Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) FBLLMAG válasza jozsi252 (#67999) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Várjuk a beszámolót. :K

Első ránézésre nagyon tuti bicajlámpa. És ha jól tudom, nem az Olight kezdte gyártani, viszont átvette, ezért nem aggódnék a huzamosabb működés végett. ;)

(#68002) FBLLMAG válasza jozsi252 (#67999) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Magicshine már 1 ideje gyártja ezeket a lámpákat. Nem láttam, nem olvastam problémát ezekkel a lámpákkal kapcsolatban. Allty 1500 néven forgalmazza. ;)

(#68003) jozsi252 válasza FBLLMAG (#68001) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen azt tudom hogy a Magicshine terméke ez a lámpa, és az Olight úgymond átvette. Igazából a kérdésem az lenne hogy 1500 lumenen mennyit bír a lámpa valós használat mellett? Gondolom hővédelem van benne, aztán visszavesz.
Így néz ki rolleren. :) Majd hétvégén több időm lesz, aztán beállítom pontosan a dőlésszögét neki sötétbe.

iPhone 13 Pro Max

(#68004) WestBam válasza jozsi252 (#68003) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nézd meg ezt a tesztet.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#68005) FBLLMAG válasza jozsi252 (#68003) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én nem hagyatkoznék más szavára. Ez a TE lámpád. Nálad, a TE használatod közben hogy működik. Ez a lényeg. Más hogyan használja, az nem érdekelne. Úgysem vagyunk egyformák. ;)

(#68006) Lacerta válasza MittuDomain_ (#67993) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Dóm nélküli SST40.
Valószinűleg 10-15%-kal kisebb fényáram, a nyitófeszültség ugyanaz, vagy hangyaf@sznyit magasabb. CRI nem vátozik.
Adatlapja még nincs, de a Luminus nem szokta elsietni.

A Cree kijött közben az XHP50.3-mal és az XHP70.3-mal. Kb. hasonló "előrelépés" mindkettő, mint az XHP35.2 esetében. Mintha visszafelé fejlesztenének. :(((

(#68007) Tartarus válasza Lacerta (#68006) üzenetére


Tartarus
csendes tag

(#68008) Lacerta válasza Tartarus (#68007) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Gyó. Köszi.
Djozz tesztjeit szoktam csekkolni, de ezt másik threadbe tette.
Kb. ahogy sejtettem, valamivel rosszabb a hatásfoka, mint a dómos verziónak. De alapvetően nem rossz cucc.

(#68009) saril válasza WestBam (#68004) üzenetére


saril
senior tag

ez most komoly? fél percig sem bírja 1500-on és 30 ezer forint ? a gyártónak kár ráírnia, az ilyet büntetném, ez egy vicc, de a rosszabbik fajtából, na ezért vettem én Fenix biciklis lámpát, ott is hazudnak, de nem ekkorát :)

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#68010) Lacerta válasza saril (#68009) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem az árral függ össze, hanem a fizikával.
Azt meg nem lehet meghackelni. Na jó, az időt talán. :DDD
És akkor akárhányszor 30 másodperc lehet. :))

(#68011) saril válasza xcsabo (#67818) üzenetére


saril
senior tag

Ja amúgy ahogy megláttam a képet, meg amit írtál, azonnal megrendeltem én is. Meglepően jó, tegnap jött meg, nekem nagyon tetszik, mondjuk az enyémre már rájött a csúnya és sok vám, de én is nagyon szeretem :DDD ez az igazi korrekt cucc, akármennyire is "klón"

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#68012) Gargouille válasza saril (#68009) üzenetére


Gargouille
őstag

Tulajdonképpen ha nagyon-nagyon gyorsan tekersz, akkor elég az a fél perc, legalább motiválva vagy, hogy ne tötyörögj. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#68013) Lacerta válasza Gargouille (#68012) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ha nagyon-nagyon gyorsan teker, akkor, miután eléri a relativisztikus sebességtartományt, bármire elég lesz az a fél perc. :DDD

(#68014) Gargouille válasza Lacerta (#68013) üzenetére


Gargouille
őstag

Naugye! Máris nem tűnik olyan szűkösnek az a fél perc. (Az, hogy közben végtelenre nő a tömeges, mellékes). :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#68015) Lacerta válasza Gargouille (#68014) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nagyobb tömegű lámpa = hosszabb turbó :DD

(#68016) iatti válasza Lacerta (#68015) üzenetére


iatti
aktív tag

ezt a mondatot az összefoglaló fejlécére követelem!!! :C viszont én nem szeretnék fél-egy kilós lámpákat a zsebembe, így megelégszek a fél perccel :DD különben is,én úgy tekintek a turbó fokozatra,mint egy lehetőség egy kis plusz fényerőhöz jutni pár másodpercre.

