuk ajánlott, H03 -at, esetleg a HC65 -öst, és már nem is fognak kelleni a gyengébb fejlámpák.

Ez olyan amikor édesanyám kapott tőlem konyhakéseket, darabját 15000 Ft értékben, ezután, disznóvágásnál, meg "leócskálta" a hentes késeit. Nyúzták a húst, gyorsan vesztették az élüket, nem voltak kényelmesek. Végül bement, és kihozott egy konyhakést. (A Wusthoff Solingen is elbújhatott a konyhakések mellett.). ;)

A külső tápellátással, vezetékkel összekötött fejlámpával az a gond, hogy ezeken a vezetékeken a szigetelés idővel leválik.

Fejlámpákat pedig amit írtam, az AT Tiara A1 450 lm, 1840 cd, 300 lm, 3050 cd, és a ZL H53 sem marad alul. Ezek 1, 2 db AA akkumulátorral működnek, strapabírók (ZL 2 év használat után, még karcolás sincs rajta), viszont jóval drágábbak.

(#45013) D1Rect válasza may15 (#45000) üzenetére


D1Rect
félisten

"Csak hogy ránkcáfolhass."
Már csak ezért megérte azt a 2600Ft-ot amit fizettem érte. :DDD

(#45001) Gargouille: Nekem is ledobta az agyam az ékszíjat amikor megláttam, hogy itthon miket árulnak. Soha nem adnék ezekért fele-negyede ennyit sem.

Nem vág földhöz 10eFt, de fölösleg kiadásnak érzem. Ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket akkor eladom annyiért amennyiért vettem(az itthoni konkurenciához képest biztos lesz valaki akinek megér ennyit) és veszek H03-at.
Ha egy szezonban féltucat alkalommal kell használni, akkor már szerintem sokat mondtam.
Erre teljesen fölösleges lom itthonra külön aksi+töltő+fejlámpa.

2 szezont letoltam fejlámpa nélkül is, nem életbevágó, csak ilyen "jó lenne n+1 kacat".

(#45012) FBLLMAG: Akkor érted, hogy miért gondolom úgy, hogy amit kint 10$-ért megvehetek, az veri az itthoni top kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#45014) Masooo válasza D1Rect (#45013) üzenetére


Masooo
aktív tag

Az az igazság hogy téged is értelek. Ennyi használat mellé valóban lehet hogy kár 18650 akkut venni és lassan hogyni tönkremenni mikor aa-aaa kényelmesebb.
A világítás távja meg nem is elsődleges szempont.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#45015) Gargouille válasza D1Rect (#45013) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez így teljesen korrekt, remélem azért egy hibátlan darabot fogsz ki. :)

Amúgy a lámpa az valahogy olyan dolog, hogy hétköznapi embernek ritkán kell igazán, de akkor nagyon szívás, ha cserbenhagy. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45016) Alex91 válasza spiky03 (#44995) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ezek szerintem elfogadhato aruak, es megfelelo minoseguek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45017) FBLLMAG válasza D1Rect (#45013) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Csak hát, ha külföldön veszed 10 $ alatt, akkor is csak gyengébb lámpát kapsz a pénzedért. Ezt viszont csak akkor látnád, ha egymás mellé tennénk a 2 -őt. Nem annyira elterjedtek ezek a lámpák. Akkor lepődsz csak meg, amikor összefutsz egy 2400 lm -os top fejlámpával, míg nálad a 200 lm -os lesz.

Itt mindenki kintről vásárol, csak, hogy tudd. ;)

1 db 18650 -es akkumulátor 4 db AA -s akkumulátornak, 12 db AAA -s akkumulátornak felel meg. Nagyobb áram leadására képes. Az ezzel az akkumulátor típussal szerelt lámpa sokkal fényesebb lehet, hosszabb futamidővel. Így már világos, ugye. A lámpák jobb minőségű LED -ekkel vannak ellátva, megfelelő áramkörrel, alumínium vázzal, HA III bevonattal. Ez mind pénzbe kerül, ezért akkora a különbség a 10 $ -os és a 30 $ -os fejlámpa között. A 30 $ -os és a 90 $ -os fejlámpa között már nem látod a használat között azt a nagy különbséget, ezért ajánlottak 30 $ -os lámpát. Az EC65 -öst akkumulátorral szállítják, belső töltővel. Nincsenek + költségek. Ez is remélem világos.

