Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96801) elfelejtette válasza C. s. (#96800) üzenetére


elfelejtette
veterán

A 8 series az a 8xxxGT(X), pl. 8600GT, 8800GTX.
A 9 series az a 9xxxGT(X), pl. 9600GT, 9800GTX.
100 series nekem nem rémlik, 200-asok jöttek, utána meg 400-asok.
A 200 series az a GT(X)2xx, pl. GT240, GTX260.
stb.
Volt nálam GT630-as kártya, hasonló tudású volt, mint a jópár évvel idősebb 9600GT-m, csak harmadannyi fogyasztással. Szóval ez se jelenti automatikusan azt, hogy gyorsabb, mint a régebbi. Esetleg biztosan tudja technológiailag azt, amit kell (pl. DX10/11).

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#96802) C. s. válasza elfelejtette (#96801) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

Még mindig nem értem a logikáját teljesen, de most fáradt is vagyok hozzá.
Ezek szerint az enyém kompatibilis? :B

(#96803) quailstorm válasza Memora (#96797) üzenetére


quailstorm
nagyúr

én is videókkal teszteltem (élesben), nekem is volt amelyikben volt hiba, de az aktívan használt lemez volt, gameplayre

(#96798) C. s.: gyengének gyenge a kártya, de újabb mint a felsoroltak, 9000 után a 100 jön nV-nél
meg az se mindegy melyik, ahogy elnézem 3 féle is van belőle, abból kettő irodai kártya Excelre, de egy Sims-et vagy régebbi játékot elvisz, kompatibilitási gondot meg kizárhatod, legfeljebb akad

milyen játékra kell?

[ Szerkesztve ]

(#96804) C. s. válasza quailstorm (#96803) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
Akkor megnyugodtam. Nem játék miatt kérdeztem, a Nik Collection ingyenes lett, de majdnem fél giga a telepítője, ha úgyse menne, nem vacakolnék vele. Így viszont kipróbálom. :C

(#96805) quailstorm válasza C. s. (#96804) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ilyen téren nem kell aggódni, szabványokkkal még évekig jól fog állni

(#96806) C. s. válasza quailstorm (#96805) üzenetére


C. s.
addikt

Megnyugodtam, köszönöm szépen!
Jó éjszakát!

(#96807) Memora válasza quailstorm (#96803) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem ez egy régi HDD, 97%-al, és másik partícióin futott torrent, ill. OneDrive közben, és valószínűleg agyon is van töredezve, továbbá valamiért sandbox-ba telepítettem és teszteltem. Mindenesetre majd teszek még egy próbát vele, mert amiket azóta kipróbáltam, azok egyáltalán nem hozták vissza a törölt fájlokat, vagy csak úgy, hogy nem jelezte ki többé lejátszóprogram a videó hosszát, nem látszott a bitráta a windows intézőben, vagy csak félig lett kész, stb, a képeket meg az egyik úgy "hozta vissza", hogy kicserélte arra, amit éppen nézegettem a visszaállítási folyamat alatt...
Remélem nem ilyen sz@r az összes program, hogy még az orra előtt törölt fájlokat sem képes visszahozni :W

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#96808) quailstorm válasza Memora (#96807) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ontrack easy recovery és final data enterprise amikkel sikeresen hoztam vissza fájlokat egy elveszett partícióról

(#96809) Memora válasza quailstorm (#96808) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, ezek a nevek még nem voltak rajta nekem a kipróbálandó programok listáján :R

Fancy quote placeholder

(#96810) Memora


Memora
senior tag

Kellene nekem egy olyan program, ami monitorozza az internet forgalmat, de úgy, hogy élőben mutatja hogy milyen programok használják a hálózatot, és mekkora sebességgel. OneDrive-ot használok éppen, és gyanúsan lassú...más online program nem fut, és a speedtest is kijelzi a max sebességemet.

Fancy quote placeholder

(#96811) varmi2 válasza Memora (#96810) üzenetére


varmi2
nagyúr

A windows erőforrás-figyelőjében van olyan fül, hogy hálóz. Ott mutatja az alkalmazásokat, amik használják a hálózatot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#96812) Memora válasza varmi2 (#96811) üzenetére


Memora
senior tag

Ja tényleg, ezt elfelejtettem, köszi! :)
600 000 B/s sebességgel megy a Drive, minden más elhanyagolhatóan alacsony sávszélt foglal le. Ezek szerint mégsem lassult be, csak én éreztem úgy (felfelé 6 Mb/s a max sebességem) :F

Fancy quote placeholder

(#96813) Perillustris válasza hzcs (#96669) üzenetére


Perillustris
senior tag

Szia, mi a tárgyalóban a laptopról a QPresenter nevű csodával lőjük át wifin a képet a (BenQ) projektornak (a projektorhoz egy dedikált router kapcsolódik).

