Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77501) Kékes525 válasza amzso (#77500) üzenetére


Kékes525
félisten

Videó kártya kizárva, mert akkor a külső monitoron sem lenne kép. A többi okozhatja a hibát.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77502) Atapi válasza amzso (#77500) üzenetére


Atapi
senior tag

Ha tudsz fényerőt állítani, akkor az inverter jó. (illetve ha az inverter lenne rossz, akkor háttérvilágítás nem lenne, de a képre rávilágítva annak tartalma kivehető lenne). Elvileg bga/chip hiba okozhat olyat, hogy külső megjelenítőn van kép, miközben a beépítetten nincs. Ha ati vagy nvidia vezérlős a gép, akkor ennek lehet esélye, intel esetén nem valószínű. Szalagkábel és megjelenítő szintén lehet hibás. Egy cserepanellal kipróbálás viszonylag gyorsan eldöntené a helyzetet, anélkül marad a tippelgetés.

(#77503) harcikoca


harcikoca
senior tag

HTML dokumentumot hogy tudok képpé konvertálni?

AMD+Ati powee'R

(#77504) LonGleY válasza harcikoca (#77503) üzenetére


LonGleY
veterán

Csinálsz róla screenshotot.

(#77505) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Szeretnék Zsugorcsövet rendelni,venni.Milyen méretűeket érdemes venni,rendelni táphoz,ventilátorvezetékekhez?Laci. :R

Soha többé ...

(#77506) iHeszi válasza Vakegérke (#77239) üzenetére


iHeszi
csendes tag

Szia!
Köszi, közben rájöttem. :K
Ha elindítom, majd kilépek a AOMEI Partition Assistant-ból, az hozza létre ezt a fájlt..
Amúgy szuper kis progi, biztosan nem tesz kárt a gépben. Valszeg te is használtad.
Rögtön törölhető, de hogy miért van rá szükség.. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses!

(#77507) Vakegérke válasza iHeszi (#77506) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, megint tanultunk valamit. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#77508) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Elvagyok
(fanatikus tag)

Sziasztok.Szeretnék Zsugorcsövet rendelni,venni.Milyen méretűeket érdemes venni,rendelni táphoz,ventilátorvezetékekhez?Laci. :R

Soha többé ...

(#77509) varmi2


varmi2
nagyúr

A memóriáknál mit jelet az élettartam garancia?
Tegyük fel, hogy vettem egy memória kittet ezzel a garanciával 2011.11. hóba, akkor meddig van rá garancia?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77510) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Hazaértem ma, bekapcsoltam a gépemet és meglepődve tapasztaltam, hogy a HDD-mről bootol, ami backupnak van tartva, arra az esetre ha meghalna az SSD-m. Amikor megláttam a backup rendszer asztalát rögtön lefolyt rólam egy liter víz... Aztán gyorsan reseteltem a rendszert, hátha csak valami bug. Ismét a HDD-ről bootolt a gép... Ekkor döntöttem úgy, hogy benézek a biosba meglesem, hogy mivan...

Na és itt láttam, hogy valami módon megváltozott a diskek sorrendje és az SSD a legutolsó helyre került a SATA1..4.. sorban... Gyorsan beállítottam 1. helyre, akkor már be tudtam bootolni a rendszert. A következő furcsaságot ekkor tapasztaltam:

A rendszer órám, bár az időzóna helyesen volt beállítva, pont egy órával mutatott többet, mint amennyivel kellett volna neki...

Először arra gyanakodtam, hogy volt egy áramszünet, és visszatette magát a gép valahogy default setupba. Ami csak azért lenne furcsa, mert amúgy szünetmentes tápja van.

Perpill megy a gép, csak elképzelni nem tudom mi baja lehetett. Valakinek van valami tippje?

Szerk: Semmi különlegeset nem csináltam a géppel, ugyanúgy használtam, ahogy minden nap szoktam. Oprendszer: Win7, természetesen minden frissítéssel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#77511) pjen válasza Elvagyok (#77508) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Minden nagyobb és sok kissebb vill szer bolt árul zsugor csövet,különböző színekben és átmérőben.Ragasztós és sima kivitelben,általában méteres szálban vagy folyó méterben.Zsugorodásuk 1/2,1/3 hoz,eladó megmondja. :)

(#77512) Kommy


Kommy
veterán

Lehetséges Windows-on olyat csinálni, hogy minden héten egy megadott napon, megadott időben , egy mappa tartalmát áthelyezze egy másik mappába, ha lehetséges akkor hogyan?