Más szemszögből. A 900 - 1000 cd kb 10 - 15 m -ig használható rendesen, a 3000 cd -ás kb 30 m -ig, de ugyanazon a távon, 3x fényesebb, ami már nagyon látható különbség.

Végére, pár olcsó fejlámpa kis fénykörrel összevetve az Armytek Wizard -dal. Azért az sem mindegy, mit látni. ;]

Te döntésed, Te pénzed. ;)

(#45018) FBLLMAG válasza D1Rect (#45013) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mivel kevesebbet használod majd a fejlámpákat (én azért napi szinten használom a lámpáimat), elegek lehetnek az olcsóbbak. Azért jó ha tudod, mit várhatsz tőlük. Itt van egy kis videó. ;)

Itt pedig Zozz fejlámpás bemutatója.

[ Szerkesztve ]

(#45019) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#45017) üzenetére


ZozzV6
senior tag

De fejlámpában 1000 lumen felé menni felesleges mert a 2000 lumen és feletti csodák tudják azt fél percig aztán 1000 lumen alá visszavesznek. Még az 1000 lumenes is lelép 5-600-ra ha könnyű is akar maradni. de megfőni sem szeretne.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45020) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#45019) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ez így igaz. De addig a pár mp -ig igen fényes. És addig lepipál mindent. ;]

Olight H2R

Hidegben, hűtve, nem biztos, hogy annyira visszavesznek.

Armytek Wizard Pro V3

(#45021) Riverkill2


Riverkill2
csendes tag

Sziasztok,

Kis segítséget kérnék, lehet elhamarkodtam az akksi vásárlást Convoy S3 lámpámba, NCR18650B védett akksikat rendeltem, de most olvasom, hogy lehetséges, hogy a védelem miatt nem megy bele, valamint hosszabb is az akksi. Sajnos se az akksi, se a lámpa nem érkezett még meg.

Köszönöm :)

(#45022) Meizubee válasza Riverkill2 (#45021) üzenetére


Meizubee
csendes tag

Ez engem is érdekelne :)

(#45023) Meizubee


Meizubee
csendes tag

Convoy S3-ba melyik a legjobb akksi ami bevált?

(#45024) Gargouille


Gargouille
őstag

Két elméleti kérdés a hozzáértőkhöz:

1. Valahol olvastam régebben, hogy a ledek fényereje idővel csökken ahogy öregednek, az eredeti fényerejük (lumen) 60-70% -ára. Erről tudtok valamit? Igaz ez?

2. Ha egy nagy áramterhelhetőségű akkut (pl Samsung 30Q) csak pici árammal terhelünk mundig (pl olyan lámpában használva ami mondjuk csak 1.5A-val terheli) attól hosszú távon lesz baja? Vagy attól, hogy bírja a nagy áramokat még nem lesz baja, ha nincs megterhelve rendesen?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45025) lacko6 válasza Riverkill2 (#45021) üzenetére


lacko6
senior tag

a linken nem vedett van

(#45026) Gargouille


Gargouille
őstag

Azt hiszem nyárra tervezem egy jó fejlámpa megvételét, két jelöltem maradt: Nitecore HC65 és Imalent HR20. Utóbbi felé húznék inkább mert nekem kellene, hogy hotspotja legyen és távolabbra is vigyen, a nitecore meg túl flood nekem és nem is bízom abban a márkában. De mintha valaki írta volna itt a fórumon, hogy nem volt elégedett a HR20-al, csak nem emlékszem mi volt vele a gond.

Mennyire jó darab ez a HR20?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45027) spiky03 válasza Alex91 (#45016) üzenetére


spiky03
veterán

Kosdzonom
Ahigy nezem ezek olyanok, mint a Convoyok.

Az az akkus kit az jo lehet, mert igy akkor van mar hozza az is meg tolto. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45028) zoli03 válasza ZozzV6 (#45008) üzenetére


zoli03
őstag

Astrolux MF02-t nem akarod lemérni?

