Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) nbg


nbg
senior tag

Jo reggelt, sikerult az egyik akksimat (vedelem nekuli NCR18650B 3400 mAh) egy eleg primitiv lampaval 9%-ra meritenem. Mira szamithatok ezzel a cellaval a jovoben korulbelul?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#30002) bzoley


bzoley
veterán

Megérkezett végre a csillagos driver az S2+-ba. Elsőre 10/100%-ot választottam, szerintem így marad.
Az eredetiben kicsit kevés volt a legkisebb fokozat, a közepes pedig már túl sok. A 10% pont jónak tűnik, de ha több kell, csak egy klikk. Ez így nekem jóval kényelmesebb, és nincs véletlen módcsoport-váltás.

(#30003) WestBam válasza nbg (#30001) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem tudom milyen töltőd van, meg kell próbálni betenni aztán hátha tud bele életet lehelni :(((

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30004) Chrys_ válasza WestBam (#29827) üzenetére


Chrys_
addikt

Jó töltő, nekem is ilyen van. Ez a 26650-s akku méretben egyezik a 18650-nel? Nem ismerem.

(#30005) Gargouille válasza WestBam (#30003) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem lehet, hogy fel tudja tölteni, nekem úgy tűnik a kérdése inkább arra irányult, hogy vajon károsodhatott e a cella a túlmerüléstől és veszít e a kapacitásából. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30006) WestBam válasza Gargouille (#30005) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az is lehet, akkor viszont élettartam csökkenés, belső ellenállás növekedés :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30007) nbg válasza WestBam (#30006) üzenetére


nbg
senior tag

Igen, fel tudtam tolteni gond nelkul, a kerdes arra iranyult, hogy ez mit jelent elettartam/kapacitas szempontjabol?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#30008) korn válasza nbg (#30001) üzenetére


korn
aktív tag

Mi az, hogy 9%? :F

(#30009) nbg válasza korn (#30008) üzenetére


nbg
senior tag

Mondjuk egy meterbol kilenc centi, vagy egy kilobol 90 gramm.
Nem ertem am, hogy mit nem ertesz... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#30010) Ra3 válasza nbg (#30009) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem azt nem érti hogy ez a 9% -ot mi alapján mondod, ezek 3.7v környékén adják le a teljesítményük nagy részét, általában a beépített védelem (ha van) 2.7-2.8v környékén lelövi az akksit, arra már azt lehet mondani hogy nullára futott.
Ha ehhez képest mondjuk a tiéd 2.9v-on van akkor semmi gond, ha viszont úgy érted 0,4v-ra ment le akkor az csúnyán túl lett merítve, esetleg valami erre alkalmas töltővel megpróbálhatod feltámasztani, de nagy reményeket ne fűzz hozzá.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#30011) ZozzV6 válasza Chrys_ (#30004) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nem. 18650= 18mm vastag és 65mm hosszú bár ez változó védett nem védett dolgok miatt de a védelem nélküli lapos tetejű 65mm.
26650= 26mm átmérő és 65mm hossz.
Megjött az L6-hoz a sima refi, egy Convoy márkájú S2+ tok ami valóban használhatatlan akkutartóval rendelkezik. Némi kapcsoló és egy Convoy M1.
Korábbi M1-esemhez van pár változás. A cső két végén elég szorosak a menetek főleg a fejnél. Az O gyűrű be se ment a fejbe de határozott erő kell a tekeréshez. Baromi vastag az akkucső fala ami hővezetés szempontjából jó dolog. És már ebben is az új fajta új firmware-essel megegyező kinézetű új rugós driver van csak zöld panel színnel és persze a régi 3/5 módos minimumon villanós firmware-el.
Na de nem sokáig. Megpróbálom az új fajtát a saját módcsoportjaimra átírni és rárakni, kap világoskéken világító gombot és még 2 db 7135-öt amivel 3500mA lesz a max mód. :D

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30012) Gargouille válasza ZozzV6 (#30011) üzenetére


Gargouille
őstag

Na akkor nem csak az én s2 tokomnak nyomi az akksi tartója. :-)

Amúgy kiürült a Convoy store, most frissíti Simon a kínálatot?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30013) gagyilovag válasza Silent77 (#29978) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Akkor mire vonatkozik a fehér?
Fényére.foncsolra,????