(#96810) Memora: Networx :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#96814) Memora válasza Perillustris (#96813) üzenetére


Memora
senior tag

Thx! :R

Fancy quote placeholder

(#96815) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Azt hallottam egy okostojástól, hogy ne DLNA-n wifin keresztül játsszam le a gépemen lévő videofájlokat, hanem egyszerűbb a gépen elindítani a lejátszást és a lejátszott képet átvinni a tévé képére.

A kérdésem: Ez hogyan kivitelezhető? :U

(#96816) quailstorm válasza cocka (#96815) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HDMI kábellel. Egyébként nettó baromság.

(#96817) cocka válasza quailstorm (#96816) üzenetére


cocka
veterán

Az gyönyörű, mert a tévé a másik szobában van és gondolom kéne vagy 10 méteres HDMI kábel, arról nem is beszélve, hogy a géphez tartozó monitoron van egy VGA bemenet, azt annyi.

(#96818) quailstorm válasza cocka (#96817) üzenetére


quailstorm
nagyúr

monitor ebből a szempontból irreleváns, a kártyán kell lennie HDMI-nek
DLNA kábellel is lehetetlen? Gondolom az a baj, hogy szaggat.

(#96819) cocka válasza quailstorm (#96818) üzenetére


cocka
veterán

Tök mindegy, mert ott is csak DVI van.

2.4 GHz-en szaggat, 5 GHzen viszont tökéletes. :)

(#96820) cocka válasza quailstorm (#96818) üzenetére


cocka
veterán

Ami viszont érdekesebb volt, hogy 2.4 GHz-en a youtube (ez a tévékhez való youtube app) nem szaggatott, csak időnként a minőségét változtatgatta. Viszont ha DLNA-n keresztül próbáltam hozzáférni saját géphez és 720p-s videot lejátszani, ott már kb. 2-3 mpenként meg-megállt.

(#96821) MasterMark válasza cocka (#96820) üzenetére


MasterMark
titán

A youtube bitrátája a béka segge alatt van, azért. Nem a felbontás a lényeg.

Switch Tax

(#96822) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

egyik ismerősömnél ezt dobja a gép.

Szar a kép, nem tom miért. 8GB van a gépben de a W10 azt írja, hogy csak 3.97 használható

Aida látja
CPU-Z látja
BIOS látja

Tegye újra a W10et?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#96823) DrojDtroll válasza cellpeti (#96822) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nálam rossz minőségű a kép.

(#96824) bylow


bylow
aktív tag

Hyper for Youtube . Win 10 alatt nem megy.
Másoknál is gáz van vele?
Elindul, keresni keres és talál, majd ha rá nyomok egy zenére vagy bármire, akkor csak tölt. Ha bármit nyomok, vagy az egéren a görgőt megmozdítom, azonnal kilép a programból.

Valaki ??? :U

ByLow #

(#96825) cellpeti válasza DrojDtroll (#96823) üzenetére


cellpeti
veterán

Tigris, tigris, csóvafény...

(#96826) #33253120 válasza cellpeti (#96825) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ramdisk, vagy valami hasonló huncutság nem lehet képben?

(#96827) bitpork válasza cellpeti (#96825) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)


Ott nincs limit beállítva?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96828) cocka válasza bitpork (#96827) üzenetére


cocka
veterán

Magyarok nyilaitól ments meg uram minket! :D

(#96829) freaghill válasza cocka (#96828) üzenetére


freaghill
őstag

:D

(#96830) Met válasza cellpeti (#96825) üzenetére


Met
nagyúr

Bios-ba nincs bekapcsolva valami memory remap vagy hasonló opció?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96831) Restart®


Restart®
tag

Sziasztok!

Valamiért nem tudom telepíteni a Java-t a gépemre (Win 10). Futtattam simán és rendszergazdaként is a telepítőt, de nem csinál semmit (azaz nem jelenik meg a telepítő). A program elindul (legalább is a feladatkezelőben látom, hogy fut), de semmi más nem történik. Valakinek valami ötlet? Köszönöm a segítséget előre is!

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#96832) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!