(#68017) Gargouille válasza Lacerta (#68015) üzenetére


Gargouille
őstag

Vacakolunk itt a görbékkel, közben csak tekerni kell rendesen azt' ott végtelen turbo :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#68018) gyapo11 válasza Lacerta (#68015) üzenetére


gyapo11
őstag

És két hosszabb turbó között hosszabb szünet. Inkább a hőleadó felületet kellene növelni meg a hőleadás hatásfokát, hogy kisebb tömeggel is hosszabb legyen a turbó, de rövid maradjon a két turbós szakasz közötti szünet.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#68019) jozsi252 válasza WestBam (#68004) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a linket! :R

FBLLMAG
Persze tudom, de egy runtime grafikon jól jön hogy tudjam nagyjából mire számítsak.

iPhone 13 Pro Max

(#68020) xcsabo válasza saril (#68011) üzenetére


xcsabo
senior tag

Bg-n is van amúgy picit drágábban. Mindig van rá kupon. És nincs sarc sem. 🤗

(#68021) Lacerta válasza gyapo11 (#68018) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ha több anyagot raknak egy lámpába, azzal többnyire a felület is növekszik, nem beszélve arról, hogy több anyag -> nagyobb keresztmetszetek -> gyorsabb hőtranszfer -> kisebb termikus gradiens.
De a fenti poén esetében igazad van, a relativisztikus rövidülés miatt hiába nő a tömeg, ha közben csökken a felület. :D

(#68022) saril válasza xcsabo (#68020) üzenetére


saril
senior tag

jogos, egyből rendeltem még 2db-ot mert most van 50%-os akció ha kettőt veszel :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#68023) MittuDomain_ válasza saril (#68022) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez érdekesen hangzik, linket pls :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#68024) saril válasza MittuDomain_ (#68023) üzenetére


saril
senior tag

[link] SEEKNITE S11 400LM 6500K EDC Keychain Flashlight with 6 Gear Sidelight

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#68025) MittuDomain_ válasza saril (#68024) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Azt hittem, a 2db 11$. :))
Gondolkozom...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#68026) Ra3 válasza MittuDomain_ (#68025) üzenetére


Ra3
őstag

Én már rádumáltam egyik munkatársam egyre úgyhogy beleugrok, úgyse rendeltem 2 hónapja aliról se semmit a vámos kavarások miatt :)
Itt legalább azzal nincs gond.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#68027) xcsabo válasza MittuDomain_ (#68025) üzenetére


xcsabo
senior tag

Az lenne a tuti 😜

(#68028) xcsabo válasza saril (#68024) üzenetére


xcsabo
senior tag

Asszem ez nem a gitd verzió. Az drágább a bg-n. Arra van a kupon.

(#68029) Zoli-bácsi válasza Ra3 (#68026) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Miért nincs gond rá? Mert ráírja a kicsikínai hogy include VAT? Hát nem tudom hogy ez mennyire érdekli a magyar postát.

(#68030) MittuDomain_ válasza Ra3 (#68026) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Tegnap és ma összesen 9db SP40 érkezett a BG-től.
Megy a szerelő cimbinek mind. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#68031) xcsabo válasza MittuDomain_ (#68030) üzenetére


xcsabo
senior tag

:DD

(#68032) Ra3 válasza Zoli-bácsi (#68029) üzenetére


Ra3
őstag

Banggood expresst nem a posta hozza. BG topicban elmondják bővebben ha érdekel, de meest-es, pickpack pontra ledobós csomag ha jól tudom, alapvetően BG-n még nincs gond/extra költség az áfázás miatt.

de MittuDomain_ majd megerősit neki hogy jöttek meg az SP40-ek.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#68033) MittuDomain_ válasza Ra3 (#68032) üzenetére


MittuDomain_
őstag

12 nap eltéréssel rendeltem előbb 6dbot, majd még 3at az ismi kérésére.

No, az elején még nagy volt a félsz, és a 6os pakkot EU Prio Line rendeltem, drágább szállítással.
Ezért csomagkuldo.hu csomagpontra kellett mennem.

A másodiknál már kialakult a BG Express felé a bizalom, tiszták lettek a körülmények, sima BG Express jött.
Összesen 1 nap eltéréssel futott be, azaz az olcsóbb szállítás behozott 11 napot a drágán; a futár pedig felhozta az ajtóba.
Mostanában tényleg rengeteg BG-s rendelésem volt, egyértelműen ajánlom a BG Express-t.
(24 ill 13 napot futottak a netes rendelés nyilvántartóm szerint.)

