Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) csaszi72 válasza ZozzV6 (#26997) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Hát jol van na. :-)
Akkor lehet Skilhunt lesz belőle.
Fénixet meg eladom mert nem kell a kettő.
Sőt négy öt. Van mellette LED Lenser, Decathlonos Click( amit viszont nagyon imádok, csak eppen messzire nem világít)

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#27002) WestBam válasza Surci1 (#27000) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Rákérdeztem, ha még nem kaptál volna választ a kérdésre ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#27003) Surci1 válasza WestBam (#27002) üzenetére


Surci1
tag

köszi, még nem kaptam, ezért írtam neki privit.

[ Szerkesztve ]

(#27004) WestBam


WestBam
Topikgazda

Újabb UltaFire elemlámpa bemutató.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#27005) kishoris


kishoris
tag

Sziasztok!

Éjszakai horgászathoz keresek jó minőségű thrower és jó minőségű fejlámpát.
A meghorgászott távolság max. 150-200m.
Ha létezik ilyen saját, beépített akkuval az lenne a legjobb, de ha nem, az sem gond, ezeknél fontosabb a minőség és a kiváló fényerő.
A vásárlás nem sürget, látom, hogy közben vannak kuponok, amikkel olcsóbban lehet hozzájutni egyes termékekhez.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#27006) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én is fejlámpát keresek, lehetőleg több módosat, 18650-est. Az se baj, ha nem túl drága, nem kell Warboy szintű...

ERRŐL pl. mi a vélemény?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27007) WestBam válasza Vertigo18 (#27006) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Vegyél egy Skilhunt H02-t akcióban, vagy egy Nitenumen H01-et és meg van oldva majd örökre ez a kérdés.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#27008) balazs1956 válasza Vertigo18 (#27006) üzenetére


balazs1956
senior tag

Mire használnád?
Nekem van egy ilyenem,amit nagyon szeretek. (szabályozható fényerő, beépített töltő,az egyik állásban meg bekapcsol, ha elhúzod előtte a kezed.)
Ilyenem is van
,ehhez még szivargyújtó töltőt is adnak,de elég nehéz az egész, meg a hátsó elemlefedő gumifedő, nem túl szimpatikus.

(#27009) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Köszi! :R

Nekem ilyen havonta egyszeri, itthoni munkálatokra kellene, max fél órára.

Úgyhogy a drágábbik verzák kilőve alapól...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27010) zoli03 válasza Vertigo18 (#27009) üzenetére


zoli03
őstag

Olcsóbban az RJ-02-nél jobbat nemigen találsz, maximálisan megéri az árát.

(#27011) Vertigo18 válasza zoli03 (#27010) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen, letornáztam az árát, aztán meg is rendeltem... :R

Az az infrás funkciója meggyőzött! :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27012) zoli03 válasza Vertigo18 (#27011) üzenetére


zoli03
őstag

Az szerintem pont nem ér sokat, mert csak max fokozatban működik.

(#27013) csucsotke válasza zoli03 (#27010) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Szerelhetőség tekintetében cserélhetőek az alkatrészek, vagy felejtsem el, pláne mondjuk ezért az árért, meglepődnék ha szerelhető lenne. Védett akku elfér benne, a homlokom közepére inkább védettet tennék. Egy ismerősömnek meg biciklire kellene, ott meg az a kérdés, az esőt bírja-e?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#27014) ZolkoW


ZolkoW
őstag

kicsit offolok, de részben akksi téma, bocs érte:
tudtok olyan power bankot,ami helyből 20v körüli feszültséget tud, laptophoz? pontosabban laposhoz láttam ilyet, de nekem mini, dc 20v bemenetű basszuskombóhoz kéne. egy usa-beli felhasználó használt egyet, azért nem is kerestem elő,mert hátha itt tök mások a beszerezhetőek. köszi.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#27015) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Van egy régi Energizer töltőm és 2 db újabb GP akksim (2300 mAh NiMH AA). Már 2 napja hagyom bekapcsolva a töltőt éjjelre de nem jelzi a led hogy fullon lenne. Tölti őket és melegszik (töltő és akksi).
Ez árt/árthat az akkuknak, vegyek újabb töltőt?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27016) Cyborg válasza Vertigo18 (#27011) üzenetére


Cyborg
őstag

Pont az a funkció fog halálra idegesíteni, mert mindenre ki-be kapcsol, ha elfordulsz egy fal mellett, vagy pl. létrán használhatatlan.
Ettől függetlenül maximálisan megéri az árát, király kis lámpa.

