Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96351) #33253120 válasza #85154688 (#96349) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nagyon régen, még az IDE időszakban volt dvd a gépemben, de akkoriban nagyon nagy meghülyüléseket okozott ha nem a megfelelő dvd régió volt beállítva...
Akkor láttam ilyesmit.
Létezik még a mai íróknál ez a max 5 alkalommal változtathaó régiózár?

(#96352) mezis válasza #85154688 (#96349) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

mezis

(#96353) Memphis


Memphis
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problema.
Intel i3 4170 + id cooling tdp se 213v2 procihuto
Próbálom rátenni, de ha rajta fekszem is hiányzik 2-3 mm
A képen fordítva van a bepattintós sorrend, de igy tudtam jobb kepet csinálni. Otlet?

[ Szerkesztve ]

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#96354) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

(#96353) Memphis

Milyen képen?

Szerk: már megvan a kép

[ Szerkesztve ]

(#96355) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Hátha valaki tud segíteni,van egy Dell Optiplex 740 SFF gépem és elromlott a tápegység de ugye ebbe nem tudok bele rakni másikat atx nem jó bele,beleraknám egy normál házba valahogy de akkor nem tudom bekapcsolni,valaki tudja esetleg hogy lehet kihagyni a szalagkábeles bekapcsolást ,de ha valaki dob egy linket egy tápegységről az is jó mert sehol nem találok .

(#96356) Memphis válasza Memphis (#96353) üzenetére


Memphis
tag

Valaki pls???

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#96357) Kommy válasza zolisx4 (#96355) üzenetére


Kommy
veterán

ebay? [link]

(#96358) MasterMark válasza Memphis (#96353) üzenetére


MasterMark
titán

Valamit rosszul csinálsz?

Switch Tax

(#96359) Memphis válasza MasterMark (#96358) üzenetére


Memphis
tag

Talan ezert írtam ide???

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#96360) zolisx4 válasza Kommy (#96357) üzenetére


zolisx4
őstag

Ezeket néztem,de sajnos a szállítás drágább mint a tápegység .Itthoni boltban sehol nincs hihetetlen.

(#96361) MasterMark válasza Memphis (#96359) üzenetére


MasterMark
titán

Gondolom van hozzá leírás. Nézd meg, hogy mindent pontosan, és jól csináltál-e.

Switch Tax

(#96362) mezis válasza zolisx4 (#96355) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem akarsz bajlódni annak keresésével, hogy a bekapcsoló gomb melyik két vezetéket zárja rövidre, akkor közvetlenül az ATX tápcsatlakozó zöld és fekete vezetékét vezesd ki a PWR gombhoz.

mezis

(#96363) zolisx4 válasza mezis (#96362) üzenetére


zolisx4
őstag

Oké ezt meg tudom oldani hogy kivezetem a bekapcsoló gombhoz .Ennyi az egész és simán bekapcsol a széles szalag kábel nélkül ami a bekapcsoló hoz megy??
Vagy azt dugjam be és hagy maradjon rajta?

[ Szerkesztve ]

(#96364) DrojDtroll válasza zolisx4 (#96363) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem lehet, hogy nem csak a bekapcs gomb miatt van a széles kábel hanem més miatt is. Nem hiszem hogy ennél jobban elbonyolítanának egy bekapcsolást.

(#96365) kenwood válasza DrojDtroll (#96364) üzenetére


kenwood
veterán

lehet,hogy 1 csatlakozoban talalkozik a power,reset,hdd led es a power led.
lattam mar ilyet brand gepben.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#96366) mezis válasza zolisx4 (#96363) üzenetére


mezis
nagyúr

Nézd meg itt a tápcsatlakozót. Szabványos ATX csatlakozó akárcsak az alaplapi csatlakozó. Vagyis a tápegység bekapcsolása is szabványos.

(Szalagkábel: egyben van a PWR, PWR LED, Reset, HDD LED összes vezetéke esetleg megspórolva 4 külön föld(GND) vezetéket és nincs az a csomó össze-vissza tekergő vezetékpár. Lehet, hogy jelzik is az alaplapon, hogy melyik tüske mire való.)

mezis

(#96367) lm83


lm83
őstag

Szervusztok

Wlan-t használok, ma viszont csak korlátozott hozzáférést ír.
Hibaelhárító azt írja:
A diagnosztika-háziremd szolgáltatás nem fut.

