Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96551) #33253120 válasza Surda- (#96548) üzenetére


#33253120
törölt tag

Böngészőbővítmény a mostani sláger ahogy hallottam..
Ellenőrizni, törölni.

(#96552) Spet válasza PapB18 (#96546) üzenetére


Spet
addikt

Driver az IDE vezérlőhöz. Milyen típusú alaplapod van? Van rajta SATA csatlakozó? Mert ha van, akkor azzal jobban jártál volna, és nem lenne probléma az IDE-s merevlemezzel a windows 7-nek (de leirhatnád, a merevlemez nevét típusát).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96553) PapB18 válasza Spet (#96552) üzenetére


PapB18
tag

hát ez egy régi laptop d87p
nincs rajta a sata csak ide
Egy Samsung laptop HM160HC 160GB ATA winchester

Lenne valami megoldás ?
Mert az xp-t annyira nem bírom

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#96554) sittes79 válasza DrojDtroll (#96549) üzenetére


sittes79
addikt

Igen, közben utána olvasgattam, bios szerint van egy minimum érték, ami alá nem mehet az rpm, de a venti alap rpm-je ennél az értéknél alacsonyabb, ez miatt van error. Nem tudom ezzel mit lehetne kezdeni, egyelőre ignoráltam a cpu fan monitort biosban, remélem nem égek el....

[ Szerkesztve ]

(#96555) Spet válasza PapB18 (#96553) üzenetére


Spet
addikt

Hát a gép nem mai csirke az biztos. Hivatalosan, szerintem windows 7 probléma nélkül nem futna rajta. Vagy marad az XP, vagy pedig váltasz laptopot.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96556) Shingen válasza Spet (#96539) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

風林火山

(#96557) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Mivel jelenleg nincs sem idő- sem alkonyatkapcsolóm, azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek bekapcsolva hagyhatok egy ilyen LED izzót 5 nap x 24 órára őrizetlenül? Elsősorban kültérre menne, az udvaron a ház sarkán levő hosszúkás üvegbúrába. Gondolom kívül nem tűzveszélyes (vagy ott sem ajánlatos?), de ha a lakáson belülre is tennék egyet? Biztonsági megfontolásból kéne, mert nem leszek otthon.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#96558) Surda- válasza spiritex (#96557) üzenetére


Surda-
őstag

Erre nm tudom a választ,de erre a célra pluszban jó lehet még pl egy ilyen időkapcsolós óra is.
Ez beltéri,de van belőle kültéri is.
16 programot be tudsz táplálni, mely napokon mikor kapcsoljon ki-be.
Ja,most olvasom,hogy ezzel kezdted,akkor nemszóltam :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#96559) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok !

UPC Fiberpower internetem van , van valami mód az IP cím cseréjére ? És ha igen akkor azt valaki ismertetné is ? Ezt a kikapcs bekapcs , ipconfig release renew kombót már próbáltam .

(#96560) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Jövőhétre várok egy fontos levelet, viszont a társasházi postaládán a főbérlő neve van, nem az enyém. A postás így tudni fogja, hogy hova kell bedobni a csomagot? :U

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#96561) Borisz76 válasza Joci93 (#96560) üzenetére


Borisz76
veterán

Ragaszd ki egy kis cetlin a nevedet a főbérlő neve mellé/alá/fölé.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96562) Met válasza Borisz76 (#96561) üzenetére


Met
nagyúr

+1
De a postás nem nagyon szokott ilyennel foglalkozni, emelet-lakásszám stimmeljen már dobja is, néha akkor is ha nem stimmel:).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96563) grHawk


