Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Vertigo18 válasza Vertigo18 (#22099) üzenetére


Vertigo18
addikt

Oké, a tokba fejjel lefelé teszem bele, ez eddig már megvan... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22102) Magnat válasza Vertigo18 (#22101) üzenetére


Magnat
veterán

Gratula, jó kis lámpa! A fekete henger sztem egy távtartó, h 14500-as cellával is tudd használni. A rátekerhető bizbasz becsületes neve meg diffúzor :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22103) Vertigo18 válasza Magnat (#22102) üzenetére


Vertigo18
addikt

A diffuzor nagyot dob a lámpa teljesítményén, így tökéletes lett szobába, pincékbe, egyéb zárt helyekre. Nekem elengedhetetlen...

A "távtartót" meg marhára nem értem, mert majdnem teljesen fix, a 14500-as meg nem ennyire "karcsú"...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22104) Magnat válasza Vertigo18 (#22103) üzenetére


Magnat
veterán

CSak szemre nézve a kép alapján mondom, h sztem bele lehet pattintani, ahogy látom, végig nyitott, nem?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22105) Vertigo18 válasza Magnat (#22104) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem is valami hasonló lehet, de 14500-as cella hiányában kipróbálni sajnos nem tudom. Egyébként pont olyan hosszú és vastag, mint a 18650-es. Viszont a belsőjébe nagyon karcsú akku kerülhet csak szerintem...

Majd megírom még a tapasztalatokat használat közben a lámpáról. Közben Gearbestről rendeltem hozzá egy "távkapcsolót" is, kiváncsi vagyok arra is.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22106) Magnat válasza Vertigo18 (#22105) üzenetére


Magnat
veterán

Persze, h pont akkora mint a 18650, hiszem annak a helyére kell betenni, h ne lötyögjön a kisebb akksi :) Próbálj bele egy AA-s elemet, az elvileg akkora mint a 14500.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22107) redfox222 válasza Vertigo18 (#22105) üzenetére


redfox222
csendes tag

Az az átalakító 2 db 16340-es akku használata esetén kell!
Biztos le van írva a speckóban, hogy 1x18650 or 2x16340 /RCR123a akku vagy CR123A elem/ használható!
Több fajta Olight lámpának tartozéka ez.

[ Szerkesztve ]

(#22108) Vertigo18 válasza redfox222 (#22107) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nos, az AA-s akksi pont belement, bár kicsit pattintani kellett, azonban túl rövid.

A 16340-es akksik nem állnak rendelkezésemre itthon sajnos... :D

Hogy minek van ennyiféle akksi, azt el nem tudom képzelni! :D :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22109) redfox222 válasza redfox222 (#22107) üzenetére


redfox222
csendes tag

[link]

Ebből kettővel is működik.

[ Szerkesztve ]

(#22110) redfox222 válasza Vertigo18 (#22108) üzenetére


redfox222
csendes tag

Nem is igazán érdemes 16340-el használni mert abból a kettőben sokkal kevesebb szufla van mint egy 18650-ben. Csak ha nincs másod vagy lemerült a 18650.

(#22111) Vertigo18 válasza redfox222 (#22109) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, most megnéztem a méreteket...

Ez alapján TÉNYLEG működik kettő darab 16340-es akkuval, és akkor ha jól látom, ezeket kell belepattintani...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22112) redfox222 válasza Vertigo18 (#22111) üzenetére


redfox222
csendes tag

Miért lenne egyforma vastag?
18650 első két szám 18=18 mm vastag
16340 első két szám 16=16 mm vastag
az átalakítónak a falvastagsága meg 1mm x 2
Ha nem raknád bele az átalakítóba akkor lötyögne a két 16340 akku benne

[ Szerkesztve ]

(#22113) Vertigo18 válasza redfox222 (#22112) üzenetére


Vertigo18
addikt

Időközben szerkesztettem a wikipedián olvasottak alapján a hsz-emet.. .:)

Nos, de akkor jöjjön a beszámoló, ami kizárólag a fényerőre fog most szűkülni, nem fogom taglalni az Olightnak a külön felszerelhetőségét, a taktikai jellegét, a hozzá kapható kütyüket, sem azt, hogy milyen gazdag felszereltséggel jött.

