Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) weiss


weiss
addikt

Helló! Még régebben rendeltem ezt a FT-ről, de nem tetszett a LED színe, úgyhogy rendeltem bele egy 5B1-es XM-L2-t, ami szintén nem a legjobb, de látatlanba ezt az árnyalatot istenítették. Gondoltam veszek bele egy rendes drivert is, ha esetleg kellene a sok fény, akkor legyen, szóval kicseréltem azt is egy ilyenre. Kicseréltem a kábeleket is, mert szerintem esélytelen, hogy ezen átmenjen 3 A. Viszont azt vettem észre, hogy fullosan töltött akksikkal sem vesz fel többet, mint 1,6 A, LED értelemszerűen még kevesebbet kap. Ez mitől lehet?

Ami zavart a driverben, hogy nem mindig váltott funkciót, meg sípolt is, meg rövid is volt a rugó, szóval visszatettem az eredetit, ami meg csak 1,2 A-t vesz fel, szóval ez még gyengébb, de más gond nincs vele. Ami itt megütötte a szememet, hogy van rajta 4 tranzisztor, meg pár passzív alkatrész, de mégis tud 5 módot. Hova az istenbe rejtették az IC-t? :Y

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23052) Kozy10 válasza RomiJosy (#23050) üzenetére


Kozy10
tag

itt ajánlottam másnak az XTAR H3 WARBOY-t(meg akkut és töltőt hozzá):
[link]

nekem ilyen van, bátran merem ajánlani :C
A jetbeam amit linkeltél sajnos már elfogyott, pedig nagyon jó ára volt,talán azért is kapkodták el :D

[ Szerkesztve ]

(#23053) zoli03 válasza RomiJosy (#23050) üzenetére


zoli03
őstag

Jetbeamnek szerintem elég rossz a módkiosztása. Kéne egy alacsony mód, ami pár lumen, a 70 sok esetben feleslegesen sok. A 260 viszont nem olyan sok, kéne egy 350-400 lumenes mód, amit tartósan kibír melegedés nélkül.

(#23054) hpsafl válasza jozsi252 (#23049) üzenetére


hpsafl
tag

Ez a TM16 és a 2015-ös TK75 konkurenciája.

weiss 23051:
Az áramerősseget ugye nem a gyári kábelekkel mérted?

A rugót meg hidald át egy vezetékkel.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23055) Cyborg válasza Kozy10 (#23052) üzenetére


Cyborg
őstag

Szép lámpa, Nekem egy diffúzor, egy neutral led, meg egy mágnes hiányozna a végéből, és tökéletes lenne.
Van egy neutral ST6-om, ami mindezt tudja, csak a kialakítása olyan, hogy sorra törnek el benne a lencsék, sajnos nem gyerekálló, meg futáshoz nem annyira ideális, kicsit "orrnehéz".

(#23056) jozsi252 válasza RomiJosy (#23050) üzenetére


jozsi252
veterán

Én nemrég vettem Xtar H3-at, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Apum is használja, én is, de ennél jobb fejlámpára nem lesz szükségünk. 3500mAh aksival használjuk, és nagyon sokáig világít. Főleg ha csak High-on van használva, nem pedig Turbó módon állandóan.
Szóval ezt bátran merem ajánlani. 2 ismerősnek is rendeltem már, és nagyon szeretik!

(#23054) hpsafl

Igazából XP-L ledek miatt én 200k környéki cd-ra számítottam, de úgy látszik hogy a refi kialakításából "csak" annyi mint az általad említett Nitecore-nak, illetve Fenix van még a környékén.

iPhone 13 Pro Max

(#23057) hpsafl válasza Cyborg (#23055) üzenetére


hpsafl
tag

Edzett üveget esetleg nem lehetne belerakni?

Más kérdés, ha az S2-be belemegy a 3db XP-L, a másikba meg a három piros XP-E, akkor ott Carlco polikarbonát lencse lesz előtte, amitől félek, hogy könnyen összecsikargatom sima edc hurcolás közben.
Mik a tapasztalatok, mennyire karcálló ez a lencse, vagy inkább tegyem be elé a gyári üveglapot, vagy esetleg olyat ami tükröződésmentes réteggel van ellátva?