(#27017) zoli03 válasza csucsotke (#27013) üzenetére


zoli03
őstag

Nem szedtem még szét, de az üveget leszorító gyűrűt biztos, hogy le lehet tekerni. De amúgy egy ilyet nem sok értelme van szerelni. Ha valami elromlik benne és vennél bele drivert vagy ledet, 2-3x annyiért kapsz egy új, komplett lámpát.

(#27018) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kösz mindenkinek, aki minősítette így, vagy úgy az infra részét is... :) :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27019) Wendelke válasza Vertigo18 (#27018) üzenetére


Wendelke
senior tag

Az infra része nálam nem problémás, mert kb. 20-25 cm távolságból érzékel, de gondolom, ebben lehet némi szórás.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#27020) csaszi72 válasza ZolkoW (#27014) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Van egy Onyx Studio hordozható hangszóróm, 19V a bemenője, egy DC-DC STEP-UP CONVERTERREL tudom tölteni power bankról. Egy próbát meg ér neked is. Filléres dolog kintről.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#27021) ZolkoW válasza csaszi72 (#27020) üzenetére


ZolkoW
őstag

jó tipp, megnézem ezeket is. mondjuk egy 70 wattos cuccról lesz szó, igaz, valójában csak 10w lesz kihasználva szobahangerőn. neked nem zajos amúgy a step-up miatt? találtam egy-két 19 voltos pbankot, de a pár 18650-es cella + step-up eddig a legszimpatikusabb, köszi a tippet!

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#27022) csaszi72 válasza ZolkoW (#27021) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Nem zajos, mert eddig csak töltésre használtam ;-)
De mint mondtam, egy próbát megér.
Szívesen.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#27023) HXY


HXY
addikt

Csütörtöktől a Lidl-ben lesz megint Livarno Lux elemlámpa.
Vajon milyen led lehet benne?

(#27024) Ra3 válasza HXY (#27023) üzenetére


Ra3
őstag

120lm nem sok jóval kecsegtet, valami valami olcsó kínaira tippelek, picivel 10 dollár felett ennél sokkal jobbak vannak pl. a gearbesten cree xml leddel.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#27025) zoli03


zoli03
őstag

hpsafl mintájára én is építettem egy UniqueFire 1504-et BLF A6 driverrel. Ezzel a driverrel turbo fokozatban elvileg direktben megy a LED.
Mikor építettem, csak sima 18650-em volt (nem volt high drain cellám), 0,75mm2-es kábellel kötöttem össze a drivert a LED-del és 3A körül volt az áramfelvétel. LiitoKala 26650-el viszont már kicsivel 4A felett vesz fel a LED (rézcsillagon van és forrasztva van a pillhez).
Nem sok ez kicsit? Ne használjak vékonyabb kábelt? Mert most rendeltem AWG18 szilikonkábelt, hogy majd kicseréljem a jelenlegi 0,75 mm2-es MKH kábelt, és az új kábel még vastagabb lesz. Az nem érdekel, ha nem fog sokáig menni a LED, de azt azért nem akarom, hogy mondjuk 10 óra után meghaljon :) . Pedig még a rugókat is át akartam kötni, de az már felesleges lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27026) zoli03 válasza zoli03 (#27025) üzenetére


zoli03
őstag

Az lemaradt, de értelemszerűen XP-G2 LED-ről van szó.

(#27027) Cyborg


Cyborg
őstag

(#27028) redfox222


redfox222
csendes tag

Sziasztok!

Eladtam egy Boruit RJ-02 fejlámpát, de túl szórt fénye van.
A lencséjében van egy furat, gondolom emiatt.
Ebbe kellene másik lencse ami beszűkíti valamennyire a fénysugarat.
Tudtok bele ajánlani ilyen lencsét?

(#27029) lkristóf válasza Cyborg (#27027) üzenetére


lkristóf
senior tag

És ha nincs Fenix lámpám? :O
Nyerni viszont akarok! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27030) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Van egy xtar vc4-es töltőm.
Fullra töltöttem egy Panasonic 18650-es 3400 mAh-ás , és 2 db 14500 keepower (800 mAh9,és 1 db 14500-as xtar (800 mAh),akkut.
Az akkukat a Gearbesttől, és a Banggoodtól vettem, kb 2 hónapja. Azóta ez talán a második töltésük.
A problémám a következő: Normális az, hogy a 3400 mAh-ás panasonic fullon 0343 mAh-át mutasson,míg a 14500-as akkuk 0779 mAh-át.
Nem tudom jól olvasom-e a ketyere adatait?
Ha a 0343 Mah-a 3430 lenne az ok, de akkor a 0779-et hogyan értelmezzem?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#27031) elszabi válasza balazs1956 (#27030) üzenetére


elszabi
tag

Szerintem ennyit töltött bele, hogy full legyen, ez nem kapacitás teszt. Ahhoz a feltöltött akkut kell lemeríteni a töltővel.