A csomagpont 200m onnan ahol lakom, csak a nyitvatartása ergya, szóval nekem ez sem volt gáz.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#68034) gyapo11 válasza MittuDomain_ (#68033) üzenetére


gyapo11
őstag

Tegnap jött két BG expresses csomag, egyik express one futárral másik dpd-vel házhoz. Egyik 1.41 $ a másik 0.38 $ szállítási költség és 0 adminisztráció áfa ügyben. Ezzel nem tud versenyezni a posta. Kérdeztem is a szállítós topicban, hogy alinak van-e hasonló megoldása.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#68035) kismedve1982


kismedve1982
tag

Sziasztok!

Tanácsot és ajánlást szeretnék kérni.
Jelenleg egy Convoy S2+ Cree XML2 U2 1B 7135 x 8 8 6500K lámpát használok.
Érdekel, hogy mostanság mi az ami ennél jobb ekkora méretben, nagyobb fényerővel? :))

(#68036) Beri válasza kismedve1982 (#68035) üzenetére


Beri
addikt

A kicsi kínaiak azóta belerakták az SST40-es ledet is ugyanabba a házba. Az ár gyakorlatilag nem változott.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#68037) kismedve1982 válasza Beri (#68036) üzenetére


kismedve1982
tag

Szoktak rendesen pislogni, amikor világítok vele éjjel. Nem értik hogyan jön ennyi fény ekkora lámpából :)
Eggyel nagyobb méretben melyik lenne a nyerő?

(#68038) FBLLMAG válasza kismedve1982 (#68037) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ekkora fényt a Wuben E05 is tud, 14500 -as akkuval. ;)

(#68039) Beri válasza kismedve1982 (#68037) üzenetére


Beri
addikt

Eggyel nagyobb házban is SST40-et, vagy XHP50.2-t vennék. Gyártón belülről pl. C8, M21A, stb., ízlés szerint. Ezekben már kicsit több a fém, jobban vezetik el a hőt, de csodák nincsenek, természetesen ekkora teljesítmény mellett melegednek rendesen.

FBLLMAG
Csak a szegény 14500 nem túl kitartó :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#68040) Tamás9x válasza kismedve1982 (#68035) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szintén zenész 11.es driverrel dom nélkül, Még nincs meg az utód :(

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#68041) iatti válasza FBLLMAG (#68038) üzenetére


iatti
aktív tag

;) . nekem most az osram ledes.d4sv2 tetszik. /turbója gyengye/. eltettem nyári pihenőre, de viszket a tenyerem. :B

(#68042) kismedve1982


kismedve1982
tag

Köszi a tippeket, nézelődök egy darabig. Úgy is kell fejlámpa is.
Szórt fénnyel, ház körüli munkákra, hosszú üzemidővel pecára :)....stb. Majd vissza keresek miket ajánlottatok. :R

(#68043) FBLLMAG válasza Beri (#68039) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Hát a Wuben esetében így van. De vannak más lámpák is. 😉

(#68044) FBLLMAG válasza iatti (#68041) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem rossz az Emisar. Bár, most várok pár érdekességet, lámpa ügyben. ;)

(#68045) iatti válasza FBLLMAG (#68044) üzenetére


iatti
aktív tag

jó volna egyszer a csúcsra felérni. ;)

(#68046) FBLLMAG válasza Beri (#68039) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Azért a képen látható többi lámpa jobban bírja. Bár van 1 kakukk tojás. Ez csak AA akkuval / elemmel üzemel. Viszont, az alacsonyabb fokozatokon rendkívül kitartó. ;)

[ Szerkesztve ]

(#68047) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Sógoromnak szeretnék venni egy búvár-elemlámpát merülésekhez. Azonban teljesen tájékozatlan vagyok a lámpák terén. Kb 100 euro értékben van valami best-buy lámpa, amit ajánlanátok búvárkodáshoz? Milyen típust keressek és honnan érdemes rendelni? Köszönöm a segítséget előre is!

(#68048) Zoli-bácsi válasza didros (#68047) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

SofirnSD05, 30-40$ között van.

Most néztem Alin, 34$ 21700-as akkuval és 6$ a szállítás Lengyel raktárból.

[ Szerkesztve ]

(#68049) MittuDomain_ válasza Zoli-bácsi (#68048) üzenetére


MittuDomain_
őstag

OMG

Nekem van, ezt akartam ajánlani, de én még 15$ körül vettem. Durván felment az ár.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#68050) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

Szeretnék venni 2-3 zseblámpát teljesen "átlagos" használatra,
(sosem árt ha van itthon / a kocsiban baj esetére).
Tényleg semmi nagy igényem nincs, tűrhető fényerő és ennyi, lehetőleg LED :)
A legjobb lenne a 18650-es akkuval mennének (ha beépített akkus még jobb, de nem feltétel).
Tudnátok esetleg ajánlani best buy alternatívát?

Illetve még 1-re lenne szükségem, amit bicikli lámpának szeretnék elsősorban használni, hasonló feltételekkel, 18650-es akku vagy tölthető.

Nagyon köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.