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23058) hpsafl válasza jozsi252 (#23056) üzenetére


hpsafl
tag

Miért vársz 200kcd-t egy XP-L HD ledes lámpától? A dóm akkora mint az XM-L-é, a fényt kibocsátó felület is ekkora, a refi meg kb ugyan az, mint a másik kettőben.
Ha viszont tudnám, hogy réz dtp-s csillag van benne akkor kapásból ezt ajánlanám a 3 közül.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23059) Cyborg válasza hpsafl (#23057) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem próbáltam még olyat. Ami érdekes, hogy a diffúzor műanyagból van, és mégis pikk-pakk eltörik.
Vagyis nekem évekig bírta, a gyereknek 2 dobás volt :-)

(#23060) jozsi252 válasza hpsafl (#23058) üzenetére


jozsi252
veterán

Azt hittem hogy HI van benne nem pedig HD.

iPhone 13 Pro Max

(#23061) weiss válasza hpsafl (#23054) üzenetére


weiss
addikt

Persze, hogy nem, írtam is hogy kicseréltem vastagabbra /23 AWG/

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23062) hpsafl válasza weiss (#23061) üzenetére


hpsafl
tag

Még most sem értem pontosan, hogy csak a lámpában cseréltél vezetéket, vagy a műszeren is?
Sokszor csak az a gond, hogy az a vezeték, amit adnak a műszerhez vékony és hosszú is, és ez még nagyobb ellenállást generál, mint a driver max 30mm-es vezetéke.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23063) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat.

(#23064) weiss válasza hpsafl (#23062) üzenetére


weiss
addikt

Ja, már értem mire gondolsz. Azzal nem lesz gond, mert akksit rövidrezárva simán jön 5 A.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23065) luck66


luck66
tag

cuponnal 33,99 aNitecore HC30 LED Headlamp - BLACK

COUPON: HC30LED
ez a kód jó az XTAR VC2 töltőhöz is (15,88$)

(#23066) korn válasza weiss (#23064) üzenetére


korn
aktív tag

Ha az akksit rövidrezárva csak 5A jön, akkor azzal lesz gond. Cseréld ki a multi vezetékeit vastagabb kábelekre, úgy pontosabban tudsz mérni. De ezekkel már ne zárd rövidre az akksit!

(#23067) hpsafl válasza weiss (#23064) üzenetére


hpsafl
tag

Én 12awg-s kb 30mm hosszú vezetéket használok 4-es aranyozott csatlakozóval, így korrekt értéket kapok :DDD
[link]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23068) dudika10 válasza weiss (#23064) üzenetére


dudika10
veterán

A lámpában ki akarsz venni a ~4.2V-os feszültségű akkuból cirka 2.5A-t.
(Nem tudom hol méred az áramot, a LED-en átfolyót vagy az akkuból felvettet, de a kettő nem lesz egyenlő, a driver egy DC-DC konverter elég nagy hatásfokkal elvileg, szóval a két oldalán a feszültség és az áram szorzata lesz közel egyenlő.)

Tehát az eredő ellenállásod Ohm törvénye alapján olyan 1.7Ohm kellene legyen.
Ha a ~4.2V-os akkuból ~5A jön ki, akkor ott az ellenállás ~0.8Ohm. Ennek egy része jön az akku belső ellenállásából, egy része pedig a műszer és a vezeték. Ha az akku egészséges, akkor úgy tippre 100mOhm (0.1Ohm) körüli belső ellenállása lehet nagyságrendileg (de javítson ki valaki, ha tévedek).
A műszerre meg a vezetékre marad mondjuk ~0.7Ohm.

Tehát szemben a várt 1.7Ohm-os eredő ellenállással (normál eset) a mérési elrendezésed eredő ellenállása 2.4Ohm lesz, azaz Ohm törvénye alapján i= u/R = 4.2/2.4 = ~1.75A lesz csak a felvett áram 2.5A helyett.