(#27032) balazs1956 válasza elszabi (#27031) üzenetére


balazs1956
senior tag

Jah, ezt nem tudtam.
És a lemerítést meg tudom oldani ezzel a típussal? (xtar vc4),és ha igen hogyan?
Egyetlen gomb van rajta, azzal tudom kiválasztani az 1-4, vagy a 2-3 cellát.

(#27033) elszabi válasza balazs1956 (#27032) üzenetére


elszabi
tag

Szerintem ez a típus nem tudja discharge funkciót. Szóval legfeljebb arról lesz infód, hogy egy lemerült akkuba mennyit pumpál bele.

Más: Convoy L6-hoz végül is mi az ajánlott akku mostanság? Van erről kiforrott vélemény? Kell a védett akku vagy nem? Azt látom, hogy a leírás szerint ajánlott, no de mi az eddigi tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#27034) Silent77 válasza elszabi (#27033) üzenetére


Silent77
veterán

Liitokala 26650-el használjuk többen is.
Többször rámértem már, egyszerre merülnek.
Nekem megfelel, ár érték arányban.
Most vettem tartalékba egy kettes pakkot.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#27035) elszabi válasza Silent77 (#27034) üzenetére


elszabi
tag

Köszi, már rendelem is. :R

(#27036) balazs1956 válasza elszabi (#27033) üzenetére


balazs1956
senior tag

A 18650-esnél a 343 mAh stimmelne is, de egy vadonatúj 14500 -as akkunál a 779 mAh rátöltés az nem ok, hiszen 800 mAh-s a max kapacitása.
Mi lehet a megoldás a két értékre?

(#27037) jozsi252 válasza balazs1956 (#27036) üzenetére


jozsi252
veterán

Tudni kellene hogy hány V-ról indult a töltés. A betöltött értéket meg ne vedd számításba.. Magasabb belső ellenállással rendelkezőkbe több is mehet be, de mondom a betöltött max tájékoztató érték.

iPhone 13 Pro Max

(#27038) Kernel válasza balazs1956 (#27036) üzenetére


Kernel
nagyúr

Már csak azért sem mérvadó, mert az akku nem olyan, mint egy benzintartály. Amit beletöltesz, nem mind marad benne. Egy része elvész hő formájában.

A kisütött mennyiség határozza meg a kapacitást, de ott is lesznek eltérések, a kisütőáram függvényében. Nagyobb áramon kevesebb Ah-érték jön ki, a melegedés, illetve belsőellenállás miatt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27039) krisztianAMG válasza Kernel (#27038) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

És ezt az elfűtött hőmennyiséget nem számolják bele a töltő programkódjának írásakor? Arra gondolok, hogy a mért értéket szorozzák 0,9, és a kapott értéket küldik a képernyőre.
Ezzen már többször is törtem a fejem, de nem tudom, van-e benne ráció.

(#27040) jozsi252 válasza krisztianAMG (#27039) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem lehet kiszámolni az elfűtött mennyiséget. Belső ellenállás, áramerősség értékétől is függ a melegedés értéke. Nyilván ha 2A-el töltök akkor a melegedés is sokkal nagyobb, mintha csak 0.1A-el töltenék.

Töltés előtt kell mérni egy feszt, és akkor onnan már lehet számolni hogy mi tekinthető valóságosnak a betöltött érték alapján.

iPhone 13 Pro Max

(#27041) Kernel válasza krisztianAMG (#27039) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt pontosan nem lehet előre kiszámítani, pláne azt sem tudhatja az algoritmus, mennyi lesz a kisütőáram. Ezen a szinten nincs is különösebb értelme, ezt így kell elfogadni, hogy a töltő csak a leadott mennyiséget méri.

