Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

A hétvégén voltam kint kicsit a moddolt X2-vel.

Nem a legjobb helyet választottam a fotóhoz, de nagyjából látszódik a lényeg. A fényével abszolút elégedett vagyob (leszámítva, hogy a T6-4C sárgásabb az "ideálisnál"). A kép telefonos Vibe X2-vel készült, alap beállításokkal. Az egyetlen gond, hogy a frissen töltött Samsungokkal is ~15 perc után az egyik driver visszavált. Nem tudom, hogy a SolarStorm pakk elektonikája hibás, vagy valahol máshol lehet a gond... Már arra is gondoltam, hogy túl vékonyak a gyári vezetékek és túl nagy feszültség esik rajtuk.

(#22052) dudika10 válasza jozsi252 (#22045) üzenetére


dudika10
veterán

" 10440-es akksik meg maximum pár száz mAh tudnak, szóval akkor inkább már érdemes AAA akksival járatni. "

3.7V-on 600mAh nagyjából 1800mAh-nak felel meg 1.2V mellett. Ilyen AAA akkut én még nem láttam.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22053) jozsi252 válasza dudika10 (#22052) üzenetére


jozsi252
veterán

Most akkor erre mondhátnam hogy én meg 10440-es akksiból 600mAh akksit nem láttam. Az hogy mi van ráírva, meg hogy valójában mit tudnak 2 külön dolog!

10440-es akksik 300-350mAh tudnak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22054) dudika10 válasza jozsi252 (#22053) üzenetére


dudika10
veterán

Sose hasonlítottam össze 10440-es méretben akkukat. De a tény, hogy a liion akkuk energiasűrűsége sokkal nagyobb, mint a nimh akkuké (és az önkisülésük is kisebb kellene legyen), számomra megkérdőjelezendővé teszi a mondandódat, miszerint a nimh cellával jobban járna.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22055) Flashback


Flashback
addikt

Futashoz kellene fejlampa. Nitecore hc30 sokan ajánljátok. Mekkora súlya van? Mennyire jó a fejpantja?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22056) 5-ös kezelő válasza Tika79 (#22050) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ehhez nem értek, én olcsó zöld Samsungot /ICR18650-30B SDI 2EC2/ rendeltem GB-ről - 40 napig jött. Lusta voltam rákeresni, mit is jelentenek ezek a kódok. Jozsi252 vagy Kozy, Hpsafl, Erik biztosan fejből tudják, mihez mi való. Amit én megjegyeztem, LG és Samsung. Warboyhoz meg védelem nélküli kell, mert az rövidebb és belefér. Flat top v button top az mindegy.

(#22057) Avicularia válasza 5-ös kezelő (#22056) üzenetére


Avicularia
veterán

Jó, hogy írtad. Warboy-ba nem fér bele védett akksi? Mert nekem csak védettek vannak itthon.

(#22058) 5-ös kezelő válasza Avicularia (#22057) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nagyon feszül a rugó. Esetleg egy igen rövid rugóra lecserélve, de az már berhelés.

(#22059) Avicularia válasza 5-ös kezelő (#22058) üzenetére


Avicularia
veterán

Pedig a leírásban ez áll: Battery type: 18650, 18700
Persze hiszek neked, de akkor nem kellene odaírniuk, hogy befér a védett is.

(#22060) cbrfireblade válasza krisztianAMG (#22051) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

mint egy autó :)
szerintem a 4c pont ideális, minél "kékebb" annál rosszabban látni vele (egyéni vélemény), nekem ilyen 4c (4300-4500K) az apósé hidegebb és az enyém megöli ha rávilágítok az ő fényére....
Van egy fejlámpám is, ami hideg fehér, de horgászatnál sz@rt se érek vele, mert fárasztásnál amikor rávilágítok a vízre, szintem semmit nem látni, a haver led lensere melegebb színhőmérsékletű lámpa és simán látni vele.
Én többet nem is veszek natural white-nál hidegebb fényű lámpát az biztos.
Az autóknál a gyári xenon lámpák is 4300K-ok....(a hidegebb jól néz ki, hogy kékes meg minden, csak éppen esőben vége van,kiugrik az ember szeme)

