Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) troll81 válasza tikshow (#61650) üzenetére


troll81
addikt

ki lett kapcsolva mikor csikozott és utána ment rendesen majd reggel nem indult el :F :Y

(#61652) Vakegérke válasza ggg666 (#61645) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, pláne sikeres leszel. Bár ha a papíron nem szerepel a sorozatszám, akkor még ezt sem kérhetik.
Már csak az a kérdés, hogy a csomagoláshoz ragaszkodnak-e. Én ezt a problémát úgy oldottam meg, hogy bánatos őzike szemekkel a gyerekeimre fogtam, miszerint szétbarmolták, de semmi baj, az új cucc csomagolását itt hagyom, beletehetik a garis cuccot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61653) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulok felétek:

A gép nagyobb terhelés alatt "egyszerűen" befagy a gépem (eddig csak néhány játék alatt fordult elő a probléma, mint például: Guild Wars 2, Diablo 3, Anno 2070). De az az érdekes az egészben, hogy nem teljesen hal be. A Num Lock-ra nem reagál a billentyűzet, de például a skpye tovább üzemel ( GW2 alatt elment a kép, de tudtam szólni a haveromnak, hogy befagyott és reset-elnem kell). Sőt valamikor sikerült Alt+Tabbal lerakni a tálcára (ekkor a amd catalyst panaszkodik, hogy nem válaszolt a driver de sikeresen újraindult, de sajnos nem mindig van ez).

Gyakran (ha 1440x900 felbontásban játszok) "Out of Range" hibaüzenetet dob a monitor (ami felettébb érdekes, mivel ez maximális felbontás, feljebb nem állítom), de ez nem fordul elő mindig.
A hőfokokat figyelem, nem magasak, mint CPU, illetve a GPU nem megy sokkal 55 fok fölé.

Ha teljesen befagy és csak a reset segít, akkor néhány másodperc múlva (még az újraindítás előtt) kikapcsol a winchester is és érdekes (Out of range és no signal hibaüzenet mellett) ilyen "szép" színes függőleges csíkokat (kék, narancssárga) jelenít meg a monitor.

Szerintetek mi lehet a gond (a pontos konfig. az alaplapon) ? Tápegységre és a videokártyára gyanakodom, de ez tényleg csak egy tipp.

Köszönöm előre is a segítségeteket és válaszaitokat.

With every conflict I grow stronger!

(#61654) ggg666 válasza Vakegérke (#61652) üzenetére


ggg666
őstag

A merevlemezre azt mondták, hogy mivel nem tudják a sorozatszámát egynek, és nekem papírom van 4 darab 3tb-os winyóról, tehát egy hiányzik, így bármilyet leadhatok.

(#61655) tikshow válasza troll81 (#61651) üzenetére


tikshow
addikt

Akut kivéve elindul?

(#61656) Vakegérke válasza ggg666 (#61654) üzenetére


Vakegérke
veterán

No látod, nyert ügyed van. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61657) troll81 válasza tikshow (#61655) üzenetére


troll81
addikt

nem akkor sem indul mem ki azt sem reagálja le 1 el sem megy 2 vel sem :K

(#61658) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok,
több oldalon kerestem egy bizonyos tartalmat, sehol sem találtam... Csak egy olyan oldalon, ahol survey-el lehet megszerezni sajnos. Erre megoldás?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#61659) tikshow válasza troll81 (#61657) üzenetére


tikshow
addikt

Sajnos innentől passzolom. Talán van egy mi a baja a notebookomnak topic valahol, de szerintem senki sem távgyógyító, vszeg szerviz lesz ebből.

(#61660) starpeter válasza Thrawn (#61633) üzenetére


starpeter
senior tag

Sajnos nem tudom egész éjszaka ott hagyni ,esetleg 1 óra nem lenne elég? :)

(#61661) #85154688 válasza starpeter (#61660) üzenetére


#85154688
törölt tag

Áhh az alatt még az üzemi hőfokot sem érik el a hardverek.... :K

(#61662) molnarpeter válasza napoleon2323 (#61653) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A tápnak bírnia kéne, inkább kipróbálnék másik VGA-t. Hőmérsékletekkel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#61663) banán007


banán007
tag

Sziasztok,

Fejhallgató + laptop hangszóró párossal lenne gondom: adott a steam hangos csevegés amin a fejhallgatóval beszélek, de a Left4Dead2 közben a játék hangja nem a fejhallgatóban, hanem a gép hangszóróján jön. (a játékban is fejhallgatóra van állítva), ja és ha éppen egy kicsit kihúzom a jack dugót akkor meg felcserélődik: játék -> fejhallgató , beszéd -> laptop...
Mit lehet ezzel tenni? :F

(#61664) starpeter válasza #85154688 (#61661) üzenetére


starpeter
senior tag

Mennyi lenne a minimális idő?