grHawk
aktív tag

Sziasztok!
Másodjára fordulok hozzátok!
Egy ideje elkezdett jelentkezni egy probléma, az egér és a billentyűzet egyszerre lefagyott. Kihúztam, vártam míg felszólal a windows leválasztást jelző hangja, mindkét usb-re, megvolt, utána visszadugtam. Néha beválik, néha nem. Lefagyást követően megfigyeltem:
- Gyakrabban történik játék/videó nézés közben, de előfordul egyszerű böngészéskor is.
- A megszakadás pillanatában az utolsó parancsot veszi a gép, így ha pl. nyomtam a W-t egy játékban, akkor továbbra is haladok előre.
- (nem vagyok egy hozzáértő ember) Az alaplapba csatlakozik a hangfal, a mikrofon, az internet, ezekre nem hat ki a fagyás.
- Az első ilyen incidens óta többször meg fagyokat az egér mozgása, de csak egy apró pillanatra, utána megint érzékel, ilyenkor a billentyűzettel nem történik semmi észrevehető.
- Az első incidens is egyszerre történt, nincs lehetőségem, hogy kipróbáljam másik egér/billentyűzettel, de az előbbiből ítélve, nem az eszközök a probléma okai.
- Akkor tájt fordult elő először, mikor a tápom elkezdte feladni. Ki-be kapcsolat a gépet, amikor éppen úgy érezte. Egyszer már vissza se kapcsolt, cseréltük, most ilyen probléma nincs, az egér/billentyűzet egyszerre lefagyása továbbra is gyakori.
- Folyamatos működés mellett 1-2 óránként előfordul.
A gép fontosabb adatai: kártya; GTX560Ti, proci; i3 2120, alaplap; GA-P61-S3, táp; 500W
A gép maga közel 3 éves, nem gyárilag, összeválogatott PC. Egy ismerős segített. Én magam nem értek a gépekhez, ezért lenne fontos, hogy megoldást találjak a problémára.
Válaszokat előre is köszi, ha kell még adat, írom!

EDIT: Annyit már próbáltam, amit egy külföldi fórumon olvastam, hogy a Vezérlőpultban az Energiagazdálkodási lehetőségeken belül, a kiválasztott mód speciális beállításainál az USB menüt legörgetve letiltottam az USB leállításának opcióját, mivel arra gyanakodtam, hogy ez okozza a fagyást. Semmit sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#96564) Borisz76 válasza grHawk (#96563) üzenetére


Borisz76
veterán

- Milyen oprendszer van a gépen ?
- Win7/8/8.1/10 ? 32 bites ( x86 ) vagy 64 bites (x64) ?
- Frissítések rendesen telepítve vannak ?
- Memória ? modulok száma 1-2-4 ? Kapacitása :4-8-16 GB ?
- Víruskeresőt használsz ?
- Malware-t mikor kerestél utoljára a gépen ?
- Hőmérsékletek rendben vannak ? ( CPU, VGA , HDD/SSD )
- Táp....nem a watt a lényeg ! Minőségi vagy sem ?

Leírtak alapján nekem inkább szoftveres gondnak tűnik de tévedhetek is.

Memória Ellenőrzésre : MeM Test86
Malware keresésre : Malwarebytes
Hőmérsékleteket : Aida64

Így hirtelen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96565) grHawk válasza Borisz76 (#96564) üzenetére


grHawk
aktív tag

- Win7 64bites
- Magára a Windowsra jó ideje nem kaptam frissítést, ami csak most tűnt fel, ahogy mondtad, de egy időben mindig jött és mindig frissítettem. Az NVidiát rendszeresen frissítem jelenleg is a legfrissebb.
- 2x 4GB RAM, összesen tehát 8
- Avirát használok, nem talál semmi rendelleneset.
- Fogalmam sincs mi az a Malware és hogyan kell keresni.
- Hőmérséklet rendben van, nincs túl melegedés.
- Intercooler, de nem tudom a pontos nevét. Újonnan vettem ~13.000 Forintért.

És amit nem írtam, csak hogy ezt is kihúzzam a listáról, a két eszköz Logitech, egyszerűek, nem kellett külön telepítenem semmit hozzájuk, segédprogramot sem használok.

[ Szerkesztve ]

(#96566) Borisz76 válasza grHawk (#96565) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nincs felugráló ablakod netezés közben vagy hasonló furcsa viselkedés , akkor nem kötelező de én megtenném a helyedben....biztos ami biztos alapon.

A Logitech bill és egér közvetlenül a gépbe megy vagy van esetleg egy USB "elosztó" HUB közbeiktatva ?
Azok is szoktak hülyéskedni....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96567) grHawk válasza Borisz76 (#96566) üzenetére


grHawk
aktív tag

Nincs felugró ablakom, semmi hasonló furcsa viselkedés. Elkezdtem futtatni a malware-es dolgot, eddig 3 észlelt objektum, ez rossz?

[ Szerkesztve ]

(#96568) Borisz76 válasza grHawk (#96567) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem feltétlenül...
Pláne ha virágboltos a Win és utólag lett aktiválva...mert azt is megtalálja.
De majd a végén az összegző ablakban meglátjuk, hogy mit mutat.