(#30014) ZozzV6 válasza gagyilovag (#30013) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Már leírták mások is. A fény színére. Igazából felesleges ezen rágódni mert egy féle van.

Gargouille:
Nem tudok semmit róla. Már 2 driver van benne.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30015) gagyilovag válasza ZozzV6 (#30014) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Nem rágódom,csak infót gyűjtök..
Rendelek is egyet.

(#30016) balazs1956 válasza gagyilovag (#30015) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nagyon jó kis lámpa. Pl. fokozat nélkül lehet állítani a fényerejét stb.
Most, hogy szó volt róla, rögvest felvettem egy kicsit:)

(#30017) zoli03 válasza nbg (#30009) üzenetére


zoli03
őstag

Azért egy 18650 akku töltöttségét nem lehet ilyen pontosan meghatározni. Amíg le nem meríted 0%-ig, addig nem tudod a teljes töltöttségét, így azt se, hogy most éppen 9%-ra merült-e le. Amúgy semmi baja nem lesz attól, ha 9%-ig meríted le. Attól se, ha 0%-ig.

(#30018) gagyilovag válasza balazs1956 (#30016) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Már úton is van :C

(#30019) ZozzV6 válasza Gargouille (#30012) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Tévedésbe estünk. :DDD
Újra a Convoy minőség áldozatai lettünk mint az L6 taktikai gyűrűvel.
Amit akkutartónak gondoltam nem az. Az oldalsó gumis részeken sem véletlen az a kis fül. Csodálkoztam is minek az oda. Nos az oldalsó gumik duplák és közéjük lehet akksit tenni egyből kettőt is. A pici zseb pedig még kisebb dolgoknak van pl öngyújtó vagy más.
Bocs a csúnya telefonos képekért


Igaz két akkuval kissé macerás betenni a lámpát

És a mini zsebbel ellentétes oldalon lévő akkuzseb alja lyukas de nem esik ki.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30020) Samus


Samus
addikt

Sziasztok,
Ajánlásra lenne szükségem. Egy fejlámpa és egy mini zseblámpa kellene.

A fejlámpa maximum 10 dollár, tölthető lenne az igazi, néztem ezt, de ehhez 18650 cella is kellene, jó áron. Ennél több nem is kellene. Ajánlott a cucc? Illetve cellát tudtok ajánlani olcsón?

A mini zseblámpa pedig 10 dollár körüli legyen, akkus, töltővel együtt, állítható fényerővel, módosítható vetítési képpel. Már ha van ilyen. Jöhet bárhonnan, eBay, Ali, stb.

Köszönöm :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30021) Bornie127


Bornie127
senior tag

S2+ -hoz létezik valamilyen mágneses felfogatás?

(#30022) Gargouille válasza ZozzV6 (#30019) üzenetére


Gargouille
őstag

Királyság! :-D kösz az info-t, mint ebből is látszik nincs olyan egyszerű feladat amit ne lehetne elrontani. :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30023) (jan) válasza Samus (#30020) üzenetére


(jan)
őstag

A borjú fejlámpa különösen ajánlott kategória! főleg annyi zsetonért.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#30024) X-metal válasza Gargouille (#30022) üzenetére


X-metal
csendes tag

A Crelant lámpákkal van valakinek tapasztalata?
Kellene egy olyan lámpa, aminek nem a végén van a kapcsolója.
Gondolkodom egy V6CS, esetleg egy V5CS beszerzésén.
Vagy jobban járnék a Convoy BD01 vagy BD06-al?