Elindítom a Cinebench-ben az OpenGL tesztet és ezt a hibát írja ki:
Error is rendering are displayed as red pixels,the difference with the reference image is too great.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#96833) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudtam hova írjak így ide teszem, remélem tudtok segíteni.
Arról lenne szó hogy két pont között hogyan tudok létre hozni Wifi kapcsolatot, internet meosztás céljából.
Google maps szerint 3,6km a légvonalban a távolság épületek nincsenek útban max fák.
Otthoni internetem szeretném megosztani, szüleim telkére.
Milyen antennával tudnám ezt legolcsóbban megoldani.
Itthon TP-link WDR4300 router van. Gondolom a telken is kell majd egy router adott antennával hogy tudja venni a jelet?
Mi lenne a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás?
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#96834) Lompos48 válasza bvvitya (#96833) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Még ilyen távolságra nem próbáltam, de feltételezem, hogy 2 ilyen repeaterrel lehetne megoldani.

(#96835) bvvitya válasza Lompos48 (#96834) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Ettől valami olcsóbb megoldás?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#96836) Lompos48 válasza bvvitya (#96835) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet, hogy van. Én nem tudok róla.

(#96837) Kiglerx válasza bvvitya (#96835) üzenetére


Kiglerx
tag

Esetleg meg lehet nézni a "nagy hatótávolságú wifi antenna"-kat, hogy mekkora távolságot tudnak áthidalni

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#96838) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok!
Volna egy bosszantó problémám amiben remélem tudtok nekem segíteni.
Van egy Acer Aspire E15 (E5-511) notebookom. 64bites win7-et raktam fel rá, de hiányoznak illesztőprogramok. Többek között nem ismer fel hálózati adaptert, ergo nem tudom Wifire csatlakozni vele, a menüje sincs meg a win7en belül. Milliárd féle drivert próbáltam már feltelepíteni, de eddig semmi nem jött be. Valaki aki tudja mit kellene tennem, feltelepítenem, kérem segítsen! Lassan egy napja ezzel szenvedek és ez már a 3. windows amit felvarázsoltam a gépre mert azthittem azzal van a gond, de már nagyon el vagyok keseredve..

Szóval kérem, ha valaki tud legyen szíves segítseg egy megfelelő linkkel, vagy bármivel ami kell...

Előreis köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#96839) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Régebbi office-om UTF-8 -as hibákkal jelenít meg (ügyvédektől) kapott email-es World dokumentumokat..

Office hiba, vagy "valami kodek" lehet? Ha második akkor mi a megoldása?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#96840) Kiglerx válasza csokad (#96838) üzenetére


Kiglerx
tag

Javaslat:
Vagy az eszközkezelőben nézd meg, hogy mi a típusa a fel nem ismert komponenseknek és az alapján meg tudod találni a megfelelő drivert.

Vagy feleteszed rá az AIDA64 nevezetű programot és azzal ugyanezt ki tudod keresni.

A második megoldás kicsit felhasználóbarátabb.

És célszerű lenne a korábbi drivereket leszedni, amikkel próbáltad.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#96841) csokad válasza Kiglerx (#96840) üzenetére


csokad
senior tag

Az eszkozkezelo sajna nem irja ki a nevuket. Az Aida net nelkul is megtalalja?

(#96842) RedCactus válasza ledgeri (#96839) üzenetére


RedCactus
senior tag

OpenOffice?

(#96843) ledgeri válasza RedCactus (#96842) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ott a pont! ki is ment a fejemből!!!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#96844) Vakegérke válasza csokad (#96841) üzenetére


Vakegérke
veterán

Találtam neked valamit. Sok sikert.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96845) Kiglerx válasza csokad (#96841) üzenetére


Kiglerx
tag

Persze. Nem a drivert találja meg neked, hanem az eszköz pontos nevét/típusát és úgy már célzottan tudsz drivert keresni a neten.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#96846) csokad válasza Vakegérke (#96844) üzenetére


csokad
senior tag

Innen mar minden fel van telepitve amit engedett... es meg mindig ez a jelenseg:

mostmar a realtek honlapjarol is raktam fel de semmi... :(

(#96847) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, mi most a legolcsóbb (vagy nagyon olcsó) telefon kártyás csomag? szolgáltató lényegtelen. SMS, MMS, meg net nem érdekli kinek kell, tehát csak beszélgetésre használja a telefonját. köszönöm

(#96848) Vakegérke válasza csokad (#96846) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már csak ezt tudom ajánlani. Engem már kisegített.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96849) pjen válasza csokad (#96846) üzenetére


pjen
félisten

Szia,nem szívesen kérdezem:nem lehet,hogy hibás az a vezérlő?Egy USB stickel esetleg megoldódna a probléma.

(#96850) Restart® válasza Restart® (#96831) üzenetére


Restart®
tag

Valaki erre valamit? :F Köszi!

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.