Mod :

Kép alapján már látom.
Nem ismerem ezt a kártevőt de biztos, hogy nem hasznos....

Amúgy hetente 1x érdemes egy vizsgálatot tartani.
Pláne ha olyan felhasználó vagy , aki könnyen elcsábul ismeretlen weboldalakra.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96569) grHawk válasza Borisz76 (#96568) üzenetére


grHawk
aktív tag

Ömm, a végén azonosította a képen látható hármat, plusz néhány sárga jelzésűt, karanténba helyeztettem és újraindíttattam a gépet. Ennek lehet köze az eredeti problémához?

(#96570) Borisz76 válasza grHawk (#96569) üzenetére


Borisz76
veterán

Elképzelhető, igen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96571) grHawk válasza Borisz76 (#96570) üzenetére


grHawk
aktív tag

Most egy perce újra megállt egy pillanatra a kurzor. Ez nem volt lefagyás, hanem az a tipikus előrejelzése, ami lenni szokott. Megtörténik párszor aztán lefagy, kíváncsi vagyok, mi fog történni.

(#96572) Borisz76 válasza grHawk (#96571) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt nézd már meg, hogy amikor "fagy" az egér / kurzor ...akkor dolgozik a HDD ?
Világít a visszajelző led ?

Mert régebben volt nekem is olyan , hogy az erősen terhelt HDD miatt mintha lefagyott volna a gép.
Ahogy befejezte a HDD a munkát újból ment az egér.

Manapság ezt már nem tapasztalom mert erősebb a CPU-m is és a rendszer is SSD-n van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96573) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Cooler Master GX-Lite
RS600-ASABL3-EU

megfelelő lesz a következő konfighoz?

amd fx 4350
hd 5870
3 db sata hdd

Sürgős a dolog azért kérdezem meg itt is.

(#96574) grHawk válasza Borisz76 (#96572) üzenetére


grHawk
aktív tag

Megfogom, ha az lenne a probléma, akkor mi a teendőm?

(#96575) Borisz76 válasza grHawk (#96574) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha tényleg akkor fagy a rendszer mikor a HDD pörög, akkor azt kell kideríteni, hogy mi terheli a HDD-t.
Melyik program ír veszettül a vinyóra.
Talán a feladatkezelőben megtalálod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96576) grHawk válasza Borisz76 (#96575) üzenetére


grHawk
aktív tag

Mit kell ott néznem?
Amúgy ha erre gondolsz, ez okozhat ilyesmit?

(#96577) quailstorm válasza grHawk (#96576) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem okozhat
interruptsot kellene figyelni (rendszermegszakítások), csatlakoztatni másik fajta perifériát más csatlakozóval
kártevőnek ez nem jó, ritka a bosszantás mint cél, hibás működés miatt viszont dobhatja el a bemeneti eszközöket a gép
nekem mindig be van dugva egy PS/2-es pöcökegér, évente 2x jól jön
gondolom amit eldobál az USB-s, meg meg megy tovább gond nélkül

mondjuk teamviewerrel rákapcsolódhatnál mikor eldobja a perifériákat, hogy olyankor mi van, eszközkezelő, billentyű egér létezik-e még

(#96578) G@ben


G@ben
addikt

Erről mi a véleményetek? Jó minőségű lehet?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#96579) HoaryFox válasza G@ben (#96578) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Hát nem bíznám rá a létfontosságú adataimat... :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#96580) G@ben válasza HoaryFox (#96579) üzenetére


G@ben
addikt

Csak a kártyára gondolsz vagy az átalakítóra is?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#96581) Surda- válasza HoaryFox (#96579) üzenetére


Surda-
őstag

Ha már itt tartunk,mire bíznád inkább Wd My Passport ultra vagy LaCie Porsche Design P'9220 ?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#96582) HoaryFox válasza G@ben (#96580) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Inkább a kártyára, nem tudom, melyik gyártó terméke, ezért kérdéses. Ha pl. átcsomagolt SanDisk pl. akkor nem lehet rossz, csak ember legyen a talpán, aki kideríti.

