Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) erik365 válasza Gyugyu1987 (#22249) üzenetére


erik365
aktív tag

Szerintem, 2600mah már tökéletesen megfelel, a célra. Lehet Samsung, Sanyo, Sony, Lg.
Igazából amelyiket olcsóbban megtudod akcióban venni. Ilyen 5-6Ampert nyugodtan elbírnak ezek is, így tökéletesen megfelel neked.

1.4 T-jet M32

(#22252) Gyugyu1987 válasza erik365 (#22251) üzenetére


Gyugyu1987
tag

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm!!! Ma szét is nézek!!!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#22253) erik365 válasza Gyugyu1987 (#22252) üzenetére


erik365
aktív tag

Nagyon szívesen :R .

1.4 T-jet M32

(#22254) zoli03 válasza gyenesmartin (#22235) üzenetére


zoli03
őstag

Passz, eddig még nem volt rá szükségem, így nagyon utánuk se néztem, hogy melyik jó ár-érték arányban.

(#22255) 5-ös kezelő válasza erik365 (#22245) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

És a szarvasok intim szférája az neked smafu?! :D

(#22256) erik365


erik365
aktív tag

Debreceni látképek :)
Kissé ködös az idő.
Olight SR51

Jetbeam BC40SE

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#22257) erik365


erik365
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből...

Jetbeam BC40SE
:

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#22258) Gyugyu1987 válasza erik365 (#22253) üzenetére


Gyugyu1987
tag

Még egy kérdésem lenne! Az mindegy, hogy 3.6V 3000mAh vagy 4.35V- os 3000mAh az akku? Az általad írt két lámpa közül ezt választottam: Small Sun ZY-T08. Viszont az adatlapja semmilyen "V" adatot nem ír! Válaszod köszönöm!!!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#22259) erik365 válasza Gyugyu1987 (#22258) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!
3,6V-4,2V-ig kell keresned akkut.
Ez a töltetlen, és a töltött állapotot jelzi.
A 4,35V nem jó neked, a 4,2V jó neked :DDD

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#22260) jozsi252 válasza Gyugyu1987 (#22258) üzenetére


jozsi252
veterán

Annyit még hozzátennék hogy mindenképp button top akksit vásárolj, mert a small sun zy-t08-nak a + érintkezője lapos teljesen. Így flat top akksi nem jó. Top button akksinak nevezzük azt aminek a + pólusánál van egy kis "csöcs".

Itt egy kép hogy pontosan miről van szó.

iPhone 13 Pro Max

(#22261) Gyugyu1987 válasza erik365 (#22259) üzenetére


Gyugyu1987
tag

KÖSZÖNÖM!!!!!!!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#22262) Ciccuka válasza jozsi252 (#22210) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez a zseblámpa, amit linkeltél egy hulladék.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22263) erik365 válasza Ciccuka (#22262) üzenetére


erik365
aktív tag

Tudunk róla, poén kedvéért lett linkelve ;]

1.4 T-jet M32

(#22264) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Holnaptól elvileg újra akciós lesz a BLF A6 26,95-ért. De pl. a 3400-as Panasonic akkuk is jó áron lesznek.

(#22265) Ciccuka válasza erik365 (#22263) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ja akkor rendben ;)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22266) jozsi252 válasza Ciccuka (#22262) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen ezzel én is tisztában vagyok.

Amúgy ha valaki akar rendelni Xtar VC4 töltő, akkor már(?) van Banggood EU raktárba. katt
Nem tudom hogy eddig elérhető volt-e egyáltalán, de most már igen.

Jó lenne ha az Xtar piacra dobna egy olyan töltőt ami az összes következő kritériumnak megfelel
- 10440 - 26650-ig tudjon akksikat tölteni
- egyszerre tölthető akksik száma 4 legyen minimum
- rekeszenként be lehessen állítani 0.25A - 0.5A - 1.0A - 2.0A-es töltés
- egy adott értékre ki tudja sütni az akksit
- legyen kapacitás teszt, ekkor előre beállított értékre merítse az akksit, és természetesen mutassa mennyit tudott kisütni az akksiból (2.75V - 3.0V.)
- töltés közbe mutassa a betöltött kapacitást, töltés óta eltelt időt

Simán megérne 15k-t is egy ilyen töltő. Majd egyszer talán..