Hasonlítsd ezt össze az általad mért értékkel. :)

A mérési elrendezésben két dolog járul hozzá az eredő ellenállás megnövekedéséhez. Egyrészt a műszer, melyen cserével tudsz változtatni, másrészt a kábel, melynek a hosszával és vastagságával játszhatsz (természetesen ez is cserét jelent). Minél rövidebb és vastagabb lesz a kábel, annál kisebb lesz az a 0.7Ohm ellenállás, ezáltal annál pontosabb lesz a mérés, de az alsó határt és a mérés legkisebb hibáját a műszer meg fogja szabni.
Mivel rendszeres hibáról van szó, minden paraméter ismeretében korrekció természetesen végezhető.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23069) alex89 válasza grabber (#23043) üzenetére


alex89
senior tag

Nagyjából én is átfutottam összes szóba jöhető nitecore, opus, xtar, klarus stb.. töltőt amikor én kerestem. Aztán végül egy Liitokala Lii-500-at vettem és nem bántam meg, ár-érték arányban számomra jobb volt mint az előbb felsoroltak. Jól szerepel teszteken is, tölt szinte minden akksit, 4 egymástól teljesen független slotja van, választható a töltőáram több lépcsőben 0.3-1A között, tudja az 1A-t az összes slotra egyszerre is, tud discharge funkciót, tud gyors tesztet, normál tesztet, van rajta usb, használható power bankként is... és mindezt 21$-ért.

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23070) Vertigo18 válasza alex89 (#23069) üzenetére


Vertigo18
addikt

Néztem ezt most, hogy leírtad... Valami bővebb esetleg róla? Mert van már olcsóbban is annál, és érdekelne, hogy mennyire jó...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23071) #33253120


#33253120
törölt tag

Szoktam bejárni egy ideje olvasgatni... :)
Most picit lemaradtam. 995 hsz-t azért nem fogok átnyálazni... :)
Sztori. Van több lámpám. Mind 18650, vagy 18650/3*AAA kialakítású. A legtöbb piacos Bailong.
Az egyik fajtából van kettő is, teljesen egyforma cucc aminek az akkuháza külön letekerhető.
A koncepció:
Lámpafej, két akkutartó egymásba tekerve, kapcsolós vég.
Az így rohadt hosszúvá tett akkuházba belekerülne 2db egyforma 18650 természetesen párhuzamosan kötve.
Van valami buktatója a dolognak, vagy ezt így megpatkolom, és örülök az extra üzemidőnek?

A maradékkal viszont lehet trükközöm egy kicsit. Mivel a fejet össze tudom tekerni a kapcsolóval lehet lelököm a driver rugóját, kap a házba egy dc-dc konvertert, és megy a bicajra mint vezetékes lámpa.

(#23072) korn válasza hpsafl (#23067) üzenetére


korn
aktív tag

Ha szőrszál hasogató lennék, akkor mondanám hogy az lenne az igazi mérés, ha tudnánk a kapcsoló ellenállását, és ahhoz mérten alakítanánk a dmm ellenállását is. Kapcsoló alatt most az egész tekerentyűt értem, rugóval stb együtt. Van jópár mód milliohm nagyságrendű mérésre, pl pontos méréshez én egyszerűen 1A áramot hajtok át labortáppal a mérendő alkatrészen, utána megmérem a rajta eső feszültséget, és ahány millivolt esik rajta, annyi milliohm-os.
Rövid, vastag vezetékekkel a multiméterem 30milliohmos. Egy gyári kupak sokszor akár 50-100mohm. Szóval ha rövid, vastag vezetékekkel mérek a multiméterrel, akkor pár tizeddel több áramot fogok mérni, mint ami valójában folyik, ha a gyári kupak van a lámpán. De ez még mindig jobb, mintha egy retek 0.5-1 ohmos dmm vezetékkel mérne az ember.

(#23073) PHM válasza #33253120 (#23071) üzenetére


PHM
addikt

Egyszerűbb a drivert 7,2V-osra cserélni,
s akkor mehetnek az akkuk sorosan is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#23074) alex89 válasza Vertigo18 (#23070) üzenetére


alex89
senior tag

Ennél részletesebbet nem tudok róla én sem [link]

Egyébként meg szimplán jó. Pofonegyszerű a kezelőfelülete, jók a gombok, jó a háttérvilágítás, nem melegszik különösebben. Egy meglehetősen átgondolt töltő, nem tudnék hibát említeni. A teszt funkciók is patentül működnek, 2600mAh-es samsung akksimat 2590mAh-nek írja.