(#22061) jozsi252 válasza dudika10 (#22054) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a baj kicsi Li-ion akksival mint pl. a 10440-es akksival is, hogy a nagyobb terhelést nem szeretik, igaz nem is arra vannak kitalálva, de attól még így van.
Ha egy 350mAh 10440-es akksit ha terhelek pl. 2A-el akkor jó ha kijön belőle 180mAh környéke. De ha egy 900mAh eneloop-ot terhelel 2A-el akkor abból 750-800mAh környéke simán kijön. Szóval jobban bírják a nagyobb terhelést. Ezért írtam hogy ilyen kis méretbe egy AAA akksi, pl. egy 900mAh eneloop lehet hogy jobb választás.
Nyilván mindkettő akksinak van előnye hátránya, de az ilyen kicsi Li-ion akksik nem valami acélosak.

A Warboy fejlámpához annyit fűznék hozzá, hogy belemegy a 18700-as is, de a rugót nagyon összenyomja. Hosszú távon nem tudom ez mennyire jó. De nyugodtan lehet védelem nélkülivel használni, mivel hétvégén egyik akksit 3.25V-ig merítettük, és a fénye láthatóan gyengült. Szóval szerintem nem kell attól tartani hogy az akksit kinyírjuk a túlmerítéssel. Előbb cseréljük ki, mint hogy ez megtörténjen.
Amúgy írtam az Xtarnak mailt hogy jelzi-e valami a merülést, de választ nem kaptam még. Ha jön akkor beírom ide.

Írtam hogy bedöglött a VP2 töltőm ami az Akkuteile-től jött. Na most ezt csütörtökön Postára adtam nekik, ma meg is kapták. Írtak is mailt nemrég hogy a töltőt megkapták, valójában rossz, és holnap küldik az újat. Szóval garis ügyintézés kiválónak mondható.
Más cég lehet elküldte volna szervízbe, aztán csak hetek múlva kaptam volna vissza. De ők normálisak, egyből küldik az újat.

iPhone 13 Pro Max

(#22062) krisztianAMG válasza cbrfireblade (#22060) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

A hidegfehéret én sem szeretem. Az én szememnek az U2-1A fekszik a legjobban. A 4C már sárgás.

[ Szerkesztve ]

(#22063) cbrfireblade válasza krisztianAMG (#22062) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

az 1A az milyen K tartományú?

(#22064) cbrfireblade válasza jozsi252 (#22061) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

Xtar H3 pótfejpántról van valami hír? :U

[ Szerkesztve ]

(#22065) jozsi252 válasza cbrfireblade (#22064) üzenetére


jozsi252
veterán

Épp nemrég beszéltem hazai forgalmazóval, raktáron nincsen nekik, de beszélnek Xtar-al, és akkor tudnak árat mondani. Szóval elvileg 2-3 napon belül tudok én is mondani valamit.

iPhone 13 Pro Max

(#22066) cbrfireblade válasza jozsi252 (#22065) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

oké.... bár nekem még a lámpám sincs a kezemben

(#22067) jozsi252 válasza cbrfireblade (#22066) üzenetére


jozsi252
veterán

Csábító volt nekem is az az ár, de gondoltam hogy ez lesz.. ezért inkább megvettem Banggood-ról drágábban, de legalább megkaptam.

iPhone 13 Pro Max

(#22068) G@ben


G@ben
addikt

Mivel az XTAR MC1 Plus töltőhöz mindenképpen kéne nekem fali adapter, úgy meg már 4500 Ft lenne összesen, felmerül a kérdés, hogy van-e ennyiért jobb töltő, ami már alapból tartalmaz fali adaptert? Nem kell 2 ágyas, de tudjon 1A-rel tölteni, és tudjon annyit, mint az MC1 Plus.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22069) cbrfireblade válasza jozsi252 (#22067) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

elvileg már úton van... majd meglátjuk meg/mikor érkezik

(#22070) Norby86


Norby86
őstag

Rendeltem a GearBest-ről egy Solarstorm X3 lámpát még 3 hete ami ma jött meg. A hirdetést elolvastam, egy szó sem esett arról hogy nem EU szabvány adapterrel küldenék a lámpát. Mikor kibontottam a csomagot szembesültem azzal hogy van benne egy angol szabványos töltő, ilyen ócska angol-eu átalakítóval ami ráadásul be sem megy a konnektorba,mivel nincs az átalakítón kivágva oldalt az a rész hogy be tudjam dugni.
Mellékelek egy képet hogy nekem mit küldtek.