(#77513) mezis válasza Zyelor (#77510) üzenetére


mezis
nagyúr

Mérd meg az alaplap elem feszültségét. 3 V alatt csere.

mezis

(#77514) Zyelor válasza mezis (#77513) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Azt hiszem a BIOS resetelt beállítást kizárhatjuk, mert az AHCI beállítások megmaradtak a SATA csatornákon, pedig defaultban nem az a beállításuk... Egyszerűen nincs ötletem, h mi az ördög lehetett :D

(#77515) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!Van egy új ssd-m rajta 2 külön oprendszer win 7 - 8.Megy szépen mindegyik.De csak akkor ha nincs a gépben más satás hdd.Mert ha csatlakoztatva van hdd akkor tölt az oprendszer és hibaval újraindul.Mi lehet a gondja? Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#77516) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen ventit a hazam elejebe. [link]
Egy ilyen csatlakozoval kotottem be mivel tul rovid ami rajta van.
Megtudnatok mondani hogy tudnam lejjebb szabalyozni mert 2000rpm tol majd el szall a gepem es rohadt hangos. :C :R

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#77517) LonGleY


LonGleY
veterán

A "dynamic volume"-ot hogy lehetne normálisan magyarra fordítani?

Butcher-HUN: Ellenállásos kábelkét kéne venned, olyat a komolyabb (pl. Noctua) ventik mellé szoktak adni. Nekem is akad 1-2, bár én nem adom. :] Kérdezz körbe az aprón, hátha akad valakinek fölösbe...

[ Szerkesztve ]

(#77518) Rico45 válasza Rico45 (#77515) üzenetére


Rico45
őstag

Nem tudom mit csináltam a BIOS-ban de jó lett! :B

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#77519) HoaryFox válasza LonGleY (#77517) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Dinamikus hangerő? :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#77520) ZBobek


ZBobek
csendes tag

Szóval elméleti kérdés, nem találok anyagot róla sehol. Adott egy i2600k, az FSB-t ugye egy kvarckristály generálja amit a szorzóval lehet húzni. Az i2600k csak 1333Mhz-s ramokat támogat. A proci jól húzható +25%-ra simán. a lap 1600+ MHZ ig kezel, és van benne egy 1600 MHZ-s king<valami> ... szóval, ha növelem a szorzót (+25%)akkor van bármilyen kapcsolat, a ram időzítések kompatibilitásával, pl. tudom 1600Mhz-n használni a ramot? Vagy 1033-Mhz időzítéseivel futtatni 1333 Mhzn. a 25%-os diferencia miatt???
esetleg a HT on/off szabályoz valamit ez esetben?

(#77521) LonGleY válasza HoaryFox (#77519) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem audio téma, ugyanis a partíciók kapcsán jött elő a kifejezés. Dinamikus kötet, vagy valami hasonló lehet...

(#77522) _Csaba_ válasza LonGleY (#77517) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Dinamikus kötet helyesen igen :)

(#77523) Elvagyok válasza pjen (#77511) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Megköszönöm a Segítséget!!!Laci. :R

Soha többé ...

(#77524) mezis válasza Butcher-HUN (#77516) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Sorba kötsz vele egy kb 6 V 5 W-os "Trabant" izzót.

mezis

(#77525) pjen válasza Butcher-HUN (#77516) üzenetére


pjen
félisten

Két lábán 12V van,de kettőn csak 5V próbáld ott. :)

(#77526) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Miért van az, hogy a google képtáramban akármikor töltenék fel képet, a kb 95%-ánál megáll?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#77527) gamer187


gamer187
tag

Led tv-hez szeretnék fali konzol-t venni, létezik valamilyen L nyak a tv-koax kábelre hogy ne törjön meg a kábel? A táp kábel és a hdmi is L nyakú viszont azt néztem ha nem olyan konzolt veszek ami el áll jó pár centit a faltól (pont azt szeretném hogy szinte a falra simuljon) akkor nem fér el a tv kábel. Mi erre a teendő? Előre is köszi..

(#77528) varmi2 válasza gamer187 (#77527) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77529) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Az hogy a zene milyen formátumban van befolyásolja a hangerőt és a minőséget is, ugye?
Az mp3-nál milyen jobb formátumok vannak?

(#77530) Lompos48 válasza gamer187 (#77527) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lekésve... :((

[ Szerkesztve ]

(#77531) spiritex válasza 2csi (#77529) üzenetére


spiritex
veterán

A flac és a wav a legjobb minőségű, de értelmes méretben én a flac-ot ajánlom, mert az egy tömörített formátum, míg a wav az nem. A hangerőt nem befolyásolja a formátum, csak a minőséget.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#77532) gamer187 válasza varmi2 (#77528) üzenetére


gamer187
tag

Igen ezt találtam én is, de ebbe hogy fabrikálom bele a tv kábelem? Bocs de ilyen téren full topa vagyok :D

(#77533) 2csi válasza spiritex (#77531) üzenetére


2csi
aktív tag

Sokat szamit amugy? Vagy inkabb jo lesz nekem az mp3?

(#77534) spiritex válasza 2csi (#77533) üzenetére


spiritex
veterán

A lejátszódtól, a hangszóródtól (fülhallgatódtól) és a füledtől függ, hogy számít-e. Nekem számít.
Ha maradni akarsz az mp3-nál, akkor legalább igyekezz 320 kbps-eket hallgatni.

Itt egy hallás-teszt:
http://www.noiseaddicts.com/2009/03/mp3-sound-quality-test-128-320/

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#77535) Lompos48 válasza gamer187 (#77532) üzenetére


Lompos48
nagyúr

- Kicsavarod a 2 (vagy akárhány) csavart
- leemeled a kupakot
- a megpucolt végű kábel árnyékolását a kupak alatt található kengyellel leszorítod

- a középső szálat csavarral vagy forrasztással (ez konstrukciófüggő) a dugó középső kontaktusához rögzíted
- kupak vissza és TVbe bele.

