Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23252) erik365 válasza #46372352 (#23251) üzenetére


erik365
aktív tag

Vegyél egy új ledet.

1.4 T-jet M32

(#23254) erik365 válasza #46372352 (#23253) üzenetére


erik365
aktív tag

Ha a semleges színeket szereted teljesen jó lesz.

1.4 T-jet M32

(#23255) hpsafl válasza #46372352 (#23253) üzenetére


hpsafl
tag

Színhőmérsékletét neked kell eldöntened, de a led mindenképp 16mm átmérőjű csillagon legyen.

Flashback: nem a legerősebb, de ennyi pénzért nem kapsz jobbat :N

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23256) atus72 válasza N3gro (#23250) üzenetére


atus72
senior tag

Én is rendeltem egy Xtar MC1 Plus-t, helyette kaptam simát, ajándék nem volt :)
Hosszas levelezés után elvileg küldenek egy rendeset, meglátjuk.
BUÉK!

(#23257) Kolty


Kolty
aktív tag

EZ tudhatja szerintetek a felét a 800lumennek?
Vagy tudja, de csak pár pillanatra és lemerül?
Idehaza árulják, nincs választási lehetőség. Vagy kell vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#23258) Ádyka válasza Kolty (#23257) üzenetére


Ádyka
őstag

Igen, tudhatja.... a negyedét. 200 lumen körül.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23259) alex89 válasza Kolty (#23257) üzenetére


alex89
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23260) Ciccuka válasza Kolty (#23257) üzenetére


Ciccuka
veterán

A fényerő legyen veled! - Cree ledes lámpák összehasonlító tesztje

Egy jó driverrel és akkuval ezt tudja elvileg:
350mA: 107~114lm
700mA: 171.2~182.4lm
1000mA: 214 ~ 228lm

Tehát lehet a 200-at is alulról súrolja csak

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23261) luck66 válasza Kolty (#23257) üzenetére


luck66
tag

És mennyi itthon,ha nem titok? :F

(#23262) Kolty válasza luck66 (#23261) üzenetére


Kolty
aktív tag

2000fft.

(#23263) Gézengúz válasza Kolty (#23262) üzenetére


Gézengúz
addikt

Esetleg ez?

[link]

(#23264) NORBl válasza Ciccuka (#23260) üzenetére


NORBl
aktív tag

A tesztben látható 3. lámpának mi a neve ? Jó választásnak tűnik. Nincs egy épkézláb lámpa a háztartásban.

(#23265) jodzsy válasza NORBl (#23264) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Ránézésre ez a lámpa szerepel a tesztben, vagy ehhez nagyon hasonló.

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#23266) NORBl válasza jodzsy (#23265) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ez a 8 -as számú, nekem a 3-as tetszik, gondoltam hátha van valakinek, de köszi.

(#23267) Ádyka válasza Gézengúz (#23263) üzenetére


Ádyka
őstag

Elég jó lámpa, ami megkapja a 3 Ampert, azaz 700 lumen kijön belőle. Persze ha azóta nem módosítottak rajta.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23268) korn válasza Ádyka (#23267) üzenetére


korn
aktív tag

ebből 400-500 ha kijön, mégha meg is van hajtva a led rendesen. Sajnos a lencse sok szórt fényt nem hasznosít.

(#23269) 5-ös kezelő válasza Kolty (#23257) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kínai piacon ezt készletben megkapod 2000-ért. Ha sokat veszel, még olcsóbban. Nem olyan rossz, sokan veszik nálunk.

(#23270) Ádyka válasza 5-ös kezelő (#23269) üzenetére


Ádyka
őstag

Pont ezt soha. A nagyker ára is több volt jóval... normális akksival.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23271) 5-ös kezelő válasza Ádyka (#23270) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Doboz, töltő, kék akku és kinézetre ilyen lámpákat vettem többször is a józsin. Eddig nem volt velük gond. És sokkal jobb minőség, mint amit Banggoodról v GearBestről küldtek sk68 néven. Ebayről, ha nem ismered a boltot, uúgy nem tudhatod, mit kapsz a pénzedért. Józsin legalább kézbe veheted és kipróbálhatod. Viszont nincs mindig ebből a fajtából, többször kell kinézni. És a belső tartalom is szokott változni, legtöbbször nem előnyükre a piacos lámpáknál. Mint a mosogatószereknél, virslinél, csokoládénál : Eleinte jó, aztán rontják a minőséget a gyártók.