Nos, egy romos kastély sötét, elzárt, alagútszerű kazamata rendszerében történt a próba, ahol már elsőre fura volt, hogy ez a lámpa valahogy nem az elvártaknak megfelelően teljesít. Jó, bevilágította a szobát, elhúzott a folyosók végéig, mégis enyhe hiányérzetem volt. Aztán, amikor kiértem a szabadba, ahol addigra már besötétedett, akkor láttam az igazán lényegbeli különbséget a másik kezemben lévő Convoy C8-hoz képest... Hát, ez kb. 3/4 akkora fényt ad le, ami nekem mélységes csalódás. Azt hittem majd a helyi vakondok "gyilkosnak" hívnak, és a közelembe se merészkednek, de nem, sokkal kisebb a fénye, láthatóan kisebb, mint egy C8-nak.

Lehet, hogy én vártam túl sokat tőle, de valljuk be, a C8-as 20$ alatti ára, meg az Olight M22 Warrior 36$ ára között azért lehetne fénybeli különbség az Olight javára.

Tehát, ami engem illet, a továbbiakban is mindenkit arra buzdítok, hogy akinek nem gond a szélesebb lámpafej, és általános célra akar lámpát, annak Convoy C8! Maradt ez a szerelmem, nem vette át a szerepét az M22.

Következő teszt, amint megjön: Olight S15 Baton...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22114) jozsi252 válasza Vertigo18 (#22113) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem szabadott volna azt megvenned :N .

Ebbe a méretbe én biztos hogy M23 Javelotot vennék. Nem csak azért mert XM-L2 helyett XP-L led van benne, hanem azért is mert így közel 50kcd-t tud.

iPhone 13 Pro Max

(#22115) Vertigo18 válasza jozsi252 (#22114) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tudom, már akkor is mondtad, hogy azt kellett volna. Nem találtam összehasonlító videókat sajnos.

Mindenesetre azt kell, hogy mondjam, hogy maga a lámpa megérte abból a szempontból, hogy miket adtak hozzá, és azokkal együtt mennyi volt. Természetesen kedvezményes volt, úgy vettem, de már nem emlékszem mennyi. Egy valamire való tok is 7-10$, a doboz sem hiszem, hogy olcsó, a diffúzor meg 8$ körül megy, úgyhogy maga a lámpa elég olcsó volt, abban az árban ezt a márkanevet meg kell fizetni. És mondom, maga a lámpa jó, csak a fényerő nem egy C8.

Illetve mellékesen jegyzem meg, hogy nekem nem mindegy, hogy veszek egy M22-t 30 dodóért, vagy egy M23-at 100-ért... :B

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22116) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Közben tovább próbálgattam, és érdekes az interfésze...

Alap esetben megjegyzi, hogy milyen módban volt (low-mid-high), amikor kikapcsoltam. És amikor legközelebb bekapcsolom, akkor ugyanolyanon kapcsol, mint amin kikapcsoltam. Például, ha low módon kapcsoltam ki, akkor low módon is kapcsol be. VISZONT, ha a bekapcsoló gombot kétszer nyomom le, akkor egyből max. fokozaton kapcsol be... :) Érdekes. Ami még érdekesebb, hogy ha ebben a "különleges módszerrel bekapcsolt" mód után kikapcsolom, akkor MEGINT a megjegyzett (esetünkben low módon) kapcsol be... Ez nagyon tetszik...

Jah, három nyomás a gombbal = strobe mode...

