Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97551) varmi2 válasza cidalain (#97549) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez tévedés. Ha nagyobb feszültséget kapcsolsz rá, akkor kinyírja az elektronikát, ebben igazad van. De az áramerősség nem, mert te 100A töltőt is rádughatsz, az nem nyír ki semmit. Mert csak annyit használ a 100A-ből amennyi neki kell. Így nem nyírja ki, csak a magas feszültség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#97552) pjen válasza rii (#97550) üzenetére


pjen
félisten

Nem valószínű,sajnos...

(#97553) rii válasza pjen (#97552) üzenetére


rii
nagyúr

okaly, ... köszönöm!

(#97549) cidalain:
12V 2A helyett 20V 4,5A-t kapott

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#97554) cidalain válasza varmi2 (#97551) üzenetére


cidalain
veterán

Van benne valami, hulyen irtam.
No de kiderult hogy 12V helyett 20V ment ra.

(#97550) rii
Jo esetben csak az elektronika sult ki, rossz esetben a motor is meghalt. Elektronikat lehet cserelni, motort azonban nem. Egy probat meger, ha fontos dolgok vannak rajta. Ha meg rohadt fontosak akkor mehetsz a "Trombita Kft"-hez aranyaron adatmentetni.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#97555) varmi2 válasza cidalain (#97554) üzenetére


varmi2
nagyúr

12V helyett 20V= kuka

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#97556) cidalain válasza varmi2 (#97555) üzenetére


cidalain
veterán

Azt nem mondanam kapasbol hogy kuka, mert az adatok biztosan nem serultek meg. Igy eleg jo esely van a 100%-os visszaallitasra, mert a winyo nem menet kozben halt meg, a tanyerok meg fel se porogtek.
Szoval ha az adatok fontosak, akkor a megfelelo helyen, megfelelo penzert azt megmentik neki.
Ha az adatok nem fontosak akkor viszont nem erdemes tokolni az egesszel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#97557) RVR400 válasza rii (#97553) üzenetére


RVR400
veterán

Van a winyó alján két dióda. Az egyik megfeküdhetett a túláramvédés miatt. Azt leforrasztva még jó lehet a winyó.

(#97558) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Egy i5 4Gb kijelző nélküli laposon HDMI kimeneten egy Samu TV n nézem a Horizon go t.Valamilyen ötlet,hogy tudnám a Tv adást a lapos vinyójára rögzíteni? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#97559) rii válasza cidalain (#97556) üzenetére


rii
nagyúr

havernak csináltam októberben egy gép-adat-le magamhoz, gép reinst, adatok vissza, de nem töröltem még az adatait ....

volt a "Data", meg a "C:", visszamásoláskor kérdeztem, a "C:" is kell-e?
mondta hogy neeeeem, neeeeem, nem

aztán hívott februárban, hogy hiányoznak nagyon fontos családi fotók .... mondom miaf.sz ... ilyen még nem fordult elő velem h ne másoltam volna mindent vissza
mivel költözés közben voltam, egy hónap minden hétvégéje ráment, h megtaláljam a usb-s háttértárat (akkor ez a WD mybook 1 TB volt)

akkor vettem észre, h az általa hiányolt fotók a "C:"-n votlak ... káromkodtam párat megsiratva a hétvégéimet
hívtam h megvan, eljött, átmásoltuk.
ebből okulhatott volna, ha annyira fontos akkor kéne backup, meg mondtam is neki, dehát egy laikus szemében a backup=20.000 Ft túl sok.

most megint hívott, h meghalt a gépébe a HDD, a motor, szervíz mondta, hogy 50.000 Ft, kérdezte, megvannak-e még az adatok. Mondom biztos, mert nem emlékeztem rá, h töröltem volna.

de megint költözés közben voltam, és a munkahelyeről is el kellett hozni 700 GB zenét (tudom, mi a f.sznak annyi, havercsajnak töltöttem le, de már őt se érdekli), és össze vissza kellett zsonglőrőzni 2 db 1 TB-os WD, meg a Samsung Sotry között ...

nem tudtam melyik HDD-n vannak az adatai, a WD-n, vagy a Samsung Story-n, ....megtaláltam a HDD-ket, néztem WD-t, nincs, néztem (volna) a Samsung Story-t, de sikerült egy IBM töltővel megerőszakolni ... a költözés közbeni kapkodás miatt egy réges-rég nem használt IBM töltő volt mellette ... ami pont olyan kinézetre mint a Samsung Story töltője (de a WD-ké sokkal rosszabb, felismerhetőség szempontjából)

most dok. filmeket keresek a WD-n, és (lám) (pedig én csináltam) két partició van rajta, a 2.-on meg is találtam haver cuccait .... szóval összerakva a kockákat, ami elveszett az csak a számomra már érdektelen, és megint letölthető zenék .... sajnálom a HDD-t, ... pedig oda szoktam erre pont az ilyen miatt figyelni, csak már fáradt voltam ...