(#96368) zolisx4 válasza mezis (#96366) üzenetére


zolisx4
őstag

Köszi sikerült megoldanom a panellel együtt átraktam ,holnap meg belecsavarozom valahova a panelt és kész .Nincs jelentősége hogy néz ki úgy sincs kikapcsolva soha,igen minden a szalag kábel visz az első usb ledek hang kimenet ,.Fenét nem írták tá hogy mi micsoda .
Köszi a segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#96369) mezis válasza zolisx4 (#96368) üzenetére


mezis
nagyúr

A folyamatos üzem miatt valószínűleg csak az elkók öregedtek el az eredeti tápban. Lehet, hogy csak cserélni kell néhányat.

mezis

(#96370) gee84 válasza zolisx4 (#96368) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Azért nézd át, elvileg a 740-es kiosztása is ilyen: [link]

(#96371) enginev3.0


enginev3.0
félisten

openvpn szervert akarok windows alá, van ehhez valami jó magyar leírás?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#96372) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Van egy alaplap amin eltört az elem foglalata ezért ki lett cserélve.
Én nem értek a forrasztáshoz, de raktam fel pár képet róla. Megnéznétek nekem, hogy így bemernétek üzemelni a gépet?

[link]

előre is köszi

(#96373) mezis válasza Fooler89 (#96372) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy tűnik, hogy minden rendben van.
Kezd azzal, hogy beleteszel egy elemet, semmi mást és méred az elem feszültségét, fél óra múlva ismételten.
Ha lényegesen nem változik, akkor nincs zárlat az elem áramkörében.
Ezután jöhet a processzor csak. (+billentyűzet, monitor, alaplapi csipogó. Ha csipog, jöhet egy RAM modul is.

mezis

(#96374) Fooler89 válasza mezis (#96373) üzenetére


Fooler89
őstag

Köszönöm a válaszod. :R
Igazából a CPU melletti felbuborékosodás ami nagyon aggasztott de akkor menni fog a teszt.

(#96375) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

MPC-HC -ben hol a nyavajában lehet bekapcsolni, hogy ismételje ugyanazt a zene vagy video fájlt ??

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#96376) CartmanLand0 válasza CartmanLand0 (#96375) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Közben rájöttem a megoldásra :DDD

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#96377) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Tegnap újra húztam a windows-omat. Most viszont nem tudom a hangot a gépen beállítani, hogy jó legyen...
2 kérdésem van... Hang priorítást hol tudok állítani Win7-ben?

Másik kérdés... Van itt 2 felkiáltójel. Az gondolom vmi problémára utal... Hogyan tudom én azt kideríteni, hogy mi a konkrét baja?

(#96378) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van esetleg ötletetek arra, hogy miért indul állandóan újra a PC-m? Esetleg hogy hogyan nézhetnék ennek utána valami alkalmzással/programmal?! Vagy esetleg valami hardver ami miatt újraindulhat. Előre is köszönöm ha válaszolnátok!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#96379) DrojDtroll válasza Bzzz (#96378) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Normálisan újraindul(leáll, majd bekapcsol)?

(#96380) freaghill válasza forras2 (#96377) üzenetére


freaghill
őstag

Javaslom, hogy futtasd le az IOBIT által kiadott Game Boostert. Az általában megtalál minden drivert, nekem eddig csak a VGA-t kellett utólag a gyártó oldaláról telepíteni.
Szerintem ez segíteni fog, mert nincs valószínűleg feltelepítve a hang kártya drivered.

(#96378) Bzzz: Mikor indul újra? Terheléskor?

[ Szerkesztve ]

(#96381) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Hali! Tudtok jó kis billentyűt + egeret Androidos telefonhoz? Lehetőleg úgy, hogy mindkettőt rá lehessen kötni egyszerre. Bluetooth lenne a legjobb, de OTG képes a teló :B

Köszi!

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#96382) SP4C3 válasza holozis_HUN (#96381) üzenetére


SP4C3
veterán

Wifi lenne a legjobb. Nekem van egy a4tech g9-em, aminek a reciever-jéhez (kis usb-s wifi) ugye csatlakozik az egér, de elméletileg lehet billentyűzetet is csatlakoztatni, látja is, csak épp fizikai billentyűzet hiányzik, win alatt is ugyanez a helyzet. :C

Egyébként android még most sincs rendesen optimalizálva normális egérre vagy billentyűzetre.
PL. az egér gyorsítást nem lehet kikapcsolni, és baromi bosszantó, másrészt az alkalmazások nagy része nem is reagál a click-re, mivel várja a touch inputot és az egeret le sz@rja magasról.
Játszani szintúgy nem lehet egér+billentyűpárossal.
Játékra: controller (vagy joystick)

Böngészéshez használhatók, de arra meg minek?, arra jó a tiuch is. :(((

Egyébként ha vállalkozó szellemű vagy, akkor töltsd le ezek egyikét (4.4-R1-est ajánlom) és Rufus-val írd ki usb-re és telepítsd, vagy futtasd live mode-ban PC-n. Meglátod milyen.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96383) holozis_HUN válasza SP4C3 (#96382) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Igazából annyira nem fontos, csak érdekel, mert sűrűn írok hosszú hsz.ket, aztán azt bepötyögni... Illetve autocorrect sűrűn rosszul ragoz, anélkül pedig sokat kellene utólag javítani... Egeret jól kezeli a telóm, érzékenységet lehet állítani, az teljesen jól megy.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#96384) SP4C3 válasza holozis_HUN (#96383) üzenetére


