Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96451) #83381760 válasza quailstorm (#96450) üzenetére


#83381760
törölt tag

Egyébként egy _George nevű emberkétől vettem itt Hardveraprón már első naptól jelentkeztek a hibák, lehetséges ,hogy már alapból hibásan árulta vagy én csesztem el akkor mikor feltettem a legújabb nvidia drivert?

(#96452) tylerddd válasza SP4C3 (#96446) üzenetére


tylerddd
veterán

Elvileg nem kellene, de megnézem. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#96453) #83381760 válasza quailstorm (#96450) üzenetére


#83381760
törölt tag

Még 1 kérdés és mindent megtudtam amit akartam és hálás köszönet is érte :R

Van egy Asus GTX 460 TOP-om is azon viszont a legújabb nvidia driver van, hogyhogy nem jelentkezik ilyen hiba?

(#96454) quailstorm válasza #83381760 (#96453) üzenetére


quailstorm
nagyúr

úgy, hogy a másik kártya szar :U

(#96455) #83381760 válasza quailstorm (#96454) üzenetére


#83381760
törölt tag

És az Asus-nál nincs kockázat a jövőre nézve, hogy elb#szódik?

[ Szerkesztve ]

(#96456) quailstorm válasza #83381760 (#96455) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De van, lévén a 4xx széria melegszik mint állat. De ha nem overclockolsz meg a hűtést figyeled, akkor nem lesz gond.
EVGA Precision x16-ot ajánlom. Monitorozni, ventit állítani lehet vele, kánikulában jól jöhet.

Driver nem szokott végleg elrontani kártyát, kivéve ha a hűtést állítja le, volt már rá példa.

(#96457) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Microsoft intellimouse 1.1A kezdi megadni magát, valszeg kábel szakadt. Létezhet, hogy nem gyártják? Első gépem óta ilyen egeret használok, eléggé hozzászoktam az elmúlt 14 évben...
Helyette mi az ajánlott egér? Logitech k750 billentyűzetem van, nem bánnám, ha logitech wireless cucc lenne, az azonos vevő miatt.

(#96458) SP4C3 válasza Dr V (#96457) üzenetére


SP4C3
veterán

Szia, kábelt lehet cserélni, ha csatlakozós. ;) :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96459) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Kérdés: 1.65V-os DDR3 ramot milyen alaplapba lehet használni? Csak direkt ilyen feszültségű ramot támogató lappal/procival fog menni, vagy bármelyikkel, amelyiknél biosban fel lehet emelni a feszültséget erre a szintre?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#96460) SP4C3 válasza elfelejtette (#96459) üzenetére


SP4C3
veterán

elvileg bármelyikben gyakorlatban meg proci d9nti el. pl azthiszem haswellnél 1.5v a maximum, de simán kellene hogy menjen.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96461) elfelejtette válasza SP4C3 (#96460) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi. A RAM-os topic összefoglalóban azt írták, hogy az LGA1155-től elvileg a max. fesz 1.57V, amit alapvetően be lehet állítani külön mókolás nélkül, tehát azLGA775-LGA1156 foglalatos gépekben működik rendeltetésszerűen. Illetve bármilyen AMD-s rendszerben.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#96462) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Van egy MxIII android tv-box ami gyárilag ROOT-olva van. De én vissza szeretném állítani,tehát unroot-olni szeretném!
Hogy lehetne ezt megoldani?

Nekem semmi pluszt nem ad a root.Sőt a Tv-Go előfizum így root-al nem müxik :-( Pedig jó lenne nagyon ha menne.
Választ előre is köszönöm!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#96463) Storms


Storms
őstag

Üdv!

Van olyan program, Windows-ra amivel a monitor-t lehet állítani olyan módokra mint pl.: Samsung monitoroknál vagy Asus monitoroknál van: Night View mode, Game mode, Scenery mode stb... ??
Köszi :R

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#96464) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

2tb-os hdd formázását elkezdtem, kivettem a pipát a gyorsformázás elöl, mivel eladásra megy a hdd. Elég lassan csinálja, pár perc alatt még csak 1%. Mennyi ideig tarthat? :) Ha esetleg leállítom károsodni fog a lemez? Az aláírásomban lévő mybook-ról van szó amúgy.

Köszi!
T

(#96465) SP4C3 válasza tomi5244 (#96464) üzenetére


SP4C3
veterán

Szia, nem fog károsodni, csak nem lesz rajta partíció.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96466) SP4C3 válasza Storms (#96463) üzenetére


SP4C3
veterán

http://justgetflux.com/

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96467) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Adott egy asrock alaplapos uefis config. A gep azt irja, hogy reboot and select proper boot device....... Mi lehet a megoldas? Alaplap vinyot latja, minden ok. De nem akar bootolni.