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22267) erik365 válasza jozsi252 (#22266) üzenetére


erik365
aktív tag

Jó volna, de csak álom, addig is ott van a jó öreg Opus bt-c3100 :D

1.4 T-jet M32

(#22268) Kernel válasza Gyugyu1987 (#22258) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyébként hiába vennél 4,35 V-os akkut, ha a töltőd 4,2V-os, az ezen a szinten megáll. Nem lenne belőle semmi gond (sőt, kímélő töltésnek számítana), csak így nincs teljesen kihasználva.

Hasonló a helyzet a 4,2V-os (3,7V névleges feszültségű) és a régifajta 4,1V-os (3,6V névleges feszültségű) akkuk között. Kevesebb feszültségre szabad tölteni, többre nem.

Ezek mind Li-ion akkuk, a katód anyagában van eltérés, esetleg az elektrolit vegyületében is.

3V körüli feszültség alá nem ajánlott kisütni, így jönnek ki az átlagos értékek 3,6-3,7V-ra.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22269) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Gearbest-en hogyhogy nem ingyenes a szállítás, ha az volt kiírva? Például
Shipping Cost to:
Hungary Dispatch:Ships within 3-5 business days FREE SHIPPING

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22270) V-I-D-A válasza Ciccuka (#22269) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Mert kértél rá követést. :U

Vedd ki a pipát a Tracking number mellől, és rögtön ingyenes lesz! :K

[ Szerkesztve ]

(#22271) 5-ös kezelő válasza Ciccuka (#22262) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kinek mi a hulladék. Maga a lámpa kb. 1200-ért beszerezhető, 3 AAA elemmel is működik. Hobby célra, ház körül, gyereknek táborba stb. bőven megfelel. Több tucat hibátlanul működik ismerőseimnél ebből a fajtából /csak más eladótól/. Ár/érték megfelelő.

(#22272) Ciccuka válasza 5-ös kezelő (#22271) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az az igazság, hogy ennyiért mondjuk 3x jobb minőséget kapsz. Az a lámpa vállalhatatlan kategória. Hidd el tudom miről beszélek, volt a kezeim között olyan.

V-I-D-A Kiszedhetetlen a pipa

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22273) Misser válasza 5-ös kezelő (#22271) üzenetére


Misser
tag

Így igaz. Nálam egy hasonló, ebay-es low end cree ledes lámpa már másfél éve jól működik. Napi használatban van egy diffúzorral a "spájzban".
Ha a kapcsolója bírja, akkor 1200-1500ft os kategóriában nincs párja.

(#22274) V-I-D-A válasza Ciccuka (#22272) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Ne sajnáld, így legalább több esély van rá, hogy meg is kapod! :K Nekem már lassan két hónapja nem ér ide két csomagom a Gearbest-ről. :( Sajnos nem vettem rájuk követést! :W

(#22275) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok van egy felesleges Trudtfire TF14500-as akku.
Gondoltam veszek anyámnak valamilyen lámpát hozzá, ez milyen lenne?
[link]

(#22276) jodzsy válasza Ciccuka (#22272) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Akkut rendeltél szerintem és azt alapból kötelezően trackinggel küldik jelenleg Gbesték.

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22277) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mennyi az az összeg/ár ami már jónak számít Convoj S2+ lámpa tekintetében?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22278) Vertigo18 válasza Predator2 (#22277) üzenetére


Vertigo18
addikt

14$ körül

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22279) 5-ös kezelő válasza Ciccuka (#22272) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Linkeld légy szíves azt a 3x jobb minőséget 1200 Ft-ért. Érdekelne.

(#22280) Kozy10 válasza gyenesmartin (#22275) üzenetére


Kozy10
tag

én is anyósnak vettem ilyet,egész jó, li-ion akkuval főleg
itt lesz holnaptól olcsóbb ugyanez(vagy hasonló) csak itt van többféle színben is : [link] US$2.69
az 1200lument felejtsd el ennél a lámpánál,Q5-ös ledből nem lehet annyit kihozni... mondjuk az 500 is kicsit túlzás szerintem, de közelebb van az igazsághoz talán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22281) Misser válasza krisztianAMG (#22264) üzenetére


Misser
tag

Köszi, hogy szóltál.
Nagyon erős túlkereslet lehet erre a blf a6-ra, mert már most nincs belőle, csak majd 19-én lesz újra.
Gondolom meg lehet így is venni akciós áron, csak várni kell rá sokat.

Egy s2-vel való összehasonlítást megnéznék.

(#22282) gyenesmartin válasza Kozy10 (#22280) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor meg is veszem.