Írtam ez ügyben már nekik egy levelet hogy ez mégis így mi, mert a hirdetésben ez nem volt feltüntetve. Ha előre tudom, lehet így meg se rendelem, mert most tölteni sem tudom csak a fürdő szobába ahol még nincs a konnektoron ilyen pöcök oldalt. Szóval most várom mit fognak vissza reagálni, de ez így elég tré és joggal érzem magam becsapva. Remélem küldenek vagy egy normálisabb átalakítót, vagy egy EU adaptert.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#22071) V-I-D-A válasza Norby86 (#22070) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Persze, arról híres a Gearbest! :N Szerintem örülj neki, hogy egyátalán megjött a csomagod, nekem 2 csomag nem jött meg tőlük már 45 napja, egy harmadik csomagból meg kifelejtették az egyik tételt. Reklamációmra 16! nap után válaszoltak. De itt még olvashatsz pár negatív tapasztalatot, ami a Gearbest-el kapcsolatos. Szóval te annyira még nem is jártál annyira rosszul, mint közülünk jópáran. Én biztos nem rendelek tőlük többet semmit! :W

(#22072) G@ben válasza G@ben (#22068) üzenetére


G@ben
addikt

Illetve ehhez még annyi, hogy egy 850mA-es fali adapterrel mennyivel töltene? 500mA-rel vagy 850-nel?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22073) Norby86 válasza V-I-D-A (#22071) üzenetére


Norby86
őstag

F@sza... Mondjuk én sem szándékozom tőlük többet rendelni. Mikor megrendeltem a csomagot, 1 hét után adtak tracking számot, ami további 1 hétig nem is élt, ezért rájuk írtam hogy ugyan miért fizettem plusz 2 dollárt a tracking számért, ha nem is él? Erre két nap alatt válaszoltak hogy elnézést stb, aztán írták hogy nézzem meg a tracking számot és láss csodát már élt, sőt el is indult a csomagom. Ezért is jött meg szerintem 3 hét alatt. De hogy ilyen malőrt elkövessenek...arra nem gondoltam. én minden esetre vagy kárpótlást fogok kérni, vagy megkérem hogy küldjenek EU adaptert hozzá.

-Norbi-

(#22074) may15


may15
csendes tag

Sziasztok. Anyagiak miatt arra a döntésre kényszerültem, hogy vérző szívvel bár, de megválnék Fenix TK76-os lámpámtól. Az ár 60e FT, akit érdekel írjon rám: iffiumatyas@gmail.com

(#22075) 5-ös kezelő válasza Norby86 (#22073) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sztem ez egy EU adapter. Ha nem jó a földeltbe nálatok, bármelyik kínai piacon kapsz kb. 200 Ft-ért. Én biztosan lusta lennék csak emiatt reklamálni, de nem vagyunk egyformák.

(#22076) hpsafl


hpsafl
tag

Olight S15 17.99$-ért

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#22077) Vertigo18 válasza hpsafl (#22076) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi, be is zsákolva! :) :C :R

Remélem megjön! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22078) G@ben válasza G@ben (#22068) üzenetére


G@ben
addikt

Mivel erre nem érkezett válasz, úgy veszem, hogy 4500 Ft körül nincs jobb töltő, így kénytelen leszek megvenni az adaptert. Ha valakinek mégis eszébe jutna egy, gyorsan szóljon, mert ma vagy max holnap rendelném! :)
Egyébként a Nitecore töltők töltési ciklusa annyival rosszabb, hogy még így sem éri meg azokat venni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22079) Magnat