Innen vettem, elméletileg közvetlenül a gyártótól érkezik. Most egy kicsit felment az ára, de a leírást esetleg érdemes átnézni.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23075) #33253120 válasza PHM (#23073) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ööö.... Ha sorba kötöm, és egy nagyobb driverrel hajtom meg a ledet akkor nem csak annyi történik, hogy veszteségesebb lesz az új driver ugyanazzal a leddel? Eddig X volttal dolgozott a driver, most 2X-el fog az új, de a kimeneten ugyanannyi van mint előtte. Segíts, mert nem látom hogy növekedne ezzel az üzemidő.
Míg párhuzamos kötésnél szerintem összeadódik a kapacitás, és megnő az üzemidő.

Szerk.: Nyugodtan javítsatok ki ha hülyeséget írok, mert ez valahogy sosem feküdt.

[ Szerkesztve ]

(#23076) dudika10 válasza #33253120 (#23075) üzenetére


dudika10
veterán

Ezek nem lineáris diverek (azok a kimeneti és a bemeneti feszültségek különbségének és az átfolyó áramnak szorzatát egyszerűen elfűtenék, ez például 3A áram és 1V feszültségkülönbség esetén 3W elfűtését jelentené, nagyon rossz lenne a hatásfok).

Kapcsoló üzemű driverekről van szó, tehát a bementi feszültség és áram szorzata (bemeneti teljesítmény) megegyezik a kimeneti áram és feszültség szorzatával (kimeneti teljesítmény) ha eltekintünk a remélhetőleg nem túl nagy (valóságban sem túl nagy) veszteségtől.
Ha a kimeneten 3V, 3A-re van szükség, akkor az a bemeneten 4V, 2.25A vagy 8V, 1.125A lesz. Tehát sorba kapcsolt telepekből fele akkora áramot fog felvenni (nagyjából, külön kéne foglalkozni még a veszteséggel és annak feszültség-, áram- és driverfüggésével, de azt mi most elhanyagolhatjuk, ahogy 4V-tal közelítettem egy liion akkut is, de a valóságban az is terhelőáram és töltöttségfüggő, stb.).

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23077) grabber válasza alex89 (#23074) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,nem hallottam még róla.Viszont max 4,2V-ig tud tölteni ahogy látom és max 1A tud tölteni.Ennyi negatívumot látok csak,a többi jó.

(#23078) alex89 válasza grabber (#23077) üzenetére


alex89
senior tag

Én meg pont a 4x1A miatt vettem meg mondván, hogy az milyen combos... :DDD A VC4 4x0,5A-t a D4 pedig 4x375mAh-t tud csak. Az opus volt a másik befutó, az tud 4.35V-re is tölteni amire nekem nincs szükségem így maradt ez, mert olcsóbb volt vagy 10-12$-val éppen.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23079) weiss


weiss
addikt

Kösz mindenkinek az agytágítást, mindig tanul valamit az ember :R

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23080) Vertigo18 válasza alex89 (#23078) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, akkor ez most egy ajánlott töltő, vagy nem? Vajon az, hogy nem tölt 4.35-ig, az von-e le annyit az értékéből?

Van valakinek linkje egy ilyesmi árban lévő, ennél jobb töltőre?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23081) alex89 válasza Vertigo18 (#23080) üzenetére


alex89
senior tag

Én merem ajánlani, de alapvetően mindenki azt vesz amit akar :) Az én elvárásaimnak az árat is figyelembe véve ez felet meg leginkább. 4.35V-s akksim nincs és szerintem jó darabig nem is lesz, így nálam ez semmit nem vont le az értékéből.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23083) #33253120 válasza dudika10 (#23076) üzenetére


#33253120
törölt tag

:R

Köszi a felvilágosítást.