(#45029) Francia91 válasza ZozzV6 (#45008) üzenetére


Francia91
veterán

A Manker MK34-es odab*sz :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#45030) Kozy10 válasza Riverkill2 (#45021) üzenetére


Kozy10
tag

Amit linkeltél az nem védett, belepróbáltam a leghosszabb akkumat, védett sanyo 2600(18,4*69,4mm),simán belefért ;)

(#45031) WestBam válasza Gargouille (#45026) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azért a nitecore fényévekkel az imalent előtt jár, ebben biztos lehetsz. A HC30 egyébként alternatíva lehet, igaz nincs beépített töltés, nem tudom az mennyire fontos.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45032) MittuDomain_ válasza D1Rect (#45013) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Most már off-ba rakom, kimaradtam a történetből, de megtehetted volna, hogy hallgatsz is a többségre, meg nem is:
Én is olcsójános vagyok itt, rendes akksit még csak az XHP70 LED-es lámpához vettem 26650-est, az egyszerű kis lámpáimat általam bontott laptop cellával hajtom, simán jó.
Egy Boruit RJ-02 a szokásos 6,5-7USD árral, "csak" 300lm, meg csak cseppálló, de amire neked kellene, olcsón lenne korrekt fejlámpád, az infra kapcsoló kényelmes, a fejpánt szintén jól használható szvsz, töltő sem kell hozzá.
De szerintem ha felmész Westban lámpás fb oldalára, még nincs lelőve a kód, amivel egy Lii-100 1USD-ért megkapható a GB-ről. Acc-ként 1db engedélyezett, és az alapján amit írtál, neked még tuti nincs. :)

Ezek a kábeles, külön akksi tartós cuccok..., hát maradjunk annyiban, nagyon kell rá vigyázni. Erre meg különösen, műanyag házas a lámpa /a leírásban alu szerepel, de az max a lencse környékére igaz, a képeken egyértelműen műanyag/, az elemtartó dettó, az AA nem fogja sokáig bírni és gyakran kell cserélned, nyírja a műanyag füleket.

Ps: én is meg akarom ám váltani a világot, berendeltem egy ilyet, hátha féláron hozza egy komolyabb fejlámpa pár előnyös tulajdonságát; az RJ-02-nél tuti jobb lesz. Ha megjön, majd megkörnyékezem Westbam-et, lenne-e kedve tesztelni.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#45033) lugoka válasza Gargouille (#45026) üzenetére


lugoka
csendes tag

Imalentel nem találkoztam még, de a nitecore-ra nem lehet panaszom. Igaz nekem hc30 van, mert nem csak mint fejlámpát használom

(#45034) ZozzV6 válasza WestBam (#45031) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem ugyan HC33 volt de engem nem nyert meg. Nálam fejlámpában a legelső szempont a fejpánt kényelme. Ebben első helyen nálam a HC60-65 páros van.
Utána szorosan a Skilhunt H03. Majd meglepő módon a Boruit RJ-02 bár ez nehéz. És csak ezután jön a HC30-33 páros majd az imalent HR20. Ez mind csak 18650 akkus lámpa volt mert a kisebbek árnyalják a képet. Ha árat és tudást is beleveszek valamint az univerzális használhatóságot akkor H03 a favorit. Ha csak fejlámpaként akarom használni akkor HC65 amit csak kipróbáltam eddig de ma megrendeltem a sajátomat.
Biztos van jobb, erősebb,okosabb de csak azokról tudok nyilatkozni amiket ki is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45035) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ahogy többen itt előttem, én is lenyűgözve bámulom a Manker MK34-est... Nincs erre valahol most valami jó kis kupon? :)

Baglyokat akarok ölniiii! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#45036) Gargouille válasza WestBam (#45031) üzenetére


Gargouille
őstag

Jó, elhiszem neked, sokkal nagyobb tapasztalatod van vele mint nekem. :)