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#30025) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Simon aliexpress shopja azért üres mert mától február 15-ig kínai ünnepek vannak. Utána várható bármi is.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#30026) Gargouille válasza ZozzV6 (#30025) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezek aztán tudnak ünnepelni ha 1 hónapig tart :DD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30027) Yahhher válasza Gargouille (#30026) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Igazából nem teljesen eddig tart. Azt hiszem csak jövőhéten kezdődik valamikor. Szerintem Simon megtoldotta csak magának.

Üdv B.

(#30028) Gargouille


Gargouille
őstag

Amúgy csak érdekességképp, engem régóta foglalkoztatott, hogy a hagyományos, nem tölthető elemek mennyi energiát tárolnak a tölthető akksikhoz képest, konyhanyelvre redukálva: tovább bírja e egy lámpa sima AA elemmel mint egy ugyanekkora tölthető akksival (elhanyagolva a különbséget, hogy az elem 1.5V az akku meg 1.2). Találtam egy oldalt ahol lemértek sok elemet (főleg AA és AAA méretűeket):

Itt a teszt

Hátha érdekel esetleg ez valakit rajtam kívül is... :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30029) dobolan válasza Gargouille (#30026) üzenetére


dobolan
senior tag

Azért tart olyan sokáig, mert bele szokták számolni az utazgatást is, és ilyenkor sokan már sok szabadságot is kivesznek mellé. Egy ismerősöm mondta, aki dolgozott Kínában pár évig, hogy sok melós nagyvárosokban dolgozik, és ilyenkor hazautaznak a családhoz, ami több ezer km-t is jelenthet. Maga a konkrét ünnep, én úgy tudom, hogy csak 4-5 nap.

[ Szerkesztve ]

(#30030) WestBam válasza zoli03 (#30017) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem feltétlen gondolom, hogy nem lesz baja, nálam jóval hozzáértőbbek sem javasolják a túlmerítést, most újraolvasva az újbóli használat is kérdéses, figyelni kell nem melegszik-e túl.
Túlmerítés során ugyan úgy változhat a kémiai összetétel, mint túltöltés során, ez nyilván függ az akku típusától is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30031) Gargouille válasza dobolan (#30029) üzenetére


Gargouille
őstag

Igazából semmi baj ezzel, pihenjen/ünnepeljen csak nyugodtan és ha vége van akkor gyártson továbbra is ilyen jó lámpákat. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30032) balazs1956 válasza Yahhher (#30027) üzenetére


balazs1956
senior tag

Az összes gyíkszemű zárva lesz? BG, GB,Ali,E-bay?

(#30033) WestBam válasza balazs1956 (#30032) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem lesz zárva, de feladni csak az ünnep után fogják a csomagokat. GB-BG egészen biztos akkor is dolgozik csak csökkentett módban, tavaly volt rendelésem mindkettőtől ünnepek alatt és jött az üzi a feladásról, tracking-el és GB-en fotóval. Ali, ebay szerintem mivel sok a kis magán kereskedő inkább problémásabb lesz.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30034) balazs1956 válasza WestBam (#30033) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm, akkor legalább spórolok kicsit:)

(#30035) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Nagyszülőknek keresek direkt 220-ba dugva tölthető elemlámpát. Inkább szórt fény kéne, mint koncentrált.

Ilyesmi megfelelő lenne, de kellene visszajelzés, ha már feltöltődött, illetve minél hosszabb üzemidő, meg nem memória-effektusos, korszerű akku.

Kösz!

(#30036) WestBam válasza kaposznyak (#30035) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nálunk bevált az SK68, imádják a nagyszülők :K
Ha maximalista vagy akkor Convoy BD04 esetleg?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30037) kaposznyak válasza WestBam (#30036) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Direkt 220V-ba dughatót akarok, hogy egyszerű legyen a töltés.

(#30038) zoli03 válasza WestBam (#30030) üzenetére


zoli03
őstag

Hogy jön ide a túlmerítés? Egy szóval sem említettem. Az, hogy lemeríted 9 vagy 0%-ra, az nem túlmerítés, hanem üzemszerű használat.