(#22283) dugesz77 válasza Misser (#22281) üzenetére


dugesz77
őstag

Itt pont össze van hasonlítva a kettő. Elöl a kékek alatt a sample kép. Azért jobb a blf viszont ha meg azt nézzük,hogy az ára is kétszeres akkor meg nincs szégyenkezni valója a convoynak sem.

(#22284) macmelon


macmelon
csendes tag

Sziasztok!

Egy Cree XM-L -lel szerelt lámpát szeretnék 2 db 18650-es akkuval meghajtani. (Eredetileg 4 volt hozzá, gondolom ketőnként párhuzamosan kötve, mert 8,4V bemeneti feszültség volt megadva. Nekem elég lesz a 2, mert a kapacitásban nincs nagy igényem, és ahogy nézem a maximáis 3A-t tudja egy cella is.)

Sokat olvasgattam, és ez alapján védelemmel szerelt, nem gagyi/hamis cellákat vennék (2Ah környéke elég, ha tényleg tudja).

Szükségem lenne hozzá egy tokféleségre, ami, ha nem is búvárkodásra való, de esőben is használható, valamint egy töltőre (2 cellás elég ugyebár).

- 2 védett 18650
- cseppálló tok, kivezetéssel
- töltő

Hol érdemes efféléket vásárolni? Igazából a tok az, amire eddig nem találtam jót, a másik kettőre csak további ajánlások is jól jönnek!

Köszönöm!

(#22285) Kozy10 válasza macmelon (#22284) üzenetére


Kozy10
tag

Sziasztok!
Lenne esetleg valakinek elfekvőben Uniquefire 1405/1504-hez való lengőkapcsoló?

(#22286) macmelon


macmelon
csendes tag

Közben felmerült egy másik kérdés. Szükség lenne (3 db) olyan lámpára, ami a következőket tudja:
- Nem szükséges 1000 lm, látva pár lámpát 200-300 körül saccolom, ami kéne.
- Legyen kicsi.
- Ne legyen drága.
- Nem szükséges hosszú üzemidő.

A másik projekt miatt Li-ion töltő és 18650-es cellák lesznek, azaz szóbajöhet az is, de a kisebb igény miatt itt talán a NiMH is játszik még.

Van ötletetek?
Köszi!

(#22287) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nos, megjött a kicsi Blf...

Valóban profi lámpa, eddig fényerőben, használatban leginkább a Convoy S2+-hoz tudnám hasonlítani, csak több mód van benne, drágább és picivel talán több a lumen. Holnap melóban ki tudom próbálni, de aranyos a kicsike.

Szétszedve

Összerakva

Jah, annyi, hogy október 30-án lett feladva, ma jött meg! Ez szerintem rekord!

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22288) krisztianAMG válasza Vertigo18 (#22287) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Engem majd az érdekelne, hogy a legfelső fokozatban mennyire melegszik. Nyáron már az S2+-t se volt mindig kényelmes kézben tartani.

Szerk.: Ilyenkor nagyon kellemes használbi, de a baj az, hogy sötét nem csak télen van. :( Ha esetleg kéznél lenne az S2-d, jöhetnek közös képek is. :K

[ Szerkesztve ]

(#22289) Vertigo18 válasza krisztianAMG (#22288) üzenetére


Vertigo18
addikt

Használd télen! ;]

Holnap tudom csak éjjel kipróbálni, addigra töltök aksit, hogy meddig bírja...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22290) Misser válasza krisztianAMG (#22288) üzenetére


Misser
tag

Az S2-vel való összehasonlítás engem is nagyon érdekel. Bár én a módok miatt venném meg, de örülnék, ha a fénye is jobb lenne a már meglévő olcsóbb lámpáménál.
Nekem az S2 néha túlzottan szórja a fényt, könnyen vakíja a többieket.

Mi a helyzet azzal, amit írnak néhol, hogy van még benne tartalék fényerő, csak a rugót kell kiiktatni?
Lehet hozzá kapni másik típusú végelemet? Avagy mindenki megoldja maga, kreatívan?