Még a végén megszeretem... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22117) jozsi252 válasza Vertigo18 (#22115) üzenetére


jozsi252
veterán

30$-ért nagyon megérte :K . Amúgy a diffúzor nagyon jó dolog, tökéletesen ki tud váltani így a lámpa egy kempinglámpát, vagy sátorlámpát.
Én nagyon szemezek az új Convoy L2 lámpával - katt - már csak arra várok hogy legyen valahol egy teszt hogy hány candelát tud a lámpa.
Van egy Small Sun ZY-T08 lámpám, és az az igazság hogy az gyárilag alul van hajtva, így ezzel az L2 lámpával akarom kiváltani a T08-at. Már csak attól félek hogy nem fogok tudni várni egy tesztig. :)

Azért is tűnik erősebbnek a C8 mert a fej átmérője nagyobb, illetve a led is mélyebben ül. Így fényerő ügyileg a 2 lámpát nehéz összehasonlítani. Minőség terén, "körítés" terén nyilván jobb az Olight, de ugye az árcédula is magasabb, így elvárja az ember hogy legyenek plusz dolgok egy lámpához.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22118) Vertigo18 válasza jozsi252 (#22117) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, ne kísérts, mert a nejem letiltja a kártyámat, ha tovább vásárolgatok... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22119) Flashback válasza Magnat (#22079) üzenetére


Flashback
addikt

Utánna olvastam ennek a BLF lámpának. Sok jót mondanak róla. Láttam a driverèről kèpet , egyszerűen győnyörű...
Első komolyabb lámpának rendeltem. Egyenlőre power bankban fogom tölteni a 18650 elemet. Van két Samsung cellám. De tervezek egy Nitecor D4et.
Van még valami ajánlott töltő ami 4 csatornás ès tud AA\AAA elemet tölteni?
Diffúzort lehet a làmpára venni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22120) jeriba válasza Vertigo18 (#22116) üzenetére


jeriba
csendes tag

Az utolsó szóig egyetértek veled. Nekem tegnap jött meg az M22, tettem is egy próbát. Kissé csalódás. Maga a minőség okés, a tok imádni való, a bőröndke és a diffúzor is jó, de a 2.8-as C8 lemuzsikálja. Egy vadász látta és megvenné, megkért, hogy rendeljek neki érintőkapcsolót és zöld diffúzort. 1-2 ezres lesz rajta, és jön a következő lámpa.
Imalent DM 20-21-22 verziókkal, és a Sunwayman F20C- vel szemezgetek. Mondjuk a Sunwaymanra csak 12000 cd-t írnak, az sztem kevés, de baromira tetszik, h a fő led mellett van piros vagy kék. Terepen jó, nem látják a vadak.

[ Szerkesztve ]

(#22121) jozsi252 válasza Vertigo18 (#22118) üzenetére


jozsi252
veterán

Írtam Simonnak Aliexpressen hogy mennyi candelát tud ez az új L2. Erre visszaírja hogy 1000 lumen. OK mondom.. várok a tesztre. :))

iPhone 13 Pro Max

(#22122) Magnat válasza Flashback (#22119) üzenetére


Magnat
veterán

"Láttam a driverèről kèpet , egyszerűen győnyörű..." - ez már perverzió :C

A diffúzort nem néztem sajnos...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22123) Flashback válasza Magnat (#22122) üzenetére


Flashback
addikt

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22124) Magnat válasza Flashback (#22123) üzenetére


Magnat
veterán

Igen én is néztem, tényleg nagyon szép :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22125) Ciccuka válasza Flashback (#22123) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hogy van eldolgozva az a nyák. :Y

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22126) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mekkora szemetek vagytok!!!

Most miattatok úton a BLF... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22127) Magnat válasza Vertigo18 (#22126) üzenetére


Magnat
veterán

:C

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22128) Dongatto01


Dongatto01
tag

Szerintetek nem túlozzák túl egy kicsit ??? :F

(#22129) Kozy10 válasza Dongatto01 (#22128) üzenetére


Kozy10
tag

Majd az "okosz kici kínaiak" jól lehamisítják és egy group buy vagy flash deal keretében megvesszük 25 dodóért :DD

(#22130) ottobacsi válasza Dongatto01 (#22128) üzenetére


ottobacsi
tag

"Ha a lámpát távoli hely megvilágítására használjuk, akkor nagyobbá válik a megvilágított felület, ha viszont közvetlen közeli hely felé tartjuk, akkor automatikusan összeszűkül a fénysugár."