A beépített töltésre egyáltalán nincs szükségem, viszont a tesztet nézve ez is totál flood lámpa mint a Skilhunt H03 (az van itthon), én meg olyan vettési képűt szeretnék kb mint egy Convoy M2 vagy Zanflare F1, tehát legyen határozott spot de valamennyi szórt fény is, amolyn félút a flood és a thrower közt. A fényerő sem fontos, ha kb 300 lument tud tartani az már perfekt. Ahogy néztem az Imalent pont ilyen.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45037) jozsi252


jozsi252
veterán

Manker az adatlapra 8000 lument ír, de te csak 5406 lument mértél. Ennyit csalna a gyártó?

iPhone 13 Pro Max

(#45038) WestBam válasza Gargouille (#45036) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Jelenleg az itthoni legtávolabbra világító fejlámpám a HC30, nekem nincs vele bajom, szerintem megteszi ez is. Kisebb a reflektor, kevésbé erőteljes a hotspot, de azért jól láthatóan távolabb világít, mint a többi ami van itthon.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45039) lugoka válasza lugoka (#45033) üzenetére


lugoka
csendes tag

Azt mondjuk hozzá kell tenni, hogyha sapka nélkül használom, akkor kb. 20 perc múlva van két helyes függőleges csík a homlokomon a homlokpánttól :U

[ Szerkesztve ]

(#45040) WestBam válasza lugoka (#45039) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Minden fejlámpának marad nyoma, pont, mint a sapkának, amire ha nem teszel fejlámpát akkor is látható lesz, hogy rajtad volt. A kérdés inkább az, hogy hosszabb távon hordva mennyire nyomja fejed. Én kemény fejű vagyok :DDD , nekem igazából egyik sem nyomja, max kevésbé kényelmes, de igyekszem a tesztekben objektíven véleményezni a pántokat is.
Fontos, hogy nem szabad annyira megtépni, hogy beépüljön a fejedbe. Ha pl. futkározol benne akkor egy könnyebb műanyag fejlámpa sokkal jobb választás lehet, mivel az a tömege miatt nem tud "lötyögni" a fejeden, kevésbé kell meghúzni. Asszem, mert a fene sem fut míg van benzin, de elég sok futót ismerek és ők ilyeneket állítanak :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45041) may15 válasza zoli03 (#45028) üzenetére


may15
csendes tag

Úgy emlékszem hogy bemértük, csak nem írta be a táblázatba még. Majd rászólok ;)

(#45042) may15 válasza Gargouille (#45026) üzenetére


may15
csendes tag

Hr20-nál igen sok a gyárilag selejtes, amiknél a hiba az, hogy a mágnesgyűrű nem érzékel. Továbbá bár pipalámpa nincs benne mágnes. A fejpántja egy fing. Mármint a gumi része ami a lámpát tartja. Előnye hogy nagyon gyorsan állíthatsz fényerőt, és annyit raksz rá amennyi kell. Kapható cw és nw verzió is, ami megint csak pirospont. Én asszonynak vettem, rövid túrákra használta, ahol persze én is ott voltam, és egyébként jó. Féltem hogy nagyon hotspotos lesz, de a helyzet hogy van a spillben annyi, hogy látsz a lábad elé rendesen, a spot meg elvisz közben előre. Összességében rendben van. Én vagyok inkább gondban fejlámpával, mert nem tudom mit használjak. Vagy Nitecore HC65 ami szuper, vagy Skilhunt H03. Nekem mindkettő nagyon tettszik. Okos átgondolt lámpák, amik a saját árkategóriájukban kiemelkedőek. Bár a táska alján az armageddon-pakkban van még egy armytek tiara a1 pro, meg eg, manker e02ti is, de azok inkább tartalékos lámpák.

(#45043) may15 válasza Vertigo18 (#45035) üzenetére


may15
csendes tag

Mankerre sajnos nem nagyon szoktak lenni. Vagy ebayről vagy a manker oldaláról van meg kínából, vagy ha közelről szeretnéd garanciával akkor lanternetactice.ro (remélem jól írtam), vagy ledbox.hu-nak írsz emailt. Tudom javasolni hogy az utóbbit tedd, mert az utóbbi fél évben 5-6 mk34 ment vissza a gyártónak mert 2-3 led elkezdett elhalványodni. Szóval a garancia itt megéri az árát.