Ha megy örülsz, ha nem megkérdezed a szomszédot, aki már szerelt ilyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#77536) @TOM


@TOM
csendes tag

Hello

Olyan kérdésem lenne hogy: Van egy számítógép, felteszem az új win7-et, megy, működik, gyors. Visszaadom a tulajnak, nem telik el 1 hónap, teleszemetelik netes játékokkal és a hozzájuk tartozó ingyenes pclassító vackokkal, használhatatlan lessz. Létezik e valamilyen program amivel "írásvédetté" teszem a win-t? Települhet akármi, de nem tudnak módosítani a rendszerindító fájlokon.

Üdv

TDI - Turbós Drága Igényes

(#77537) varmi2 válasza @TOM (#77536) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csinálj egy másik felhasználót, akinek nem adsz minden jogot, Így pl nem tud telepíteni. Probléma megoldva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77538) gamer187 válasza Lompos48 (#77535) üzenetére


gamer187
tag

Köszönöm a segítséget! :-)

(#77539) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#77540) Tejbegríz


Tejbegríz
csendes tag

Sziasztok!Új vagyok itt ,de remélem jó helyen járok.Van nekem egy Asus RT-N10E tipusu Wifi routerem. több TP-link után választottam ki és egy fél évig hibátlanul működött.Azonban mostanában egész egyszerüen nem tölt be bizonyos teljesen hétköznapi oldalakat (pl. Emag vagy legujabban az Index) Az Indexet a mai napon vettem észre és azt hiszem itt az ideje ,hogy segítséget kérjek.Többször reseteltem már...
Előre is köszi az segítséget! :R

(#77541) Butcher-HUN válasza pjen (#77525) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Ezt kifejtened egyszerubben koszonom. :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#77542) pjen válasza Butcher-HUN (#77541) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs müszered,próbáld,piros és a mellette levő fekete,sárga és mellette fekete,ahol lassabb oda kösd a ventilátor.

(#77543) Vakegérke válasza pjen (#77542) üzenetére


Vakegérke
veterán

A piros lesz a nyerő, mert az 5V, a sárga 12V.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#77544) Butcher-HUN válasza pjen (#77542) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Oke ezt eddig ertem. Huzzam ki a csatibol a kabeleket es csak a sargat hagyjam meg? Fentebb linkeltem, hogy kotottem be a ventit. Illetve most olvastam valahol lehet venni valami 3 pin fan cable extension-t es azzal rakotni az alaplapra es biosbol elvileg tudnam szabalyozni? :U

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#77545) De4d


De4d
őstag

Hali.
Egy olyan problémám volt az imént, hogy, bekapcsoltam a gépet felpörgött de ennyi.
Nem adott képet, billentyűre nem reagált, de a numlock világítás ki-be nem ment, folyamatosan égett, aztán nyomkodtam, meg eltelt kb 1 perc és egyszer csak bejött a win.
Ez mitől lehetett?
Azonnal képet szokott adni, még az alaplai logót is látni szoktam, és a billre mindig reagált.

Minden jó, ha a vége jó!

(#77546) mezis válasza Butcher-HUN (#77544) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem valószínű. Egyrészt a BIOS-ban nem szokás ventilátor fordulatszámát szabályozni, másrészt ha ventilátorod kétvezetékes, akkor mi fogja szolgáltatni a fordulatszámról az információt ?

mezis

(#77547) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Üdv!

Van egy dell n5110 laptop. Vettem bele egy hdd-t mert meghalt a korábbi.
Azt vettem észre, hogy amint felmelegszik a hdd elkezd pittyenni a laptop, random módon. Közel teszem a gépet a fülemhez és a hdd-ből jön a hang. HDD sentinel szerint ugyan 100/100-as a hdd, de nagyon zavaró a sípolás. Ilyenkor mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#77548) Himm válasza Butcher-HUN (#77516) üzenetére


Himm
csendes tag

Egyszeru, vagd el a kabelt es toldd meg ha olcsobb megoldast akarsz, ha nem akkor vegyel egy hosszabbitot szakuzletben, vagy ha egy meg jobb megoldast akarsz vegyel egy ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

Először gondolkozz logikusan, nézz magadra, utána cselekedj vagy szólj/kritizálj!

(#77549) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy 1 számítógépen lehet 2 billentyűzetet és 2 egeret használni?
Ha igen, hogyan?
A PC képét szeretném a kettő szobával arrébb lévő tévére küldeni, de ha lehet nem hurcolásznám mindig a billentyűzetet és egeret.
Köszönöm előre is! :R

(#77550) tikshow válasza bluobluo75 (#77549) üzenetére


tikshow
addikt

Persze, külön-külön USB-re vagy HUB-ra kötöd őket és működnek. Természetesen egyszerre nem lesz két egérmutatód és egyszerre nem fogsz tudni két különböző dolgot írni.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.