(#22291) Vagany


Vagany
őstag

Egy ilyen Skyray mit tudhat: [link] ?
Eredeti lehet ez 5-10 ezerért? egy Convoy S2+-hoz képest kb hogy lehet belőni.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22292) WestBam válasza Vertigo18 (#22287) üzenetére


WestBam
Topikgazda

+1 az S2 összehasonlításnak. Az engem is baromira érdeklne, hogy megéri-e a felárat. Illetve ha nincs hőmérőd még egy kézzel végzett hőteszt is érdekelne a kettő közt mondjuk 10 perc maxon járatás után mekkora a különbség és a fénycsóva az is érdekelne ha már ilyen kívánságműsor van napirenden :DDD
Engem főleg az érdekel, hogy terít-e annyira egyenletesen mint az S2, mert nekem pl. erdőben az vált be nem a thrower.
Előre is köszönjünk a sok képpel irrusztrált tesztet :R


Vagany

Ezt semmilyen téren nem lehet az S2+-hoz mérni. Nézted a képen az elejét? :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22293) jodzsy válasza krisztianAMG (#22288) üzenetére


jodzsy
csendes tag

A BLF A6-ban a Turbó üzemmódhoz 30 másodperces max üzemidő van beállítva,miután visszavált High2-be.
Akkor is működik az autovisszalépés ha Moon módból egyből Turbóra és akkor is ha(nagyon jól adagolható a fényerő ebben a módban) a Moon->Low->Mid1->Mid2->High1->High2->Turbó sorrendben kapcsolom. De 0,5 és 1,5 sec között félig lenyomva a kapcsolót vissza lehet léptetni újabb fokozatokat,ha még mindig forrósodna a környezeti hőmérséklet függvényében. Szuper kis lámpa. Mióta megvan szinte csak ezt használom.

dugesz77 kollega néhány hozzászólással feljebb pont linkelt egy összehasonlító írást.

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22294) jodzsy válasza jodzsy (#22293) üzenetére


jodzsy
csendes tag

Pontosítok: 45 sec a turbó max ideje.
Kicsit túlzásnak tartom a 15 clicket a konfig módba lépéshez, de ez a legkevesebb. Fura a sok opció akár egy C8-hoz képest,de a jót hamar meg lehet szokni. :)

[ Szerkesztve ]

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#22295) Kameleon5


Kameleon5
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni convoy ügyben. S3 és UF-501b mellé szeretnék egy thowert. C8 lenne opcionális, viszont ha lenne attól kisebb méretű hasonló fénnyel, az még jobb lenne. Néztem M2-t az formára, méretre szimpatikus, de nem tudom megítélni, mennyire van szúró fénye. Válaszokat előre is köszönöm.

(#22296) Vagany válasza WestBam (#22292) üzenetére


Vagany
őstag

:)) Tisztában vagyok vele, hogy nem egy ligában játszanak, de mivel nekem és sokaknak S2+ van ez egy jó kiindulási alap, hogy ehhez képest mit tudhatnak ezek. Úgy általában a tapasztalat is érdekelne, hátha van/volt valakinek ilyesmi lámpája, milyen lehet a drivere, mennyire melegszik, milyen a fényereje, mennyire világít messze, szórt fénye milyen, van-e? Azért ezeket simán lehet hasonlítani egy S2+-hoz kb.

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#22297) Vertigo18 válasza Vagany (#22296) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem ebből a kategóriából van egy ilyen kis csöppségem... Brutális a fényereje, valóban meglepő, viszont amikor mellé teszed a C8-ast, akkor vettem észre, hogy bármilyen óriási is a T4-es fényereje, a C8-as egy kicsit messzebbre visz. Persze, a T4-es terít is mellette, meg télen jó használni, hiszen jól melegszik, de azért csodálkoztam.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22298) Kozy10 válasza Kameleon5 (#22295) üzenetére


Kozy10
tag

Ez esetleg?
High mód 3,5A. :DD
Eagle Eye X6 XPL-HI 1200 lumen

+ Banggoodon minden Convoy lámpára 15%-os kupon: M4convoy :))

[ Szerkesztve ]

(#22299) FLx


FLx
addikt

Csak érdekességképpen, egy ilyent sikerült szereznem:

http://www.surefire.com/g2x-pro.html

Egész tűrhető. :)

(#22300) Vagany válasza Vertigo18 (#22297) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi, bár ez nem túl bíztató. Pont a C8-at nézegettem, de félek, hogy nincs jelentős különbség az S2+-szom és a C8 között így itt nem állnék meg és nézegetnék más lámát is :B . Szeretem a lámpákat, de nem akarok sokat felhalmozni itthon :) . Gondoltam 2 lámpából megoldom, van egy "kicsi a bors de erős" S2+ és mellé vennék egy batár, mindent bele, fullos, sok akkus, sok ledes izomlámpát, de viszonylag olcsón, ami kiváltaná a C8-at is. :B :U

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.