(#96468) SP4C3 válasza Joe Swanson (#96467) üzenetére


SP4C3
veterán

Belépsz a boot menübe (F8 vagy F11 valószínűleg, de ezt már neked kell kitalálnod) és direct kiválasztod a boot eszközt.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#96469) Joe Swanson válasza SP4C3 (#96468) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Ki van választva.

(#96470) Vakegérke válasza Joe Swanson (#96469) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyik percről a másikra rosszalkodik a gép, vagy van valami előzmény? Kiszedtél valamit a gépből, esetleg beszereltél valamit? Milyen op rendszer van a HDD-n?
Azt sem ártana tudni, hogy milyen alkatrészekből áll a géped.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96471) Joe Swanson válasza Vakegérke (#96470) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Szetszedtem, utana osszeraktam. Asrock z87 extreme 3, adata ssd(win10 pro) , gtx 970, 8gb ram.

(#96472) Vakegérke válasza Joe Swanson (#96471) üzenetére


Vakegérke
veterán

Milyen célból szedted szét, raktad össze?

Az SSD adatkábele ugyanabba a SATA portba csatlakozik, mint a szétszerelés előtt? A kábelek illeszkednek rendesen, nem lötyögnek véletlenül?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96473) Joe Swanson válasza Vakegérke (#96472) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Ugy volt, hogy alkatreszenkent jonnek a gepert. Minden ugyanugy, ugyanabba.

(#96474) Vakegérke válasza Joe Swanson (#96473) üzenetére


Vakegérke
veterán

Működnie kéne. Én a helyedben újra telepíteném a rendszert.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96475) Joe Swanson válasza Vakegérke (#96474) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Nem tudom. Nincs windows telepitom.

(#96476) Vakegérke válasza Joe Swanson (#96475) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az SSD-dre biztos nem a hangyák hordták fel a Win10-et. Na jó, ezt nem is folytatom...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96477) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Megjött a gép, amit nővéremnek raktam össze ezekhez:

Adobe CC csomag, Mudbox & 3DS Max

Véletlen 2GB-os GTX960-at rendeltem a 4GB-os verzió helyett. Mivel én csak a játékokról tudok nyilatkozni, ezért megkérdezlek titeket:
Éri-e hátrány emiatt? Mennyire számít ezekben a programokban a VRAM? Visszaküldjem?

Köszi!

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#96478) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Hali!

PayPalon miért nem tudom a bank accountom csatolni a PayPal accounthoz? Szeretnék PayPalról a bankkártyára pénzt küldeni. Úgy tudom ehhez össze kell csatolni. Számlaszám tuti jó, bankot is próbáltam 1000 féle képpen leírni, de nem jó. Mit rontok el?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#96479) Joe Swanson válasza Vakegérke (#96476) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Akkor még volt masod windowsos gepem. Mostmar macet hasznalok es a fajlrendszerek elterese miatt azert nem egyszeru a helyzet.

(#96480) philoxenia válasza Joe Swanson (#96479) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen, most már figyelnek Cupertinoból és ha megnyitod ezt a linket, Neked annyi... :U

:P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96481) holozis_HUN válasza holozis_HUN (#96478) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Valaki légyszíves SŰRGŐS!! :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#96482) philoxenia válasza holozis_HUN (#96481) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt értenek hozzá.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96483) holozis_HUN válasza philoxenia (#96482) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Köszönöm, közben megoldás annyi volt, hogy a régi nézetre kellett váltani, egyből jó volt minden.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#96484) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de ha rendelek innen egy refurbished iPhone 5c-t, az működni fog Európában is?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#96485) Sanastus


Sanastus
csendes tag

Sziasztok ! Remélem jó helyre írok, nekem lenne egy olyan kérdésem, miért van az, hogy ha játszok bármilyen játékkal (Mortal Kombat X, Grid2, F1 2014, Crew) mindegyik eredeti teljes képernyőn elkezd akadni a játék, de amikor nyomok egy alt+entert kilép teljes képernyőből akkor megszűnik, visszarakom teljes képernyőre, akkor is jó lesz, csak egy darabig, aztán megint ugyan ezeket a műveleteket meg kell ismételnem, ami játékközben nem annyira kellemes dolog :) Pár hónapja még semmi gondom nem volt, nem rég jelentkeztek ezek a problémák.

Néhány dolog a probléma leszűkítésére: Szombaton takarítottam ki a gépet, teljes portalanítás, újrapasztázás, vírus irtással is már próbálkoztam (Eset Smart Security szintén vásárolt termék) legfrissebb videokártya driver.

Configom: Intel Core i5-3570K, 8Gb RAM, Geforce GTX 650 Ti Boost

Előre is köszönöm a segítséget !