(#61665) #85154688 válasza starpeter (#61664) üzenetére


#85154688
törölt tag

24 óra elegendő lenne...

(#61666) starpeter válasza #85154688 (#61665) üzenetére


starpeter
senior tag

Az nekem sajnos nem jó. Akkor sosem fogom tudni leellenőrizni.. :(

(#61667) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Játszom egy MMORPG játékkal (Tera) Az új objektumok betöltésénél (pl szembejön egy játékos, új mob csoport jelenik meg, városba teleport, futsz egy mezőn az keresztül, ahol sok a mob a távolban)... Belaggol a játék. Fps lenne 20-25, de amikor ez megjelenik, akkor azonnal 5körülre esik le. Azon gondolkodtam és olvasgattam róla, hogy ha ssd-re kerülne a játék, akkor az javítana a helyzeten. Nektek mi a véleményetek erről?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#61668) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!
A profilomban szereplő gép, altatásból pár perc után felébred. Mi lehet a baj? :U

(#61669) kiszi07 válasza kiszi07 (#61658) üzenetére


kiszi07
senior tag

UP

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#61670) #85154688 válasza HUNgaroczel (#61668) üzenetére


#85154688
törölt tag

Az nem lehet,hogy miközben a gép alszik te meg hangoskodsz közben????? :)

(#61671) harcikoca


harcikoca
senior tag

Nero14-el akarok cd-t írni. Mikor rákattintok, hogy írás, kiírja, hogy felhasználó által leállítva és kiadja a cd-t. Valaki megtudja mondani hogy miért?

AMD+Ati powee'R

(#61672) HUNgaroczel válasza #85154688 (#61670) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Nem :/ Elküldöm aludni, majd én is megyek utána, fekszem az ágyban, egyszer csak elkezd megint felpörögni a venti és lám, bekapcsolta magát :D :B

(#61673) oriic válasza HUNgaroczel (#61672) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Optikai egered van? Nálam olyan volt hogy sleep módban volt a gép, és nem jöttem rá miért indul el mindig. Aztán tettem egy normális nem tükröződő lapot(vagy egy normál egérpad is jó) a rágcsáló alá és jó lett minden.

Valahogy megzavarodott az egerem és mozgásként érzékelt valamit, amitől elindult a gép.

Live-Die-Respawn

(#61674) TaylorXIII válasza HUNgaroczel (#61672) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Valamilyen usb-s eszköz felébreszti. Nézz körül az energiaellátás beállításaidnál windowsban is és UEFI/BIOS-ban is.

(#61675) #85154688 válasza TaylorXIII (#61674) üzenetére


#85154688
törölt tag

Szeva Téjlor papa hogy vagy mostanában????? :)

(#61676) TaylorXIII válasza #85154688 (#61675) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ezt nem itt kéne kérdezni vagy ha igen legalább offban tedd:D Egyébként jól vagyok.

(#61677) HUNgaroczel válasza oriic (#61673) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Normál egérpad van alatta, megnéztem gyorsan, ha altatás közben kihúzom az összes usb-s dolgot, akkor is újraindul :/

(#61678) TaylorXIII válasza HUNgaroczel (#61677) üzenetére


TaylorXIII
őstag

úraindul? Eddig csak felébredt alvó módból.

(#61679) freelanced


freelanced
addikt

Hello. Letezik olyan program ami leszedi es frissiti a drivereket/illesztoprogramokat? Epp ujrarakom a gepet, nem akarok semmit kihagyni ezert kerdezem hatha van valami okossag mar erre. Koszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61680) HUNgaroczel válasza TaylorXIII (#61678) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Bocsáss meg eltévesztettem, felébred :B

(#61681) Apollo_21 válasza HUNgaroczel (#61680) üzenetére


Apollo_21
addikt

utorrent és hasonló letöltő nyavaják..esetleg órajel, hőmérséklet figyelő külső progik? ezekre is "háklis" szokott lenni...az utorrentre biztos..vagy csak nálam:) úgyh ezért én leis lövöm ilyenkor:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#61682) #85154688 válasza HUNgaroczel (#61680) üzenetére


#85154688
törölt tag

Nyomjad be neki ezt:[link] hátha.... :)

(#61683) TaylorXIII válasza HUNgaroczel (#61680) üzenetére


TaylorXIII
őstag

mikrotorrentnél van egy ilyen, hogy készenléti állapot kikapcsolása ha van aktív torrent. Ez is beleszólhat meg még a BIOSban beállított egyéb beállítások is beleszólhatnak.