(#23272) Ádyka válasza korn (#23268) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha nem húzza össze az ember a nyalábot, akkor azért jóval több is kijön nagy terítésnél.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#23273) NORBl válasza Ciccuka (#23260) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ha esetleg valaki tudja majd, hogy a 3-as versenyző milyen névre hallgat, kérem írja meg.

Illetve, nem ragaszkodom foggal-körömmel ehhez, ha van bestbuy lámpa szívesen várom.

Legyen compact
legyen jó a fénye
legyen több mód benne
legyen zoom-olható
Nem menne egyfolytában sokat, alkalomadtán lenne használva pár perc erejéig.

Nem muszáj, de jó lenne, ha lenne hozzá akku, (pl 18650-es) és töltő.

(#23274) alex89 válasza NORBl (#23273) üzenetére


alex89
senior tag

szerintem ilyen [link], de amit linkeltek a banggood-ról az is ilyen volt.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23275) korn válasza Ádyka (#23272) üzenetére


korn
aktív tag

Igen, úgy jön ki belőle nagyon max 500 lumen. Eleve összetolva is jókora hézag van a led és a lencse között, az oldalra szórt fény kárbavész, ami nem találja el a lencsét. Aztán meg a nem túl jó minőségű lencsének is van egy jó adag vesztesége. Arról nem is beszélve, hogy manapság az xm-l-nek nevezett led, sokszor igazából nem is igazi xm-l, erre érdemes még odafigyelni. A legolcsóbb szegmensben érdemes erre figyelni, de fastech-en gerbest-en stb is megjelentek ezek a fake ledek nem túl olcsó lámpákban is (ebay-ről nem is beszélve), szóval jobb résen lenni. Majdnem ugyanúgy néz ki a led, de mégsem az aminek lennie kellene. Az ebay-t gyakorlatilag elözönlötte ez a koppincs led...

cree xm-l szórásképe:

koppincs led:

koppincs led gyártó oldala:
http://www.latticebright.com/En/cpzs1/2015-05/12/NewsView-178.html

(#23276) Gézengúz válasza Ádyka (#23267) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jó a lámpa, azért mertem megvenni, mert ugyanaz amit arultál 3 éve, kicsit erősebben világítanak mint a régebbi! Gondolom azért ennyi idő alatt a led is fárad! Igaz, hogy se akksi se töltő hozzá de ezek mind vannak!

(#23277) Flashback válasza jozsi252 (#23201) üzenetére


Flashback
addikt

Tudnál linkeket adni egy jó thrower össze építéshez?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23278) NORBl válasza alex89 (#23274) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi.

(#23265) jodzsy.: Akkor elnézést. :D Én néztem el.

(#23279) NORBl


NORBl
aktív tag

Hogy lehet az, hogy a két termék teljesen egyforma, de egyik 1800 lm, másik a dupláját írja ? Itt valami turpisság van.

1

2

[ Szerkesztve ]

(#23280) Vertigo18 válasza NORBl (#23279) üzenetére


Vertigo18
addikt

Úgyis kamu mindkettő... :B

Talán az 1600 fele! De az sem! Tuti nem!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23281) PHM válasza NORBl (#23279) üzenetére


PHM
addikt

Mindkettő hazudik, csak az egyik kevésbé arcátlanul.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#23282) NORBl válasza PHM (#23281) üzenetére


NORBl
aktív tag

De akkor, hogy tudok a tesztben szereplő 3-as sorszámú lámpát találni, sehogy ? Vagy ha ugyan úgy néz ki, számíthatok rá, hogy ugyan azt is fogja nyújtani, mint a tesztben leírtak ?

[ Szerkesztve ]

(#23283) hpsafl válasza NORBl (#23282) üzenetére


hpsafl
tag

Miért ragaszkodsz ennyire hozzá? Nagyon nagy a szórás az ugyan úgy kinező lámpák között is.