(#96581) Surda-: Másik jó kérdés :) Hogy ebben a Porsche desing mögött milyen elektronika, ill. winchester van, azt is csak a jó ég tudja. Legalább a WD-ről hallottam és elégedetten használok több WD terméket, szóval az előbbit részesíteném előnyben.
Am WD-hez való linked nem jó.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#96583) G@ben válasza HoaryFox (#96582) üzenetére


G@ben
addikt

Ok, köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#96584) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Pdf-ből képet veszteségmentesen hogyan lehet kiszedni?

(#96585) zeorsdfd válasza DrojDtroll (#96584) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Megnyitod Adobe Illustratorban és kimented. Ingyenes alternatívát nem tudok, leszámítva a képernyőmentést, de vektoros ábránál az ugye elég gáz.
Azazhogy van egy ilyen, de nem próbáltam: http://www.somepdf.com/some-pdf-image-extract.html

(#96586) grHawk


grHawk
aktív tag

Hát a probléma még mindig fenn áll. És egyre gyakoribb, már fogalmam sincs mihez kezdjek... :(

(#96587) grHawk


grHawk
aktív tag

Most a gép elejéből csatlakoztattam az egeret és billentyűzetet, a probléma így is fenn áll. Ezzel levonhatunk valami következtetést?

Most az egér 20-30mp-nként egy-egy pillanatra megfagy.

[ Szerkesztve ]

(#96588) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jól értem, hogy ez a licensz azt mondja, hogy lehet kereskedelmi forgalomba is hozni az adott "terméket"?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#96589) Shingen válasza Surda- (#96581) üzenetére


Shingen
addikt

Wd My Passport ultra

風林火山

(#96590) grHawk


grHawk
aktív tag

Most alkalmam nyílt egy vezeték nélküli egeret kipróbálnom, miután a billentyűzet/egér egyszerre lefagyott. Bedugtam a vezeték nélküli usbt de semmi nem történt.

(#96591) DrojDtroll válasza zeorsdfd (#96585) üzenetére


DrojDtroll
addikt

hülye voltam :W

kihagytal a kérdésemből azt, hogy linux alá kellene

(#96592) RedCactus válasza grHawk (#96590) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem a tápegységgel lesz valami...

(#96593) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Szünetmentes csipogasát meg lehet valahogy szüntetni?

(#96594) grHawk


grHawk
aktív tag

A táp most lett cserélve egy újra, és kikapcsoltam az energiatakaréknál az usb portok leállításának opcióját. Valami kitudja nyírni a tápot? Mert az előző meghalt, azért lett az új, alig egy hetes, és már az előző idejében is jelentkezett a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#96595) total90


total90
veterán

Hali,

- Milyen appot érdemes letölteni (iOS) a budapesti tömegközlekedéshez?
- Vasárnap este 9 után érkezem Budapestre, Keletibe, hol tudok venni heti bérletet ott rögtön? Mivel nincs forintom jó lenne ha €-s fizetés, vagy inkább kártyás fizetés megoldható lenne.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#96596) HoaryFox válasza total90 (#96595) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

- BKK Futár
- Automatában tudsz venni, azok még €-t is tuti elfogadnak (valaki erősítsen meg, régen laktam Pesten :DDD )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#96597) total90 válasza HoaryFox (#96596) üzenetére


total90
veterán

Köszi.

Másik kérdés még, hogy ha Magyaroszágon belül vonattal vagy busszal akarok utazni, akkor van jobb app mint az iMenetrendek, vagy az okés?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#96598) bitpork válasza total90 (#96597) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem nincs jobb- de rosszabb se. Lehet régen voltál itthon, de a digitális kijelzők sincsenek sokszor szinkronban az 5 perc távolságban lévő tömegközlekedési eszközzel, így én annyira nem alapoznék semmit egy mobil app-ra :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96599) total90 válasza bitpork (#96598) üzenetére


total90
veterán

Nem is az időn van igazából a hangsúly, hanem az összeköttetésen. Persze az idő is fontos, de másodlagos, az elég nekem ha kb tudom mi mikor megy.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#96600) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Hali!

Vettem egy 5 méteres Jack-hosszabbítót egy ilyen hangfalhoz.

A problémám az, hogy ha nincs rádugva semmi a jack végére, iszonyat módon elkezd zúgni a hangfal, attól függően hogy milyen hangerőre van állítva épp az erősítő.

Erre van esetleg valami megoldás? Mitől lehet ez az anomália?

No matter what, you keep finding something to fight for.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.