(#96486) Met válasza Sanastus (#96485) üzenetére


Met
nagyúr

Nézz egy proci hőfokot akadozás közben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96487) Sanastus válasza Met (#96486) üzenetére


Sanastus
csendes tag

50-60 fok között van. Videokártya is 60 alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#96488) HoaryFox válasza sutyesz96 (#96484) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Azt írják, hogy GSM hálózaton megy, szóval igen.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#96489) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy hol találni mindenre kiterjedő magyar tutorial videót a Virtual Audio Cable -ról?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#96490) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni Tőletek !

Érdemes FM2+ os alaplap/processzor kombóra lecserélni az AM3+ os rendszert ?

Jelenlegi: Gigabyte 990xa-ud3 + Fx 8320 / 2x8gb 1866mhz ddr3 + r9 380 /
Amit szeretnék: ASUS A88X- GAMER + ehhez milyen processzort ajánlotok ?
Játékra kellene. Jelenleg egy R9 380 van a gépbe.
INTELT NEM SZERETNÉK :N :C

Kérlek segítsetek ! Ha nem idevaló a kérdésem, nyugodtan töröljétek !

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#96491) varmi2 válasza Tubica (#96490) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem jó ötlet arra a váltás. Várj még kicsit, és am4-re válts majd. A zen ez év vége, jövő év eleje. És abban már lesz annyi proci erő, hogy leváltsa az fx-et.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#96492) kenwood válasza Tubica (#96490) üzenetére


kenwood
veterán

Csak akkor erdemes valtani,ha eladod a 380-as kartyat,es valami gyengebbet veszel helyette.
Alapvetoen a 8320-at barmelyik fm2+ procira cserelve downgradet hajtasz vegre,ha megmarad a 380-as.

[link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#96493) Tubica válasza varmi2 (#96491) üzenetére


Tubica
senior tag

Kenwood / varmi2

Köszönöm a gyors segítséget :)
Akkor igazából AMD-ből most a legerősebb játékra való processzorok az AM3+ ba vannak ?

Az AM4-ről vannak információk ? Abból is lesz + os változat ? Mert akkor lehet inkább azt várnám meg, mint a sima 4-est.

Az r9 380-at nem gondoltam lecserélni, és ha lehet, majd feljebb is lépnék :) ( 390 vagy 390X )

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#96494) varmi2 válasza Tubica (#96493) üzenetére


varmi2
nagyúr

Még ne vált.
Am4-ben a következő két évben nem lesz tuti + verzió, de nem is kell. Mert ez egy univerzális platform lesz, apu is mehet bene, meg az fx-t leváltó 8-16 magos cpu is. A nyár folyamán már lesz am4, de egyenlőre csak apu lesz hozzá, a 8-16 magos cpu-k, majd év végén jönnek bele.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#96495) Met


Met
nagyúr

Be van állítva csoportos beszedésre a villanyszámla (nem régen) a bankszámlámra, 5000 forint limittel.
Jön majd az elszámoló számla nemsokára, ha nem tudják levonni akkor küldenek csekket? Van egy olyan opció hogy értesíteni a bankot a limitről, akkor már meg sem próbálják levonni hanem csekket küldenek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96496) mezis válasza Met (#96495) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem mostanában az eON küld előre e-mail-t, mikor, mennyi az esedékes lehívás, így van lehetőségem emelni a limitet, vagy teljesen letiltani az átutalást.

mezis

(#96497) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok!

Vettem egy iPhone 5C-t itt hardverapron, és első bekapcsolás után ez a hibaüzenet fogad:

A SIM-kártya érvénytelen. Az iPhone eszközbe helyezett SIM-kártya egy olyan szolgáltatótól származik, amelyet nem támogat az aktiválási kiszolgáló által jelenleg hozzárendelt aktiválási irányelv. Ez nem az iPhone hardverhibája. Kérjük, helyezzen be egy másik, támogatott szolgáltatótól származó SIM-kártyát, vagy kérje az iPhone feloldását a szolgáltatónál. További információkért forduljon az Apple-hez.

Mi a teendő? :F

A készülék -állítólag- telenoros, és telenoros kártyával próbálkozom, de folyton ezt írja.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#96498) #73959936 válasza sutyesz96 (#96497) üzenetére


#73959936
törölt tag

Szeretnék tippelni: a készülékhez hozzá van rendelve 1 régebbi sim, valsz.az amit az eladó használt....talán nem is telenoros, azaz a készülék nem független...

feloldásra nincs tippem :(

[ Szerkesztve ]

(#96499) sutyesz96 válasza #73959936 (#96498) üzenetére


sutyesz96
őstag

Én vágtam magamnak a nanosimet, lehetséges hogy rosszul vágtam és azért kapom ezt az üzenetet? Vagy akkor valami más errort dobna? :(

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#96500) HoaryFox válasza sutyesz96 (#96499) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ha valamit elrontottál volna a vágás során, akkor szerintem "Nincs SIM kártya" feliratot kellett volna dobnia. Valószínű mégsem Telenoros/kártyafüggetlen a telefon.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.