Magnat
veterán

Megjött a Banggoodról a BLF special edition 1600lumenes csoda ezüst verziója. Az egyetlen negatívum, h 2 darabot rendeltem és sztem az egyik nem a 3D verziós (5000K) hanem a még inkább naturál 5A (4000K), érdekes módon a review-k alapján más is így járt (pedig a dobozokra 3D van írva) ... egyebekben az 1600 lm brutális (S2+ mellett is határozottan izmosabb), pedig a beépített battery indicator szerint csak 75% körül van a benne lévő Pana cella töltöttsége - illetve multiméterrel is megnéztem, tényleg annyi: a 3 villanás alapján 3.8 és 4 volt között van és lőn, a multiméter szerint is 3.91. Ami még baromira tetszik benne az a firmware, elég sok módban lehet variálni a működését - nekem az S2-ben, illetve a 7135-ös driverben az nem tetszik, h ha 5-6 másodpercig nem hagyom bekapcsolva akkor nem marad az aktuális módon a következő bekapcsoláskor (ha rosszul tudom és van rá vmi módszer akkor pls írja meg vki), ennél a memória módban nem kell semmit trükközni ahhoz, h tényleg az utolsó módban maradjon. Ha vki venne, már nyilvános a kupon kód amivel egész jó áron lehet megvenni (25 usd ha jól emléxem): GBLFA6SE

Btw, az XPL ledek nem mind dedómoltak? Csak mert ebben nem dedómolt van :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22080) Magnat válasza Magnat (#22079) üzenetére


Magnat
veterán

Nah, ahogy kapcsolgatom, sajnos néha ez is elfelejti az utolsó módot :F

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22081) Vertigo18 válasza Magnat (#22079) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megérte egyébként az árát? Mert a 25 dodó nagyon kecsegtető... C8-hoz képest milyen?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22082) Magnat válasza Vertigo18 (#22081) üzenetére


Magnat
veterán

Hát úgy terít kb mint az S2+, szóval sztem a C8-at nem váltja ki, ha messzire kell nyúlni vele ... viszont brutál erős, persze ennek megfelelően melegszik is nyélgázon... mondjuk sztem ha vki nem lumenbuzi akkor alapvetően nem feltétlen ér kétszer annyit mint egy akciós S2+, bár a leírás szerint a driver miatt jól tartja a fényerőt kisebb töltöttségnél (azt nem tudom, h jobban-e mint a 7135-ös driverek), meg a plusz funkciók is jópofák, szóval összegezve sztem teljesen user- és pénztárcafüggő, de azt mondanám, h ha egy laposelemes zseblámpán nevelkedett usernek megmutatod, nem feltétlen választana 2 S2+ helyett 1 ilyet - egy magunkfajta viszont simán :D
Jah igen, még azt elfelejtettem, h a gumiseggű S2+-nál jobbnak érzem a kapcsolóját, nem kell benyomni annyira ... a fémseggűvel értelemszerűen nem nagyon lehet összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22083) Vertigo18 válasza Magnat (#22082) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen, igazán kimerítő összefoglaló volt, ráadásul egy csipetnyi elfogultságot sem lehetett érezni egyik irányba sem, tényszerű volt, és semleges! :R

Éppenséggel van itthon C8-am, ami azért messzire üt (tegnap pont kukoricás közepén merült a kolega Led lensere a nullára, ekkor előhalásztam a zsebemből a C8-ast (jómagam Solarstorm T4-eseel baktattam), majd odavetettem neki így fél válról, felvezetők nélkül, hogy had tapasztalja...

Még most is hívogat, hogy azt a "lézerkardot" vegyem már meg neki is, mert nagyon tetszett, eldobta tőle az agyát... Szegény, ha tudná, hogy egy Star Wars fan öl a "lézerkard" megnevezés miatt, mert az "fénykard"! :D Sose lesz C8-a! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22084) Magnat válasza Vertigo18 (#22083) üzenetére


Magnat
veterán

Nincs mit igazán ... a Led Lenser sajnos nem nagyon tudott haladni a korral, legalábbis amiket én láttam-próbáltam, nem mondhatni, h teljesítményben vagy akár ár/teljesítmény arányban odavertek volna bármilyen más lámpának :)
Nekem is van egy C8, ráadásul nem is egy elterjedt típus, mert Xm-L U3 led van benne és vmi durva driver, ami jó akksival vagy 3.4-3.5 Ampert is tol vagy még többet, már nem is tudom ... majd kipróbálom feltöltött akksikkal, h mit tudnak egymás mellett, bár nehéz a konkrét fényerőt meghatározni, mert Kelvinben is meg vetítési képben is erősen különböznek. Eddig egyébként azt tartottam a táskámban, de sztem most leváltja ez az új lámpa, a C8 a nagy feje miatt amúgy is kissé kompromisszumos EDC-re :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22085) Magnat válasza Magnat (#22084) üzenetére


Magnat
veterán

Ez lemaradt, funkciók, fícsörök: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22086) Flashback válasza Magnat (#22079) üzenetére


Flashback
addikt

Firmware frissítés? Azt hogy?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22087) holderes válasza hpsafl (#22076) üzenetére


holderes
tag

Ez se rossz Olight S30 Baton 22.69..