Nem volt még ilyen lámpám, csak hasonló, de ki merem jelenteni, hogy egy Convoy S2/S2+ 8x7135-ös chippel sokkal jobban világít, igaz abba jó akku kell, de valamit valamiért.

Ha meg inkább messzire szeretnél világítani, akkor Convoy C8.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23284) NORBl válasza hpsafl (#23283) üzenetére


NORBl
aktív tag

Tesztben leírtakra, hogy zoomolható, kinézetre, méretre megtetszett. De az általad tesztelt is jó, csak most nézem, hogy dupla annyi, mint a meco, és a kérdés itt az, hogy dupla olyan jó is lehet ? :S Azért lenne jó, ha valakinek lenne egy ilyen, hogy el tudná mondani, hogy mik a tapasztalatai vele kapcsolatosan.

(#23285) Ciccuka válasza korn (#23275) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem túl könnyű megkülönböztetni őket. :(

NORBl
Mint már korábban írtam a Meco-tól túl sok mindent ne érdemes várni. ebay-en féláron vannak ugyanazok márka nélkül.

Itt is érdemes körülnézni Flashlight (2000 alatt)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23286) hpsafl válasza NORBl (#23284) üzenetére


hpsafl
tag

Garantáltan vízálló, van benne mód memória, kivehető a stroboszkóp és az sos is, ez tényleg 1000 lumen, Convoy minőség, mi kell még?
A Convoy melegszik rendesen, vagyis rendesen meg van hajtva, és a hővezetés is jó.

Nekem mindegy, hogy mit veszel, de én zoomosat nem vennék alapból, pláne nem ilyet.

Ciccuka: kb 3$ a legolcsóbb XM-L2 led, és akkor még nincs sem lámpatested, sem drivered.

Tudom meg lehet oldani olcsóbb leddel is, de szerintem ha nem kulcstartóról beszélünk, akkor egy XM-L2 lednek minimum lennie kell a lámpában.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23287) Ciccuka válasza hpsafl (#23286) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az eredeti XM-L T6 se sokban marad el attól, ha jó driver és akku combo-val van hajtva.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23288) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Sziasztok. Régebben jártam itt akkor kerékpárra kerestem lámptát aminek egy Convoy C8 lett a vége és azóta is remekül teszi a dolgát pedig egyszer menetközben letört a lámpatartó és megkostolta elég rendesen az aszfaltot. Most is a segítségetek kérném. Édesapámnak szeretnék fejlámpát venni születésnapjára főként esti horgászathoz. Ami kritérium: Zoommolható legyen, 18650-es aksiról menjen, mert van itthon 4db. felesleges ebből adódóan nem bánnám ha lehetne magát lámpát tölteni aksi kivétel nélkül, ár 5-6000 töltővel együtt, kinti vásárlásnál csak EU raktáras jöhet szóba, mert kicsit több mint 2 hét van csak hátra. Ha valaki estleg vásárolt már kimondottan erre a célra fejlámpát akkor szívesen hallgatnám a tanácsait, mert éjszakai horgászaton még nem voltam vele rákérdezni meg, hogy mik az elvárásai nem akarok mert szeretném ha meglepetés lenne neki. Nemrég nézelődött és megtetszett neki egy olyan ami egyszerre tud világítani előre is meg lefele is de ilyet azóta nem találtam, meg kétlem, hogy az tudná a 900 lumen környékét. Itt Hardverapron egy srác árul ilyeneket töltővel 18650-es aksival 5200-ért de nem tudom mennyire igaz a leírt specifikáció, illetve ha olcsóbbat vagy jobbat tudok venni kintről akkor logikus melyiket választom. Kicsit hosszú lett de remélem tudtok segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#23289) csaby9 válasza ricsi0307 (#23288) üzenetére


csaby9
tag

Ezt a fejlámpát ajánlanám, nekem is van ilyen. xml t6 led, 3 mód, 18650 es akkuval megy (2db), zoomos, töltő csatlakozó aljzat is van rajta. Töltő ilyen kell hozzá. Alap kiindulásnak talán jó lesz eu raktárost nem kerestem de ez alapján ha megfelelő a lámpa talán találsz.