(#61684) HUNgaroczel válasza Apollo_21 (#61681) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Igen, torrent a hibás :/ Mit lehet vele kezdeni? nem szeretném minden egyes alkalommal kilövöldözni és újra elindítgatni :/

(#61685) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Én hülye elfelejtettem leformázni a másik részét a lemeznek tehát a Windows számára csináltam 150 gigát de a másik 781 gigát elfelejtettem formázni, de már fent van a windows. Ilyenkor utólag lehet formázni valahogy anélkül, hogy ebből hátrány lenne, vagy húzzam újra?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61686) TaylorXIII válasza freelanced (#61685) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Dehogy kell. Számítógép-kezelésnél lemezkezelésnél ott lesz adsz neki betűjelet megformázod és kész ott lesz a másik meghajtód.

(#61687) freelanced válasza TaylorXIII (#61686) üzenetére


freelanced
addikt

Megoldódott, köszi! :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61688) Impressa válasza freelanced (#61685) üzenetére


Impressa
őstag

Aktívvá kell tenned azt "partíciót", ahogy TaylorXIII is írta. :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#61689) banán007


banán007
tag

UP!! :B

Még egy kérdés: van egy Kingston Datatraveler 8GB-os pendrivom, amire rátettem a Chromium OS-t de utána már csak 0,99GB-ot írt teljes méretnek. Formáztam, de semmi..mit tegyek? :F

(#61690) starpeter válasza #85154688 (#61661) üzenetére


starpeter
senior tag

lefuttattam egy win memória diagnosztika tesztet és nem talált hibás ramot

(#61691) freelanced válasza Impressa (#61688) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Kösz a segítséget, kicsit elbíztam a dolgot, nyomtam egy sima formázást viszont ez fél óra alatt is csak 13%-ot ment. Nem lehet kilőni valahogy a vinyó károsodása nélkül és csinálni egy gyorsformázást?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61692) Apollo_21 válasza freelanced (#61691) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemtenném. Várd meg abból baj nemlehet, inkább minth bármi későbbi hibát ennek tudjál be.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#61693) freelanced válasza Apollo_21 (#61692) üzenetére


freelanced
addikt

Hát akkor ma már nem lesz Windows :C

Bár ha magát a műveletet nézzük (formázás) elvileg nem lehet baja ha megállítom...

Nagy a dilemma :C

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61694) Impressa válasza freelanced (#61691) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Hát, én már szakítottam meg ilyen folyamatot nemegyszer, de neked nem javaslom, mert nem biztos, hogy nálad se lesz gond. :) Szóval a türelem egy aktív partíciót terem... :D
Piros vagy kék? neked kell eldöntened. :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#61695) freelanced válasza Impressa (#61694) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Kösz, de lehet, hogy lenyomom végül, mert még ma úgy éjfél előtt használni szeretném :U

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61696) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Genius dolby 5.1-es asztali hangfalakat beállítottam, amikor a hangfal beállításán ügyködtem, mindig az a hangszóró szólalt meg, amelyikre ráklikkeltem, viszont ha bármilyen program/játék alatt megy a hang, akkor csak a sima bal és jobb szól, a többi (mélynyomó, hátsó/szélső hangszórók) nem. Win 8.1-em van.
Van valami megoldás, hogy a rendszer kihasználja az 5.1-et?

:R

Üdv. Johnny

(#61697) banán007 válasza banán007 (#61689) üzenetére


banán007
tag

Pendrive-os probléma megoldva: Bootice!

[ Szerkesztve ]

(#61698) freelanced válasza Impressa (#61694) üzenetére


freelanced
addikt

Helyzetjelentés közel két óra eltelt és még mindig csinálja :U

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61699) ggg666 válasza freelanced (#61698) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor gondolj bele egy 4TB-osnál meddig tart.

(#61700) freelanced válasza ggg666 (#61699) üzenetére


freelanced
addikt

Oké, bár akinek szüksége van rá, az benyomja aztán elmegy a dolgára de nekem most a dolgom az, hogy megcsináljam a gépet, de így nem tudom :U

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.