(#22088) Ciccuka


Ciccuka
veterán

18650 LG 2200mAh

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22089) Magnat válasza Flashback (#22086) üzenetére


Magnat
veterán

Azt nemtom, ennyire nem mélyedtem bele, de gondolom vmi írható elektronika tárolja...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22090) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy nagy teljesítményű kézi LED lámpát.
10 000 15 000 lumen körülit.
Nem tudom, hogy létezik-e ilyen teljesítményben olyan, ami lencsés, és fókuszálható?
Nyilván több LED-es, ezért a lencsés fókuszálhatóság kérdéses.

Ötleteket, linkeket kérek szépen.

Köszönettel: Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#22091) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Erről a lámpáról mi a véleményetek? Archon M10A

Melyiket vennétek ha az árat figyelmen kívül hagynátok őt vagy a fentebb linkelt Archon-t?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22092) Vertigo18 válasza Predator2 (#22091) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyiket sem... Ezért az árért azért már elég jó kis lámpákat lehet venni...

És nem 200 Lm körülieket.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22093) Kozy10 válasza Veriakilis (#22090) üzenetére


Kozy10
tag

Talán ez: 3 akku és töltő is benne van az árban:[link]

Ez kicsit drágább,de kicsit kisebb,és "gyengébb" : [link]

(#22094) Kozy10 válasza Veriakilis (#22090) üzenetére


Kozy10
tag

Még ez talán: [link]

(#22095) Predator2 válasza Vertigo18 (#22092) üzenetére


Predator2
addikt

Elhiszem, csak nem AA/AAA akkuval szerelteket. Nem akarok még külön töltőt is venni + spéci akkukat. Arról nem is beszélve, ha épp nagy szükség lenne rájuk, akkor tuti le lennék merülve. A linkelt lámpákhoz meg akár kiveszem a távirányítóból és kész is, vagy elugrok a fűszereshez és ott is kapni hozzá akkukat/elemet.

Így melyiket lenne érdemesebb? Vagy akár valami mást? ~3500Ft környékén.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22096) 5-ös kezelő válasza Predator2 (#22095) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ezt v hasonlót vennék, jó fénye van, 3db AAA elem / 1x18650 akku.[link]. Ha kisebb és olcsóbb kell, akkor piacról v ebay-ről vmit.

(#22097) Kozy10 válasza Predator2 (#22095) üzenetére


Kozy10
tag

Olight S15 17.99$ ?

(#22098) jodzsy válasza Predator2 (#22095) üzenetére


jodzsy
csendes tag

De lehet egy sk68 is elég neked,ami talán ár-értékben az egyik legajánlottabb edc lámpa. GB-n most 2.19$

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22099) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nos, megjött az ajánlott Olight M22 Warrior! :)

Kielégítő, hogy elég jól fel volt szerelve a doboz, bár mondjuk ennyiért el is várható talán...

Az a rátekerhető bizbaz valami óriásira növeli a fény szórását, az egész padlást beterítettem vele. Egyébként is eléggé súlyos, nehéz, tekintélyt parancsoló lámpa. Kicsit furcsállottam, hogy az elejének csavargatásával lehet low-mid-high módok között váltani, de meg lehet szokni...

Aki megmondja, hogy a tokjába hogyan teszem bele, azt megtapsolom. Ugyanez igaz arra is, aki megmondja, mi az a fekete henger hozzá! :)


[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22100) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!
Itt a topikban általában Convoy C8, ill. S2+ lámpákat szoktátok ajánlani belépő és költséghatékony lámpának.
Ahogy nézegettem a Convoy lámpáit, külalakra megtetszett az M-es széria. (M1 és M2)
Ezek mennyire használhatóak? Azt láttam, hogy különböző oldalakon kevesebb variáció található belőlük. (De akár csak host-ot is lehet választani, és akkor össze is rakható egy, bármilyen kombinációjú lámpa...)
Köszönöm. CG

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.