(#97557) RVR400:
majd elviszem szervízbe ... hátha újraéleszthető ...
ha nem, .... akkor .... kár érte, jó ügynök volt .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#97560) RVR400 válasza rii (#97559) üzenetére


RVR400
veterán

A szervizben ezt nem fogják megcsinálni. Nekem már így 2 éve megy egy Samu HD103SI winyó, ami előtte pont így pukkant el egy külső házban.. :)

(#97561) AlyrArkhon válasza pjen (#97558) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

apowersoft video downloader képernyőrögzítés funkciója? (később ashampoo snap lett belöle, de imho az eredeti még mindig jobb...)

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#97562) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Megint szeretnék egy SONY telefont venni és a Z5 vs M5 típus közül választanék.
-A kérdés a szakértőkhöz csak annyi lenne,hogy melyik processzor típus lenne a jobb? :F
-Mert a Z5-ben Qualcomm® Snapdragon™ 810, 64 bites, nyolcmagos processzor az M5-ben meg 64 bites MediaTek Helio X10 nyolcmagos processzor dolgozik

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm. :R .

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#97563) mustang08 válasza Atesz 666 (#97562) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Ehhez nem kell szakértő, hogy megválaszolja. A qualcomm sokkal erősebb, mint a mediatek. De ez a két készülék árában is meglátszik, a Z5 134e Ft, az m5 88e Ft. Nem hinném, hogy a két készülék konkurense lenne egymásnak.

(#97564) Atesz 666 válasza mustang08 (#97563) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Köszi.

-Valójában én is a Z5 felé hajlok,tegnap voltam a Telenor-nál meg visszahívást is kértem vagy 2x is,b@sztak hívni,az üzletben meg azt mondták,hogy már kifutókészüléknek számít és már nem biztos,hogy kapnak a Z5-ből. :O
-Az M5-t ajánlották nagyon,de én mondtam,hogy az azért nem jó mert gyengébb a procija meg stb,.
-Akkor kénytelen leszek függetlenül venni egy Z5-t. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#97565) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

Olyan védett dokumentumot hogyan lehet létrehozni, amit nyomtatni ill. szerkeszteni se lehessen?

(#97566) pjen válasza banán007 (#97565) üzenetére


pjen
félisten

Ha zip be tömöríted,megnyitni sem lehet jelszó nélkül

(#97567) banán007 válasza pjen (#97566) üzenetére


banán007
tag

Ez a verzió sajnos nem jó, az a lényeg hogy megnyitni lehessen jelszó nélkül is (PDF-be, bocsi ezt kihagytam sajnos a kérdésből), de semmi mást ne tudjanak vele csinálni. (se nyomtatni, se szerkeszteni.)

[ Szerkesztve ]

(#97568) pjen válasza banán007 (#97567) üzenetére


pjen
félisten

Olyan nem hiszem,hogy van,már a PDF is szerkeszthető.Kellő kitartással bármi szerkeszthető.Nyomtatni meg főleg.Gondoljál bele,ha más nem lefotozzák a képernyőt aztán OCR -már normál szövegként menthető.

[ Szerkesztve ]

(#97569) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Nemrég építettem össze egy gépet, ami eléggé felemás képp viselkedik. Van, hogy bekapcsolás után minden hiba nélkül működik, de például most ha elindítom, akkor folyamatosan lefagy a Windows. Szerintetek valamit rosszul raktam össze, vagy ez Windwos probléma lehet? A hőfokokkal nincs gond.

(#97570) Pulsar válasza Zedz (#97569) üzenetére


Pulsar
veterán

Ez nagyon sok minden lehet. En első körbe kereszt probalnám a tápot és a ramot.
Esetleg mem stesz es stress teszt.

(#97571) Zedz válasza Pulsar (#97570) üzenetére


Zedz
addikt

"kereszt probalnám a tápot és a ramot"

Ez pontosan mit jelent?

(#97572) varmi2 válasza Zedz (#97571) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egy másik gépben kipróbálni, hogy ott is így viselkedik-e.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#97573) Zedz válasza varmi2 (#97572) üzenetére


Zedz
addikt

Fúú arra sajnos nincs lehetőségem. :(
De eddig napokig jó volt, most kezdte el csinálni. Nem világított a HDD led, azt fixáltam, illetve nem volt bedugva az alaplapba a +4 pin, bedugtam, hogy ne lógjon ott, és most ez van. Kihúztam a +4 pint és nem segített rajta.