Ez nekem egy kicsit paradoxnak tűnik... :U
Bár lehet tévedek.
Biztosan olyan erős fénye van, hogy terített fénnyel is képes messzire világítani... ;]

(#22131) erik365 válasza Dongatto01 (#22128) üzenetére


erik365
aktív tag

Én ezt erős túlásnak érzem, itt az adatlapja, 850ument ír rá, azért attól már nem esünk hasra..

1.4 T-jet M32

(#22132) Flashback válasza Vertigo18 (#22126) üzenetére


Flashback
addikt

Milyen led-el szereltet vettél?

Már gyüjtöm az infókat a lámpához. Csinálok egy blog bejegyzést belőle. :R

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22133) Vertigo18 válasza Flashback (#22132) üzenetére


Vertigo18
addikt

1A-sat vettem, valahogy azt éreztem a legjobbnak számomra. Majd leírom, hogy így is van-e...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22134) kowik válasza Flashback (#22123) üzenetére


kowik
tag

Mit tud a driver? Dobnál linket?

(#22135) WestBam válasza Vertigo18 (#22133) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Neked működött a kuponkód vagy teljes áron vetted?
25$ nekem is megérne :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22136) Flashback


Flashback
addikt

Itt lehet megnézni mit tud: BLF Forum
Rendelni meg innen ezzel a kupon kóddal: GBLFA6SE

Final Specs:

XPL emitter in 1A, 3D, and 5A tints
Up to 1600 lumens depending on battery used and spring bypass
Noctigon Copper mcpcb
A17DD-SO8 driver +1 7135 driver(FET for direct drive of upper upper and 7135 for regulation of lower modes)
TK UI made by our own ToyKeeper (see some features) (Click HERE for more operation detail)
User selectable 4 or 7 evenly modes (Moon to High)
Reversing feature
Moon capable
Hidden blinking modes (inlcuding strobe and bike mode)
Hidden battery check
Low voltage protection
User selectable mode memory (always starts on Moon without mode memory but easily reverses to Turbo with a click)
Fast PWM for lower regulated modes
AR Glass
OP reflector
Deep Carry pocket clip
BLF-SE engraving
HAIII Anodizing
Packaged in a gift box
Total Cost $25.00

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22137) V-I-D-A válasza Ciccuka (#22125) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Kell neki egy kicsit adni tűreszelővel! :K

(#22138) Misser válasza Flashback (#22136) üzenetére


Misser
tag

Sajnos a bike módról nem találtam részleteket. Te ismered ennek a módnak a paramétereit?

Valamint bárki tud ajánlani bringára villogót?
Igazából nem is értem, hogy miért nincs olyan első villogó, amben lenne egy q5-ös led, AA elem hajtaná, lenne egy megfelelően mintásra csiszolt üveg (vagy bánom is én műanyag) és lenne egy-két típusú villogásra képes driver. Vagy lenne egy alap 200lm világítás és az ugrálna fel 350lm-re villogás szerűen.

Vagy esetleg létezik ilyen?

(#22139) krisztianAMG válasza Flashback (#22136) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

A BG azt írja, hogy a kupon már lejárt. :((

(#22140) Flashback válasza krisztianAMG (#22139) üzenetére


Flashback
addikt

Tegnap még működött! :(

Misser: Nem néztem végig de ebben a videóban végig mutatja a módokat. Azt hiszem ez lesz a Bike mód: [link] Világít folyamatosan és közben néha villog.
Gyári leírás ezt mondja: - Biking flasher (2-level stutter beacon, 1 Hz)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22141) V-I-D-A válasza krisztianAMG (#22139) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Valószínűleg ez a kód csak október 31.-ig volt érvényes, Kínában pedig már november 01. van! :K

(#22142) krisztianAMG válasza V-I-D-A (#22141) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Egye fene, legalább nem piszkálja a fantáziámat. :D

(#22143) SchumiBácsi válasza ottobacsi (#22130) üzenetére

Vicces de az összes most is kapható lámpánál így van. Ahogy nő a távolság úgy nő a bevilágított terület.