(#30039) WestBam válasza zoli03 (#30038) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Tisztázzuk ki mit ért 0% alatt. Mert NBG szerintem a 0V-ot veszi 0%-nak :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#30040) zoli03 válasza WestBam (#30039) üzenetére


zoli03
őstag

Nem tudom, mert azóta se válaszolt. De nálam alap, hogy egy akkumulátor töltöttségét a benne levő kapacitás jelenti, nem a feszültsége.

(#30041) jozsi252 válasza zoli03 (#30040) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha megvan a kisütési görbe, fesz alapján is lehet következtetni a töltöttségi adatra. Nyilvàn öreg akkuknál változik kicsit, de lehet következtetni.

Airsoft lipo akkut fesz alapján simán be tudom lőni hogy mennyit vettem ki belőle. Illetve li-ion akkuknál is meg lehet saccolni a fesz alapján. Csupán tapasztalat kérdése.

iPhone 13 Pro Max

(#30042) zoli03 válasza jozsi252 (#30041) üzenetére


zoli03
őstag

Igen, de ez akkunként/kisütési áramonkét változik jelentősen változik (a többi, kisebb tényezőről nem is beszélve), és egy görbe alapján akkor se lehet megmondani, hogy ez most pont 9%-ra merült le.

(#30043) jozsi252 válasza zoli03 (#30042) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze hogy nem lehet megmondani hogy most annyira merült le. Én csak annyit írtam hogy a tapasztalataim alapján be tudom lőni hogy egy 2200mAh li-po akkuból, 3.8V-nál mennyi jött ki belőle. De most pontosan az hogy mikor van 10%-on, lehetetlen megmondani.

Közbe visszaolvastam aztán látom miből indult ki a dolog.

Sztem a kollega arra gondolt hogy az adott fogyasztónak megvan a fogyasztása, és az alapján illetve az eltelt idő alapjàn saccolta meg a 9%-ot. De hát ez nem így megy..

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30044) Kozy10 válasza jozsi252 (#30043) üzenetére


Kozy10
tag

vagy betette egy Xtar VC2 Plus Masterbe ami százalékosan mutatja a töltöttséget :DD

[ Szerkesztve ]

(#30045) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Megrendeltem 2 hete samsung 18650 akksikat.
Mivel az állapota végig "back order" volt így meguntam és "refund".
Az lenne a kérdésem, honnan szerezzek be ilyen akksikat?

üdv

(#30046) Gargouille válasza Kozy10 (#30044) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem is ilyen töltőm van, bár azt nem tudom mennyire pontos ez az adat amit kiír de tapasztalatom szerint olyan sacc/kb alapon azért irányadónak jó.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#30047) nbg válasza Kozy10 (#30044) üzenetére


nbg
senior tag

Igen, bocsanat a pongyola megfogalmazasert, annyi tortent, hogy betettem az xtar SV2-be, es bepanikoltam a 9%-on, eszembe se jutott peldaul feszt merni... :B :W

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#30048) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, akkor most arra válaszoljon valaki, hogy ki milyen akkut talál legmegfelelőbbnek egy Convoy C8 meghajtására.

Szerintem lehetne az összefoglalóban is az ajánlott lámpák mellé egy olyan rész, hogy melyik lámpához melyik a legajánlottabb akkumulátor, hiszen rengetegszer jön olyan kérdés, hogy ebbe, meg abba a lámpába "milyen akkut használjak"?!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30049) madgie válasza Vertigo18 (#30048) üzenetére


madgie
titán

Nincs probléma ezzel, nekem se válaszoltak ugyanerre itt :DDD

Végül privátban kaptam segítséget.

(#30050) Bornie127 válasza madgie (#30049) üzenetére


Bornie127
senior tag

És mi volt a válasz? Te már tudod, mi még nem. Nekem is tervben van egy C8, úgyhogy elárulod, vagy top secret?
Köszönjük. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.