Ez nem olyan, mint egy laptop kifinomultabb elektronikája és szoftvere, ami egy kalibráció során leméri a kivehető értéket, majd a szokásos használatnál lényegében a laptop fogyasztását, így aránylag pontosan jelezni tudja a százalékos állásokat. Sőt, ennél többet is tud, rövid terheléses teszt alapján kapacitásbecslést, belsőellenállás mérését.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27042) Kernel válasza krisztianAMG (#27039) üzenetére


Kernel
nagyúr

Késői szerkesztés miatt duplázódott valahogy, csak ezt akartam hozzáírni:

...a töltő csak a leadott mennyiséget méri (mármint ilyenkor az általa leadott értéket).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27043) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Néztem Convoy lámpákat. Leginkább közelre lenne használva.
Az S2+ és az S3 között melyik az ajánlottabb?

(#27044) ZozzV6 válasza gyenesmartin (#27043) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Lényegében ugyanaz a kettő. Mármint fényre ugyanazt tudják. Azon múlik melyik tetszik jobban, melyik olcsóbb, És hogy tervezed-e moddolni később vagy csak megveszed és használod ahogy van.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#27045) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Bicajra szeretnék valami minőségi, s komoly terjedelemben világító lámpát.
A Solarstorm X3-at néztem ki, láttam teszteket is, megfelelne, de olvastam, hogy a gyári akksi nem túl jó minőségű, s érdemes őket lecserélni. Igaz ez? 10800 mAh-s változatot néztem ki, remélhetőleg eredeti, s nem hamisítvány.

Mindenféle javaslatot szívesen fogadok, akár más típist is, ami hasonló árban kapható, leginkább Kínából rendelve.

Köszönöm! :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#27046) elszabi válasza Maksifül (#27045) üzenetére


elszabi
tag

ilyet használunk sokan. 4db védett ncr18650b-vel megtöltve. még telefont v. akciókamerát is táplálhatsz vele pluszban.

(#27047) benfolds válasza Maksifül (#27045) üzenetére


benfolds
őstag

szerintem első körben bőven jó a gyári akkupakk, tekintve, hogy 18-20 dollárból megvan lámpával és töltővel együtt. kis helyet foglal, nincs vele macera, vízálló. mondják, hogy több töltési ciklus után az egyes cellák feszültsége apránként eltérő lesz, de én a gyakorlatban ebből eddig nem sokat vettem észre. a nyáron két túrámon volt olyan, hogy a szokásosnál jóval hamarabb lemerült, de szerintem az a meleg miatt lehetett (majdnem 30 fok volt kora este, amikor max-on hajtottam). azóta szerencsére minden visszatért a régi kerékvágásba, ma is ment vagy három órát megszakítás nélkül, igaz 90%-ban legkisebb fokozaton. a töltöttség visszajelző három ledjének mindegyike világított még, amikor hazaértem, de ettől függetlenül több óra használat után mindig felteszem töltőre. január óta használom nagy megelégedéssel. ha bedöglik az akksipakk, akkor én is teszek egy próbát az adapter + 4 védett akksi kombinációval, de mondom, az ára miatt én a kész csomagot venném a helyedben. dicsérik a yinding-et is, képek és videók alapján tényleg szebb (de nem nagyobb) fénye van, mint a solarstormnak + kisebb is maga a lámpa (nem mintha az x2 nagy lenne). átmenet nélkül terít, köszönhetően a lencsének, míg a solarstorm kicsit hotspotosabb. itt meg tudsz nézni egy moddolt x3 vs yinding videót (1:50-től jön az érdemi része).

(#27048) benfolds válasza elszabi (#27046) üzenetére


benfolds
őstag

egyébként ez hány ampert enged így rá a telefonra?

(#27049) Kernel válasza benfolds (#27048) üzenetére


Kernel
nagyúr

Max. terhelhetőség 2 A, de a felvett áramot telefon szabályozza. Itt inkább az USB-aljzat bekötési "kódolása" érdekes. Csak egy példa, hogy mire gondolok, de van többféle bekötés is: [link].

Ha bedugod egy USB-aljzatba és a telefon nem tudja azonosítani a terhelhetőséget, akkor úgy tekinti, hogy standard 500 mA-es USB-port, tehát ennél többet nem fog felvenni, nehogy túlterhelje.

Ha felismeri, hogy ez például a saját 2A-os töltője, akkor aszerint fog ráterhelni.

Tehát ilyenkor az a kérdés, hogy milyen töltőként fogja azonosítani a telefon?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27050) gyenesmartin válasza ZozzV6 (#27044) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem moddolnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.