(#45044) may15 válasza jozsi252 (#45037) üzenetére


may15
csendes tag

Igen. Bár elvileg labori körülmények közt mérik. A baj az is, hogy bekapcsolod és esik a fényerő rendesen egyből. Mondjuk szemre nem látod, de a műszer látja. Lehet rákérdezek a manker kínai értékesítőjénél hogy ezt hogy sikerült. Bár ha megnézed az u21-et, akkor látod hogy azon is csak 900lm-t mértünk, pedig a gyári adat 1300. Ez igen szomorú, viszont az új lámpája az u12 viszont tudja amit kell. Ott a dedómolás miatt kevesebb annyival kb. De az normális.

(#45045) jozsi252 válasza may15 (#45044) üzenetére


jozsi252
veterán

De gondolom Zozz úgy mérte hogy feltöltött akkuval és egyből bekapcsolás után rakta rá a kígyóra. Szóval azért pár másodpercig nem szabadna szerintem hogy több ezer lument essen az érték.

iPhone 13 Pro Max

(#45046) may15 válasza jozsi252 (#45045) üzenetére


may15
csendes tag

Igen, fullos aksikkal. De akkor is gyorsan esik. Be is mértem karácsony fele ezt. De valóban nem több ezret esik a szint. Este ha hazaérek csinálhatok grafikont ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#45047) gyapo11 válasza jozsi252 (#45045) üzenetére


gyapo11
őstag

Elég hamar leesik a fesz a csúcsról, onnan már egyenletesen süllyed. Az első 50-100 mAh kivétele alatt tized V-okat esik, 30Q és VTC5 görbéit néztem. Ez pedig egy 5 A-t fogyasztó lámpánál egy 3000-es cellából 36-72 másodperc.
Másrészt lehetne tápról mérni, és akkor jobb lumen adatok jönnének ki, de a valóságban azt senki nem tapasztalná, mert nem cipel egy tápot a hátán. Érdemes azzal az akkuval mérni, amit majd használni is fognak, az pedig ilyen sajnos. Én 1-2 A közötti lámpákat mértem, nem teljesen töltött akkukkal, hanem használatból, és szépen gyalogol lefelé a lux adat, mint ahogy ha megnézünk egy kisütési görbét, nincs rajta vízszintes szakasz sehol, minden pillanatban süllyed a feszültség. Ugyanígy süllyed a fényerő is, ha a lámpa elektronkája nem kompenzálja. Pl. HR20 "High efficiency constant power circuit will maintains constant brightness". Itt még rövidebb lesz az idő, mert az állandó fényt biztosító elektronika az akku merülésével egyre nagyobb áramot szív, hogy tartani tudja a W-ot, ami a fényerőt adja.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#45048) jozsi252 válasza may15 (#45046) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem érdekes, csak kíváncsiságból kérdeztem ezt a lumen dolgot hogy ez a nagy érték különbség miért van. Nekem Acebeam X45-re fáj a fogam már egy ideje, de valahogy nehezen szánom rá magam a vásárlásra, pedig tudom hogy nem csalódnék. Egyik legjobb flood lámpa. Nem egy eltúlzott lámpa 25-40k lumen értékkel, nem 6-8db led van benne, hanem 4 átlagosan meghajtott XHP 70.2 leddel ami nem melegszik fel olyan gyorsan.

Küldtem privit.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#45049) may15 válasza jozsi252 (#45048) üzenetére


may15
csendes tag

X45 nemrossz, még egy kis anyag is van benne. Én az xhp70-es verziót próbáltam. A bajom vele, hogy van egy turbó mód és egy turbó max. A turbó maxba nem tudom betenni sosem, csak sima turbóba. Nagy pozitívuma hogy van menet a lámpa bezelének belső oldalán, így azínszűrős lencsét (gyári acebeam) bele lehet tenni.
A textúrázottsága elég finom, én a durvábbat szeretem. Elsőre ennxi jutott eszembe :)

(#45050) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani olcsó akksit ehhez a fejlámpához?

YWXLight 10W IR Sensor Headlights Aluminium Zoom Adjustable Head Lamp - BLACK

Csak annyi érdekelne, hogy életre keltsem, nem szeretnék belemászni az akksik tudományos világába.

Előre is köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.