Sztem az lenne benne a lényeg ha pont fordítva, közelre megterülne mint egy TK76, távolra meg beszűkülne mint egy TK61. Lehet eredetileg így van csak a fordítással vannak gondok ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#22144) Misser válasza Flashback (#22140) üzenetére


Misser
tag

Köszi a videót. Pont jó lenne ez a lámpa : )

Mikor lesz újra 25$-ért elérhető kb?

(#22145) Flashback válasza Misser (#22144) üzenetére


Flashback
addikt

Sajnos most lett vége a promóciós időszaknak... Már "normál" áron van.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22146) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Ez a lámpa megéri az árát?
http://www.ebay.com/itm/Blacklight-3000-LM-3-Mode-CREE-XM-L-T6-LED-18650-Zoomable-Flashlight-Focus-Lamp-/221920165837?hash=item33ab78ffcd:g:Sz4AAOSwhcJWJKUa

Ameddig nem szerzek hozzá 18650-es akkut 3db aaa akkuval milyen fényerőre számíthatok kb. ?

Melyiket javasoljátok hasonló tudással és árral?
Kicsi kompakt méret mindenképpen fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22147) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat!


(#22096) 5-ös kezelő

Az általad linkelt lámpánál valós lenne a 2000Lm?
Furának találom, hogy az általam linkelt lámpa sokkal drágább ám de kevesebb 280Lm-tud. Még Kozy10 által ajánlott lámpa is (Olight S15) is csak 280Lm tud.


(#22097) Kozy10

Miért jobb az általad javasolt lámpa mint amiről én érdeklődtem? Mind a kettőnek ugyan akkora a fényereje.

Az Archon M10A-t 3500Ft-ért tudnám beszerezni, többet nem nagyon áldoznék lámpára. Nem sűrűn használnám, ezért is ragaszkodom az AA/AAA elemekhez/akkukhoz+ a töltőm is olyan.
Ebből a pénzből (+-1k) szeretném a legjobb legnagyobb fényerejű lámpát kihozni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22148) 5-ös kezelő válasza lolchief70 (#22146) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Szerintem igen, bár a led vetítési képe Q5 és nem a T6. És nem látom a 3xAAA opciót sem. Ennyit akkor is megér. Nem próbáltam elemről T6-ost hajtani még, 400 Ft-os piacos akkut használok olcsóbb lámpáimban.

Predator2 : Saccra 800 lumen max. az általam linkelt, de erős fénye és jó zoom-ja van. Könnyű és oldalkapcsolós, memóriája sajna nincs. Nem olyan masszív, mint egy SK98, de megteszi. Amit te linkeltél, az kisebb méret és drágább márka/bolt lehet. Ár és fényerő nincs egyenes arányban általában. Nekem a kínai 2-3 ezres lámpáim is hibátlanul működnek - eddig. De nekem csak hobby, nem munkába használom.

(#22149) jodzsy


jodzsy
csendes tag

Az anodizált változatból nekem is van egy BLF A6-om, ebből az Eagle Eyes A6 lámpából bütykölték a blf-es srácok a special edísön-t. Az 1600 lumenhez viszont kell egy bypass ami áthidalja a kapcsolónál lévő rúgót,meg egy nagy áram leadásra képes akku,pl Samsung 30Q. Itt csemegézhettek egy újabb projekthez tartozó lámpákból.Kicsit borsos nekem az áruk ,de gyönyörű lett mindkét pucér változat. Ezek lámpatestének alapját az Alin is elérhető szintén Eagles Eyes X6 képezi,melyből 21,59$-ért az XPL HI leddel szerelt Eagle Eye X6 CREE XP-L HI V21A 1200LM is elég kecsegtetőnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22150) Misser válasza Flashback (#22145) üzenetére


Misser
tag

Van esély rá, hogy a közel jövőben újra 25$ lesz az ára? Sajnos ez a lélektani határ nekem.

Aki szokta figyelni a blf fórumot, be tudná írni ide, ha újra akciós? Ezer köszönet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.