SP4C3
veterán

Az oké, hogy érzékenységet lehet állítani, az remek, de a gyorsítást nem lehet kikapcsolni. :(

Másrészt meg billentyűzet: nem lehet 101 billentyűs magyar kiosztást sem beállítani, azaz nincs embernek való qwerty billentyűzet, csak az az elb@szott qwertz :W

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96385) holozis_HUN válasza SP4C3 (#96384) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nekem qwertz van géphez (világéletemben ilyen volt, qwerty magyar billentyűt nem is láttam), nekem nincs bajom vele :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#96386) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

W8.1-em van és ma reggeli bekapcsoláskor ott volt az asztalon egy "otthoni csoport" nevű ikon.. ami érdekes, hogy nem én tettem oda, sem mozgatni, sem törölni nem tudom

hogyan tudnám eltüntetni?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#96387) SP4C3 válasza Debilon (#96386) üzenetére


SP4C3
veterán

Screenshot? :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96389) Debilon válasza SP4C3 (#96387) üzenetére


Debilon
addikt

most nézem igazából nem is parancsikon, nincs rajta nyíl a sarkában

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#96390) Vakegérke válasza Debilon (#96389) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jobb klikk rajta, tulajdonságok. Mit mond?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96391) SP4C3 válasza Debilon (#96389) üzenetére


SP4C3
veterán

Témabeállításoknál a bal sávban lesz egy olyasmi, hogy "Tálcaikonok rendezése" (tököm sem tudja magyarul) és ott leveszed a pipát róla és kész.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96392) Debilon válasza Vakegérke (#96390) üzenetére


Debilon
addikt

ezt:

SP4C3: ilyet nem találok, csak olyat, hogy asztali ikonok módosítása, de ott ez nem szerepel

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#96393) Vakegérke válasza Debilon (#96392) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos nem mond nekem semmit. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96394) conexke


conexke
tag

tudtok ajánlani olyan wifis rutert ami a legjobb 20.000Ft ig? elöre is köszi :R :R :R :R

(#96395) Vakegérke válasza conexke (#96394) üzenetére


Vakegérke
veterán

Céltopic

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96396) Debilon válasza Vakegérke (#96393) üzenetére


Debilon
addikt

azért köszi, a W8 topikba szerettem volna amúgy is írni, aztán véletlenül ide került

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#96397) konikan


konikan
aktív tag

Üdv!

Adott egy Dell Optiplex 380, amiben a HDD beépítés az egy műanyag keret szerűséggel történik. A keretben vannak csapok, amik az M4-es menetekbe mennek bele, a keretet pedig csak be kell tenni a helyére.

A kérdésem az, hogy ennek a keretnek mi a neve, illetve honnan lehetne venni továbbiakat? Jelenleg egy darab van amiben egy 3,5"-os hdd van, de jó lenne egy olyan is, amibe egy 2,5"-os belemenne.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#96398) Xarina


Xarina
aktív tag

Kaptam kölcsön egy projectort, amit rá szeretnék kötni számítógépre a jelenleg monitor mellé. Az a gond, hogy a win 7 általános nem Pnp képernyőként ismeri fel és csak 640x480 felbontást állít engedni hozzá, illetve 59hetz-et állít be hozzá. A neten nincs hozzá driver. Ha az asztal megjelenítését nem engedélyezem a monitoromon, akkor lehet állítani bármekkora felbontást a projectoron, de a kép akkor is csak középen egy kis ablakban jelenik meg (gondolom 640x480). A tulajnál xp alatt simán működik, ott bármekkora felbontást és frissítési frekvenciát be lehet állítani hozzá. Van valakinek ötlete, hogy mit csináljak?

(#96399) SP4C3 válasza Xarina (#96398) üzenetére


SP4C3
veterán

Szia.

Win7x64? Ha igen, akkor Vista 64bit driver van hozzá?

"állít engedni hozzá" - Jómegaszontad. :DD

@konikan - Irány a használtpiac. Képek

A neve: Drive Caddy - HDD Rack - HDD Cage - Drive Cage - Hard Drive Caddy

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96400) Memphis


Memphis
tag

Sziasztok!

lenne egy kis problémám. Van egy Asrock H81M-HDS r2.0 alaplapom. Ez az első UEFIS alaplapom és problémáim adódtak már a win telepítéssel. Akár cd-ről akár USB-ről próbáltam, nem megy. Az eszközt felismeri, megtalálja, de mintha a "tartalmat" nem ismerné fel. A win7 cd-m biztos, hogy jó, mert eredeti. Mégsem megy. Biztos, hogy valami beállítás lesz. Tudnátok segíteni?

előre is köszi

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.