(#23084) alex89 válasza alex89 (#23081) üzenetére


alex89
senior tag

Ha mégis kellene majd valamilyen oknál fogva a 4.35V, akkor vennék mellé egy ilyet [link], amúgy is hasznát venném amolyan "travel charger" jelleggel. :)

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23085) hpsafl válasza hpsafl (#22397) üzenetére


hpsafl
tag

Egy kis update az M23 teszthez:
A lámpa most esett le felszerelés közben a bringa kormányáról, egy védelem nélküli NCR18650B akkuval, és kialudt.
A lámpa működik, de az aksi + végén a lemez behajlott, és így már nem érintkezik, de ipari akkuval, vagy mágnessel még mindig jó a leejtett cella is.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23086) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Un. "okostöltők" közül (mint pl.B6) melyik ajánlott ami tud 4.35V-ra is tölteni? Jelenleg egy Turnigy Accucell 6-om van de vennék egy újabbat ami már esetleg többet is tud.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#23087) csaby9 válasza Kozy10 (#23082) üzenetére


csaby9
tag

Én pár napja vettem ilyen töltőt alin ott még olcsobb.
Liitokala li500

Oneplus 6t / LG Nexus 5

(#23088) Myers válasza hpsafl (#23085) üzenetére


Myers
senior tag

Nekem az S2-ben használt akkuk jártak ugyanígy. Aztán elkülönítettem ezeket, amiket csak ebben használok. :D

Neodímium mágnessel? Nincs nagy ellenállása?

http://www.muszaj.hu/

(#23089) luck66 válasza csaby9 (#23087) üzenetére


luck66
tag

már nincs neki,de 20,90$-ért láttam

(#23090) hpsafl válasza Myers (#23088) üzenetére


hpsafl
tag

Nem tudom, hogy mekkora az ellenállása, mert az eset után rögtön írtam, és csak most értem haza. Így eddig még nem volt időm mérni, de a 6mmkeresztmetszeten csak átmegy az a kb 3A

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23091) hpsafl válasza hpsafl (#23085) üzenetére


hpsafl
tag

A ködben érdemes volt feltenni biciklire az M23-at ;]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23092) Vertigo18 válasza luck66 (#23089) üzenetére


Vertigo18
addikt

EZ esetleg? Egész jó az az 400 értékelés is... Mindenki kezdte valahol.

hpsafl: Én mostanában folyamatosan ezzel szórakozok! :) Hajnalban kiszállok a kocsiból, előkapom az M22-t, meg a C8-at és jelzek a két "tölcsérrel" az űrlényeknek! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23093) dugesz77 válasza Vertigo18 (#23092) üzenetére


dugesz77
őstag

Jó árban lenne de ahogy kiveszem ez táp nélkül árulja. 5$ drágábban kezdődnek a tápos csomagok.

(#23094) luck66 válasza Vertigo18 (#23092) üzenetére


luck66
tag

láttam páran rendeltek Magyarországról
Én erre gondoltam

(#23095) BullZeye válasza luck66 (#23094) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez a kettő ugyanaz, csak a tiéd drágább.

(#23096) Vertigo18 válasza luck66 (#23094) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én is vettem egyet, remélem megjön, remélem jó lesz... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23097) alex89 válasza BullZeye (#23095) üzenetére


alex89
senior tag

Viszont van hozzá táp is. Én most azon eladók közül akiknek már van némi értékelése ezt találtam legolcsóbbnak.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23098) M_o_g_y_i válasza RomiJosy (#23050) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nekem van egy Olight H15S lámpám, fejre szerintem elég a 250 lm. :))
Kivéve pl. bringázáshoz, de ha egy kiegészítő kormányra szerelhetőt is használsz mellé (pl. Convoy S2/S2+), akkor bőven jó ilyen célra is. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#23099) RomiJosy válasza M_o_g_y_i (#23098) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Az ir ledet használod valamire? Az érintés nélküli ki-be kapcs vonz nagyon. Sokszor olyan a kezem, hogy nem akarok fogdosni vele semmit. Az viszont, hogy kb ugyan ekkora pénzből lehet venni erősebb lámpákat elbizonytalanít. A biciklire szerintem veszek majd (ha tudtok linkelni oldalt megköszönöm) egy műanyag bepattintóst amibe az olight s30r ll belemegy. Az tuti elég lenne bármire.
Szerintem a fejlámpák vásárlásánál várok valami jó akcióra.

(#23100) grabber


grabber
addikt

Megjöttek a Panasonic NCR18650B Protected Rechargeable 3400mAh 3.7V 18650 Lithium Batteries
3,63V volt bennük.Fastech-ről.Persze pár napra rá a GB akciózott.IJ.

Kapacitást nem tudok mérni,metrt ticketre nem írtak vissza és a csomagom még úton sincs :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.