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#23290) hpsafl válasza Ciccuka (#23287) üzenetére


hpsafl
tag

Azért 14,7% nem kevés, és ha egy több ledes lámpáról van szó, pl Fenix TK75 2600 vs 2900 lumen, egy szimpla led cserével.

Ugyanakkor a minőségre egy kicsit is adó gyártó nem használja a régebbi szériát, mert ott az új. A budget szériába meg néha sajnos becsúszik a kamu Cree led is

Más:
Olvasom, hogy pár embert érdekelne jó thrower, viszonylag olcsón.
Convoy L2-ből a gyári 60000 candela helyett egy led és egy driver cserével, meg némi apró tuninggal garantálni tudok 155000 candelát, ami 787,4 méterre világít el a 0,25 lux-os szabvánnyal számolva, de(reményeim szerint ez még fog feljebb menni, mert van egy ötletem a tuningra, de ezt még ki kell próbálnom, egyenlőre viszont még a ledre várok.
Akit esetleg érdekel ilyen lámpa kompletten, az írjon privátban és a többit ott megbeszéljük.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23291) 5-ös kezelő válasza ricsi0307 (#23288) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem horgász ismerősöm mondta, h jobb a sárga fény a vízen. Józsin két ledest vettem, az egyik sárga, a másik hidegfényű, talán Q5-ös. 3 rugó volt, ha ez is szóba jöhet.

(#23292) NORBl válasza hpsafl (#23286) üzenetére


NORBl
aktív tag

Megdumáltál. Menny ideig bírja a lámpa különböző módokban, azt kb. meg tudod mondani ? Tudnál linkelni nekem egy jó aksit, és egy jó töltőt hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(#23294) alex89 válasza #46372352 (#23293) üzenetére


alex89
senior tag

Biztos lehet találni hozzá megfelelőt ami jó lenne bele, de ahogy elnézem nem úgy van kialakítva, hogy ki lehessen belőle venni a mostanit, majd utána össze lehessen rakni normálisan...

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23296) jozsi252 válasza Flashback (#23277) üzenetére


jozsi252
veterán

Lámpa építéssel én nem foglalkozok, de nem sokkal felettem van egy hsz. hpsafl fórumtárstól. Ő lesz a te embered!

Aki esetleg nem szeretne rendelni kintről, de kellene neki egy jó fejlámpa, az Xtar hazai forgalmazója már itthon is forgalmazza a Xtar H3-at.
Xtar H3 Warboy 1000 lum fejlámpa

Hasonló tudású Fenix vagy más márkájú lámpák, jóval többe kerülnek itthon. Szóval ajánlott vétel!

iPhone 13 Pro Max

(#23297) hpsafl válasza NORBl (#23292) üzenetére


hpsafl
tag

Elméleti síkon számolgatva/saccolva 3A a max áramfelvétellel egy 3400mAh-es akkuval kb 1 óráig bírja, közepes módban kb 2 óra, és gyenge módban 15-20óra.

Amit még el kellene dönteni S2 vagy S2+. Előbbi kicsit jobban fókuszált, még utóbbi kicsit jobban terít.

A színhőmérsékletből én neautralt javaslok, mint ami a tesztemben is volt, mert ez kellemesebb, természetesebb a szemnek, de ha te a hidegfehér fényt jobban szereted, akkor olyat vegyél.

Töltő: lassabb , gyorsabb

Akku [link] [link] az egyik a legolcsóbb még minőségi aku, a másik egy nagyobb kapacitású, azzal tovább világít. A lényeg, hogy csak LG, Panasonic,Sanyo, Sony cellával ellátott akkut szabad venni, mert ezek tudják is a rájuk írt kapacitást.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23298) NORBl válasza hpsafl (#23297) üzenetére


NORBl
aktív tag

Nem tudom, hogy tudom választani a színhőmérsékletet, de nekem ez a neutrál tetszik.

Itt van pl ez, design alatt mit kell érteni ? Mi a különbség az 5 opció közül ?

(#23299) hpsafl válasza NORBl (#23298) üzenetére


hpsafl
tag

A design alatt pont azt tudod kiválasztani. Neked a T6 4C kell, de alul a képeknél a beamshot-okról jól látszik.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.