(#97574) banán007 válasza pjen (#97568) üzenetére


banán007
tag

Igen ezekre én is gondoltam, nem is nekem kéne hanem egyik haveromnak. Amit találtam megoldást az a ghostscript. Ez szerintem megfelel neki.

(#97575) Zedz válasza Zedz (#97573) üzenetére


Zedz
addikt

Windows telepítő vígan megy.... :(

[ Szerkesztve ]

(#97576) tylerdurnon


tylerdurnon
csendes tag

Synology DS215J NAS -ra szerewtnék menteni 20 gépet két hálózatról.A hozzá kapott szoftver nem jó ,mert csak egy mappát tud lementeni, ha többet akarok sok adminisztráció kell.Aomei backupper se jó valamiért.Mivel lehetne a másik hálózatból és milyen beállításokkal rámenteni?

(#97577) hege8888 válasza flymi (#97533) üzenetére


hege8888
aktív tag

Végül mi lett a cuccal? A lap a rossz?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#97578) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

hali
páromnak felraktam notijára a win10-et.
olyan problémája van vele, hogy sok mappa és fájl megtagadja a hozzáférést.
Hozzá adtam felhasználó név szerint is az egész meghajtóhoz, de igy sem jó. valaki tud segiteni?

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#97579) AlyrArkhon válasza BlackDevil (#97578) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

saját használatba (tulajdonba) kell venni (ha rendszergazda).
vélhetően nem tiszta telepítés volt, és a 'régirendszer/felhasználó' nem ugyanaz, mint az 'ujrendszer/felhasználó', hiába ugyanaz a felhasználó és a jelszó is.

"Kattintson a jobb gombbal arra a mappára, amelyet saját tulajdonba kíván venni, majd kattintson a Tulajdonságok elemre.

Kattintson a Biztonság fülre, majd kattintson a Haladó gombra, végül kattintson a Tulajdonos fülre.

Kattintson a Szerkesztés gombra. Rendszergazdai engedély szükséges Amennyiben a rendszer rendszergazda jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót vagy hagyja jóvá a műveletet.

Kattintson arra a felhasználónévre, amelynek a tulajdonába kívánja juttatni a fájlt.

Amennyiben a mappa alkönyvtárait és fájljait is a személy tulajdonába kívánja juttatni, jelölje be A tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is jelölőnégyzetet.

Kattintson az OK gombra."

forrás: microsoft.com

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#97580) kfjpal válasza minek?:S (#83869) üzenetére


kfjpal
újonc

DECT telefonhoz biztosan, hogy másra is használják-e azt nem tudom. Az enyém épp most pusztult meg, és éppen ilyen eladó adaptert próbálok keresgélni.

(#97582) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Szükségét érzem egy UTP kábel cserének, mert kezd rojtosodni a külső szigetelése a mostaninak.
Én erre gondoltam, ár/érték arányban jó választás lenne?

(#97583) Borisz76 válasza Mustármag (#97582) üzenetére


Borisz76
veterán

Otthoni környezetben gigabites hálózat a legáltalánosabb.

Cat5e kábel olcsóbb és tökéletes.
Ha nem sokkal drágább ,akkor lehet Cat6 is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#97584) cidalain válasza Mustármag (#97582) üzenetére


cidalain
veterán

Cat5e metere 71 forint volt szereletlenul, most vettem egy dobnyit mult heten.
Csatik kb 50 ft / darab
Igy ez a 3700 forint ez brutalisan rohadtul nagyon draga, meg megszerelve is.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#97585) Krista


Krista
csendes tag

Hello!
Van kb 50-60 képem a gépen és mindegyikre rá kéne helyezni hogy: "készítette: xy"
Egyenként túl hosszú lenne , hogy mindegyikre szövegdobozt helyezek és beírom amit kell.
Tudtok rá egy jó programot esetleg ami az összes képre generálja a feliratot?
Köszi!

(#97586) Rico83


Rico83
tag

Üdv mindenkinek.

Vettem anno egy optikai-rca (5.1) átalakítót, alias: DAC. Rá volt kötve egy 5.1 hangrendszer. Egy darabig jó is volt, egy idő után viszont elszállt a bal hátsó hangszóró csatlakozás a DAC-on. Nem szól, csak pattog. A hangszóró működik, másik hangrendszerrel is próbáltam, így biztosra mentem hogy a DAC a hibás. Valami ötlet az orvosolására?
Utána vettem egy optikai bemenetes hangkártyát, ( Terretac Aureon 5.1) a pc úgyis mindig be van kapcsolva, így gondoltam jó lesz. Nem lett jó. Hiába 5.1 a hangkártya, optikai bemeneten valamiért csak sztereóban lehet megszólaltatni, utánanéztem, egyszerűen NEM TÁMOGATJA A HANGKÁRTYA! Besz@rok.
Kérnék valami ötletet hogy újra 5.1-ben tudjak játszogatni, valahogy hozzászoktam... :R

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#97587) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!
A Steam-en hol találom meg, hogy mennyi a postaköltség? Le van most árazva a kontroller, gondoltam rá, hogy veszek egyet, de ha magas a posta akkor nem költekezem túl magam.

Megtaláltam Hollandiából 15 euro.

[ Szerkesztve ]

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#97588) Timyyy


Timyyy
őstag

Üdv!

USB elosztót szeretnék venni, amin legalább 3 aljzat van, hálózati erőforrás is kelljen neki, és megbízható legyen.
Régebben volt egy olyan hubom, amibe ha bedugtam a mikrofonos fülest, folyamatosan zúgást és gerjedést hallott a másik fél, tehát valami árnyékolás hiányzott belőle vagy szar volt az egész. Ezt most elkerülném.
10 000 ft alatti összeget szánok csak erre. Lehetőleg olyan webshopból ajánljatok valamit ahol ingyen posta van :) (most pl az edigitalon is...)

(#97589) Mustármag válasza Borisz76 (#97583) üzenetére


Mustármag
őstag

Ha találok hasonló feltételekkel CAT5e-t akkor az lesz, mert ahogy néztem kb. fele az ára.

Köszönöm a segítséget.

cidalain : Abban reménykedek hogy egy kicsivel drágább kábel tovább fogja bírni. Olyat nem szeretnék pl. amivel a szolgáltató húzta be a digitális tv-nek a kábelt, olyan vékony a külső szigetelés hogy látom a benne futó érpárokat. És sajnos a gépnél van 1m ami láb alatt van, szerintem olyan kábel nem sokáig húzná.

(#97590) #33253120 válasza Mustármag (#97589) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én Tesco sajátmárkás kábelt vettem. Dürhő vastag kék műanyagharisnya van rajta. Sebességet tudja, mechanikailag meg kb kocsit lehet vele vontatni.

(#97591) pjen válasza Mustármag (#97589) üzenetére


pjen
félisten

A szolgáltatói ha koax, 3x árnyékolt és a harisnyát látod,nem lesz annak semmi baja.

(#97592) Mustármag válasza #33253120 (#97590) üzenetére


Mustármag
őstag

Meglesem ha arra járok, köszi a tippet.

pjen : Koax megy a modembe, de a modem és a DVB között UTP van, és biztos hogy nincs harisnyában.(Én annak örülök hogy nincs a a földön hanem sikerült a falra rakni.)

(#97593) cidalain válasza Mustármag (#97589) üzenetére


cidalain
veterán

Az ocskanak 40 ft metere. A 70 forintos draganak szamit :)
Esetleg valami fain kabelharisnyaval at lehetne huzni, az szerintem jo vedelem lenne labtajekon.
Megmondom oszinten sose hasznaltam meg szopgaltatos kabelt, igy nekem kimaradt a labaktol lefoszlo ethernet kabel kopeny :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#97594) pjen válasza Mustármag (#97592) üzenetére


pjen
félisten

Ha falon van,esetleg taposó csatíban a beldenes Cat 5e bőven jó.Átlagban 80ft/fm.

(#97595) Stylerr


Stylerr
addikt

Segítsetek! Most lettem figyelmes erre a Tap-Windows 9.9.2 programra, most lett telepítve, de én tuti nem telepítettem semmi ilyet. Más nem használja a gépet, Nod32-t használok, és semmi ilyen zugoldalra nem megyek. Íme a kép:

(#97596) quailstorm válasza Stylerr (#97595) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kicsit görgess feljebb a KMSPico-ig. Egyébként az egy OpenVPN hálózati driver semmi gond nincs vele. Valami appnak a függősége.
Vágom már dátumos rendezés. Azt nem tudom magától tud-e frissülni a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#97597) Stylerr válasza quailstorm (#97596) üzenetére


Stylerr
addikt

Görgessek feljebb a KMSPicoig? Ez alatt mit értesz?

(#97598) quailstorm válasza Stylerr (#97597) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Esetek 99%-ban a tört Windows miatt van fenn.
Nem láttam a rendezést.

(#97599) BlackDevil válasza AlyrArkhon (#97579) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Ezt már megcsináltam az egész meghajtóra, de még mindig szórakozik.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#97600) Stylerr válasza quailstorm (#97598) üzenetére


Stylerr
addikt

Tört windows, igen. De akkor ez nem keylogger, vagy nem vírus? Tuti?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.